İlgili Kategoriler
Marka
İç Materyal
Parça Sayısı
Fiyat
Dış Materyal
Renk
Özellik
Fiyat Geçmişi
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Ürün Puanı
"

Tencere

" araması için 22222 sonuç listeleniyor

Tencere Modelleri ve Fiyatları

Tencere, yemek pişirmek için gerekli olan işlevsel mutfak eşyalarından biridir. Birbirinden farklı modelleri olan bu yararlı mutfak gereçleri, hayatı kolaylaştırmak için çeşitli özelliklerde üretilir. Tencerenin kullanım amacına göre imalat aşamasında farklı malzemeler tercih edilir. Bu mutfak malzemesinin üretiminde yer alan materyal, ürünü kullanırken uygulanacak olan pişirme tekniğinin de belirlenmesini sağlar.

Farklı özelliklere sahip olan tencereler, tekli veya set hâlinde satın alınabilir. Seçim aşamasında ihtiyaçların belirlenmesi sağlıklı bir alışveriş için önemlidir. Birden çok tencereye ihtiyacınız yok ise tekli olarak satılan ürünleri tercih edebilirsiniz. Set hâinde satılan ürünlerin çok daha avantajlı fiyat seçeneklerine sahip olduğunu da söylemek mümkündür.

Tencere takımı modelleri farklı parçalardan oluşur. Tercihinizi bu takımlardan yana kullanmayı planlıyorsanız setin barındırdığı parçalara ihtiyacınız olup olmadığını belirlemeniz gerekir. Bazı setler tencerenin yanı sıra tava gibi mutfak eşyalarını da içerir. Her iki ürüne de ihtiyacınız var ise çeşitli özelliklere sahip tencere tava seti sizin için ideal seçim olabilir.

Setler içerisinde teflon özelliklerde olan farklı mutfak gereçleri de yer alır. Genellikle parça sayısı yüksek olan takımlarda, teflon tava ve fırın kalıbı gibi mutfak gereçleri bulunur. Bu gibi eşyalara da ihtiyacınız varsa set tercihinizi zengin içeriği ile öne çıkan ürünlerden yana kullanabilirsiniz. Bu sayede aynı anda birden çok mutfak eşyasına sahip olabilir, mükemmel yemekler hazırlamaya hemen başlayabilirsiniz. Aynı zamanda çoklu paketlerin sunduğu fiyat avantajından da yararlanmanız mümkündür.

Tencere Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Tencere Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Sıklıkla kullanılan mutfak eşyaları arasında olan tencereler, kullanıcıların ihtiyaçlarına karşılık verecek şekilde çeşitli modellerde üretilir. Modellerin farklılaşmasını sağlayan etkenlerden biri imalat sürecinde kullanılan materyaldir. Ayrıca ürünlerin tasarımları da farklılıklar oluşmasında etkilidir. Tencerelerin üretiminde kullanılan her materyal, farklı bir pişirme tekniği için uygundur. Bu nedenle seçim yaparken ihtiyaçlarınızı önceden belirlemeniz yararlı olur.

Tencere modelleri yapılarına göre farklılaşabilir. Buna örnek olarak düdüklü tencere gösterilebilir. Bu modeldeki ürünler yiyecekleri yoğun basınç altında tutarak çok daha hızlı bir şekilde pişirir. Yemeğin pişmesinden kısa bir süre önce ürün, içerisindeki basıncın alınması için kullanıcısına düdüğü yardımıyla haber verir. Modele adını veren de bu aparattır. Düdük bölümü ürün içerisinde yoğun basınç ile biriken buharın dışarı atılması için de kullanılır. Bu tencereler mutfakta zamandan tasarruf edilmesi için özel olarak üretilen modellerden biridir.

Tencere modelleri farklı özellikte olan metal materyallerden üretilir. Çelik tencere, dünya genelinde sıklıkla çok tercih edilen modellerden biridir. Çelik hem sağlam hem de paslanmaz özellikte bir malzeme olduğu için son derece işlevseldir. Ayrıca ısıyı her noktaya eşit şekilde iletir. Çelikten üretilen modeller, yemeklerin tam kıvamında pişmesi için ideal seçeneklerden biridir.

Bakır tencere, metal malzemeden üretilen bir başka işlevsel modeldir. İşlemesi kolay metallarden biri olan bakır, yemek pişirmek için kullanılan kapların üretiminde yüzlerce yıldır tercih edilir. Aynı zamanda çok iyi bir iletken olarak da bilinir. Kısa süre içerisinde ısınan metal, zamandan tasarruf edilmesini de sağlar. Bakırdan üretilen modelleri kullanırken ısı kontrolüne dikkat etmek gerekir.

Alüminyum tencere, kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilen modellerden biridir. İşlenmesi kolay olan metal ham maddelerden biri alüminyumdur. Genellikle ince katmanlı olan bu modeldeki ürünler, kısa sürede yemek pişirmek isteyenler için ideal seçim olabilir. Özellikle çorba ve benzeri yiyeceklerin yapımı için oldukça iyi bir tercihtir.

Titanyum tencere, metal malzemeden üretilen ve dayanıklı olan modellerden biridir. Bu materyal, ürünün sağlamlığını artırır. Ayrıca ürüne yapışmazlık özelliği de katar. Titanyum malzemeden üretilen modeller, çizilmelere karşı da oldukça dayanıklıdır. Markalar genellikle sağlam modellerini bu malzemeyi kullanarak üretir. Titanyum, üstün kalitede ürünler elde edilmesini sağlar.

Döküm tencere, kullanımı en yaygın olan modellerden biridir. Döküm, materyal değildir; metal işleme tekniğidir. Sıvı hâle getirilmiş metal malzemenin belirli bir kalıba dökülme işlemine verilen isimdir. Adını da bu işlemde kullanılan teknikten alır. Uzun yıllardan beri kullanılan metal işleme tekniklerinden biridir. Mutfak malzemelerinde sıklıkla kullanılır. Döküm özellikli ürünler daha ağır olur. Bu teknik ile hazırlanmış ürünler yemeklerin çok daha lezzetli olmasını sağlar.

Yemek pişirmek için kullanılan mutfak eşyaları arasında ileri teknoloji yardımıyla üretilen modeller de bulunur. Teflon tencere, yapışmazlık özelliği ile sevilen ve dünya genelinde sıklıkla tercih edilen modellerden biridir. Teflon daha çok tavalar ile anılsa da tencerelerin yapımında da kullanılır. Tıpkı titanyum gibi kullanılan ürünlere yapışmazlık özelliği kazandırır. Ayrıca tencerelerin çok daha hızlı bir şekilde ısınmasını sağlayarak zamandan tasarruf edilmesini de mümkün kılar.

İleri teknoloji yardımı ile üretilen ve son dönemlerin öne çıkan mutfak ürünlerinden biri de granit tencere modelidir. Granit özellikte olan ürünler kolay kolay çizilmez. Bu nedenle sağlıklı kullanım imkânı sunan modellerin başında yer alırlar. Çok yüksek ısılara bile dayanıklı olmaları sayesinde kullanım alanları geniştir. Ayrıca tıpkı teflon gibi yapışmazlık özelliğine de sahiptirler. Bu sayede granit ürünlerin temizlenmesini de kolaydır.

Seramik tencere, kullanımı oldukça yaygın olan modellerden biridir. Bu malzemeden imal edilen ürünler; yüksek ısıya, aşınmaya ve çizilmeye karşı oldukça dayanıklıdır. Seramik, ürünlerin iç bölümünün yağ gibi kaygan bir tabana sahip olmasını sağlar. Yiyeceklerin doğru bir şekilde pişirilmesine katkıda bulunur. Bu materyal, pişirme işleminden sonra ürünün zahmetsiz bir şekilde temizlenmesini de sağlar. Güveç tencere modelleri arasında seramik malzemeden yapılan ürünler de bulunur.

Cam tencere, şık bir görünüme sahip olan modeller arasındadır. Genellikle kapak tasarımlarında tercih edilen cam materyal, tencere yapımında da kullanılır. Yüksek ısıya karşı dayanıklı olacak şekilde geliştirilmiş cam, yemeklerin sağlıklı bir şekilde pişmesine katkı sağlar. Ayrıca yemeklerin pişerken çok daha kolay şekilde kontrol edilmesini de mümkün kılar. Fırın içerisinde kullanılabilen mutfak eşyalarının büyük bir bölümü camdan üretilir.

Sağlam Tencereler Hangi Materyallerden Üretilir?

Sağlam Tencereler Hangi Materyallerden Üretilir?

Tencere modelleri, kullanıcıların ihtiyaçları göz önünde bulundurularak çeşitli materyallerden üretilir. Her materyal farklı bir pişirme tekniği için tercih edilir. Bu nedenle modeller arasından bir seçim yapmadan önce ihtiyaçlarınızı belirlemeniz sağlıklı bir alışveriş için göz önünde bulundurmanız gereken hususların başında yer alır. Tencereler; alüminyum, çelik, cam, döküm, emaye, granit, porselen, seramik, teflon, titanyum, bakır gibi farklı malzemeler kullanılarak üretilir.

Tencere modelleri arasında farklılığı neden olan etken üretimde kullanılan malzemedir. Bu durum aynı zamanda ürünlerin sağlamlığı üzerinden de etkilidir. Dayanıklılık sizin için öncelikli kriter ise uzun ömürlü kullanım sunan malzemelerden üretilen bir modeli tercih etmeniz gerekir. Bu durumda metal malzeme kullanılarak üretilen modellere göz atabilirsiniz.

Çelik kullanılarak üretilen ürünler evladiyelik olarak nitelendirilebilir. Bu materyal, bilinen sağlam metal alaşımlardan biridir. Mutfak malzemelerinin yapımında sıklıkla tercih edilir. Ürünlerin uzun ömürlü olmalarını sağlar. Paslanmaz özellikte olduğu için kullanımları sağlık açısından da herhangi bir sorun teşkil etmez. Kaliteli şekilde işlenmiş bir çelik ürün, ömür boyu kullanılabilecek kadar sağlam olur.

Çelik kadar sağlam olan bir başka materyal ise titanyumdur. Bu materyal ile üretilen ürünler, yüksek ısılarda yemek pişirilmesi için uygundur. Titanyum kaplama olarak üretilen tencereler, çizilmeye ve aşınmaya karşı da oldukça dayanıklıdır. Markaların hazırladıkları kaliteli modeller genellikle titanyumdan üretilir.

Granit, son dönemlerin öne çıkan tencere üretim malzemelerinden biridir. Bu malzeme ile imal edilen ürünler son derece dayanıklıdır. Granit çizilmediği için sağlık açısından kullanışlı materyal olarak bilinir. Pişirme alanı çizilen ürünlerin kanserojen madde ürettikleri bilinen gerçektir. Bu materyal ile üretilen ürünler, uzun süreli ve sağlıklı şekilde kullanılabilir.

Bakır, insanların yerleşik hayata geçtikleri zamandan beri kap yapımında kullanılan bir metaldir. Bu materyal, günümüzde de tencere ve tava gibi mutfak malzemelerinin yapımında kullanılır. Bakır, işlemesi kolay metallerden biridir. Bu nedenle günlük hayatımızda kullandığımız birçok ürünün yapısında bulunur. Ayrıca ısı iletimi konusunda da oldukça iyidir. Bakırdan üretilen tencereler, yemeklerin çok hızlı bir şekilde pişmesini ve mükemmel lezzette olmasını sağlar. Bu materyalden üretilen ürünleri kullanırken ısı kontrolüne daha çok dikkat etmek gerekebilir.

Emaye, cam ve seramik gibi materyallerden üretilen modeller oldukça estetik ve kullanışlıdır. Ancak sağlamlık konusunda metal olan modeller ile yarışmaları ne yazık ki söz konusu olamaz. Bu nedenle sağlamlık beklentileriniz arasında üst sıralarda yer alıyor ise metal modelleri tercih etmeniz çok daha doğru bir karar olur.

Geniş Aileler Hangi Ebatta Tencereleri Tercih Etmelidirler?

Geniş Aileler Hangi Ebatta Tencereleri Tercih Etmelidirler?

Geniş aileler modeller arasından seçimi yaparken çok daha büyük ölçülere sahip olan ürünleri tercih etmelidir. Büyük tencere modelleri, kullanıcıların tek seferde çok daha fazla kişi için pişirme yapmalarına olanak sağlar. Bu nedenle kalabalık aileye sahip olan kullanıcılar, tercihlerini büyük ölçülerdeki ürünlerden yana kullanmalıdır. Küçük tencere modelleri daha çok çekirdek aileler için idealdir. Küçük modeller yemek ısıtmak gibi işlemler için de tercih edilebilir.

Kalabalık ailelerin evlerinde genellikle aynı anda birden çok yemek pişer. Bu nedenle geniş aileler için tencere setleri çok daha işlevsel bir seçimdir. Bu sayede tek seferde tüm ihtiyacı karşılayacak olan mutfak malzemelerine de sahip olunabilir. Set tercihi yaparken parçaların ölçülerinin kontrol edilmesi gerekir. Büyük ebatlı tencerelere sahip olan setler bulunur. Parçaların her birinin sizin kullanımınıza uygun bir ürün olmasına dikkat etmelisiniz. Bu sayede rahatlıkla kullanabileceğiniz bir ürün satın alabilirsiniz.

Tencereyi tek parça olarak satın alacaksanız dayanıklı ürünler arasından seçim yapmaya da özen göstermelisiniz. Büyük çelik tencere, bu noktada tercih edilebilecek seçeneklerden bir tanesidir. Bu ürünü kullanarak tek seferde tüm aileniz için yemek pişirebilirsiniz. Kalabalık aileler ayrıca mini tencere gibi ürünleri de mutfaklarından bulundurabilir. Bu modeller, çocuklar için yemek pişirmeyi çok daha kolay bir hâle getirir. Ayrıca önceden hazırlanmış yemeklerin tek kişi için ısıtılmasında da bu ürünler tercih edilebilir. Küçük düdüklü tencere modelleri de ana yemeğin yanında yapılacak olan diğer ürünün hızlıca pişirilmesi için mutfakta yardımcı olarak kullanılabilir.

Tencereleri Uzun Ömürlü Kullanabilmek İçin Ne Yapılabilir?

Tencereleri Uzun Ömürlü Kullanabilmek İçin Ne Yapılabilir?

Tencerelerin uzun ömürlü olmalarını sağlayan unsur imalat aşamasında kullanılan materyaldir. Bu nedenle yapacağınız tercih, tencerenin ömrünü de belirler. Yemek pişirmek için kullanılan bu ürünler, sürekli olarak ısıya maruz kaldıkları için dayanıklı olmaları önemlidir. Tencere üretiminde kullanılan her malzeme, ürünün öncelikli olarak dayanıklı olmasını hedeflemez. Farklı pişirme teknikleri için çeşitli üretim malzemeleri kullanılabilir. Burada önemli olan sizin yapacağınız tercihtir. Ürünün uzun ömürlü olması sizin için önemli ise metal malzemeden yapılan modeller arasından seçim yapmanız tavsiye edilir.

Tencereleri uzun ömürlü kullanmak için yağlamak da son derece önemlidir. Tercih edilen modelden bağımsız olarak ilk kullanımda ürünü yağlamak yüzeylerin korunmasına katkı sağlar. Yapışmaz özellikli bir model kullanıyorsanız yemeği karıştırmak için kullandığınız aparatın yumuşak özellikli olması gerekir. Ahşap, plastik veya silikon malzemeden yapılan karıştırma gereçleri tencerenizi çizmez. Bu da kullanım ömrünün artmasına katkı sağlar.

Tencereleri ve tavaları işi bittikten hemen sonra yıkamanız tavsiye edilmez. Ani ısı değişiklikleri özellikle yapışmazlık özelliği bulunan ürünlerin zarar görmesine neden olabilir. Yiyeceklerinizi yüksek ısılarda pişirmeniz mutfak eşyalarınızın ömrünü kısaltır. Yüksek ısı ayrıca yiyeceklere de zarar verdiği için sizin sağlığınız üzerinde de olumsuz etki bırakabilir. Ürünleri bulaşık makinesinde yıkamak, kullanım ömrünü azaltan bir başka önemli faktörüdür. Tencereleri elde yıkayarak kullanım süresini uzatmanız mümkündür.

Tencere Setleri Kaç Parçadan Oluşabilmektedir?

Tencere Setleri Kaç Parçadan Oluşabilmektedir?

Tencere seti; 2’li, 3’lü, 4’lü, 5’li, 6’lı, 7’li, 8’li ve 10’lu gibi farklı büyüklerde olabilir. Tencere takımı seçiminde parça sayısı kadar materyal özelliğine de dikkat etmeniz gerekir. Granit tencere seti sağlıklı kullanım için doğru bir tercihtir. Çelik tencere seti ise uzun ömürlü bir ürün satın almak isteyenler için biçilmiş kaftandır. Düdüklü tencere seti yapılan tüm işlemlerin hızlı olmasını sağlayarak zamandan tasarruf etmenize katkıda bulunur. Döküm tencere seti yiyeceklerin lezzetini ikiye katlayacak mükemmel bir tercih olabilir. Tercih yaparken dikkat etmeniz gereken kısım parçaların her birinin sizin için kullanışlı olup olmamasıdır.

Modeller arasından tercih yaparken ebatlarına da dikkat etmek gerekir. Mini tencere seti, ebat olarak küçük olmasına rağmen mutfakta oldukça pratik işler yapılmasına yardımcı olur. Küçük tencere seti modelleri de hızlı şekilde yemek hazırlamak için oldukça işlevsel setlerdir. İhtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmanız uygun takımı kolayca satın almanıza yardımcı olur.

Kaliteli Tencere Fiyatları Ne Kadardır?

Kaliteli Tencere Fiyatları Ne Kadardır?

Tencere fiyatları, ürünlerin imalatında kullanılan malzemelere göre değişiklik gösterir. Malzemeler aynı zamanda ürünlerin kalitesini de belirler. Modeller arasından tercih yaparken ilk olarak dikkat edilmesi gereken kısım ürünün imal edildiği materyaldir. Bu sayede ihtiyacınıza cevap veren doğru ürüne ulaşabilirsiniz.

Tencereler; emaye, granit, teflon, cam, bakır ve çelik gibi farklı malzemelerden üretilir. Kullanım alanına göre seçim yapmanız ideal olandır. Sağlamlık önceliğiniz ise çelik materyalden üretilen bir seti tercih edebilirsiniz. Çelik tencere fiyatları, tasarıma göre değişiklik gösterebilir. Çelikten üretilen tencereler dünya genelinde sıklıkla tercih edilen modeller arasındadır.

Sağlık sizin için önde gelen bir kriter ise granit materyalden üretilen modelleri tercih edebilirsiniz. Granit tencere fiyatları, diğer modeller göre nispeten daha yüksek olabilir. Granit malzeme çizilmez özellikte olduğu için sağlıklı bir kullanım sunar. Son dönemlerin öne çıkan modelleri granit malzeme ile yapılanlardır. Bu da granit ürünlerin daha yüksek fiyatlara satılmasında etkilidir.

Onlarca marka tarafından üretilen yüzlerce farklı tencere modelini Trendyol üzerinden inceleyebilirsiniz. Her ihtiyaca ve bütçeye uygun seçeneklere kolayca ulaşabilirsiniz. Arama sınırlandırma seçenekleri ihtiyacınıza uygun ürünleri çok daha kolay bir şekilde bulmanıza yardımcı olur. Ardından sadece birkaç tıklama ile sipariş oluşturabilirsiniz.

Tencere Kapağındaki Delik Ne İşe Yarar?

Yemek pişirmede kullanılan tencereler birbirinden farklı modellerde üretilmektedir. Tencere kullanımında dikkat çeken bir olgu olan tencere kapağındaki deliklerin iki işlevi olduğu bilinmektedir. Tencerenin kullanılmadığı zamanlarda mutfak dolabına yerleştirilmesi esnasında kapağını bu delik yardımı ile uygun bir yere asabilirsiniz. Bu delik sayesinde kapağın kullanım dışı kaldığı zamanlarda muhafazası sağlanmış olur. Tencere kapağındaki bu deliğin bir diğer işlevi ise yemek pişirme sırasında kullanılan kaşığın kapak üzerine konulması suretiyle bu kaşıkta bulunan yemek suyunun tencere içerisine akmasını sağlamaktadır. Oldukça geniş bir ürün yelpazesinde yer alan tencereler üretildikleri maddelere göre gruplara ayrılmaktadır. Son dönemlerde sağlık açısından zararlı olduğu ortaya koyulan teflon tencereler yerini daha sağlıklı maddelerden üretilmiş olan tencerelere bırakmıştır. Tencere satın alırken kişisel ihtiyaçların yanı sıra tencerenin üretildiği madde de göz önünde bulundurulmalıdır.

Hangi Tencere Sağlıklı?

Mutfaklarda yemek pişirme esnasında kullanılan tencereler farklı hammaddeler kullanılarak üretilmektedir. Gıdalarla direkt olarak temas eden tencerelerin sağlıklı maddelerden üretilmesi önemli bir konudur. Son dönemde en çok tercih edilen granit tencere seti ürünler sağlıklı pişirme yöntemleri arasında yer almaktadır. Mutfaklarda kullanılan teflon tencerelerin yerini alan bu setler, pişirme esnasında kullanıcıya pek çok kolaylık sunmaktadır. Oldukça fazla tercih edilen bu ürünlerin pek çok çeşidi ve modeli bulunmaktadır. Geçmişten günümüze oldukça yoğun talep gören çelik tencere seti ürünler çeliğin saflığını kullanıcılara sunmaktadır. Son dönemin mutfak modasında yer alan bir başka ürün olan döküm tencere ise sağlık açısından zararlı maddeler içermediği için oldukça fazla tercih edilmektedir. Tencere seçimi yaparken kullanım kolaylığı sunmasının yanı sıra sağlıklı olmasının da dikkate alınması gerekmektedir.

Tencere Alırken Neye Dikkat Edilmeli?

Mutfaklarda pişirme aracı olarak kullanılan tencereler oldukça geniş bir ürün kategorisine sahiptir. Tencere alırken dikkat edilmesi gereken hususlar göz önünde bulundurularak ideal ürünleri satın alabilirsiniz. Tencere satın alırken ilk dikkat edilmesi gereken olgu tencerenin üretiminin yapılmış olduğu maddeler olmalıdır. Yüksek ısıya maruz kalacak olan bu ürünlerin pişirme esnasında yemeklere, vücuda zararlı maddeler alınmasını önlemesi gerekmektedir. Sağlıklı tencere ürünleri arasında granit ürünler, döküm tencereler ve çelikten üretilmiş ürünler yer almaktadır. Tencere satın alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında tencerelerin tasarımları da önemli bir yerde durmaktadır. Tencerelerin kulplarının ısınmaya karşı korunmuş olması kullanıcısına fonksiyonel bir kullanım sunmaktadır. Silikon kulplu tencereler kullanıcının ellerinin yanmaması için önemlidir. Farklı boyutlarda tencereler mutfak için gerekli farklı ihtiyaçları yerine getirebilmektedir. Değişik boyutlarda tencereleri satın alarak kullanışlı bir takımı oluşturabilirsiniz. İhtiyacınız olan tüm ürün ve ürün gruplarını hemen Trendyol'dan sipariş edebilirsiniz.