İlgili Kategoriler
Marka
Yaş
Fiyat
Paket İçeriği
Pil ile mi çalışır?
Dil
Fiyat Geçmişi
Piller Kutuya Dahil Mi?
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Ürün Puanı
"

Eğitici Oyuncaklar

" araması için 84311 sonuç listeleniyor

Eğlenceli Eğitici Oyuncaklar Trendyol'da!

Çocukların hayatında gelişimleri için oldukça önemli bir yere sahip olan bu ürünler farklı amaçlarla tasarlanır. Bu nedenle ebeveynlerin çocukları için tercih ettiği eğitici dolgu oyuncak onların sağlığına ve zeka gelişimine uygun olması gelişimleri açısından önemlidir. Günümüzde artık eskiye nazaran çocuk gelişimi ve zekası için üretilen çocuk eğitici oyuncaklar geniş kategoride değerlendirilir. Her yaş için ayrı ayrı ürünler vardır. Okul öncesi için uygun olanlar dışında aynı zamanda bebekler için tasarlanan sağlıklı yapıda bebek eğitici oyuncak çeşitleri vardır. Seçilen ürünlerin çocuk sağlığına uygun olması ve kanserojen madde içermemesi gerekir. Çocuk eğitici oyuncak ebeveynler için de kolaylık sağlar. Çocukların gün içinde keyifli vakit geçirmesi ve aynı zamanda gelişimlerinin de sağlanması ebeveynler açısından da önemlidir. Bu çeşitlerin içinde müzikli olanlar dışında ahşap yapılı ya da boncuklu, manyetik, konuşan eğitici oyuncak modeller oldukça revaçtadır. Bebeklerin ve küçük çocukların motor gelişimin büyük katkı sağlayarak, adapte olma yönlerini ve becerilerini ortaya çıkarır. Kız ve erkek çocuklar için ayrı ayrı üretilen Konuşan Köpekçik ve diğer çeşitler öğretirken aynı zamanda diğer becerilerine büyük katkı sağlar. Ürünleri tercih ederek onların gelişimlerine katkıda bulunabilir hayata atılması hususunda çocuğunuza destek olabilirsiniz. Bebekler için tasarlanan bu ürünler kategorisinde yaş aralığına ya da ayına göre oynayabileceği birçok model çeşidi mevcuttur. Siz de bu ürünler ile küçüklerin geleceğini inşa edebilirsiniz.

Eğlenceli ve Öğretici Eğitici Oyuncak Modelleri

Eğlenceli ve Öğretici Eğitici Oyuncak Modelleri

Öğretici oyuncaklar kategorisinde birden fazla model çeşidi bulmak mümkündür. Bu ürünler tamamen çocukların hayal dünyalarını geliştirmek ve beyin fonksiyonlarının koordineli bir şekilde çalışıp zeka gelişimlerine katkı sağlamak amacı ile üretilir. Bazıları çok parçacıklı iken bazıları tek parçadan oluşarak tasarlanır. Tercih yaparken ebeveyn çocuğunun yaşına göre ya da bebeğinin ayına göre bir ürün seçmelidir. Çocuk sağlığına uygun eğitici oyuncaklar tercih ederek onların gelişimlerine katkı sağlayabilir, gün içinde verimli vakit geçirmelerine yardımcı olabilirsiniz. Bu ürünler aynı zamanda çocukların öğrenimlerine de ekstra bir katkı sağlar. Aynı şekilde buzdolabına yapıştırılabilen mıknatıslı eğitici oyuncak çeşitleri de zeka gelişiminde etkilidir. Büyüme çağında olan her çocuk sahip olduğu eğitici oyuncak LEGOlar sayesinde anlama, kavrama ya da yorumlama yeteneğini öne çıkararak iyi kullanmayı öğrenir. Bu nedenle seçilen ürünlerde çocukların yaş grupları ya da zevkleri ön planda tutularak hareket edilmesi gerekir. Ebeveynlere sunulan pek çok seçenek sayesinde çocuklar için yaş, ilgi alanı gibi farklı alanlar göz önünde bulundurularak birbirinden farklı geliştirici oyuncaklar bulabilmek mümkündür. Dil öğrenmek için de İngilizce eğitici oyuncak modellerini tercih edebilirsiniz. Konuşmayı erken kavramak, seslere karşı duyu gelişimi sağlamak için farklı özellikte üretilen eğitici sesli oyuncak piyasada yerini korur. Özellikle konuşan modeller masal anlatarak ya da farklı dilde sayı ve harf okuması yaptığında bebeklerin ilgisini çok kısa sürede çekerek seslere karşı tepki vermelerine katkı sağlar. Müzikli eğitici oyuncaklar da bebekler için tercih edilebilir. Yine okul çağında olan bir çocuğunuz için aynı zamanda tahta eğitici oyuncaklar arasından seçim yaparak eğlenceli vakit geçirmesine öncülük edebilirsiniz. Seçim yapmadan önce özellik ve fiyat araştırması yapmanız doğru ürün tercih etme hususunda sizlere yardımcı olur. Uzmanların da tavsiye ettiği eğitici erkek oyuncakları çocukların hafızasını güçlendirerek, görsel ve sayısal zekalarına da büyük oranda katkı sağlar. Bu çağlarında her şeye çok meraklı oldukları için dokunarak ya da ağızlarına alarak keşfetmeyi sevebilirler. Bunun için seçilen ürünlerin tek parça olup zarar vermeyecek yapıda olması seçimlerde belirleyici rol oynayabilir.

Etkileyici Tasarımlarıyla Farklı Çeşitler

Etkileyici Tasarımlarıyla Farklı Çeşitler

Küçüklerin hayatında keyifli vakit geçirmek büyük bir yere sahiptir. Kızların keyifle oynayabileceği bu ürünlerin küçüklerin hayata bakış açısını geliştirirken aynı zamanda hayal dünyalarına da katkı sağlar. Onların ilgi alanlarına yönelik seçilebilecek eğitici oyuncak markaların ürün skalasında geniş yer tutar. Bu ürünler hem güzel zaman geçirmelerine katkı sağlar hem de bu süreçte öğrenme ve uygulama becerilerinin artmasına yardımcı olur. Çeşitlerin içinde bulunan ahşap eğitici oyuncak organik ve yapıları sayesinde çocukların ve bebeklerin sağlığını korur. Eğitici oyuncak bilgisayar, telefon, ayı, araba modelleri olduğu gibi aynı zamanda çok parçacıklı logo tarzı modelleri de mevcuttur. Zamanın büyük bir kısmını eğlenerek geçiren çocuklarım bu gelişim dönemlerine katkı sağlayacak modeller tercih edilmelidir. Faydası saymakla bitmeyen eğitici küpler, robotlar, bloklar çocukları ileriki dönemde yaşayacakları hayata da hazırlar. Zamanla davranış şekillerine ve anlama kabiliyetlerine pozitif manada birçok katkıda bulunur. Aynı zamanda eğlenceli bir öğrenim döneminde ebeveynler içinde kolaylık sağlar. Okul öncesi eğitici oyuncak sayesinde öğrenim hayatına sağlam adım atarlar. Çocukların bilişsel ve fiziksel yeteneklerini ortaya çıkararak hangi alanda becerileri olduklarını bu ürünler sayesinde gözlemleyebilirsiniz. Bu ürünler sadece ebeveynler tarafından değil öğrenim kurumları ya da öğretmenler tarafından da sıklıkla tercih edilir. 2 yaş ürünler bebeğin zekasını geliştirebilecek şekilde üretilir. Artık yavaş yavaş iyi kavramayı öğrenen bebekler için oldukça yararlı ürünlerdir. Isırarak ya da emerek öğrenme duyguları açık olduğu için küçük parçacıklı değil tek parçadan ibaret eğitici çubuklar, magnet, puzzle tercih edilmelidir. Yine aynı şekilde 1 yaş, 2 yaş, 3 yaş eğitici oyuncak seçiminde de bu detaya dikkat etmek gerekir. Eğitici oyuncak önerileri ile çocuğunuzun yaşına uygun ürün çeşidini bulabilirsiniz.

Bütçenize Uygun Avantajlı Fiyatlar

Bütçenize Uygun Avantajlı Fiyatlar

Çocuklar için sadece öğrenim görmek ya da ders kitapları ile vakit geçirmek onları sıkabilir. Bu durum özellikle yeni okula başlayan küçüklerde sıklıkla görülür. Bunun için okul hayatını da eğlenceli hale getirmek ebeveynlerin ya da öğretmenlerin öncelikleri arasında yer almalıdır. Her yaş grubu için öğretici ya da zeka geliştiren eğitici oyun setleri farklı farklıdır. Eğitici laptop, robot, halka, direksiyon oyuncak çocukların hayatına katkı sağlarken aynı zamanda bu süreci eğlenceli hale getirme hususunda birebirdir. Derslerden sıkılan minikler ger kalan vakitlerini geliştirici ve eğitici oyuncak seti ile ebeveyn gözetimi altında geçirebilir. 6 yaş eğitici elektronik oyuncaklar da yine aynı şekilde okul öncesi ve okul çağında olan küçükler için oldukça idealdir. 5 yaş anasınıfı eğitici oyuncaklar kreşe giden küçük çocukların arkadaşları ile de oynayabileceği şekilde üretilir. Set olanlar dışında yel halde farklı fonksiyonlara sahip eğitici tırtıl, oyun halısı, piyano, yapbozlar çocuklar tarafından büyük ilgi görür. Sadece görünüşleriyle değil renkleri ve özellikleri ile dikkatleri üzerine çeker. 4 yaş, 5 yaş, 6 yaş eğitici oyuncak kendi başına aktiviteler yapma yaşına gelen miniklerin hayal dünyalarına farklılık katar ve gelişimlerinde büyük bir rol oynar. 3 yaşında bir çocuğunuz varsa 3 yaş eğitici kutu, kız, aktivite oyuncakları çeşitlerinden birini tercih edebilirsiniz. Böylelikle gelişimleri hususunda onlara yardımcı olabilirsiniz. Dilerseniz Trendyol’dan eğitsel oyuncaklar inceleyerek çocuğunuzun zevkine göre bir seçim yaparak onları mutlu edebilirsiniz. Çocuklar ve bebekler hassas yapıda olduğu için eğitici oyuncak modelleri tercih ederken yaşları göz önünde bulundurulması gerekir. Doğru seçim yapmak için Trendyol’dan eğitici zeka oyuncakları özelliklerine göz atarak hareket edebilirsiniz. Eğitici oyuncak fiyatları ve yorumlarını Trendyol üzerinden inceleyerek beğendiğiniz ürünü satın alabilirsiniz.

Okul Öncesi Eğitici Oyuncaklar Nelerdir?

Eğitici oyuncaklar, çocukların ilgilerini körükleyen eğlenirken öğrenmelerini sağlayan araçlardır. Çocukların gelişim düzeylerine göre birçok çeşide sahip olan okul öncesi eğitici oyuncaklar mıknatıslı ya da ahşap yapıda olabilir. Bu tarz oyuncaklar genellikle 3 yaşlarındaki çocuklara hitap eder. Mıknatıslı oyuncaklar genellikle dart veya birbirini tamamlamalı parçalar şeklindedir. Çocuk motor kaslarına hitap eden bu oyuncak hedef hesaplama ve tasarlama konularında çocukların gelişimine katkı sağlar. Ahşap eğitici oyuncaklar okul öncesi döneminde olan çocuklar için en kullanışlı araçlardır. İnşa edilip dönüştürülebilen ahşap şekilli oyuncaklarla çocukların tasarım yeteneklerini ve hayal güçlerini geliştirir. 1-2 yaş aralığındaki çocukların dikkati hemen dağıtabileceği için konuşan bebekler, resimli ideal büyüklükteki ahşap küpler ve manyetik puzzle tercih edilerek gelişimleri desteklenebilir. Kinetik kumlarla yapılan ezme, sıkma ve şekil verme işlemleri ile bu yaş aralığındaki çocukların motor gelişimine katkıda bulunur.

Eğitici Oyuncaklar Ne Zaman Kullanılır?

Eğitici oyuncaklar, çocukların gelişim ve öğrenme düzeyleri dikkate alınarak her yaşta kullanılabilir araçlardır. Çocukların tüm gelişim alanlarını desteklediği için okul öncesi dönemde eğitici oyuncak kullanımı önemlidir. 1-2 yaş aralığındaki çocuklara eğitici yönünden çok eğlendirici yönü baskın oyuncaklar tercih edilebilir. Çocuklara oynamayı ve öğrenmeyi sevdirmek için bu yaşlarda eğitici araç kullanımının önemi büyüktür. 2-3 yaş aralığındaki çocukların ilgi ve merakları doğrultusunda oyuncak tercihi yapılabilir. Alfabe ve rakam gibi ahşap zemin üzerine yerleştirilebilir eğitici oyuncaklar renkli tasarıma ve ilgi çekici biçime sahip olduğu için keyifli vakit geçirmeye yardımcı olur. Bu yaş aralığındaki çocuklara ip ve boncuk içeren geometrik şekle sahip eğitici oyuncaklar alınarak renk ve biçim algısı desteklenebilir. 3-4 yaşa sahip çocuklara daha karmaşık ve hayal gücünü geliştirebilecek oyuncak alınabilir. Bu yaş aralığındaki çocuklar için dijital çizim tableti, çubuk/disk yapbozlar ve matematik hesaplaması gerektiren eğitici oyuncak tercih edilebilir.

Eğitici Oyuncaklar Çocuğa Hangi Becerileri Kazandırır?

Eğitici oyuncaklar, çocukların tüm gelişim düzeylerine hitap ederek birçok beceriyi erken yaşlarda kazanmayı sağlar. Kinetik kum ve mıknatıslı inşa parçaları, çocukların motor kas becerilerini destekleyerek tendonların gelişimine katkı sağlar. Elleri daha etkili kullanmayı sağlarken aynı zamanda hayal güçlerini geliştirir. Çocuklar ahşap blok, manyetik uçlu çubuk ve ip boncuk gibi eğitici oyuncaklarla yeni şeyler tasarlamayı ve üretmeyi öğrenir. Elleri ile üretebildiği yapıya biçim katan çocuk eğlenirken öğrenmeyi öğrenir. Dart gibi oyuncaklar, çocukların alan ve mesafe hesaplamalarını güçlendirerek daha gerçek çıkarımlar yapabilmelerini sağlar. Parmak kukla ve dokuma oyuncaklar, rol yapma becerilerini artırırken empati gibi duyguların gelişimine de katkı sağlar. Doku kitaplar okul öncesi dönemde çocukların gelişimini destekleyen önemli oyuncaklardan biridir. Doku kitap çocukların kitap sevgisini körüklerken bir malzemeye dokunmasını ve dokular arasındaki farkı hissedebilmesini sağlar. Doku kitabındaki etkinlikler vasıtasıyla çocuklar birçok malzemeyi kolayca öğrenmesi sağlanır.