Yaş
Fiyat
Cinsiyet
Renk
Pil ile mi çalışır?
Fiyat Geçmişi
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Ürün Puanı
"

Oyuncak Bebek

" araması için 14667 sonuç listeleniyor

Oyuncak Bebek Çeşitleri ve Fiyatları

Oyuncak bebekler, oyun yaşındaki tüm çocukların ilgisini çektiği için ebeveynler tarafından tercih edilir. Oyuncak bebek seçenekleri arasında birçok farklı model bulunur. Bu farklı seçenekler arasından en doğru ürünü seçmek ise çoğu zaman ebeveynin işidir. Aileler, çocuğun ilgisine ve yaş grubuna en uygun bebeği seçmekle kalmamalı, aynı zamanda ürünlerin sağlıklı ve zararsız olmasına da dikkat etmelidir. Aynı zamanda miniklerin eğlenirken öğrenmesini sağlamak için hayal gücünü, yaratıcılığını, bilişsel fonksiyonlarını ve bedensel becerilerini destekleyerek her bakımdan gelişmesine katkı sağlayabilecek tercihlerde bulunabilir. Bu nedenle oyuncak bebek seçerken materyalinden yıkama talimatlarına, fonksiyonelliğinden eğiticiliğine kadar her özelliğine dikkat etmek faydalı olacaktır.

Oyuncak bebek çeşitleri, yenidoğandan başlar ve 10+ yaş grubuna kadar devam eder. Bu ürünler yaş gruplarına ayrılırken özenle sınıflandırılır. Örneğin, bazı oyuncaklar 0-3 yaş grubu arasındaki çocuklara uygunken bazılarının yaş aralıkları daha dardır. 3 yaş ve sonrası için tasarım olanağı sağlayan oyuncaklar üretilir. Eğitici oyuncaklar ise hemen her yaş aralığı için uygun seçeneklere sahiptir. Özellikle yavrunuzun evde bulunduğu 4 yaşına kadar eğitimden ve sosyallikten uzak kalmaması için eğitici bebeklere yönelmek yararlı olabilir.

Oyuncak bebeklerin yanı sıra çocukların geniş hayal dünyalarına hitap eden bebek setleri ve kendi hayal dünyalarını yansıtabilecekleri bebek aksesuarları da mevcuttur. Bu aksesuarlar sayesinde hem ekonomik hem de yaratıcı oyuncaklar ortaya çıkabilir. Tüm oyuncak bebek ve aksesuar ürünlerinin her cebe uygun birçok seçeneği mevcuttur.

Çocukların Hayal Dünyasına Eşlik Edecek Oyuncak Bebek Çeşitleri Nelerdir?

Çocukların Hayal Dünyasına Eşlik Edecek Oyuncak Bebek Çeşitleri Nelerdir?

Birbirinden farklı oyuncak bebek çeşitlerinin içinde her yaşa ve her ilgi alanına uyabilecek seçenekler mevcuttur. Oyuncak bebeklerin en klasik çeşidi, miniklerin bebeği tamamen kendi hayal dünyasına göre konuşturduğu ve hareket ettirdiği fonksiyonsuz modellerdir. Gerçekçi oyuncak bebek modelleri, bu seçenekler arasında en dikkat çeken ürünler arasındadır. Çünkü tamamı el yapımı olan bu ürünler, gerçekçi bebek görünümüne sahiptir. Bu sayede âdeta çocuğunuza arkadaş olurlar.

Kel bebek oyuncak modelleri, eskiden beri en çok bilinen çeşitlerdendir. Kel bebekler, saçları olmadığı için yenidoğan veya en fazla 6 aylık gibi görünür. Bu özelliği sayesinde miniklere arkadaş gibi görünebilirken daha büyük bebekleriniz ve çocuklarınız için kardeşi gibi sahipleneceği ve bakmak isteyeceği bir nitelikte olabilir. Bu sayede kel bebekler, her yaş grubu için uygun seçenekler hâline gelebilir. Aynı zamanda bu ürünler, cinsiyetsiz oyuncak bebek modelleri arasındadır. Bu nedenle hem kız hem erkek bebekleriniz için uygun bir tercih olabilir.

Çocuğunuza, kimseye dış görünüşü sebebiyle ayrım yapmaması gerektiğini öğretmek için, farklı görünümlere sahip oyuncak bebeklerle oynamasını faydalı olabilir. Sadece kız bebekle ya da sarışın bebekle oynamak gibi davranışlar, ebeveynleri fark etmese bile miniklerin zihninde farklı izlenimler yaratabilir. Japon oyuncak bebek, zenci oyuncak bebek, sarı saçlı oyuncak bebek, kıvırcık saçlı oyuncak bebek gibi farklı modellerle oynamak, çocuğun kişiliğinin gelişmesine katkı sağlayabilir.

Oyuncak bebeklerin farklı fonksiyonlarla bezendiği seçenekler, en çok tercih edilenler arasındadır. Örneğin, oyuncak bebeklerin farklı kıyafetlerle satıldığı giydirme oyunları, bunlardan biridir. Çocuğunuzun oyuncak bebeği muayene edebileceği doktorluk oyunları da hem eğitici hem eğlenceli bir seçeneklerdendir. Bu ürünlere gerçekçi özellikler eklenmesi de çocukların ilgisini çeken unsurlardandır. Ağlayan oyuncak bebek, özellikle küçük yaştaki minikler ve bebekler için dikkat çekici alternatifler arasındadır. Çünkü ağlayan bebeklerin bazıları sadece ağlama sesi çıkarmakla kalmaz, aynı zamanda gözyaşı da döker. Bu gerçeklik, miniklerin ilgisini çekebilir. Bu ürünlerin çoğu emzikli oyuncak bebeklerdir. Bu modelin genelinde ağlama sesi geldiğinde portatif emzik takılarak ses durdurabilir. Bu fonksiyon, ağlama sorunu için de öğretici bir davranış olabilir.

Çocuğun günlük eylemlerini taklit ederek gerçeklik algısını yükselten bir diğer model, uyuyan oyuncak bebeklerdir. Çocuk tarafından uyutulabilen oyuncak bebekler, bebek bakımına ilgisi olan minikler için iyi bir seçenek olabilir. Uyur şekilde tasarlanmış yumuşak bebekler ise tatlı bir uyku arkadaşı olabilir. Bu ürünler, özellikle uyumakta zorluk çeken miniklerin uyumasını kolaylaştırabilir.

Dans eden oyuncak bebek ve yüzen oyuncak bebek gibi seçenekler, âdeta çocuğa arkadaş olur. Işıklı, sesli ve şarkı söyleyen figürler, son derece eğlenceli seçeneklerdendir. Dans etmeyi ve şarkı söylemeyi seven çocuklar için de uygun bir tercih olabilir. Yüzen bebekler ise çoğunlukla deniz kızı oyuncak bebek modelleri arasında bulunur. Deniz kızı görünümlü bebekler, özellikle fantastik hikâyelerle ilgilenen minikler için dikkat çekici modellerdendir.

Oyuncak Bebekler Hangi Materyallerden Üretilmektedir?

Oyuncak Bebekler Hangi Materyallerden Üretilmektedir?

Oyuncak bebek modellerinin en yaygın malzemesi plastiktir. Plastik bebekler, her boyda ve şekilde üretilmesiyle oldukça kullanışlıdır. Özellikle plastik oyuncak bebeklerin tüm uzuvlarının ayrı ayrı takılabilmesi, ürüne ekstra hareket imkânı sunar. Böylece kolu veya kafası 360 derece dönebilen oyuncak bebekler, çocuğunuzun hayalindeki gibi hareket edebilir. Çocuğunuz isterse oyuncak bebeği sağa bakar, isterse kollarını kaldırarak dans eder. Bu sayede miniklerin hayal gücünün gelişimine katkı sağlanır.

Diğer bir çeşit ise bez bebektir. Bez, belki de en eski oyuncak bebek materyallerindendir. Bez bebek oyuncaklar, yumuşak olduklarından çocuğunuza zarar vermez. Bu sayede minikler için uygun bir uyku arkadaşı da olabilir. Bez bebeklerin kıyafeti değişebilen modelleri de vardır. Bu ürünler sayesinde bebek hayal gücüne göre giydirilebilir. Hatta kıyafetleri kendiniz bile yapabilirsiniz. Bebeğinin saçlarını şekilden şekle sokabilir. Böylece çocuğunuzun yaratıcılığı gelişmiş olur. Günümüzde standart bez bebeklerin yanında amigurumi bebekler de eklenmiştir. Amigurumi farklı bir örme tekniğidir. Bu teknik, özellikle hayvan şeklinde oyuncak bebekler için çok kullanılır ve oldukça popülerdir.

Et bebekler, yine plastik malzemeden üretilir. Fakat plastikten farklı olarak son derece yumuşak ürünlerdir. Et bebek oyuncakların diğer çeşitteki bebekler gibi suni bir hissi yoktur. Dıştaki plastik materyalin içi âdeta dolgulu gibidir. Bu özelliği sayesinde et bebekler, gerçek bebek hissi uyandırabilir.

Porselen ise oyuncak bebek seçenekleri arasında en nadir materyaldir. Porselen oyuncak bebekler, oyun amacıyla değil aksesuar olarak da kullanılabilir. Farklı boylarda bulunabilen porselen bebekler, standları ile birlikte satılır. Oldukça sert materyalde oldukları için özellikle küçük çocukların kullanımına uygun değildir. Ancak uygun ev dekorasyonuna son derece yakışabilen ürünlerdir.

Oyuncak Bebekler Çocukların Kullanımına Uygun mudur?

Oyuncak Bebekler Çocukların Kullanımına Uygun mudur?

Oyuncak bebeklerin çocukların kullanımına uygun olabilmesi için materyaline ve boyalarına dikkat edilmesi tavsiye edilir. Çünkü bu ürünler, çocuğun başta elleri olmak üzere tüm cildine doğrudan temas edebilir. Sonrasında ise ellerini ağzına ve gözlerine götürebilir. Hatta küçük yaşlarda oyuncağı ısırmak gibi eylemlerde bulunabilir. Özellikle plastik malzemeden üretilmiş ürünlerin PVC içermemesine dikkat etmek gerekir. PVC, kanserojen maddeler içeren bir malzemedir. Aynı zamanda alerji, astım gibi rahatsızlıklara yol açabilir ve vücudun tüm sistemlerine zarar verebilir. Bu ürünlerin BFA, fitalat, kurşun ve kadmiyum gibi maddeleri de içermemesi tavsiye edilir.

Özellikle plastik oyuncak alırken sağlıklı materyallerden üretilmiş sertifikalı ürünler almaya özen göstermek gerekir. Renkli oyuncaklarda kimyasal boya kullanılmaması da son derece önemlidir. Kumaş oyuncakların üzerinde aleve dayanıklıdır ibaresi bulunması, çocuğunuzu olası kazalardan koruyabilir. Oyuncak bebeklerin çocuğunuzun gözüne girebilecek çıkıntılarının, kesici veya delici sivri parçalarının olmamasına dikkat etmeniz faydalı olabilir. Ayrıca dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da oyuncak bebeklerin temizliğidir. Oyuncaklar sık sık dezenfekte edilmelidir. Bez bebeklerin ve peluş oyuncakların da yıkanabilir olmasına özen gösterilmelidir.

Oyuncak bebekleri, çocuğun yaş grubuna göre seçmekte de yararlı olabilir. Örneğin, küçük bebekler için zararsız, yumuşak ve küçük oyuncaklar daha uygun seçeneklerdendir. Özellikle diş kaşıma döneminde tüm nesneleri ağzına götürmeye meyilli çocukların da görece yumuşak ve sağlıklı malzemeden üretilmiş ürünlerle oynaması tavsiye edilir. Bu yaş grubundaki miniklerin küçük parçalı figürlerden uzak tutulması faydalı olabilir. Küçük parçalar, miniklerin boğazına kaçabilir veya farklı olumsuz sonuçlara yol açabilir. Aynı zamanda oyuncakları yaş grubuna göre seçmek, ilgilerini canlı tutarken gelişim süreçlerinin doğru ilerlemesine de katkı sağlayabilir.

Göz Alıcı Tasarımlarıyla Üretilmiş Oyuncak Bebekler Hangi Yaş Gruplarına Uygundur?

Göz Alıcı Tasarımlarıyla Üretilmiş Oyuncak Bebekler Hangi Yaş Gruplarına Uygundur?

Oyuncaklar, materyallerine ve fonksiyonlarına göre yaş gruplarına ayrılır. 0-3 yaş arası bebekler için daha yumuşak ve küçük oyuncak bebekler ve eğitici oyuncaklar tercih edilebilir. Bebekler, ortalama 8 aylıkken emeklemeye başlar. Bu yaş grubundaki minikler için emekleyen oyuncak bebeklerle oynamak, emeklemeyi daha keyifli hâle getirebilir. Âdeta arkadaşıyla birlikte öğreniyormuş hissi uyandırabilen bu ürünler, çocuğun bedensel gelişimine destek olabilir. Yürüme becerisi kazanmak ise ortalama 12 ay ila 18 ay arasında gerçekleşir. Yürümekten korkan veya çekinen yürüyen miniklerin oyuncak bebeklerle oynamaları, bu becerilerini hızlandırabilir. Kelimeleri öğrenme ve cümle kurma becerilerini geliştirmek için ise Türkçe veya İngilizce konuşan oyuncak bebekler, son derece kullanışlı olabilir.

2,5-3 yaşlarından sonra çocuğu pasif konumdan aktif konuma getiren ürünler ön plana çıkar. Arabalı oyuncak bebek modelleri, bu yaşlarda tercih edilebilir. Böylece çocuğunuz bebeğini isterse dışarıda da gezdirebilir. Altını ıslatan oyuncak bebekler, yine bu yaş grubu için ideal olabilir. Çünkü bu ürünler, sorumluluk duygusunu geliştirirken gerçeklik algısını da yükseltebilir. Mama yiyen oyuncak bebekler, miniklerin üretme becerilerini geliştirebilir. Mamayı miniklerin hazırladığı, yedirdiği ve ardından altını temizlediği oyuncak çeşitleri, son derece eğitici ve popülerdir.

Banyo yapan oyuncak bebekler, banyo yapmak istemeyen çocuklar için oldukça faydalı olabilir. Siz çocuğunuzu yıkarken o da kendi bebeğini yıkayabilir. Böylece banyo yapmak keyifli bir paylaşım hâline gelebilir. Aynı zamanda bu ürünler, miniklerin hijyen ve kişisel temizlik konularında da dikkatli ve bilinçli olmasına katkı sağlayabilir. Ayrıca yine 3 yaş grubunda büyük oyuncak bebekler de kavrama becerileri gelişmiş olanların ilgisini çekebilir.

Oyunları Daha Eğlenceli Hale Getirecek Oyuncak Bebek Aksesuarları Nelerdir?

Oyunları Daha Eğlenceli Hale Getirecek Oyuncak Bebek Aksesuarları Nelerdir?

İlginin çabuk dağıldığı bir dönem olan çocuklukta bir oyuncaktan sıkılmak oldukça kolaydır. Özellikle bebek gibi tek parça oyuncakları daha ilginç hâle getirebilen oyuncak bebek seti seçenekleri mevcuttur. Spa günü seti, çiftlik seti, uyku eğitimi seti, mutfak seti sayesinde miniklerin oyuncak bebeklerinin de gerçek bir hayatı olabilir. Süpermarket seti, köpek partisi seti, çeşitli yiyecekleri hazırlama setleriyle çocuklar, hayallerindeki oyun dünyasına sahip olabilir.

Bu hazır setlerin haricinde ebeveynler de oyuncak bebek aksesuarları ile çocuğunun ilgisine özel setler oluşturabilir. En sık kullanılan aksesuarların başında oyuncak bebek arabası gelir. Arabalı bebekler olduğu gibi ayrı satılan oyuncak bebek arabaları da vardır. Bu oyuncak pusetlerin özellikle metalden üretilen çeşitleri, dışarıda kullanmaya da uygundur. Ebeveynler çocuklarının boyuna ve zevkine en uygun oyuncak bebek arabasını satın alabilir. Böylece minikler tek bir pusetle tüm bebeklerini gezdirebilir. Aynı zamanda bu ürünler, arabası hasar gören arabalı bebeklerin de yeniden kullanılabilmesini sağlar.

Oyuncak bebek biberonu, ilgi gören diğer bir aksesuardır. Biberonlu oyuncak bebek modellerine pratik bir alternatif sunabilir. Bu ürünü çocuğunuzun tüm bebeklerinde kullanabilirsiniz. Kaybolan veya hasar gören parçaları yenileriyle değiştirebilirsiniz. Kendiliğinden süt ve meyve suyu sıvılarıyla dolu olan ve bebeğe içirdikçe içindeki sıvının bittiği biberon çeşitleri, çocuklar için son derece ilginç seçeneklerden olabilir. Bu ürünlerin içindeki sıvı, kendiliğinden yenilenir. Böylece sınırsız kullanım imkânı sunabilir.

Beşikli oyuncak bebek modelleri ise çocukların çok sevdiği bir diğer oyuncak çeşididir. Bebeği beşiğinde sallayarak uyutmak, eğlenceli bir aktivite olabilir. Ancak bu ürünü haricen de satın alabilirsiniz. Böylece tüm bebekleriniz beşikli bebek hâline gelebilir. Hatta çocuğunuzun zevkine ve figürlerine göre birden fazla ürün alarak bir uyku odası hazırlayabilirsiniz. Tüm bebeklerini aynı anda uyutmak çocuğunuzu tatmin edebilir. Farklı ebat ve özelliklerdeki bu aksesuarlar sayesinde her boy oyuncağa uygun bir tane bulabilirsiniz. Bazılarında dönence gibi ilgi çekici aksesuarlar da dâhildir.

Özellikle giydirme oyunlarını seven çocuklar, model bebeklerle severek oynarlar. Ancak zaman zaman bebek setinin içinden çıkan kıyafetler yetmeyebilir. Böyle durumlarda kıyafet, ayakkabı ve aksesuar setleri ebeveynlerin imdadına yetişir. Sürekli yeni oyuncak almaktansa kıyafetlerini almak çok daha ekonomik olabilir. Çocuğunuz âdeta bir sürü yeni oyuncağı olmuş gibi hissedebilir. Ayrıca birçok farklı kombin yaparak yaratıcılığını ve zevklerini geliştirebilir. Bu ürünler 32 parça, 42 parça gibi farklı miktarlarda içeriğe sahiptir. Tüm giyim ürünlerinin bir arada bulunduğu paketler olduğu gibi sadece ayakkabıdan veya sadece kıyafetten oluşanlar da mevcuttur. Tüm bu giyim setleri, genellikle tek markaya uyumludur.

Oyuncak Bebek Fiyat Aralıkları Nasıldır?

Oyuncak Bebek Fiyat Aralıkları Nasıldır?

Oyuncak bebek fiyatları; ürünün cinsine, materyaline markasına ve fonksiyonlarına göre değişir. Gerçek görünümlü el yapımı bebekler farklı fiyatlara sahipken bez bebekler daha farklı fiyatlardan satışa sunulur. Tekli bebekler ile oyuncak bebek setleri arasında da fiyat farkı bulunur. Setlerin de kendi içerisinde fiyatları değişir. Geniş içerikli setler ile parça sayısının daha az olduğu seçenekleri farklı fiyatlardadır.

Benzer fonksiyonlara sahip ürünlerin değerleri, markalara göre değişkenlik gösterebilir. Ancak aynı marka içinde benzer ürünlerin farklı fiyatlandırıldığı da görülür. Çünkü yılbaşı gibi özel günler için hazırlanan koleksiyonlar, sınırlı sayıda üretildiğinden bu ürünlerin pahaları benzerlerinden daha farklı olabilir. Fonksiyonel oyuncaklar, yüksek kullanışlılık düzeyi bakımından aynı kalitedeki klasik oyuncaklardan farklı biçimde satılabilir. Eğitici oyuncaklar da fonksiyonel oyuncaklar arasındadır.

Oyuncak bebek fiyatları değişkenlik gösterse de son derece uygun fiyatlı birçok seçenek mevcuttur. Özellikle çok satan ve en çok beğenilen bebekler, oldukça uygun fiyat aralığındadır. Trendyol üzerindeki tüm oyuncak bebek modelleri arasında her yaşa, ihtiyaca, zevke ve bütçeye uygun ürünler bulmak mümkündür.

Oyuncak Bebek Hangi Kumaştan Yapılır?

Oyuncak bebekler bez ya da plastik materyallerinden üretilir. Her iki bebek çeşidinde de ürünlerin kıyafetlerinde farklı kumaş çeşitleri tercih edilir. Çocukların ilgisini çekecek renklerde tasarlanan bebeklerin yapımı sırasında miniklerin sağlığına zararlı herhangi bir materyal kullanılmaz. Peluş olarak üretilen oyuncakların yapımında polyester ya da akrilik malzeme tercih edilebilir. Dışı kumaş olan ürünlerin içeriği ise elyafla doldurularak ürün istenen şekle sokulur. Bebeğe şekil vermek için kullanılan elyaf sayesinde peluş oyuncaklar aynı zamanda yastık olarak da kullanılabilir.Oyuncak bebek çeşitleri arasında plastikten üretilen alternatifler de yer alır. Dayanıklı bir oyuncak alternatifi olan bu bebeklerin üzerinde farklı konseptlerde elbiseler vardır. Renkli olarak tasarlanan sahip oyuncak bebeklerle çocuğunuz uzun süre vakit geçirebilir. Hazırlanan bebek kumaşlarında çocukların sağlığını olumsuz yönde etkileyebilecek toksik madde bulunmaz. Bazı oyuncak bebek çeşitleri ise aleve dayanıklı olarak üretilmiştir. Hazırlanışının her aşamasında miniklerin sağlığı düşünülen bebeklerle çocukların oyun kurma becerisi gelişir.

Oyuncak Bebek Nasıl Temizlenir?

Oyuncak bebeklerin temizliği onların materyal çeşidine göre değişir. Peluş olarak tasarlanan oyuncak bebeklerin bazıları çamaşır makinesinde yıkamaya uygundur. Yapımında yalnızca kumaş kullanılan bu ürünler düşük sıcaklık ve kısa programda çamaşır makinesinde yıkanabilir. Temizlenen oyuncağın kurutma şekli de önemlidir. Peluş oyuncağın şeklinin bozulmaması için ürünün düz bir yüzey üzerine bırakılarak kurutulması gerekir. Plastikten üretilen oyuncak bebekler elde yıkamaya uygundur. Kirlenen oyuncakları doğal bir deterjan kullanarak temizleyebilirsiniz. Oyuncakların temizliğinde kullanılan ürünlerin bebek sağlığına uygun olması gerekir. Bir kova içerisine ılık su ve deterjan doldurarak oyuncakları yumuşak bir bez yardımıyla ovalayarak kirlerden arındırabilirsiniz. Oyuncak bebek üzerinde yoğun kir bulunmuyorsa nemli ve sabunlu bir bezle silerek temizlemeniz de mümkündür. Gün boyu bebeğinizin vakit geçirdiği oyuncakların temizliğini düzenli olarak yapmanız gerekir. Kirlenen oyuncaklarla temas hâlinde olan çocuğunuzda alerjik reaksiyonlar oluşabilir.

Oyuncak Bebek Modelleri Nelerdir?

Oyuncak bebek modelleri arasında çok sayıda seçenek vardır. Farklı yaş gruplarına yönelik olarak üretilen oyuncaklar arasında çocuğunuzun keyifli zaman geçirebileceği bebeği kolayca bulabilirsiniz. Et bebek modelleri arasında pilli seçenekler vardır. Temas edildiğinde konuşan bu bebekler ağlama sesi çıkarır ya da bazı cümleler söyler. Dayanıklı olan konuşan et bebeklerin uzun süre kullanımı için suyla temas etmemesi önemlidir. Kız çocuklar için oldukça eğlenceli olan model bebek çeşitlerinin set hâlinde bulunan alternatifleri vardır. Kıyafetleriyle birlikte olan model bebeklerle çocuğunuzun eğlenceli zaman geçirebilir. Şık kıyafetleriyle dikkat çeken model bebekler aynı zamanda çocuğunuzun oda dekorasyonunda da dikkat çekici bir görüntü oluşturur. Bez bebek modelleri renkleri ve kullanımıyla çocukların ilgisini çeken oyuncaklar arasındadır. Uyku arkadaşı olarak da tercih edilen bez bebekler yumuşak dokusu ve hafifliğiyle çocukların keyifli zaman geçirdiği oyuncaklardandır.