Avantajlı Ürünler
Boyut/Ebat
Materyal
Renk
Çarşaf Türü
Fiyat
Çarşaf Türü
Boyut/Ebat
Özellik
Desen
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
"

Ev Tekstili

" araması için 100.000+ sonuç listeleniyor

Ev Tekstili Modelleri ile Evinize Hareket Katın

Ev tekstilinde ürünler kullanıldığı alanlara göre büyük değişiklik göstermektedir. Sadece dekoratif olarak değil işlevsel olarak da birçok farklılıkları bulunmaktadır. Ev tekstili ürünleri nelerdir dendiğinde kısaca hemen her evi yaşam alanına çeviren ürünler olduğu söylenebilir. Dinlenmek, yemek yemek gibi temel ihtiyaçlar için yardımcı olan ev tekstili için üretilen ürünler yaşamı kolaylaştırıcı bir niteliğe sahiptir. Hangi alanda kullanıldıkları satış ve üretim aşamasında kategorize edilmesine yardımcı olmaktadır. Mutfak, banyo, yatak odası, bebek tekstil ürünü şeklinde kategorize edilmektedir. Aynı zamanda bu ürünler sadece evlerde değil hastane ve büro gibi yerlerde de kullanılmaktadırlar. Bu sebeple çok daha farklı özelliklerde üretilen seçenekler tercih edilmektedir. Fakat kuşkusuz en çok dikkat edilen ayrıntı estetik ürünler olup olmadığıdır. Dekoratif ev tekstili ürünlerinde estetik alternatifler sunulması tercih edilmiştir. Ev tekstil ürünleri yaşam alanında işlevsel özelliklerinin yanı sıra oldukça beğenilen dekorasyonlar yapılmasına yardımcı olmaktadır. Örneğin, şamdanlar bu alanda en çok tercih edilen dekoratif tekstil ürünlerinden birisidir. Modern ya da klasik istenen görünümü yakalamada anahtar aksesuarlardan birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Yine sanatsal dokunuşlarda üretilen bu ürünler incelikli bir yemek masası dekore etmek isteyenlerin tercihi olmaktadır. Bu alandaki dekoratif ürünler sadece belirli aksesuarlarla sınırlı değildir. Dekoratif perdeler bu alanda en çok tercih edilen ürünlerden birisini oluşturmaktadır. Yine banyo takımları dekoratif alternatiflerin sunulduğu seçeneklerdendir. Ev tekstili eşyası yaşam alanında refahı ve estetik görünümü artırmak için hemen herkesin ihtiyaç duyduğu ürünlerin başında gelmektedir. Makine yapımı ürünlerin yanında el ile dikilmiş ya da işlenmiş ürünler sunulmaktadır. Bu alanda organik kumaşlardan da ürünler sunulmakta olup hemen her zevke uygun seçenekler mevcuttur. Bir evi yaşam alanına çevirmenin en temel unsurlarından birisi olan ev tekstiline dair eşyalar yatak örtülerini de kapsamaktadır. Yata örtüsü, perde gibi ürünler için çeşitli kumaşlar tercih edilmektedir. Temelde kullanılacak alana uygun olması açısından ürünler yanmaz, leke tutmaz gibi çeşitli özelliklere sahip kumaşlar tercih edilerek üretilir. Bu sebepten alana uygun ürün seçimi yapmak önem taşımaktadır. Belirli alandaki ürünler arasından seçim yaparken de amacınıza uygun olan niteliklere sahip olanlar tercih edilmelidir. Hijyenik olması gereken kumaşlar leke tutmaz, ışığı iyi yansıtan ve kolay temizlenebilen niteliğe sahip olacak şekilde yaşam alanına uygun olması amaçlanarak üretilmektedir. Ayrıca dayanıklı olması da en önemli özelliklerden olup ev tekstilinde ürünler kullanıcıları memnun etmek adına yüksek dirence sahip olacak şekilde üretilmektedir.

Ev Tekstili Çeyiz Setleri

Ev Tekstili Çeyiz Setleri

Çeyiz setleri baştan aşağı ev eşyalarını ve aksesuarlarını oluşturmaktadır. Geçmişte kadınlar el emeği ile yaptıkları ürünlerle evliliklerine katkıda bulunuyorlardı. Bu el emeği ürünleri ise anneleri ya da kendileri ihtiyaçları doğrultusunda hazırlıyordu. Günümüzde sembolik olarak yapanlar ağırlıkta olsa da çeyizin kapsamı değişmiş ve gelişmiştir. Artık düğünden önce eve dair alınan eşyalar ve tekstil ürünlerine çeyiz denmektedir. Örneğin mutfak çeyiz setleri bulaşık makinesinden, masa örtüsüne, yeme takımına ve mutfak havlularına dek uzanmaktadır. Artık sadece kız tarafının sorumlu olmadığı bu çeyizler hediye olarak da alınabiliyorlar. Havlular, nevresimler ya da şık servis tabakları gibi farklı seçenekler hediye edilebiliyor. Hatta bazı gelinler ihtiyaç duydukları parçaları yardımda bulunulması adına sevdiklerinden talep etmektedir. Düğün hediyesi olarak da tercih edilmekte olan çeyiz ürünleri alana göre değişmektedir. Ev tekstili çeyiz setleri beyaz eşyalardan ayrı olarak daha farklı ürünleri içermektedir. Örneğin perdeler bu ürünlerden birisidir ve bunun yanı sıra halılar da ev tekstil ürünlerinden birisidir. Kırlent ve battaniyeler de bunlardan olmakla birlikte evin hemen her tekstil eşyası bu kategoriye girmektedir. Salonlar, mutfak, yatak odası gibi farklı yaşam alanları için çeyiz setleri bulunmaktadır. Salon için kırlentler ve koltuk örtüleri olmaktadır. Mutfak için ise masa örtüleri bu kategoride ön plana çıkmaktadır. Genellikle leke tutmayan kumaşlar tercih edilen masa örtüleri pamuklu, keten gibi farklı türlerde üretilmektedir. Arzuya göre siyah ve sade modeller üretilmektedir. Renkli ve günlük kullanıma uygun masa örtüleri canlı bir görünüm yakalamak isteyen gelin adaylarının tercihi olmaktadır. Misafirleri için ise masa örtüleri daha farklı şekillerde sunulmaktadır. Beyaz ya da krem tonlarda nakışlı ve çok kişilik seçenekler bulunur. 12 kişilik masa örtüleri misafirler için en çok tercih edilenlerden birisidir. Mutfak önlüğü setleri ise yine bu alanda en çok talep edilenlerden birisidir. Hatta çiftler için de takımlar bulunmakla birlikte anne ve çocuk mutfak önlükleri de üretilmektedir. Çeyiz tekstil ürünleri arasında bornozlar olmazsa olmaz parçalardan birisi olarak kabul edilmektedir. Yeni evlenecek ya da hali hazırda evli çiftler için bornoz takımları bulunmaktadır. Yine kuşkusuz çeyizde bulunması gereken tekstil ürünleri arasında nevresim takımları bulunmaktadır. Yatak örtüleri ve nevresim takımları bu kategoride yeni evlenecek çiftlerin ilk tercih ettiği parçaları oluşturmaktadır.

Ev Tekstili Kampanya

Ev Tekstili Kampanya

Tekstil ürünlerinde ihtiyaç duyulan çok sayıda ürün bulunmaktadır. Ev tekstili kampanya ürünleri konforunuzu arttıracak ürünleri çok daha avantajlı meblağlara elde etmeye yarayabilir. Zaten evlerin hiç bitmeyen ihtiyaçları bulunmaktadır ve bu konudaki küçük bir dokunuşun bile bütçeye büyük bir katkısı olabilir. Özellikle çoklu paketler kullanıcılarına avantaj sunmaktadır. Fakat bu konuda uzmanlar dikkat edilecek önemli hususlar olduğunu dile getiriyorlar. Örneğin kumaşların özelliklerine dikkat etmeden kalitesiz bir ürün seçimi yapmak zarar getirebilmektedir. Bu sebepten aşınma, esneklik, uzama gibi özellikleri göz önünde bulundurulmalıdır. Yine leke tutmama, kolay yıkanma, solmama gibi özellikler de alım yaparken dikkat edilecek özellikler arasında bulunur. İlk olarak bu konuda iyi bir seçim yapmak için güvenilir markaların tercih edilmesi gerekebilmektedir. Ürünlerin yorumlarına göz atmak outlet ev tekstili ürünlerinin arasında iyi bir seçim yapmaya yarayabilir. Fırsatları en iyi şekilde değerlendirmek adına ev tekstili kumaşları hakkında basit bilgilere sahip olmak bazen çok yardımcı olabilmektedir. Ev tekstil ürünlerinde en çok kullanılan kumaşlardan bazıları asetat, lyocell, polyproplen, mikro elyaf ve viskondur. Mikro elyaf dokusu ile süeti andıran çok beğenilen kumaşlardan birisidir. Çok ince olmakla birlikte yumuşaktır. Yıkanabilir ve ince olmasına rağmen yalıtımlıdır. İpek kumaşlara alternatif olarak tercih edilen bu kumaş genelde ince kadın çorapları ve eşarplarda karşımıza çıkmaktadır. Fakat ev tekstilinde özellikle perdelerde çok kullanılmaktadır. Viskon parlak görünümü ve ipeği andıran yapısı ile ev tekstilinde kullanılan kumaşlardan birisidir. Çok canlı renklere boyanabilmesi en beğenilen özelliklerinden olup perdelerde, masa örtülerinde ve yatak çarşaflarında tercih edilmektedir. Viskon genellikle mutfak tekstilinde çok çabuk yanması sebebi ile tercih edilmemektedir. Polyproplen kumaşlar küf, koku ve güneşe karşı oldukça dirençlidir. Halı ve döşemeler için oldukça uygun olan bu kumaş aynı zamanda mobilyalar için de tercih edilmektedir. Asetat ise moda dünyasında oldukça popüler kumaşlardan birisidir. Kıyafetler için çok tercih ediliyor olsa da yatak örtülerinde, döşemelerde ve perdelerde beğenilerek tercih edilmektedir. Lyocell ise daha çok dış mekân ürünlerde tercih edilen bir seçenektir. Naylon ev tekstilinde kullanılan kumaşlardan birisi olup dayanıklılığı, küfe ve toza karşı direnci ile oldukça kullanışlıdır. Esnek olması bir diğer artısı olup oldukça dayanıklıdır, kolay yıkanır. Bu sebeple halı ve kilimlerde en çok kullanılan seçeneklerden birisidir. Yatak odası dekorasyonu için hemen her ayrıntı hem estetik hem konfor açısından çok önemlidir. Perdeler ve halıların mobilyalar ile uyumu oldukça önemli olsa da bir diğer ayrıntı olan nevresim takımlarının seçimi oldukça dikkatli yapılmalıdır.

Yatak odası tekstil ürünleri ile arzu edilen stilde dekorasyon yapabilmek oldukça kolaydır. Estetik olarak ilerleme kaydedeceğiniz bu ürünler uyku kalitenizi artırmanıza da yardımcı olacaktır. Uykuyu iyileştiren uygulamalardan birisi olan nevresimler için kumaş türüne dikkat edilerek bir seçim yapılabilir. Pamuk poplin kumaşlar esnektir ve kolayca buruşmamaktadır. Hava alan yapısı ile de hem dekoratif hem de rahat bir seçenek olarak tercih edilmektedir. Pamuk ranforce ise dirençli oluşu ile dikkat çeken nevresim kumaşı türlerindendir. Yaz aylarının favori kumaşlarından birisi olarak hava alan özelliği sebebiyle memnuniyetle tercih edilmektedir. Pamuk saten tipteki nevresim kumaşları ise cildi ve saçları nemli tutması sebebiyle bambaşka bir faydaya sahiptir. Ayrıca yazları serin bir şekilde uyumak isteyenler tarafından tercih ediliyor olmasının yanı sıra kışın sıcak tutması sebebiyle de her mevsim beğeniyle kullanılmaktadır. Polyester kumaşlar terletiyor olması ile pek tercih edilmemesine karşın pamuk oranı yüksek olan çeşitleri kullanılmaktadır. Misafirler için renkli ve şık seçenekler bulunmaktadır. Buna ek olarak günlük kullanımda da polyester ve pamuk karışımı nevresimler tercih edilmektedir. Çünkü kolayca yıkanmakta ve kurumaktadır; oldukça dayanıklıdır. Kumaş tipi dayanıklı ürün seçiminde belirleyici bir rol oynamaktadır. Fakat tel sıklığı nevresim seçimi yapılırken dayanıklı olup olmadığını anlamak için dikkat edilebilecek özelliklerden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Tel sıklığı daha fazla olan kumaşlarda dokuma işlemi oldukça sıkı şekilde yapılır ve daha sağlamdır. Çift veya tek kişilik odanın havasını değiştirecek birbirinden çeşitli takımlar bulunmaktadır. Sıvı geçirmez alezler de yatak odaları için yine en hijyenik koşullar için tercih edilen tekstil ürünlerinin arasında bulunur. Yastık ve yorganlar mutlaka alınması gerekli olan ev tekstil ürünlerinin arasında bulunuyor. Yastık ve yorganların seçimi yanlış olduğu takdirde uzun vadede kalıcı olarak ortopedik sorunlar yaşanabilmektedir. İklim ve hava sıcaklığı göz önünde bulundurularak alınması gereken bu ürünler aynı zamanda kişilerin fiziksel özelliklerine, ihtiyaçlarına göre değişiklik göstermektedir. Kilo ve terleme özellikleri göz önünde bulundurularak seçim yapılması tavsiye edilmektedir. Kaz tüyü yorgan seçiminde TOG değerine bakmak karar verirken en çok işe yarayan ayrıntılardan birisidir. TOG değeri fazla olan bir yorgan sıcaklığı daha fazla tutma özelliğe sahip demektir. 6,5 değerine sahip olan yorgan yazlık kullanıma uygundur. 13,5 ise soğuk kış havaları için ideal bir TOG değeridir. Bahar ayları için ise 8,5 veya 10,5 TOG değerlerine sahip yorganlar seçilir. Mikro fiber, pamuk, bambu, 4 mevsimlik, tela ve yün diğer yorgan seçenekleri arasındadır. Tela yorganlar düşük ısı tutmaları sebebiyle genellikle daha ılıman iklimlerde yaşayan kişiler tarafından tercih edilmektedirler.

Ev Tekstil Ürünlerinde Perde ve Halı Modelleri

Ev Tekstil Ürünlerinde Perde ve Halı Modelleri

Beğeniyle yapılan mobilya dekorasyonu halı ve perde ile birlikte ancak en doğru görünümü verebilmektedir. Başarılı bir dekorasyonun sırrı olan halılar ve perdeler ise mutlaka kendi aralarında bir uyuma sahip olmalıdır. Ev tekstili perde modelleri ele alındığında çok çeşitli seçeneklerle karşılaşılmaktadır. Başlangıçta perde seçilecek odanın ışık miktarına bakılarak seçenekler azaltılmaktadır. Çok ışık alan odalar ya da yatak odası gibi karanlık olması tercih edilen yerler için sık dokumalı perdeler tercih edilmektedir. Bu perdeler daha az ışık geçirmektedir bu sebeple özellikle yatak odalarında tercih edilmektedirler. Kırışıklık faktörü de önemli olup pek hızlı buruşmayan kumaşlar genellikle günlük olarak kullanılan yaşam alanlarındaki perdeler için tercih edilmektedir. Renk seçimleri ise genellikle açık renkli odalara koyu tonlarda perde kullanılarak yapılmaktadır. Koyu tonlarda koltukların bulduğu odalarda genellikle benzer tonlarda perde seçimi yapılmaktadır. Aynı tonda perde ve koltuk uyumunu sıkıcı bulanlar ise kırlent ya da berjer ile aynı tonda perde seçimini tercih ediyorlar. Daha bohem bir dekorasyon için ise bambaşka kombinler yapılarak sıra dışı seçimler yapılabiliyor. Halı ve perde uyumu geçmişten günümüze her ev sahibinin uymaya çalıştığı belli başlı kriterlerden. Ev tekstili halı modellerinde gün geçtikçe modern ve bohem tasarımlar artmaktadır. Bu sayede günümüzde alışıldık dekorasyon kuralları es geçilerek modern veya klasik çeşitli görünümlerde dekorasyonlar yapılmaktadır. Fakat yine de hareketli koltuk takımları için en açık tonlarda halı; koyu tonlarında ise perde seçimi yapılarak uyum sağlanmaktadır.

Bazen ise perde ve halı direkt aynı renkte seçilerek beğenilen bir dekorasyon yapılabilir. Küçük odalar için her zaman daha açık renklerde seçimler yapılırken; yatak odası veya büyük boyutlarda yerler için koyu renkler tercih edilerek antrasit, lacivert gibi çeşitli renkler kullanılmaktadır. Mutfaklar alan büyüklüğüne dikkat edilerek dekore edilen yerlerin başında gelmektedir. Bu sebeple son yıllarda beyaz, krem, fildişi, bej gibi açık tonlarda dekore edilmektedirler. Halılar ise mutfakta genellikle perde ile aynı tonlarda seçilmektedir. Koyu renk mutfak perdesi seçmek isteyenler ise açık tonlarda fakat koyu renk ayrıntılara sahip halılar tercih etmektedir. Ev dekorasyonunda sadece estetik değil fonksiyonel olarak da işlevi bulunan seçimler yapmak yaşam kalitesini iyileştirecektir. Ev tekstil ürünlerinin de tam olarak bu amaçla kullanıldığı söylenebilir. Perde ve halı olmadan evin tam olarak döşendiği söylenemez. Ya da yastık, yorgan ve nevresim olmadan bir yatak odası düşünülemez. En iyi seçimleri yapmak için güvenilir markaların ürünlerini seçmenin yerinde olacağı uzmanlar tarafından dile getirilmektedir. Özellikle evlilik hazırlığındaki çiftler için alınacak çok fazla tekstil ürünü bulunmaktadır. Ev tekstili indirim ve kampanyalı ürünleri bu sebeple en çok tercih edilen kategorilerden birisidir. Ev tekstili battaniye ve kırlent gibi ürünleri ile aynı zamanda hediyelik seçenekler de sunmaktadır. Özellikle yılbaşı ev tekstili ürünlerinin en sık hediye edildiği zamanlardan birisidir. Koltuk örtüleri, perde ve halılara ek en fazla tercih edilen salon ve oturma odası tekstil ürünlerinin arasında bulunmaktadır. Evi ev yapan aksesuar ve eşyaları oluşturan tekstil ürünleri her alanda kullanılmaktadır. Yemek odalarında ve mutfaklarda masa örtüleri; sandalye minderleri buna örnek olarak verilebilir. Yine yatak odalarında tercih edilen nevresim takımları geçmişten günümüze en sık kullanılan ev tekstil ürünlerinin arasında bulunur. Çocuk ve bebek odaları için organik ev tekstili ürünleri de bulunmakla beraber çok daha sağlıklı alternatifler bu kategoride sunulmaktadır. Çiftler için birbiriyle uyumlu banyo ürünleri bulunmaktadır. Yine anne ve çocukları için tıpkı çiftlerde olduğu gibi bornoz takımları seçenekleri bulunur. Mutfak tekstil ürünlerinin ise en çok tercih edilen seçenekleri arasında önlükler bulunmaktadır. Yaşamınızı kolaylaştıracak ve dekorasyonunuza şıklık katacak ev tekstili online alışverişinizi Trendyol'dan yaparak binlerce ürüne kolaylıkla ulaşabilirsiniz.