İlgili Kategoriler
Takım İçeriği
Fiyat
Renk
Koltuk Tipi
Fonksiyon
Kumaş
Tasarım
Stil
Ayak Malzemesi
Materyal
Tema / Stil
Gövde Materyali
Garanti Süresi
Fiyat Geçmişi
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Ürün Puanı
"

Koltuk Takımı

" araması için 3574 sonuç listeleniyor

Rahatlığı ve Tasarımıyla Öne Çıkan Koltuk Takımı Çeşitleri Trendyol'da!

Koltuk takımları evlerin olmazsa olmaz eşyaları içerisinde yer alır. Farklı zevk ve beğeni türlerine hitap edecek biçimde tasarlanan koltuk takımı modelleri ev içerisinde farklı odalarda kullanım imkanına sahiptir. Gün geçtikçe koltuk takımı çeşitlerine olan yönelimde artış görülür. Bu artışın öncelikli sebepleri içerisinde, uyumlu yapıda tasarlanan takımların oluşturduğu estetik görüntü yer alır. Birbiriyle uyumlu renk ve desenlerde geliştirilen koltuk takımı çeşitleri kullanıcıların beklenti ve istekleri doğrultusunda farklı modellerde tasarlanır. Bu sayede geniş bir çeşitlilik skalasına sahip olan mobilya seçenekleri çok sayıda kişiye hitap eder. Mobilyaların üretim aşamasında farklı ağaç türleri kullanılır. Bu sayede ürünler birbirinden ayrışır. Bu ayrımın temel nedeni, ürünlerin yapısı, kullanım imkanı, kullanım alanı ve kullanım ömrü açısından görülür. Mobilyaların üretim aşamasında kullanılan ağaç türünün yanı sıra kaplama kısmında kullanımı tercih edilen kumaş çeşitleri de farklılığın temel nedenleri içerisinde yer alır. Mobilya modellerine uygun çok sayıda kumaş kullanıcıların beğenisine sunulur. Müşteriler, farklı renk ve desenlere sahip olan kumaş türleri içerisinden kendi beğenilerine ve tarzlarına uygun olanı kolaylıkla tercih etme imkanına sahiptir. Bu sayede mobilyalar, kullanıcısına özgü hale gelir. Ayrıca kaplama aşamasında kullanımı tercih edilen kumaş türü, mobilyanın kullanım ömründe etkin bir rol üstlenir. Kumaş türünün yanında kullanımı tercih edilen kumaşın rengi de koltukların kullanım şekli hakkında müşterilere fikir verir. Trendyol, müşterilerin beğeni ve zevklerine uygun olarak tasarlanan yüzlerce farklı mobilya türüne ev sahipliği yapar. Başarılı online alışveriş sitesi Trendyol sayesinde kullanıcılar diledikleri ürüne kısa süre içerisinde ulaşma imkanına sahiptir.

Avantajlı Özelliklere Sahip Koltuk Takımı Çeşitleri

Avantajlı Özelliklere Sahip Koltuk Takımı Çeşitleri

Koltuk takımı markaları evlerin yanı sıra ofis ve işyerlerinde de kullanım imkanına sahip modeller geliştirir. Bu sayede mobilyaların kullanım alanında her geçen gün artış yaşanır. Farklı tarzlarda ve modellerde tasarlanan 3 lü koltuk takımı çeşitlerinin kullanımı genellikle evlerde tercih edilir. 3lü koltuk takımları, geniş yapıları sayesinde kullanıcılarına konforlu bir kullanım sunar. Bu nedenle evlerin olmazsa olmaz ürünleri içerisinde yer alır. Geniş ve büyük yapısı nedeniyle yaygın olarak salonlarda kullanılan 3lü koltuk takımı yataklı modellere sahip olmasından dolayı da son derece beğenilir. Bu modeller koltuk olarak kullanımın yanı sıra yatak olarak da kullanım imkanına sahiptir. Bu sayede kullanıcılarına büyük bir kolaylık sağlar. Hem yatak hem de koltuk olarak kullanım imkanına sahip olan mobilya çeşitleri, alandan tasarruf edilmesine olanak tanımasıyla da ön plana çıkar. 3 lü koltukların yanı sıra 2 li koltuk takımı modelleri de yaygın olarak tercih edilen mobilya çeşitleri içerisinde yer alır. Küçük ve şık yapıları sayesinde estetik bir görünüme sahip olan koltukların kullanımı özellikle ofis ve işyerlerinde sık sık tercih edilir. Küçük yapıları sayesinde az yer kaplayan koltuklar, alandan tasarruf edilmesine olanak tanır. Farklı renk ve desenlerde geliştirilen modeller, ürünün kullanılacağı ortamın ölçülerine ve duvar renklerine göre çeşitlilik gösterir. Bu sayede kullanıldığı alanla kolay bir şekilde bütün hale gelerek hoş bir görüntü oluşturur. Genel olarak ofislerde kullanımı tercih edilen koltuk takımı deri malzemeye sahiptir. Bu sayede iş ortamına uygun bir görünüm ortaya çıkmasına yardımcı olur. Aynı zamanda koltuk takımı klasik tasarıma sahip olduğu ölçüde iş hayatında kullanım oranında da artış yaşanır. Trendyol bünyesi içerisinde farklı tarzlara sahip pek çok mobilya çeşidi yer alır. Özenle geliştirilen mobilya çeşitleri, kullanıcılarına farklı alanlarda kullanım imkanı sağlar.

Her Tarza Uygun Koltuk Takımı Modelleri

Her Tarza Uygun Koltuk Takımı Modelleri

Geniş bir kitleye hitap eden koltuk çeşitleri arasında u koltuk takımı modelleri yer alır. Farklı renklerde tasarlanan u şeklinde koltuk takımı modern çizgisiyle pek çok kişinin beğenisini kazanır. U koltuk takımı renkli modelleriyle ön plana çıkar. Farklı desen ve renklere sahip olan koltuklar az yer kaplar. Her geçen gün yönelimin arttığı koltuk takımı köşeli olduğunda kullanıldığı ortamı ferah ve geniş gösterir. Bu nedenle pek çok kişi tarafından yaygın biçimde tercih edilir. Koltuk takımı köşe kısımlarda kullanıldığında oda içerisinde toplu bir görünümün oluşmasında da etkili olur. Genellikle köşe koltuk takımı sandıklı yapıda olacak biçimde geliştirilir. Bu sayede eşyaların yerleştirilmesinde de rol oynayarak alandan tasarruf edilmesinin önünü açar. Tüm bunların yanı sıra mobilyaların sahip olduğu renkler de son derece önemlidir. Pek çok koltuk takımı gri rengin tonlarında geliştirilir. Mobilyaların açık renklere sahip olması, ortamın aydınlık, ferah ve geniş görünmesinde son derece etkilidir. Bu durumun yanı sıra değişen moda akımlarıyla birlikte pek çok kişi tarafından koltuk takımı yeşil renk tonlarında da tercih edilir. Özellikle koyu yeşile sahip olan mobilya türlerine evlerin salon kısımlarında yaygın olarak rastlanır. Kumaşların rengi ve deseni tercih edilirken koltuk takımı ölçüleri oldukça önemli bir faktördür. Mobilya ölçülerine ve mobilyaların kullanılacağı alana göre kaplama sırasında renk ve desen tercihi sağlıklı ve doğru bir şekilde yapılır. Kaplama işlemi sırasında kullanımı tercih edilen kumaş renginin ve türünün, mobilyanın kullanım ömründe etkilidir. Trendyol içerisinde farklı renk ve desenlerde özenle geliştirilen pek çok kumaş çeşidi bulunur. Kullanıcılar bu sayede kendi beğenilerine ve tarzlarına uygun olan ürün çeşitlerine zahmetsizce ulaşma imkanına sahiptir.

Koltuk Takımı Fiyatları

Koltuk Takımı Fiyatları

Çok sayıda kişiye hitap eden koltuk takımı modelleri ve fiyatları çeşitli yapılara ve bütçe aralıklarına sahiptir. Koltuk takımı özellikleri kullanıcılarına sağladığı avantajlar sayesinde son derece beğenilir. Özellikle hem koltuk hem de yatak olarak kullanım imkanına sahip olan koltuk takımı önerileri oldukça yaygındır. Müşterileri için her geçen gün gelişim içerisinde olan başarılı online alışveriş sitesi Trendyol, bünyesi içerisinde pek çok farklı modele sahip koltuk takımı set seçeneklerine yer verir. Müşterilerinin beklenti ve isteklerini analiz ederek tercihleri doğrultusunda koltuk takımı tavsiye eden Trendyol, alışveriş için ayrılan zamandan tasarruf etme imkanı da sağlar. Alanında öncü olan online alışveriş platformu Trendyol bünyesinde pek çok farklı koltuk takımı çeşitleri ve fiyatları içerir. Bu sayede farklı beklenti ve beğenilere kolaylıkla hitap eder. Ayrıca çeşitli aralıklarla mevcut indirimler hakkında bilgi veren Trendyol ile koltuk takımı kampanya dönemlerine denk gelerek uygun fiyata sahip olan mobilyaları keşfedebilirsiniz. Müşterileri için pek çok farklı özelliğe sahip olan online alışveriş platformu filtremele özelliği ile de beğenileri toplar. Akıllı sıralama ve filtreleme özelliği sayesinde kullanıcılar koltuk takımı fiyatları içerisinde kendi bütçe aralıklarına uygun olan seçeneklere kısa süre içerisinde ulaşma imkanına sahiptir. Ayrıca özenle tasarlanan akıllı sıralama özelliği sayesinde koltuk takımı indirim dönemlerine ulaşma imkanına sahip olan kullanıcılar, avantajlı fiyatlarla alışveriş yapma fırsatı yakalar. Ayrıca kullanıcılarına değerlendirme imkanı sunan Trendyol sayesinde almayı düşündüğünüz ürün hakkında yapılan yorumları görerek fikir edinebilirsiniz. Farklı renk ve desenlere sahip yüzlerce çeşit mobilyaya ev sahipliği yapan başarılı online alışveriş sitesi Trendyol ile kendi zevkinize, beklentinize ve bütçe aralığınıza uygun olan seçenekleri kısa süre içerisinde kolayca keşfedebilir ve zahmetsizce temin edebilirsiniz.

Koltuk Takımı Nasıl Yerleştirilir?

Koltuk takımları evlerde konforlu oturma alanları oluşturmak için sıklıkla kullanılır. Pek çok model alternatifine sahip olan bu ürünü doğru şekilde yerleştirmek işlevsel bir oturma alanı oluşturmak için oldukça önemlidir. Koltuk takımınızı nasıl yerleştirmeniz gerektiğine emin olamıyorsanız işe odayı ne amaçla kullanacağınıza odaklanarak başlayabilirsiniz. Koltuk takımını televizyon izlemek veya misafir ağırlamak için kullanabilirsiniz. Eğer kendinize televizyon izleyip aile üyelerinizle rahatça sohbete edebileceğiniz bir alan oluşturmaya çalışıyorsanız koltukları birbirleri bakacak şekilde yerleştimeniz gerekir. Bu durumda televizyonu koltukların bakacağı bir odak noktası olarak kullanabilirsiniz. Koltuk takımını misafirlerinizi ağırlamak istediğiniz bir oturma alanına yerleştirmek istiyorsanız odak noktası olarak dekoratif bir şömineyi veya yemek masasını kullanabilirsiniz. Koltuk takımınızı yerleştirirken işe en büyük parçayı konumlandırarak başlayabilirsiniz. Bu şekilde küçük parçaların yerini bulmak kolaylaşır.

Koltuk Takımı Kumaşı Nasıl Olmalı?

Koltuk takımları pek çok kumaş alternatifine sahiptir. Bu materyallerin birbirlerinden farklı özellikleri ve avantajları bulunur. Koltuk kumaşı seçerken kullanıcıların göz önünde bulundurması gereken faktörlerin başında rahatlık gelmelidir. Otururken kendinizi rahat hissedebilmek için kumaşın dokusunun yumuşak olması gerekir. Sert ve kaygan yüzeyli kumaşlar kısa süreli kullanımlar için uygun olabilir. Ancak uzun süreli kullanımlarda bu materayaller rahatsızlığa sebep olur. Koltuk materyali seçiminde kumaşın kolay temizlenebilir özellikte olması da büyük önem sahiptir. Koltuklar sık kullanılan mobilyalardır. Bu durum yoğun şekilde kirlenmelerine neden olur. Özellikel açık renkli kumaşlarda lekeleri çıkarmak kimi zaman zorlu olabilir. Bu gibi olumsuzluklar yaşamamak için leke tutmayan kumaşlar tercih etmek kullanım açısından avantaj sağlar. Koltuk kumaşı seçiminde dayanıklılığa da özen göstermek gerekir. Sürekli şekilde kullanılan bu ürünün yıpranmaya karşı dayanıklı olması koltuk takımını uzun yıllar kullanabilmeniz için oldukça önemlidir.

Koltuk Takımından Leke Nasıl Çıkarılır?

Koltuk takımları gün içinde yoğun şekilde kullanılan mobilyalardır. Bu durum sıklıkla kirlenmelerine sebep olur. Koltuk temizliği çoğu zaman kolay bir işlemdir. Ancak temizlemeye çalışırken ürüne zarar vermemek için dikkatli davranmak gerekir. Koltuğunuzu temizlemeye başlamadan önce materyaline uygun bir temizleyici seçmeniz gerekir. Flok alkantra, nubuk ve kadife gibi dokulu kumaşlarda sabunlu ılık su kullanılabilir. Goblen ve şönil kumaşlarda ise ağartıcı özelliği bulunmayan leke çıkarıcıları tercih edebilirsiniz. Ancak yine de hazırladığınız solüsyonu koltuğun tamamına uygulamadan önce küçük bir alanda test ederek kumaşta herhangi bir deformasyon gelişmediğine emin olmanızı gerekir. Çay ve kahve gibi sıvı lekeleri söz konusu olduğunda öncelikle emici bir kumaş parçasıyla koltuk üzerindeki sıvının emilmesini sağlayın. Ardından hazırladığınız solüsyonla koltuğu silin. Bu işlem sırasında kumaşı fazla ıslatmamaya özen gösterin. Koltuğunuzu silerken mümkünse aynı cinsten bir kumaş kullanın. Kurumuş lekelerde ise sünger veya yumuşak bir kumaş tercih edebilirsiniz. Lekenin dağılmaması için daima yuvarlak hareket uygulayın. Kumaşın zarar görmemesi kazıma gibi işlemlerden kaçının.