İlgili Kategoriler
Renk
İçerik
Gramaj
Fiyat
Metraj
Adet
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Örgü İpi

" araması için 100.000+ sonuç listeleniyor

Örgü İpi ile Boş Zamanlarınızı Değerlendirin

Soğuk havalarda vücudu sıcak tutan kıyafetler tercih edilir. Bu kıyafetlerin başında ise örme kazaklar, yelekler ya da hırkalar gelir. Birbirinden farklı yüzlerce örme kıyafet çeşidi vardır. Makineler tarafından yapılan hazır modellerin yanında el işi olarak yapılan modeller de mevcuttur. Özellikle kış aylarında kalın örgü ipi kullanılarak hazırlanan pek çok kazak, yelek, süveter, hırka ve hatta elbise modelleri de bulunur. Özellikle pamuk örgü ipi ile örülen kıyafet çeşitleri, havaların çok soğuk olduğu dönemlerde sizi sıcak tutar. Kullanılan malzemenin doğal pamuktan üretilmesi önemlidir. Cilt ile birebir temas eden ürünlerde organik üretimler tercih edilmelidir. Bu sayede ürün ham maddesinde bulunması ihtimali olan alerjenlere karşı önlem alınır. Pamuk yapısı itibariyle hafif bir bitkidir. Dolayısıyla ipe dönüşüp kıyafetlerde kullanıldığı zamanlarda da ince ve hafif bir yapıda kalır. Kalın ve sıkı örülmese bile sıcak hissettirir. Bir diğer sıcak tutan opsiyon ise yün örgü ipi modelleridir. Sıcak tutmasının sebebi doğal elyaftan üretilmesidir. Bu malzeme ile örülen kıyafetler ve aksesuarlar hem sizi sıcak tutar hem de tarzınızı el emeğinizle yansıtmanızı sağlar. Aynı zamanda örme kıyafetler hava alma özellikleri ile terlemenize sebep olmaz. Sadece soğuk havalarda değil bahar aylarında giyilen örme kıyafetler de vardır. Bunun için kullanılan merserize örgü ipi çeşitleri size sunulur. Merserize modeller ince örgü ipi seçeneklerinden yapılır. Sadece pamuk elyafına yapılan kalıcı bir işlem ile bu malzeme çeşidine parlaklık kazandırılır. Renk seçenekleri ile size bahar aylarının getirdiği enerjiyi yansıtma imkanı tanır. Ayrıca terletmeyen özelliği ile rahatlıkla giyilebilir. Bambu örgü ipi ise bir başka hem sıcak hem de serin havalarda kullanılan ürünler için tercih edilebilecek çeşittir. Hafif ve parlak bir malzeme tercih etmek isteyenler için harika bir seçenektir. Özellikle şal örerken sıklıkla tercih edilebilir. Parlak forma sahip olanlar tüylenmeyen örgü ipi kategorisindedir. Bu özellikleri sebebi ile dokuma ve örme işlemi yapılırken tüylenip kabarmazlar. Raf ömürleri uzundur. Uzun zaman kullanılabilmesi nedeniyle bütçe dostudur. Bu türler ile tek sezonluk ya da birden fazla mevsimde tercih edilebilecek aksesuar ve kıyafetler yapmak için Trendyol’u inceleyebilirsiniz.

Hobi Olarak Tercih Edebileceğiniz Malzemeler

Hobi Olarak Tercih Edebileceğiniz Malzemeler

Kumaşların ham maddesi olan iplikler birbirinden farklı pek çok üründen yapılır. Kullanım alanı halat yapımından dokuma işlerine kadar uzanan bu malzemelerin kullanımı günlük hayatta geniş yer tutar. Bitki kökleri ve liflerinden üretilen ürünlerin yanı sıra hayvan postu ve yünlerinden elde edilen ürünler de vardır. Hayvan yünlerinden elde edilen kaşmir örgü ipi buna örnektir. Saf kaşmir kullanımın yanı sıra polyamid kaşmir adı verilen sentetik üretimler de vardır. Bu üretimlere genel tanımı ile etrofil adı verilir. Doğal bitki lifleri kullanılarak üretilen çeşitlerin yanında akrilik örgü ipi gibi sentetik malzemeler kullanılarak üretilen modeller de vardır. Bu model için ham madde olarak akrilik lifleri kullanılır. Sadece bir malzeme kullanılarak üretilen modeller kadar birden fazla malzemenin karışımı ile üretilenler de mevcuttur. İpek örgü ipi hem ipek hem de yün kullanılarak üretilir. İpeğin ince ve narin yapısı yün ile güçlendirilir. Bu sayede örüldüğü zaman sağlam kalması hedeflenir. Hassas yapılı bir başka üretim, peluş örgü ipi çeşitleridir. Yumuşak ve esnek dokuya sahiptir. Genelde bebek kıyafetleri ya da şal yapımında kullanımı tercih edilir. Hazır olmayan ve el işi oyuncakların süslemesinde de kullanılabilir. Bebek ve çocuklar için dokunan kıyafetlerde doğal pamuk kullanılır. Doğal malzemelerden elde edilen bebek kıyafetlerinde, bebeklerin hassas tenlerinde tahrişe sebep olmayan içerikler yer alır. Örgü ipi, akrilik, bambu, pamuk, poliamid, polyester, yün, pamuk ve akrilik içeriklere sahip kumaşlar kullanılır. Markalara ait farklı renklerde ve gramajlarda ürünler müşterilere sunulur. Altın, krem, beyaz, gri, sarı, pembe, bordo, yeşil gibi pek çok renge sahip yün bulunur. 0-24 gramdan 250 grama kadar uzanan gramaj seçenekleri bulunur. Kazak örgü ipi içeriğinde doğal malzemeler yer alır. Taranan makromeler, vücudu kaşındırmadığından dolayı kazak yapımında kullanılır. Taranabilir modelleri, genellikle kıyafet ve kışlık eşyaların yapımında tercih edilir. Markalara ait pek çok model bulunur. Hasır çanta, cüzdan, şapka gibi eşyaları elde etmek için kullanılan dekoratif hasır olanlar süs eşyalarının yapımında da tercih edilir. Taranabilir yapısı ile kolaylık sağlayan pek çok renkte ürün bulunur. Ürünler ev tekstilinde kullanmak amacıyla çeşitli şekiller verilerek tasarlanır. Farklı dokulara sahip süs eşyaları, kıyafet ve ev tekstil ürünlerini oluşturmak için ürünleri inceleyebilirsiniz.

Doğal bambu kumaşından elde edilen kıyafet, hediyelik ve çeşitli ev eşyası bulunur. Bambu, rahatsız hissettirmeyen ve sağlığa zararsız içeriklerden oluşur. Yün, kış aylarında tercih edilir. Pamuk ve akrilik ise her mevsim kullanılan kumaşlardandır. Kumaşları inceleyerek, gramajını belirlediğiniz ürünleri satın alabilir ve çeşitli işlerde kullanabilirsiniz. Uygun fiyat ve kampanya avantajlarını Trendyol üzerinden inceleyebilir, modellere dair fikir sahibi olabilirsiniz. Bu sayede ihtiyaçlarınıza uygun olan malzemelere kolayca ulaşabilirsiniz. Dev örgü ipi modelleri, büyük boyutlara sahip farklı renklerde ürünlerden oluşur. Daha büyük boyutlara sahip kıyafetleri örmek amacıyla dev ürünleri tercih edebilirsiniz. Taranan makrome, amigurumi seti, hasır, bebek kadife el işi, dekoratif hasır gibi modeller kullanılır. Amigurumi bebeklerin örülmesi sırasında kullanılan malzemeler farklı içeriklere sahiptir. Amugurimi renkli pamuklu punch setleri farklı renklerde satışa sunulur. Lila, krem, siyah, sarı, pembe gibi pek çok renge sahip amigurumi malzemeleri bulunur. El örgü ipi çeşitlerinde kullanılan pamuklu ve poliamid kumaşlarla el işlerinizin doğal bir yapıya sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Örgü ipi çeşitleri set halinde veya tekli olarak satışa sunulur. Kırnap, büküm pamuk, taranabilir makrome gibi çeşitli malzemeleri kullanarak hobi amaçlı işlemlerinizde kullanabilirsiniz. Hobilerinizi geliştirmek amacıyla farklı renk ve içeriklerde modellerini edinebilirsiniz. Örgü ipi fiyatları kampanyalı olarak müşterilere sunulur. Uygun fiyatlı malzemeler kullanarak motifler hazırlayabilir, oyuncak veya çanta, cüzdan gibi eşyalar yapılabilir. Cüzdan, çanta, paspas, kese gibi çeşitli eşyaları örebilir ve hobi amaçlı ürünler elde edebilirsiniz. Sepet, tabak ve dekoratif ürün oluşturarak ister satabilir ister evinizde kullanabilirsiniz. Sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Hediyelik ürün olarak da kullanıma uygundur. Kadife örgü ipi kış aylarında atkı, eldiven gibi eşyaları örmek amacıyla kullanılır. Kadife, pamuklu kumaşlar kışlık berelerin örülmesinde de kullanılarak kış aylarında sıcak tutar. Yeşil örgü ipi siyah, beyaz, krem ve daha pek çok tonda ürün bulunur Her mevsim kullanıma uygun dekoratif eşya, bileklik, kolye, küpe gibi ürünleri elde edebilirsiniz. İster kendi mağazanızı oluşturabilir ve hediyelik eşya satabilir, ister eviniz için hobi çalışması yapabilirsiniz. Batik örgü ipi her amaca uygun olan ve %20 yünden elde edilen bir malzemedir. %80 akrilik içeren ve klasik atkı, bere, şal ve yelek gibi eşyaların örülmesinde tercih edilen ürün, müşterilere farklı renklerle hitap eder. Renk, çeşit, doku, model alternatifinizi belirleyerek kullanım alanınıza uygun olan ürünleri satın alabilirsiniz. Trendyol’da yer alan çeşitli malzemeyi ve hobi aracını inceleyebilirsiniz.

Hobiler ile Zamanınızı Değerlendirin

Hobiler ile Zamanınızı Değerlendirin

Kol örgü ipi battaniye örmek amacıyla kullanılır Dev el işi tiplerini kullanarak yumuşak battaniyeler örebilirsiniz. Tüylenme ve dağılma yapmayan içeriklere sahip malzemelerle, dilediğiniz battaniyeyi örerek kullanabilirsiniz. Örgü ipi renkleri kırmızı, sarı, siyah, beyaz, krem gibi pek çok renkten oluşur. Dağılma, tüylenme ve dökülme yapmayan yapıya sahip kol örmelerini kullanabilirsiniz. Bebek örgü ipi bebeklerin narin cilt yapısı düşünülerek üretilir. Malzemeler bebeklerin cildinde kaşınma, tahriş gibi etkilere sebep olmaz. Bu sayede bebeklerinizin ve çocuklarınızın sağlığını koruyabilirsiniz. Hassas ciltleri incitmeyen ve yumuşaklık sağlayan yapısı, uzun süreli kullanıma uygundur. Bebek patik, elbise, çorap, atkı, eldiven gibi pek çok eşyayı örebilirsiniz. Simli örgü ipi, battaniye, şal gibi eşyaların yapımında kullanılır. Parlak ve dikkat çeken yapısıyla müşterilerin ilgisini çeken malzemeler, kıyafetlerin örülmesi sırasında da işlevsellik sağlar. Battaniye örgü ipi kullanılarak bebek battaniyesi, yetişkin battaniyeleri ve diğer çeşitli örtüler oluşturulabilir. Kullanılan malzemelerin kış aylarında sıcak tutması önemlidir. Ayrıca uyku sırasında bebeklere rahatsızlık hissi vermeyen, tahriş etmeyen ve tüylenmeye sebep olmayan malzemeler kullanılır. Gri, kiremit rengi örgü ipi renkleri hem battaniye modellerinde hem de kıyafetlerde tercih edilir. İster açık ister koyu renklere sahip kıyafet ve eşyaların üretiminde kullanabilirsiniz. Yazlık örgü ipi kullanılarak ince kumaşlara sahip kıyafetler örülebilir. Yazlık olanlar doğal pamuklu kumaş içeriklerine sahiptir. Hava sıcaklıklarına karşı serin tutan yazlık malzemeleri kullanarak pek çok elbise üretebilirsiniz. İster kışlık ister yazlık ürünler ile hobi çalışması yapılır. Kışın sıcak tutan ve yumuşak dokusuyla bebekleri rahat hissettiren pamuklu poliamid ürünleri tercih edebilirsiniz. Trendyol’da yer alan ürünler, sağlığa zararsız içerikleri ve kalitesi ile müşterilerin beğenisini kazanır.

Modelleri Trendyol üzerinden inceleyebilirsiniz. Renkli örgü ipi modelleri ile bebek battaniyeleri, çorapları, atkı ve şapkaları örebilirsiniz. Oyuncaklar, çanta, cüzdan ve daha pek çok eşya da örebilir ve sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Parmak, zincir, şişsiz örgü ipi çeşitleri ve renkleri müşterilerin beğenisini kazanır. Bebek battaniye modellerini inceleyebilir, örneklerden ilham alarak çocuklarınıza bebek örebilirsiniz. İster amigurimi bebek ister pamuklu bebekler üretebilirsiniz. Pullu örgü ipi simli ve simsiz alternatiflerden oluşur. Modellerde farklı renkler ve içerikler kullanılır. Yapısındaki pütürlü doku battaniye ve oyuncak yapımında kullanıma uygundur. Koton örgü ipi farklı renk alternatifleriyle hobi işlerinizi eğlenceli hale getirmeye yardımcı olur. Koton kumaşa sahip modeller, pamuklu ve doğal içeriğiyle amigurumi, punch gibi farklı çalışmalarda kullanılır. Çanta, kazak, yazlık kıyafet ve eşya gibi pek çok çalışma sırasında kullanabileceğiniz koton malzemeler kullanabilirsiniz. Mavi örgü ipi, kırmızı, pembe, krem gibi tüylenmeyen pek çok model bulunur. Kiloluk örgü ipi ile kapı süsü, duvar saati, bileklik, avize, dekoratif ürün elde edebilirsiniz. Hediye paketlerini süsleme, abajur süsü gibi çeşitli işlemler sırasında kullanacağınız modeller de bulunur. Tüylü örgü ipi tüylü kazaklarda, battaniyelerde, süs eşyalarında ve oyuncak bebeklerde kullanılır. Tüylü yapısı ciltte tahrişe ve kaşınmaya sebep olmadığından çocukları alerjilere karşı korur. Örgü ip modelleri ile süsleme çantalar ve dekoratif eşyalar üretilir. Farklı içeriklerdeki modelleri kullanarak uygun kalınlığı tercihiniz sonucunda dilediğiniz hobi çalışması yapabilirsiniz. Yumuşak örgü ipi ile el işi klasik çalışmalarınızı yapabilirsiniz. Klasik ve modern penye, makrome kullanarak çeşitli ev tekstil ürünleri üretebilirsiniz. Büyük örgü ipi kullanarak yetişkinler için çeşitli ev ve dekorasyon ürünü elde edebilir, hediyelik eşyalar yaparak hobilerinizi geliştirebilirsiniz. Trendyol’da yer alan modelleri inceleyebilirsiniz.

Farklı Dokulara Sahip Çeşitler

Farklı Dokulara Sahip Çeşitler

Yünlü, kadife, yazlık, tüllü, simli, yumuşak pek çok malzeme el işi sırasında kullanılır. El işi yapmayı seven, hediyelik eşya veya çocuklara yönelik oyuncaklar hazırlamak isteyenler için hobi malzemeleri bulunur. Örgü ipi satın almak gibi bir düşünceniz varsa ürünleri detaylı bir şekilde incelemelisiniz. Her tarza ve her müşteriye uygun pek çok ürün bulunur. Markalara ait renk, tasarım ve içerik özellikleri farklılık gösteren birbirinden farklı malzeme yer alır. Malzemeleri inceleyerek detaylı bilgi alabilirsiniz. Farklı dokulara sahip çeşitli el işlerini yapabilir, hobilerinizi verimli hale getirebilirsiniz. İşlevsel malzemeler, kışlık ve yazlık giysiler, çanta ve şapkalar ve daha fazlası oluşturulabilir. Çeşitli malzemelerin kullanılmasıyla ortaya çıkan dekorasyon ürünleri, ev içerisinde kullanım alanı bulur. Simli kıyafetler örebilir ve özel günlerde kullanabilirsiniz. Başörtüleri, şallar ve atkılar en çok üretilen eşyalardandır. Bunun haricinde diğer tipleri de deneyimleyebilirsiniz. Şişli, şişsiz, parmak gibi çeşitleri inceleyerek dilediğiniz şekilde desen verebilirsiniz. Farklı desen ve motife sahip kıyafetler tasarlayabilir, dekoratif objeler üretebilirsiniz. Her renkten ürün, markalar tarafından sağlığa zararsız içerikleriyle satışa sunulur. Akrilik, ipek, yün, poliamid, polyester ve daha fazlası kullanılarak oyuncak, dekorasyon objesi üretilebilir. Modeller set halinde veya tekli olarak satışa sunulur. Uygun fiyatlı, kampanyalı pek çok ürün bulunur. Taranabilir makromeler, pamuklu punchlar ve dekoratif hasırlar en çok tercih edilenlerdendir. Yaygın olarak kullanılan ve klasik tarzlara sahip olanlar için üretilen doğal pamuklar, %100 pamuktan oluşur. Trendyol üzerinden çeşitli modelleri değerlendirebilir, kıyafet ve dekoratif objelerinize dilediğiniz gibi desen verebileceğiniz ürünleri satın alabilirsiniz.

Lila örgü ipi hobi çalışmalarında kullanılan renklerdendir. Çocuk odasını süsleme, kapı ve duvar süslerinde kullanma amacıyla satın alabilirsiniz. İçeriğindeki farklı malzemelerle kolay bir örme işi sağlar. Uzun süreli kullanım ömrüne sahip ürünleri kullanarak ev dekoratif eşyalarınızı yapabilirsiniz. Siyah örgü ipi seçenekleri, ribbon modelleri %100 pamuk modelleri ve daha pek çoğu müşterilere sunulur. Modeller, paspas ve battaniye gibi işlevsel pek çok eşyayı da örmeyi sağlar. Neon örgü ipi akşamları ışık altında dikkat çeken görünüme sahiptir. Parlak renkli yapısıyla renkli dekorasyon eşyaları ve kıyafet, aksesuarlarda kullanılır. Örgü ipi seti yazlık ve kışlık aksesuarları örmek amacıyla kullanılan, hediyelik eşya yapımı ve çalışmalarında tercih edilen ürünlerdir. Ürünler hem tekli hem de set halinde satışa sunulabilir. Puf örgü ipi kullanarak yastık, yorgan, bebek battaniyesi gibi pek çok eşya oluşturabilirsiniz. Yumuşak %100 pamuklu kumaşlar kullanılarak sağlıklı doğal eşyalar üretilir. Örgü ipi 100 gr ve 250 gram gibi farklı gramajlara sahiptir. Gramajlarındaki farklılık, ürünlerin fiyatında belirleyici olur. Farklı fiyat aralıklarına sahip pek çok modeli inceleyerek hobi çalışmalarınız için satın alabilirsiniz. Örgü ipi markaları akrilik, bambu, pamuk, poliamid, polyester, yün gibi çeşitli içeriklere sahip ürünler üretir. Markalara ait kaliteli ve dayanıklı malzemeler, çeşitli amaçlarla kullanılır. Menü filtreleme özelliğine sahip olan Trendyol’dan bütçenize uygun, uygun fiyatlı ürünleri listeleyebilirsiniz. Pek çok hobi çalışmasına uygun çeşit satışa sunulur. Malzeme çeşitleri ve kullanılan içerikler farklılık gösterir. Örgü ipi online satış kanalları üzerinden de kolaylıkla ulaşabileceğiniz malzemelerdir. Pek çok hediyelik eşya ve kıyafet yapımında kullanabileceğiniz malzemeyi Trendyol’dan inceleyebilirsiniz. Sağlığa zararsız özelliklere sahip pek çok kumaşı değerlendirebilirsiniz. Hemen siz de Trendyol üzerinden ürünleri inceleyerek fiyat karşılaştırması yapabilir, ihtiyacınız olan ürünleri satın alabilirsiniz.

Örgü İpi İle Neler Yapılır?

Örgü ipi, genellikle el işi yapanların kullandığı çok yönlü bir malzemedir. Bu ürün ile farklı tarzlarda ve boyutlarda şapkalar örülebilir. Özellikle soğuk havalarda elleri sıcak tutacak eldivenler, kazaklar ve hırkalar için ideal bir malzemedir. Çeşitli örgü desenleri ve renklerle kazaklar ve hırkalar örmek mümkündür. Bunun yanı sıra büyük veya küçük battaniyeler örerek sıcak ve dekoratif bir örtü de elde edebilirsiniz. Zarif ve şık görünümlü şal ve eşarplar örebilir ve farklı örgü desenleri ile stilinize uygun aksesuarlar elde edebilirsiniz. Ürünü kullanarak hayvan figürleri, bebek gibi çeşitli oyuncaklar yapabilirsiniz. Farklı boyutlarda, desenlerde ve renklerde çantalar yaparak tarzınızı öne çıkarabilirsiniz. Örgü ipleriyle bileklik, kolye gibi çeşitli takılar ve aksesuarlar yapabilir ve tarzınıza özgü şık parçalar elde edebilirsiniz.

Örgü İpi Çeşitleri Nelerdir?

Örgü ipi çeşitleri, farklı malzemelerden oluşur. Doğal yünden yapılan ürünler, sıcak tutma özelliğiyle bilinir. Yün modeller, genellikle kazak, hırka ve atkı gibi soğuk havalarda kullanılan öğelerin yapımında tercih edilir. Pamuk modeller, doğal yollarla elde edilir ve yumuşak bir dokuya sahiptir. Yaz mevsimi için idealdir ve hafif, nefes alabilen malzemelerin yapımında kullanılır. Akrilik modeller, sentetik bir malzeme olan akrilonitril kullanılarak üretilir. Renk seçenekleri geniş olduğu için özellikle oyuncak, battaniye ve şapka gibi projelerde sıkça tercih edilir. Yün ve pamuğun bir karışımı olan modeller, her iki malzemenin özelliklerini birleştirir. Yumuşaklık ve sıcaklık sunarken aynı zamanda dayanıklılık sağlamasıyla da bilinir.

Örgü İpi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Örgü ipi alırken dikkate alınması gereken bazı kriterler vardır. İlk olarak örgü ipinin ne için kullanılacağına karar vermek gerekir. İplik seçiminin örülecek ürüne uygun seçilmesi gerekir. Örgü ipi seçerken malzeme yapısına dikkat edilmesi gerekir. Her çeşidin farklı özellikleri vardır ve yapılacak örgüye uygun olanı seçmek önemlidir. İplik satın alırken çeşitli renk seçenekleri incelenir ve yapılacak örgünün tarzına uygun olanları seçilir. Örgünün boyutuna bağlı olarak doğru miktarda ürün satın alınması önemlidir. Yapılacak örgünün tamamlanabilmesi için yeterli ipliğin önceden alınması gerekir. Ne yapacağınıza karar verdikten sonra malzemenizi eksiksiz olarak alıp örgüyü sorunsuz şekilde tamamlayabilirsiniz.