placeholder
"

Saç Boyası

" araması için 74534 sonuç listeleniyor

Saç Boyası ile Işıl Işıl Bir Görünüm

Saç Boyası

Yeni bir görünüme kavuşmak, kusurları gizlemek ve tazelenmek için tercih edilen saç boyası çok eski çağlardan beri insanların kullandığı bir işlemdir. Çok eski çağlardan beri insanlar rengini değiştirmek ve saçtaki beyazlık gibi istenmeyen kusurları gizlemek için kurşun sülfat, gümüş nitrat, madeni tuz ve kına gibi maddeleri kullanır. Ancak günümüzde saç kozmetik dünyası gelişen teknoloji ve bilim ile daha gelişmiş içeriklere sahip boyalar üretir ve saçlar en doğal haliyle boyanır. Kuaför salonlarında vakit öldürmek ve yüksek bütçeler ayırmak istemeyen çoğu kadın ve erkek kullanıcı profesyonel saç boyası markaları ve ürünleri ile saçlarını boyar. Profesyonel içeriğe sahip boyalar sayesinde tüm saç renklendirme işlemleri mükemmel sonuçlar elde edilerek ev konforunda uygulanır. Doğal renklere sahip ışıltılı saçlar kullanıcılar tarafından elde edilmek sonuçlardandır. Bu doğal görünüm yüze harika bir canlılık katar. Balyaj ve röfle gibi tekniklerle daha parlak ve canlı saç görünümlerini ünlü markaların saç boyama kitleriyle evinizin konforunda elde edebilirsiniz. Saç boyaları kalıcı, yarı kalıcı ve geçici saç boyası olarak farklı özelliklere sahiptir. Bunun yanında saç boyama kitleri kullanıcılara krem, köpük, likit, sprey, toz ve tüp form seçenekleri de sunar ve kullanıcılardan tam not alır. İhtiyacınız ne olursa olsun onlarca saç boyası markaları ve binlerce ürün seçeneğini Trendyol sayfalarında bulabilirsiniz.

Saç Boyası Çeşitleri ve Markaları

Saçları boyamak ve sonucunu beklemek oldukça heyecanlı bir süreçtir ve doğru sonuçlar elde edildiğinde alınan keyif her zaman paha biçilemezdir. Ancak elde edilecek sonucu riske atmamak adına tercih edilen saç boyası renkleri ve markalarının kaliteli içeriğe ve doğru renge sahip olduğuna dikkat edilmelidir. Bunun yanında saç boyama işlemleri sadece kadınlar tarafından değil erkekler tarafından da tercih edilir. Kaliteli içeriğe sahip erkek saç boyası çeşitleri zengin renk seçeneğine sahiptir. Saçlarınızın sağlığını bozmayacak ve ihtiyacınıza göre seçebileceğiniz boya çeşitlerini Trendyol’da bulabilirsiniz. Saç boyaları arasında organik, kalıcı, yarı kalıcı, yağ bazlı ve amonyaksız boyalar yer alır. Saçınızın yapısını iyice tanıdıktan ve neye ihtiyacınız olduğunu belirledikten sonra seçim yapabilirsiniz. Ayrıca ulaşmak istediğiniz rengi ürün kartelalarını inceleyerek karar verebilirsiniz. Kalıcı saç boyası toz, köpük ve krem formlarda olup organik ve kimyasal iki farklı seçeneğe sahiptir. Organik içeriğe sahip kalıcı boyalar paraben ve amonyak içermez. Aksine bitkisel özlerle toz ve krem formunda üretilir. Kimyasal içeriğe sahip kalıcı boyalar boya moleküllerinin hidrojen peroksit yardımıyla saç teline nüfuz etmesi sağlanacak şekilde formüle edilir. Kalıcı boyalar saça uygulanan sıcak su, düzleştirici ve güneş ışınlarının etkisiyle solma yapar ancak yıkanma ile akma yapmaz. kalıcı renkli saç boyası kullanıcılara zengin renk seçeneği sunar. Farklı markalar tarafından üretilen zengin renk seçeneğine sahip kalıcı kalıcı boyalar kadın erkek her kullanıcının ihtiyaçlarına yanıt verir. Onlarca farklı marka ve binlerce saç boyaları ve saç bakım ürünleri Trendyol sayfalarında sizi bekliyor. 

Zengin Renk Seçenekleri Trendyol’da

Düşlenen saç rengine ulaşmak için mutlaka saç boyası kutusu üzerinde yer alan saç boyası numaraları ve neyi ifade ettiklerini bilmek gerekir. Sadece kutu üzerinde yer alan modelin saç rengine göre alınan boyalar istenmeyen sonuçlar yaratabilir. Saç boyası kutusunun üzerinde bulunan numaralar boyama işlemi sonrasında saçta elde edilecek rengi ifade eder. Kutu üzerinde numara ile belirtilen saç boyası rengi markadan markaya farklılık gösterse de genellikle iki ya da üç rakamla ifade edilir. İlk rakam ana rengi, ikinci rakam ara rengi ve son rakam da saçta yansıma yapacak rengi tanımlar. Ana renkler rengin en koyudan açığa doğru seviyeleri belirtir. Ana renk numaralarından; 1 numara saç boyası siyah saç rengini, 2 numara saç boyası siyaha yakın koyu kahve saç rengini, 3 numara saç boyası çok koyu kahve veya çok koyu kestane saç rengini, 4 numara saç boyası koyu kahve veya kestane saç rengini, 5 numara saç boyası açık kahve veya kestane saç rengini, 6 numara saç boyası koyu kumral saç rengini, 7 numara saç boyası rengi kumral saç rengini, 8 numara saç boyası açık kumral veya koyu sarı saç rengini, 9.0 saç boyası sarı saç rengini ve 10 numara saç boyası açık sarı saç rengini tanımlar. Ara renk numaralarından; 1 küllü, 2 irize, 3 dore, 4 bakır, 5 akaju, 6 kızıl ve 7 yeşil rengi tanımlar. Yansıma saç renkleri de; 1 küllü, 2 irize, 3 dora altın yansıma, 4 bakır, 5 akaju ve 6 kızıl olarak tanımlanır. Uygulamak istediğiniz yeni rengi bu tanımlamalar doğrultusunda seçebilirsiniz. Her bütçeye hitap eden fiyatlara sahip saç boyası satın almak için Trendyol filtreleme özelliğini kullanabilirsiniz. 

Saç Boyanızı Trendyol ile Seçin

Trendyol’da saç boyası kataloğu renkleri saçlarını boyamak isteyen kadın ve erkek kullanıcılara sonsuz seçenekler sunar. Saç boyası renkleri genel olarak sıcak ve soğuk renkler olarak farklılık gösterir. Bu nedenle onca seçenek arasından en doğru rengi bulmak oldukça önemlidir. Saç boyası seçilirken öncelikle cilt tonuna uygun olup olmadığına bakılmalıdır. Bunun için cilt, göz ve damar rengi tespit edilmelidir. Cilt rengi sıcak ve soğuk olarak ikiye ayrılır. Soğuk cilt renkleri açık ve beyaz renklerdir. Sıcak cilt rengi olan buğday için; kumral, bal rengi, çikolata, koyu kestane, kumral tonlar ve kahve tonları en uygun renklerdir. Esmer cilt tonu da sıcak cilt rengi arasında yer alır ve bu cilt için kızıl, siyah, kahverengi en uygun renklerdir. Beyaz cilt tonu için tüm saç renkleri uygundur. Bunun yanında en çok küllü kahve, kızıl renkler, bakır ve buzlu çikolata da uygun renkler arasındadır. Cilt rengine göre seçim yaptıktan sonra ne tür bir boya ile işlem yapılacağına da karar verilmesi gerekir. Saçlarını renklendirmek ve bunu yaparken saç sağlığını korumak isteyen kullanıcılar bitkisel saç boyası ve renklerini tercih eder. Bitkisel saç boyası markaları kaliteli içerik ve sunduğu renk çeşitliliğiyle kullanıcılardan tam not alır. Daha uzman renklendirme arayışında olan kullanıcılar için profesyonel saç boyası ve renk seçenekleri doğru bir tercih olur. Markalar inovatif ürünlerle kullanıcıların saç boyama deneyimini kolay hale getirmek ister bu amaçla köpük saç boyası ve bunun yanında sprey saç boyası gibi ürünlere imza atar. Ten, göz ve damar renginizi tespit ettikten sonra Trendyol sayfalarında yer alan saç boyası renkleri ve markaları arasından seçiminizi yaparak evinizin konforunda satın alabilir ve saçlarınızda yenilik yapabilirsiniz. 

Evde Saç Boyamanın Püf Noktaları

Beyazları kapatmak ya da renk değişikliği yapmak için kadın ve erkek kullanıcılar saçlarını sürekli boyar. Bu işlemi çok para harcamadan evinin konforunda yapmak isteyen kullanıcı kitlesi de oldukça büyüktür. Ancak evde saç boyarken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunur. Evde saç boyama işlemi öncesinde alerji testi yapılmalıdır. Kullanılacak saç boyasının alerji yapıp yapmadığını belirlemek için çok az miktarda saç boyasını kulak çubuğu yardımıyla kulak arkasına ya da dirseğin iç kısmına uygulamak ve 48 saat beklemek gerekir. 48 saat bekleyip yıkadıktan sonra ciltte herhangi bir kızarma, kaşıntı ya da hassasiyet olmazsa saç boyama işlemine geçilebilir. Bunun yanında boyanın gözle temas etmemesine; yaralı, kabuk bağlamış saç derisine uygulanmamasına dikkat edilmelidir. Bu aşamalardan sonra saç boyası seti ile boyama işlemine geçilebilir. Saç boyamak için gerekli olan ekipmanlar arasında; krem saç boyası, boya karıştırma kabı, saç boyası fırçası, krem peroksit, eldiven, koruyucu örtü ve bone yer alır. Saç boyama işlemi öncesinde alın ve kulak bölgesine vazelin sürülmelidir. Bu işlem boyanın tene sürülmesine ve yüzde renk bırakmasına engel olur. Beyaz saç dipleri boyanacaksa kaliteli saç boyası ile saça pigment yüklemesi yapılmalıdır. Bunun için az miktarda krem saç boyasını aynı miktarda ılık su ile karıştırıp beyaz saç diplerinin tamamına sürmek 15 dakika bekletip kalan boyayı saç uçlarına da uygulayıp 39 dakika sonra yıkamak yeterlidir. Komple saç boyama işleminde de boyamaya saç diplerinden başlayarak uçlara doğru boyayı fırça yardımıyla yedirmek ve tüm saç telleri boya olana kadar bu işlemi tekrar etmek gerekir. Maksimum 45 dakika kadar saçta bekletildikten sonra yıkayarak nem bakımı yapılması önemlidir. Saç boyası şampuan ve saç kremi işlemi ile saçtan akacaktır ve saçlardaki renk yenilenecektir. Hiç boyanmamış saçlarda işlem yapılacaksa açıcı saç boyası seçilmelidir. Ayrıca tüp olarak alınmış saç boyası için doğru oksidan seçilmelidir. Sıvı krem formunda olan oksidan boyanın aktif olmasını sağlar. Boyamada elde edilecek sonucu büyük oranda etkiler. Yanlış oksidan seçimi saçlarda istenmeyen sonuçlar yaratabilir. Öncelikle tercih ettiğiniz boya ile aynı marka oksidan kullanmalısınız. 20 Vol. oksidan kremler saçı 1-2 ton kırma, saçı aynı tona boyama veya beyaz kapama işlemlerinde kullanılır. 30 Vol. oksidan saçı 2-3 tona kadar açma işlemleri için uygundur. 40 Vol. oksidan balyaj ve röfle uygulamaları ve saçı 3-4 tona kadar açma işlemleri için tercih edilir. Saç boyası modelleri ve markalarını Trendyol’da bulabilir ve ihtiyacınız olan saç boyasını kampanyalı fiyatlarla satın alabilirsiniz. 

Saç Boyasında En Profesyonel Markalar Trendyol’da

Kullanıcı beklenti ve tercihlerine önem veren ve ürün çeşitliliğini bu yönde geliştiren kaliteli markalar Trendyol’da kullanıcıların karşısına çıkar. Sunulan zengin renk seçenekleri ve kaliteli içerikleriyle de kullanıcılardan tam not almayı başarır. Trendyol sayfalarında onlarca markanın saç renklendirme işlemlerinde ihtiyaç duyulabilecek organik saç boyası, renk açıcı, oksidan krem, sıvı peroksit, röfle seti ve saç boyası seti gibi ürünleri yer alır. Organik saç boyası hamilelik döneminde amonyak içermeyen bitkisel içeriği ile çok tercih edilen bir üründür. Ancak hamile kadınların saç boyası yaparken dikkat etmesi gereken bazı noktalar vardır. Doktor onayı alındıktan sonra organik içerikli bir boya seçilmelidir. Boya yapılacak alanın hava alan bir yer olmasına dikkat edilmelidir ve saç boyama işlemleri ev ortamında yapılmalıdır. Kuaförlerde yoğun kimyasal soluma anne ve bebek sağlığına zarar verebilir. Bunun yanında istenmeyen bir sonuç elde ettiğinizde kullanabileceğiniz saç boyası akıtıcı gibi ürün seçeneklerini de bulabilirsiniz. Kaliteli içeriğiyle öne çıkan organic saç boyası da kullanıcılar tarafından çok tercih edilir ve Trendyol sayfalarında yer alır. Doğal saç boyası PPD, amonyak ve rezorsinol içermez. Bu maddelerin yerine geliştirilmiş ikame maddeler ve zengin formülü ile amonyaklı bir boyadan bile daha üstün beyaz kapatma performansı sunar. Saça bakım yapan yağ katkısı ile saça boyarken de bakım yapar ve saçlara parlaklık katar. Saç boyası renkli ve zengin içeriğe sahip markalar ile kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayan seçenekler sunar. 7 numara saç boyası onlarca ünlü markanın köpük, likit, sprey, toz ve krem boya formlarında Trendyol’da yer alır. Ayrıca bu boyaların organik, amonyaksız ve anti alerjik içerik tipleri de bulunur. Boya numaranızı tespit ettikten sonra filtreleme özelliklerini kullanarak sizin için en doğru içeriğe ulaşabilirsiniz. Profesyonel markaların uzmanlığı ve Trendyol güvencesi ile saçlarınızı renklendirmenin en keyifli halini evinizde yaşayabilirsiniz. 

Boyalı Saçlarınıza Trendyol ile Bakım Yapın 

Online alışveriş deneyiminde Türkiye'nin öncü alışveriş sitesi olan Trendyol, sunduğu marka, ürün ve renk seçenekleriyle kullanıcılara günlük saç boyası ihtiyaçlarında zengin bir yelpaze sunar  ve avantajlı fiyat aralıklarıyla kullanıcıların dikkatini çekmeyi başarır. Kozmetik sektöründe her geçen gün büyüyerek yeni kaliteli ürün içeriklerine imza atan markaları sayfalarında ağırlayan Trendyol geniş bir kullanıcı kitlesine hitap etmeyi amaç edinir. Tercih ettiğiniz ve ihtiyacınız ürünlere  indirim dönemlerinde avantajlı fiyatlarla sahip olma deneyimi yaşayabilirsiniz. Saça renk verirken bakım da yapan içeriklere sahip saç boyası karışımları ile saç bakımını eksiksiz bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Boya içeriğinde yer alan saça bakım yapan yağ ve besleyici içerik sayesinde saç güçlenir ve yıpranmaz. Yıpranmayan saç doğal nem dengesini korur. Bunun yanında her saç tipine özel üretilmiş saç serumları ile saç tellerinde pürüzsüz bir görünüm elde edebilirsiniz. Keratin içerikli ürünlere de sayfalarında yer veren Trendyol saç boyama kitlerinin yanında saç bakımı yapan ürün seçenekleri de sunar. Ürün çeşitliliği oldukça geniş olan markaların çeşitli ürünleri arasında seçim yaparken kararsız kaldığınız ürün özelinde saç boyası tavsiye ve kullanım deneyimini içeren yorumlar kısmını okuyarak ürün hakkında daha detaylı bilgi edinebilir, bu ürünleri kampanya ve indirim dönemlerinde yakalamak için Trendyol’u takip edebilirsiniz.

Bütçe Dostu Saç Boyama Kiti Fiyatları

Kozmetik ürünlerinde sağlığa uygun içeriğe sahip olup olmadığı, boyanın cilt rengine uygunluğu ve markanın bilinirliği gibi faktörler önemli seçim kriterleri arasındadır. Kullanıcılar dikkat ettiği tüm bu kriterler sonrasında fiyat uygunluğuna dikkat eder. Sağlıklı ve kaliteli saç boyama deneyimi deneyim sunan markaların saç boyası fiyatları ürünlere, markaya, içerik kalitesine ve rengine göre farklılık gösterir. Kadın ve erkek kullanıcılara tarafından çok tercih edilen saç boyama kitleri her cilt rengine göre farklı renklere sahiptir. Her cilt rengine göre formülize edilmiş saç boyama kitlerinde fiyatlar rengine ve paket sayısına göre farklılık gösterir. Tekli paket halinde satışa sunulan saç boyalarının yanında 2’li ya da 3’lü paketle satışa sunulan saç boyası seçenekleri de vardır ve kullanıcılara bütçe dostu fiyatlar sunar. Tüketici ihtiyaç ve tercihlerine göre şekillenen ve satışa sunulan; her türden ihtiyaca yönelik saç boyama kiti ve saç bakım ürünleriyle ürün çeşitliliğini her geçen gün genişleten markalar kullanıcılardan tam not alır. Belirli zamanlarda uygulanan saç boyası indirimleri ile her bütçeye hitap eden alternatifi bol alışveriş deneyimi yaşayabilirsiniz. Saç boyası önerileri yorum ve gerçek kullanıcı deneyimlerini içerir ve ürünler hakkında bilgi edinme, karar verme aşamasında büyük rol oynar. Yüzlerce seçeneği bulunan markaların kaliteli içerikli ürünlerini Trendyol filtreleri sayesinde kolayca bulabilir, ihtiyaç ve bütçe seçeneklerinize uygun olarak evinizden çıkmadan saç boyası sipariş deneyimi yaşayabilirsiniz.