Avantajlı Ürünler
Çocuk Cinsiyeti
Renk
Fiyat
Materyal
Cinsiyet
Ortam
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Sürdürülebilirlik Detayı
Astar Materyali
İç Taban Materyali
Saya Materyali
Koleksiyon
Bağlama Şekli
Desen
Ek Özellik
Fiyat Geçmişi
Topuk Tipi
Topuk Boyu
Ürün Puanı
"

Bebek Patiği

" araması için 5160 sonuç listeleniyor

Sağlıklı ve Konforlu Bebek Patiği Modelleri Trendyol'da!

Çocuk ürünleri arasında yer alan bebek patik modelleri, temel giyim eşyalarından biridir. Bebeklerin ayaklarının çeşitli hava koşullarından etkilenmemesi için üretilen patikler, yürümeye yeni başlayan çocukların ayak sağlığını koruyarak ilk adımlarını güvenli bir şekilde atabilmelerine destek olur. Tüm bu ihtiyaçlara karşılık verebilmesi için pek çok patik modeli üretilir. Fonksiyonel, şık ve mevsime göre kalınlıkları değişen ürünler bu kategoride karşımıza çıkar.

Bebek patikleri genellikle sağlıklı materyallerden üretilir. Bu ürünlerin ortak özelliklerinden biri hafif bir tasarıma sahip olmalarıdır. Bebeklerin kullanım sırasında yorulmasına veya zarar görmesine neden olacak detaylar bu ürünlerde yer almaz. Bebek patikleri; el yapımı ve hazır üretim olmak üzere iki farklı başlığa sahiptir. Hazır bebek patiklerinin standart yaş ölçülerine sahip olduğu bilinir. Buna karşın el yapımı modellerde daha geniş bir ölçü çeşitliliği bulmak mümkündür.

Bebek patikleri yapısal özellikleri kadar tasarımları ile de dikkat çeker. Motiflerle tasarlanmış pek çok patik modeli bulunur. Düğün ve doğum günü gibi çeşitli kutlamalarda bebeklere giydirilen kıyafetlerle uyumlu olan şık modeller, bu ürünler arasında yer alır. Bu özel modellerde tasarım ön plana çıkar. Bu sebeple kostüm patikler, günlük kullanımdan ziyade özel günler için üretilir. Çocukların yeni yürümeye başladıkları dönemde rahat hareket etmelerini sağlayacak günlük kullanıma uygun patik modelleri de üretilir. Bu modeller, çocukların ayak sağlığı için ortopedik tabana ve bileği tam saran kısma sahiptir. Ayrıca çocukları yürümeye teşvik edecek sevimli modeller ürünler arasında yer alır.

Bebeklerinizin Minik Ayaklarına Uygun Bebek Patiği Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Bebeklerinizin Minik Ayaklarına Uygun Bebek Patiği Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Bebek patiği modelleri; materyal, kullanım şekli, tasarım gibi birçok özellikle değişir. Aynı zamanda yaş aralığına bağlı olarak değişen bu modeller, zemin türüne göre farklı taban dizaynlarıyla öne çıkar. Tüm bunların yanında genel kullanıma uygun mevsimlik olarak adlandırılan patik modelleri de bulunur. Bu modellerin farklı renk seçenekleri hem erkek hem de kız bebekler için uygun seçim yapma imkânı tanır. Renk ve model açısından geniş kullanım sunan ayakkabı modelleri ise unisex bebek patikleri olarak adlandırılır. Ayrıca bebeklerin cinsiyetlerine göre dizayn edilen bazı özel tasarımlara da erişmek mümkündür. Bunlar arasında yer alan erkek bebek patikleri, mavi veya gri gibi renklere sahiptir. Bunun yanında kız bebek patik modelleri ise daha çok pembe tonlarda üretilir.

Bebek patiği modelleri, zaman dilimine göre özellikleri ile değişir. Bu modellerde ürünün yapısal özellikleri ve malzeme tercihleri farklılaşır. Yazlık, kışlık bebek patikleri kalınlıkları ile çocuğun yürüme esnasında rahat hareket edebilmesini sağlar. Mevsime göre ayağı sıcak tutan yahut iyi biçimde hava almasını sağlayan modeller, kullanılacağı zamana göre pek çok açıdan değişiklik gösterir.

Bebek patiği modellerinin özelliklerini belirleyen bir diğer unsur ise ürünün kullanılacağı mekândır. Ev içerisinde kullanıma uygun olarak tasarlanan modellerin yanında dış mekânda rahatlık sağlaması için özel tasarlanan seçenekler de mevcuttur. Evin içerisinde ve kapalı alanlarda kullanım için geliştirilen ürünler, genellikle yumuşak taban yapıları ile ayırt edilir. Bebek panduf patik modelleri bu ürünlere iyi bir örnektir. Bu yumuşak ve konforlu modeller, çocuğun ev içinde rahat olmasını sağlar.

Kullanışlılığın yanında bebek patiği modellerinin dikkat çeken özelliklerden biri de tasarımlarıdır. Birbirinden sevimli görsel özelliklere sahip olan patik seçenekleri mevcuttur. Özellikle çocuk giyiminde sıklıkla tercih edilen hayvan desenlerinden bu kategoride de bolca faydalanılır. Hayvan desenli bebek patikleri, çocukların konforlu adımlar atmasını sağlarken bilişsel gelişimlerini de destekleyen öğretici detaylar içerir. Resimli modeller gibi sesli özelliklere sahip tasarımlar da çocukların ilgisini çeker. Bu ürünler arasında pek çok çıngıraklı bebek patik modeli bulunur. Patikler, ayakkabıya yerleştirilmiş küçük parçalarla her adımda dikkat çekici sesler çıkarır. Bu özellik, bebekleri yürümeye teşvik ederken aynı zamanda keyifli vakit geçirmelerini de sağlar.

Birbirinden Kaliteli Bebek Patiklerin Yapımında Kullanılan Materyaller Nelerdir?

Birbirinden Kaliteli Bebek Patiklerin Yapımında Kullanılan Materyaller Nelerdir?

Bebek patiği modelleri üretilirken pek çok farklı materyal tercih edilir. Yaygın olarak kullanılan malzemeler kumaş türevi ürünlerdir. Bebek bez, penye patik modelleri ebeveynlerin sıklıkla tercih ettiği ürünler arasında yer alır. Bunun nedeni kumaş materyallerin bebeğin ayağına baskı uygulamaması ve sağlıklı yapısıdır. Patikte kullanılan kumaş kalınlığı, ürünün yazlık veya kışlık model olmasını belirler. Örneğin, kış mevsimi için üretilmiş olan bebek termal patik modellerinde son derece kalın ve ısıyı hapseden özel kumaş türleri kullanılır. Bu kışlık kumaşlar arasında yer alan pelüş hem yumuşak hem de sıcak tutan yapısı ile öne çıkar. Pelüş bebek patikleri, özellikle kış sezonunda hem iç hem de dış mekânlarda sıklıkla tercih edilir.

Bebek patiği modellerinde kullanılan materyallerden biri de deridir. Yetişkinler için de bu malzemeden üretilen pek çok ayakkabı modeli bulunur. Bu materyal, sahip olduğu özellikler ile sıcak ve sağlıklı ayakkabı modelleri tasarlamak için kullanılır. Deri, doğal bir üründür ve içinde sağlığa zararlı olabilecek kimyasallar bulunmaz. Ayrıca sahip olduğu esnek yapı ile bebeğin ayağını iyi biçimde kavrar. Deri bebek patiği modelleri, çocuğun ayağına baskı yapmak yerine esneyerek şekil alır. Materyalin yapısal özellikleri sayesinde gelişim dönemindeki bebekler için bu materyalden yapılan patik modelleri tercih edilmelidir. Bunların yanı sıra ev içerisinde polar bebek patiği modelleri de sıcak ve konforlu bir kullanım için seçilir.

Bebek patiği modellerinde kullanılan malzemelerin sağlıklı ve kullanışlı özelliklere sahip olması gerekir. Çocukların ayakları oldukça küçüktür. Bu sebeple hareket ederken patiğin ayaktan çıkması sık rastlanan bir sorundur. Patik modellerinde kullanılan lastik ve cırt cırt gibi malzemeler ile bu sorunun önüne geçilmeye çalışılır. Lastikli bebek patik modelleri, konforu bozmadan ayakları sarar ve iyi bir duruşu destekler. Bu modeller genellikle ayağı bilek kısmından kavrayacak şekilde tasarlanır. Cırt cırtlı patikler ise ayağı ön kısmından kavrayarak kaymasını önler. Bu modeller özellikle bağcıklı ayakkabıya geçiş öncesinde çocukların pratik yapması için faydalı olur.

Bebeğinizin Yürümesine Konfor Katacak Bebek Patiği Çeşitleri

Bebeğinizin Yürümesine Konfor Katacak Bebek Patiği Çeşitleri

Çocuk gelişimindeki önemli süreçlerden biri bebeklerin yürümeye başladığı dönemidir. Bebekler için bu süreci doğru ayakkabılar ile daha konforlu hâle getirmek mümkündür. Bebek yürüme patiği modelleri, özellikle yeni adım atmayı öğrenen çocukların kullanımına özel tasarlanır. Bu ürünlerde göze çarpan ilk detay tam ortopedik tasarım olur. Çocuğun iskelet sistemini destekleyen, dik ve sağlıklı bir duruş yakalamalarını kolaylaştıran özel tabanlara sahip ürünler oldukça kullanışlıdır.

Çocukların konforlu bir şekilde yürüyebilmesi ve dışarıda keyifli vakit geçirebilmesi için bebek spor patik modelleri bulunur. Bu ürünlerde de genellikle tam ortopedik bir taban tasarımı yer alır. Patik kalıplarının ayağı sıkmayan yumuşak dokulu ve sağlam olması önem taşır. Çocukların ilgisini çeken görsel detaylar da bu ürünlere eklenir. Örneğin, ışıklı spor bebek patiği modelleri çocukların hoşuna giden seçeneklerdendir. Aynı şekilde canlı renklere sahip ürünler, çocuklar için yürümeyi daha neşeli bir hâle getirir.

Çocukların özellikle yürümeye yeni başladığı dönemlerde ayaklarının bilekle birlikte iyi biçimde desteklenmesi gerekir. Çünkü ayak bileği, bu dönemde incinmeye oldukça yatkındır. Bu durumun önüne patikler yardımıyla geçmek mümkündür. Bu nedenler boğazlı bebek patiği modellerinin tercih edilmesi sağlıklı bir seçim olur. Bu ayakkabı modelinde bulunan uzun boğaz detayı, ayağın bilek kısmını kavrayarak burkulmalara karşı direnç sağlar. Böylelikle çocukların sakatlanma riskleri de azaltılmış olur.

Bebek patiği modellerinde taban özellikleri güvenli bir kullanım için önem taşır. Çocuklar yürümeye yeni başladıkları dönemlerde farklı zemin özelliklerine hızlı bir şekilde adapte olamaz. Bu nedenle kazalara karşı savunmasız olurlar. Bebeklerin yürüme süreçlerinde düşme riskini azaltan özel taban modelleri geliştirilmiştir. Bebek kaydırmaz patik modelleri buna bir örnektir. Bu ürünün tabanında çeşitli materyallerden üretilen özel bir tabaka bulunur. Bu sayede bebek patik ayakkabı bulunduğu zemine sıkı şekilde tutunarak kaymayı önler. Bu patik modeli, kapalı veya açık alanlarda pek çok farklı zemin üzerinde güvenle tercih edilir.

Kullanım Alanlarına Göre Bebek Patikleri Modelleri Nelerdir?

Kullanım Alanlarına Göre Bebek Patikleri Modelleri Nelerdir?

Bebek patiği modelleri kullanım alanına göre zengin bir ürün çeşitliliğine sahiptir. Bu kategoride farklı ihtiyaçlara cevap veren çeşitli modeller yer alır. Kullanım alanına göre ürünlerde temel alınan kıstas yaş aralığıdır. Çünkü çocukların gelişim dönemlerine göre çok farklı patik modelleri giymeleri gerekir. Örneğin, yenidoğan patik modellerinde kullanım amacı bebeğin ayağının sıcak tutulmasıdır. Bu yaş grubundaki bir bebek için tam ortopedik ayakkabı almak gerekmez.

Pek çok özel aktivite için de özel patik modelleri üretilir. Örneğin, bebek deniz ve havuz patiği modelleri çocukların yüzme aktivitesi sırasında çok daha rahat hareket edebilmesini sağlayan ürünlerdir. Bebekler için üretilen sandalet ve spor ayakkabı modelleri de dış mekânlarda çocukların yine konforlu bir şekilde hareket edebilmesi için üretilir. Özel günler ve etkinlikler için bebeklere uygun özel patik modelleri de üretilir. Örneğin, babet bebek patik modelleri doğum günü, düğün gibi etkinliklerde tercih edilen şık kıyafetlerin altına uyumlu bir görüntü yaratmak için kullanılır.

Çocukların ev içerisinde geçirdiği zaman dilimi, dış mekânlara göre çok daha fazladır. Bu nedenle bebeklerin ev içerisinde konforlu olmasını sağlamak çok önemlidir. Evin içerisinde ve kapalı mekânlarda rahatlıkla giyilebilen, kolay temizlenebilen ve pratik bir şekilde çıkartılabilen pek çok bebek ev patiği vardır. Bebek çorap patik şeklindeki ürünler ise daha kolay yıkandıkları için sıklıkla tercih edilir. Bunun yanında pofuduk bebek patikleri de sevimli görüntüleri, yumuşak dokuları ve konforlu yapıları ile ebeveynlerin çocukları için seçtikleri bir diğer popüler model olur.

Bebeğinize Patik Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bebeğinize Patik Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bebek patiği alırken öncelikle çocuğun yaşı ve gelişim dönemi belirlenmelidir. Bunun nedeni her yaş döneminin ihtiyaç duyduğu ayakkabının birbirinden farklı olmasıdır. Yenidoğan bebek patik modelleri; genellikle yumuşak dokulu, hassas ayak yapısına uygun bir tabana sahiptir. Bunun yanında 0 – 3 aylık bebek patiklerinde de benzer tasarımsal özellikler dikkat çeker. Bunun nedeni bu yaş grubundaki çocukların henüz yürüme veya ayaklarının üzerinde durma yeteneklerine sahip olmamalarıdır. 3 – 6 ay bebek patiği modellerinde ise kaydırmaz tabanlı ürünler öne çıkar. Çocukların hareketli oldukları bu dönemde ayak bileklerini de destekleyen boğazlı patik modelleri incelenebilir.

1, 2 yaş bebek patiği alırken ayakkabıya daha yakın yapısal özelliklere sahip ürünlerin tercih edilmesi gerekir. Bu yaş grubundaki çocuklar yürümeyi öğrenmiş oldukları için kalın tam ortopedik tabanlı patikler ve koruyucu bilekleri olan modellere göz gezdirilmelidir. Ayrıca bu yaş grubundaki bebeklerin zevklerinin gelişmesi için sevdikleri renkleri taşıyan ürünleri seçebilirsiniz. Böylelikle çocuklar ayakkabı giymeyi ve hareket etmeyi daha çok sever. Bebekleri sevdikleri figürler, sesler veya renkler seçilen patik modelinde bulunmalıdır.

Bebek patiği alırken kullanılan materyallerin sağlıklı olup olmadığına da dikkat edilmelidir. Bebeklerin yetişkinlere göre çok daha hassas ciltlere sahip oldukları bilinir. Bu nedenle patiklerde tercih edilen materyallerin organik, sağlıklı, doğa dostu yapıda olmaları önemlidir. Renkli ve aksesuarlı patik modellerinde boya cinsi ve aksesuarların dayanıklılığı gibi hususlara ayrıca dikkat etmek gerekir. Bebek patiği seçerken hafif modellere öncelik verilmesi de çocuğun sağlık gelişimi açısından oldukça önemlidir.

Son olarak bebek patiği alırken ürünün kullanılacağı mevsim ve iklim koşullarına dikkat edilmelidir. Yaz dönemi için patik arayan kişiler, ürünün hava alan ve terletmeyen materyallerden üretilip üretilmediğine bakmalıdır. Bunun yanında kış dönemi için patik modeli araştırırken de ürünün terletmeyen ama sıcak tutan yumuşak ve sağlıklı tasarımlara sahip olması önemlidir.

Bebek Patikleri Fiyat Aralıkları Nasıldır?

Bebek Patikleri Fiyat Aralıkları Nasıldır?

Bebek patikleri pek çok modelde, türde, özellikte üretilir. Her bir yapısal farklılık ürünün fiyatına etki eder. Bunun yanında bu ürünler oldukça geniş bir kitle tarafından kullanıldığı için geniş bir fiyat aralığına da sahiptir. Hemen her bütçeye uygun patik modeli bulmak mümkündür. Bu sebeple alışveriş öncesinde aranılan ürünün yapısal özellikleri, yaş aralığı, kullanılacağı zaman gibi hususları belirledikten sonra kendi bütçenize göre bir sıralama yapabilirsiniz. Trendyol’un akıllı arama özellikleri sayesinde belirlediğiniz fiyat aralığındaki ürünleri konforlu bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Bebek patik fiyatları üretim materyaline göre değişiklik gösterir. Lüks aksesuarlarla donatılmış ürünler, daha yüksek meblağlarla satışa sunulur. Kürklü bebek patiği ve özel taşlarla süslenmiş modeller bunlara örnek olarak gösterilebilir. Bebeğin bu patiği hangi dönemde kullanacağı da çok önemlidir. Kışlık patik modelleri genellikle yazlık ürün seçeneklerine göre daha yüksek rakamlara sahip olabilir. Bunun nedeni de üründe kullanılan materyal yoğunluğu ve özellik fazlalığıdır. Örneğin, bebek bot patik modelleri çok daha korunaklı ve su geçirmez bir tasarıma sahip olduğu için bu modellerin fiyatları da daha yüksek olabilir.

Özel tasarıma sahip olan patikler de diğer ürün seçeneklerine göre daha yüksek meblağlar ile satışa sunulur. Örneğin, dikişsiz bebek patiği modelleri özel görselleri ve üretiminde uygulanan ince işçilik sayesinde farklı bütçelere hitap eder. Boncuklu bebek patiği modelleri için de aynı durum söz konusudur. Boncukların elde işlenmesi, özel tasarım olması gibi detaylar fiyatta artışa neden olan faktörlerdendir.

Bebek patik, ayakkabı kategorisinde oldukça fazla seçenek bulunur. Çocuğun yaşı, cinsiyeti, ebeveynlerin zevkleri gibi pek çok unsura göre çeşitli modeller vardır. Bebek patiği alırken kişiler öncelikle ürünün güvenli ve sağlıklı özelliklere sahip olup olmadığını göz önüne almalıdır. Ardından bütçelerine uygun seçenekler arasından tercih yapabilirler. Trendyol’da her bütçeye ve zevke uygun modeller bulunur. Kolay arama özellikleri ve gelişmiş filtreleme seçenekleri ile aradığınız bebek patiği modeline kolayca sahip olabilirsiniz.

Bebek Patiği Ne Zaman Giydirilmelidir?

Bebek patiği yenidoğanlardan yürümeye başlayan çocuklara kadar farklı yaş grubundakilerin kullanabileceği özelliklere sahiptir. Doğum hazırlıkları sırasında bebek çantasına mevsime uygun bir patik konulur. Böylece bebeğin ayaklarının üşümemesi için önlem alınır. Patikler kullanılacakları mevsime ve bebeğin gelişimsel evrelerine göre farklı çeşitlerden oluşur. Yenidoğanlar için hazırlanan ürünlerde, rahat ve konforlu hissetmeleri amaçlanır. 3-6 aylık bebeklerin daha hareketlendiği ve sosyalleştiği bir dönemdir. Bu süreçte dışarı çıkıp gezmeye gitmeye başladığı için renkli, desenli, sade ve süslü patikler tercih edilir. Bu sayede bebeğinizin tarz görünmesini ve sevimli olmasını sağlayabilirsiniz. Bir yaşına gelen çocuklar yürümeye başladığı için kaydırmaz özellikleri olan ve ayakkabı görünümdeki patikler daha uygundur. Böylece patik sayesinde ayağını tam olarak basmasına ve yürürken dengesini sağlamasına yardımcı olabilirsiniz. Söz konusu ürün hem evin içinde hem de dışında kullanılır. Bu konuyu dikkate alarak seçim yapabilirsiniz.

Bebek Patiği Sıcak Tutar Mı?

Bebek patiği, farklı malzemelerden üretilen bir giyim parçasıdır. Bebeklerin ayaklarının sıcak tutulması amacıyla tasarlanır. Kış mevsiminde yün, polar, kadife, müslin gibi tekstil ürünlerinden seçtiğiniz patikleri giydirebilirsiniz. Aynı zamanda içi kürkle kaplı modeller de bulunur. Karlı günlerde bebeğinizi dışarı çıkarırken bu patikleri kullanabilirsiniz ve bebeğinizin ayakları hiç üşümez. Dışı deri veya süet malzemeden hazırlanan içi özel kaplamalı patik çeşitlerine ek olarak panduf şeklinde ayakkabı gibi olanlar da vardır. Triko tasarımlarıyla uyku sırasında da giydirebileceğiniz alternatiflerle ayakları her zaman sıcak kalır. Bebek patikleri aynı zamanda aksesuar olarak kullanılması amacıyla da üretilir. Bu modeller özel günlerde şık ve modern görünmeleri amacıyla giydirebileceğiniz özelliklere sahiptir. Makosen tarzında pullu, kurdeleli ve fiyonklu kız ve erkek bebek modelleri herkesin beğenisini kazanır.

Bebek Patiği Su Geçirir Mi?

Bebek patiklerinin bazı modelleri su geçirmez yapıya sahiptir. Bunlar arasında deri, sunî deri ve süet olanlar öne çıkar. Ayrıca ilk adım ayakkabısı olarak ilgi gören modeller ayaklarını doğru basmaları için önemlidir. Patik kalıplarına göre biraz daha ayakkabıya benzeyen bu ürünler kullanışlıdır. Üzeri dayanıklı malzemeyle kaplı olduğu için bebeğin parmaklarını korur. Aynı zamanda yapısı sebebiyle su geçirmez. Bebekler yağışlı havalarda dışarıda olmadıkları için patikler su geçirmez özellikten ziyade konfor ve rahatlık ön planda tutularak hazırlanır. Buna ek olarak patikler çocukların güvenle yürümeleri ve riskli durumlar yaşamaması için kaydırmaz bir yapıdadır. Üstü süslemelerle cazip bir hâle getirilen bu ürünlerin, tabanında genelde üretildiği materyal veya noktacıkla kaymayı engelleyen özel malzemeler tercih edilir. Bebeklerinizin ayaklarını terletmemesi için mevsime uygun malzemelerden üretilen patikleri alabilirsiniz.