"

Scooter

" araması için 3497 sonuç listeleniyor

Elektrik Tesisat Kabloları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Scooter oldukça ilgi gören bir araç. Genellikle 50 ila 125 cc arası motor hacminde olan Scooter’lar günlük yaşamın bir parçası haline gelmiş durumda. Öyle ki sadece vakit geçirmek, eğlenmek için değil, bir yerden bir yere giderken en rahat ve ekonomik araç olarak da kullanılıyor. Scooter’lar otomatik vitesli olup küçük tekerlere sahiptirler. Dayanıklı bir kaportaya sahip olan Scooter bisiklet özellikle şehir içi ulaşımda kullanılan bir motosiklet türü. Motoru arkaya yakın olmakla beraber Scooter tekerleği küçük olması nedeniyle motosiklet türevlerine göre daha kullanışlı olduğu için tercih sebebidir. Ayrıca Scooter kullanmak günümüzde de oldukça trend olduğundan genci yaşlısı herkes tarafından sevilerek kullanılmaktadır. Halk arasında kaykay Scooter olarak da bilinen modeller farklı yaş aralıklarına göre üretilebilmektedir. Eskiden filmlerde ve dizilerde sıklıkla gördüğümüz ancak ülkemizde üretimi olmadığı için kullanamadığımız bu ilgi çekici araç artık Türkiye’nin dört bir yanında mevcut durumda. Şehir trafiğine girmeden doğa ile dost bir araç kullanmak hemen hemen herkesin hayalidir. Üstelik bu hayal dünyanın önde gelen motor markaları sayesinde gerçekleşiyor. Pek çok marka ve modelde Scooter’lar alıcısı ile buluşuyor. Rahat kullanımı ile de küçük büyük herkesin favorisi oluyor. Scooter ilk olarak 2.Dünya Savaşından sonra İtalya’da yapılmış ve kullanılmaya başlanmıştır. Vespa ise bu türün genel adı olarak kalmıştır. Ancak çok farklı Scooter markalar vardır. Saymak gerekirse; Honda, Yamaha, Suzuki, Piaggio, Kymco gibi oldukça popüler markaların Scooter modelleri bulunmaktadır. Maxi Scooter olarak bilinen model ise 400-650 cc arasındadır. Esasen 150 cc den büyük motor hacmine sahip olan her Scooter Maxi Scooter olarak geçmektedir.

Scooter ile Gezi Keyfi

Scooter ile Gezi Keyfi

Scooter sürmek sadece keyfi olarak görülmemesi gereken bir aktivasyondur. Scooter modellerin çevreye olan katkısı da bilinmektedir. İşe giderken herhangi bir araba yerine kullanılacak olan Scooter 325 milyon ton karbondioksit salınımını da engellemiş olacaktır. Ayrıca araçlarda yaşayacağınız park yeri, trafik gibi problemlerle de karşılaşmamak için Scooter iyi bir seçenek olarak görülebilir. Scooter çeşitleri arasında Scooter 50cc ile beraber 125cc Scooter, 150cc Scooter gibi farklı kapasitede modeller vardır. 250cc Scooter dediğimiz modeller ise Maxi Scooter olarak geçmektedir. Bu tip Scooter tek silindirli, sıvı soğutmalı ve 4 zamanlı özelliklere sahiptir. 50cc motor scooter modelleri günümüzde oldukça talep gören çeşitlerden bir tanesidir. Scooter motosiklet alacak kişi kendi zevk ve ihtiyacına göre aldığı takdirde oldukça memnun kalmaktadır. Eskiden sınırlı çeşitte Scooter var iken günümüzde hemen her zevke uygun Scooter modellerine rastlamak mümkündür. İki tekerlekli Scooter ile birlikte 3 ve 4 tekerlekli Scooter modelleri de mevcuttur. Okul öncesi çocukların sürüş ve denge kabiliyetini kazanabilmesi adına ebeveynler 3 ya da 4 tekerlekli Scooter modellerini tercih edebiliyorlar. Ayrıca yetişkinler için olan modelleri sadece gezmek için değil işe ya da okula gitmek için de tercih sebebi oluyor. Scooter modelleri kısa seyahatler göz önünde bulundurulduğunda oldukça ekonomik ve pratiktir. Üstelik hemen her bütçeye uygun modelleri de bulunmaktadır. Hem ekonomik hem de doğa dostu olan Scooter modellerine karşı ilgi ülkemizde hayli fazladır. Eskiden insanların bisiklet alışkanlığı vardı ancak günümüzde oldukça trend olan Scooter’lar bisikletlerin yerini almış gibi görünüyor. Scooter özellikle sürüş bakımından oldukça eğlenceli olduğundan daha çok rağbet görüyor. Amerika ve Avrupa ile beraber ülkemizde de özellikle büyük şehirlerde farklı Scooter modelleri ile karşılaşmak mümkün olabiliyor. Herkesin zevkine göre tasarlanmış olan Scooter teknik anlamda da çok dayanıklı olduğundan yıllarca insanlar sorunsuz bir şekilde seyahat edebiliyor. Zaten Scooter üreticileri de dünyanın sayılı motor markaları olduğundan bu konuda diğer motor türlerine gösterdikleri hassasiyeti gösteriyor ve insanların beğenisini kazanıyorlar. Scooter bot modelleri de müşterilerin ilgisini çeken başka bir seçenektir. Scooter erkek bot çeşitlerinin yanında kadınlar ve çocuklar için özel olarak tasarlanan seçenekler de piyasaya sunulur. Bunun yanında Scooter askeri bot da sık tercih edilen ürünler arasında yer alır. Scooter ayakkabı seçenekleri de son derece büyük bir ilgi görür. Scooter su geçirmez ayakkabı özel olarak tasarlanan modeller arasındadır. Aynı zamanda her zevke hitap edecek şekilde tasarlanan Scooter çanta modelleri de mevcuttur.

Kolay Sürüşün Tadını Çıkarın

Kolay Sürüşün Tadını Çıkarın

Günümüzde benzin fiyatlarının da artış gösterdiği düşünüldüğünde otomobile nazaran şehir içinde Scooter kullanımının çok daha yaygın olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca motosiklet almayı düşünüyor iseniz öncelikle Scooter’ı denemenizde fayda olacaktır. Zarif, nazik ve yumuşak bir araç olan Scooter motor kullanmayı da en iyi şekilde öğrenebileceğiniz bir deneyim yaşatmaktadır. Üstelik hava şartları ne olursa olsun Scooter ile sürüş keyfiniz yarıda kalmaz. Scooter’lar güzel görüntüsü ve dikkat çeken tasarımı ile albenisi oldukça yüksek araçlardır. Günümüzün en trend araçlarından bir tanesi olduğundan genellikle insanların ilgi odağı olmaktadır. Yolda oldukça düzgün bir sürüş deneyimi sunan Scooter diğer araçlar tarafından da rahat görülebildiğinden riskleri de ortadan kaldırmaktadır. Scooter farklı tasarımsal çizgilere sahip olabileceğinden çok fazla çeşidi olmakla beraber hemen herkesin zevkine uygun bir modeli olmaktadır. Ayrıca Scooter kullanıcıları diledikleri takdirde kendi zevklerine göre de araçlarına konsept düzenleyebiliyor ve kendi tarzlarını yansıtabiliyor. Yani Scooter dünyada kişiye özel nadir araçlardan bir tanesi denebilir. Bu sebeple dahi kullanıcılarını oldukça heyecanlandırmayı başaran bir araçtır. Motosiklet tutkunlarının dünya genelindeki oranlarına baktığımızda yüzde 60 civarındaki bir kesimin öncelikle Scooter tercih ettiğini belirtmek gerekiyor. Bu da motosiklet ile tanışmak isteyenler için oldukça tatmin edici bir rakamdır. Scooter kullanan kişiler diğer motosikletlere oranla çok daha karizmatik ve ilgi çekici görünebiliyorlar. Bu sebeple de sürüş keyfini ikiye katlıyor denebilir. Motosiklet gibi ciddi tehlikelerle kişiyi karşılaştırmadığı için de Scooter ayrıca bir tercih sebebi oluyor denebilir. Trafikte herhangi bir yoğunluğa karışmadan ve ciddi tehlikelerle yüzleşmeden Scooter rahatlıkla kullanılabiliyor. Çocuk yaştan itibaren ailelerin Scooter tercih etmesi ise çocuklarını herhangi bir tehlikeye atmadan sürüş keyfini yaşamaları istemesidir. Scooter oldukça kolay sürüldüğünden küçük büyük herkes rahatlıkla kullanabiliyor. Alır almaz hemen açıp kullanılabiliyor. Öyle uzun uzun öğrenme aşamalarına da gerek kalmıyor. Bisikletten çok daha hızlı bir şekilde öğrenmek mümkündür. Bu sebeple insanlar hem kolay hem de pratik sürüşün tadını çıkarmak istiyor. 6-8 yaş çocuklar için modellerinden tutun da yetişkin modellerine kadar herkesin kullanabilmesi adına gerekli tüm detaylar düşünülmüş durumdadır.

Motosiklet Meraklıları İçin En İdeal Başlangıç

Motosiklet Meraklıları İçin En İdeal Başlangıç

Scooter’ın en belirgin özelliklerinden bir tanesi neredeyse hemen hemen her yere rahatlıkla park edilebilmesidir. Yani bir otomobil ile saatlerce park yeri arayabilirsiniz ancak bir scooter ile dakikalar içerisinde park yeri bulup aracınızı güvenle bırakabilirsiniz. Ayrıca Scooter küçük tekerlere sahip olduğu için çevreye karşı da herhangi bir tehdit unsuru oluşturmaz. Büyük kazalara sebebiyet vermez. Bu şekilde düşünüldüğünde dünyadaki en güvenli araçlardan bir tanesi Scooter’lar denebilir. Dünya genelinde motosiklet satış rakamlarına bakıldığında Scooter modellerin en çok rağbet gören modeller olduğu rahatlıkla görülebilir. Ufak gibi görünse de aslında gayet donanımlı bir araçtır. Eğer şehir trafiğinden bıkmış iseniz ve rahat bir ulaşım aracı tercih etmek istiyorsanız Scooter sizler için en doğru tercih olacaktır. Ayrıca şehrin karmaşasından ve trafiğinden sıyrılmak adına en ideal çözümdür. Günümüzde normal motosikleti olan motosiklet tutkunları bile ikinci bir motosiklet olarak Scooter alabilmektedir. Vitesli motosikletlere nazaran çok daha fazla tercih sebebidir.

Scooter Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Scooter Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Scooter marka motosikletlerin farklı türde modelleri vardır. Bunlardan en ilgi çekeni ise elektrikli Scooter dediğimiz modellerdir. Şehir yaşamından bunalmış kimseler Scooter elektrikli modellerini sıklıkla tercih ediyorlar. Elektrikli Scooter’ın diğer bilinen adı ise e-scooter’dır. E-scooter ile işe, okula ya da kısa mesafeli bir başka noktaya gitmek çok pratik ve eğlencelidir. Elektrikli Scooter’ın seçilme sebeplerinden bir tanesi ekonomik olmasıdır. Ulaşım masraflarınızı kıstığı gibi tasarruf yapmanıza da yardımcı olur. Ayrıca günlük egzersizler için de e-scooter tercih edilebilir. Günlük yapılması gereken vücut hareketlerini e-scooter ile gezerek yapabilirsiniz. İki teker üzerinde giden e-scooter’lar oldukça eğlencelidir. Uygun taşıma kapasitesi, hız ve manevra kabiliyetine sahiptir. Ayrıca Scooter’lar oldukça konforludur da. Şarj edilebilir motoru olduğundan dilediğiniz her yerde şarj edebilirsiniz. Ayrıca son derece çevre dostudur. Kısa ve orta mesafeli ulaşımda tıpkı dünyadaki diğer ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de e-scooter’lar tercih edilmektedir. Yaş grubu ve kullanıcı ağırlığına bağlı olarak 25 km’ye kadar hız yapabilmektedir. Scooter motor modelleri oldukça fazla çeşittedir ve hemen her yaş aralığı için modeller bulunmaktadır. Scooter’ların menzil mesafeleri marka ve modele göre farklılık gösterebilir. Ancak genel olarak 30 km menzil mesafesine kadar modelleri vardır. Elektrikli Scooter pil dolum süresi ise 5 saat civarındadır. E-Scooter dediğimiz elektrikli Scooter’larda motor gücü ve yapısı modeline bağlı olarak değişebildiği gibi 250 Watt’a kadar çıkabilmektedir. Scooter maksimum hız ile kullanıldığında 60 dakikalık batarya pil ömrü söz konusudur. Elektrikli Scooter’larda pil ve batarya oldukça önemlidir. Bu sebeple eğer elektrikli Scooter tercih edilecek ise dünya genelinde tanınmış ve Scooter yedek parça konusunda sorun çıkarmayacak markaların modellerini tercih etmekte fayda olacaktır. Scooter elektrikli motor ve Scooter normal modelleri tercihi ise kişinin kullanım durumuna göre değişebilmektedir. Scooter’lar günümüzün en yüksek teknolojisi kullanılarak üretildiğinden fonksiyonel olarak gayet tatmin edicidir. Alüminyum alaşımlı malzemelerden üretilmektedirler. Bu sebeple oldukça hafif ve taşımaya müsaittir. Evde herhangi bir yerde rahatlıkla da muhafaza edilebilir. Bu özellikleri ile hem kullanımda hem de kullanım sonrasında büyük konfor sağlar.

Elektrikli Scooter ile Her Yerde Şarj İmkânı

Elektrikli Scooter ile Her Yerde Şarj İmkânı

Elektrikli Scooter’larda fren sistemi oldukça gelişmiştir. Araçta genel olarak disk dediğimiz fren sistemi Scooter frenli modellerde kullanılmaktadır. Bu fren sistemi kullanıcıyı güvende tutan oldukça iyi bir sistemdir. Her ne kadar marka ve modele göre farklılık gösteriyor olsa da şarjlı Scooter yani E-Scooter dediğimiz modellerde hız sabitleme sistemi olan Cruze Kontrol, elektronik ön hız ve mesafe göstergesi, stop lambası, korna, pil göstergesi ve led aydınlatma sistemi bulunmaktadır. Scooter’ın kullanım grubu ise oldukça merak edilen bir detaydır. Scooter kullanıcı grubu model, kullanıcı fiziği ve marka gibi detaylara göre değişmekle beraber 6 yaş ve üzeri için modeller çıkarılmaktadır. Ancak satın alınacak bir Scooter modeli için öncesinde mutlaka teknik destek alınmalıdır. Çünkü kişinin ağırlığına göre model seçmek önemlidir. 50 cl gibi düşük kapasitede olan Scooter’lar ise genellikle çocukların ve genç kullanıcıların favorisidir. Piyasada pek çok farklı markanın 50 cl Scooter modellerini görebilirsiniz. Scooter ışıklı modelleri ise çevre tarafından ilgi çektiği için ayrıca tercih edilmektedir. Özellikle geceleri etrafı aydınlatması ile iyi bir alternatiftir. Çocukların en çok ilgi duyduğu örümcek adamlı Scooter modelleri de günümüzde oldukça tercih ediliyor. Scooter’lar yoğun bir talep görmektedir. Günümüzde dünya genelinde pek çok marka ve modelde üretimi gerçekleştirilmektedir. Motor gücü, pil ömrü, ağırlık taşıma kapasitesi ve ekstra aksesuarlara göre Scooter fiyatları değişebilmektedir. Scooter 2 tekerlekli katlanabilir oluşu ile de rahattır. Taşıması kolay olan 2 tekerlekli Scooter’ların tekerleri dayanıklı silikondan imal edilmektedir. 8 yaş scooter modelleri farklı tasarımlarla karşınıza çıkabilir. Çocukların oldukça rağbet gösterdiği bir diğer model ise Scooter 3 tekerlekli motor çeşitleridir. Üç tekerlekli Scooter rahatlıkla katlanabilir ve hemen her yere sığabilir. Üç tekerlekli elektrikli Scooter taşıması kolaydır. Maksimum 50 kiloya kadar taşıma kapasitesi olduğundan bu noktada almadan önce dikkatli tercih yapılması gerekiyor.

Her Yaşa Uygun Scooter Modelleri

Her Yaşa Uygun Scooter Modelleri

3 tekerlekli Scooter modelleri tıpkı diğer modellerde olduğu gibi dayanıklı ve kaliteli malzemeden yapılmaktadır. Tekerlekleri kalın olduğundan yol tutuşu rahattır. Bazı modellerinde tekerleklerinde ışıkları bulunmaktadır. Scooter lastik bakımından da bu anlamda farklı bir çizgi taşımaktadır. Bu da Scooter’a ayrı bir hava katmaktadır. Tabanı kaydırmayan özel malzemeden üretildiği için sağlamdır. Boyut kısmı ayarlanabilir ve bu sayede herhangi bir zorluk çekmeden kullanılabilir. 35 kiloya kadar taşıma kapasitesi olan alüminyum gövdesi olan hafif, sağlam oturaklı Scooter modellerinde ayrıca ayak fren sistemi bulunmaktadır. Çocuklar için oldukça ideal bir yapıya sahiptir. 4 tekerlekli Scooter çocuklar özel üretilmiş modelleri ile dikkat çeken diğer bir Scooter çeşididir. Scooter dört tekerlekli modeller kolay yön verilebilen ön yapısı ile çocukların oldukça rahat kullanabileceği şekilde üretilmiştir. Çocuk Scooter çeşitleri günümüzde pek çok bilindik marka tarafından üretilmekte ve satışa sunulmaktadır. Yetişkin Scooter modelleri ise iki tekerlekli olmakla beraber nispeten daha büyüktür ve farklı renklerde satılmaktadır. Scooter ile beraber alınacak olan Scooter kaskı farklı çeşitleri ve birbirinden farklı modellerle sunulmaktadır. Farklı renk ve tasarımlardaki Scooter kask çeşitleri Scooter’ınıza da uygun bir şekilde aldığınızda hayli şık gözükmektedir. En çok merak edilen konulardan bir tanesi de Scooter motor fiyatları olmaktadır. Scooter motor fiyatları marka model ve kapasite bakımından farklılık gösterebilir. Scooter fiyatları elektrikli araştırıldığında hemen her bütçeye göre bir modelin olduğu görülebilir. Döviz bazında genel olarak alıcılara sunulan Scooter motorlar özellikle motor gücü, pil ömrü, ek Scooter aksesuar ve taşıma kapasitesi gibi özelliklere göre farklılık gösterebilir. Scooter egzoz kalitesi de önemli bir faktördür. Scooter bot fiyatları da bu nedenle marka ve modele göre değişiklik gösterebilmektedir. Scooter motor alacak kişilerin teknik anlamda konuya hâkim bir uzman görüşü almaları önerilmektedir. Scooter tavsiye isteyenlere ise genellikle bütçeye ya da kişinin yaş aralığına göre öneriler sunulmaktadır. Scooter alacak olan kişi öncesinde ufak çaplı bir araştırma yaparsa en ideal modeli bulacaktır. Scooter önerileri konusunda oldukça geniş çeşitte bir yelpazeye sahiptir. Bu sebeple Scooter alacak kişinin zevkine göre değişiklik göstermesi söz konusudur. Birbirinden farklı Scooter modelleri için Trendyol’un online alış veriş mağazasını gezebilir ve bütçenize en uygun, kaliteli ve ihtiyacınıza yönelik Scooter’lardan bir tanesine sahip olabilirsiniz.

Scooter Kaç KM Gider?

Günlük yaşamda bir yerden başka yere giderken kolaylık sağlayan scooterlerin aldığı km modelden modele farklılık gösterir. Scooter ile dilediğiniz çok uzun yerlere kolayca gidebilirsiniz. Scooter çeşitlerinin geneli incelendiğinde ortalama 45 km’e kadar yol aldıkları görülebilir. Güçlü güç motoru sayesinde gidilen yolun akıcı hale gelmesini sağlar. Ayrı ayrı kullanım modlarıyla scooterler daha kullanışlı hale gelmektedir. Hafif olması sürüşünü kolaylaştırır. Satın alırken şarj süresi, mesafe vb. birçok bilgiyi öğrenebilirsiniz. Scooter marka ve model açısından çeşitlilik gösterir. Her modelin çalışma şekli ve özellikleri farklıdır. Ergonomik yapılarıyla günlük hayatta çok sık kullanılan scooterlerin her birinin aldığı km değişir. Scooter modellerinin özelliklerini satın almadan önce inceleyerek en çok km alanı tercih edebilirsiniz. Scooter modelleri, güvenli sürüşün sağlandığı reflektör işlevinden oluşur. Spor modu, yaya modu ve standart mod scooterin kullanışlılığını artırır. Ayrıca çocuk scooter başta olmak üzere 2 tekerlekli scooter ve tekerlekli scooter çeşitleri de ürünü kullanışlı hale getirmektedir.

Scooter Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Scooter satın alırken birkaç noktaya özellikle dikkat etmek gerekir. Örneğin; çocuk scooter ile 2 tekerlekli scooter çeşitlerinin özelliklerinin farklı olduğu söylenebilir. Bunun yanında sade tekerlekli scooter çeşitlerinin de özellikleri vardır. Bu özellikler scooter fiyatlarını etkiler. Scooter satın alırken ilk olarak ağırlığına bakılmalıdır. Şehir içinde kolay kullanılabilmesi için katlanabilir ve ağırlığının az olması gerekir. Motor gücü iyi olduğu takdirde alınan yol mesafesi de artar. Pil ömrü, scooter satın alırken diğer dikkat edilmesi gereken noktadır. Diğer bir etken, tasarım da çok önemlidir. Şık tasarımlı ve işlevsel model seçmeniz uzun süre kullanabilmeniz açısından önem arz eder. Pil ömrü, scooterin şarj etme sıklığını belirlemektedir. Uzun yerlere gitmek için satın alıyorsanız pil ömrünü özellikle dikkate almalısınız. Yeterli aydınlatmadan oluşması da scooterin kullanışlılığını artıran diğer bir etkendir.

Scooter Kaç Yaş İçin Uygun?

Scooter kullanımında yaş sınırı vardır. 2-3 yaş sonrası çocuklar için scooter kullanımı daha doğrudur. Belirttiğimiz yaştan sonra ebeveynler çocuklarının boyu ve yaşına göre scooter alabilirler. Uzmanlar 3 yaş sonrası çocuklar için scooter kullanımını uygun buluyor. Ancak elektrikli scooter kullanımı 15 yaş sonrası kişiler için uygundur. çocuk scooter çeşitleri çocukların güvenli süreceği şekilde tasarlanmıştır. Bazı uzmanlar çok küçük yaşlardaki çocukların scooter kullanımını uygun bulmamaktadır. 2 tekerlekli scooter olduğu gibi 3 tekerlekli scooter çeşitleri de her yaş grubunun kullanacağı şekilde ayrı ayrı tasarlanmıştır. Scooterların en önemli özelliği egzoz salınımını azaltmasıdır. Bu nedenle çevre sağlığı açısından fayda sağlayan bir araç haline gelmişlerdir. Fakat çocukların trafik akışının fazla olduğu alanlarda kullanması çok sakıncalıdır. Ebeveyn kontrolünde çocuklar scooter kullanmalıdır. Birbirinden farklı modelde scooter’ı Trendyol’da bulabilirsiniz.