"

Bisküvi

" araması için 2284 sonuç listeleniyor
Nutella Biscuits 41,4 gr
NutellaBiscuits 41,4 gr
(1)
50,00 TL
29,19 TL
Sepete Git
Lotus Biscoff Snack 124 G X2
LotusBiscoff Snack 124 G X2
(46)
38,90 TL
Sepete Git
Oreo Powder 500 Gr
OreoPowder 500 Gr
(123)
39,40 TL
21,86 TL
Sepete Git
Tarihi Beyoğlu Fırını Perişan Kurabiye
Tarihi Beyoğlu FırınıPerişan Kurabiye
(3)
23 TL
Sepete Git
Eti Tutku 100 g x 24 Adet
KARGO BEDAVA
EtiTutku 100 g x 24 Adet
(10)
88,90 TL
Sepete Git
Kahve Dünyası Gofrik 8'li Sütlü Gofret
Kahve DünyasıGofrik 8'li Sütlü Gofret
(66)
28 TL
Sepete Git

Bisküvi

Bisküvi

Lezzetli ve pratik atıştırmalık arasında yer alan bisküvi, günün her saatinde rahatlıkla tüketiliyor. Açlığı bastırmaya, yemek vaktine kadar tok tutmaya yarayan bisküvi çeşitleri, çay saatlerinin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Çoğunlukla şekerli olarak üretilmesine karşın, tuzlu bisküvi ürünleri de bulunuyor. Sade bisküvi seçenekleri yanında sayısız çeşidi bulunan bisküviler, enfes lezzetler ve eşsiz aromalar sunuyor. Bisküvi markaları diyet yapanlar için de özel diyet bisküvi alternatifleri üretiyor ve herkesin beğenisine uygun bir ürünler mutlaka bulunuyor. Oldukça yaygın olan kaymaklı bisküvi ürünlerinin yanı sıra tahinli, frambuazlı, siyah, lavantalı, laktozsuz, yulaflı fıstık ezmeli, yulaflı üzümlü, kremalı yulaflı, meyveli, ince, uzun yeni bisküvi çeşitleri gibi sayısız seçenek bulunuyor.

Bisküvi markaları tarafından üretilen farklı bisküvi çeşitleri Trendyol güvencesiyle kolaylıkla satın alınabiliyor. Kremalı bisküvi ürünlerinden kakaolu bisküvi seçeneklerine, lifli bisküvi alternatiflerinden vegan bisküvi ürünlerine sayısız seçenek Trendyol, avantajlı satın alma koşulları ile öne çıkıyor. Çoklu alımlarda fiyat avantajları sağlayan Trendyol, dönemsel indirimler ve özel kampanyalarla kaçırılmayacak bisküvi fiyatları sunuyor.

Bisküvi Kısa Tarihçesi ve Faydaları

Sözcük kökeni olarak Latince gevrek ekmek, çifte pişirilmiş ekmek gibi anlamlara gelen bisküvinin tarihi çok eski dönemlere uzanıyor. Özellikle açık denizlere açılan gemiciler tarafından uzun süre dayanabilen bir gıda olarak kullanılan ilk bisküvilerde lezzetten çok işlevsellik ön planda tutuluyor. Özel hamurların iki kez pişirilmesi ve soğutulması ile hazırlanan gemici bisküvileri uzun gemi yolculukları boyunca dayanabiliyor, gemicilerin sağlıklı ve doyurucu biçimde beslenmesini kolaylaştırıyor.

Bugünkü anlamdaki lezzetli atıştırmalık olan bisküviler ise 19. yüzyıldan itibaren yaygınlaşmaya başlıyor. Bugünkü ürünlerde ise lezzet ve damak tadı ön plana geçiyor. Sayısız ürün seçeneği ile her yaştan tüketicinin zevkine hitap eden ürünler kolaylıkla bulunabiliyor. Farklı dillerde kapsamı daha geniş olan ve krakerler, kurabiyeler, gofretler gibi geniş bir ürün yelpazesi ile iç içe geçebiliyor. Çoğunlukla buğday unu kullanılarak yapılan ve klasik ekmeklerden yağ, şeker içeriği ile ayrılan bisküviler düşük nem oranına sahip olduklarından uzun süre sağlıklı biçimde dayanabiliyor. Ekmeğe göre daha az mayalı un kullanılarak yapılan ve bazı çeşitlerinde içine yulaf unu gibi ekstra malzemeler de konulan bisküviler, paketlerinde oldukça uzun süre kuru ve sağlıklı biçimde korunabiliyor. Bugünkü modern versiyonları 19. yüzyıldan itibaren modern yaygın olarak tüketilmeye başlanırken, bu lezzetli ürünün Türkiye’de üretilmeye başlanması 1924 yılında oluyor. Son yıllarda yeni çeşitleri ile daha da yaygınlık kazanan bisküviler, ara öğün, atıştırmalık ya da çay saati ikramı olarak popülerliğini koruyor.

Bu lezzetli yiyecekler, özellikle enerji düşüklüğü yaşanan durumda hızla kan şekerini yükselterek, hem açlığı bastırıyor, hem de yemek yiyene kadar gereken enerjiyi sağlıyor. Yemek yemek için uygun seçenek ya da vakit bulunamayan ortamlarda kurtarıcı bir rol üstelenen bisküviler, düşük nem oranı sayesinde mideyi rahatlatıyor ve doyma hissini artırıyor. Özellikle kepekli bisküvi seçenekleri sindirim sistemi açısından faydalı sonuçlar oluşturuyor. Bebeklerin beslenmesi için özel tasarlanmış bisküvi ürünleri olduğu gibi, yaşlılar için de diyetlerine uygun ve rahatlıkla çiğneyip sindirebilecekleri bisküviler bulunabiliyor. İleri yaşlarda daha rahat beslenme imkânı sunan özel bisküviler, içeriklerindeki lif, vitamin ve minerallerle daha konforlu ve daha sağlıklı bir yaşamı destekliyor. Ani gelen misafirler için ofiste ya da iş yerinde pratik bir atıştırmalık olarak kolayca ikram edilebilen bu özel ürün, kolay taşınabilmesi ve buzdolabına ihtiyaç bırakmadan uzun süre lezzetini koruyan yapısıyla da öne çıkıyor.

Popüler Bisküvi Seçenekleri

Bisküvi seçeneklerinin başında farklı formlara üretilen sade bisküvi ürünleri geliyor. Bu bisküviler aynı zamanda mozaik pasta ve diğer tatlıların yapımında da kullanılabiliyor. Tiramisu gibi tatlıların yanı sıra yaygın yapılan tatlılardan olan mozaik pasta içinde ise çikolatalı bisküvi seçenekleri tercih edilebiliyor. Ara öğün olarak yenebilen, çay öğünlerine kusursuz bir eşlikçi olan kakaolu bisküvi de hem atıştırmalık olarak, hem de lezzetli tatlılar yapmakta kullanılıyor. Çocuklar tarafından da oldukça sevilen çikolatalı bisküvi gibi, sütlü bisküvi ürünleri de büyük beğeni topluyor. Sade ya da kakaolu olabilen kare bisküvi ürünleri her dönem en popüler ürünler arasında bulunuyor ve büyük ilgi görüyor. Zengin süt içeriği ile oldukça besleyici olan sütlü bisküvi seçenekleri, herkesin damak tadına uygun olan özel lezzeti ile de öne çıkıyor. Hem çocuklar, hem yetişkinler tarafından en sık tüketilen ürünler arasında bulunan kaymaklı bisküvi, iki parça arasındaki eşsiz kaymağı ile göz dolduruyor. Kremalı bisküvi seçenekleri tatlı yerine geçen özel lezzetleri ile çay saatlerinde sıklıkla tercih ediliyor.

Sevilen bisküviler arasında yer alan şekerli bisküvi seçeneklerinin yanında tuzlu olarak üretilen bisküviler de büyük ilgi görüyor. Şekerli bisküvi ürünleri kadar yüksek kalori değerine sahip olmayan tuzlu bisküvi seçenekleri, peynir başta olmak üzere özel katkılar ve aromalarla daha lezzetli hale getiriliyor. Protein yapısı özel katkılarla güçlendirilen proteinli bisküvi ürünleri özellikle sporcular tarafından tercih ediliyor. Proteinli bisküvi alternatiflerinin yanı sıra keçi sütlü bisküvi gibi protein deposu çeşitler de bulunuyor. Keçi sütlü bisküvi bebekler ve küçük çocuklar için de kusursuz bir tercih oluşturuyor. Anne sütü içeriğine yakın bir içeriği bulunan keçi sütü 6 aydan itibaren bebeklere verilebiliyor, keçi sütlü ürünler meyve suyu ya da süt içinde ezilerek mama haline getirilebiliyor. Aynı şekilde bebe bisküvileri de hem bebekler, hem çocuklar, hem de tatlı bisküvileri seven yetişkinler tarafından tüketiliyor. Oldukça besleyici bir içeriğe sahip olan bebe bisküvileri, tatlı yaparken de kullanılabiliyor. İrmikli bisküvi ürünleri ise yüksek besin değeri ve güçlü lif yapısı ile dikkat çekiyor. Bebekler ve çocuklara süt ve meyve suyu ile birlikte verilebilen irmikli bisküvi seçenekleri, pek çok marka tarafından zengin içerikli ve bol lezzetli olarak üretiliyor.

Kepekli ve Formda Tutan Bisküviler

Doğal ve sağlıklı yapıları ile öne çıkan lifli bisküvi ürünleri, yulaf içerikleri ve geleneksel lezzetleri ile büyük beğeni topluyor. Diyet bisküvi seçeneği olarak tercih edilen ürünler, daha az kalorili ve daha çok lifli olacak şekilde üretiliyor. Formunu korumak isteyenler tarafından tercih edilen kalorisi düşük, mineral destekli light bisküvi seçenekleri, tok tutma özellikleri ve sağlıklı içerikleriyle öne çıkıyor. Farklı markaların light bisküvi ürünleri arasında sade seçenekler olduğu gibi, farklı otlar ve aromalarla lezzetlendirilmiş bisküviler de bulunuyor. Yüksek protein ve lif oranı sunan yulaflı bisküvi ürünleri, ara öğünler ve atıştırma saatleri için tercih edilen çeşitler arasında yer alıyor. Lezzetli ve sağlıklı bir atıştırmalık sağlayan yulaflı bisküvi seçenekleri, damak tadına göre sade ya da kremalı olarak tercih edilebiliyor. Tahıllı bisküvi ürünleri besleyici özellikleri yanında sindirim sorunları yaşayanlar içinde kusursuz bir tercih oluşturuyor. Tam buğdaylı, yulaflı, ruşeymli, çavdarlı gibi seçenekleri olan tahıllı bisküvi seçenekleri, ara öğünlerde tüketildiğinde günlük lif ihtiyacını büyük oranda karşılayabiliyor. Sağlık nedenleriyle gluten tüketemeyenler için ise pek çok markanın özel glutensiz bisküvi seçenekleri bulunuyor. Özellikle çölyak hastalığı olan kişiler alerjik reaksiyonların oluşmaması için glutensiz bisküvi ürünlerine yöneliyor.

Sağlıklı ürünler yemeyi tercih edenler için kepekli bisküvi gibi özel ürünlerin yanı sıra organik bisküvi seçenekleri de bulunuyor. Rafine şeker içermeyen ve organik undan üretilen organik bisküvi ürünleri, hem yetişkinler hem de çocuklar için oldukça sağlıklı bir alternatif oluşturuyor. Çocukların beslenme çantalarında özel bir yeri olan bisküviler, ara öğünlerde ve açlık bastırmak için sıklıkla başvurulan lezzetli bir enerji kaynağı oluşturuyor. Çocuklar için süt ya da meyve suyu ile birlikte sağlıklı bir beslenme şekli sunan özel bisküviler, diyet yapanlar için yağı azaltılmış lifli seçenekler de sunuyor. Yumurta ve hayvansal gıda içermeyen vegan versiyonları da bulunan organik ürünler, özel malzemelerle yüksek kaliteli olarak hazırlanıyor. Ayrıca içeriğinde hayvansal gıda olmayan pek çok bisküvi de vegan bisküvi seçenekleri arasında yer alıyor. Diyetine ve sağlığına dikkat edenlerin tercih ettiği ürünler arasında bulunan şekersiz bisküvi ürünleri ise hafif ve lezzetli atıştırmalıklar olarak beğeni topluyor. Şekersiz bisküvi seçenekleri arasında sıfır şeker içeren özel ürünler olduğu gibi, sanayi şekeri olmayan, ancak meyve içeriklerinden doğal şekerlerin yer aldığı ürünler de bulunuyor.

Meyveli Atıştırmalık Bisküvi Seçenekleri

En sık tercih edilen bisküvi ürünleri arasında farklı meyve ve tatlı aromalarının yer aldığı bisküviler de bulunuyor. Portakallı bisküvi seçenekleri ve portakal jölesi içeren ürünler yaygın olarak tüketilirken, hassas damak tadı olanlar için incirli bisküvi gibi seçenekler de bulunuyor. İçinde incir dolgusu bulunan, güçlü incir aroması yanında küçük incir tanelerinin de yerken hissedildiği incirli bisküvi ürünleri özel lezzetleriyle büyük beğeni topluyor. Muzlu bisküvi özellikle çocukların sevdiği bir lezzet oluştururken, portakallı bisküvi ürünleriyle birlikte en popüler meyveli bisküviler arasında bulunuyor. Meyveler ürünlerde aroma olarak yer alabildiği gibi kimi ürünlerde küçük meyve parçacıkları bulunabiliyor ya da bisküvilerin içinde jöle olarak meyve içerikleri bulunabiliyor. Muzlu bisküvi içerdiği meyve tadı ve yumuşak lezzeti ile tercih listelerinin ilk sıralarında kendine yer bulurken, puding hafifliği sunan pudingli bisküvi kusursuz bir tatlı hissi oluşturuyor. Pudingli bisküvi ve yumuşak lezzeti ile öne çıkan muhallebili bisküvi özellikle çocuklar tarafından sıklıkla tüketiliyor. Muhallebili bisküvi bebekler ve küçük çocuklar için de ara öğün olarak tercih edilebiliyor.

Havuçlu bisküvi sağlıklı seçenekler arasında yerini alıyor ve özel besleyici yapısıyla öne çıkıyor. Tıpkı havuçlu bisküvi tarafından sağlanan özel lifli ve doyurucu içerik gibi, susamlı bisküvi ürünleri de yoğun olarak tercih ediliyor. Pek çok marka tarafından üretilen ve çoğunlukla ortası delik bir yuvarlak biçiminde olan susamlı bisküvi seçenekleri, susamın özel aroması ile gevrek bisküvinin lezzetini buluşturuyor. Geleneksel Türk lezzeti lokum ile bisküvi kusursuz bir uyum sunuyor. Farklı kare bisküvi ürünlerinin arasına lokum konularak yenilebileceği gibi, lokumlu bisküvi seçenekleri de bulunuyor. Lokumlu bisküvi ürünleri tatlı ihtiyacı olduğunda ya da misafirlere sunulacak atıştırmalık ikramı olarak da tercihe edilebiliyor. Tatlıların vazgeçilmez lezzeti olan karamel lezzetini bisküvinin içinde sunan çeşitler de büyük ilgi görüyor. Karamelin yanık tadı ve bisküvinin gevrek kıvamını bir araya getiren karamelli bisküvi seçenekleri, özellikle kahve ve çay saatlerinde kusursuz bir seçim oluşturuyor. Karamelli bisküvi ürünleri klasik bisküvi formunda olabildiği gibi, arasında eşsiz kremaların bulunduğu küçük sandviçler olarak da tercih edilebiliyor.

Kuru Yemişli Bisküvi Ürünleri

İçeriğinde kuru yemiş yer alan ya da iki bisküvi arasında kuru yemişli krema bulunan özel lezzetler de son dönemin popüler ürünleri arasında bulunuyor. Klasik, yulaflı ya da kakaolu ürünlerin arasına özel krema lezzetleri yerleştiriliyor. Tatlı bir lezzet sunan bisküviler arasında bulunan fındıklı bisküvi seçenekleri, kurabiyeyi andıran aromalarıyla büyük ilgi görüyor. Fındıklı bisküvi ürünlerinin yanı sıra fıstık ezmeli bisküvi seçenekleri de oldukça ilgi görüyor. Fıstık ezmeli bisküvi ürünleri tatlı yapısı, uzun süre tok tutma özelliği ve yüksek protein sunan içeriğiyle öne çıkıyor. Antep fıstığı içeren ürünlerin dışında yer fıstıklı bisküvi seçenekleri de bulunuyor. Çoğunlukla arasında krema olan sandviç bisküviler şeklinde üretilen yer fıstıklı bisküvi ürünleri, özel lezzetleri ile enfes ara öğünler oluşturuyor. Özel şuruplar, karamelize edilmiş şekerler ve doğal fıstık ezmesi içeren özel bisküviler, yüksek protein değeri sunuyor. Daha koyu bir renge sahip olan ve çifte kavrulmuş pötibör lezzeti sunan bu özel bisküviler, içeriğindeki yüksek kalori ve protein ile sporcular tarafından yoğun olarak tercih ediliyor.

Geleneksel tatlılar için önemli bir aroma olan tarçın, bisküvi seçenekleri içinde de başarıyla yer alıyor. Tarçınlı bisküvi ürünleri çay ve kahve ile kusursuz uyum gösteriyor. Tarçınlı bisküvi ürünleri tekli paketler halinde de satılıyor ve küçük paketlerin içinde ikramlık olarak sunmak üzere tercih ediliyor. Zencefilin eşsiz aroması ile bisküvinin özel lezzetini harmanlayan zencefilli bisküvi ürünleri, ince yapıları ve özel aromatik kokularıyla öne çıkıyor. Çay saatleri için mükemmel bir eşlikçi olan zencefilli bisküvi seçenekleri, kusursuz estetiğiyle misafirlere ikram edilmek üzere de düşünülüyor. Renkli bisküvi seçenekleri ise özellikle çocuklar için cazip bir seçenek oluşturuyor. Her parçasında farklı aroma bulunan renkli bisküvi ürünleri, eşsiz lezzetleri ile çocuklar tarafından büyük bir keyifle tüketiliyor. Sayısız bisküvi seçeneği arasında yer alan tahinli, frambuazlı, siyah, lavantalı, laktozsuz, yulaflı fıstık ezmeli, yulaflı üzümlü, kremalı yulaflı, meyveli, ince, uzun yeni bisküvi çeşitleri de ara öğünlerin ve çay saatlerinin vazgeçilmez unsurları olarak ön plana çıkıyor. Çocuklar için teneffüslerde yemek üzere okul çantalarında, iş hayatında atıştırmalık olarak çekmecelerde yerini alan bu özel ürünler, dayanıklı yapıları sayesinde uzun süre sorunsuz saklanabiliyor ve taşınabiliyor.

Bisküvi Ürünleri Fiyatları

Bisküvi fiyatları ürünlerin markasına, kalitesine, içeriğine ve paket biçimine göre değişiyor. Dünyaca ünlü markaların ya da Türkiye’nin önde gelen markalarının ürünleri biraz daha farklı fiyat skalasında yer alırken, bisküviler genellikle herkes için erişilebilir fiyatlarla kullanıcılara ulaşıyor. Lüks paketli, küçük ambalajlı ve şık görünümlü ürünlerin fiyatları standart ürünlere göre biraz daha yüksek olurken, toplu ve çoklu alımlarda fiyatlar daha makul düzeylere inebiliyor. Vegan, organik ve diyet ürünlerin fiyatları da içeriklerindeki yüksek kaliteli malzemelere bağlı olara değişebiliyor. Bebekler için özel olarak hazırlanan sağlıklı ve kaliteli ürünler de buna uygun bir fiyat skalasında yer alıyor. Özel aromalı ve lezzetli bisküviler hem çocukların, hem de ileri yaşlarda olanların süt, yoğurt gibi besleyici gıdaları almalarını kolaylaştırıyor, daha sağlıklı diyetler oluşturmaya yardımcı oluyor.

Farklı markaların ürettiği pek çok bisküvi seçeneği Trendyol’un özel avantajlar sunan ödeme koşulları ile satın alınabiliyor. Zengin ürün yelpazesi sunan ve her ihtiyaca uygun seçenekleriyle göz dolduran Trendyol, değişik beğeniler ve farklı bütçe olanaklarına uygun ürünlere ulaşılmasını kolaylaştırıyor. Küçük paketler halinde almaktansa içinde çok sayıda küçük paketin yer aldığı toplu ürün alımları daha makul fiyat düzeyleri sağlarken, Trendyol’un özel indirim fırsatları da fiyatların daha uygun seviyelere inmesini mümkün kılıyor. Trendyol'da ilan edilen dönemsel kampanyalar da tüketiciler için kaçırılmayacak fiyat fırsatları sunuyor.