Renk
Fiyat
Materyal
Sandalye Sayısı
Model
Sandalye Kumaşı
Tema / Stil
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
"

Sandalye

" araması için 49556 sonuç listeleniyor

Şık ve Konforlu Sandalye Modelleri

Sandalye çeşitleri günlük yaşamın her alanında karşılaşılan önemli dekorasyon unsurlarından birisidir. Oturma odalarından mutfaklara, toplantı salonlarından kütüphanelere kadar birçok alanda bu eşyalar yer alır. Konumlandırıldıkları ortamın dekorasyonuna etki eden bu ürünlerin konforlu olması büyük bir önem arz eder. Birbirinden farklı materyaller kullanılarak üretilen ve ilgi çekici tasarım detayları barındıran sandalye modelleri, farklı kişilerin ihtiyaçlarını ve beklentilerini karşılar. Öte yandan uzun süren sohbetler ve akşam yemekleri esnasında kullanılan salon sandalye modellerinin ergonomik bir yapıya sahip olması daha da önemlidir. Kişilerin; şıklık, konfor ve tasarım gibi unsurları göz önünde bulundurarak tercih ettiği ürünler, kapalı alanların dışında da sıklıkla kullanılır. Özellikle bahçe, teras, piknik ve kamp alanı gibi dış mekânlar için satın alınacak olan sandalye çeşitlerinin fonksiyonel olması gerekir. Siz de beklentilerinizi ve ihtiyaçlarınızı dikkate alarak kendinize uygun olan ürünü kolaylıkla bulabilirsiniz.

Evimizin Temel İhtiyacı Sandalyelerin Özellikleri Nelerdir?

Evimizin Temel İhtiyacı Sandalyelerin Özellikleri Nelerdir?

Temel mobilya parçalarından biri, bir sandalye koltuğu türüdür. Başlıca özellikleri, arkaya ve arkaya doksan derece veya biraz daha büyük bir açıyla birbirine tutturulmuş iki adet dayanıklı malzemeden oluşur. Yatay koltuğun dört köşesi genellikle dört bacağa veya koltuğun diğer kısımlarına tutturulur. Üç bacağa veya etrafında dört kollu bir turnikenin dönebileceği bir şafta bağlı alt koltukta oturan bir kişinin ağırlığını taşıyabilecek kadar güçlü genellikle alt gövdeyi kalçalardan neredeyse alacak şekilde yani arkaya omuz bıçaklarına destek olacak kadar yüksek ve geniş bir biçimdedir. Oturan kişinin uyluk ve dizlerinin doksan derece veya daha az bir açı oluşturacak şekilde tipik olarak yeterince yüksektir.

Evlerde örneğin oturma odalarında, yemek odalarında ve yoğunlarında, okullarda ve ofislerde ve diğer çeşitli iş yerlerinde, sandalyeler ahşap, metal veya sentetik malzemelerden yapılmıştır. Bunun dışında, tek başına koltuk ya da tüm sandalye çeşitli renk ve kumaşlarda yastıklı ya da döşemeli şekilde de yer alabilmektedir. Kapitone sandalye çeşitleri döşemeli olarak tercih edilen ürünler arasındadır. Sadece bir ihtiyaçtan öte olan sandalye aynı zamanda bir zevk gösterme biçimidir. Örneğin kişi evinin bohem tarza sahip olmasını seviyorsa, tasarım tahta bir sandalye tercih edebilir. Yine vintage sandalye çeşitleri de bambaşka bir tarz yaratmak için fırsatlar sunar. Eğer daha lüks bir görünüm tercih ediyorsa deri ürünlere yönelmesi oldukça olasıdır. Sandalye konusundaki stil tercihi aynı zamanda odadan odaya da değişiklik gösterebilmektedir. Balkonun daha doğa içinde bir görümüme sahip olması için tahta seçilebilecekken salonda eskitmeli antika sandalye modelleri seçilebilir. Rustik sandalye çeşitleri, bu noktada öne çıkar.

Sandalye tasarımları ihtiyaca göre değişir. Örneğin, bir koltuğun koltuğa sabitlenmiş kolçakları olan sandalye modelleri yer alır. Başka bir örnek olarak bir yatar koltuk döşenmiştir ve koltuğunun altında, kişinin koltuğun sırtını alçaltmasını ve katlanabilir bir ayak dayama yerine oturmasını sağlayan bir mekanizma vardır. Sallanan sandalye ise bacakları sabittir iki uzun kavisli çıtaya sahiptir. Tekerlekli sandalye ise koltuğun altında bir eksene sabitlenmiş tekerlekleri bulunur. Bu örneklerden anlayabileceğimiz gibi sandalye modelleri çok çeşitlidir ve farklı ihtiyaçlar için farklı sandalyeler gereklidir.

En Keyifli Ev Sandalyeleri Modelleri Nelerdir?

En Keyifli Ev Sandalyeleri Modelleri Nelerdir?

Evimiz rahatlayabileceğiniz, gevşeyebileceğiniz ve hayatın tadını çıkarabileceğiniz bir alan olmalıdır. Bu nedenle, oturabileceğiniz evin her yerinde rahat sandalye olması çok önemlidir. Hangi oda için alışveriş yaparsanız yapın, birçok seçenek arasından uygun sandalye bulunabilme imkanı vardır. Bu sebeple sandalye fiyatları hakkında net bir fiyat vermek oldukça zordur. Sandalyeler boyutu, rengi, modeli, markası ve kullanımına göre değişiklik göstermektedir. Sandalye çeşitleri genellikle renk ve kumaş çeşitlerine göre konumlandırılır. Mavi, sarı, kırmızı, pembe sandalye çeşitleri canlı renklerinden dolayı çoğunlukla mutfak, balkon ve bahçe gibi alanlar için tercih edilir. Siyah, gold, gri sandalye çeşitleri ise salonlarda ve oturma odalarında kullanılır.

Evinizdeki tüm odalardan yaşam alanınızda konforlu, şık sandalyelere sahip olmak çok önemlidir. Ailenin toplandığı bu oda, ailecek vakit geçirmekten keyif alacağınız ve en sevdiğiniz programları izleyeceğiniz alandır. Seçtiğiniz mobilyaların bu işleve hazır olduğundan emin olun. Yaşam alanınız için rahat koltuklarla sınırlı değilsiniz. Koltuklar, yatar koltuklar, yuvarlak sandalyeler ve bar sandalyeleri gibi her türlü oturma arasından seçim yapabilirsiniz. Öte yandan koltuk sandalye seçeneklerini tercih ederek hem şık hem de rahat alanlar oluşturabilirsiniz.

En şık ve modern salonların olmazsa olmazı salon sandalyesi modelleri arasında en popülerlerinden olan bir ürünlerin başında bar sandalyesi gelir. Ancak bar sandalyesi modelleri de oldukça değişkenlik göstermektedir. Örneğin bar masası gibi bir alanınız varsa bu alana uyum sağlaması için bar taburelerine ihtiyacınız vardır. Bar tabureleri farklı yüksekliklerde olabilir, bu nedenle bar sandalyesi satın almadan önce masanızı veya tezgahınızı ölçmeniz çok önemlidir. Bazı bar tabureleri ayarlanabilir yüksekliklere sahipken, diğerleri sabit kalmaktadır. Döner formda olan modellerin yanı sıra sabit modeller de vardır. Bar sandalye modelleri arasında sırtı olmayan gerçek tabureler de çeşitlilik gösterir, farklı seviyelerde sırt desteği olan ürünler de vardır. Tabure sandalye çeşitleri ise hem işlevsel hem de şık tasarımları sayesinde öne çıkar. Kararınızı vermeden önce tüm bu seçenekleri göz önünde bulundurun.

Evinizdeki yemek alanı ailenizin bağlanması için harika bir yer olabilir. Yemeklerin tadını çıkarırken, sizi çevreleyen insanlara odaklanabilmeniz için rahat sandalye üzerinde oturmalısınız. Bu nedenle mükemmel mutfak sandalyesi bulmak önemlidir. İster mutfakta oturun ister yemek masanızın etrafında toplanmak üzere yemek sandalyesi kullanın veya her ikisini birden kullanın, sizin için birçok seçenek mevcut olduğunu unutmayın. Mutfak sandalyesi farklı materyallerden üretilmiş olabilir. Örneğin bank sandalye şeklinde birden fazla kişinin oturmasına uygun olacak şekilde tasarlanabilir. Öte yandan sırt desteği olmayan küçük sandalye çeşitleri de farklı yemek masası tasarımlarına uyum sağlayabilir. Ahşap sandalye eğer masanız ahşap ise uyum sağlayabilir.

Masa sandalye uyumu evinizde kendinizi huzurlu hissetmeniz için oldukça önemlidir. Mutfak masa sandalye sinerjisi en çok ev hissettiren ürünlerin başında gelir. Yemek masası sandalyesi rahatlığın ve şıklığın buluştuğu yerdir. Mutfak sandalye modelleri oldukça geniş yelpazede değişkenlik göstermektedir bu sebeple de mutfak sandalye fiyatları hakkında kesin bir bilgi vermek kolay değildir. Mutfak masa sandalye takımı alırken fiyat performans odaklı düşünmek gerekir. 4, 6 ya da 8 parçadan oluşan masa sandalyeleri sayılarına göre fiyatlandırılır. Bu nedenle 8’li ve 6’lı sandalye fiyatlarının farklı olması doğaldır.

En Değişik Sandalye Modelleri Nasıldır?

En Değişik Sandalye Modelleri Nasıldır?

Bazı ürünler ise evimizde olması bize kendimize şık hissettiren ürünlerdir. Bunların başında modern sandalyelerin başında gelen şeffaf plastik sandalye modelleri yer alıyor. Eğer beyaz bir yemek masanız varsa, bunu uygun plastik sandalye tipi bir ürünle birleştirebiliriz. Plastik sandalye fiyatları ise bir başka netliği olmayan konudur. Eğer aradığınız ürün klasik beyaz sandalye ise uygun olanları bulabilmeniz oldukça muhtemeldir. Ama tasarım plastik sandalyelerin de tasarımlarının başında gelen şeffaf sandalye modelleri fiyatları değişiklik gösterebilmektedir. Sallanan ve yaylanan sandalye modelleri ise eve ikonik görüm katabilen ürünler arasındadır. Bu sandalyeler genellikle minderli veya hasır koltuklu ahşaptan yapılır. Tanımlayıcı özellik, bir salıncak gibi bölünen sırtın ortasındaki destektir. Bu sandalyeler ayrıca ekstra destek eklemek için arkaya doğru eğilir. Genellikle nötr renklerde gelirler, ancak salıncaklı sandalyeleri de parlak renklerde bulabilirsiniz. Buna ek olarak Wishbone tarzı bar tabureleri de vardır. Bistro sandalye olarak adlandırılan bu ürünler, genellikle eğlence mekânlarında kullanılır.

Chesterfield tarzından bahsedildiğinde çoğu kişinin gözünün önüne kanepe gelir, ancak Chesterfield tarzı sandalyeler de vardır. Tıpkı koltuk gibi görünmelerinin yanı sıra bir sandalye fonksiyonu taşırlar. Bir Chesterfield tasarımı için anahtar bileşen püsküllü döşemedir. Aslında, püsküllü döşemenin tanımlayıcı öğesidir, çünkü aslında bir kanat arkalığı gibi diğer stillerin altına düşen Chesterfield stillerine sahip olmak mümkün. Berjer sandalye çeşitleri de eğlence mekânları için sıklıkla tercih edilir.

Modern zamanların en sevilen sandalye modellerinin başında ise tel sandalye gelir. Ferforje sandalye çeşitlerine göre daha yumuşak olan tel sandalyeler kullanım kolaylığı sağlar. Genellikle yemek masası sandalyesi olarak tercih edilen tel sandalye farklı renklerde olabilmektedir. Rengine uygun olarak yastıklı olabileceği gibi yüksek sandalye olarak da kullanılabilir. Bu tür ürünler genellikle bir sandalye minderi ile birlikte kullanılır. Dayanıklı olan bu sandalyeleri sadece güneşe tutarsanız solma ihtimali ortaya çıkabilir. Değişik sandalye tasarımları arasında favori olarak gösterilen ürünlerdir. Evden herhangi bir iş yaparsanız veya ofisinizi düzenli olarak kullanırsanız, rahat bir ofis koltuğunuz olması hayati önem taşır. Bununla birlikte, konfor elde etmek için tarzınızı feda etmek zorunda değilsiniz.

Görünümünüze uyan ve harika hissettiren okuma ve masa sandalyeleri bulabilirsiniz. Ergonomik sandalye çeşitleri arasında yer alan bu ürünler uzun süreli kullanıma uygundur. Okumayı seven kişi sizseniz, iyi bir okuma koltuğunun ofisiniz için ne kadar hayati olduğunu bilirsiniz. Okuma koltuğu büro sandalyesi veya döner sandalye olabilir. Harika bir okuma koltuğunun önemli bir özelliği rahatlığıdır. Bu sandalyeler sizi davet ederek konfor ve keyif vermelidir. Okuduğunuz kitaplar gibi, en sevdiğiniz okuma sandalyesinden asla ayrılmak istememelisiniz. Harika bir okuma koltuğunun fiyatları ise oldukça değişkenlik göstermektedir. Ofisinizin tarzı ne olursa olsun, mükemmel uyan bir rahat sandalye modeli sayesinde huzurla çalışabilir veya okumalarınızı yapabilirsiniz. Ev masanızda çalışırken bir masa sandalyesi konfor sağlar.

Çeşitli sandalye modelleri farklı alanlarda rahatlıkla kullanılabilir. Örneğin bilgisayar sandalyesi birinci sınıf konfor sağlar. Boyu kısalıp uzayabilir, sırtı ise uzun saatler masada oturmaya uygundur. Gaming sandalye çeşitleri sayesinde rahat bir oyun deneyimi yaşamak mümkün hâle gelir. Ergonomik masa sandalyeleri ise vücudunuza uyacak şekilde tasarlanmıştır. Çizim sandalyesi ise endüstrisi içerisinde geliştirilmiş hareket ile temel ofis koltukları olarak bilinir. Bankacı sandalyeleri tanımlanırken genellikle kolları olan ahşap olan sandalyelerdir. Alanı dar olan kişiler için ise ofis taburelerinde ise kol veya sırtı yoktur böylece alanda yer tutmazlar. Kolçaklı sandalye çeşitleri ise genellikle ofislerde ve bahçelerde kullanılır.

Ofislerde ihtiyacınız olan sandalye türü masanızı nasıl kullandığınıza bağlı olacaktır. Sadece arada sırada fatura ödemek için kullanırsanız, sadece daha düşük maliyetli ergonomik bir sandalye isteyebilirsiniz. Ancak, masanızda günde birkaç saat çalışıyorsanız, bir bilgisayar sandalyesi tercih edebilirsiniz. Ortopedik sandalye kategorisinde yer alan bu ürünler sayesinde uzun bir süre boyunca oturmaya bağlı olarak meydana gelebilecek olan rahatsızlıklar önlenir. Sabit arkalıksız sandalyeler de sırt ve omuz ağrılarını engellediği için sıklıkla tercih edilir.

Dış Mekanlarda Kullanılabilecek En Şık Sandalye Modelleri Hangileridir?

Dış Mekanlarda Kullanılabilecek En Şık Sandalye Modelleri Hangileridir?

Eğlence için mükemmel bir balkon yaratmak, rahatlatıcı bir atmosfer oluşturmak ve listenizdeki herkes için doğru oturma alanını elde etmek anlamına gelir. Aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli balkon sandalye modelleri mevcuttur. Bunların arasından zevkinize ve alanınızın boyutuna en uygun ürünleri tercih edebilirsiniz. Arka bahçe partilerine ve barbekülere ev sahipliği yapıyorsanız, tüm konuklarınız için bol miktarda oturma alanına ihtiyacınız vardır. Katlanır sandalye modelleri, bir sonraki partiniz için uygun maliyetli bir çözüm olabilir. Adından da anlaşılacağı gibi, bu sandalyeler kolay saklama için katlanır. Katlanır sandalyeler genellikle plastik, metal veya ikisinin bir kombinasyonundan yapılır. Bunları her birini oldukça uygun fiyata satın alabilirsiniz. Tüm misafirlerinizi aynı anda ağırlamak için harika bir yoldur.

Bahçe sandalyesi bahçenizin olmazı arasında yer alır. Açık alanınız konukları eğlendirmek için harika olsa da yalnız rahatlamak için de mükemmeldir. Ayrıca merdiven sandalye çeşitleri hem bahçenizdeki işleri yapmanızı hem de rahatça oturmanızı sağlar. Öte yandan bu ürünler, ev içinde de kullanılabilir. Bahçelerde kullanılacak olan sandalye örtüsü modelleri ise bu mobilyanın kirlenmesini önler. Balkon sandalyesi sayesinde dışarıda vakit geçirmek için mükemmel bir alan yaratmanız mümkün olabilir. Bu sandalyelerin üzerine minder veya yastık koyabilirsiniz, böylece oldukça rahat bir şekilde oturabilirsiniz. Spor sandalye çeşitleri arasında yer alan bu ürünler hafiftir ve pratik bir şekilde kullanılabilir. Arkalıklar sizi mükemmel ve huzurlu bir konuma sokmak için hazırdır. Bazı balkon sandalyeleri, elemanlara dayanabilecek benzersiz dış mekan yastıkları ile donatılmıştır. Tabanlar ahşap, metal veya plastikten yapılmıştır. Birkaç farklı pozisyona ayarlanan sandalyeler arasından seçim yapabilirsiniz. Hatta bazıları tamamen uzanmıştı. Balkon masa sandalye ürünlerini set olarak da almak mümkündür. Sandalyelerin evde kalması gerekmez.

Kamp yapmaya veya bagaj kapamaya gidiyorsanız, kamp sandalyesi satın almak isteyebilirsiniz. Bu polyester sandalyeler küçük katlanır, böylece aracınıza sığar. Ardından, hazır olduğunuzda, size rahat bir oturma yeri sunmak için hızla katlanırlar. Kamp sandalyeleri her türlü renk ve desende gelir. Favori takımınızın logosuyla bir kamp sandalyesi bile alabilirsiniz. Bu sandalyeleri genellikle oldukça uygun fiyatlı hatta kampanya fırsatı ile oldukça uyguna bulabilirsiniz, bu da etrafındaki en ucuz oturma çözümlerinden birini yapar.

Farklı Sandalye Malzemeleri Nelerdir?

Farklı Sandalye Malzemeleri Nelerdir?

Mobilya üreticileri mükemmel sandalyenizi oluşturmak için her türlü malzemeyi kullanabilirler. Bazıları deri, pamuk veya polyester ile kaplanmıştır. Diğerleri metal, ahşap veya plastikten yapılmıştır. Genellikle sandalyeler bu malzemeleri dokulu bir görünüm için birleştirir. Döşemeli sandalyeler, sandalyeyi rahat ettiren minderleri örtmek için deri, pamuk veya polyester kullanır. Her bir döşemenin özelliklerine ve avantajlarını öğrenmek seçim yapmanızı kolaylaştırabilir. Masif, peluş, bambu, fileli sandalye çeşitleri son zamanlarda bir hayli popüler hâle gelmiştir. Hasır sandalye modelleri ise el yapımı olduğu için öne çıkan ürünlerin arasında yer alır.

Deri sandalyeler ise hem konforlu hem de göz alıcı eşyalardır. Sallanan sandalyelerden bar sandalyesine kadar her türlü sandalyede hakiki ve suni deri bulabilirsiniz. Deri sandalye sahibi olmanın artılarını, dayanıklı oluşu, kolay temizlenebilmesi ve rahat olması olarak sıralayabiliriz. Eksileri içerisinde ise daha pahalı olması, bakım için özel temizleyici kullanılması gerekmesi, yaz aylarında sıcak getirebilmesi olduğunu söyleyebiliriz. Evinize klasik, rahat bir görünüm katmak istiyorsanız, deri sandalye modellerini düşünebilirsiniz.

Endüstriyel görünümü seviyorsanız, evinizde metal sandalye kullanmayı göz önüne almak mantıklı bir tercih olabilir. Demir sandalye çeşitleri modern bir dekorasyon anlayışını benimsemiş olan kişilerin favorileri arasında yer alır. Bu dayanıklı koltuklar harika bir görünüm sunmanın yanı sıra oldukça dayanıklıdır. Çoğu zaman, yemek alanında veya mutfak adasında metal sandalyeler bulabilirsiniz. Renkli sandalye evinize renk ve modern bir görünüm katacaktır. Dilerseniz tekli sandalye olarak evinizin girişine koyabileceğiniz gibi sandalye takımı için de tercih edebilirsiniz.

Doğanın içindeymiş hissi yaratan bir stilde evinizi döşüyorsanız bütün malzemelerin doğadan geldiği hissiyatını yaratmanız önerilir. Bu stilleri evinizde yakalamak için tahta sandalye kullanabilirsiniz. Mutfağınızda, yemek odanızda, ofisinizde veya yukarıdakilerin hepsinde ahşap istiyorsanız, ihtiyacınıza uygun sandalyeler mevcut. Tahta sandalyenin en büyük artısı sağlam, güzel ve dayanıklı olması gelir. Eksisi ise özel temizleyiciler gerektirmesi, güneşte solabilme ihtimali ve lekeleri çıkarması zor olabilmesi gelir.

Son zamanlarda popüler olan rattan sandalye ise bir başka tercihtir. Rattan palmiye ağacının yakın bir akrabasıdır. Güney Doğu bölgesinin ormanlarında hızla büyüyen bir asma türüdür. Bir kutup şeklinde büyür ve çapı bir ila üç inç arasında değişir. Rattan en güçlü ağaçlardan biridir ve yüz metre kadar büyüyebilen bu ağaçtan üretilen sandalyeler oldukça dayanıklıdır. Ancak güneşe bağlı olarak solabilme ihtimalini satın alırken dikkate almak kullanıcı için faydalıdır.

Plastik dış mekan, yemek, çocuk ve kurumsal sandalyelerde standart bir malzemedir. Plastik üretimi çok ucuz olduğu için, bu sandalyeler genellikle benzerlerinden daha uygun fiyatlıdır. Ayrıca, plastik sandalyelerin temizlenmesi ve bakımı kolaydır. Tek yapman gereken karmaşayı silmeyi unutmamaktır. Çocuk sandalye masa takımlarının üretim aşamasında da genellikle kolay temizlenebilen malzemeler kullanılır. Plastik sandalye satın almanın bazı dezavantajları vardır. Her şeyden önce, ahşap ve döşemeli versiyonlardan daha az rahat olma eğilimindedirler. İkincisi, çoğu uygun fiyatlı bir izlenim verebilir. Ancak, bazı plastik sandalye üst düzey olabilir. Örneğin, hayalet sandalye önemli bir eğilimdir ve şeffaf plastikten yapılmıştır.

Sandalye Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları Nasıldır?

Sandalye Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları Nasıldır?

Sandalye tasarımları için farklı çalışmalar yapılmaktadır. İlkokul öğrencisi, ofis çalışanı, ev için çalışma masası, lise öğrencisi ve üniversite öğrencisi için her seferinde farklı tasarımlar size sunuluyor. Her yaştan ve farklı zevklere sahip kişiler için özel ve farklı tasarım çalışmaları yapılmaktadır. Her kesimden birey için sandalye kullanımı oldukça fazladır ve çok fazla sandalye ihtiyaç duyulmaktadır. Bu noktada, portatif sandalye modelleri sunulmaktadır. Tasarım açısından oldukça hoş olan bu sandalye modelleri, kolayca evinize sığabilmektedir. Çapraz sandalye modelleri de yer tutmayan ürünlerin arasında yer alır. Bu sayede de misafir ağırlayacağınız zaman arka odadan çıkartabilir ve kolayca kullanabilirsiniz.

Tasarımlarda, sadece desen ya da farklı sayıda göz modelleri değil, sandalye ölçüsü de önem kazanıyor. Sandalye ölçüsü belirlerken diğer mobilyalarınızı göz önüne almanızı öneririz. Örneğin ahşap mutfak sandalyesi satın alırken özellikle dikkatli olmanızı öneririz. Eğer masanızın içine geçecek şekilde olmazsa sorun yaşayabilirsiniz. Makyaj yapmayı seven kişiler için ise çok farklı çeşitlerde makyaj sandalyeleri mevcuttur. Bu makyaj sandalyesi çeşitleri ikiye ayrılmaktadır. Birincisi kişilerin kolayca hareket ettirebildikleri tabure şeklinde olan sandalyelerdir. Üst kısımları kişinin zevkine bağlı olarak farklı kumaşlar dokunabilmektedir. İkinci makyaj sandalyesi modeli ise boydan boya kişinin oturabildiği genelde deri olan sandalyelerdir. Bu sandalyeler ölçüleri gereği büyüktür ve çok yer kaplarlar.

Eğer bir kafeniz varsa ve uygun sandalye ve masa kombinasyonunu arıyorsanız, mekanınızın boyutunu ve tarzını iyi benimseyerek alışverişinizi yapmanız oldukça önemlidir. Çünkü farklı konseptlere uygun çok çeşitli cafe sandalye masa modelleri yer almaktadır. Bohem cafelerde daha ziyade tahta sandalyeler yer alabilirken butik kafelerde özel tasarım sandalye türleri de yer alabilmektedir. Bütün seçenekleri değerlendirip içinize en çok sinen ürünü satın almanızı öneririz. Sandalye modellerini daha detaylı inceleyebilmek için ve kolay bir şekilde sipariş oluşturabilmek için Trendyol sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Sandalye Nereden Alınır?

Sandalye modellerini Trendyol’dan faydalanıp kolayca sipariş etmek mümkündür. Farklı fiyat aralıklarında satışa sunulan aynı zamanda ev, okul, ofis ya da etüt merkezi gibi alanlarda kullanılmaya uygun olan sandalyeleri karşılaştırarak kendiniz için doğru modeli bulabilirsiniz. Çeşitli markalar tarafından piyasaya sürülen sandalyelerin kullanım amacı farklılık gösterir. Buna bağlı olarak siparişinizi de belirleyebilirsiniz. Farklı modelleri kıyaslayarak yaşam alanlarınız için doğru ürünleri seçebilirsiniz. Hemen her türlü mekanda kendine yer edinen sandalyeleri Trendyol ile satın almak son derece pratiktir. Hem iç hem de dış mekanda kullanılmaya müsait olan modelleri kısa sürede tespit edebilirsiniz.

Sandalye Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sandalye alırken dikkat edilmesi gereken hususlar; kullanım alanı, ebat ve malzeme türüdür. Döner sandalye çalışma masalarının bulunduğu yerlerde kullanılmaya uygundur. Ofis, okul ve genç odası dekore ederken bu modellere yer vermek mümkündür. Özel mekanizmalara sahip sandalyeler, kendi etrafında dönebildiği için bu isimle anılır. Sandalye kılıfı çeşitli modellerin süngelerini kaplamak için kullanılır. Mutfak başta olmak üzere pek çok alanda yer alan sandalyeleri bu malzemeyle kaplamak mümkündür. Ahşap sandalye genellikle rustik dekorasyon tarzının benimsendiği yerlerde kullanılır. Farklı ebatlara sahip sandalyeler arasından doğru olanı seçerek nitelikli bir dekorasyon elde edebilirsiniz.

Popüler Sandalye Modelleri Nelerdir?

Popüler sandalye modelleri arasında mutfak, bar, ofis ve kamp tasarımları yer alır. Ağırlık, ebat, kullanım amacı ve malzeme türü açısından farklılaşan modeller; geniş kitlelere hitap ettiği için popülerdir. Katlanabilir sandalye özellikle kamplarda ve pikniklerde sıklıkla tercih edilir. Kamp masa sandalye seti açık hava aktivitelerinde kendine yer edinir. Birkaç sandalye ile bir masadan oluşan bu setler; yemek yemek, oyun oynamak ve bir şeyler içmek için uygun bir ortam elde edilmesini sağlar. Plastik sandalye genellikle bahçelerde ve teraslarda kullanıldığı için gayet popülerdir. Suya ve güneş ışınlarına karşı dirençli olan plastik malzeme kullanılarak imal edilen sandalyelerden faydalanabilirsiniz.