İlgili Kategoriler
Renk
Fiyat
Materyal
Yavrulu Yatak
Tema / Stil
Stil
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Bebek Odası Takımı

" araması için 1289 sonuç listeleniyor

Bebeklerinizin Konforu İçin Uygun Bebek Odası Takımı Modelleri Trendyol'da!

Her ebeveyn, çocukları için üst düzeyde güvenli ve konforlu bir ortam yaratmak ister. Bebek odası takımı seçimi bu noktada oldukça önemlidir. Bebeklerin gelişme süreçlerinde uyudukları ve vakit geçirdikleri bu özel odaya, kullanımı rahat eşyalar seçilir. Geniş ürün yelpazesi ve renk seçenekleriyle birbirinden farklı tasarımlar oluşturabileceğiniz bebek odası takımları mevcuttur. Çeşitli eşyalar içeren takımlar arasından ihtiyaç duyduğunuz ve kullanımınıza uygun özellikleri barındıran seti tercih edebilirsiniz.

Bebek odası modelleri, miniklere uygun bir yaşam alanı sağlaması için çeşitli detaylar içerir. Bebeği tehlikeye atmayacak eşyalardan oluşur. Bu ürünlerde birbirinden farklı güvenlik kilitleri mevcuttur. Bu ürünleri tercih ederek bebeğiniz için endişe duyacağınız sorunları ortadan kaldırabilirsiniz. Evinizin ölçülerine uygun belirleyeceğiniz mobilya takımlarıyla bebek odasına ferah bir görünüm kazandırabilirsiniz. Ayrıca büyüyebilme özelliğine sahip karyola ve bebek beşiği içeren takımlarla uzun süreli kullanım da mümkündür.

Dayanıklılığının yanında tasarımlarıyla da ilgi gören bebek odası mobilyaları, farklı renklerde temalar içerir. Söz konusu mobilyaların çeşitli desenlerdeki renklendirmeleri, toksik olmayan boyalar kullanılarak özenle yapılır. Bebek odası renkleri, genellikle pastel tonlarda olmakla birlikte tercihe göre bulabileceğiniz canlı modeller de içerir. Doğal bir ortam oluşturmak isteyen ebeveynlerin tercihi olan ahşap bebek odası takımı ise bir başka alternatiftir. Dilediğiniz materyalden oluşan ürünleri kullanmanız, geniş skaladaki oda takımı seçeneğiyle mümkün kılınır.

Bebekler, doğdukları andan itibaren potansiyel bir öğrenme ve gelişme sürecine dâhil olurlar. Onların bu dönemlerindeki ihtiyaçlarını karşılamak için dikkat edilmesi gereken önemli unsurlardan biri de ev eşyası seçimidir. Özellikle bebeklerin bulunmaktan keyif duyacakları ve zihin aktivitelerini eğlenceli bir biçimde gerçekleştirebilecekleri konforlu bebek odası seti seçmek oldukça önem taşır. Vücuttaki baskıyı azaltarak emekleme ve yürüme faaliyetlerini destekleyen rahat kullanıma sahip beşikler içeren bebek odası takımları mevcuttur.

Hayatınızın En Değerlisi Bebekleriniz için Bebek Odası Takımı Modelleri ve Özellikleri

Hayatınızın En Değerlisi Bebekleriniz için Bebek Odası Takımı Modelleri ve Özellikleri

Bebek odası takımları, çeşitlerine göre birbirinden farklı amaçlara hizmet eden eşyalardan oluşur. Duvar kağıtlarıyla birleştirerek uyum sağlayabileceğiniz bu setlerin içerisinde gelişmekte olan bir bebeğin ölçüleri düşünülerek tasarlanan modeller mevcuttur. Belirli bir süre sonra bebeğin, kimsenin yardımı olmadan hareket kabiliyetini rahatça kullanabileceği ortam yaratmayı hedefler. Tek başına başına oturup kalkmayı destekleyen özelliğe sahip oda takımları sayesinde bebeğinizin gelişim sürecini de kolayca hızlandırabilirsiniz.

Bebek odası yatakları, çocuğun güvenliği için gereken tüm özellikleri barındırır. Bu modellerden biri de MDF bebek odası takımıdır. Ergonomik yapısıyla her alanda rahat bir kullanım sağlar. Pratik çözümler sunan bu tipteki bebek odaları, genellikle ince ahşapların suya dayanıklı bir biçimde işlenerek üretilen eşyaları içerir. Pürüzsüz yüzeyiyle bebeğin yumuşak cildine zarar vermeyecek sağlam malzemeler barındırır.

Bebek odası takımı modelleri incelendiğinde kullanıcıların tercihine ve mekânın uygunluğa göre birçok farklı özellik bulunur. Modern bir alan oluşturmak isteyen ebeveynlerin sıkça tercih ettiği country bebek odası takımı, lüks sisteme sahip beşikleriyle ilgi çeker. Asansörlü korkuluk, teleskopik ray sistemi ve çok çekmeceli şifonyer ile bebeğinizin odasına eşsiz dokunuşlarda bulunabilirsiniz. Başta beyaz renk olmak üzere ağırlıklı olarak açık tonlarda bulunan bu modeli, tercih edebilirsiniz.

Apollo bebek odası takımı modellerinde yüksek taşıma kapasitesine sıkça rastlanır. Bu ürünler hızlı gelişme sürecindeki çocuklar için geniş bir alan oluşturur. Sabitlenebilir özelliğe sahip sallanır beşiğiyle çeşitli alternatifler tanır. Bu tasarımda ürünleri bulunan bebek odası markaları, çocuklar gençlik dönemine geldiklerinde ekstra genişlik sağlayan karyolalar üretir. Modelin kırılmaz cam ve çift açılır dolaplara sahip seçeneklerini tercih ederek ferah bir ortam oluşturabilirsiniz.

Montessori bebek odası, adını çocuk gelişim uzmanları tarafından belirlenen bir yöntemden alır. Bu düşünceye göre, çocukların yaşamı deneyimleyerek algılaması için buna uygun eşyalarla etkileşime geçmesi gerekir. Bebek odası takımında, çocuğun yatağa kolayca inip çıkabilmesi amaçlanır. Ebeveyninin yardımı olmadan uykusu geldiğinde yatağına gidebilen çocuklara çeşitli sorumluluklar da kazandırılmış olur. Yere yakın yatakların tercih edildiği Montessori bebek odası takımını tercih ederek çocukların rahatça kendi alanlarını kurabildiği ortamlar yaratabilirsiniz.

Bebeğinizle Zevkinizi Paylaşacağınız Bebek Odası Takımlarının Tasarımları Nasıldır?

Bebeğinizle Zevkinizi Paylaşacağınız Bebek Odası Takımlarının Tasarımları Nasıldır?

Tasarımının pek çok faktörü etkilediği bebek odası, çabuk temizleme özelliğine sahip eşyalar içerir. Cinsiyete göre tercihte bulunabileceğiniz kız ve erkek bebek odası takımı modelleri mevcuttur. Bebeklerin fiziksel özelliklerini temel alan tasarımlarıyla ebeveynlerin beğenisini kazanır. Gelişmiş teknolojilerin kullanıldığı eşyalarda çocuğun rahat bir uyku sürebilmesi için gereken konforu yaratmak asıl amaçtır. Uykuyu bölmeyecek tasarıma sahip bu modellerde, beyaz gri bebek odası takımı gibi geniş renk skalasına sahip ürünler de mevcuttur.

Genişleyen yataklara sahip bebek beşikleri aynı zamanda yüksek koruma özelliğine de sahiptir. Bağımsız hareketin desteklendiği takımları, bebek odası sticker ve kapı süsü modelleriyle renklendirebilirsiniz. Tasarımın ve işlemelerin ön planda olduğu beyaz bebek odası takımını tercih ederek şık ve sade bir ortam yaratabilirsiniz. Göz yorgunluğu yaratmayan renklerin kullanıldığı açık tonlardaki bebek odası mobilya seçenekleri mevcuttur. Bu sayede çocuğunuzla uzun süre aynı ortamda bulunabilir, eğlenceli aktiviteler gerçekleştirebilirsiniz.

Doğumdan itibaren uzun süreli kullanım için özenle tasarlanan bir bebek odası takımı tercih etmek önemlidir. Büyüyen bebek odası takımı modelleri bu amaçla geliştirilmiştir. Pek çok bebek odası tasarımları, açılabilir yapılarıyla genişletilerek alanın artmasını sağlar. Çocuğun hareket yeteneği göz önünde bulundurularak ideal ölçülerde tasarlanan bu tarz oda takımları hızlı gelişme çağında olan bebekler için de oldukça avantajlı bir üründür. Ailenin tercihine göre birbirinden farklı bebek odası pike takımlarıyla bütünlük kazandırılması mümkündür.

Prenses bebek odası takımında kız çocukları için özel tasarımlar ve detaylar bulunur. Bu takımlar, özellikle eğitici ve geliştirici oyunlar için elverişli ortam yaratmasıyla pek çok ebeveynin gözdesi hâline gelir. Masalları aratmayan tonların ve işlemelerin kullanıldığı takımda, ağırlıklı olarak pembe bebek odası eşyaları yer alır. Tasarımıyla çocukların hayal gücünü genişleterek farklı düşünceler kazanmalarına yardımcı olabilir. Tasarım ve işlev gibi tüm detayları göz önünde tutarak kız bebek odası takımı seçiminde bulunabilirsiniz.

Yuvanızın Alanını Doğru Değerlendirebileceğiniz Bebek Odası Takımları Nelerdir?

Yuvanızın Alanını Doğru Değerlendirebileceğiniz Bebek Odası Takımları Nelerdir?

Kız ve erkek bebek odası araştırması yapılırken ilk olarak mobilyaların ev ölçülerine uygunluğu ele alınır. Basit ve minimal tasarımlarla sadeliği savunan ebeveynler için tasarlanan organik bebek odası takımları mevcuttur. Çok sayıda depolama alanı sayesinde evinizi daha büyük bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Setinize uyan özelliklere sahip bir bebek odası abajuruyla ferah bir alan oluşturarak gelişme dönemindeki çocuklarda görülebilen stresin azalmasına katkıda bulunabilirsiniz.

Bebek yatak odası seçimi aşamasındaki her bireyin, kendine özel bir düşüncesi vardır. Kimi aile, doğal bir ortam yaratmak istediği için ahşap bebek odası tercihinde bulunur. Bazı kişiler ise gelişmiş teknolojiler altında üretilen çok amaçlı lüks eşyalardan oluşan takımları beğenir. Söz konusu eşya seçimini yaparken alanınızı maksimum seviyede değerlendirebileceğiniz bir oda takımı seçmeniz tavsiye edilir. Kalabalık ve çok fazla eşya barındıran odalar için daha sade tasarımda mobilyalar kullanarak geniş bir görünüm yaratabilirsiniz.

Rahatlatıcı tonlar arasında olan gri ve mavi bebek odası alternatifleri mevcuttur. Alan tasarrufu sağlayan modüler ya da birleşik mobilyalar içermeleri sayesinde pek çok eşyayı sığdırabilirsiniz. Bu tür ürünler, çok fonksiyonlu olmalarının yanı sıra modern görüntüleriyle de dekorasyonları güzelleştirir. İşlevsel ve şık tasarımları sayesinde birden fazla amaçla kullanım sağlanabilir. Ayrıca canlı ve kontrast renklerle odanın enerjisini artırarak lüks bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Gelişim aşamasında oldukça etkili olan eğlencenin de ihmal edilmediği bebek odası takımı seçmek önemlidir. Çocukların hayalini süsleyecek ve farklı oyunlara teşvik edecek tasarıma sahip mobilyalar seçebilirsiniz. Bu oda takımlarını, çocuğun yaratıcılığını geliştiren eşyalarla dekore etmeniz de mümkündür. Estetikliğin ve kullanışlılığın birleştirildiği çarpıcı oda takımlarını da tercih edebilirsiniz. Bu tarz odalar sıkça dağıldığı için alandan tasarruf etmenizi sağlayan birleştirilebilir mobilyalara yönelebilirsiniz.

Hayattaki İlk Deneyimlerinde Konforlu ve Güvenli Alan Tanıyan Bebek Odası Takımları Nelerdir?

Hayattaki İlk Deneyimlerinde Konforlu ve Güvenli Alan Tanıyan Bebek Odası Takımları Nelerdir?

Bebek odası takımı seçerken onların ilk adım atacağı alanı belirlediğinizi unutmayarak hareket etmenizde fayda vardır. Bu noktada özellikle uyku ve oyun gibi pek çok faaliyetin gerçekleştirildiği beşik veya yatak seçimlerine özen gösterilmelidir. Sabitlenebilir yatakların düşme ve devrilme ihtimaline karşı sundukları dayanıklılık dikkat çeker. Mevcut güvenlik standartlarına uygun malzemeler kullanılarak yapılmış bir beşik, çocuğunuzun güvenliği için son derece doğru bir tercih olabilir.

Toksik boyalar içermeyen ve doğal ürünlerin kullanıldığı mobilyalar, soyulma ihtimaline karşı dayanıklılık taşır. Boğaza kaçma gibi tüm detayların düşünülerek üretildiği bir bebek odası takımı seçilebilir. Bu mobilyaların geniş eşya alabilme özelliklerinin yanı sıra kolay taşınabilirliği de ön planda tutulur. Su bazlı boyalarla renklendirmelerin yapıldığı mobilyalarda, solma gibi olumsuz durumların yaşanması minimum seviyeye indirilir. Bu sayede güvenli bir alan sağlamış olursunuz.

Bebek odası mobilyası içerisinde bulunan her eşyanın koruma kilitleriyle tamamlanması gerekir. Bunun için kayma ihtimali az ve sivri köşeler bulundurmayan ürünlerden yararlanabilirsiniz. Duvara entegre dolap tasarımları tercih ederek ebeveyn kontrolü altında kullanım gerçekleştirilebilir. Bu sayede yerden de tasarruf edilerek odaya daha ferah bir hava kazandırılabilir. Özellikle küçük odaları dekore ederken duvarın büyük ölçüde önem taşıdığı göz önüne alınırsa bu tipteki mobilyalar oldukça doğru bir tercih olabilir.

Dar alana sahip bebek odaları dekore edilirken duvar nişlerinden faydalanılması önerilir. Odanın mimarisinde bulunan birçok avantajı ele alarak tercih edeceğiniz uygun ölçülerde bebek yatak odası takımı modelleri vardır. Dilediğiniz modeli seçerek renk ve desen kombinasyonlarıyla tamamlayabileceğiniz eşsiz tasarımlara imza atabilirsiniz. Örneğin kolonlara sahip alanı, bebek odası kitaplığı kullanarak dekore etmeniz yer kazanmanızı sağlar ve mekâna simetrik bir görüntü kazandırır.

Daha iç açıcı bir alan yaratmak için dikey tasarıma sahip, daha uzun ve geniş bebek odası şifonyeri alternatiflerinden yararlanabilirsiniz. Bu sayede her eşyayı düzenli bir şekilde organize ederek dağınıklığı ortadan kaldırmanız mümkün olur. Son derece dikkat çeken ve konforlu bir bebek odası takımı için güvenlik önlemlerini göz önünde bulundurarak kullanabileceğiniz pek yardımcı ürün de vardır. Konforu arttıran ve sağlamlaştırıcı özellik taşıyan bu malzemelerle eşyaların sabit durmasını sağlayabilirsiniz.

Bebeğiniz İçin Doğru Bebek Odası Takımı Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Bebeğiniz İçin Doğru Bebek Odası Takımı Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Bebeğiniz için uygun oda takımı seçerken dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar bulunur. Bebek beşiğinin konforu ve işlevselliği, bunlar arasında önemli bir yere sahiptir. Büyüdüklerinde hareketlerinin de paralel bir şekilde arttığını göz önünde bulundurmak önemlidir. Kullanılan malzeme kalitelerine de dikkat ederek seçebileceğiniz birbirinden farklı tasarıma sahip bebek odası takımı modelleri bulunur. Gelişimi olumlu yönde destekleyen boyutlardaki yataklar, özellikle uyku esnasında destekleyici bir nitelik taşır.

Güvenlik için beşik kenarlarında yer alan parmaklıkların hareketsiz olmasına dikkat etmek gerekir. Ayarlanabilir asansörlü beşiklerde bu durum ebeveyn kontrolü altında kolayca gerçekleştirilebilir. Parmaklıkların bebeğin kafasının geçmeyecek sıklıkta ve büyüklükte olmasına dikkat edilebilir. Yatak, beşiğe tam oturacak şekilde yerleştirilmelidir. Çocuğun atlama ihtimali göz önünde bulundurularak uygun yükseklikte süngerler kullanılması tavsiye edilir. Hareketli sistemlerde güvenlik kilitlerinin sıklıkla kontrol edilmesi önemlidir.

Doğum sonrası aylar için her ne kadar küçük bir oda takımının yeterli olduğu düşünülse de bebeklerin hızlı gelişim süreci içerisinde bulunduklarının unutulmaması gerekir. Bu durumu ele alarak tercih edebileceğiniz çok bölmeli bebek odası dolabı modelleri mevcuttur. Bunlar farklı ünitelere sahip ve geniş hacimli olmalarıyla pek çok ebeveyn tarafından kurtarıcı özelliğiyle bilinir. Bebek odası, kulplu dolapların sıkça tercih edildiği bölgelerden biridir. Gün içerisinde çok kez kıyafet değiştirme ihtimaliniz olduğu için rahat açma-kapama sistemine sahip ürünler tercih edebilirsiniz.

Emzirme alanı niteliğinde, annelerin vazgeçilmezlerinden olan sallanır sandalyelerin dâhil edildiği bebek odası takımları da mevcuttur. Günümüzde oldukça fazla tercih edilen bu ürünleri, kitap okuma alanı olarak da değerlendirebilirsiniz. Bu şekilde bebeğinize ilk yetilerini kazandırırken aynı zamanda kendi konfor alanınızı da korumuş olursunuz. Gelişme sürecinde önemli rol alan ışığı koordine edebileceğiniz farklı tasarımlardaki bebek odası lambalarından ve avizelerinden yardım alabilirsiniz. Bu ürünlerde, minimum titreşim sağlayan özel üretim malzemeler kullanılır. Doğrudan bebeğin gözüne gelmeyecek şekilde, doğru bir konumlandırmayla dekore edilmesi tavsiye edilir.

Bebek Odası Takımı Fiyatları Nasıldır?

Bebek Odası Takımı Fiyatları Nasıldır?

Bebek odası takımı fiyatları, içerdiği eşyalara ve tasarımlarına göre farklılık gösterir. Set hâlinde satılan ürünler, tek seferde alınarak birçok ihtiyacı karşılar. Bir yenidoğan bebek odasında bulunması gereken her eşyayı karşılayan takımlar mevcuttur. Böylece hazırlık sürecinde olan ebeveynler, bütünlüğü koruyan set parçalarını diledikleri gibi dizayn etme imkânı bulur. Bebek için güvenlik önemlerinin ele alınarak tasarlandığı eşsiz modelleri inceleyebilirsiniz.

Bazı mobilyaları çift adet içeren ikiz bebek odası takımları maksimum alan yaratılmasını hedefler. Heyecanın ve telaşının da iki katına çıktığı doğuma hazırlanma aşamalarında kurtarıcı özellik taşıyan bu ürünler sıkça tercih edilir. Aynı eşyadan çoklu adet barındırmasından dolayı alanı kısıtlamayacak tasarımlarda üretilen bu ürünler, ailelerin gözdeleri arasındadır. İkiz bebek odası fiyatları da şartlara göre belirlenir. Bu ürünleri tercih ederek ekstra araştırma zahmetine girmeden kolay kullanım sağlayabilirsiniz.

Bebek odası mobilya takımı seçerken kimi zaman geniş renk alternatifleri arasında karar vermek zorlaşabilir. Kız çocuğu ailelerinde olduğu gibi erkek bebek odası takımı arayışında bulunan ebeveynlerde de bu duruma rastlanır. Renklerin ve aydınlatmanın psikolojik gelişim üzerine etkisini derinlemesine araştırılarak tarzınıza uygun modeli seçmeniz tavsiye edilir. Örneğin gri renk, gözün cisimleri rahatça ayırdığı renklerden biri olarak bilinir. Pek çok aile, gri bebek odası takımı tercihinde bulunarak alana modern bir görünüm kazandırır.

Çok eşyaya sahip çocuklara özel üretilen, bebek odası gardırobu içeren takımlar mevcuttur. Geniş alana sahip bu eşyaların fonksiyonel özelliğinden faydalanarak dağınıklığı ve karmaşıklığı kolayca toplayabilirsiniz. Duvara monte ederek sağlamlaştırarak güvenlik önlemi alabilir, oyuncaklara özel tasarlanan bölmeleriyle ferah bir ortam oluşturabilirsiniz.

Bebek odası takımı satın aldıktan sonra dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan arasında sağlam şekilde yerleştirilmesi gelir. Her eşyanın olduğu gibi bebek odası takımında bulunan eşyaların da devrilme ihtimalleri göz önünde bulundurması önerilir. Bebeğinizin hareket yeteneğini destekleyen konforlu bebek odası takımı modellerine Trendyol üzerinden kolayca ulaşabilir, dilediğiniz modeli satın alabilirsiniz.

Bebek Odası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bebek odası, miniklerin huzurlu ve mutlu bir ortamda büyümesine katkı sağlar. Bu anlamda hem ihtiyaçlarınıza uygun hem de güvenilir ürünleri tercih edebilirsiniz. Bebek odası takımı alırken öncelikle kullanılacak odanın büyüklüğünü göz önünde bulundurmalısınız. Odayı dolduran mobilyalar, çok daha kalabalık bir görüntüye ve gereksiz harcamalara sebep olur. Bu nedenle odanın boyutuna ve şekline uygun mobilyaları tercih etmelisiniz. Bebekler büyüdükçe hareketlenmeye başlar. Dolayısıyla oda içerisinde bebeğinizin rahatça hareket edebileceği ya da oyun oynayabileceği bir alanın da olması gerekir Bu süreçte sivri kenarı olmayan ve devrilmeyen mobilyaları tercih edebilirsiniz. Bu sayede olası risklere karşı önlem almış olursunuz. Bebek odası takımlarında kullanılan malzeme de önemlidir. Koku ve rutubet yapmayan ahşap, bebekleriniz için güvenli bir ortam oluşturur. Mobilyaları satın aldıktan sonra dolap kapaklarını ve çekmeceleri açarak bir süre havalandırmanız önerilir.

Bebek Odasında Neler Olmalı?

Bebek odasında hem sizin işinizi kolaylaştıran hem de bebeğin ihtiyaç duyduğu pek çok eşyanın bulunması gerekir. Bebek yatağı, tercih edeceğiniz ürünlerin başında gelir. Farklı marka ve modelde üretilen yataklar, bebeğin hassas vücuduna uyacak şekilde tasarlanır. Uyku kalitesini artıran modeller, konfor ve sağlık standartlarını bir arada taşımalıdır. Örneğin yenidoğanlar için sıkça tercih edilen reflü yatakları, bebeğinizin sırt üstü yatarken bile rahatça nefes almasını sağlar. Delikli sünger yapısı sayesinde hazımsızlık gibi problemlerin oluşmasını önler. Birbirinden şık bebek dolabı modelleri ise oyuncak, kıyafet ve bakım ürünleri gibi pek çok eşyayı saklamanıza yardımcı olur. Çekmeceli ya da bölmeli gibi farklı tarzlara sahip olan dolaplar, bebeklerin yaşına uygun şekilde tasarlanır. Kırmızı, sarı, siyah ve mavi gibi farklı renklere sahip çekmeceler ise bebek odasına eğlenceli bir hava katar. Uyku konforunu en üst seviyelere çıkaran bebek uyku seti modelleri hem şık hem de kullanışlı yapıda üretilir. Bebeğin hassas vücut yapısını koruyan ürünler pamuklu kumaştan elde edilir.

Bebek Odası Dizaynı Nasıl Olmalı?

Bebek odası dizaynı, miniklerinizin kendini rahat ve huzurlu hissedeceği özelliklerle donatılmalıdır. Pastel tondaki duvar renkleri, çizgi film karakterleriyle süslenen yapışkanlar ve oyuncaklar, bebeğinizin hayal gücünü geliştirir. Mobilya seçimi ise bebek odasının ölçüleriyle uyumlu olmalıdır. Odayı gereğinden fazla eşyayla doldurmak, oyun alanının kısıtlanmasına neden olur. Mobilyaları yerleştirirken çeşitli kriterlere de dikkat etmek gerekir. Odada yeterince alan varsa, beşiği pencere ve kalorifer yanından uzak tutmanız gerekir. Dolap ve şifonyer gibi büyük mobilyaların ise olası risklere karşı duvara sabitlenmesi önerilir. Bebek karyolası alırken parmaklıkların sık olmasına da özen göstermeniz gerekir. Duvar rafı, dekorasyon için tercih edeceğiniz ürünleri bir arada sergilemenize imkân tanır. Pelüş oyuncakları, eğitici kitapları ve aile fotoğraflarınızı bu alana yerleştirebilirsiniz. Duvar raflarının üzerine hem hafif hem de yumuşak eşyaları koymaya özen gösteriniz.