İlgili Kategoriler
Max. Hız (km/h)
Fiyat
Menzil
Jant
Bisiklet Tipi
Taşıma Kapasitesi
Şarjlı Kullanım Süresi
Katlanabilme
Renk
Satıcı Tipi
Fiyat Geçmişi
Garanti Süresi
Ürün Değerlendirmesi
"

Elektrikli Bisiklet

" araması için 195 sonuç listeleniyor
Citycoco Fat Bike Bisiklet
Kargo Bedava
CitycocoFat Bike Bisiklet
(1)
33.800 TL
Sepete Git
Citycoco Fatbike Foldable Mini
Kargo Bedava
CitycocoFatbike Foldable Mini
36.200 TL
Sepete Git

Güvenilir ve Hızlı Elektrikli Bisikletler Modelleri Trendyol'da!

Elektrikli bisiklet, günümüz dünyasının popüler araçlarından biridir. E-bisiklet olarak da bilinen bu araçlarda birleşik elektrik motoru kullanılır. Araç üzerinde bir adet portatif ve şarj edilebilir akü bulunur. Elektrikli bisikletler, pedallı ve pedalsız olarak ikiye ayrılır. Bunun haricinde elektrikli bisikletler; tekerlek sayısı, boyut, taşıma kapasitesi gibi farklı özelliklere göre de çeşitlenir. Bu araçların teknik özellikleri de birbirinden farklıdır. Şarj süresi, lastik ve jant türü ile yol alma kapasitesi, elektrikli bisiklet alırken kontrol edilmesi gereken başlıca özelliklerdendir. Yüzlerce farklı elektrikli bisiklet arasından ihtiyacınıza, kullanım amacınıza ve zevkinize uygun bir model bulmanız mümkündür.

Elektrikli Bisiklet Tipleri Nelerdir?

Elektrikli Bisiklet Tipleri Nelerdir?

Elektrikli bisiklet modelleri; kullanım amacı ve alanı ile jant ve şarj kapasitesi gibi birçok niteliğe göre farklılık gösterir. Tekerlek sayısı da bu niteliklerden biridir. Elektrikli bisikletlerin çoğu 2 tekerleklidir. Daha konforlu ve güvenli bir sürüş tercih edenler için 3 tekerlekli elektrikli bisiklet modelleri de mevcuttur. 3 tekerlekli modeller, geniş olmaları ile dikkat çeker. Bu bisikletlerde genellikle, dirseklerinizi ve sırtınızı yaslayabileceğiniz bir koltuk ile ayaklarınızı uzatabileceğiniz yastıklı pedal bulunur. 3 tekerlekli elektrikli bisikletlerin önünde çoğunlukla geniş bir sepet yer alır. Ayrıca arka kısımlarında yük taşımaya uygun bir alan da mevcuttur. Bu özellikleri ile 3 tekerlekli modeller, sık sık eşya taşıyanlar için uygun bir seçimdir.

Küçük bir bisiklet arayanlar için de pek çok model mevcuttur. Az yer kaplayan küçük elektrikli bisiklet modelleri hem sevimli hem de kullanışlı ürünlerdir. Bisikletinizin evinizde fazla yer kaplamasını istemiyorsanız veya aracınızla gün içinde toplu taşıma kullanıyorsanız elektrikli katlanır bisikletleri tercih edebilirsiniz. Bu ürünler katlanarak âdeta bir çantaya dönüşür ve kullanıcısına taşıma kolaylığı sağlar.

Elektrikli bisikletlerin pedallı ve motor tipi olarak adlandırılan iki çeşidi mevcuttur. Pedallı modeller, manuel olarak da çalıştırılabilen elektrik destekli bisikletlerdir. Bu modeller standart bisikletlere çok benzer bir dış görünüşe sahiptir. Hem klasik bisiklet keyfinden vazgeçmeden hem de yorulduğunuzda durmanıza gerek kalmadan seyahat etmek istiyorsanız bu modelleri tercih edebilirsiniz. Bisiklet sürdüğünüz alanlarda dik yokuşlar gibi zorlayıcı yollar mevcutsa elektrik destekli pedallı modeller sizin için uygun olabilir.

Elektrikli motor bisikletler diğer modellere kıyasla daha kompakt ürünlerdir. Dışarıdan bakıldığında bu modeller motor gibi görünür. Ancak özellikle tekerlekleri motora göre oldukça küçüktür. Kas gücü harcamak istemiyorsanız elektrikli motor bisikletleri tercih edebilirsiniz. Elektrikli motor bisikletler, bilhassa ayaklarında problem olan veya uzun yürüyüşlerden olumsuz etkilenen kişiler için uygundur. Elektrikli scooter bisiklet modelleri de bu ürünlerin bir çeşididir. Elektrikli scooterlar kompakt ve manevra kabiliyeti yüksek yapıları ile şehir içi kullanıma uygundur.

İki tekerlekli klasik elektrikli bisikletlerin çoğunda sepet yoktur. Ancak sepet ve arka bagaja sahip modeller de mevcuttur. Sepetli elektrikli bisikletler, özellikle şehir içindeki yolculuklarınızı bir hayli kolaylaştırır. Okul ya da iş malzemelerinizi, omuz çantanızı, ufak tefek alışveriş paketlerinizi sepete yerleştirerek sürüş anında maksimum konfora ulaşabilirsiniz.

Elektrikli Bisikletlerin Taşıma Kapasiteleri Nasıldır?

Elektrikli Bisikletlerin Taşıma Kapasiteleri Nasıldır?

Elektrikli bisikletlerin taşıyabilecekleri yük kapasitesi değişkenlik gösterir. Elektrikli bisikletler, çoğunlukla tek kişiliktir. Taşıma kapasiteleri ise 120 kg civarındadır. Bu kapasite, ortalama ağırlıkta bir insanı taşımak için yeterlidir. Daha fazla taşıma kapasitesine ihtiyacı olan kullanıcılara uygun elektrikli bisiklet modelleri de bulunur.

Kabinli elektrikli bisiklet modellerinin taşıma kapasitesi 180-190 kilograma kadar çıkar. Bu modellerin her tarafı kapalıdır. Âdeta minyatür bir araba gibi görünürler. Trafikte üstü açık bir araçla yolculuk etmekten korkanlar bu bisiklet modelini gönül rahatlığıyla tercih edebilir. Aynı zamanda bu bisikletler; soğuk hava, rüzgâr, yakıcı güneş, yağmur gibi olumsuz koşullarda rahatlıkla bisiklet sürmek isteyenler ve kurye hizmeti verenler için de idealdir. Kabinli bisikletlerin taşıma kapasitesi modele göre değişir. Bu bisikletlerin iç hacmi genellikle iki kişi için yeterlidir. Güvenli bir yolculuk için aracınızda bulunacak kişi sayısını doğru belirlemeniz tavsiye edilir.

Arkadaşınızla, partnerinizle, çocuğunuzla aynı araçta yolculuk etmek için iki kişilik elektrikli bisiklet modellerini tercih edebilirsiniz. Bu bisikletlerde arka arkaya konumlanmış iki adet sele bulunur. Ürünün tasarımına göre değişse de bu seleler genellikle koltuk şeklinde dizayn edilir. Nispeten geniş ürünler oldukları için iki kişilik modeller çoğunlukla üç tekerleklidir. Aracın arkası geniş olduğu için çoğunlukla yolcu selesi daha büyüktür. Dolayısıyla arkada yolculuk edecek kişi için oldukça keyifli bir seyahat söz konusudur. Bu modellerin daha kompakt ve tek kişilik elektrikli bisikletten pek de farkı olmayan iki tekerlekli seçenekleri de mevcuttur. İki kişilik küçük bir araca ihtiyaç duyanlar bu modelleri tercih edebilir. Bu ürünlerin taşıma kapasitesi ortalama 200 kg civarındadır. İki yetişkin rahatlıkla bu tarz bir bisiklet ile yolculuk edebilir.

Kapasitesi 150 kg civarında olan elektrikli kargo bisiklet modelleri şehir içi/mahalle arası taşımacılık yapanlar için uygundur. Bu modellerde, biri önde ikisi arkada olmak üzere toplam üç tekerlek bulunur. Arka tekerlerin arasında büyük bir sepet mevcuttur. Bisikletin gidonunda da yine büyükçe bir sepet yer alır. Önünde ve arkasında sepet bulunan bu bisikletler ile kas gücü sarf etmeden çok miktarda yük taşımak mümkündür.

Elektrikli bisikletler arasında hafif seçenekler de mevcuttur. Hafif olmaları sayesinde bu modeller çocuklar tarafından rahatlıkla kullanabilir. Elektrikli çocuk bisikleti çeşitlerinin taşıma kapasiteleri 35 kg civarındadır. Üç yaşından büyük çocukların kullanımına uygun olan bu modeller de güvenlik sağlayan çeşitli fonksiyonlar bulunur. Elektrikli çocuk bisikletleri genellikle üç tekerleklidir.

Elektrikli Bisiklet Modellerinin Menzil Uzunluğu Nasıldır?

Elektrikli Bisiklet Modellerinin Menzil Uzunluğu Nasıldır?

Elektrikli bisikletlerin menzil uzunluğu, aracın tek bir şarjla gidebileceği toplam yolu ifade eder. Bu noktada tek bir sayıdan ziyade aralık vermek daha doğrudur; çünkü aküden harcadığınız enerji, bisikletinizin tek şarjla gidebileceği yol uzunluğunu etkiler. Elektrikli bisiklet modellerinin menzil uzunluğu; pil boyutu, yolculuk esnasında taşınan yük miktarı, motor verimliliği gibi birkaç farklı faktöre bağlıdır. Yüksek verimliliğe sahip motorlar, pilden daha az güç harcayarak elektrikli bisikletin menzilinin uzamasına yardımcı olur.

Elektrikli bisikletlerin hızı ve motor gücü, kullanım esnasında ayarlanabilir ve değiştirilebilir. Örneğin pedallı bir elektrikli bisiklette düz yolda ekonomik modu kullanabilirsiniz. Kas gücünüzün yetersiz kaldığı yokuşlu yollarda ise aküden aldığınız desteği artırabilirsiniz. Aküden ne kadar çok destek alırsanız menziliniz o denli kısalır.

Elektrikli bisikletlerin sahip oldukları menzil uzunluğu 30 ila 130 km aralığında değişir. Şehir bisikletleri ortalama 50 km menzile sahiptir. Yol bisikletlerinin menzili ise 130 km’yi bulabilir. Elektrikli bisikletin menzili pil gücüyle de alakalıdır. Aracın watt/saat oranı ne kadar yüksekse menzili o denli uzundur. Örneğin 500 W elektrikli bisiklet, gezi ve yolculuklar için yeterli menzil uzunluğuna sahiptir. Çok daha uzun yolculuklar planlayanlar veya aracını sık şarj etmek istemeyenler 1000 W elektrikli bisiklet modelleri arasından seçim yapabilir.

Elektrikli Bisikletlerin Şarj Kullanım Süreleri Ne Kadardır?

Elektrikli Bisikletlerin Şarj Kullanım Süreleri Ne Kadardır?

Elektrikli bisikletlerin tek şarjla kullanılabildiği süre 30 dakikayla 7 saat arasında değişir. Şarj süresi aracın aküsüne ve kullanım esnasında tükettiği enerji miktarına göre değişir. Örneğin tam şarj ile 30 dakika kullanılabilen bir aracın pili 12 V civarındadır. Motoru ise yaklaşık 120 W gücündedir. Bu özelliklerdeki bir araç, şehir içinde birbirine yakın bölgeler arasında seyahat etmek için tercih edilebilir.

Elektrikli bisikletleri şarj etmek son derece kolaydır. Elektrikli bisiklet aküsü, bir dizüstü bilgisayar pilinden farksızdır. Elektrikli bisiklet şarj aletini bir prize takmanız yeterlidir. Üstelik çoğu elektrikli bisikletin aküsü, araçtan kolaylıkla ayrılarak tek başına şarj edilebilir. Yani şarj etmek için bisikleti prizin yanına taşımanız gerekmez. Dolayısıyla bu işlemi evinizde rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Molasız uzun yolculuklar planlamıyorsanız şarj kullanım süresi yüksek olan modellere yönelmenize gerek yoktur. Ancak bisiklet turları gibi uzun saatler bir güç kaynağından uzakta kalacağınız durumlar söz konusuysa pil ömrü yüksek olan modeller arasından seçim yapmanız daha doğru olur.

Elektrikli bisikletlerin şarj olma süresi, çoğunlukla kullanım süresi ile aynıdır. Yani tam şarj ile 4-6 saat arası yolculuk yapabileceğiniz bir elektrikli bisikletin pilini tamamen doldurmak için de aynı süreye ihtiyacınız olur. Şarj kullanım süresi 6 saatten fazla olan araçların pilini doldurmak için ise daha uzun zaman gerekebilir. Bu modellerin pilleri genelde 6 ila 8 saat arasında dolar. Bisikletin şarjı, yüksek pil gücü harcadıkça azalır. Pedal özelliği bulunan elektrikli bisikletlerle yolculuk ederken daha uzun süreli bir kullanım sahip olmak için kas gücünüz ile aracınıza destek olabilirsiniz.

Elektrikli Bisikletlerin Jant Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Elektrikli Bisikletlerin Jant Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Elektrikli bisikletlerin tekerlekleri manuel olanlara kıyasla çok daha dayanıklıdır. Bu tekerlekler, motorun uyguladığı torka dayanacak şekilde tasarlanır. Tork, bir nesnenin döndürülmesi için uygulanan kuvvet demektir. Elektrikli bisiklet tekerleklerinin 1 dakika içindeki dönme sayısı, bünyelerindeki motor sayesinde manuel modellere kıyasla çok daha yüksektir. Tekerleklerin dönme sayısı ise kullanım ve yıpranma ile doğru orantılıdır. Bu nedenle elektrikli bisikletlerin iç ve dış lastikleri manuel modellere göre daha sağlam bir tasarıma sahiptir.

Tekerlek tasarımının önemli olmasının tek sebebi motor değildir. Elektrikli bisikletlerin net ağırlığının standart modellere göre fazla olması, tekerleklere binen yük miktarını artırır. Dolayısıyla kaliteli bir lastik, elektrikli bisiklet modellerinin sahip olması gereken önemli özellikler arasındadır.

Elektrikli bisikletler kullanım alanına göre; şehir, gezi, dağ, yol, yarış gibi kategorilere ayrılır. Bisikletlerin kategorilere ayrılması sırasında kullanılan önemli faktörlerden biri tekerleklerdir. Örneğin elektrikli şehir bisikleti modellerinin lastikleri standart kalınlıktadır. Jant materyalleri çoğunlukla çift alaşımdır. Çift alaşım jantların denge kabiliyeti sabittir. Bu jantlar, direksiyon hâkimiyetini ve araç dengesini artırır. Canlı veya cansız birçok engelle karşılaşılan şehir içi ulaşıma şehrin trafiği de eklendiğinde bu özelliklerin sağladığı avantajlar yadsınamaz. Jant çapı bisikletin modeline göre değişkenlik gösterir. Motosiklet tipi elektrikli şehir bisikletlerinin jantları nispeten daha küçüktür. Pedallı elektrikli bisikletlerin jant çapı ise manuel modeller ile aynı boyuttadır. Bu araçların tekerlekleri; asfalt, parke taşı, Arnavut kaldırımı gibi hemen hemen tüm şehir içi yer döşemelerine uygundur.

Kalın tekerlekli elektrikli bisikletler ise genellikle dağ gibi alanlar için tasarlanır. Bu araçların tekerlekleri zorlu dağ koşullarına, engebeli yüzeylere ve sivri nesnelere dayanıklıdır. Elektrikli dağ bisikleti, bu alanlara ilgisi olan amatör sporcular için son derece kullanışlıdır. Elektrikli bisikletinizin motorundan aldığınız destek sayesinde dağ tırmanışı sırasında minimum enerji harcarsınız. Elektrikli dağ bisikletlerinin tamamı pedallıdır. Jant materyalleri çoğunlukla magnezyumdur. Magnezyum jant, yarış arabalarında da kullanılan ve yüksek yer tutuşuna sahip bir malzemedir.

Elektrikli yol/yarış bisikletleri de pedallı modellerdendir. Tek bir tekerlek dönüşü ile daha fazla yol alınabilmesini sağlamak amacıyla bu bisikletlerin jant boyutları büyük olarak tasarlanır. Daha hızlı yol alınabilmesi için ise tekerlekler ince tutulur. Bu araçları; uzun yolculuklarda, bisiklet turlarında, yarışlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Elektrikli Bisiklet Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Elektrikli Bisiklet Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Elektrikli bisiklet alırken dikkat edilmesi gereken ilk nokta kullanım amacını belirlemektir. Niçin bir elektrikli bisiklet almak istediğinize karar vermelisiniz. Diz ağrısı, alerjik astım, solunum güçlüğü gibi yürüme zorluğuna sebep olan bir rahatsızlığınız varsa pedalsız modelleri tercih edebilirsiniz. Günlük hayatınızda ulaşım aracı olarak bisiklet kullanmak istiyor ama pedal çevirmekten yoruluyorsanız katlanır elektrikli modeller sizin için ideal olabilir. Hafta sonları partnerinizle veya çocuğunuzla sahilde kısa gezintiler yapmak amacıyla iki kişilik modelleri seçebilirsiniz. Kurye hizmeti veriyor veya mal taşıyorsanız kabinli seçeneklere göz atabilirsiniz.

Bisiklet alırken kullanım alanınızı belirlemeniz de önemlidir. Kullanım amacınızı belirlerken alan konusunda da fikir sahibi olursunuz. Böylece aracınızı cadde/sokak, otoyol, bisiklet yolu veya dağ gibi farklı alanlardan hangisinde kullanacağınız ortaya çıkar. Elde ettiğiniz tüm bu cevaplar, satın almanız gereken elektrikli bisikletin genel hatlarını belirlemenizi sağlar. Örneğin, elektrikli bisikleti işe gidip gelmek için kullanacak ancak yolculuğunuzun bir noktasında vapura binmeniz gerekiyorsa hafif modellere yönelebilirsiniz. Katlanabilir 250 W elektrikli bisiklet modelleri 4-6 saat şarj süreleri ile işe gidip gelmek için ideal seçim olabilir.

İhtiyacınız olan özellikleri genel hatlarıyla çizdikten sonra bütçenizi belirlemeniz önerilir. Elektrikli bisiklet fiyatları modelin özelliklerine ve markasına göre değişiklik gösterir. Elektrikli bisiklet çeşitleri ve fiyatları içinden uygun ürünü seçerken modellerin teknik özelliklerini ve markalarını göz önünde bulundurabilirsiniz. Uzun garanti süresi sunan, ücretsiz bakım ve onarım sağlayan veya yüksek kaliteli ürünleri uygun fiyata sunan elektrikli bisiklet markalarından birini tercih edebilirsiniz.

Bisiklet seçimi sırasında kişisel zevkleriniz de önem taşır. Bisikletin tarzınıza uygun renge ve görünüme sahip olması seyahatlerinizi daha keyifli kılar. Aracınızı güzelleştirmek, kişiselleştirmek ve daha kullanışlı hâle getirmek için elektrikli bisiklet aksesuarlarına göz atabilirsiniz. Örneğin gidona takacağınız bir sepet ile omuz çantanızı veya bilgisayarınızı rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Taşıma ipi sayesinde kargodan aldığınız kolilerinizi veya alışveriş poşetlerinizi bisiklete sabitlemeniz mümkün olur.

Yeni bir bisiklet almak yerine elinizdeki manuel modeli elektrikli hâle getirmeniz de mümkündür. Bu işlem için sadece elektrikli bisiklet kitine ihtiyacınız vardır. Elektrikli bisiklet setinin içinde; jant, batarya, şarj aleti ve fren bulunur. Bazı kitlerde; kalan şarj seviyesini, alınan menzili ve benzeri verileri yansıtan bir gösterge ve aydınlatma gibi elektrikli bisiklet parçaları da mevcuttur. Kullanım alışkanlıklarınızı göz önünde bulundurarak bisikletinizin sahip olması gereken özellikleri belirleyerek bunlara uygun bir kit tercih edebilirsiniz. Örneğin, 250 W elektrikli bisiklet kiti şehir içi kullanımlar için uygundur.

Karar verdiğiniz elektrikli bisikleti Trendyol üzerinden kolayca satın alabilirsiniz. Türkiye’nin önde gelen online alışveriş platformlarından biri olan Trendyol, geniş ürün yelpazesi ile hizmet verir. Filtreleme özelliğini kullanarak yüzlerce ürün arasından size uygun olan elektrikli bisikleti kısa süre içinde bulabilir; avantajlı fiyatlar eşliğinde sipariş verebilirsiniz. Ayrıca Trendyol, elektrikli bisiklet aksesuarlarını da satışa sunar. Bisiklet ışığı, telefon tutucu ve suluk gibi aksesuarlar satın alarak yolculuğunuzu çok daha konforlu hâle getirmeniz mümkündür. Verdiğiniz siparişler kısa süre içinde adresinize teslim edilir.

Elektrikli Bisiklet Kaç Km Gider?

Elektrikli bisikletlerin ne kadar yol gideceği kesin sınırlar ile ayrılmamıştır. Bisikletin motor gücüne bağlı olarak gideceği mesafe de değişiklik göstermektedir. Motor gücü ne kadar fazla ise bisikletin alacağı yol da doğru orantılı olarak artacaktır. Örnek vermek gerekirse motor gücü 500 Watt olan bir elektrikli bisikletin alacağı yol aşağı yukarı 25 km olur. Fakat motor gücü 1200-1500 Watt olan bir elektrikli bisiklet ise ortalama 40-50 km kadar bir mesafeyi şarjı tam dolu iken alabilir. Elektrikli bisiklet alırken de motor gücüne ve gidilecek yola bakarak seçim yapmak, kişinin ihtiyaçlarını giderebilmesi açısından oldukça önemlidir. Aksi halde şarjı tam dolu iken yola çıkılmasına rağmen elektrikli bisiklet sizi yarı yolda bırakabilir ve bu durum sizi zor duruma sokabilir.

Elektrikli Bisiklet Kaç Km Hız Yapar?

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte ve son zamanlardaki hayat pahalılığından dolayı pek çok birey elektrikli bisikletlere yönelmiştir. Elektrikle çalışan bu araçlar hem daha uygun fiyatlar ile satın alınmakta hem de yakıt ücreti ödenmediği için çok sık tercih edilmektedir. Bu bireyler tarafından merak edilen sorulardan bazıları bu araçların ne kadar yol gidebildiği ve ne kadar hız yapabildiğidir. Elektrikli bisikletlerin ulaşabilecekleri maksimum hız değişkenlik göstermektedir. Bazı elektrikli bisikletler saatte 40-50 km yol almakta, bazı elektrikli bisikletler ise 80-100 km’ye kadar ulaşabilmektedirler. Ayrıca bu araçların çıkabilecekleri hız, aracı kullanan kişinin kilosu ile de bağlantılıdır. Aracı kullanan birey çok kilolu ise bisikletin çıkacağı hız az olmaktadır. Buna karşın zayıf olan bireylerin çıkabilecekleri hız kilolu bireylere göre çok daha fazla olabilmektedir.

Elektrikli Bisiklet Alınırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Özellikle son dönemlerdeki hayat pahalılığı nedeni ile pek çok birey yakıtlı araçlar yerine elektrikli araçlara yönelmiştir. Elektrikli bisikletler de bu sık tercih edilen araçlar arasında yer almaktadır. İlk kez elektrikli bisiklet alacak olan bireyler tarafından en merak edilen şey bisiklet alırken dikkat edilmesi gereken özelliklerdir. Aslında bu konuda önemli olan tek şey kişinin ihtiyaçlarıdır. Yani bu kişi şarjı tamamen dolu elektrikli bisikleti ile uzun bir mesafe ilerlemek istiyorsa motor gücü yüksek elektrikli bisikletleri tercih etmelidir. Daha kısa mesafeler için elektrikli bisiklet kullanmak istiyorsa motor gücü daha az araçları tercih edebilir. Bunun haricinde tabii ki elektrikli bisikletin dış görünüşü ve yapıldığı materyal da elektrikli bisiklet satın almayı düşünen bireyin kendi zevk ve isteklerine bağlı olan diğer özellikler arasında yer almaktadır.