placeholder
"

Erkek Şapka

" araması için 30524 sonuç listeleniyor

Spor ve Şık Erkek Şapka Modelleri

Şapka, giyim için tamamlayıcı bir unsurdur. Doğru şapkayı seçerek giyiminize şık bir dokunuş yapabilirsiniz. Farklı tasarımlara, renklere ve desenlere sahip erkek şapka modelleri arasından tarzınıza uygun bir ürün bulmak hiç zor değil. Şapka alırken mevsime ve tarzınıza uygun bir seçim yapabilirsiniz. Başınızı soğuktan veya güneşten korurken kişiliğinizi de yansıtacak bir şapka bulmak için modelleri inceleyebilir, sizin için uygun olan ürünü tercih edebilirsiniz. Erkek şapka satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Ürünün tasarımı, özellikleri, malzeme kalitesi ve fiyatları satın almadan önce göz önünde bulundurmanız gereken konulardır. Bu nedenle söz konusu kategorideki geniş ürün skalasından bir seçim yapmadan önce iyi bir araştırma yapmanız faydalı olacaktır.

Erkek Şapka Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Erkek Şapka Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Erkek şapka modelleri farklı etkenlere göre belirlenir. Üretimde kullanılan malzemeye, tasarıma, şapka türüne ve markaya göre birçok farklı model mevcuttur. Bir erkek şapka satın almadan önce modellere ve özelliklerine göz atmanız faydalı olacaktır.

Vintage erkek şapka modelleri son zamanlarda oldukça rağbet görmeye başlamıştır. Klasik tasarımlardan esinlenilerek üretilen vintage modellerin başında fötr erkek şapka gelir. Fötr modellerin üst kısmında şapkanın kolay tutulabilmesi için tasarlanan girintiler bulunur. Fakat bu girintiler şık bir görüntü oluşturduğu için, zamanla bu tür tasarımların ana ögesi hâline gelmiştir. Fötr modeller günümüzde farklı bir tarz yaratmak isteyen kişiler tarafından sıklıkla tercih edilir. Kasket adı verilen şapkalar da vintage esintili modeller arasındadır. Kasket erkek şapka, ön kısmında siperlik olan bir modeldir. Bu ürünler genellikle yün, keçe gibi kalın malzemelerden yapılır. Genellikle kış aylarında tercih edilen bir model olmakla birlikte yaz mevsiminde kullanıma uygun olarak üretilen kasket modelleri de mevcuttur.

Spor erkek şapka modelleri de gündelik giyimde sıklıkla tercih edilen ürünler arasındadır. Erkek beyzbol şapka olarak bilinen modeller, farklı tarzlara hitap eden çeşitlerden biridir. Bu şapkalar, gündelik kombinlerinize rahatlıkla uyum sağlayabilecek niteliktedir. Bu modellerin temel özelliği, başın üst kısmını saran yapıya ek olarak ön kısmında bir siperlik bulunmasıdır. Ayrıca şapkanın arka kısmında çıtçıtlı ya da tokalı bir kısım bulunur. Bu kısımdan şapkayı baş ölçüsüne göre ayarlamak mümkündür. Spor şapkalarda her tarza uygun renk ve tasarım seçenekleri bulmak mümkündür. Bu tarz ürünler genellikle yaz aylarında tercih edilen bir model olsa da kış giyimi için de uygun seçenekler mevcuttur. Özellikle deri spor şapka modelleri kış aylarında tercih edilebilir. Spor şapkalar farklı aksesuar çeşitleri ile kombinlenerek kullanılabilir.

Bazı erkek şapka modelleri soğuk kış aylarında baş kısmını sıcak tutmak için özel olarak üretilmiştir. Bunlar kışlık erkek şapka olarak adlandırılır. Kışlık şapkaların temel özelliği iç kısımda yünden veya kürkten yapılan bir bölüm olmasıdır. Bu tasarım, soğuk kış aylarında başın sıcak tutulmasını sağlar. Ürünün dış kısmında ise deri, suni deri veya kumaştan malzeme kullanılır. Bununla birlikte bere gibi örgü ile üretilmiş modeller de mevcuttur. Erkek deri şapka modelleri de genellikle soğuk havalarda kullanılmak üzere üretilir. Ayrıca börk, kasket, kalpak ve pilot erkek şapka modelleri de kışlık şapkalar arasındadır. Bu mevsime özel tasarlanan ürünlerde kulak ve enseyi sıcak tutacak özel bölümler bulunabilir.

Havanın sıcak olduğu günlerde kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmış yazlık erkek şapka modelleri de mevcuttur. Bu modellerin temel özelliği, başı ve yüzü güneşten koruyacak biçimde tasarlanmış olmalarıdır. Genellikle başı rahatsız etmeyen, terleme yapmayan ve hava alan bir kumaştan imal edilirler. Erkek hasır şapka, yazlık modellere örnek gösterilebilir. Erkek plaj şapka da aynı şekilde yazlık çeşitler arasında yer alır. Bununla birlikte fötr ve kovboy şapka modelleri, geniş siperlikli olduğu ve yüzü güneşten koruğu için yaz mevsiminde kullanıma uygundur. Yazlık şapka modelleri arasında erkek balıkçı şapka olarak bilinen ve siperlik kısmı hafifçe aşağı doğru uzayan çeşitler de yer alır. Ayrıca sadece siperlik ve başa bağlanan aparattan oluşan bucket erkek şapka da yazlık modeller arasında bulunur.

Farklı tarzlara hitap eden erkek şapka modelleri de mevcuttur. Erkek castro şapka bu modellerden biri olarak kabul edilebilir. Tasarım olarak spor şapkayı andırsa da baş kısmının silindir yapıda olması bu ürünün ayırt edici özelliğidir. Ön kısmında ise bir siperlik bulunur. Genellikle havaların ne çok sıcak ne de çok soğuk olduğu ilkbahar ve sonbahar aylarında tercih edilen bir modeldir. Yuvarlak erkek şapka olarak bilinen modeller, genellikle yaz dışındaki mevsimlerde tercih edilir. Bunlar başın üst kısmını saran bir yapıdadır. Ayrıca erkek hip hop şapka gibi belli tarzlara hitap eden şapka modelleri de vardır. Bu modeller arasından tarzınıza ve ihtiyacınıza uygun bir seçim yapabilirsiniz.

Erkek Şapkalar Hangi Kumaşlardan Üretilmektedir?

Erkek Şapkalar Hangi Kumaşlardan Üretilmektedir?

Erkek şapka çeşitleri birçok farklı malzeme kullanılarak üretilir. Kullanılan malzemeyi şapkanın mevsimsel çeşidi, markası ve tasarımı belirler. Malzeme kalitesi şapkanın uzun süre sağlıklı, hijyenik bir şekilde kullanılabilmesi için son derece önemlidir. Bu yüzden erkek şapka modelleri arasından bir seçim yaparken üretimde kullanılan malzemeye de dikkat etmek gerekir.

Kışlık şapkalarda genellikle deri ve yün gibi malzemeler kullanılır. Bu malzemelerin kullanılmasının sebebi, ısı yalıtımı sağlamalarıdır. Genel olarak, şapkaların iç kısmında yünden veya kürkten imal edilen bir kısım bulunur. Dışarıda ise daha pürüzsüz ve düz bir yüzey vardır. Bu tasarım, kışlık şapkaların genel özelliğidir. Ayrıca, hayvansal ürün kullanmayı tercih etmeyenler için kışlık şapka tasarımlarında suni deri ve suni kürk gibi malzemelerden yapılan modeller de mevcuttur. Bazı kışlık şapkalarda polyester de kullanılabilir. Ayrıca kış mevsimi için özel olarak üretilen erkek şapka modellerinde kadife de sıklıkla kullanılan bir malzemedir. Soğuk günlerde başınızı sıcak tutacak bir şapka arıyorsanız erkek deri ve kürklü şapka modelleri arasından tarzınıza uygun bir ürün seçebilirsiniz.

Polyester, hem yazlık hem de kışlık şapkalarda kullanılan bir kumaştır. Polyesterden elde edilen kumaşlar şapkaların farklı kısımlarında kullanılabilir. Ayrıca deri görünümlü bazı ürünlerin içeriğinde de polyester yer alır. Polyester, giyim için üretilen özel bir kumaş olduğu için şapka modellerinin üretiminde de tercih edilir. Dolayısıyla farklı mevsimlerde kullanılmak üzere üretilmiş şapkalar için uygundur. Spor erkek şapka, deri şapka, kışlık şapka ve fötr şapka gibi birçok farklı erkek şapka çeşidinde polyester yer alır. Genel olarak, şapka tasarımlarında sıklıkla tercih edilen malzeme olduğu da söylenebilir. Bazı erkek şapka modellerinde ana malzeme olarak, bazılarında ise diğer malzemelerle alaşımlı bir biçimde kullanılır.

Fötr, kasket gibi vintage tasarımlara sahip erkek şapka modellerinde genellikle keçe kullanılır. Keçe, ısı yalıtımı sağlayan bir kumaş olduğu için kışlık modellerde de tercih edilir. Keçe kumaş genellikle hayvansal yünden imal edilir fakat farklı malzemeden yapılan kumaşlar ve bunlardan üretilen şapkalar da mevcuttur. Ayrıca ressam beresi olarak bilinen modeller de genellikle keçeden imal edilir. Yün kumaş da şapka üretiminde sıkça tercih edilen bir malzemedir. Kullanım alanı keçe ile benzerlik gösterir. Hava geçirgenliğine sahip bir malzeme olduğu için yazlık şapkalarda da kullanılır. Spor şapka olarak bilinen modellerde polyester ile birlikte yün kullanılabilir.

Yazlık şapkalarda hava geçirgenliğine sahip, terlemeye ve tahrişe sebep olmayacak kumaş çeşitleri daha çok tercih edilir. Hasır, yazlık şapkalarda sık kullanılan bir malzemedir. Diğer kumaşlara göre daha sert bir yapıda olmasına karşın, örgü biçimi sayesinde başın hava almasını sağlar. Bu yüzden yazlık erkek şapka tasarımlarında hasır tercih edilir. Hasır, kovboy şapka modellerinde de sık kullanılan bir malzemedir.

Pamuklu kumaş da erkek şapkalarda sık tercih edilir. Bu kumaştan imal edilen şapkalar hem yaz hem de kış giyiminde kullanılabilir. Pamuk, kolay işlenebilen ve kaliteli bir kumaş olduğu için farklı tasarımlarda yer alır. Fileli erkek şapka gibi modellerde siperlik ve baş kısmında pamuklu kumaş kullanılabilir.

Her Mevsim Kullanılabilecek Erkek Şapkalar Hangileridir?

Her Mevsim Kullanılabilecek Erkek Şapkalar Hangileridir?

Spor şapka modelleri, her mevsim tercih edilebilecek şapkalar arasındadır. Bu ürünlerin tercih edilebilir olmasının sebebi ise sahip oldukları tasarım detaylarıdır. Spor kategorisinde yer alan erkek şapkaları farklı kıyafetlerle kombinlemek mümkündür. Bu şapkalar, günlük giyimde kullanılan kıyafetlerle kolaylıkla uyum sağlayabilir. Hem yazlık hem kışlık giyiminize şık bir dokunuş yapmak için bu modelleri tercih edebilirsiniz. Spor şapkalar farklı mevsimlerde kullanılmaya uygun oldukları için, hem yazlık hem kışlık tasarımları mevcuttur. Kış aylarında giyilmek üzere deriden imal edilen kulaklıklı modeller bulunur. Fileli modeller ise yaz aylarında kullanım için idealdir. Beyzbol ya da basketbol şapka olarak da bilinen erkek spor şapkalarını her mevsim tercih edebilirsiniz.

Her mevsim kullanılabilecek bir başka şapka modeli de kaskettir. Ön tarafı uzun olan bu tasarımlar, genellikle kış mevsiminde tercih edilir. Fakat yazlık giyime uygun kasket ve kep erkek şapka modelleri de mevcuttur. Özellikle pamuklu kumaştan imal edilen modeller, kış aylarında başı sıcak tutarken, yazın güneşten ve aşırı sıcaklardan korur. Kasket, farklı tarzlar yaratabileceğiniz bir erkek şapka modelidir. Bu ürünü hem yaz hem kış aylarında keyifle kullanabilirsiniz.

Vintage şapka modelleri arasında yer alan fötr şapkalar da her mevsim kullanılabilen erkek şapka modelleri arasındadır. Fötr şapkaların avantajlarından biri de farklı giysiler ile kombinlenebilmeleridir. Klasik ve spor giyim tarzlarıyla uyum sağlayan bir şapka türü olduğu için sıklıkla tercih edilir. Ancak bunun dışında hem yaz hem de kış mevsimi için üretilmiş fötr şapka modelleri mevcuttur. Fötr ile benzer bir tasarıma sahip olan erkek kovboy şapka çeşitleri de yaz ve kış aylarında kullanılmak için uygun bir tasarıma sahiptir.

Hip hop olarak da bilinen cap erkek şapka modelleri, her mevsim kullanılabilen ürünler arasındadır. Bu modeller, baş kısmını sararak kışın soğuk yazın ise aşırı sıcak havalardan korur. Konforlu bir kullanım sağladığı için her mevsimde tercih edilebilir.

En Çok Tercih Edilen Şapka Tipi Hangileridir?

En Çok Tercih Edilen Şapka Tipi Hangileridir?

Ön tarafı siperlikli olan şapkalar, sıkça tercih edilenler arasındadır. Bunlar ise genellikle beyzbol ve basketbol şapka kategorisinde yer alır. Erkek şapka kategorisinde bulunan ürünlerin birçoğu bu modeldedir. Ayrıca erkek çocuk şapka çeşitleri de genellikle spor şapka modeline göre tasarlanır. Spor şapkaların avantajlarından biri boyunluk gibi aksesuarlarla da uyumlu bir biçimde kullanılabilmeleridir. Tarzınız ne olursa olsun kendinize uygun şekilde tasarlanmış bir beyzbol şapka bulabilirsiniz. Beyzbol-basketbol erkek şapka kategorisinde yer alan ürünlerin farklı tarzlara hitap eden tasarımları vardır. Dolayısıyla burada da geniş bir çeşitlilik olduğunu söylemek mümkündür. Bu nedenle bu tür tasarımları sıklıkla tercih edilen şapkalar kategorisinde ilk sıraya yerleştirebiliriz. Ayrıca bu modellerde siyah, beyaz, gri gibi düz erkek şapka çeşitleri de sıklıkla karşımıza çıkar.

Kış aylarında ilgi gören modeller ise genellikle yün kumaştan imal edilen şapkalardır. Bere, börk, kasket gibi modeller soğuk havalarda baş kısmını koruduğu için tercih edilir. Bu modeller genellikle eldiven gibi kıyafet parçalarıyla kombinlenerek kullanılır. Isı koruma özelliğine sahip kumaşlardan yapılan şapkalar, üşümeyi engelleyen bir yapıya sahiptir. Sonbahar ve kış aylarında bu yüzden sıklıkla tercih edilirler.

Özel tasarıma sahip şapkalar da son zamanlarda oldukça tercih edilir. Eskitme erkek şapka olarak bilinen modeller buna örnek gösterilebilir. Siperlikli bir model olan eskitme şapkalarda yamalı görünüm veren bir tasarım vardır. Ayrıca siperlik kısmında kotu veya standart kumaşı andıran bir renk kullanılır. Farklı ve özel bir tarzınız varsa eskitme şapkalarla giyiminize şık bir dokunuş yapabilirsiniz.

Erkek Şapka Kalıpları Nasıldır?

Erkek Şapka Kalıpları Nasıldır?

Erkek şapka alırken, beden ölçüsüne dikkat etmek faydalı olacaktır. Şapkanın başa tam olarak oturması ve sıkma, terleme gibi durumlara sebep olmaması için ölçüyü doğru almak gerekir. Dolayısıyla bir erkek şapka almadan önce ölçüm tablosuna ve şapkanın kalıp seçeneklerine bakmak faydalı olacaktır.

Çocuk şapkalarında ölçü birimi olarak kalıp yerine yaş kullanılabilir. Örnek olarak, 0-3 yaş grubu için üretilen şapkalar özel bir ölçüye sahiptir. Aynı şekilde 7-8 yaş için de bu yaş grubu için özel olarak tasarlanmış modelleri tercih etmek gerekir. Çocuklar için erkek şapka alırken, yaşa uygun bir seçim yapılmalıdır. XS, M gibi yetişkinler için geçerli olan modeller çocuklara, özellikle 14 yaş altına uygun olmayabilir.

Şapka ölçülerinde OSFA olarak bilinen bir birim vardır. Bu ölçü birimi “her bedene uyar” anlamına gelen “One Size Fits All” cümlesinin kısaltılmışıdır. OSFA ölçüsüyle üretilen şapkalar esnek ve ayarlanabilir yapıdadır. Dolayısıyla şapkanın üzerinde bu ölçü biriminin olması, şapkanın farklı kafa ölçüsüne sahip kişiler için uygun olduğunu gösterir. OSFM (One Size Fits Most) olarak bilinen birim de birçok bedene uyum sağlayabilen bir ölçüdür.

Kıyafetler için geçerli olan giyim kalıpları yani XS ile 2XL ve fazlasını içeren skala şapkalar için de geçerlidir. Bu skalaya göre en küçük şapka ölçüsü XS olarak karşımıza çıkar. Ayrıca 53/54 ölçüsü bu şekilde adlandırılır. Söz konusu birim belirlenirken baş çevresinin ölçümü baz alınır. Yani bu bölgenin toplam ölçümü 53-54 cm ise sizin için uygun model XS olacaktır. XL şapka ölçüsü ise 61-62 cm için idealdir. Bu ölçü birimlerinden bahsederken vücudun genel ölçüsüyle baş ölçüsünün aynı olmayabileceğini söylemek gerekir. Örnek olarak, XL giyen bir kişinin baş ölçüsü M beden olabilir. Şapka alırken genel beden ölçüsüne göre değil, baş çevresinin ölçüsüne göre bir tercih yapmak gerekir.

Kaliteli Erkek Şapka Fiyatları Nasıldır?

Kaliteli Erkek Şapka Fiyatları Nasıldır?

Erkek şapka çeşitlerinden bahsederken, hepsi için geçerli net bir fiyat veya fiyat skalası vermek mümkün olmayacaktır. Ancak, fiyatları belirleyen bazı etkenler vardır. Bunlardan bahsederek erkek şapka fiyatları hakkında fikir edinilebilir.

Marka, şapka fiyatlarını etkileyen özelliklerin başında gelir. Kaliteli markalar tarafından üretilen modeller, diğerlerine göre daha yüksek fiyatlarda olabilir. Fakat bu modeller daha uzun süre kullanılabilecek yapıdadır. Bununla birlikte şapka tasarımları da fiyatları etkileyen unsurlardan biridir. Desenli erkek şapka ile düz lacivert erkek şapka modelleri arasında bir fark olması mümkündür. Şapka fiyatları hakkında karar verirken ihtiyacınıza, tarzınıza uygun bir seçim yapmanızı tavsiye ederiz.