İlgili Kategoriler
Fiyat
Desen
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Emzirme Önlüğü

" araması için 709 sonuç listeleniyor

Kullanımı Kolay Renkli Emzirme Önlüğü Çeşitleri Trendyol'da!

Anneler yaklaşık 9 ay süren bir hamilelik döneminden sonra bebeklerini kucaklarına aldıkları andan itibaren onları beslemek için emzirirler. Gelişim açısından anne sütünün büyük bir önemi vardır. Uzmanlar yenidoğanların özellikle anne sütü ile beslenmesi gerektiğini vurgularlar. Bebeklerin metabolizma hızları yetişkin insanlara göre çok daha hızlıdır ve mideleri oldukça küçüktür. Metabolizma hızları çok fazla olduğundan ve mideleri küçük olduğundan çok fazla açlık hissi yaşarlar. Sık sık ama az şekilde besin tüketmeleri gerekir. Anneler de her zaman onları emzirebilecek şekilde müsait olmayabilirler. Her an her yerde çocuk beslemek mümkün değildir. Böyle zamanlarda annelerin yardımına emzirme önlüğü yetişir. Bu önlük modeli sayesinde çocuklarını diledikleri yerde diledikleri kadar besleyebilir. Anne emzirme önlüğü çeşitleri, kullanım olarak da oldukça basittir. Genel olarak bu modeller uzun ve büyük bir kumaştan oluşur. Kumaşın orta kısmında ya da uç kısımlarında annelerin kafalarını geçirebilecekleri yerler olur. Bazı modellerde ise arka alanda cırt cırt ya da düğme bulunabilir. Bu tür özellikler çeşitlilik gösterebilir. Anneler üst ve ön kısımlarını kapattıktan sonra kucağında olan bebeklerini de örtünün altına alırlar. Örtünün altına alarak bebeklerin sadece beslenmeye odaklanması da sağlanır. Böylece çocuklar dikkatini başka yere yoğunlaştırmazlar. Çocukların kafaları da örtüldükten sonra emzirme gerçekleştirilir. Bu modeller sayesinde anneler oldukça rahat bir yaşam sürerler. Çocuklarını kimseye ihtiyaç duymadan diledikleri yerde besleyebilirler. Aynı zamanda örtü sayesinde kendileri de rahat olurlar. Görünmesini istemeyecekleri bölgeleri büyük ve uzun kumaş sayesinde kapatırlar. Kumaşların yapısında anne ve çocuk sağlığı için olması gereken bazı önemli noktalar vardır. Bunlardan biri kumaşın ince olmasıdır. Kumaşın ince olması çocukların beslenme sırasında fazla sıcaktan terlemesini ve bunalmasını önler. Fazla bunalan çocuk emmeyi bırakabilir; bu da sağlık açısından tehdit oluşturur. Bir diğer özellik ise kumaşın kaşındırmamasıdır. Kumaş kaşındırırsa hem anne hem de çocuk bu durumdan kötü engellenir. Bebeğin cildi tahriş olabilir. Bu kimsenin istemeyeceği bir durumdur. Çok daha detaylı bilgiler için Trendyol üzerinden

Kullanışlı Emzirme Önlüğü Çeşitleri

Kullanışlı Emzirme Önlüğü Çeşitleri

Emzirme önlükleri oldukça kullanışlı ürünlerdir. Emzirme önlükleri annelerin bebeklerini dışarıda kalabalık ortamlarda olsalar bile emzirme şansı tanıyan modellerdir. Bebekler metabolizma hızları yetişkinlere göre çok hızlı olan bireylerdir. Mideleri de hacim olarak çok küçüktür. Bu yüzden bebekler hızlı acıkırlar. Annelerin çocuklarını çok sık emzirmesi gerekir. Her zaman müsait bir ortamda olamayan anneler dışarıda bulunduğundan bu seçenekler sayesinde emzirme faaliyetini gerçekleştirirler. Bebek emzirme önlüğü bu yüzden oldukça ihtiyaç duyulan bir üründür. Emzirme önlüğü çeşitleri renk ve desenlerine göre farklılık gösterebilir. Bebeklerin ilgisini çekmek için ve ağlamadan uslu bir şekilde durması için genelde canlı renkler kullanılarak yapılır. Üstünde ise farklı farklı desenler olabilir. Yıldızlı, kalpli, hayvan figürlü ve daha birçok desende emzirme önlükleri bulabilirsiniz. Her üründe olduğu gibi bu modellerde de olması gereken özellikler bulunur. Bunlardan belki de en önemlisi kumaşın kalitesidir. Kaliteli bir ham maddeden yapılan kumaş çok önemlidir. Bebeğin cildini rahatsız etmemesi ve kaşındırmaması oldukça önemlidir. Sadece bebeğin değil aynı zamanda annenin de cildine zarar vermemesi ve tahriş etmemesi gerekir. Bu modellerde bulunması gereken bir diğer özellik ise genişliğidir. Annenin dilediği yerde çocuğunu konforlu ve rahatsız olmadan emzirebilmesi için yeterli büyüklüğe sahip olması gerekir. Emzirme önlüğü markaları modellerin üretimi yapılırken istenilen niteliklere sahip olmasını sağlayacak şekilde tasarımını yapar. Bu modellerin onlarca hatta yüzlerce çeşidi bulunur. Bu sebeple ebeveynler model araştırması yaparken kararsızlık durumları gibi duygular yaşayabilirler. Kararsızlık durumunun önüne geçmenin yolları bulunur. En başta anneler bu modelleri satın almadan önce hangi özelliklere sahip bir model aradığını belirlemelidir. Kendisinin kullanacağı bir örtü hangi niteliklere sahip olmalıdır sorusuna cevap vermelidir. Sonrasında ise istediği özellikleri listeler ve tüm bu özelliklere sahip modelleri kolay bir şekilde bulabilir. Özelliklere sahip markayı bulduktan sonra ise önlüğün hangi renkte istediğine karar verir. Düz renk mi yoksa desenli mi istediğini belirleyerek kendisine en uygun tasarıma sahip modeli seçer. Tasarım konusunda karar verirken çocuğunun dikkatini çeken renk ya da desenler de etkili olabilir. Böylece bebek beslenme sırasında hem besinini tüketirken hem de örtünün kumaşını, rengini ve desenini inceleyebilir. Annelerin bu modelleri seçerken belirlemesi gereken birçok nitelik vardır. Kendi düşünceleri ve fikirleri onlara yeterli gelmezse ürünü daha önceden kullanan kişilerin yazdığı yorumları okuyabilir ya da çevresindeki kişilerin deneyimlerini sorarak onların deneyimlerinden faydalanabilir. Böylece anneler arasında bir dayanışma ağı başlamış olur ve birbirlerini destekleyerek yaşamlarını kolaylaştırırlar.

Annelerin Yardımcısı Emzirme Önlüğü Çeşitleri

Annelerin Yardımcısı Emzirme Önlüğü Çeşitleri

Emzirme önlüğü annelerin bebeklerini dışarıda toplum içerisinde hatta kalabalık ortamlarda bile gönül rahatlığıyla emzirmesini sağlayan üründür. Bu ürün sayesinde anneler tedirgin olmadan çocuklarını acıktıkları her an emzirebilir ve karnını doyurabilir. Bebeklerin metabolizmaları biyolojik olarak yetişkinlerden daha hızlıdır. Bu sebeple daha çabuk acıkırlar ve mideleri küçük olduğu için tek bir öğünde az yemek yerler. Tüm bunların sonucunda uzmanlar bebeklerin az ve sık yemesini gerektiğini belirtirler. Anneler bebeklerinin karnını evde doyursalar bile dışarıya çıktığı zaman tekrar acıkırlar. Bu tür durumlarda her zaman bebek bakım odası bulunan yerlerde olmama ihtimalleri vardır. Bu durumlarda bebekler için çok amaçlı emzirme önlüğü adı verilen modeller kullanılır. Bu ürünler çok amaçlı olarak da sayılır çünkü emzirme dışında anneler bebekleri kucaklarındayken uyudukları zaman da dikkati dağılmasın yüzünü örtecek biçimde kapatırlar. Sizler de bebeğiniz acıktığı zaman ya da uyuduğu zaman dışarıdaysanız bu seçenekleri kullanabilirsiniz. Emzirme önlüğü çok çeşitlidir onlarca hatta yüzlerce çeşitte model bulmanız mümkündür. Bu modelleri birbirinden ayıran temel noktalar; uzunluk ölçüleri, kumaşın cinsi, uzunluk, bağlanma noktasıdır. Uzunluk önemlidir çünkü hem anneyi hem de bebeği rahatsız etmeyecek genişlikte ve uzunlukta olmalıdır. Aynı zamanda annenin bebeğini emzirirken kontrol edebilmesi için ayarlanabilir ölçüde ya da genişlikte olmalıdır. Bu şekilde olan ürünleri tercih etmeniz sizin için faydalı olur. Kumaşın kalitesi ise kullanan her iki kişiyi de doğrudan etkileyen bir faktördür. Sıcak havalarda terletmeyen kumaşlar tercih etmek oldukça avantajlıdır. Aynı zamanda kumaş kaşındırmamalı ve rahatsız etmemelidir. Bu özellik bebeğin düzgün ve sağlıklı biçimde beslenmesi için çok önemlidir. Kumaş türü olarak ayrıca nefes alan kumaşlar daha çok tercih edilir. Önlük satın alırken hem terletmeyen hem de nefes alan pamuklu kumaşları tercih edebilirsiniz. Pamuklu kumaşlar aynı zamanda sağlıklıdır. Diğer kumaş türleri sizi zorlayabilir ve bu modeller en az 3 ya da 3 sene kullanılacağından sizin işinizi kolaylaştıran ve zora sokmayan bir model seçebilirsiniz. Bağlanma noktası cırt cırtlı ya da düğme ile olabilir. Modelleri kullanırken hangi çeşidinde daha rahat olacağınızı ya da hangisini daha kolay kullanabileceğinizi düşünüyorsanız o modeli tercih edebilirsiniz ya da emzirme önlüğü tavsiye eden ve bilgi veren kişilerin yorumlarını Trendyol üzerinden okuyabilirsiniz.

Renkli ve Desenli Tasarımlarıyla Emzirme Önlüğü

Renkli ve Desenli Tasarımlarıyla Emzirme Önlüğü

Anneler ve anne adayları artık eskiye göre çok daha fazla toplum içine karışarak sosyalleşebilirler. Bunları yaparken onlara yardımcı olan bir takım ürünler var. O ürünlerden biri de önlüktür. Emzirme önlüğü modelleri yüzlerce çeşittedir. Her renkte ve desende önlük bulabilmeniz mümkündür. Özellikle birçok markanın koleksiyonları içerisinde dildeğiniz her modelde tasarım bulabilirsiniz. Bu modellerde kız çocuklar için renk bakımından en çok tercih edilen renkler pembe, sarı, kırmızı, mor ve beyazdır. Erkek çocuklar için ise en çok tercih edilen renkler mavi, yeşil, gri ve laciverttir. Bu modeller düz renk olabildikleri gibi desenli de olabilir. Küçük çocukların ilgisini hayvanlar çok fazla çektiğinden hayvan desenli ya da çiftlik modelleri olan önlükler bulabilmeniz mümkündür. Özellikle de ilgi çeken hayvan olan dinazor ve aslanı bu çocuk modellerinde sıklıkla görebilirsiniz. Canlı çeşidinde hayvanların dışında çiçek modellerine sahip model sayısı da oldukça fazladır. Papatyalar, laler ve sümbülleri de desen olarak görebilmeniz mümkündür. Tüm bunların dışında bu tür yıldızlı, gökkuşağı olan, güneşli ve bulutlu modeller emzirme önlüğü kullananlar tarafından da sıkça tercih edilir. Bu modellerin tasarımı yapılırken çocukların sevdiği ve ilgisini çeken materyaller kullanılır. Bunun sebebi ise şudur: Çocuklar beslenme sırasında örtüyü ve desenini inceleyerek bulunduğu yerde dikkatini olabildiğince toplar ve beslenme faaliyeti yarıda kalmaz. Anneler ya da bu ürünü satın alacak olan ebeveynler kullanılacak çocuğun ilgisini bilirlerse çok daha yararlı şekilde kullanılabilecek olan modeli satın alabilirler.

Yardımcı Aparatlara Sahip Emzirme Önlüğü Modelleri

Yardımcı Aparatlara Sahip Emzirme Önlüğü Modelleri

Minderli emzirme önlüğü diğer modellerin dışında anne ve bebeğe çok daha fazla konfor sağlar. Önlüklerin asıl amacı olan anneyi ve bebeği kapatarak rahat emzirme sağlaması dışında minderi ile çocuğun rahat bir ortamda olmasını sağlar. Ürüne ek parça eklenir. Bu ek parça küçük bir yastık görünümünde olan bir minderdir. Bu ürünlerde amaç bebeğin başını minder ile destekleyerek rahat bir biçime getirilmesidir ve başının darbelerden korunmasıdır. Bu minderi kullanırken dilerseniz elinizi içine geçirerek kullanabilirsiniz dilerseniz de direkt olarak çocuğunuzun başını koyabilirsiniz. Aynı zamanda bu ürün gerektiği yerde kullanım amacı dışında da kullanabilir. Ürün ile bebeğinizin üzerini örterek battaniye şeklinde kullanabilirsiniz ya da yastık olarak kullanabilirsiniz. Güneşi havalarda bebek arabasında olan bebeğinizin üst tarafından örterek güneşlik olarak kullanabilir ve güneşin gelmesini engelleyebilirsiniz. Telli emzirme önlüğü modelellerinde ise bir tel bulunur. Telli olması, besleme işlemi sırasında bebeğinizi görmenizi ve onunla göz teması kurmanızı sağlar. Göz teması kurmanız da aranızda oluşacak olan güven bağını güçlendirir. Telli ürünler kullanırken bebeğe zarar verir mi diye düşünüp endilenmeyin çünkü bu ürünlerde telin çıkabilecek ya da eklenti noktalarına pon pon ya da düğme gibi farklı materyaller takılarak çocuğun zarar görmesi engellenir. Balenli ürünler ya da telli ürünler boyut olarak genel olarak 100 x 80 ölçülerine sahiptir. Bunların bu şekilde tasarlanmasının sebebi gerektiğinde puset örtüsü olarak da kullanmanız içindir. Aynı zamanda ürünler ince kumaştan üretilerek katlandığında az yer kaplar. Bebek çantasının bir kenarında durarak size fazla yük olmaz. Dilediğiniz yere zahmet olmadan taşıyabilirsiniz. Bu ürünler dışarıya çıkarken çekinmeden dilediğiniz gibi çıkabilirsiniz ve bebeğinizin karnını acıktığı her an doyurabilirsiniz.

Beğenilen Emzirme Önlüğü Özellikleri

Beğenilen Emzirme Önlüğü Özellikleri

Her ürünün bir amacı vardır. Bu amaç doğrultusunda her üründe sahip olması gereken özellikler vardır. İnternette yazan emzirme önlüğü yorum içerikleri de okunduğunda aranan özellikler hakkında düşüncelere yer verildiğini görebilirsiniz. Kullanışlı bir modelde olması gereken özellikler vardır. Ürünü kullandığınız yaklaşık 2 ya da 3 sene içerisinde keyifli bir şekilde bu işlemi yapmak için kumaşı kaliteli olanından tercih etmelisiniz. Hem bebeğiniz hem de sizin için sağlıklı, terletmeyen ve nefes alan yumuşak kumaşlar tercih ederseniz işiniz daha çok kolaylaşır. Tüm bu özellikleri taşıyan ve en bilinen kumaş pamuktur. Pamuklu kumaşları gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Diğer naylon ya da polyester olan kumaşlar sizi ve bebeğinizi zorlayabilir. Bir diğer sahip olması gereken önlük özelliği ise kumaşın alanıdır. Önlük kumaşı bol olmalıdır. Bunun sebebi anneyi emzirirken toplum içerisinde rahatsız etmeyecek şekilde her yerini kapatması ve bebeğini dilediği zaman kontrol ederek göz teması kurmasıdır. Göz teması kurmak küçüklükten itibaren bebekler için oldukça önemlidir. Göz teması kurmak bebek ile ebeveyn arasında olan güven bağını güçlendirir. Emzirme önlüğünün ayarlanabilir olması oldukça önemlidir. Bağ kısmı ayarlanan ürünler kullanım sırasında sizin rahat etmenizi sağlar ve bebeğin rahat bir şekilde kucağınızda durmasını sağlar. Çok sıkan ürünler kullanım esnasında siz fark etmeseniz bile boyun bölgenizin zedelenmesine sebep olabilir. Sadece sizin değil aynı zamanda çocuğunuzun cildinde de yaralar oluşmasına neden olabilir. Bu sebeple oldukça geniş ve büyük ürünler tercih edilmelidir. Büyük ve geniş olan ürünler aynı zamanda sizin dilediğiniz zaman örtüyü puset örtüsü ya da güneşli havalarda güneşlik olarak da kullanmanıza yardımcı olurlar. Tüm bu özelliklere sahip olan ürünleri internet üzerinden emzirme önlüğü online şekilde satın alabilirsiniz.

Avantajlı Emzirme Önlüğü Fiyatları

Avantajlı Emzirme Önlüğü Fiyatları

Piyasa bulunan her ürünün sahip olduğu bazı özellikler vardır. Bu özellikler her üründe bulunmaz. Her ürününde bu niteliklerin olmaması ve üretiminde kullanılan ham madde çeşitleri ve ham maddenin kalitesi ürünün piyasada satılan etiket fiyatının belirlenmesine yardımcı olur. Emzirme önlüğü fiyatları belirlenirken de üründeki özellikler ve kalitesi göz önüne alınır. Dışarıda sosyalleşirken kullanacağınız bu ürünü en az 2 ya da 3 sene kullanmanız gerekebilir. Bu yüzden kaliteli ve uzun seneler kullanabileceğiniz kullanışlı ve uzun ömürlü ürünleri tercih etmeniz sizin için faydalı olur. Çocuklar, metabolizma hızları çok fazla olduğundan dolayı sık acıkırlar. Evden çıkarken çocuğunuzu emzirseniz bile girdiğiniz yeni ortamda bebeğiniz acıkarak huysuz olabilir. Gittiğiniz her yerde bebek bakım odaları olmayabilir ya da açık bir alandaysanız çocuğunuzu emzirecek bir yer bulamayabilirsiniz. İşte bu tür durumlarda bu tarz bir ürüne sahip olmanız sizin için ve bebeğiniz için oldukça yararlı olacaktır. Ürünü satın almadan önce kafanızda başka düşünceler ve sorular varsa bunları çevrenizdeki tecrübeli kişilere ya da internette ürünü daha önceden kullanan ve yorumunu yapan kişilere bakabilir ve o doğrultuda hareket edebilirsiniz. Aldığınız tavsiyeler ve okuduğunuz yorumlardan sonra ürünü almaya karar verdiğiniz zaman emzirme önlüğü kampanya dönemlerine denk gelebilir ve ürünü çok daha uygun fiyata satın alabilirsiniz. Kampanya dönemine denk gelmezseniz de emzirme önlüğü indirim zamanlarını beklemeyi tercih edebilirsiniz. Ürünü satın almaya karar verdiğiniz zaman Trendyol üzerinden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken yüzlerce ürün içerisinden araştırarak ve incelemektir. Trendyol üzerinden emzirme önlüğü satın alarak işlevsel ve kullanışlı bir modele sahip olabilirsiniz. Ürün elinize ulaştıktan sonra rahatlığını ve konforunu fark edebilirsiniz.

Emzirme Önlüğü Nasıl Kullanılır?

Emzirme önlüğü, bebeklerin her yerde pratik bir şekilde emzirilmesine yardımcı olan bir üründür. Anneliğin ilk dönemlerinden itibaren kolaylık sağlayan, konforu artıran ürünlerden biridir. Özellikle topluluk içerisinde anneler, bebeklerini rahatlıkla emziremediği için genellikle özel bir alan ararlar. Emzirme odasının veya alanının olmadığı yerlerde söz konusu önlükler, önemli bir ihtiyaç haline gelir. Boyundan geçirilerek kullanılan bu önlükler, bebeği de içine alabilen ölçülerdedir. Annenin hareket alanını da kısıtlamayan bir genişliğe sahiptir. Bebek, uygun bir pozisyonda kucağa alındıktan sonra bu önlük giyilir. Bu ürün sayesinde emzirme süresi rahat olduğu kadar pratik bir şekilde gerçekleştirilir. Anneler de her yerde gönül rahatlığıyla bebeklerini emzirebilir. Emzirme önlüğü, kullanışlı ve işlevsel bir ürün olmasının yanı sıra anneler için kurtarıcı bir seçenek olarak tercih edilir.

Emzirme Önlüğü Ölçüleri Nedir?

Emzirme önlüklerinin ideal ölçüleri 70x100 cm, 80x100 cm ve 85x125 cm olarak tasarlanır. Bu ölçüler, hem anne hem de bebek için konfor alanı sağlayan genişliğe sahiptir. Bu konforun diğer destekleyicisi ise ürünlerin sahip olduğu kumaş türü ve yapısıdır. Bu özellikler, anne ve bebeğin rahatlığı göz önünde bulundurularak tasarlanır. Emzirme önlükleri, kamusal alanlarda, toplum içerisinde veya herhangi birinin yanında bebeğini emzirirken rahatsız hisseden anneler için tasarlanmış bir üründür. Hem annenin üst bedenini hem de bebeği tamamen içine aldığından dolayı rahat bir hareket alanı sağlar. Bu önlükler, annenin ve bebeğin rahat bir şekilde hareket etmesi için yeterli boyutlara sahiptir. Fazla büyük veya küçük olduğu takdirde rahat edilmeyeceğinden dolayı ideal ölçülerin kullanılması tavsiye edilir. İhtiyacınıza uygun boyutlarda bir emzirme önlüğü kolaylıkla temin edebilirsiniz.

Emzirme Önlüğü Kumaşı Nasıl Olmalıdır?

Emzirme önlüğü kumaşı seçerken en önemli unsurlardan biri konforlu olmasıdır. Anne ve bebek sağlığı için pamuklu ve organik kumaşlar, vücuda temas eden her üründe olduğu gibi öncelikli tercihler arasında yer alır. Naylon veya sentetik gibi materyaller içermeyen kumaşların kullanılması tavsiye edilir. Bu noktada keten, müslin, pamuklu ve penye gibi kumaş çeşitleri öncelikli tercihlerdir. Emzirme süreci gibi hassas bir dönemde annenin ve bebeğin cildi normalden daha hassas olabilir. Cilt hassasiyetinin yanı sıra emzirme sırasında bebeklerin vücut ısıları yükseldiğinden dolayı, pamuklu ve nefes alabilen kumaşların kullanılması önerilir. Nefes alabilen kumaşlar, beslenme sırasında bebeğin terlemesini ve böylece hasta olma riskini engellemeye yardımcı olur. Emzirme esnasında, esneme payı olan doğal yapıya sahip kumaşlar tercih ederek bebeğinizle göz teması da kurabilir ve onun kendini güvende hissetmesine destek olabilirsiniz.