"

Bebek Çorabı

" araması için 17578 sonuç listeleniyor

Yumuşacık Pamuk Dokulu Bebek Çorabı Modelleri Trendyol'da!

Genellikle ayakları ve ayak bileğini kapsayan, ayakkabıların içerisinde hem koruyuculuk hem ısıtma özelliği gösteren çoraplar, farklı uzunluk ve ip kalınlıklarına sahip giyim ürünlerinden biri olarak tanımlanır. 16. yüzyılın sonunda ilk makine örgüsü uygulanmadan önce deri veya keçeden yapılmasının yanı sıra makine örgüsüne ek el örgüsü de sık tercih edilen üretim yöntemlerinden biri olarak bilinir. Soğuk ortamlarda hem korunma hem ısıtma amaçlı yünden yapılanlar tercih edilirken yaz aylarında ayakları serin tutmak amacıyla ince modeller kullanılır. Farklı renk ve desenlere sahip modellerden beyaz bebek çorabı genellikle spor ayakkabılarla uyum sağlıyorken koyu renge sahip modeller koyu renk elbiselerin altından kullanılır. Yetişkin giyimde, kıyafet seçiminde olduğu gibi bebek çorabı modelleri seçimlerinde de ayak numarasına uygun ürün bedeninin seçilmesi önerilir. Bebek ve çocuk çorap ölçülerinin kesin bedenlere sahip olmamasının yanı sıra belli bir aralıkta sunulan ürünlerin modeli çocuğun cinsiyetine, vücut yapısına, ebeveynlerin tercihlerine ve giyilen kıyafetin stiline göre değişkenlik gösterebilir. Polar kumaşlar, vücudu yumuşak dokusuyla sararak rahat bir his oluşturmasının yanı sıra hafif yapısı ile bebek ev çorabı ayakların daha sıcak kalmasını sağlar. Neme dayanıklı olması, soğuk ve nemli ortamlarda kullanılan bot ve spor ayakkabıların içine giyilmesine imkân verir. Ultra tüylü veya pürüzsüz tasarımlarda dahi sürtünme ve kabarmayı önleyerek ayakların daha uzun süre sıcak kalmasını sağlar. Kışlık bebek çorabı, çocuğunuzun hassas derisine özen göstererek gerekli korumayı sağlamasının yanı sıra terletmeyen yapısı kapalı ayakkabılarda da kullanılabilmesine imkân tanır. Bebek termal çorap modeller arasında da bulunan polar kumaş çeşitleri, mikro polar yapısındaki kamalı dikişler sayesinde ayakkabı içerisindeki sürtünmeyi azaltır. Bebek yün çorap arayanlar için de bir alternatif yaratan yumuşak yün kullanılan bu modeller solma, tüylenme, büzülme ve matlaşmaya dayanıklı şekilde üretilir, tahrişi azaltmaya yönelik dokunan kumaşıyla bebek çarık çorap olarak da kullanılabilir. Yaz aylarında özellikle tercih edilmekle beraber altından giydirilecek bebek soket çorap serin havalarda dahi koruyuculuk sağlayabilir. Aynı zamanda bebek babet çoraplarda yaz aylarında tercih edilen diğer şık modeller arasındadır.

Sevimli Bebek Çorabı Modelleri

Sevimli Bebek Çorabı Modelleri

Tüylü mercan yaprağından oluşturulan ve battaniyeleri andıran yapıya sahip dikişsiz modeller elastik üst bandı sayesinde hem ürünün bacaktan aşağı kaymasını hem de ürünün zamanla şekil kaybetmesini önler. Altı deriden yapılan modeller, pelüş dokuya sahip yumuşak modellerin tabanında, zeminle sıcaklık akışını en aza indirmek amacıyla üretilir. Giyildiğinde yalıtım görevi gören bu tabanlar, birinci sınıf deriden üretilebilmekle beraber yeni yürümeye başlayanlarda kayma ve düşme riskini önlemeye yardımcı olur. Ayakların sıcak tutulmasına da yardımcı olan bu yalıtım özelliğine ek çift uçlu iğneler yerine yuvarlak örgü iğneleri kullanıldığından yeni doğanlar için alternatif yaratır. Diz altından başlayarak ayak ucuna kadar koruma sağlayan bebek dizaltı çorap, elbise veya şortların altından tercih edilebildiği gibi soğuk havalarda her tarzda kıyafetin altından kullanılabilir. Özellikle 1.5-3 aya kadar olan bedenlere sahip bebek uzun çorap, farklı renk ve desenlere sahip olmakla beraber kumaşının içerdiği yüksek pamuk oranı sayesinde ayağı ve bacağı terletmeden korur. Antialerjik yapısıyla bebek çorap modelleri cildine kolay uyum sağlarken, tasarımlarıyla da özellikle kızların şık kıyafetlerine uyum sağlayabilir. Kurdeleli, tüllü, dantelli bebek çorabı modelleri arasından diz boyuna sahip olanlar, ürün rengiyle uyumlu kıvrımlı kumaş ayrıntısıyla çocuğunuzun kombinine hareket katar. Bebek file çorap ise ince dokusu ve kaygan kumaş özelliğiyle dar ve kışlık kıyafetlerin altından giyilse dahi rahatsızlık vermez. Çocuğunuzun kolay hareket etmesine yardımcı olur. Diz altı modele benzeyen fakat ayak bileği ve diz arasını koruma amaçlı üretilen bebek kolej çorabı modelleri ise koruyuculuk sağlarken külotlu ve kısa ayakkabıların üstünden bacağın sıcak tutulmasına yardımcı olur. Halhal olarak da bilinen bilek ve diz arasına denk gelecek uzunluğa sahip olanlar, diz boyu olanlar kadar farklı tasarım özelliklerine sahip olmakla beraber boyu nedeniyle sandalet ve bot kullanımında sık tercih edilir. Halhal kısmı bedene göre daha büyük ve bol durabilir. Tasarım sayesinde modeller daha sevimli ve çok yönlü bir kullanım sunar. Bu ürünler istisnasız her gün kullanılan ve ayakların rahat etmesine yardımcı olan giyim ürünlerinin başında gelir. Bu nedenle bebek çorabı yorumlarında seçimler yapılırken ayak sağlığının göz önünde bulundurulması sağlıklı ve kullanım ömrü uzun ürünlerin seçilmesini sağladığı görülür. Özellikle bebek çorabı satın alırken anti bakteriyel özellikler, kumaşın nefes alabilirliği ve soğuk havalarda optimum koruma sağlaması seçimi etkileyen önemli kriterler arasında yer alır. Bambu bebek çorabı, teknolojinin gelişmesiyle ortaya çıkan bir ürün olmakla beraber üretimi esnasında uygulanan endüstri teknolojileri sayesinde dayanıklı ve modern ürün kategorileri arasında yer alır. Bambu iplikler doğal yapısı gereği sahip olduğu yumuşak doku sayesinde rahat hissettirir, hem yaz hem kış aylarına uygun kullanım olanağı sunar.

Bebek Çorabı Beden Aralıkları

Bebek Çorabı Beden Aralıkları

Özellikle lastiksiz bebek çorabı kullananlar için bedenin ayağa tam uyması önem kazanır. Yenidoğan bebek çorabı olarak 0-6 ay, çocuklarda 0-2 yaş, çocuk külotlu 0-9 yaş, çocuk çamaşırda ise 1-8 yaş ölçülerinin baz alınması, ideal bedene ulaşmada etkili olur. 3 6 ay külotlu çeşitlerinde 98-116 cm arasında değişen uzunluklar kullanılır. Bebek külotlu çorabı kışlık ve yazlık ürünlerde, 0 ay için 50 cm beden, 0-3 ay arası 50-56 cm, 3-6 ay arası 56-62 cm, 6-9 ay 62-68 cm, 9-12 ay tercih edilir. Aynı zamanda 12-15 ay 74-80 cm, 15-18 ay 80-86 cm, 18-24 ay için ise 86-92 cm vücut uzunluğuna uygun ölçüleri tercih edilir. 86-92 cm boy uzunluğunda ise 1 yaş külotlu çeşitleri kullanılır. Bu ürün kumaşının kalınlığına ve kumaş türüne göre ayakkabı seçimi yapılması gereken durumlarda, doğru ayak ölçüsünün alınması önemli olur. Ürün giydirildikten sonra her iki ayağın da ayrı ayrı kâğıt üzerinde çevresinin çizilmesiyle ayak çevresinin ölçüsü belirlenmiş olur. Sonrasında ölçü bandıyla topuk ve burun kısımları arasındaki mesafenin ölçülmesi sonucu ayakkabıya denk gelecek numaranın belirlenmesini sağlar. Her iki ayak farklı ölçülere sahip olabileceği gibi patik ve ayakkabı seçimlerinde bu farkın bilinmesi ideal ürüne ulaşmayı kolaylaştırır. 10,5 cm uzunluk 17, 11,5 cm 81, 11,7 cm 19, 12,3 cm 20, 12,9 cm 21, 13,5 cm 22, 14,1 cm 23, 14,7 cm 24, 15,3 cm 25 beden tercih edilir. 16,0 cm 26, 16,6 cm 27, 17,2 cm 28, 17,9 cm 29, 18,5 cm 30, 19,2 cm 31, 19,8 cm 32, 20,5 cm 33 iken 22,5 cm 36 bedene denk gelir. Ayakkabı ölçülerine uyacak ürünün belirlenmesinde özellikle çocuklar söz konusu ise kesin ölçüler vermek yerine birkaç boyutu içeren beden aralıkları bulunur. İnce ve kalın bebek çorabı seçeneklerinde 7,4 cm ayak uzunluğundan 13,4 cm uzunluğa kadar değişen 13-22 Aralığındaki boyutlara denk gelenler bulunur.

Bebek Çorabı Çeşitleri ve Özellikleri

Bebek Çorabı Çeşitleri ve Özellikleri

Bebeklerin giydirilmesi ve kıyafet alışverişlerinde ebeveynler tarafından en sık karşılaşılan sorular ürüne ihtiyaç olup olmadığı, yatakta giymek için mi yoksa bebek patikli çorapla birlikte mi kullanılması gerektiği olabilir. Bu noktada modellerin öneminin ve ne işe yaradığının bilinmesi, bebek çorabı fiyatları da özelliğine göre değişebilir. Bebekler yetişkinlere oranla vücut ısılarını düzenlemede zorlandığından, özellikle prematüre bebek çorabıyla da vücut ısısının desteklenmesi gerektiğinden kıyafetlerin kalınlığı ve koruyuculuğu öne çıkar. Kıyafetler haricinde patik ve eldiven gibi destekleyici yan ürünlerin de kullanılması çocuğu hem rahat hissettirir hem de vücut ısısının dengede kalmasına yardımcı olur. Pamuklu olanlar bu noktada çocuğun ayaklarını sıcak ve sağlıklı tutar, patik veya ayakkabının içerisinde ayak derisine uygun ortamın oluşmasını sağlar. Hava sıcaklıkları da ürünün inceliğinin seçilmesinde önemli faktörler arasında yer alır. Muz külotlu modelleri daha sıcak veya ılık havalarda tercih edilirken, siyah veya kırmızı renkli modellerinden kalın ip dokumasına sahip modeller tercih edilebilir. Hareket esnasında pantolon, etek veya elbiselerin açılma ihtimaline karşı külotlu olanlar koruyuculuk sağlar, ekstra katman yaratarak bacak arasındaki sürtünmeyi azaltır. Özellikle eldivenlerle kombin yapılabilecek opak modelleri çocuğun yüzünü tırnaklarıyla çizmesini önlerken rahat harekete imkân veren şık bir görünüm sunar. Karın üstü istirahati esnasında, yuvarlanma ve emekleme gibi hareketleri sırasında farklı yüzey ve nesnelerle temas edebilir, bu temas sonucu cilt tahrişleri meydana gelebilir. Sert yüzeylere karşı bariyer oluşturan kaydırmaz bebek çorabı ve deri taban özellikleri sayesinde hem koruyor hem ayakların sıcak kalmasını sağlar. Bebek patik çorap altından da anlaşıldığı gibi güvenlik katmanı yaratırken çocuğun tüm hareketlerine uyacak yumuşaklığı sağlar. Makosen bu noktada ayak kenarını saran estetik yapısı, ayakkabı ve patiklerin içerisinde kalan kenarları sayesinde oldukça işlevsel hale gelir.

Kaliteli Bebek Çorabı Tavsiyeleri

Kaliteli Bebek Çorabı Tavsiyeleri

Örme ve dokuma işlemleri için oldukça uygun yapıya sahip bambu, diğer iplik çeşitleriyle bir arada kullanılabilir, bu sayede UV ışınlarına daha dayanıklı hale gelir. Anti bakteriyel özelliği sayesinde alerjen yapıya sahip hassas ciltlerinde dahi kullanılabilir, içerdiği bambu maddesi tüm cilt tipleri için uygun kullanım sağlar. Bordo külotlu ürün modelleri arasında bambu kumaşlar iyi nem emilimi sayesinde iyi hava geçirgenliği sunarken vücudun nefes almasına yardımcı olur. Aşınmaya karşı dayanıklı yapısı kırmızı külotlu olan çeşitlerinde rengin olduğu kadar dayanıklılığın ve rahatlığın da öne çıkmasını sağlar. Bambu ürün yapısı havayı emen ve nemi hızlı muhafaza eden dokusu sayesinde bakterilerin barınabileceği ortamı ortadan kaldırır. Viskon ve modal ipliklere benzemesine rağmen mat görünümü ve kimyasal içermez özelliğiyle diğer türlerden ayrılır. Yeşil külotlu model, bambu ipliğe sahip seçeneklere canlı renklerle sahip olmanın ayrıcalığını yaratır. Hem kız hem erkek bebek çorabı için farklı renkteki modelleri ve hafif yapısı sayesinde sık tercih edilir. Ürün tercisinde çocuk ve daha ufakları söz konusu olduğunda kıyafetlerde olduğu gibi bu ürünlerin de üretim aşamasından kullanılan maddelerin içeriğine kadar birçok nokta öne çıkar. İç çamaşırı ve patiklerde da kalitesiz ve kimyasal içeren kumaşların cilde vereceği zararlar göz önüne alındığında daha nitelikli seçimlerin öne çıkması önem kazanır. Beden seçim, rahatlık söz konusu olduğunda kullanılan kumaş özellikleri kadar dikkat edilmesi gereken seçim kriterlerinden biri olur. Çocuk ve daha ufak yaşlar gereği yetişkin ve gençlere oranla kemik gelişimleri daha hızlı ilerler. Bu ilerleme ve hızlı büyümeye ayak uydurmak adına bazen yeni kıyafetler almak gerekir olsa da doğru bedene ulaşmak söz konusu olduğunda gardıroplara eklenen yeni parçalar yeterli olmayabilir.

Çocuk Çorabı Kullananlar ve Yorumları

Çocuk Çorabı Kullananlar ve Yorumları

Çocuk ürünü seçiminde bilinçli davranmak gerekir. Modelin kaliteli kumaş yapısından oluşması sağlık ve rahatlık açısından önemlidir. Çocuk ürünlerinin pamuklu yapıdan oluşması tavsiye edilir. Pamuk, vücudun ideal sıcaklığını koruyan bir kumaş türüdür. Kumaş türünün hem yaz hem de kış aylarına uygun olması sıkça tercih edilmesini sağlar. Bir diğer önemli nokta da modelin üretim aşamasında hiçbir zararlı kimyasaldan oluşmamış olmasıdır. Ürünün üzerinde sert kimyasal ve boyaların kullanılması çeşitli sağlık problemlerinin oluşmasına neden olabilir. Kumaş yapısında esneklik de oldukça önemlidir. Ürünün özellikle üst kısımları yumuşak yapıdan olmalıdır. Bu sayede hem giyilip çıkarırken konfor oluşur hem de çocuğun rahatça hareket etmesi sağlanır. Son olarak modelin iç kısımlarında iplik bulunmaması gerekir. İplikler parmaklara takılarak, rahatsızlık hissine yol açar. İç kısmın düz ve temiz olması, çocuğun rahat etmesini sağlayan faktörler arasında yer alır. 1 yaşındaki bir çocuk için 6 aylık bebek çorabı seçildiği takdirde lastikler bileği sıkabilir, büyük bedenlerde ise ürün ayakkabı içerisinde ayaktan çıkabilir. Vücut ölçülerinin doğru alınması bu noktada ideal kıyafete ve modele ulaşmada öncelikli olarak yapılması gerekenler arasında yer alır. Mümkün olduğunca hareketsiz, dik ve çıplak ayakla duran çocuğunuzun mezura ile ölçülecek uzuvları, doğru beden numarasını belirlemede büyük kolaylık sağlar. Ölçü bandının vücuda mümkün olduğunca yakın tutulması gerekmekle beraber ölçünün arada kaldığı durumlarda yuvarlanabilmesi de mümkün hale gelir. Bu ölçüm şekli ile santimetre cinsinden elde edeceğiniz uzunluk birimi, başka bir birime çevirme ihtiyacı duymadan alışverişinizi bu uzunluğa göre yapmanızı sağlar. Türkiye ve dünyanın başarı, kalite ve güvenilirlik açısından önde gelen markalarını Trendyol sayesinde inceleyebilir, bebek çorabı indirim ve kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.

Çocuk Çorabı Seçiminde Önemli Noktalar

Çocuk Çorabı Seçiminde Önemli Noktalar

Bedenin yanı sıra çocuk ürünlerinde malzemenin kalitesi de seçimleri etkileyen kriterlerden biri olarak öne çıkar. Model üretimi esnasında kaliteli malzemelerin ve iplerin kullanım rahatlığı sunmasını ve cilde dost yapıda olmasını sağlar. Özellikle organik bebek çorabı seçerek ayaklarda terlemeyi önleyen ve nefes alabilen özellikleri üründe bir arada bulabilir, fazla nemin çocuğunuzun cildini tahriş etmesini önleyebilirsiniz. Pamuk, merinos yünü veya işlenmemiş yünler bu nemi vücuttan mümkün olduğunca uzak tutarak ayağı sıcak ve konforlu tutar, doğal ve bebek panduf çorapları sayesinde hem sağlıklı hem canlı bir görünüm sağlanmış olur. Emekleme döneminde olan çocuklar için harekete özel ürünler, soğuk günler için uzun tasarımlar, ilk defa kullanacaklar için ise ince kumaşa sahip modeller tercih edilir. Bebek fırfırlı çorap modelleri giyim ürünlerinde sempatik ve canlı bir görünüm yaratır, çocuğunuzun ruhuna uygun stilin oluşmasını sağlar. Yine ebeveynlerin zevkine hitap eden ve bebeğin hoşuna gidecek tasarıma sahip ayıcıklı, zilli, oyuncaklı, çıngıraklı bebek çorabı modelleri arasından pelüş yumuşaklığına sahip olanlar sık tercih edilir. Sese duyarlılığın arttığı yaşlarda özellikle ponponlu bebek çorabı ve çıngıraklı seçim, her harekette dikkati ürüne yöneltmesini sağlarken çocuğu eğlendirir, ebeveynlerle geçirilecek keyifli dakikaların önünü açar. İster çocuk için alışveriş listesi oluşturulsun ister yeni sezonlarda dikkat çeken modellerden alınacak olsun çocuk ve daha ufakları için giyim markalarına göre ürün kalitesi değişkenlik gösterebilir. Rahat, dayanıklı ve şık kombinasyonlar için bebek havlu çorap yanı sıra jarse, pamuk, yün çeşitleri farklı dokuma özelliklerinden dolayı aynı rahatlığa sahip olmayabilir. Bu noktada güvenilir markalardan ve beden ölçülerinden emin olunan ürünlerden tercih etmek hem sağlıklı hem vücut ölçülerine uygun ürün ulaşılmasını kolaylaştırır. Bu ürünleri Trendyol üzerinden satın alabilirsiniz.

Yeni Doğan Bebeğe Çorap Giydirilir mi?

Bebekler doğduğu andan itibaren ebeveynlerin her adımı titizlikle planlaması gerekir. Yeni doğan bebeklerinde çorap kullanımı önemli konular arasında yer alır. Bazı ailelere göre çorap kullanımı zorunluyken, bazıları bebek sağlığı ve rahatlığı için çorap kullanımı önermemektedir. Bu noktada uzman görüşlerine göz atılması tavsiye edilir. Uzmanlar, bebek çoraplarının kullanımının gerekli olduğunu belirtir. Bebeğin sıcaklığını dengeleyen çorap kullanımı, ayakların dış etkenlere karşı korunmasını da sağlar. Bebeklerde vücut sıcaklığını sağlamak için baş ve ayakların ergonomik konforunu korumak oldukça önemlidir. Çorap kullanımı uyku güçlüğü, iştahsızlık gibi durumların önüne geçer. Birçok olumsuz semptom doğru çorap kullanımıyla hafifletici hâle gelir. Özellikle yaz aylarında ayaklarda güneş yanığı oluşmasını engellemek için çorap kullanımı şarttır. Ancak çorabın kumaşının ve lastiğinin kaliteli yapıdan oluşması gerekir. Eğer çocuğun ayaklarında hiperpigmentasyon ismi verilen kalıcı kırmızı çizgiler oluştuğu saptanırsa sıkı ve dar çoraplardan uzak durmak gerekir.

Bebek Çorabı Kumaşı Nasıl Olmalı?

Bebek çorabı seçiminde bilinçli davranmak gerekir. Çorabın kaliteli kumaş yapısından oluşması sağlık ve rahatlık açısından önemlidir. Bebek çoraplarının pamuklu yapıdan oluşması tavsiye edilir. Pamuk, vücudun ideal sıcaklığını koruyan bir kumaş türüdür. Kumaş türünün hem yaz hem de kış aylarına uygun olması sıkça tercih edilmesini sağlar. Bir diğer önemli nokta da çorabın üretim aşamasında hiçbir zararlı kimyasaldan oluşmamış olmasıdır. Ürünün üzerinde sert kimyasal ve boyaların kullanılması çeşitli sağlık problemlerinin oluşmasına neden olabilir. Kumaş yapısında esneklik de oldukça önemlidir. Çorabın özellikle üst kısımları yumuşak yapıdan olmalıdır. Bu sayede hem giyilip çıkarırken konfor oluşur hem de bebeğin rahatça hareket etmesi sağlanır. Son olarak çorabın iç kısımlarında iplik bulunmaması gerekir. İplikler parmaklara takılarak, rahatsızlık hissine yol açar. İç kısmın düz ve temiz olması, bebeğin rahat etmesini sağlayan faktörler arasında yer alır.

Bebeklerde Çorap Bedeni Nasıldır?

Bebeklerde de tıpkı yetişkinlerde olduğu gibi farklı çorap bedenleri bulunur. Bebeğin ayak yapısına uygun ölçüden oluşan çoraba karar vermek konfor elde etmek açısından önemlidir. Genel olarak çorapların üzerinde hangi yaş grubuna uygun olduğunu belirten bir ibare yer alır. Fakat her bebeğin gelişimi farklı olduğu için her zaman ölçüler tam olarak doğru verilerden oluşmayabilir. Bu durumlarda ölçüler daha fazla ya da daha az olabilir. Doğru çorap bedenini bulmak için bebek ayak numarası hesaplama işlemi yapmak gerekebilir. Ölçme işlemi için ayakkabı kutusu oldukça işe yarayan bir yöntemdir. Bebeğin ayağını kutunun içine yerleştirin. Topuk kısmının kenarlara dayanmasına dikkat edin. Ayak baş parmağının geldiği noktaya kalemle işaret koyun. Noktalar arasındaki uzaklığı ölçerek not edin. Bu şekilde bebeğin ayak yapısına uygun olan doğru ölçüyü de kolayca bulmanız mümkün hâle gelir.