Materyal
Fiyat
Sandalye ve Bank Sayısı
Renk
Masa Ölçüsü
Takım Tipi
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
"

Bahçe Mobilyası

" araması için 38457 sonuç listeleniyor

Şık ve Ergonomik Bahçe Mobilyası Modelleri Trendyol'da!

Bahçeler; kapalı mekânların yarattığı yorucu etkilerden uzaklaşmak, doğanın, yeşilliklerin ve güzel havaların tadını çıkarmak için müthiş bir fırsat sunar. Bunu konforlu şekilde yapmak için ise bahçe mobilyası kategorisindeki ürünlere ihtiyaç duyulur. Sağladığı rahatlığın yanında açık hava koşullarına dayanıklı şekilde üretilen bahçe teras mobilyaları, aynı zamanda bu alanları çok daha dekoratif kılmak için de oldukça işlevseldir. Farklı renklerdeki ve tasarımlardaki masalar, sandalyeler, kanepeler ya da bahçe takımı modelleri ile bu özgürleştirici ve dinlendirici mekânları çok daha kullanışlı bir yaşam alanına dönüştürebilirsiniz.

Bahçelere Renk Getirecek Bahçe Mobilyası Modelleri

Bahçelere Renk Getirecek Bahçe Mobilyası Modelleri

Bahçe mobilyası, geniş ve içinde çok farklı tipte modellerin bulunduğu bir kategoridir. Bu kategoriye giren ürünleri çeşitli başlıklar altında gruplandırmak mümkündür. Mobilyaların tasarımları, bu anlamda akla ilk gelen faktörlerden biridir. Bahçelerde kullanılmak üzere üretilmiş olan mobilyalar, tıpkı iç mekânlarda kullanılması hedeflenenler gibi modern ya da klasik çizgilerin baskın olduğu farklı tasarımlara sahiptir. Örneğin ferforje bahçe mobilyası seçenekleri, kullanılan metal malzemenin farklı ve detaylı şekilde biçimlendirmesiyle genel anlamda daha klasik bir görünüm yaratır. Bunun yanında modern bahçe mobilyaları ise yaşadığımız çağın esintilerini her alanda hayatının bir parçası kılmak isteyenler için son derece idealdir. Tasarım bahçe mobilyaları ise kendi tarzını ortaya koymak isteyenlerin birinci tercihidir.

Tasarımdan bahsederken elbette ki renklere de ayrı parantez açmak gerekir. Bahçe, temsil ettikleriyle daha çok açık renkleri ve ferah bir atmosferi çağrıştırır. Dolayısıyla beyaz bahçe mobilyası modelleri sıkça tercih edilir. Yaşam alanlarınızda oluşturmak istediğiniz hava doğrultusunda tercih edebileceğiniz her renkten bahçe mobilyası alternatiflerine de rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Bahçe mobilyası modelleri, aynı anda kullanabilecek kişi sayısına bağlı olarak da birbirlerinden ayrılır. Kalabalık bir aileye sahipseniz ya da sık sık misafir ağırlamaktan hoşlanıyorsanız 8 kişilik bahçe masa takımı çeşitleri arasından seçim yapabilirsiniz. Özellikle topluca açık havada yenilen yemekler sizin için vazgeçilmez ise mutlaka masalı bahçe mobilyalarına göz atmalısınız. Tabii bu noktada masa şeklini de kendi beklentilerinize ve göz zevkinize hitap edecek şekilde seçmeniz gerekir. Kare, dikdörtgen ya da yuvarlak bahçe masa takımı modelleri arasından size uygun olan alternatifi seçip açık havanın keyfini tam da istediğiniz gibi çıkarabilirsiniz. Bunun yanında üçlü bahçe kanepesi tipindeki bir ürünü başka mobilyalarla kullanarak kendi oturma grubunuzu yaratabilirsiniz. Üçlü modelleri ikili bahçe koltuğu türündeki ürünlerle kullanmak bu konuda size yardımcı olabilir. Aynısı tekli bahçe koltuğu modelleri için de söylenebilir.

Bahçe takım mobilyaları, dekorasyon alanındaki genel tercihlere göre çeşitlenir. Bu anlamda bahçe L oturma grubu olarak tanımlanan ürünler, son dönemde sıklıkla tercih edilmektedir. Köşe bahçe mobilyası olarak da bilinen bu modeller, takım hâlinde ya da tekli olarak satın alınabilir. Tek olarak tercih etmeniz hâlinde bahçe dekorasyon mobilya kategorisindeki sehpalar ile bu koltukları hem daha çarpıcı hem de daha kullanışlı bir hâle getirebilirsiniz.

Masalar ve sandalyeler, bahçe mobilyası denince akla ilk gelenlerdir. Bahçe kanepe modelleri de özellikle daha geniş alanlar için sağladıkları konfor ve yarattıkları dekoratif etki sayesinde göz ardı edilmemesi gereken alternatifler arasında yer alır. Benzer şekilde bahçe divan modelleri de ayaklarınızı gönlünüzce uzatabileceğiniz, sevdiklerinizle sohbet ederken veya kitabınızı okurken saatlerin nasıl geçtiğini anlamayacağınız yüksek konforlu seçenekler arasındadır.

Yazlık bahçe mobilyaları, açık havada kullanılmak üzere üretilir. Fakat özellikle kış aylarında, havaların soğumasına bağlı olarak bahçeler ve bu alanlar için tasarlanmış olan mobilyalar kullanım dışı kalır. Genellikle bir sonraki bahara kadar kapalı alanlarda saklanırlar. Katlanır bahçe masa sandalye çeşitleri, daha az yer kapladıkları için bu gibi durumlarda önemli bir avantaj sağlar. Kimi durumlarda sadece saklamak için değil, doğrudan kullanım için de yeterli bir alana sahip olmayabilirsiniz. Buna bağlı olarak büyük bahçe mobilyası türlerini yerleştirmekte zorlanmamız son derece olasıdır. Siz de bu sorundan muzdaripseniz bahçe mobilyası mini takım olarak tanımlanan ürünlerle görece küçük alanları etkili şekilde değerlendirme şansını yakalayabilirsiniz.

Teras bahçe mobilyaları arasında bir grup özellikle öne çıkar. Herkesin gönlünde ayrı bir yere sahiptir. Salıncak bahçe mobilya grubuna dâhil olan ürünler, eğlenceyi ve rahatlığı bir araya getirir. Tekli, ikili ya da üçlü olarak tasarlanmış salıncaklar ile bahçe keyfinizi üst seviyelere çıkarabilir ve tüm yorgunluklarınızdan arınıp dinlenebilirsiniz.

Bahçe Mobilyası Modellerinin Belirgin Özellikleri Nelerdir?

Bahçe Mobilyası Modellerinin Belirgin Özellikleri Nelerdir?

Bahçeler; genel itibarıyla huzuru, rahatlığı, dinlenmeyi çağrıştıran alanlardır. Buna bağlı olarak bahçe mobilyası olarak tanımlanan ürünlerin de belirgin özelliği konforu ön plana çıkarmalarıdır. Kimse bahçede otururken ağır davetlerin verildiği bir yemek salonundaymış gibi hissetmek istemez. Dolayısıyla bu durum, bahçe sandalye masa takımı ya da diğer ürünlerin tasarımlarında kendini hissettirir. Bakıldığı zaman bu ürün grubundaki sandalye ya da koltuk tarzı ürünlerin hemen hemen tamamında minder gibi konfor hissini destekleyen malzemelerin kullanıldığı rahatlıkla görülebilir. Rahat bahçe koltuğu tipi ürünlerin de sıklıkla tercih edilen modeller arasında yer alması bu anlam şaşırtıcı değildir.

Bahçe mobilyaları, rahatlıklarının yanında sağlam yapılarıyla da öne çıkar. Bu ürün grubuna dâhil olan modellerin sağlamlıkları iki farklı açıdan büyük önem taşır. Bunlardan ilki uzun kullanım ömrü ile ilişkilidir. Mobilyalar, genel işlevleri itibarıyla ağırlık taşır. Zaman içinde bu ürünlerin üzerine ciddi ağırlıklar biner. Aşınma, zorlanma ve buna bağlı olarak deforme olma ya da kullanılmayacak hâle gelme gibi olumsuzlukların yaşanmaması için bu ürünler oldukça sağlam şekilde üretilir. Kullanılan malzemenin kalitesinden üretim aşamasında gerçekleştirilen montaj işlemlerine kadar her unsur, bahçe mobilyasının dayanıklı olmasını sağlamayı amaçlar.

Söz konusu ürünlerin sağlamlığı, kullanılan alana bağlı olarak da şekillenir. Bahçe mobilyası tipindeki ürünler, açık havada kullanılmak üzere tasarlanır. Dolayısıyla her tür hava olayına maruz kalabilirler. Aniden bastıran bir yağmurun ya da direkt güneş ışığının oluşturabileceğini olumsuzluklara karşı son derece dayanıklı olmaları bu nedenle önemlidir. İç mekânlarda kullanılan klasik mobilyalar için bu durum görece farklıdır. Zira bu ürünler, her zaman korunaklı bir alanda bulunur. Şartlar, kullanıcıların kontrolü altındadır. Fakat bahçelerde kullanılan mobilyalar, beklenmedik durumlarla karşılaşabilir. Böyle zamanlarda zarar görmemeleri gerekir. Bu gereklilik, tasarım ve üretim aşamalarında göz önünde bulundurulur. Plastik gibi dayanıklı materyallerin bahçe mobilyası üretiminde kullanılmasının temelinde de aslında bu gereklilik yatar. Bu açıdan bakıldığında plastik gibi malzemelerin iç mekânlarda kullanılan mobilyalarda pek tercih edilmemesi de söz konusu dayanıklılık detayı üzerinden açıklanabilir.

Materyaline Göre Bahçe Mobilyası Seçenekleri Nelerdir?

Materyaline Göre Bahçe Mobilyası Seçenekleri Nelerdir?

Bu tür ürünler çok farklı materyaller kullanılarak üretilebilir. İmalatta tercih edilen bahçe mobilya malzemeleri, bu tür ürünlerin sınıflandırılması için kullanılan belirleyici faktörlerin başında gelir. Plastik bahçe mobilyaları, ilk anda akla beyaz masaları ve sandalyeleri getirse de günümüzde bu başlık altında değerlendirilen ürünler çok farklı özellikler taşımaktadır. Çok farklı renklerde üretilebilen bu mobilyalar, özellikle suya dayanıklı olmalarıyla dikkat çeker. Bunun yanında plastiğin doğası gereği hafif olması da taşıma açısından büyük kolaylık sağlar. Bu materyalin şekillendirme konusunda sunduğu büyük fırsat, özellikle ürünlerin tasarımlarında kendini gösterir. Öyle ki plastik mobilyalar, biçimsel anlamda geniş bir yelpazeye yayılmalarına ek olarak başta ahşap olmak üzere diğer materyalleri de çağrıştıracak şekilde dizayn edilebilir.

Ahşap, her tür mobilya üretimi için elverişli bir malzemedir. Buna bağlı olarak da ahşap bahçe mobilyaları çok geniş bir çeşitliliğe sahiptir. Ahşaptan üretilmiş salıncaklar, koltuklar, kanepeler ya da bahçe yemek masası modelleri sıklıkla tercih edilen alternatifler arasında yer alır. Bu ürünler, suya dayanıklı biçimde ve dış mekânlarda kullanılmalarını sağlayacak teknikler aracılığıyla üretilir. Dolayısıyla su kullanılarak temizlenmeleri de mümkündür. Ayrıca ağaçtan üretilmiş olmalarından ileri gelen doğal görüntüleriyle bu mobilyalar, bahçelerin atmosferine çok ama çok yakışır.

Aynısı hasır bahçe mobilyası çeşitleri için de rahatlıkla söylenebilir. Hasır ipliklerinin göze hoş gelecek şekilde örülmesiyle üretilen bu mobilyalar da bahçe ve açık alanları daha sıcak bir atmosfere büründürür. Bu malzeme; sıklıkla metal, ahşap ve bambu iskelete sahip mobilyaların oturma kısımlarında kullanılır. Örneğin, ahşap ayaklara sahip bir balkon koltuğu hasır malzeme kullanılarak daha zengin bir görünüme kavuşturulur. Çift malzeme kullanımının yarattığı bu zenginlik, hasır mobilyaların önemli avantajları arasında sayılabilir.

Daha çok Asya, Afrika ve Amerika kıtalarında bulunan bambu, çok geniş kullanım alanına sahip bir malzemedir. Bahçe mobilyası çeşitleri de elbette bunlardan biridir. Doğal görünümleriyle öne çıkan bambu bahçe mobilyası modelleri, çok farklı ürünleri kapsar. Yani bahçenizi bu materyalden yapılmış ürünlerle dekore etmek istiyorsanız farklı masa, sehpa, sandalye, koltuk ya da kanepe tasarımlarını birlikte kullanma şansını da elde edersiniz. Böylece bambunun ana vatanı olan otantik coğrafyaların sıcak esintisini yaşam alanlarınızın bir parçası hâline getirebilirsiniz.

Tıpkı bambu gibi rattan da otantik, şık ve sıcak bir ortam yaratmak için idealdir. Avustralya, Afrika ve Asya’nın tropikal kesimlerinde yetişen ağaçlardan elde edilen bu materyal kullanılarak üretilen rattan bahçe mobilyası çeşitleri, genel olarak örgülü yapılarıyla dikkat çeker. Bu malzemenin doğal hâli yağmur ya da direkt güneş ışığı gibi faktörlere karşı görece daha az dayanıklıdır. Dolayısıyla artık daha çok enjeksiyon ya da bu malzeme gibi görünen plastik ürünler tercih edilmektedir.

Materyallerine göre bahçe mobilyası türlerinden bahsederken metalden de söz etmek gerekir. Metal bahçe mobilyası çeşitlerinin öne çıkan özelliği sağlamlıklarıdır. Metalden imal edilen ürünler, ağırlık ve darbelere karşı son derece dayanıklı olduğundan uzun bir kullanım ömrü vadeder. Elbette ki bu gruba dâhil olan ürünlerin tek avantajı dayanıklı olmaları değildir. Örneğin ferforje demir bahçe mobilyası çeşitleri, bulundukları ortama şık ve zarif bir hava katar. Bir metal çeşidi olan alüminyum gerek ham ve parlak hâliyle kullanıldığında gerekse daha mat şekilde renklendirildiğinde bahçe mobilyalarına modern görünüm kazandırır. Alüminyum bahçe takımı çeşitleri, bu tarz bir görünüm yakalamak isteyenler tarafından tercih edilebilir.

Bahçe Mobilyalarının Suya Dayanıklılığı Nasıldır?

Bahçe Mobilyalarının Suya Dayanıklılığı Nasıldır?

Bahçe mobilya takımı ve açık havada kullanılacak tüm bu tarz ürünler, iki farklı sebeple suya karşı dayanıklı olmalıdır. Bu nedenlerden ilki, elbette kullanıldığı alan itibarıyla mobilyanın yağmura ve yağışlı havalara maruz kalabilme olasılığıdır. Bahçe konsepti; daha çok yağışların azaldığı, hava sıcaklıklarının yükseldiği bahar ve yaz ayları için işlevseldir. Fakat bu dönemlerde de söz konusu hava olaylarının gerçekleşme ihtimali elbette ki vardır. Dolayısıyla bahçe mobilyalarının suya karşı dayanıklı olması gerekir. Aksi hâlde mobilyalar, yağışlardan ciddi anlamda etkilenir ve zaman içinde kullanılması güç hâle gelebilir.

Bu tür ürünler, açık havada kullanıldığı için kapalı alanlarda bulunan mobilyalara kıyasla çok daha kolay kirlenir. Buna bağlı olarak da mobilyaların daha sık temizlenmesi gerekir. Su da bilindiği üzere her tür temizlik işlemi için kullanılan bir maddedir. Hâl böyleyken bahçe mobilyası grubundaki ürünlerin, suya karşı dirençli olmaları onların temizlenmelerini de daha kolay hâle getirir.

Bu iki sebepten ötürü bahçe mobilyaları, hangi malzemeden üretilmiş olursa olsun, genel itibarıyla farklı seviyelerde de olsa suya dayanıklı şekilde tasarlanır. Ürünlerin imalat süreçleri de bu doğrultuda düzenlenir. Yine de alışveriş yaparken bu önemli niteliği gözden kaçırmamanız gerekir. Özellikle yoğun yağış alan bölgelerde yaşıyorsanız seçiminizi suya dayanıklı bahçe mobilyaları arasından yapmanız doğru bir karar olur. Ek olarak bahçe mobilya örtüsü kullanmak bu tarz ürünleri korumak adına tercih edilebilecek bir yöntemdir.

Kullanım Alanlarına Göre Bahçe Mobilyası Seçimi Nasıl Yapılır?

Kullanım Alanlarına Göre Bahçe Mobilyası Seçimi Nasıl Yapılır?

Bahçe için koltuk alırken bazı konulara özellikle dikkat etmeniz gerekir. İlk olarak mobilyanın iskeletinin hangi malzemeden yapıldığını göz önünde bulundurmalısınız. Metal bir ürün alıyorsanız mobilyanın paslanmaya karşı dirençli olup olmadığına dikkat edilmelidir. Alüminyum, paslanmaz özelliği sayesinde bu noktada tercih edilmesi gereken birinci materyal olarak işaret edilebilir. Metalden yapılmış bir bahçe oturma seti almayı planlıyorsanız alüminyum modellere ağırlık vermeniz faydalı olur. Aynısı bahçe oturma takımı ve masa seti tipindeki mobilyalar için de geçerlidir.

Mobilyaları kullanacağınız alanın büyüklüğü de seçim aşamasında dikkat etmeniz gereken faktörlerdendir. Ürünü çok geniş olmayan bir balkona yerleştirmeyi düşünüyorsanız büyük ölçülü dış mekân mobilyaları modellerinden kaçınmalısınız. Örnek vermek gerekirse bahçe mobilyası yemek masası kategorisindeki bir ürün, balkon için fazla büyük olabilir. Bu tür alanlar için ideal boyutlara sahip balkon bahçe takımları daha doğru bir alternatiftir. Daha genel ifade etmek gerekirse bahçe balkon mobilyaları bu alanlar için idealdir. Daha ufak bahçe oturakları da kısıtlı alanlar için tercih edilebilir. Balkon koltuk takımı ise bu alanlar için özel olarak dizayn edilmiş ürünlerdir.

Kış bahçesi olarak isimlendirilen alanlar, havaların soğuk olduğu dönemlerde de kullanılmak üzere camekân tarzı malzemelerle kapatılır. Dolayısıyla bu alanların yağış alma ihtimali yok denecek kadar azdır. Bu alanlar için standart bahçe mobilya çeşitleri tercih edilir. Dilerseniz kış bahçesi köşe takımı gibi spesifik ürünlere de yönelebilirsiniz. Örneğin bu mekânlar için şemsiyeli bahçe masası tipindeki ürünler kullanışlı değildir. Bu konseptin yaygınlık kazanmasına paralel olarak kış bahçesi mobilyaları da her türden beklentiye karşılık verecek şekilde çeşitlenmektedir.

Bahçe ürünlerinin aynı zamanda UV ışınlara karşı dayanıklı olması gerekir. Bu özelliği taşımayan bahçe mobilyası modelleri, dış faktörlerden kolaylıkla etkilenebilir. Bu durum da kısa süre sonra yeni bir alışveriş ihtiyacını doğurabilir.

Bahçe Mobilyalarının Fiyat Aralıkları Nasıldır?

Bahçe Mobilyalarının Fiyat Aralıkları Nasıldır?

Bahçe mobilyaları fiyatları, çok geniş bir aralığa yayılmış durumdadır. Yani farklı seviyedeki bütçelere sahip olan kişiler, ihtiyaç duydukları ürünlere bu sayede ulaşabilir. Lüks ve ithal bahçe mobilyaları, yerli ürünlere kıyasla daha yüksek tutarlara satılabilir. Benzer şekilde daha az parçalı bahçe oturma takımı fiyatları da daha düşük olabilir. Fiyatlar hakkında bilgi toplamaya başlamadan önce ihtiyaçlarınızı karşılayacak ürünleri belirlemeniz tavsiye edilir. Bu sayede hem bütçe dostu hem de beklentilerinize uygun bir alışveriş yapabilirsiniz.

Bahçe koltuk takımı fiyatlarını ve benzer ürünlerin özelliklerini incelemek ya da bu alanlardaki alışverişleriniz için Trendyol’u gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Binlerce çeşit ürüne web sitesi ya da mobil uygulama üzerinden ulaşmanız mümkündür. Birkaç tıklamayla verdiğiniz siparişiniz kısa süre içinde adresinize teslim edilir.

Bahçe Mobilyası Modelleri Nelerdir?

Bahçe mobilyaları özellikle bahar ve yaz aylarında kullanıcıların rahatlıkla doğanın tadını çıkarabilmelerini sağlayan ürünlerdir. Sıcak mevsimlerde güneşin ve muhteşem ağaçların yanı başında olmak isteyenler bahçe mobilyaları sayesinde bu alanın keyfini sürebilir. Bahçe Takımı çeşitleri; kullanılacak alana, oluşturulmak istenen tasarıma ve kapasitelerine göre değişik şekillerde tasarlanmıştır. Özellikle ahşabın sıcaklığını sevenler bu renk tonlarında ürünleri kullanarak bahçenin doğal görüntüsüne katkıda bulunabilir. Açık renklerin aydınlık ve temiz görüntüsünden hoşlananların favori ürünleri ise beyaz bahçe mobilyası çeşitleridir. Beyaz bahçenizin daha ferah ve şık görünmesini sağlayacaktır. Öte yandan hem metal ürünlerde hem de bambu mobilyalarda grinin farklı tonlarına da rastlanabilir. Gri bahçe mobilyası çeşitlerinin avantajı da kir göstermemeleri ve estetik yapılarıdır. Gri dışında sarı, yeşil, mavi gibi canlı renk tonları da bahçe mobilyası tasarımlarında sık sık kullanılır.

Bahçe Mobilyası Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Bahçe mobilyası alınırken dikkat edilmesi gereken temel nokta, bu ürünlerin dış ortam şartlarına uyumlu olup olmadığıdır. Bahçe mobilyaları genellikle toprak zemin üzerinde, çim alanlarda ve teras gibi bölgelerde kullanılır. Bu alanlar; yağış, güneş ışığı, buzlanma, küf gibi problemlerle karşı karşıyadır. Bahçe mobilyalarının da bu gibi durumlardan etkilenmeyecek dayanıklılık seviyesine sahip ürünler olması gerekir. Öte yandan tüketicilerin bu ürünü temin ederken göz önünde bulundurması gereken bir diğer nokta ise terletmeyen kumaş ve yarı sert sünger kullanımıdır. Eğer minderli bir mobilya tercih edilecekse bu detaylar büyük önem arz eder. Fazla yumuşak süngerler hareketleri kısıtlayabilir. Yumuşak süngerler oturup kalkma başta olmak üzere pek çok hamleyi yaparken bedeni kısıtlar. Kumaşlarda terleme sorunu yaşanması da konforu olumsuz etkiler. Özellikle uzun süreli oturumlarda bu terleme, hem kıyafetlerde hem de minder kılıflarında nahoş görüntü oluşturur.

Bahçe Mobilyası Nasıl Temizlenir?

Bahçe mobilyası temizliğine kullanılacak malzemeler, mobilyanın materyallerine göre değişiklik gösterir. Ahşap ürünlerle yapılan mobilyaları, bu materyal için özel üretilen sprey veya sıvı deterjanları kullanarak temizlemek gerekir. Özellikle parke yüzeylerin temizliğinde kullanılan hassas deterjanlarla ahşap bahçe mobilyalarını temizleyebilmek mümkündür. Öte yandan bambu, rattan gibi materyallerde ise nemli ve yumuşak bir bez ile tozunu almak yeterli olacaktır. Hiçbir bahçe mobilyasının temizliğinde sert fırçalar, çamaşır suyu gibi materyaller, çok ıslak bezler kullanılmamalıdır. Bilhassa ahşap ürünlerde ıslaklık, şişme ve çatlama gibi problemlerin yaşanmasına sebebiyet verebilir. Plastik ve metal ürünlerde ise yumuşak uçlu fırçalarla temizlik yapmakta sakınca yoktur. Elbette bu ürünler de metal veya plastik zemini çizmeyecek, mobilyanın yapısına zarar vermeyecek formda olmalıdır. Bahçe mobilyası temizliğinde dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise renk değiştirecek deterjanlardan kaçınmaktır. Kalın partiküllü yapıları olan deterjanlar minimal düzeyde de olsa aşınmaya sebebiyet verir. Üstelik bu ürünlerin mobilyaların dış yüzeyinde ortaya çıkaracakları zarar, renk değişikliğini de beraberinde getirebilir.