placeholder
"

Rozet

" araması için 100.000+ sonuç listeleniyor

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Rozet

Birbirinden farklı tasarımları ile özgün kombinlerinizin tamamlayıcı parçası olacak rozet çeşitleri günlük hayatta sıklıkla kullanılır. Yaka iğnesi olarak kullanılabileceği gibi çanta, şapka ya da üzerinizde taşıdığınız aksesuarların üzerine de takılarak kullanılabilir. Her yaş aralığında sevenleri bulunan rozetler, giyimi ile farklı tarzlar yaratmayı hedefleyen kişilerin gözdesidir. Takip ettiğiniz ya da hayranı olduğunuz müzik gruplarının, şarkıcıların, yazarların, ünlülerin resimlerinin üzerinde bulunduğu parçaların taşınması kullanıcıları iyi hissettirir. Bazı insanlar için bu ürünlerin taşınması, sevgilerini ifade etmenin bir yolu olarak görülebilir. Konser alanlarında bu ürünleri takarak desteğinizi ve beğeninizi gösterebilirsiniz. Çeşitli malzemelerden üretilen bu aksesuarın temsil ettiği farklı nesneler de olabilir. Bazen en sevdiğiniz meyve ya da hayvanın şeklinde bir model taşımayı da isteyebilirsiniz. Gençler arasında yaygın kullanımı olan ürünün tahta, metal, demir ya da çelik gibi farklı materyallerden üretimi de bulunur. Bazı modeller mini boy olarak isimlendirilecek kadar ufak olur. Bulunduğunuz ortamda dikkatleri üzerinize toplamayı istediğiniz durumlarda gömlek yakasına ya da kıyafetinizin üzerinde bu tasarımlardan birini iliştirebilirsiniz. Kullanım kolaylığı ve hafifliğiyle tercih edilir. Büyük model tercihi de yapabilirsiniz. Sade bir kumaş çantayı renklendirmeyi isterseniz, büyük rozet modelleri kullanmayı isteyebilirsiniz. Çantalarda sıklıkla tercih edilen metal rozet kullanım kolaylığı ve hafifliği ile kullanıcının beğenisini kazanan bir modeldir. Birbirinden farklı tasarım ve desenlere sahip seçenekler arasında her zevke hitap edecek birçok model bulunur. Son zamanlarda hediyelik olarak da pek çok kişinin tercih ettiği ürünler, vereceğiniz kişiyi ne kadar yakından tanıdığınızı temsil eden bir armağan türüdür. Çocuklara hitap eden farklı çeşitleri bulunmasıyla birlikte, öğretmenlerin sınıftaki çocukların başarısını takdir ederken kullandığı bazı özel modeller de bulunur. Trendyol üzerinden zevkinize hitap eden, tarzınıza uygun rozete hızlıca sahip olabilirsiniz. Aradığınız özel bir desen, renk ya da model varsa filtreleme yöntemi ile aratmanız tavsiye edilir böylece kombinlerinizin tamamlayıcı olan parçalara hızla ulaşabilir, siparişinizi oluşturduktan sonra tercihinizi güvenle tamamlayabilirsiniz.

Rozet Çeşitleri Gün Boyunca Yanınızda

Günlük kullanıma oldukça uygun olan bu aksesuarın taşınması konusunda sorun yaşamazsınız. Hafif olması sayesinde her şeyin üzerine iğnesi yardımıyla tutturduğunuzda nesne üzerinde ek bir ağırlığa sebebiyet vermez. Ayrıca üzerine takıldığı malzemeye zarar da vermez. Bu durum sayesinde ekstra bir çaba harcamadan üzerinizde değerli semboller taşıyabilirsiniz. Tuttuğunuz takıma ait sembolleri ya da bayrak renklerini barındıran özel parçalar kullanabilirsiniz. Özellikle maç ya da sonrasında kutlama eylemlerinde sıklıkla kullanılan bu ürün futbol severlerin gözdesidir. Çok kişilik eylemlerde ve organizasyonlarda birliktelik ruhunun taze tutulması için bu tarz semboller kullanılır. Şirketiniz ya da firmanız için bir organizasyon düzenlediğiniz zaman, çalışanların bir kısmı birbirini tanıma konusunda bazen zorlanabilir. Özellikle farklı şehirlerde ya da ilçelerde faaliyet gösteren şubeleriniz varsa çalışan buluşması bazen kafa karışıklıklarına yol açabilir. Bu tarz organizasyonlarınız için rozet kullanmanız işinizi kolaylaştırabilir. Çalışanların aidiyetini artırır ve kaynaşmalarını kolaylaştırır. Okula yeni başlayan çocuklar için başarılarının takip edilmesi önem arz eder. Anne ve babanın ya da öğretmenin gözünde değerli olduğunu ve başarısının takdir edildiğini bilmesi öğrenme sürecini olumlu etkiler. Bunun için kullanılan bazı ödüllendirme yöntemleri vardır. Okumayı söken çocuklara üzerinde artık okuyorum ya da okumayı biliyorum gibi ifadeler yazan bir rozet hediye edilmesi çocuğun okuma şevkini arttıran bir faktör olabilir. Aynı şekilde yeni yazmaya başlayan çocuklar için de özel olarak tasarlanan seçenekler mevcuttur. Yetişkinlerde genellikle ceketlerin sol yakasına takılarak kullanılan ürünler şık bir görünüm kazandırır. Bu şık görünümün yanı sıra karşı tarafa mesaj verebilecek anlamlar taşıyabilir. Bazen ait olduğunuz bir futbol takımı bazense değer verdiğiniz bir düşünür ya da saygıdeğer bir şahsın anılması amaçlı takılabilir. Toplumsal sağduyunun artırılması için takılan çeşitler, zamana göre farklılık gösterse de iyi bir amaca hizmet ederek ortak noktada buluşurlar. Bazen barış sembolü bazen ise elem bir hadiseden sonra sembolleşen şekillerden oluşan ürünler toplumun hassas ve duyarlı üyeleri tarafından tercih edilir. Erkek rozet genellikle takım elbiselerin sol yakalarına takılarak kullanılır. Farklı tarzlarda kullanımlar olsa da yaygın kullanım bu yöndedir. Özellikle damla rozet olarak isimlendirilen şekli ile takım elbiselerin yakalarında yer edinen ürünler, kurumsal sahada uzun yıllardır kullanılır. Kurumsal logo veya sevilen bir sembolden oluşan bu ürünler hem erkek hem kadın kullanıcılar için yıllardır anlamlı bir aksesuar olma özelliğini taşır. Tarihi bazı olayların ifade edilmesi için kullanılan semboller olduğu gibi, zamansız değerlerin sembolleşen halleri de aynı şekilde kullanılır. Milli değerleri yansıtan bir bayrak rozet taşımayı seviyorsanız yakanıza yakışacak birden fazla modele Trendyol üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz. 

Özel Günlerin Minik Yıldızları Olan Rozet Modelleri

Küçük olmalarına rağmen birden çok anlam ifade edebilen bu aksesuarlar, özel günlerde de pek çok kişinin tercih ettiği bir üründür. Arkadaşlar arasında hediye olarak seçebilmenin yanında, topluca kullanabilirsiniz. Özel günlerinizde yanınızda olan kişiler ile ortak bir bağı simgeleyen bu minik parçalar, özel günlerinizi hatırlamanıza ve daha anlamlı olmasına yardımcı olur. Düğün, kına gibi organizasyonlarda üzerinde düğün ile ilgili espirili sözler bulunan ürünler gelin ve damadın yakın arkadaşları tarafından kullanılır. Düğünlerin yanı sıra bekarlığa veda partilerinde sıklıkla görülen eğlenceli rozetler ile, siz de arkadaşlarınızla aranızda bir ekip ruhu yaratarak eğlenebilirsiniz. Şimdilerde katılımcılara davetiye ile birlikte ya da organizasyon alanında bir hatıra hediyelik olarak verilir. Düğün, nişan, sünnet, bebek doğumu gibi durumlarda misafirlere üzerinde günün önemini belli eden bir yazı bulunan rozetler hediye edilir. Trendyol’da birçok farklı etkinlik için tasarlanan ürünler bulunur. Aynı şekilde en iyi arkadaş, benim canım annem, dünyanın en tatlı sevgilisi, aslan babam gibi ifadeler ile süslenen ürünleri, özel günlerde ya da doğum günü organizasyonlarında hediye edebilir veya birlikte takabilirsiniz. Güzel bir birlikteliği simgeleyen, rahat kullanıma sahip ve tarzınızı ortaya çıkaran modeller ile siz de güzel geçen bir günü daha özel kılabilirsiniz. Ayrıca hatıralarınızdan geriye bir anımsatıcı olarak da taktığınız ürünü yıllarca saklayabilir ya da kullanabilirsiniz. Bu gibi organizasyonların dışında, bazı özel davetlerde veya gecelerde şık bir elbise ile kullanabileceğiniz taşlı veya iğneli rozet de bulunur. Yusufçuk ya da kelebek modellerinde üretilen bu göz alıcı ürünler, görünümünüze şıklık katar. Bazen özel taşlar kullanılarak tasarlanan modeller, bazense değerli madenlerden üretilir. Rozet iğnesi, üründe kullanılan materyale göre değişebilir. Trendyol üzerinden yapacağınız tercihi herhangi bir güvenlik problemi yaşamamanız için özel önlemler alınır. Siparişinizi gönül rahatlığı ile oluşturabilir, takibini yapabilirsiniz. Ayrıca satın almayı istediğiniz ürün konusunda kararsız kalırsanız, ürünün hemen altında bulunan kullanıcı yorumlarını okuyabilirsiniz. Daha önce alışverişi onaylanan kullanıcıların deneyimlerini kolayca öğrenebilir alacağınız model konusunda emin olarak seçiminizi tamamlayabilirsiniz. 

Zamansız Kullanımı ile Rozetler

Rozet kelimesi Fransızcadan Türkçeye geçen bir kelimedir. Fransızcadaki rosette kelimesinin anlamı küçük güldür. Orijinal dildeki bu kelime, küçük gül şeklinde kumaştan yapılan süsü ifade eder. Etimolojik yolculuğundan da anlaşılacağı üzere, insanlar bazı değerleri ifade edebilmeleri için uzun süredir bu tarz semboller kullanır. Günümüzde de kullanım alanında bir değişiklik olmadan, çeşitlendirilen zengin ürün yelpazesi ile insanların üzerlerinde taşımayı istediği semboller ve ifade ettikleri değerler bulunur. Küreselleşen dünya sayesinde, dünyanın her yerinden insanlarla aynı sembolleri taşıyabilirsiniz. Bunun yanı sıra tamamen milli anlamlar taşıyan semboller de vatandaşların birbirine ve vatanlarına bağlılığını simgeleyen bir araç olmuştur. Bu ürünler sayesinde bazen kurumsal bazen de hayat görüşünüzü üzerinizde minik semboller ile kolayca ifade edebilirsiniz. Kimi zaman değer verdiğiniz bir fikir ya da kişiyi yansıtan simgeyi üzerinizde taşıyarak göstermeyi isteyebilirsiniz. Böyle durumlarda yaka kenarına ya da istediğiniz herhangi bir yere iliştirerek oldukça zarif bir şekilde söylemeyi istediklerinizi gösterebilirsiniz. Kamusal ya da kurumsal hayatta ayrı ayrı kullanımı bulunmasıyla birlikte, ürünler saygı duyulan ya da sevilen sözlerin daima hatırlanması için de kullanılır. Ya da sadece beğeniyi ifade etmenin bir aracıdır. Kişisel zevkinize hitap eden ürünleri filtreleme yöntemi ile zorlanmadan bulabilirsiniz. Mesela sevdiğiniz bir dizinin ürünlerini arıyorsanız arama bölümüne ismini ve ürünün ismini girmeniz bulmanızı kolaylaştırır. Arama bölümüne harry potter rozet yazarsanız, bu film serisi ile ilgili özel tasarlanan modellere ulaşabilirsiniz. Boyutları ve malzemelerine göre değişiklik gösteren rozet fiyatları, her kullanıcının ayrı ayrı talebine ve bütçesine hitap eder. Dilediğiniz fiyatta ürüne sahip olmak için, arama filtrelerini kullanarak çıkan seçenekleri inceleyebilir, işleminizi hızlıca tamamlayabilirsiniz.

Farklı Boyutları ile Anlamlı Rozet Modelleri

Rozet, genellikle kare veya yuvarlak olarak üretilen, bir düşünceyi, olayı, grubu, kurumu temsil eden sembollerin bulunduğu ve çanta veya yaka kenarlarında sıklıkla kullanılan bir aksesuardır. Bu ürünün kullanılması, uzun zamandır bir aidiyeti ya da taraftarlığı ifade etmenin zarif ve şık bir yoludur. Kombininizin tamamlayıcısı olarak da kullanabileceğiniz gibi herhangi bir eşyanın üzerine de takabilirsiniz. Kış aylarında atkı ya da bere üzerinde şık duran parçalar yaz aylarında ise plaj çantanıza hoş bir dokunuş yapabilirsiniz. Genellikle metal malzemeler kullanılarak üretilir. Bunun yanında ahşap, çelik, plastik materyallerde üretimde sık tercih edilen materyallerdendir. Uzun zamandır, toplum içerisinde ait olunan ya da sevilen herhangi bir şeyin ufak bir simge yardımı ile ifade edilmesinde kullanılır. İstenilen özellikleri içerisinde barındırması için öncelikle talep ettiğiniz modelin boyutunu belirlemelisiniz. Ürün boyutuna göre kullanım alanları değişiklik gösterebilir. Küçük boyutlu, dikkat çekmeyen ve hafif bir ürün almayı isterseniz, yaka rozet sizin için doğru bir tercih olabilir. Genel itibari ile döküm ve metal bir malzemeden yapıldıkları için yakada kullanılan bu ürünler, oldukça dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Sosyal hayattan ziyade kamu hayatında tercih edilmeleri de formal görünümü tamamladıkları içindir. Birbirinden farklı üretilen Rozet ölçüleri bulunur. Küçük olarak üretilen rozet 22 mm kıyafetinizde hoi bir tamamlayıcı olur. Daha büyük parça arayışındaysanız rozet 125 mm ölçüsü ihtiyacınızı karşılar. Bu aralıkta kendi zevkinize ve isteğinize hitap eden bir ölçüyü kolaylıkla bulabilirsiniz. Çok da küçük olmayan bir diğer boyut rozet 25 mm ile kıyafetiniz ya da çanta gibi aksesuarlarda sevilen ölçülerdendir. Daha büyük bir boy olan rozet 30 mm, orta ölçülü ürünler kullanmayı isteyenler için idealdir. Bu seçenekler dışında rozet 40 mm ölçüsü de tercih edilebilir. Trendyol üzerinden ürünleri detaylı inceleyerek ihtiyacınıza uygun olanı belirleyebilirsiniz. 

Milli Değerlerin Taşıyıcısı Rozet Çeşitleri


Üzerinde bir bayrağı, renklerini ya da ülke haritasının sembolize eden bir versiyonu bulunan bu ürünler, milli duyguların canlı tutulması için pek çok kişi tarafından kullanılır. Bu tarz rozetlerin kullanımı özellikle siyasetin içerisinde bulunan kişiler, milletvekilleri, siyasi parti üyeleri veya milli değerlere saygı duyan vatandaşlar tarafından tercih edilir. Vatan sevgisini yakasında taşıdığı aksesuar ile göstermeyi isteyen toplumun herhangi bir kesiminden bireyler için kullanışlı olan bir ürün olarak ay yıldız rozet, ifade ettiği büyük değerleri oldukça şık bir şekilde yansıtır. Bu amaçla Türk bayrağı rozet kullananların sayısı oldukça fazladır. Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu olmakla birlikte, pek çok genç için bir önder olan Türk tarihinin önemli şahsiyetinin silüeti ya da imzasının bulunduğu bir Atatürk rozet taşımayı çoğu vatandaş saygılarının bir sembolü olarak görür. Atatürk veya kültürel miraslarımızı barındıran rozetler de Türkiye'de yaşayan kişiler tarafından kullanılır. İstediğiniz herhangi bir rozet setini kolaylıkla tercih edebilirsiniz. Set halinde satılan ürünler, kullanıcılar için daha uygun bir fiyat seçeneği sunar. Kullandığınız ürünün materyalini kullanım alanınıza göre seçebilirsiniz. Uzun vadeli ve resmi kullanımlar için döküm rozet tercih edilebilir. Hafif bir seçenek arayışında olanlar için tahta rozet uygundur. Tahta olması nedeniyle üzerinde bulunduğu maddeye ek bir ağırlık sağlamadığından kullanımı kolay olur. Döküm kadar ağır olmayan bir çelik rozet de oldukça sağlam ve dayanıklıdır. Ancak seçtiğiniz materyalin üzerinde bulunacak desen ve şekle göre de değişme ihtimali vardır. Trendyol’dan ürün çeşitlerine göz atarak beğendiğiniz modelleri kendinize ya da sevdiklerinize uygun fiyat seçenekleri ile edinebilirsiniz.

Kişiye Özel Tasarlanan Ürünler Trendyol’da

Özellikle yaka kartı yerine kullanılan bu ürün tipi sizin verdiğiniz bilgi ve taleplere göre değişiklik gösterir. Şirket, işyeri gibi yerlerde kullanılmak üzere dilediğiniz logo veya isme göre tasarlanabilecek ürünler bulunur. Bazı dönemlik etkinliklerde de aynı şekilde isim veya konum bilgisi yazan bir kişiye özel rozet kullanılabilir. Talebe göre farklılık gösteren bu kategoride asıl amaç kullanıcının dilediği gibi ürünler sunulmasıdır. Sahip olduğunuz kafenin çalışanları için bir almayı isterseniz, bilgilerinizi hazırlayarak rozet sipariş listesini hazırlamalısınız. Siparişiniz buradaki veriler kullanılarak tek tek hazırlanır. Bazı ürünlerde isim yazma bölümü boş bırakılarak standart bir model tasarlanır. Bu durumda kullanıcının silinmeyen bir kalem yardımıyla üzerine adını kendi yazması gerekir. Satın almayı istediğiniz ürünün materyaline de doğru karar vermelisiniz. Sizi ve kurumunuzu yansıtacak bir tarza sahip olması daha etkileyici durmasını sağlayabilir. Kurumsal kullanımlar dışında üzerine kendi istediğiniz desenin baskısını yaptırabileceğiniz ürünler de mevcuttur. Rozet şekilleri birbirinden farklı olabilir böylece kullanıcılar geniş bir model yelpazesini keşfederek tarzlarına uygun modeli kolayca bulabilir. Klasik dikdörtgen ya da yuvarlak modellerin dışında üzerindeki desenin şekline göre tasarlanan ürünler de bulunur. Şekillere göre kesimi yapılan modeller kendi özgün sınırlarına sahiptir. Araçlarda sıklıkla kullanılan özel tasarımlara sahip şerit rozet gibi seçenekler direksiyon veya koltuk kılıfı gibi deri kumaşlara veya aracın diğer yüzeylerine yapıştırılarak kullanılır. Çıkarma işlemi sırasında ise geride herhangi bir iz bırakmazlar. Bu yöntemlerle aracınıza ya da bu tarz metal yüzeylere de özgün dokunuşlar yapabilirsiniz. Trendyol üzerinden seçeceğiniz ürünlerle sevdiklerinizle özel anlarınızı unutulmaz bir anı olarak saklayabilirsiniz.