Marka
Avantajlı Ürünler
Tip
Fiyat
Boyut/Ebat
Basamak Sayısı
Eldiven Boyutu
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
"

Hırdavat Ürünleri

" araması için 100.000+ sonuç listeleniyor

Hırdavat Ürünleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Hırdavat Malzemeleri Nelerdir?

Hırdavat malzemeleri birkaç maddeden oluşmaktadır. Metal ve ağaç işlemeler, çivi, tel, kilit, yedek parça ve aksesuarlar, akülü olan aletler, bahçe tarım malzemeleri, inşaat malzemeleri, boya tabancaları ağaç kesim motorları ile ev yaşam hırdavat ürünleri yer almaktadır. Hırdavat el aletleri ürünleri oldukça fazla çeşide sahiptir. Pratik hırdavat el aletleri ve elektrikli hırdavat aletleri en çok kullanılan ürünler arasında yer almaktadır. Hırdavat aletlerinin amaçları kullanım esnasında kullanıcıyı yormamak ve kullanıcıya zarar vermeden üretim yapılmasını sağlamaktır. Bu tür malzemelerin kullanım amaçları farklı olduğu için kullanım alanına uygun olarak yapılmaktadır. Genel olarak hırdavat kelimesinin kökeni Farsça bir kelime olmakla beraber Türkçe’de tamirat yapan kişilerin tamir işi yapabilmek için kullandıkları malzemelerin tamamına denilmektedir. Kullanıcıların satın alım öncesinde kullanılan alanı belirlemesi ürün tercihlerini daha işlevsel hale getirmektedir.

Hırdavat Malzemeleri İsimleri Nelerdir?

Hırdavat malzemeleri farklı isimlerle anılmaktadır. Hırdavat malzemeleri genellikle evlerde ve iş yerlerinde oto tamirinde tadilat ve tamirat yapmak üzere kullanılmaktadır. Elektrikli hırdavat aletleri ve teknik hırdavat aletleri modelleri ise birçok çeşidi ve farklı kullanım alanları olan el aletleridir. Hırdavat el aletlerinin kullanım amacı ise basit tamir işlerinde profesyonel tamirci çağırmaya gerek kalmadan kendi tamir işini yapabilmek için kullanılan cihazlardır. Hırdavat malzemeleri kullanıldığı yere göre isimler alır. Ev ve iş yerlerinde kullanılan hırdavat malzemeleri denildiğinde akla gelebilecek birçok seçenek vardır. Çekmece kulpu, elektrik anahtarları, çeşitli büyüklüklerde ve kalınlıklarda çiviler ve vidalar akla gelen en pratik ve yaygın hırdavat çeşitleridir. Hırdavat malzemeleri kullanıcılarının zamandan tasarruf etmesine ve yaptıkları işin düzgün çıkmasına yardımcı olmaktadır. Kullanım amacına uygun olarak kullanılmayan hırdavat malzemeleri ise istenmeyen ev kazalarına yol açabilir.

Hırdavat Ne İşe Yarar?

Hırdavat malzemeleri hayatın her anında ihtiyaç duyabileceğimiz ürünlerdir. Evlerde ve iş yerlerinde her gün kullanabilecek malzemeler bazen arızalar yapabilmektedir. Kapı menteşeleri, yemek yenilen masanın ayağı ya da oturulan sandalyenin ayağındaki vida gevşeyebilir, televizyonun sehpası ya da eşyaların koyulduğu dolapların kapakları gevşeyebilir. Ya da evin duvarlarının rengini değiştirmek isteyebilirsiniz. Hırdavat ne işe yarar sorusunun cevabı tam da burada karşımıza çıkmaktadır. Gevşeyen dolapların kapaklarını ve masaların sandalyelerin ayaklarını sabitlemekte kullanılan vida ve çiviler, pencerelerin kapanmasını sağlayan köşebentler ya da boya badana yapmakta kullanılan zımpara kağıtları, fırça ve rulolar, saten ya da plastik boyalar hırdavatçı dükkanlarında satılan ve çok işe yarayan hırdavat malzemeleridir. Ufak tefek tamir ve tadilat işlemlerinde kullanılmak üzere üretilen hırdavat malzemelerine Trendyol’dan ulaşabilirsiniz.