İlgili Kategoriler
Avantajlı Ürünler
Fiyat
Cinsiyet
Renk
Spor Branşı
Bilek Stili
Bağlama Şekli
Topuk Boyu
Ayakkabı Tabanı
Taban Materyali
Topuk Tipi
Ortam
Dış Materyal
Taban Teknolojisi
Desen
Fiyat Geçmişi
İç Taban Materyali
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Astar Materyali
Saya Materyali
Ürün Puanı
"

Basketbol Ayakkabısı

" araması için 2667 sonuç listeleniyor

Şık ve Kaliteli Basketbol Ayakkabısı Modelleri

Sportif ekipmanlar, hareket esnasında vücudu rahat ettiren ve esneklik sağlayan bir tasarıma sahiptir. Basketbol ayakkabısı modelleri arasında farklı dizayn detaylarına sahip olan birçok ürün bulunsa da hepsinin temel amacı hareket rahatlığı sağlamaktır. Profesyonel sporcular tarafından da gönül rahatlığı ile tercih edilebilecek olan basketbolcu ayakkabısı modelleri, pek çok unsura bağlı olarak çeşitlenir.

Basketbol, ayak hareketlerinin önemli olduğu bir spordur. Sürekli olarak sert zemin üzerinde hareket ettiğiniz esnada ayaklarınızı korumanız ve esnek kalmalarını sağlamanız önem arz eder. Dolayısıyla amatör ya da profesyonel olan herkesin mutlaka bir basketbol ayakkabısı kullanması gerekir.

Basketbol Ayakkabısı Modelleri Nelerdir?

Basketbol Ayakkabısı Modelleri Nelerdir?

Basketbol ayakkabısı modelleri denildiğinde akla farklı markalar tarafından üretilmiş ürünler gelir. Spor kıyafetler imal eden tanınmış markaların koleksiyonlarında basketbol oynarken kullanılmak için üretilmiş modeller mutlaka yer alır. Ancak bu ürünlerin farklı ihtiyaçlara hitap ettiğini belirtmek gerekir.

NBA basketbol ayakkabısı modelleri özel tasarımlara örnek gösterilebilir. Tanınmış sporcular ile iş birliği yapılarak tasarlanan bu ürünler genellikle öne çıkan ve renkli dizayn detayları barındırır. Oldukça şık bir görünüme sahip olan bu ayakkabıları hem günlük yaşam esnasında hem de basketbol oynarken gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Öte yandan, sadece sportif aktiviteler gerçekleştirmek için tercih edilen profesyonel basketbol ayakkabısı modelleri ile günlük kullanım için uygun olan ürünlerin ayırt edilmesi gerekir. Maçlar esnasında giyebileceğiniz ayakkabılar, performansınızı artırmaya yönelik farklı tasarım detayları barındırır. Bu nedenle günlük kullanım için bu modelleri tercih etmenize gerek yoktur.

Bilekli basketbol ayakkabısı ise ayağı saran bir yapıya sahiptir. Bu model, özel tasarımı sayesinde hareket rahatlığı sağlar. Standart bağcıkların üzerinde yer alan bilek kısmı, ayağın ani hızlanmaların ve duraksamaların sonucunda meydana gelebilecek olan sakatlıklardan korunmasına yardımcı olur. Siz de ayak ve bilek sağlığını koruyan ortopedik basketbol ayakkabısı modellerini gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Basketbol, farklı sahalarda oynanabilen bir oyundur. Bu nedenle, kişilerin ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için pek çok farklı model üretilmiştir. Dış saha basketbol ayakkabısı bu duruma bir örnek olarak gösterilebilir. Bu ürünler, dış saha olarak bilinen oyun alanları için özel olarak dizayn edilmiştir. Ayakkabıların iç kısmında sert zemin ile temas sonucunda ayakta oluşabilecek problemleri engelleyen bası destekleri bulunur. Outdoor basketbol ayakkabısı olarak da adlandırılan bu ürünler, oldukça konforludur.

Profesyonel müsabakalar genellikle iç sahalarda yapılır. Bu gibi alanlarda antrenmana veya maça başlamadan önce kıyafet değiştirmek gerekir. Çoraplı basketbol ayakkabısı modelleri, iç saha aktivitelerinde kişilere büyük kolaylık sağlar. Bu ürünlerin içinde ayakkabıya dâhil olan bir çorap bulunur. Bu, sporculara büyük bir kullanım kolaylığı sağlar ve zamandan tasarruf ettirir. Bağcıksız basketbol ayakkabısı modelleri de son zamanlarda oldukça popüler hâle gelmiştir. Öte yandan bu ürünlerin ayağınıza tam olarak oturması gerekir.

Basketbol spor ayakkabısı modelleri arasında hem unisex hem de kadınlar ve erkekler için özel olarak üretilmiş ürünler yer alır. Kişilerin anatomik yapıları farklı olduğu için konfor ihtiyaçları da değişkenlik gösterir. Örneğin kadın basketbol ayakkabısı modellerinin bilek kısmında ve etrafında özel destekler bulunabilir. Bunlar, kişilerin çok daha konforlu hissetmesini sağlar. 36, 38, 39 ve 40 numara basketbol ayakkabısı çeşitleri genellikle kadınlara hitap eder.

Günlük basketbol ayakkabısı modelleri ise pek çok farklı tasarım detayı barındırabilir veya sade bir dizayna sahip olabilir. Oldukça şık bir görünüme sahip olan bu ürünler, dış görünüşüne önem veren kişilerin favorileri arasında yer alır. Özellikle son zamanlarda bir hayli popüler hâle gelen kırmızı ve mor basketbol ayakkabısı çeşitleri, kişilere göz kombinler yaratma imkânı tanır.

Siyah beyaz basketbol ayakkabısı modelleri de farklı kıyafetler ile rahatlıkla kombinlenebilir. Bu ürünler, kontrast barındıran bir tasarıma sahip olduğu için öne çıkar. Hakem basketbol ayakkabısı modelleri de genellikle siyah renkte olur. Bu ürünler, maçı yöneten kişilerin kıyafetleri ile uyumlu olacak şekilde tasarlanır. Öte yandan sarı basketbol ayakkabısı çeşitleri hem profesyonel hem de günlük kullanım için sıklıkla tercih edilir. Bu ürünler, farklı giyim tarzlarını benimsemiş olan kişilerin bir hayli ilgisini çeker.

Basketbol ayakkabısı numaraları da ürünlerin çeşitlenmesini sağlayan unsurlardan biridir. Büyük bir ayak yapısına sahip olan kişiler için özel olarak üretilmiş ürünler mevcuttur. 46 numara basketbol ayakkabısı modelleri, söz konusu bireylerin sportif aktiviteler esnasında rahat hareket etmesine olanak tanıyacak şekilde dizayn edilmiştir. 42 ila 45 numara basketbol ayakkabısı modelleri genellikle erkekler için satışa sunulur.

Zıplamak için yapılan hareketlerin güvenli olabilmesi için bilek kısmının iyice sarılmış olması gerekir. Boğazlı basketbol ayakkabısı bu noktada tercih edilebilecek ürünlerden bir tanesidir. Bu modellerde, bileğin üst kısmına kadar ulaşan bir parça vardır. Bu, ayağın kavranmasını ve meydana gelebilecek olan sakatlıklardan korunmasını sağlar.

Basketbol Ayakkabısı Modellerinin Materyalleri Nelerdir?

Basketbol Ayakkabısı Modellerinin Materyalleri Nelerdir?

Bu tür bir ürün satın almadan evvel göz önünde bulundurmanız gereken en önemli unsurlardan bir tanesi üretim materyalidir. Örneğin salon basketbol ayakkabısı modellerinin parke üzerinde rahat bir biçimde hareket etmenizi sağlayacak malzemeler kullanılarak imal edilmiş olması önem arz eder. Deri basketbol ayakkabısı gibi alternatifler ise gündelik yaşamda şık bir görünüme sahip olmak için tercih edilebilir.

Bu ürünlerin iç kısımlarında ise elyaf, sünger gibi malzemeler bulunur. Basketbol oynamak için tercih edilen ayakkabıların darbe emici ve sert temasları engelleyici özelliklerinin bulunması gerekir. Bu nedenle, söz konusu ürünlerin iç kısımları, ayağın bası noktaları hesaplanarak tasarlanır. Özellikle basketbol ayakkabısı zıplamak için satın alınacak ise ürünün üretim aşamasında kullanılan materyallere daha da dikkat edilmesi gerekir.

Ayakkabıların dış yüzeylerinde ise farklı kumaşlar kullanılabilir. Bu kısım tasarlanırken genellikle file hâlinde malzemeler kullanılır. Bu materyaller sayesinde ürünler çok daha şık ve göz alıcı bir görünüme sahip olur. Cool basketbol ayakkabısı modellerinin ise dış yüzeylerinde çok daha farklı kumaşlar kullanılabilir. Bunlar, ürünün hem dayanıklı olmasını hem de ilgi çekici görünmesini sağlar. Öte yandan bu ürünlerin üretimi esnasında tercih edilen materyaller, kullanım alanlarına göre de çeşitlenir. Örneğin yazlık basketbol ayakkabısı modelleri, ince ve yüksek hava geçirgenliğine sahip olan materyaller kullanılarak imal edilir.

Siz de bu ürünlerden bir tanesini tercih ederek sıcak havalarda hem konforlu hissedebilir hem de ayak sağlığınızı koruyabilirsiniz. Bileksiz basketbol ayakkabısı modellerinin üretimi esnasında ise çok daha farklı materyaller kullanılır. Bu ürünler, gündelik kullanıma da uygun olduğu için özellikle bu sporu hobi olarak yapan kişiler tarafından sıklıkla tercih edilir.

Basketbol Ayakkabılarının Taban Çeşitleri Nelerdir?

Basketbol Ayakkabılarının Taban Çeşitleri Nelerdir?

Bir basketbol ayakkabısı tabanı, ürünün kullanım alanı göz önünde bulundurularak tasarlanır. Indoor ve outdoor olarak iki farklı kategoriye ayrılan bu kısım, farklı koşullarda sporcuların performansını korumak için tasarlanır. İç ve dış mekân olarak Türkçeye çevrilebilecek olan bu kelimeler, sporun yapılacağı alanın özelliklerini belirtir.

Indoor için tasarlanmış bir tabana sahip olan ayakkabılar, iç mekânda gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Bu ürünlerin alt kısımları ince bir yapıdadır ve zemin üzerinde kayma ihtimalinizi en aza indirir. İç sahada kullanılmak için özel olarak üretilen bu ürünler, kaymayan basketbol ayakkabısı olarak da adlandırılır.

Outdoor kullanım için uygun olan modellerin tabanları ise oldukça kalın bir yapıya sahiptir. Bu ürünlerin alt kısımları, pürüzlü ve tam olarak düz olmayan zeminlerde konforlu bir biçimde hareket etmenizi sağlar. Örneğin sokak basketbolu ayakkabısı bu ürün tipine örnek olarak gösterilebilir. Günlük kullanım için de ideal olan bu modeller, oldukça dayanıklıdır. Öte yandan düz taban basketbol ayakkabısı çeşitleri, özel olarak tasarlanır. Bu ürünlerin bası noktası hesaplanırken kişilerin dengeli bir biçimde hareket edebilmesi hedeflenir.

Basketbol Ayakkabısı Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Basketbol Ayakkabısı Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Taban tasarımı, basketbol ayakkabısı satın alırken dikkat etmeniz gereken ilk konudur. Yukarıdaki bilgilere ek olarak, bu tür bir ürünün alt kısmının sağlam materyallerden üretilmiş olması önemlidir. Sağlam ve esnek bir yapıya sahip olan ayakkabılar, kişilerin konforlu bir biçimde hareket etmesine imkân tanır ve uzun ömürlü bir kullanım sunar.

Basketbol ayakkabısı fiyatları hakkında bir araştırma yapmadan önce beklentilerinizi ve ihtiyaçlarınızı belirlemeniz, kendinize uygun olan ürünü kısa bir süre içinde bulmanızı sağlar. Örneğin yetişkin basketbol ayakkabısı modellerinin çocuklar için olanlara kıyasla biraz daha yüksek fiyatlara sahip olması oldukça doğaldır çünkü bu ürünlerin imalatı esnasında çok daha fazla materyal kullanılır. Öte yandan erkek basketbol ayakkabısı modellerinin kadınlar için imal edilen ürünlerden daha farklı fiyatlara sahip olması da mümkündür. Genç basketbol ayakkabısı çeşitleri ise genellikle yetişkinler için satışa sunulan ürünler ile benzer fiyatlara sahip olur.

Bir basketbol ayakkabısı satın alırken zevklerinizi de göz önünde bulundurmanız gerekir. Tarzınıza uygun olmayan bir ürün her ne kadar kaliteli olursa olsun bir süre sonra sizi memnun etmemeye başlar. Sade tasarımlardan hoşlanıyorsanız, beyaz basketbol ayakkabısı modellerini tercih edebilirsiniz. Birbirinden farklı detaylar barındıran bu ürünler, özellikle bu sporu profesyonel olarak yapan kişilerin favorileri arasında yer alır. Öte yandan giyeceğiniz her forma ile uyumlu bir ürün satın almak istiyorsanız siyah basketbol ayakkabısı modellerini de inceleyebilirsiniz.

Ayağınızın ölçüleri de bu tür bir ürün satın alırken göz önünde bulundurmanız gereken unsurların arasında yer alır. Herkesin vücut tipine uygun bir model bulması oldukça kolaydır. Örneğin basketbol ayakkabıları büyük numaralı da olabilir. Bu ürünler, kişilerin gün içinde veya bu sporu yaparken çok daha konforlu bir biçimde hareket etmesini sağlar. 48 numara basketbol ayakkabısı modelleri, bu ürünlere örnek olarak gösterilebilir. Hoşunuza giden modelin sizin ayak yapınıza uygun bir ölçüsünün bulunması, büyük bir önem arz eder.

Basketbol Ayakkabısı Modelleri Ergonomik mi?

Basketbol Ayakkabısı Modelleri Ergonomik mi?

Basketbol ayakkabıları genel tasarımları sebebiyle benzerlerinden ayrılır. Bu ürünler, spor yapan kişilerin ayak sağlığını korumak ve rahat hareket etmesini sağlamak için özel olarak üretilir. Bu nedenle söz konusu ürünlerin oldukça ergonomik bir yapıya sahip olduğunu söylemek mümkündür. Siz de hoşunuza giden basketbol ayakkabısı modelini tercih ederek bu sporu oldukça konforlu bir biçimde yapabilirsiniz.

Öte yandan bir ayakkabının ergonomik olması, herkesin ayağına tam olarak oturacağı anlamına gelmez. Bu tür bir ürün satın almadan önce ayağınızın ölçüsünü ve yapısını göz önünde bulundurmanız gerekir. Çoğunluğu ergonomik olan bu ürünlerin arasından kendinize uygun olanı tercih edebilmek için ayağınızda yapısal bir problem olup olmadığını bilmeniz önem arz eder. Bu tür bir rahatsızlığınız varsa özel olarak üretilen ayakkabıları tercih etmeniz gerekir.

Kullanım alanı da bir ayakkabı modelinin ergonomisini etkiler. Örneğin sokak basketbolu oynamak için indoor tabana sahip bir ürün tercih etmeniz tavsiye edilmez. Bu nedenle söz konusu sporu sürekli olarak farklı koşullarda yapan bireylerin birden fazla ayakkabı edinmesi gerekir. Aksi takdirde kişiler kendilerini konforlu hissedemez ve maç esnasında potansiyellerini tam olarak açığa çıkaramaz.

Bu nedenle bir basketbol ayakkabısı satın almadan önce söz konusu ürünü ne koşullarda kullanacağınızı biliyor olmanız gerekir. Örneğin indoor taban tasarımına sahip bir ürün, dış mekânda kullanıldığında oldukça kısa bir süre içinde deformasyon belirtileri göstermeye başlayabilir. Bu durum ise kişilerin maddi açıdan zarara uğramasına neden olur.

Basketbol Ayakkabıları Nasıl Temizlenir?

Basketbol Ayakkabıları Nasıl Temizlenir?

Basketbol ayakkabılarının temizliği titizlikle yapılmalıdır. Belirli aralıklar ile kirlerden ve lekelerden arındırılan ürünler, çok daha uzun bir kullanım ömrüne sahip olur. Ancak satın aldığınız basketbol ayakkabısını temizlerken göz önünde bulundurmanız gereken bazı unsurlar vardır. Bunlara dikkat ederek, tercih ettiğiniz ürünün uzun bir süre boyunca ilk günkü şıklığını ve formunu korumasını sağlayabilirsiniz.

Dış mekânda kullanılan bir ayakkabının taban kısmına küçük taşlar veya başka cisimler sıkışabilir. Ürünü temizlemeye başlamadan önce bunları bir kürdan yardımı ile kauçuk materyale zarar vermeden çıkarabilirsiniz. Ayakkabınızın üzerinde birikmiş olan kiri ve tozu temizlemek için ise eski bir diş fırçasını kullanabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirirken nazik davranmanız büyük bir önem arz eder. Özellikle ayakkabının parmaklarınızın üzerinde kalan üst kısmı, hava alabilen hassas bir yapıda olur. Bu nedenle sert bir temizlik sonucunda deforme olabilir.

Bir basketbol ayakkabısını temizlemek için, özel olarak üretilen deterjanları da tercih edebilirsiniz. Öte yandan bu tür bir ürün satın almadan önce içeriği hakkında bilgi sahibi olmanız önem arz eder. Güçlü kimyasallar barındıran temizlik malzemeleri, özel ve hassas kumaşlar kullanılarak imal edilmiş olan ayakkabıların formunun bozulmasına neden olabilir.

emizlik işlemini gerçekleştirmek için ise öncelikle sabunu ya da deterjanı ılık su ile karıştırmanız gerekir. Elde ettiğiniz karışımın içine daldırdığınız bezi kullanarak ayakkabıyı temizlemeye başlayabilirsiniz. İşlemi tamamlandıktan sonra ürünün üzerinde herhangi bir kalıntı olmaması gerekir. Basketbol ayakkabınızı başka bir bez aracılığı ile kuruladıktan sonra gönül rahatlığı ile giyebilirsiniz.

Basketbol ayakkabısı temizliği esnasında ekstra özen göstermeniz gereken bazı hususlar da vardır. Öncelikle bu ürünleri kesinlikle çamaşır makinesinde yıkamamanız gerekir. Bu işlem, ayakkabının kumaşına zarar verebilir. Öte yandan temizlik işlemini gerçekleştirirken çok sıcak bir su kullanmamaya da özen göstermelisiniz.

Elinizi suyun içinde 5 saniyeden daha uzun bir süre boyunca tutabiliyorsanız, temizliğe başlayabilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak, çocuk basketbol ayakkabısı modellerini kirlerden ve lekelerden arındırmak için çevre dostu etiketine sahip olan temizlik ürünlerini tercih etmeniz gerekir. Aksi hâlde çocuğunuzun bileğinde cilt problemleri meydana gelebilir.

Bu ürünleri kuruturken fön makinesi ve ısıtıcı gibi elektronik aletler kullanmamanız gerekir. Basketbol ayakkabılarını kurutmak için soba veya kaloriferin üstüne koymak da kaçınmanız gereken eylemlerin arasında yer alır. Bu durum, ürünün yapısının bozulmasına sebep olabilir.

Renkli basketbol ayakkabısı modellerini temizlemek için ise özel olarak üretilmiş olan deterjanları tercih etmeniz önem arz eder. Bu ürünlerin üretim aşamasında kullanılan kumaşın rengi, güçlü kimyasallar ile temas ettiğinde solabilir. Bu nedenle özellikle pembe basketbol ayakkabısı gibi açık renkli modellerin, doğru malzemeler kullanılarak temizlenmesi gerekir. Bu eğlenceli sporu yapmak için ihtiyaç duyabileceğiniz tüm basketbol ayakkabısı çeşitlerini ve bakım ürünlerini Trendyol üzerinden kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Basketbol Ayakkabısı Nereden Alınır?

Sevilen spor türlerinden biri olan son derece eğlenceli ve yorucu basketbol oyunu için kullanımı uygun ayakkabı temini konusunda Trendyol’dan destek alınabilir. Bu yorucu sporda yükü taşıyan ayaklar düşünülerek özel olarak tasarlanmış ayakkabı çeşitleri içerisinde cinsiyet ve ayak kalıbına uygun modelleri kolayca bulabilirsiniz. Çeşitleri bulunan ürün rahat ve özgür hareket edebilmeyi destekler. Güvenle kullanılabilen ürünler sayesinde sporda yüksek performans sağlanabilir. Rahat hareket edebilmek ve konforlu kullanım sunmak adına özel tasarlanan ürünlerin çeşitlerine aynı zamanda ihtiyaç duyulan tüm kalıplara Trendyol ile erişim sağlanır. Böylece kullanımında istenilen verimin alınabileceği doğru tercihler yapılabilir. Ürünleri buradan güvenle satın alabilirsiniz.

Basketbol Ayakkabısı Kaç Numara Olmalıdır?

Basketbol ayakkabısı modelleri; ayağı saran yapıya sahip, konfor ve performans düşünülerek özel olarak üretilmiş tasarımlardır. Bu neden ile seçimi yapılacak ayakkabı numarası ayağın kalıbına uygun olmalıdır. Aşırı hareket gerektiren ve sıçrayışa dayalı bir spor olduğu için yanlış ayakkabı tercihlerinde beklenen verim alınamaz. Ayrıca ayağı yorar ve hareketi kısıtlar. Basketbol sporunun yoruculuğu ve hareket düzeyi göz önüne alınarak doğru tercih yapılması ayak anatomisi için uygundur. Ayakta bol duran kalıplar ile özgür hareketlilik sağlanması zor olur. Sporda da başarı düzeyi eksilir, ayakta da istenmeyen sorunlar oluşabilir. Bu sebep ile doğru seçim konusunda destek alınması konfor ve ayak sağlığı için yararlı olabilir.

Basketbol Ayakkabısı Alırken Nelere Dikkat Etmelidir?

Sportif aktiviteye özel üretilen ayakkabı alırken ilk olarak dikkat edilebilecek faktör ürünün kalitesi olur. Ayak sağlığı ve konforu için en gerekli unsur ayakkabı seçimlerinde ürün dayanıklılığı aynı zamanda kalitesi olduğu görülür. Gerekli hareket düzeyine uygun konforu sağlayabilecek modellerden yararlanılabilir. Taban kısmı da basketbol ayakkabısından dikkat edilmesi gereken bir diğer husustur. Ayak yapısına uygun kalıplar seçilmesine dikkat edilmelidir. Bu sayede basketbol sporunda gerek duyulan performans sağlanabilir. Ayrıca hareket kısıtlamasına neden olmamalıdır. Bununla beraber ayağı da yormamalıdır. Sporun türüne uygun olarak üretilen kaliteli basketbol ayakkabısı seçimleri yapılması verimlilik ve ayak sağlığı açısından son derece önemlidir.