İlgili Kategoriler
Fiyat
Vücut Kitle İndeksi Ölçümü
Vücut Su Oranı Ölçümü
Materyal
Bazal Metabolizma Hızı Ölçümü
Uygulama Üzerinden Kontrol
Bluetooth
LCD Ekran
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Garanti Tipi
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
"

Tartı

" araması için 2142 sonuç listeleniyor

Tartı Fiyatları ve Modelleri

Sağlıklı bir yaşam sürmek için kilo kontrolü son derece önemlidir. Özellikle boy ve kilo oranı anlamına gelen vücut kitle endeksi, ne kadar sağlıklı olduğunuzu gösteren ipuçlarından biridir. Kilo verme, form tutma veya kas yapma sürecinde olan herkes, evinin bir köşesinde tartılara yer verir. Bu ürünler, çalışma prensipleri ve sundukları fonksiyonlarla son derece geniş seçeneklere ayrılır. Geçmişten bu yana kullanılan mekanik modeller, pratik ve basit cihazlardan biridir. Android basküller ise kilo kontrolünden daha nitelikli fonksiyonlara sahiptir. Kilo kaydı, kilo hareketliliği, vücut bileşenlerinin kütlesi gibi birçok değeri akıllı telefonlardan izleme imkânı verir. Farklı özelliklere sahip tüm tartılar, dayanıklı materyalleriyle yüksek ağırlıklara kadar ölçüm olanağı sunar. Ancak bu ürünleri daha uzun ömürlü hâle getirmek için saklama ve kullanma talimatlarına uymak gerekir.

Gelişmiş teknolojiye sahip bir dijital tartı size kilonuzdan daha fazlasını söyleyebilir. Uzun bir geçmişe sahip banyo tartısı modelleri kilonuzu takip etmenize yardımcı olmanın yanı sıra, vücudunuzun farklı özellikleri hakkında bilgi verip depolayabilir. Akıllı elektronik tartı, vücut ağırlığınızı zamana yayarak izleyebilir, ne kadar yağ dokusuna veya ne kadar kas kütlesine sahip olduğunuzu söyleyen ölçümleri gerçekleştirebilir. İster belirli bir kondisyona ulaşma veya kilo verme hedefiniz olsun, ister sadece sağlık istatistiklerinizi takip edin, Trendyol'dan uygun tartı fiyatları arasında bulunan bir hassas tartı, evinizde bulunması gereken sağlıklı yaşam araçlarından birisi haline gelir.

Vücut ağırlığı günlük, haftalık olarak dalgalanabilen değişken bir ölçüdür. Yiyecek tüketimi, egzersiz ve bağırsak hareketleri gibi birçok faktörden etkilenebilir. Tartım sonucu ekranda görünen sayı, genel sağlığınızı tek başına belirleyen bir ölçü olmasa da, genel sağlığa dair değerlerinizi periyodik olarak izlemek ve belirgin değişiklikleri takip etmek önemli olabilir. Küçüklerin gelişim ve büyüme evrelerini takip etmek için ise bebek baskülü seçenekleri son derece kullanışlıdır.

Düzenli olarak tartı kullanmak, insanların ideal bir kiloya ulaşmasına veya bunu korumasına yardımcı olabilir. Vücut ağırlığını takip etmek, insanları kilo vermeye, kilo almaya veya fitness planına sadık kalmaya teşvik edebilir. Banyo için veya mutfağınızda kullanmak üzere sağlıkla ilgili hedeflerinize veya mesleki ihtiyaçlarınıza uygun farklı özellikleri bulunan tartı modelleri arasından seçiminizi yapabilirsiniz. Tartı ihtiyacınızı Trendyol’un uygun dijital tartı fiyatları arasındaki tartı çeşitleri ile karşılayabilirsiniz.

Analog Tartılar

Analog Tartılar

Analog ve dijital olmak üzere iki ana tartı türü vardır. Analog tartı, üzerinde bir ağırlık mevcutken sıkışarak ölçümü kadranında gösteren iç yay sistemi ile çalışır. Genel olarak analog modeller daha düşük maliyete sahip tartılar arasında yer alır, pil gerektirmeyen ve doğru okuma için insan gözüne güvenen klasik ölçme araçlarındandır. Analog model kullanılmadan önce kalibre gerektirir, tartıyı kalibre etmek için tartı sıfırı gösterene kadar okuma kadranının altındaki tekerleğin çevrilerek ayarlanması gerekir. Bununla birlikte, analog terazi seti dijital özelliklere sahip olmadığından pil gerektirmez ve arıza oluşturacak hiçbir elektrikli bileşeni yoktur.

Banyo baskülü çeşitleri; boyut, materyal ve çalışma tipine göre birbirinden kolayca ayrılır. Analog modellerin boyutları ortalamadan daha büyüktür, bu nedenle daha büyük banyosu olan kişiler için iyi bir seçenek oluşturabilir. Mekanik tartı tipleri kompakttır ve kolay temizlenir. Mekanik basküller, basit çalışma prensibinin yanı sıra kullanıcı tarafından kolayca tamir edilebilir özelliğiyle de beğeni kazanır. Üzerine çıktığınızda hareket etmeyen kaymaz bir yüzeye sahip analog modellerin sahip oldukları büyük kadranları, ölçümü okumayı kolaylaştırır. Mekanik modeller sadece kilogram cinsinden ölçüm yapar, bu nedenle analog modeller, gram düzeyinde de ölçüm isteyen insanlar için yeterince kesin bir tartı türü değildir. Genel vücut ağırlığı ölçüsü veren basit tartıları tercih edenler için analog bir model uygun seçenektir.

Tartıların doğru bir değer vermesi önemlidir. Dijital modeller geleneksel tartılardan daha doğru şekilde ağırlık ölçebilir. İbreli basküllerde ise tam ve net ölçümlerin aksine gram cinsinden küçük toleranslar bulunabilir. İbreli manuel basküllerin doğru değeri vermesi için düz bir zeminde ve oda sıcaklığında kullanılması gerekir. Bununla birlikte, dijital modeller pil gerektirir, oysa analog modeller herhangi bir güç kaynağı gerektirmez.Akıllı teraziler, kas ve yağ yüzdeleri, sıvı durumu, kemik yoğunluğu ve daha fazlası için ek ölçümler sunar.

Akıllı Tartı Özellikleri

Akıllı Tartı Özellikleri

Basitçe söylemek gerekirse, akıllı bir tartı, sizin hakkınızda kaydettiği tüm ölçümleri telefonunuzda yer alan fitness uygulamaları gibi bir sağlık uygulamasıyla senkronize etmek için Bluetooth veya Wi-Fi bağlantısı kullanan bir ölçüm aracıdır. Akıllı banyo tartı tiplerinin çoğunda, kilo tartmaya ek olarak vücut yağ yüzdesini (BMI - Body Mass Index ve iç organ yağları dahil), kas kütlesini, kemik kütlesini, kalp atış hızını ölçen ve farklı kondisyon ölçümleri yaparak veriler üreten sensörler bulunur. Vücut analiz baskülü, kilo kontrolü sürecini güvenli ve etkili bir şekilde takip etme imkânı verir.

Kuvvet antrenmanı yapan ve kas geliştiren kişilerin vücut ağırlığı artabilir. Vücut yağını, su yüzdesini, kas kütlesini izleyerek bu artışın sağlıklı olup olmadığını kaydedebilirsiniz. Belirli bir zaman içindeki iniş ve çıkışlarınızı görüntüleyebilirsiniz. Sadece kilo takibiyle sınırlı kalmayan tartılar, aynı zamanda kas kütlesini de hesaba kattığı için kondisyon ilerlemelerini izlemek isteyenlerin aradığı çözümü sunarlar. Vücut analizli tartı, sağlığınızın daha bütün bir resmini size sunabilir. Yağ kas ölçen tartılar, form tutma sürecini sağlıklı ilerletebilmeniz için vücut bileşenlerini hassas şekilde ölçer.

Geleneksel kadrana sahip tartıların görünümünü beğenen ancak dijital modellerin doğruluğunu isteyenler için sunulan tartılar da analog görünümle ve gelişmiş dijital özellikleri birleştirir. Bu ölçek mekanik görünüyor, ancak aynı zamanda dijital bir ekrana sahip. Bununla birlikte, bu tür tartılar sadece vücut ağırlığını ölçer. Büyük boyutlu platformu rahat kullanılır. Android tartılar, akıllı telefonlarla eşleşerek kilo hareketliliğini kontrol altında tutmak için de son derece faydalıdır. Trendyol’un banyo tartısı fiyatları indirim avantajıyla her ihtiyaca hitap eden tartı modelleri ve fiyatları arasından tartı siparişi verebilir, tartınızı sağlık uygulamalarınızla eşleştirerek vücudunuzdaki değişimleri yakından takip edebilirsiniz.

Akıllı terazilerin tümü, normal dijital basküllerin sunduklarının çok ötesine geçer. Sensöründen bacağınıza, pelvisinize ve diğer bacağınıza giden bir elektrik akımı kullanarak vücut yapınızı, kilonuzu ve beden kitle endeksinizi (BMI) ölçebilir. Akımın ne kadar dirençle karşılaştığını ölçer ve ardından tüm ağırlığınızın ne kadarının yağ, kas ve kemikten oluştuğunu tahmin eden matematiksel bir formül kullanır.

Trendyol tartı yağ ölçerli modelleri fiyat performans açısından değerlendirildiğinde tüketicilerin sıklıkla tercih ettiği ürünler arasında yer alır. Vücut analizli kilo ölçen tartı tipleri sayesinde vücudunuzdaki sıvı miktarını, proteini, kas yapınızı ve ideal ölçülerinizi öğrenebilirsiniz. Farklı vücut analiz tartısı modelleri farklı yağ oranlarına sahip olduğunuzu gösterse de, genel yağ oranınız sınırlı bir aralıkta kalarak tutarlılık gösterir.

Akıllı, manganez çelik sensörlere sahip yağ ölçen tartılar 50 g'a kadar ağırlık değişikliklerini algılayabilme özelliği taşır. Köşeleri yuvarlaklaştırılmış tasarıma sahip ince tartı tipleri yerleştirildiği her mekana kolay uyum gösterir. Mümkün olan en doğru ölçümleri ve verileri almak üzere vücut analizi yapan baskül modeliyle birlikte gelen talimatları izleyip vücut yağ yüzdeniz, vücut birleşiminiz, kondisyonunuz hakkında periyodik takibinizi başlatabilirsiniz.

Gelişmiş Özelliklere Sahip Elektronik Tartılar

Gelişmiş Özelliklere Sahip Elektronik Tartılar

Dijital kilo tartısı modelleri analog modellerin ötesine geçen birçok özellikle birlikte gelir. Kilonuz, yağ ve kas kütleniz, vücut sıvılarınız, kalp atış hızınız ve kemik kütleniz hakkında ayrıntılı veri sağlar. Depolanan ölçümler sayesinde sağlığınızın ve zindelik durumunuzun haftalar, aylar, ve yıllar boyunca nasıl değiştiğini görebilirsiniz.

Diyetisyen tartısı da denilen profesyonel tartı tipleri sabah ilk iş olarak elektrikli tartı üzerine adım attığınızda ne giyeceğinize karar vermenize yardımcı olmak için size her gün hava durumunu dahi gösterebilir. Hamile kadınlar, bebekler ve sporcular için her bir özel ihtiyaca göre tasarlanan modlara sahip akıllı terazi tartı türleri hamileliğiniz boyunca değişen kilo grafiğinizi çizerek vücudunuzun yağ, kas ve sıvı dengesini korumasına yardım eden ölçüm ve verileri sunabilir. Tartı tavsiye ederken ilk sıralara yerleşen diyetisyen tartısı fiyatları ev tipi tartılar arasında üst seviyelerde yer alır.

Değiştirilebilen ayarlara sahip tartı makinası, sahip olduğu modlar sayesinde profesyonel sporcular, vücut geliştiriciler gibi yüksek seviyede kas kütlesine, düşük vücut yağı ve vücut kitle endeksine sahip olduğu için daha ağır olan kişileri de doğru şekilde değerlendirebilir. Şarj edilebilir pilleri bulunan şarjlı tartı türleri AA pil veya AAA pil ile çalışarak yaklaşık 18 aylık pil ömrü sunar. Sekiz farklı kullanıcıyı destekleyen çoklu kayıt kapasitesine sahip elektronik tartı fiyatları bütçe dostu ürünler kategorisinde yer alır. Görüntüsü şık ve modern olan, aile içindeki herkesin bireysel verilerini kayıtlı tutabilmeyi sağlayan işlevleri bulunan vücut tartısı çeşitlerine Trendyol online alışveriş kolaylığıyla ulaşabilirsiniz.

Kilo vermek için ya da sağlıklı bir yaşam sürmek için kilonuzu belirli aralıklarla kontrol ederek verileriniz arşivleme özelliğine sahip tartı önerileri arasında bulunan klasik cam modeller, geniş bir cam platforma ve kolay okunabilen bir LCD ekrana sahiptir. 100 gr’lık hassasiyete ve yaklaşık 150 kg kapasiteye sahip hassas tartı fiyatları, tartı markaları bilinirliğine göre değişebilir. Yaygın olarak tercih edilen fiyat performans ürünleri arasında yer alan küçük tartı modeli ince bir tasarıma sahiptir. Renkli cam platformu bulunan, tasarımıyla tüm evlere kusursuz uyum sağlayan tartı, hijyenik kullanımıyla da banyo tartısı tavsiye yorumları arasında sıklıkla kendinden söz ettirir.

Rahat kullanılan cam modeller akıllı özellikleri sayesinde üzerine çıktığınızda otomatik olarak açılır ve kullanılmadığı ilk beş saniyede kendini otomatik olarak kapatarak enerji tasarrufu sağlar. Otomatik kapanma özelliği lityum pillerin ömrünü korur. Klasik tartılar modern ve basit bir tartı kullanmak isteyen herkes için şık bir seçimdir. Hatasız ölçümleri ve kullanıcı dostu yetenekleri ile tanınan klasik cam modeller hem güzel bir görünüm hem de başarılı bir işlev sunar. Darbeye dayanıklı temperli camdan yapılan tartılar, indikten sonra sonuçları görmenizi sağlayan bir bekletme özelliği taşır.

Analog modellerin sahip olduğu elektro-mekanik kadran ve dijital okuma ekranını birleştiren klasikle yeni özellikleri bir arada sunan mekanik modeller etkileyici bir tasarıma sahiptir. Hem kg hem lb olarak ölçüm sunan kaliteli tartı ölçüm göstergesi, modern beyaz ışıklandırması sayesinde kolay okunur. Karşılaştırabilir terazi sonuçları için hatırlatma işlevi bulunan analog ve dijital çift ekranlı mekanik modellerin 24 saat sonra çalan alarmı, kullanıcının her gün aynı saatte ölçüm yapmasını kolaylaştırır. Mekanik tartı fiyatları, ev tartı fiyatları skalasında her bütçeye hitap etme özelliğiyle dikkati çeker.

Yemek hazırlarken kesin ölçülerle çalışmak için her eve lazım hale gelen mutfak terazileri dijital veya manuel tipleriyle kullanıma sunulur. Dijital hassas teraziler, elektronik LED ekranları sayesinde kolay okunabilirlik sağlar. 1 gr’a kadar ölçebilen hassas mutfak terazisi modelleri 10 kg’a kadar mutfakta kullanılmak üzere yüksek kapasite sunar. Ultra inceliği ve küçük ebatları ile mutfağınıza fazla yer işgal etmeden portatif kullanım imkanı da sunar. Hassas tartı mutfakta vakit geçirmeyi ve kesin ölçülü tarifleri hazırlamayı daha kolay hâle getirir.

Paslanmaz çelik, bambu veya kaliteli sert plastik malzemeden yapılan tartı yüzeyi şık görünümlüdür. Yüksek hassasiyetli sensöre sahip dijital mutfak tartısı tartım aralığı: 5000g /1g, 11lb /1lb, 5000 ml/1 ml, 176 oz/1 oz (1000 ml = 1000g = 2.2lb = 35 oz) genişliğinde olan modeller mevcuttur. Gram tartı fiyatları kuru ve sıvı malzemeleri ölçebilme, yapım malzemesinin dayanıklılığı veya hassasiyet derecesi gibi taşıdığı özelliklere bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

Bununla birlikte, hassasiyeti 0,1 gr’a kadar inebilen, 2 kg kapasiteli hassas teraziler kuyumcu tartısı olarak kullanılabilir. Uzunluğu 127 mm, genişliği 106 mm ve yüksekliği 20 mm boyutlarındaki küçük teraziler hafif olmaları sayesinde pratiklik ve taşınabilirlik sunar. İki adet AAA ince kalem pille çalışan tartının mavi ışıklı LCD göstergesi, kullanılmadığı 1 dakika sonunda kendini kapatarak pil ömrünü korur. G, CT, DWT, OZT, OZ, GN birimleriyle tartma yeteneği bulunan çelik tartılar otomatik kalibrasyon yapar. Kapasitesi 20 kg olan manuel tartı tipleri 100 gr hassasiyete sahiptir. Ev kullanıma uygun tasarlanan ibreli manuel mutfak tartısı için terazi ayarı kefe altındaki somunun sıkılması ile yapılır.

Kantar Terazi Modelleri

Kantar Terazi Modelleri

Net 60 kg kapasiteli ve 5 gr ölçüm hassasiyeti olan dijital kantar tartı türleri şarjlı akülü ve elektrikli kullanım imkanı sunar. Analizli, banyo tartı fiyatları seviyesine yaklaşan Trendyol terazi tartı fiyatları sayesinde dilediğiniz kantar modelini fırsat ürünleri arasında bulabilirsiniz. Katlanabilir bir gövdeleri olan kantar terazi modelleri, otomatik fiyat hesaplama işleviyle belirli sayıdaki ürünü hafızasında tutabilir. Paslanmaz çelik tepsisi çeşitli ürünlerin ölçülmesine kolaylık sağlar.

Ayrıca, çoklu etiket format desteği ve hızlı baskı özelliği sunan barkodlu baskül tartı tipleri Ethernet ve RS2323 bağlantısının yanı sıra, geniş hafıza kapasitesi de sunar. Müşteri ekranı olması onu ticari işletmeler için uygun hale getirir. Barkodlu terazi tipleri ergonomik tasarım ve kolay programlama imkanı ile kullanım kolaylıkları sunar. Yüz kırk adet ön hafıza tuşu sayesinde farklı ürün kategorilerine uygun bilgi depolamaya izin veren büyük tartı tipleri 15 kg’a kadar ürün tartabilir.

Üç ton ile bir kg arasındaki ağırlıkları tartan vinç baskül hem dara ham de hold fonksiyonu ile farklı biçimlerde kullanılabilir. Şarjlı baskül modelleri arasında yer alan vinç baskül, portatif olmanın yanı sıra, demir kasasıyla da kullanılabilir. Vinç kantarları, sabit kantarların aksine caraskal denilen kancalı bir kantar çeşidi olduğundan kancasına asılan yükleri tartar. Darayı ve tartılan ağırlıkları hafızasına alma seçeneği sunan vinç tartılar ölçüm sonrası fiş basabilir. Uzaktan kumandasının olması gibi pratik imkanlar sağlayan vinç kantarlar birçok sanayici ve esnafın tercih ettiği bir kantar türüdür.

Şık Tasarımlı Yuvarlak Tartılar

Şık Tasarımlı Yuvarlak Tartılar

Şık, modern tartılar sadece banyonuza değil evinizdeki herhangi bir odaya iyi uyum sağlayabilir. Temperli cam kaplamaya ve büyük bir LCD ekrana sahip kompakt yapıda ve dairesel tasarımlı tartılar da mevcuttur. Wi-Fi ve Bluetooth özellikli tartılar verileri doğrudan kendi uygulamasının yanı sıra, mobil cihazlarda yaygın kullanılan sağlık ve fitness uygulamalarıyla kolayca senkronize edilebilir. Bluetooth tartılar, sağlık ve kilo durumunuzu sürekli kontrol altında tutmak için imkân sunar.

Sekiz kullanıcıya kadar veri depolayabilen, ayrıca özel bir hamilelik moduna sahip tartılar mikro USB şarj kablosuyla güçlendirilen dahili bataryaya sahiptir. İlk şarjı 12 ay dayanan teknolojik tartılar herhangi bir yüzeyde, hatta halıda bile doğru ölçüm yapmaya yeteneklidir. Ölçüm aralığı hatasız olduğu iddia edilen yüksek hassasiyetli sensör sistemi bulunan yuvarlak tartı türleri, şeffaf cam veya bambu malzeme alternatifi sunar. Geniş LCD ekran, düşük pil kullanımı sunar. Aşırı yük uyarılarıyla kendiliğinden sıfırlanan ve kapanan koruma sistemine sahip şık görünümlü tartılar 180 kg’a kadar ölçme kapasitesine sahiptir.

Yuvarlak dijital cam baskül terazi modelleri arasında yer alan darbelere beş kat daha dayanıklı olması için sertleştirilmiş yüzeyi temperli cam malzemeden üretilir. Ayak dokunuşu ile çalışmaya başlayan cam model hatasız ölçüm için yüksek hassasiyet sensör sistemi kullanır. Hassas olduğu en düşük ağırlık 5 kg olan yuvarlak tartılar bulunduğu mekanlara şık ve teknolojik bir atmosfer kazandırır. Sempatik desenlere sahip yuvarlak platformlu teraziler üzerinde oda sıcaklığı göstergesi de bulunur.

Tartı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tartı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dijital modeller genel olarak pillerle çalışır ve dijital bir okuma ekranında numaralandırılmış sonuçları gösterir. Daha gelişmiş modelleri, akıllı ve çok kullanıcılı veri depolama özelliklerinin yanı sıra ek ölçümler de yapabilir.Vücut kombinasyon ölçümleri, yağ kütlesinin zayıf dokuya oranını kaydeder. Modern tartılar kişinin sağlık profilinin derinliklerine inerek vücut yağ yüzdesi, kemik kütlesi, vücut kitle endeksi, kas bileşimi, su ağırlığı ve daha fazlasını içeren çeşitli ölçümler sunar.

Akıllı teraziler diğer sağlık uygulamalarıyla senkronizasyon ayarlarını otomatik gerçekleştirebilir. Wi-Fi veya Bluetooth bağlantısıyla eşleştirildiğinde, otomatik olarak bir kullanıcıdan fazla kişinin verilerini takip edebilir ve eksiksiz bir sağlık profili oluşturmak için gereken bilgileri kullanıcının fitness uygulamasıyla otomatik olarak senkronize eder.

İdeal bir ev tartısı, üzerinde rahatça durulabilen, çalışmaya başlaması ve okunması kolay olan, neme dayanıklı, kullanıcının izlemek istediği faktörleri ölçebilen bir tartıdır. Bir tartı almadan önce neleri ölçmek istediğinizi, tartının banyoda nerede duracağını ve tartınızı kaç kişinin kullanacağını düşünmeniz gerekir. Kilo takibi yapmak isteyen çoğu kişi, dijital baskül fiyatlarını da göz önünde bulundurur. Trendyol indirim fırsatlarından faydalanarak yağ ve kilo ölçen tartı çeşitleri ve isimleri arasında öne çıkan ve gelişmiş özelliklere sahip yeni bir tartı satın alabilirsiniz.

Tartı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Spor ya da diyet yapıyorsanız her zaman bir tartıya ihtiyacınız olacaktır. Sahip olacağınız tartı sayesinde haftalık olarak kilo değişiminizi gözlemlemeniz ve sağlığınıza dikkat etmeniz daha kolay olacaktır. Ancak sağlığınız için tartı satın alırken de dikkat etmeniz gereken birkaç husus olacaktır. Öncelikle bir tartı satın alırken tartının dijital mi yoksa analog mu olduğuna dikkat etmelisiniz. Bunun dışında özellikle tartınızın başka özelliklerinin de olup olmadığına dikkat ederek tartı seçimi yapmalısınız. Herhangi biri için normal bir tartı satın almak yeterli olacaktır ancak bir sporcu için klasik bir tartı satın almak yeterli olmayacaktır. Bu yüzden tartı satın alırken tartınızın hangi özelliklere sahip olduğuna dikkat ederek ona göre bir seçim yapmalısınız. Tartıların sizlere sunduğu özellikler dışında satın alacağınız tartının tasarımına da dikkat ederek kullanışlı olup olmadığına karar verebilir ve seçimlerinizi tüm bu kriterlere göre yapabilirsiniz.

Tartı Kalibrasyonu Nasıl Yapılır?

Tartınızı kullandıkça bir süre sonra istemeden de yanlış ölçümler yapacaktır. Bunun olmaması için ise tartınızın kalibrasyon işlemini arada bir yapmanız gerekecektir. Kalibrasyon işlemine başlamadan önce yanınıza ağırlığı net olan ürünleri alarak tartınızın doğru bir şekilde tartıp tartmadığını da kontrol edebilirsiniz. Ağırlığı net olan ürünleri yanınızda bulundurduktan sonra tartınızın üzerindeki kalibrasyon düğmesi sayesinde kalibrasyon modunu açmalısınız. Kalibrasyon modunu açtıktan sonra ağırlığı belli olan ürünleri tartınızın üzerine yerleştirerek tartınızın doğru tartıp tartmadığını kontrol etmelisiniz. Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra tartınız doğru bir şekilde tartıyorsa kalibrasyon düğmesine tekrardan basarak işlemi bitirmelisiniz. Tabi bu işlemleri yaparken de tartınızın zemine iyi bir şekilde yerleştiğinden emin olmalısınız. Tartınızın zeminde sallanmasını engellemeniz durumunda tartınızın kalibrasyon işlemini daha doğru bir şekilde yaparak daha doğru ölçümler yapmasını sağlayabilirsiniz.

Tartı Çeşitleri Nelerdir?

Evinize ya da iş yerinize tartı satın almak istediğinizde pek çok seçeneğiniz olacaktır. Çünkü günümüzde teknoloji geliştikçe tartı çeşitleri de artmış durumdadır. Eskiden sadece analog tartılar mevcutken günümüzde dijital tartılar da mevcuttur. Bunun yanı sıra dijital tartılar da kendi içinde pek çok çeşide ayrılmaktadır. Kimi dijital tartılar sadece ağırlığınızı ölçerken kimileri vücudunuza ait diğer bilgileri ölçmenize de yardımcı olmaktadır. Vücut yağ oranınızı ya da vücut su kütlenizi de ölçeceğiniz tartılar günümüzde sizlere yardımcı olmaktadır. Tüm bunların yanı sıra tartıda ölçülen bilgileri cep telefonunuza aktarmaya yardımcı olan pek çok tartı çeşidi de mevcuttur. Tüm bu tartı çeşitleri içinden ihtiyacınız olanı kolaylıkla bulabilir ve başka tartı satın alma gereği duymadan bir tartı ile işlerinizi hallederek vücudunuza en iyi şekilde bakmayı sizler de başarabilirsiniz. Tartı modellerini Trendyol’dan inceleyerek hemen sipariş verebilirsiniz.