İlgili Kategoriler
Yıldızlı Ürünler
Renk
Tip
Fiyat
Materyal
Cinsiyet
Desen
Ortam
Ek Özellik
Kumaş Tipi
Yaş
Dokuma Tipi
Deri Kalitesi
Kullanım Alanı
Paket İçeriği
Koleksiyon
Satıcı Tipi
Teknik
Sürdürülebilirlik Detayı
Fiyat Geçmişi
Ürün Değerlendirmesi
"

Erkek Şapka

" araması için 33405 sonuç listeleniyor

Erkek Şapka Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Erkek Şapka Bedeni Nasıl Ölçülür?

Şapka seçerken dikkat edilmesi gereken unsurlardan biri de beden ölçüsüdür. Kafa yapısına uygun bir şapka bulmak için baş çevresinin ölçüsü, belirli talimatlara uygun şekilde alınır. Bu işlem için ihtiyacınız olan ilk şey bir mezuradır. Şapkanın durması gereken alan tam olarak neresi ise ölçüm sırasında o nokta esas alınır. Kaş bölgesinin 1.5 cm üzeri, şapka için ideal bir bölge olabilir. Mezura tam olarak belirlenen bölgeden itibaren baş çevresine sarılarak ölçüm yapılır. Bu esnada kulak üzerinden geçirilen mezuranın ensenin üst kısmından da geçmesine özen gösterilmelidir. Ölçüm sırasında mezuranın bükülü olmadığına özen gösterilmesi gerekir. Şapkanın duruş pozisyonuna göre belirlenen bu alanın ölçüsü alınırken mezura; gevşek ya da çok sıkı olmamalıdır. Bu işlem bir ip yardımıyla da yapılabilir. Mezuranın olmadığı durumlarda kullanabileceğiniz herhangi bir ipi aynı şekilde baş etrafından dolaştırarak da işlemi tamamlayabilirsiniz. İpin uzunluğunu bir cetvel yardımıyla ölçerek baş çevresinin ölçüsünü hesap edebilirsiniz.

Erkek Şapka Nasıl Takılır?

Spor ya da klasik kombinler ile değerlendirilebilen seçenekler barındıran erkek şapkalar, farklı şekillerde takılabilir. Yaz aylarında yüz bölgesini güneşten korumak için tercih edilen modeller, düz bir şekilde takılarak istenen etkiyi yaratır. Rapçi stili için değerlendirilen farklı türler ise yan şekilde veya arkaya çevrilerek kullanılabilir. Kış aylarında kullanılan kalın dokulu modeller ise atkı ve mont gibi parçalarla uyumlu şekilde değerlendirilir. Fötr şapka modellerini takarken dikkat edilmesi gereken ilk nokta kaşların yukarısında kullanılmasıdır. Başın üst kısmında ve havada tutularak takılması gereken fötr modeller, şık bir görüntü yansıtarak kombininizi tamamlayabilir. Farklı modelleri uygun şekilde kombinleyerek tarzınızı yansıtabilirsiniz.

Erkek Şapka Türleri İsimleri?

Çok farklı çeşitleri ve özellikleri bulunan erkek şapka türleri, üretim materyalleri ile biçimlerine göre birbirinden ayrılır. Trilby, panama, snapback, beyzbol, boater, pork pie, trapper, kova, melon veya fötr olarak sıralanabilecek modellerin kullanım alanları da farklıdır. Yaz aylarında kullanıma uygun hasır şapka modeli, hava geçiren yüzeyi ile tercih sebebidir. Dört mevsim kullanıma uygun bir fötr şapka tasarımıyla stilinizi yansıtma fırsatı bulabilirsiniz.