İlgili Kategoriler
Çerçeve Formu
Fiyat
Ekartman
Cam Renk
Çerçeve Renk
Cam Materyali
Cinsiyet
Çerçeve Materyali
Cam Tipi
Çerçeve Tipi
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Desen
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
"

Erkek Güneş Gözlüğü

" araması için 85864 sonuç listeleniyor

Göz Sağlığınızı Koruyan Şık Erkek Güneş Gözlüğü Modelleri Trendyol'da!

Güneş gözlükleri, sağlık açısından mutlaka kullanılması tavsiye edilen bir ürün grubudur. Ürünler, sahip olduğu özellikler ve filtreler sayesinde gözünüzü zararlı ultraviyole ışınlarından korumayı başarır. Bu da göz sağlığınız için son derece önemlidir. Güneş gözlükleri; yapısı, tasarımı, rengi, çerçevesi ve nitelikleri bakımından birbirinden ayrılır. Tüm bu farklılıklar, gözlüklerin çok fazla çeşide sahip olmasını sağlar. Güneş gözlüklerinin kimileri her iki cinsiyet için uygun olabildiği gibi bazıları da sadece erkek veya kadınlara hitap eder. Erkek güneş gözlük çeşitlerinin bol olması, sağlığın yanı sıra ürünleri kendi zevkiniz ve ihtiyacınıza göre seçebilmenize imkân tanır. Erkek gözlük modelleri arasından yüz tipinize ve beğenilerinize uygun olan ürünü kolayca seçmeniz mümkündür.

Erkek güneş gözlüğü çeşitleri, klasik modellerde olabileceği gibi daha modern ve son zamanlarda sıklıkla tercih edilen tasarımlarda da bulunur. Cam renginden dizaynına kadar tercih edebileceğiniz pek çok özgün tasarım mevcuttur. Ürünlerin çok farklı özelliklere ve modellere sahip olması, hemen her erkeğin zevkine hitap edebilmesini sağlar. Böylelikle kendi beğeninize daha uygun modelleri son derece kolay bir şekilde bulup satın alabilirsiniz. Sayısız çeşide sahip olan erkek gözlükleri, bu özellikleri sayesinde geniş bir skalaya sahiptir. Seçeneklerin bu kadar bol olması, fiyat aralığının da geniş ve esnek olmasını sağlar. Bu da hem bütçenize hem de kendinize uygun güneş gözlüğü modellerini kolayca bulabilmenize yardımcı olur.

Birbirinden Şık Erkek Güneş Gözlüğü Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Birbirinden Şık Erkek Güneş Gözlüğü Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Güneş gözlüklerini sağlık için önemli ürünlerdendir. Gözleri ultraviyole ışınlarından koruyarak görme kalitesini artıran bu ürünler, oldukça farklı çeşitlere sahiptir. Bu da hem gözünüz hem de surat yapınız için tercih edebileceğiniz pek çok ürün olduğu anlamına gelir. Sağlığınız için ürünlerin kalitesinden faydalanmanın yanı sıra gözlükleri tamamlayıcı bir aksesuar olarak da düşünebilirsiniz. Ürün grubunun bu kadar geniş seçeneklerle kullanıcıların beğenisine sunulması, konuya şıklığı da dâhil eder. Güneş gözlükleri başta cinsiyet açısından birbirinden ayrılır. Dolayısıyla kadınlar için olduğu kadar erkeklere uygun güneş gözlükleri de bulmak mümkündür. Erkek güneş gözlüğü modelleri; kullanım amacı, boyut, tarz, cam ve çerçeve rengi gibi etkenler doğrultusunda değişiklik gösterir.

Klasik erkek güneş gözlükleri, sıklıkla tercih edilen ürünlerden biridir. Güneş gözlüklerinin kullanıcıların; yüz yapısı, giyim tarzı, biçim, renk ve fonksiyonlarına göre çeşitlilik gösterdiği görülür. Dolayısıyla aslında klasik haricinde tercih edebileceğiniz birden fazla ürün modeli mevcuttur. Geometrik erkek güneş gözlük modelleri de beğenilen ürün çeşitlerinden biridir. Bu tarzdaki ürünler genel olarak; beşgen ve altıgen erkek güneş gözlükleri olarak bilinir. Kemik, şeffaf, aynalı ve yarım çerçeve erkek güneş gözlüğü modelleri de adından sıklıkla söz ettiren ürünlerdir. Çerçevesiz erkek güneş gözlüğü çeşitleri de kullanıcılarının beğenisini kazanır.

Tarzınıza ve zevklerinize göre seçebileceğiniz pek çok erkek güneş gözlüğü modelleri bulunur. Bunlar klasiğin yanı sıra; spor ve vintage erkek güneş gözlüğü olarak sınıflandırılabilir. Boyutları bakımından da ürün grubu, kendi arasında farklılık gösterir. Küçük ve büyük erkek güneş gözlüğü modellerinden size ve çehrenize uygun olacağını düşündüğünüz ürünleri kolayca satın alabilirsiniz. Bunlar haricinde gözlüğü, çerçeve rengine göre de seçilebilir. Örneğin, siyah haricinde altın ve beyaz çerçeveli erkek güneş gözlüğü de sık sık tercih edilir. Erkek güneş gözlüğü, görme kusuru olan kişiler tarafından da rahatlıkla kullanılabilmesi için optik tarzda da üretilmiştir. Numaralı ve dereceli optik erkek güneş gözlüğü modelleri, şık bir tarz ve kaliteli bir kullanım sağlamanın yanı sıra görme kusurunuzu da kapatır.

Kombininize Hava Katacak Erkek Güneş Gözlüğü Cam Renkleri Nasıldır?

Kombininize Hava Katacak Erkek Güneş Gözlüğü Cam Renkleri Nasıldır?

Renkli erkek güneş gözlüğü modelleri, özgün vbir görünüme sahip olmanıza yardımcı olur. Ürünü klasik olmaktan çıkarıp daha modern ve benzersiz hâle getiren bu renkler, çerçevede kullanabileceği gibi camlarda da tercih edilebilir. Siyah ve kahverengi erkek güneş gözlüğü, genel olarak bilinen ve sıkça kullanılan modellerdir. Ancak bunlar haricinde seçebileceğiniz daha pek çok cam rengi bulunur. Bunlar arasında sarı, lacivert, kırmızı, turuncu, pembe ve mor erkek güneş gözlüğü yer alır. Renkli camlar, benzersiz bir görünüm sağlamalarının yanı sıra kombininize de hareketlilik katar. Erkek güneş gözlüklerinin bu özellikleri sayesinde çevrenize daha canlı bir enerji yayabilmeniz mümkün hâle gelir.

Mavi ve yeşil camlı erkek güneş gözlüğü modelleri de adından sıklıkla söz ettirir. Parlak görüntüsüyle dışarıdan hoş bir izlenim uyandıran bu güneş gözlükleri, daha orijinal bir tarz oluşturmanıza yardımcı olur. Aynalı modeller de vazgeçilmez parçalar arasında yerini alır. Gözlükte bulunan ayna, size karşıdan bakan kişiye kendi görüntüsünü yansıtma özelliğiyle bilinir. Ayna, birden fazla renge sahip olabilir. Fakat gri aynalı erkek güneş gözlüğü, bu ürün modelleri arasında sıyrılmayı başarır. Ürün grubunun sahip olduğu geniş cam rengi yelpazesi aradığınız gözlüğü bulmanızı kolaylaştırmanın yanı sıra daha estetik ve karizmatik bir görünüme kavuşmanızı da sağlar. Capcanlı rengiyle göz alıcı bir görünüme sahip olan güneş gözlüğünüzle kombininizi son derece havalı gösterebilmeniz mümkündür.

Yüz Tipinize Uygun Erkek Güneş Gözlüğünü Nasıl Seçebilirsiniz?

Yüz Tipinize Uygun Erkek Güneş Gözlüğünü Nasıl Seçebilirsiniz?

Her ne kadar sezon trendleri çeşitlilik gösterse de kullanıcıların erkek güneş gözlüğü seçerken kendi yüz yapılarına göre tercih yapmaları tavsiye edilir. Belirli ve sabit bir güneş gözlüğü modeli, her kullanıcının simasına uygun olmayabilir. Doğal olarak hiç kimse kendisine yakıştığını düşünmediği bir gözlüğü takmak istemez. Dolayısıyla güneş gözlüğüyle yüz hatları arasındaki ilişkiyi öğrenmek son derece önemlidir. Güneş gözlüğünün modeline karar verirken yüz tipinize uygun tasarımı seçmek, tarzınızı daha doğru ifade etmenize olanak sağlar. Örneğin yuvarlak çehreye sahip kullanıcılar, yüzü daha geniş ve uzun gösteren türler tercih edebilir. Kare ve dikdörtgen gibi köşeli erkek güneş gözlüğü modelleri ise suratı daha uzun gösterir. Bu sayede yuvarlak simaya sahip olan kullanıcılar köşeli ürünleri tercih ederek şıklığını basit bir şekilde ön plana çıkarabilir.

Sert çizgiler barındıran kare çehreye sahipseniz yüzünüzü daha yumuşak gösteren yuvarlak, çekik ve oval erkek güneş gözlüğü modellerini tercih edebilirsiniz. Bu sayede yüz hatlarınızı yumuşatarak kolay bir şekilde oldukça hoş bir görünüm yakalamanız mümkün hâle gelir. Erkek güneş gözlüğü modelleri, yetişkinlerin yanı sıra çocuklar için de pek çok farklılık gösterir. Trendyol’da her yaştan erkek için pek çok güneş gözlüğü bulabilirsiniz. Buna erkek çocuk güneş gözlükleri de dâhildir. Çocukların yüz ve göz yapılarına göre seçilen güneş gözlükleri, onların da zararlı güneş ışınlarından daha iyi korunmalarını sağlar. Ayrıca erkek güneş gözlüğü modelleri arasından çocuğunuzun giyim tarzına ve zevklerine hitap eden ürünleri seçerek onun da görünümünü önemsemesini sağlayabilirsiniz.

Erkek güneş gözlüğü fiyatları, sahip olduğu özelliklere göre değişkenlik gösterir. Satış değeri konusunda belirleyici etkenler; ürünün rengi, materyali, camı, çerçevesi ve fonksiyonu olarak sıralanabilir. Fotokromik ve polarize erkek güneş gözlüğü modelleri, buna örnek olarak gösterilebilir. Fotokromik gözlükler, normalde şeffaf görünümlüyken UV ışınına maruz kalınca koyulaşır. Polarize olanlar ise görüş kalitesini artıran ve ışığı yansıtmayan bir filtreye sahiptir. Bu tarz özellikler, ürün grubunun daha yüksek rakamlardan kullanıcıyla buluşmasına neden olur. Dolayısıyla klasik modeller bu ürünlere nazaran az fonksiyona sahip olduğundan daha düşük fiyatlara sahiptir. Trendyol’un kullanıcılarına sunduğu çeşitli fırsatları ve avantajları yakalayarak bütçenize uygun erkek güneş gözlüğü modellerini kolayca bulabilir ve beğendiğinizi hemen satın alabilirsiniz.

Erkek Güneş Gözlüğü Nasıl Seçilir?

Güneş gözlüğü nasıl seçilir konusu hakkında araştırma yapıldığı zaman ilk olarak görsel detaylar hakkında bilgilere rastlanır. Güneş gözlüğünün, yüz şekline uygun özellikte olması gerekir. Seçilen gözlük yüze tam olarak oturmalı, küçük ya da büyük olmaması önemlidir. Bunun yanı sıra modelin güneşe karşı etkili bir koruma özelliği sergilemesi gerekir. Dolayısıyla alışveriş yaparken ürünün özellikleri ve koruyuculuk faktörünü inceleyerek ihtiyacınıza uygun kullanım sağlayabilirsiniz. Güneş gözlüğünün UV 400 özelliğine sahip olması önemlidir. UV 400 özelliği, gözleri güneşin zararlı etkilerinden korur. Ayrıca gözlüğün polarize cam olması da tavsiye edilen bir detaydır. Polarize cam, nesneleri daha iyi ve net bir şekilde görmeyi sağlar. Seçim yaparken gözlük çerçevesi ve camı da dikkate alınmalıdır. Renk tercihinde bulunurken ihtiyaçlar ve beklentiler düşünülerek hareket edilmelidir. Böylece yüzünüze uygun modeli bulabilirsiniz.

Erkek Güneş Gözlüğü Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Güneş gözlüğü seçiminde kalite oldukça önemlidir. 1995 yılından beri Avrupa Birliği Standartları doğrultusunda kaliteli gözlüklerin üzerinde CE ibaresi bulunur. Bu nedenle seçim yaparken CE ibaresine sahip olan ürünleri tercih etmek doğru olur. Erkek güneş gözlüklerinin yüz ile uyum sağlayabilmesi için yanak ve kaşlara uyumlu olup olmadığının incelenmesi kullanım sırasında rahatlık sağlar. Güneş gözlüğü seçerken, kaşları kapatmayan ve yanaklara değmeyen bir model tercih edebilirsiniz. Uzaktan bakıldığında modelin büyük ya da küçük durmaması önemlidir. Görme sorunları olan kişiler, dereceli güneş gözlüklerine yönelebilirler. Bu tarz modeller, güneşten korurken net bir şekilde görmeyi sağladığı için avantaj sağlar. Yağmur ya da kar gibi hava muhalefetlerinin olduğu zamanlarda güneş gözlüğü kullanılmak isteniyorsa renkli camlar tercih edilebilir. Bu tarz modeller, ışığı yansıtma özelliğine sahiptir.

Hangi Renk Erkek Güneş Gözlüğü Alınmalıdır?

Gözlük rengine karar verirken estetik zevklerin ve ihtiyaçların belirlenmesi gerekir. Estetik açıdan bakıldığı zaman nasıl bir model kullanılmak istendiği dikkate alınmalıdır. Erkek gözlüklerinde sportif detaylarıyla ön plana çıkan pek çok model bulunur. Bu tarz modeller; rengi, yazısı ya da camlarındaki detaylarla kullanıcıya dinamik bir imaj sunar. Sportif bir görünüm yakalamak istiyorsanız kırmızı, yeşil, mavi ya da turuncu gibi renklere yönelim sağlayabilirsiniz. Klasik zevkleri olan kişiler için siyah, lacivert, kahverengi gibi koyu renkler önerilir. Klasik renkler, her türlü kıyafetle kolayca uyum sağlar. Seçim yaparken ihtiyaçların değerlendirilmesi gerekir. Sade bir tarza sahip olan kişiler, daha standart tasarıma sahip olan modellere yönelebilirler.