İlgili Kategoriler
Maksimum Isıl Güç
Cihaz Tipi
Fiyat
Isıtma Kapasitesi
Ücretsiz Kurulum/Montaj
Baca Tipi
Garanti Süresi
Kurulum Gerekli mi?
Eşanjör Sayısı
Renk
Garanti Tipi
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
"

Kombi

" araması için 930 sonuç listeleniyor

Güvenli ve Tasarruflu Kombi Modelleri

Hayatın normal seyrinde ilerleyebilmesi için insanlar bazı araç gereçlere ihtiyaç duyarlar. Bu araçların bir kısmı manuel sistemle çalışırken bir kısmı elektrikli olarak dizayn edilir. Isınma ihtiyacı, bütün insanların yaşamlarını devam ettirebilmeleri adına gerek duyulan en temel ihtiyaçların başında yer alır. Isınma ihtiyacı soba gibi eşyaların yanı sıra kalorifer kullanımıyla da karşılanabilir. Isınma ihtiyacına, sadece evlerde değil pek çok alanda da gerek duyulur. Doğal gaz kullanımı, uzun yıllardır ortamların ısıtılması için sıkça tercih edilir. Doğal gaz kullanımı için kombi adı verilen cihazlar kullanılır. Bu cihazlar sadece doğal gaz kullanmak için değil, alanlardaki sıcak su ihtiyacını da karşılamak amacıyla tercih edilir. Özellikle küçük yüzölçümlü alanlarda ideal ısınma seviyesini elde etmek için oldukça avantajlı bir üründür.

Günümüzde bu ürünlerin üretimini yapan çok sayıda marka bulunur. Kombi markaları, ürünlerin dizaynında ve üretim sürecinde olabildiğince kaliteli materyaller tercih etmeye özen gösterir. Bu sayede ürünlerin çoğu uzun süreli kullanım ömrüne sahip olur. Ürünlerin hemen hepsi küçük ebatlara sahip olarak dizayn edilir. Bu açıdan da kullanıldıkları alanda az yer kaplar. Bununla beraber hem hafif tasarımları hem de kolay montaj özellikleri kullanıcıların dikkatini çeken detaylar arasında yer alır. Üstelik cihazlar çalışma sırasında oldukça sessiz bir sistem oluşturur. Bu sebeple de ürünler her dönem ilgi odağı halindedir.

Yaşam alanlarının tam merkezinde yer alan kombinler, kat kat giyinmeye gerek kalmadan sağlıklı ve keyifli vakit geçirebilmeye yardımcı olur. Kombi, alana eşit ve dengeli şekilde dağıtılan radyatörlere ve musluklara sıcak su ulaşmasını sağlar. Kombi nasıl çalışır sorusu, özellikle cihazları yeni kullanmaya başlayacak olan kişi şehrin kafasında uzunca bir süre kendine yer eder. Ürünler prize takılarak çalışır. Üzerinde çok sayıda düğme bulunur. İlk etapta bu düğmeler kullanıcıların kafalarının karışmasına neden olabilir. Ancak detaylı bir şekilde incelediğiniz zaman basit bir sistemde çalıştıklarını görmeniz mümkündür. Ayrıca cihazların kullanımlarıyla alakalı merak ettiğiniz tüm detaylara kullanma kılavuzları aracılığıyla öğrenebilirsiniz. Günümüzde ürünlerin üretimini yapan markaların çokluğunun yanı sıra ürünlerin de farklı seçenekleri olduğunu görmeniz mümkündür. Çalışma sistemlerine göre farklılık gösteren ürünler arasında ihtiyacınız olan seçeneğe oldukça kısa bir zaman dilimi içerisinde sahip olabilirsiniz. Trendyol’da ürünlerin çeşitlilik oranının fazla olması sayesinde seçimlerinizi daha rahat bir şekilde yapabilirsiniz.

Üstün Teknik Özellikleriyle Dikkat Çeken Kombiler Hangileridir?

Üstün Teknik Özellikleriyle Dikkat Çeken Kombiler Hangileridir?

Dar alanlarda kullanılan standart kombinlerden tam yoğuşmalı modellere kadar geniş seçenekler, ev ve halka açık alanları ideal ısıya ulaştırır. Bu cihaz, elektrik gücüyle doğalgazı yakarak ısıya çeviren bu cihaz, güvenli ve dayanıklı sistemleriyle öne çıkar. Özellikle hem yaşam hem de enerji için güvenli ve tasarruflu çalışma sistemlerine sahip olanlar son derece ilgi görür. Kombiler, termostat gibi ek aksesuarlarla birlikte enerjiden tasarruf ederek en yüksek performansla çalıştırılabilir. Bu cihazın çalışma performansını etkileyen unsurlardan biri de düzenli yapılması gereken bakımlardır.

Ürünleri satın alırken, ürünlerle beraber yedek parça ve ekstra aparatların kolay bulunabilir olması da önem arz eden detaylar arasında yer alır. Kombi yedek parça ve diğer aparatların bulunma kolaylığı seçim sürecinde rol sahibi olan unsurlardan biridir. Kombi çeşitleri için araştırma yaptığınız zaman karşınıza farklı özelliklere sahip olan pek çok seçenek çıkar. Çeşitlerin fazlalığı arayışlarınıza uygun olan ürünü daha rahat bir şekilde bulmanız noktasında size büyük oranda yardımcı olur. Seçeneklerin dizayn edilme aşamasında gelişen teknolojilerin bütün izlerinden de faydalanılır. Bu sayede ortaya oldukça modern ve fonksiyonlu ürünler çıkar. Kombi nedir sorusu, özellikle bu ürünleri ilk defa kullanacak kişilerin merak ettikleri ilk detayların başında yer alır. Her insan kullanacağı ürünün aslında ne işe yaradığını bilmek ister. Bu ürünler kullanıldıkları ortamın ısınmasını sağlar. Doğal gazın sahip olduğu sistemler sayesinde peteklere iletilmesinde rol sahibi olur. Üstelik banyo, tuvalet ve mutfaklarda da musluklardan sıcak su gelmesini sağlar. Aynı zamanda ocakta gaz kullanımı için de bu ürünlere ihtiyaç duyulur.

Ürünlerle beraber montaj aşamasında kombi bağlantı seti de almanız sizin faydanıza olur. Bağlantı setleri 5'li ya da 10'lu gibi farklı parça sayılarına sahip olarak üretilebilir. İncelerken bu detayı göz önünde bulundurmanız önerilir. Ayrıca setlerin üretildikleri materyaller de farklılık gösterebilir. Modelleri incelemek ve seçenekler arasında bir seçim yapmak kullanıcıları zaman zaman zorlayabilir. Bu noktada daha önce ürünleri kullanmış kişilerden kombi tavsiye ve fikir önerileri alabilirsiniz. Seçim sürecinde diğer kullanıcılar tarafından yapılan tavsiyeler oldukça önemli bir detaydır. Üstelik yakın çevrenizde bu ürünleri kullanan kişiler, ürünlerin kullanım detayları hakkında da bilgi sahibi olmanızı sağlar. Kombi ölçüleri özellikle kullanılacak alana tam olarak oturması açısından büyük önem arz eder. Ürünlerin ölçüleri hemen hemen birbirine yakındır. Detaylı inceleme yaptığınız zaman bazı modeller arasında birkaç cm fark olduğunu görebilirsiniz. Tercih yapma noktasında en uygun ürünü bulabilmek adına, kullanacağınız alanın ölçülerini doğru bilmeniz gerekir.

Kombi vanaları; ürünlerin kullanımı sırasında gerekli olan suyun akışı, doğalgazın kontrollü bir şekilde iletilmesi ve tesisatları kontrol edilebilmesi açısından oldukça önemlidir. Vanalar, her zaman cihazların alt kısmında yer alır. Kullanım sırasında doğru yönde ve şekilde olduğundan emin olmanız gerekir. Kullanım esnasında tüm vanalar açık olmalıdır. Aksi takdirde cihazlar beklediğiniz performansı göstermez. Ürünleri kullanmadığınız zaman vanaları kapatabilirsiniz. Ancak açık kalmasında da herhangi bir sakınca yoktur. Uzun süreli seyahatlerde ya da tatil durumlarında doğalgaz vanasını kapatmanız daha doğru olur. Kombi isimleri, genel olarak çalıştırıldıkları sistemlere ve sahip oldukları teknik özelliklere göre şekil alır. Cihazların isimlerinden yola çıkarak ufak çapta fikir yürütmeniz mümkündür.

Kombi özellikleri hakkında merak ettiğiniz bütün ayrıntıları ürünlerin açıklama kısmında öğrenebilirsiniz. Uzun vadeli kullanılacak bu ürünlerin kalitesi ve performans oranının yüksek olması daha avantajlı bir durum oluşturur. Ayrıca bazı ürünler enerji ve doğal gaz açısından tasarruf sağlar. Alanları ideal ısıda tutmayı amaçlayan kombi termostatını kullanarak uzun vadede daha fazla enerji tasarrufu yapabilirsiniz. Araştırma yaptığınız sırada bu tarz detayları da göz önünde bulundurabilirsiniz.

Özelliklerine Göre Sınıflara Ayrılan Kombi Çeşitleri Nelerdir?

Özelliklerine Göre Sınıflara Ayrılan Kombi Çeşitleri Nelerdir?

Yoğuşmasız kombi modellerine, seçenekleri tüm detaylarıyla yakından öğrenmek için araştırma yaptığınız süre zarfında sık sık denk gelebilirsiniz. Bu modeller kolay montaj özellikleri ve sessiz çalışabilir sistemleri sayesinde her dönem kullanıcılar tarafından büyük beğeni toplar. Modellerin yeni nesil teknolojilerden faydalanılarak dizayn edilmiş olmaları kullanıcı memnuniyetinin kazanılmasında etkili olan en önemli faktörler arasında yer alır. Gerek evlerde gerekse de ofis ortamlarında sık sık tercih edilen bu modeller kaliteli tasarımları sayesinde uzun yıllar boyu teknik bir arıza çıkarmadan çalışabilir.

Elektrikli kombi çeşitleri, kendi iç düzenlerinde elektrikli ısıtma sistemlerine sahiptir. Bu açıdan ürünlerin kullanımları hem pratik hem de daha hijyeniktir. Zehirlenme gibi olumsuz durumlarla karşı karşıya kalma ihtimaliniz bu modellerde oldukça alt seviyededir. Seçenekler arasında kW oranları değişiklik gösteren çok sayıda alternatif vardır. KW oranına göre hangi ürünü seçeceğiniz konusunda kullanacağınız alanın büyüklüğünü göz önünde bulundurmanız tavsiye edilir. 1+1 gibi küçük ebatlı dairelerde 5 kW ile 10 kW kapasitesindeki modeller kullanım için oldukça idealdir. 3+1 evlerde ya da daha büyük ofis ortamlarında ise kW kapasitesi yüksek olan modelleri tercih etmeniz daha doğru olur.

Konvansiyonel olarak da bilinen hermetik kombi modelleri yeni nesil teknolojilerin tam anlamıyla yansıtıldığı seçeneklerin başında yer alır. Standart ürün modellerinin çalışma esnasında gerekli olan hava, fan kiti aracılığıyla sağlanır. Sonrasında ise meydana gelen atık gazla aynı kit aracılığıyla dışarı atılır. Ancak hermetik olan modellerde bu sistem daha farklı şekilde ilerler. Hermetik modellerde meydana gelen atık gazlar direkt olarak cihazların kendi borularıyla dışarı atılır. Üstelik bu modellerde fırtına gibi şiddetli hava şartlarına karşı dayanıklılık sergileyen özel bir emniyet sistemi vardır. Bu modellere gittiğiniz pek çok ortamda denk gelebilirsiniz.

Kombi Modelleri Hakkında Hangi Detaylar Merak Ediliyor?

Kombi Modelleri Hakkında Hangi Detaylar Merak Ediliyor?

Doğalgaz kombi modelleri her dönem ilgi odağı olan seçeneklerin başında yer alır. Cihazları bağlantı setleri aracılığıyla kolay bir şekilde monte etmeniz mümkündür. Ürünler genel olarak balkonda ya da mutfaklarda kullanılır. Balkonda kullanırken olası yağmur, kar ya da fırtına gibi olumsuz hava şartlarını göz önünde bulundurmanız tavsiye edilir. Buna bağlı olarak ürünlerin dış çevresini dolap ya da farklı bir malzeme yardımıyla kapatmanız daha doğru olur. Tam yoğuşmalı kombi çeşitleri ve yoğuşmalı seçenekler arasında bazı farklılıklar bulunur. Kombi yoğuşmalı çalışma sistemiyle diğerlerine nazaran daha geniş ve bölmeli alanları ısıtmak için tercih edilir.

Tam yoğuşmalı modeller, gaz kullanımı ve performans açısından kullanıcıların beklentilerini tam anlamıyla karşılamayı başarır. Üstelik enerji tüketimi konusunda da ekstra tasarruf sağlayarak kullanıcılardan tam not alır. Bu modeller sayesinde hem daha az doğalgaz hem de daha az elektrik harcarsınız. Bu sayede düşük maliyetle dilediğiniz gibi ısınma sağlayabilirsiniz. Üstelik ürünlerin kullanıldığı alanda ısı yalıtımı gibi detaylar mevcut ise ısınma oranını en üst seviyeye çıkarma olasılığınız oldukça yüksektir. Ürünlerden %100 verim alabilmeniz için petek bakımını ve tesisat kontrollerini sağlamanız gerekir.

Çift yoğuşmalı kombi modelleri ekstra üstün performans göstererek kullanıcı memnuniyeti kazanır. Doğalgaz yandığı sırada meydana gelen atık gazı tekrar eski haline çevirerek verimli bir şekilde kullanılmasını sağlar. Düşük yakıt tüketim oranı bu modellerin tercih edilmesindeki en önemli faktörlerin başında gelir. Fazlasıyla düşük bir seste çalışması sayesinde mutfaklarda da rahatlıkla kullanılabilir. Üstelik alevlerin boyunu da kendiniz ayarlama imkanınız vardır. Bu modeller tüm ısıtma tesisatlarında kullanım için oldukça uygundur. Trendyol üzerinden seçenekleri incelerken ürünlerin bu detaylarını da göz önünde bulundurabilirsiniz.

Gaz ve Enerji Tüketimine Göre Kombi Modelleri Arasında Seçim Yapmanın İnce Noktaları Nelerdir?

Gaz ve Enerji Tüketimine Göre Kombi Modelleri Arasında Seçim Yapmanın İnce Noktaları Nelerdir?

Evlerinizin ya da iş yerlerinizin ısınması için gerek duyduğunuz ürünlerin arasında seçim yaparken dikkat etmeniz gereken pek çok nokta vardır. Seçim sürecinde göz önünde bulundurmanız gereken en önemli detay, ürünlerin kalitesidir. Özellikle uzun süre kullanmayı düşündüğünüz bu ürünlerin kaliteli materyaller kullanılarak dizayn edilmiş olmaları, deforme olma ya da arıza gösterme ihtimalini de en alt seviyeye indirir. Yarı yoğuşmalı kombi modellerini incelerken dikkat etmeniz gerekli olan detaylar birkaç maddede sıralanabilir.

Çalışma sistemleri, cihazlardan beklediğiniz verimi alabilmeniz açısından oldukça önemli bir detaydır. Kullanacağınız alanın yüzölçümleri, kW kapasiteleri arasında seçim yaparken rol sahibi olan faktörler arasında yer alır. Isıtma sistemleriyle beraber evin ya da iş yerinin baktığı cephe, bulunduğu konum ve hangi katta olduğu gibi unsurlar da rol sahibidir.

35 kW kombi çeşitleri, yüzölçümü bakımından geniş olan alanlarda kullanım için fazlasıyla uygundur. Yüksek kapasitesi, cihazların üstün performans sergilemesi kısmında büyük oranda etkilidir. Genel olarak 200 metre ve daha üzeri alanlardaki ortamlarda 35 kW kapasiteye sahip olan modeller tercih edilebilir. Havayı dışarıdan alma ve dışarıya geri verme sisteminin çalışma durumu da seçim yaparken dikkate almanız gerekenlerden biridir. 30 kW kombi modelleri 200 metre ve altındaki alanlarda rahatlıkla kullanılabilir. Ürünlerin sundukları bu kapasite oranları, kullanmayı düşündüğünüz alanın beklediğiniz şekilde ısınması noktasındaki en önemli faktördür. Ayrıca tesisatın da doğru şekilde döşenmiş olması, vanaların belirtilen uygunlukta olması ve boruların gaz sızdırmaması ürünlerden en yüksek verimi almanız kısmında da büyük rol oynar. Ürünleri teknik özellik, kurulum, görünüm ve fiyat aralıkları gibi merak edilen bütün detaylarla beraber inceleyebilirsiniz.

Bütçenize ve İhtiyacınıza Uygun Kombi Nasıl Seçilir?

Bütçenize ve İhtiyacınıza Uygun Kombi Nasıl Seçilir?

Kombi fiyatları, seçim sürecinde kullanıcıların dikkate aldıkları en önemli detayların başında yer alır. Fiyat aralıklarının şekil almasında rol sahibi olan çok sayıda faktör vardır. KW kapasitesi bu faktörlerin en önemlilerinden biridir. KW kapasitesi sadece fiyat aralıklarının şekil almasında değil cihazların kullanıldığı alanların da ısıtılmasında rol oynar. Fiyat aralıkları için detaylı bir şekilde araştırma yaptığınız zaman ürünlerin performans ve kaliteleri ile eş değer aralıklarda satışa sunulduğunu görebilirsiniz. Kombi yorumları ve beğeni oranları da seçim sürecinde kullanıcıların göz önünde bulundurdukları detaylardan biridir. Ürünlerin yorumları, modeller hakkında kullanıcıların bilgi sahibi olmasında büyük oranda etkilidir.

Modelleri incelerken teknik özellik, üretim materyalleri, kaliteleri, kw kapasiteleri be kullanım detaylarıyla beraber diğer kullanıcılar tarafından yapılan yorumlara da göz gezdirebilirsiniz. Bu sayede ürünler hakkında fikir sahibi olmanız mümkün olur. Seçim sırasında sadece yorum, tavsiye ve beğeni oranı odaklı düşünmek doğru bir hareket olmaz. Önceliğinizi ihtiyaçlarınızı karşılamaya verdiğiniz takdirde aradığınız ürünü tahmin ettiğinizden çok daha kısa bir zaman dilimi içerisinde kolayca bulabilirsiniz. Son dönemlerin dikkat çeken ürünleri arasında yer alan çift eşanjörlü kombi modelleri sahip oldukları teknik donanımlarla kullanıcı beğenisini kazanır. Bu modellerde kalorifer sistemi ve sıcak su sistemi birbirinden ayrı olarak çalışma gösterir. Çift eşanjörlü modeller, suyun geçişi sırasında kireç oluşumunun da önüne geçer. Bu sayede musluklardan akan sıcak sular daha berrak ve hijyenik olur. Eşanjörler, akışkanlar arasında ısı transferinin doğru bir şekilde gerçekleşmesini sağlayan bir alettir. Modellerde, ısınma sırasında üretilecek olan suyun akışı için 2 ayrı eşanjör kullanılır. Ürünleri çalışma sistemleri ve fiyat aralıklarıyla inceledikten sonra birbirinden farklı seçeneklerin yer aldığı yelpaze içerisinde bir seçim yapabilirsiniz.

Trendyol Aracılığıyla Aradığınız Kombiye Avantajlı İmkanlarla Sahip Olun

Trendyol Aracılığıyla Aradığınız Kombiye Avantajlı İmkanlarla Sahip Olun

Trendyol, online alışveriş kategorisinde sunduğu avantajlar sayesinde her dönem kullanıcıların ilk tercihleri arasında yer almayı başarır. Aradığınız bütün ürünleri Trendyol sayesinde kolay bir şekilde bulabilmeniz, güvenli online alışverişlerde yeni bir tecrübe edinmenizi sağlar. Kombi ücretleri; boyut, çalışma sistemi, etki alanı, eşanjör tipi gibi özelliklere göre değişiklik gösterir. Mini kombi modelleri standart seçeneklere oranla daha ufak boyutlara sahip olarak dizayn edilir. Ufak ebatlarda üretildikleri için yüz ölçümü bakımından da küçük olan alanlarda rahatlıkla kullanılabilir. Üstelik mini boyutları, montaj sırasında da kullanıcılara kolaylık sağlar. Modeller genel olarak beyaz renkte dizayn edilir. Beyaz rengin yanı sıra siyah ve gri gibi iki farklı renk alternatifi de bulunur. Klasik manuel ayarlama moodlarının yer aldığı seçeneklerin yanı sıra dokunmatik ekran ve LED ışıklarının bulunduğu seçenekler modern görünümleriyle göz doldurur.

Yoğuşmalı kombi çeşitleri, modeller arasında her zaman yoğun bir şekilde ilgi görmeyi başarır. Modeller tam yoğuşmalı ya da yarı yoğuşmalı olarak dizayn edilir. İkisi arasında çok ciddi farklılıklar görülmese dahi bazı ayrıntılar vardır. Ürünlerin yoğun olarak ilgi görmesindeki en önemli etken enerji ve doğalgaz tasarrufu sağlamasıdır. Ayrıca su buharı da bu tarz modellerde daha etkin bir şekilde oluşur. A enerji oranı ürünlerin üstün performans sergilemesini sağlar. Kombi kampanya ve indirim dönemlerine denk geldiğiniz zaman arzu ettiğiniz ürüne ekstra avantajlı bir şekilde sahip olma şansını elde edebilirsiniz. Fiyat aralıkları bakımından da tüm ürünler kaliteleri ile doğru orantılı olarak kullanıcıların beğenisine sunulur. Trendyol, bütün modelleri en ince ayrıntılarıyla birlikte karşınıza çıkarır. Sayfayı takipte kalarak, ihtiyacınız olan ürüne hem kısa süre içerisinde hem de kolayca sahip olabilirsiniz. Bütçenizi zorlamayacak kombi fiyatları ile yaşam alanlarınızı daha konforlu hâle getirirken tasarruf da yapabilirsiniz.

Kombi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kombi alırken, evinizin büyüklüğüne ve sıcak su ihtiyacınıza uygun kapasitede bir kombi seçmek oldukça fazla önem arz eder. Kapasite seçimi, cihazın verimli çalışmasını sağlar ve enerji tasarrufu yapmanıza yardımcı olur. Doğalgaz veya LPG yakıtıyla çalışan modelleri mevcuttur. Doğalgaz, daha ekonomik bir seçenek olsa da evinizde doğalgaz hattı yoksa LPG'li bir kombi tercih edilebilir. Kapalı alanlarda kullanılan bir cihaz olduğu için güvenlik özelliklerine de dikkat edilmesi gerekir. Özellikle gaz kaçağı olması durumunda kombinin otomatik olarak kapanması gibi önemli güvenlik özellikleri bulunması önerilir. Kombi alırken dikkat edilmesi gereken bu faktörler hem cihazın verimli çalışmasını sağlar hem de uzun ömürlü olmasını garanti altına alır. Doğru kombi seçimi, evinizin ısınma ve sıcak su ihtiyacını en iyi şekilde karşılamanıza yardımcı olur.

Kombi Neye Göre Seçilir?

Kombi seçerken, evinizin büyüklüğüne, kaç kişi olduğuna ve sıcak su ihtiyacınıza göre bir seçim yapmanız önerilir. Kombiler, ortalama olarak 24 kW, 28 kW ve 35 kW gücünde üretilir. Daha büyük evlerde veya daha fazla sıcak su ihtiyacı olan alanlarda yüksek kapasiteli kombi tercih edilmesi gerekir. Ayrıca, evin büyüklüğüne göre kombi sayısı da artabilir. Kombi tipi, doğalgaz ile çalışan ve LPG yakıtlı olarak ikiye ayrılır. Evinizde doğalgaz hattı varsa doğalgaz ile çalışan bir kombi tercih edilebilir. Evinizde doğalgaz hattı yoksa LPG'li bir kombi seçmeniz tavsiye edilir. Kombi seçerken, bakım ve onarım işlemlerinin kolay olması da önemlidir. Bakım ve onarım işlemlerinin kolay bir şekilde gerçekleştirilebileceği, parçalarının kısa süre içerisinde tedarik edilebileceği kombileri tercih edebilirsiniz.

Kombi Ne Zaman Değiştirilmelidir?

Uluslararası standartlarda bir kombinin ortalama ömrü 15 yıl kabul edilir. Dolayısıyla belirli bir sürenin ardından cihazların değiştirilmesi gerekir. Kombiniz 15 yaşı geçmiş ve verimli bir şekilde kullanılamıyorsa, vaktinde gerçekleştirilen bakımlarına rağmen arızalar devam etmekte ve işlevselliği düşmekte ise kombinizi değiştirmeniz tavsiye edilir. Kombinin verimliliği, ne zaman değiştirilmesi gerektiği konusunda bir başka önemli faktördür. Eski bir kombi daha yeni bir modelle karşılaştırıldığında daha düşük verimliliğe sahip olabilir ve daha yüksek enerji faturalarına neden olabilir. Kombinizin ne zaman değiştirileceğine dair bir diğer detay ise kombi sık arıza yapıyorsa değişmesi gerektiğidir. Sık sık yaşanan arızalar kombinin daha az güvenilir olduğu anlamına gelir ve sürekli tamir işlemleriyle uğraşmak yerine kombiler değiştirilebilir. Cihazınızı yenilemek istiyorsanız yaşam alanınızın metrekaresine uygun özelliklere sahip modeller arasından seçim yapmanız önerilir.