"

Akülü Araçlar

" araması için 2305 sonuç listeleniyor

Çocukların Bayıldığı Akülü Araba Modelleri ve Fiyatları

Hareketli oyuncaklar hem ebeveynlerden hem de çocuklardan yoğun ilgi gören ürün çeşitleri arasında yer alır. Akülü araba kız ve erkek çocuklara tek başına hareket ettirme imkânı vermesi ile eğlenceyi ve eğitsel unsurları bir araya getirir. Bu özelliği ile yetişkinleri taklit etme yetisi kazandıran araçlar; tek başına, sıralı ve grup hâlinde oyunlar için son derece uygundur. Bu ürünler, kumandalı ve kumandasız seçenekleri ile her yaş için rahatlıkla kullanılabilir. Kumandalı akülü arabalar, küçük yaştaki bebekler için ebeveynler tarafından yönlendirilebilir.

Akülü ve pedallı araçlar, ebeveynlerini rol model alan çocukların gelişimini olumlu yönde etkiler. Bu ürünler, çocuklara gerçek bir otomobil hissini yaşatarak öz güven kazanılmasına yardımcı olur. Bir arabayı tek başına kullanabilme imkânı, çocuğa çabalamanın ve başarmanın ilişkisini öğretir. Sayılı ve harfli eğitici oyuncakların yanında akülü arabalar da zihinsel ve bedensel gelişimi desteklemek için son derece etkilidir. Akülü araba modelleri, en fazla 10 km/s hıza ulaşabilmesi ile çocuklar için güvenli kullanım imkânı verir.

Çocuklar için akülü arabalar, basit bir elektrik kaynağından şarj edilebilmesi ile uzun ömürlü ve keyifli kullanım olanağı sunar. Farklı akü kapasiteleri sayesinde bu arabalar, çeşitli kullanım sürelerine sahiptir. Akülü modellerin yanında doğrudan basit bir bisiklet gibi ayaklarla kullanılabilen araçlar da bulunur. İki ürün çeşidi de çocukların hem keyifli dakikalar geçirmesini hem de kendi başına eğitsel aktiviteler yapabilmesini sağlar. Markalar, farklı yaş gruplarına özel ürettikleri akülü araçlarında çocukların sağlığı için dayanıklı ve güvenilir materyaller kullanır.

Akülü Araç Modelleri Ve Özellikleri Nelerdir?

Akülü Araç Modelleri Ve Özellikleri Nelerdir?

Akülü arabalar; boyut, renk, kullanıcı sayısı, kapasite gibi farklı özelliklere göre çok sayıda alternatife sahiptir. Ancak her biri temelde küçük bir aküye bağlı olarak çalışır. Sıklıkla USB kablosu ile şarj edilen aküler, eğlenceli oyunlar boyunca kesintisiz kullanım imkânı verir. Kısıtlı kullanım alanlarına sahip ev ve park oyuncaklarından sıkılan çocuklar için bu ürünler oldukça ilgi çekicidir. 12 yaşa kadar rahatlıkla kullanılabilen akülü arabalar, sıklıkla emniyet kemeri gibi güvenlik önlemlerine de sahiptir. Ancak küçük yaştaki çocuklar için kask ve dizlik gibi ek önlemler de alınabilir. Bu araçlar; motor, batarya ve şanzıman gibi basit sistemleri ile gerçekçi bir deneyim yaşatır.

Akülü araçlar, kullanım şekli ve akü kapasitesine göre farklı seçeneklere ayrılır. Sıklıkla 3 yaşa kadar kullanılan küçük akülü arabalar, 6 veya 12 volt gibi düşük kapasiteli bataryalara sahiptir. 6 volt akülü araba fiyat olarak da en uygun seçenekler arasında yer alır. 6 volt aküye sahip ürünler, 18 ve 36 ay arasındaki bebekler için rahatlıkla kullanılabilir. Bunun yanında güçlü bir mekanizmaya sahip 6 volt araçlar, 30 kilograma kadar güvenli ve eğlenceli kullanım imkânı verir. Akülü araba 12 volt batarya kapasitesi ile temel kullanım özelliklerine sahiptir. Akülü araba 24 volt bataryası ile en gerçekçi modeller arasında yer alır. Bu ürünler; geniş hatlara, yüksek kapasiteye ve gerçekçi tasarıma sahiptir. 48 volt akülü arabalar, gaz ve fren pedallarının yanında yumuşak gidon tasarımı ile gerçek bir araba sürme deneyimi sunar.

Büyük akülü araba modelleri, çocukların tek başına veya arkadaşları ile kullanabileceği kapasitelere sahiptir. Özellikle iki kişilik akülü arabalar, kardeşler arasındaki sevimli çekişmelerin önüne geçer. Bu ürünlerde şoför ve yolcu koltuğu tam anlamıyla gerçek arabaların tasarımına sahiptir. 4 kişilik akülü arabalar ise arkadaşlarla kısa ve eğlenceli turlar yapmayı mümkün kılar. Akülü araba çeşitleri, motor gücü ve hız gibi özelliklerin yanında koltuk sayısına göre de birbirinden ayrılır. 4x4 akülü arabalar, küçüklerin heyecanla izlediği devasa jipleri tek başına yönlendirebilme zevkini yaşamasını sağlar. Bu ürünler, sportif tasarımı ile çocukların kendini özel hissetmesine yardımcı olur. Traktör tipi araçlarda ise kasa ve römork gibi eklentilerde bulunur. Çocuklar, bu taşıma bölümleri sayesinde oyuncaklarını dilediği yere götürebilir.

Akülü Araçlar Hangi Hangi Yaş Aralığı İçin Uygundur?

Akülü Araçlar Hangi Hangi Yaş Aralığı İçin Uygundur?

Akülü arabalar geniş kapasiteleri ile her yaş için ilgi çekici oyuncaklar arasında yer alır. Büyük akülü araçlar, yüksek kilogramlara ulaşan taşıma kapasiteleri sayesinde çocukların araba kullanma deneyimini erken yaştan itibaren deneyimleyebilmelerini sağlar. Sıklıkla 1 ile 6 yaş arasında tercih edilen akülü arabaların yanında 11 yaşa kadar kullanılabilen modeller de bulunur. 6 yaşa kadar olan çocuklar için uygun olan arabalar daha düşük hızlara ulaşırken yüksek güvenlik önlemleri de sunar. 7 yaş ve üzeri için üretilen arabalarda ise çocukların artık motor ve kas gelişimini tamamladığı göz önünde bulundurulur. Daha yüksek kilo kapasitesine sahip 7 yaş akülü arabalar, tek ve çift motorlu seçenekleriyle keyifli kullanım imkânı verir. 8 yaş akülü arabalarda da daha özgür hareket ettirilebilen gidonlar bulunur. Daha gerçekçi bir deneyim sunan bu akülü araba 50 kg ağırlığa kadar taşıma kapasitesine sahiptir.

Akülü araba 10 yaş ve üzeri için de keyifli kullanım imkânı veren teknolojik özelliklerle donatılır. Bu yaş grupları için 4 ve 2 tekerlekli akülü araç seçenekleri bulunur. Özellikle okul çağındaki çocuklar hız motorlarına yoğun ilgi gösterir. İki tekerli motor tipi araçlar, çocuklara ilgilerini ve meraklarını oyun alanlarında da özgürce yansıtabilme olanağı sunar. Akülü motor ve arabalar, büyük yaştaki çocuklar için 60 kilograma kadar yüksek taşıma kapasitesi sunar. Bu sayede çocuklar, tek başına veya arkadaşlarıyla eğlenceli yolculukların tadını çıkarabilir. Bu ürünler, çocuklar için keyifli bir ulaşım aracı olarak da tercih edilir. Özellikle yürüyerek gidilebilecek kısa mesafelerde çocuklar tıpkı ebeveynleri gibi aracıyla yola çıkabilir. Ancak yine de çocukların trafiğe kapalı ve güvenli alanlarda akülü araçlarını kullanması önerilir.

Akülü Araç Modelleri Satın Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Akülü Araç Modelleri Satın Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Akülü araçlar, teknolojik özellikleriyle küçüklere yetişkinleri taklit etme ve kendi kararlarını verebilen bir birey olma imkânı verir. Bu ürünler, çevredeki unsurlara göre güvenli hareket etmek için çocukların mantık yetisini zorlamasını sağlar. Böylece bu ürünler hem eğitici hem de eğlenceli oyuncaklar arasında yer alır. Ancak her küçüğün hayallerini süsleyen bu minyatür arabaları satın almadan önce dikkat edilmesi gereken birkaç nokta bulunur. Çocuğunuz için eğlenceli bir oyun aracı satın alırken öncelikle yaş grubuna dikkat etmeniz gerekir. Örneğin birkaç sene sonra da kullanır düşüncesiyle 1 yaşına gelmemiş bebeğiniz için 4-5 yaş araçları satın almamanız önerilir. 0-3 yaş arasına hitap eden oyuncaklar, artırılmış güvenlik önlemleri ile bebeğinize keyifli ve eğitici dakikalar sunar. Tüm vücudunu etkili bir şekilde kullanamayan bebekler için 3 yaş üzeri için üretilen oyuncaklar tehlikeli olabilir.

Ürünün hitap ettiği yaş grubu arttıkça koltuk hatları ve gidon mesafesi de değişir. Dolayısıyla daha küçük çocukların 6-7 yaş grubu araçları kullanması mümkün olmayabilir. Bunun yanında kas ve motor gelişimini tamamlayan çocuklar için üretilen 7 yaş ve üzeri araçlardaki güvenlik önlemleri de kısıtlıdır. Ancak 0-3 yaş arası çocuklar için dayanıklı emniyet kemerleri ve sıklıkla uzaktan yönlendirebilme özelliği aranır. Uzaktan kumandalı akülü arabalar, bebekler için güvenli ve eğlenceli dakikalar sunar. Ebeveynler tarafından yönlendirilen bu ürünler, rahat bir ulaşım aracı olarak da sıkça tercih edilir. Bu araçlar, el içine kolayca oturan ve geniş çekim mesafesine sahip kumandalar ile hareket ettirilebilir. İleri, geri, sağa, sola hareketler, tuşlu veya joystickli kollarla gerçekleştirilir. Bu ürünler aynı zamanda çocuğun birkaç yıl sonra da kullanabilmesi için gidon ve pedallara sahiptir. İki şekilde de kullanılabilen bu ürünler arasından seçim yaparken güçlü bataryalar ve yüksek bağlantı mesafeleri ön plana alınmalıdır.

Akülü Araçları Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Akülü Araçları Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Akülü araçlar küçükler için hem eğlenceli hem de eğitici oyuncakların başında gelir. Arkadaşlarla veya tek başına kaliteli vakit geçirmeye yardımcı olan bu ürünler, her yaş grubu için etkili güvenlik önlemlerine de sahiptir. Akülü oyuncaklar, çocuklara güvenli kullanım imkânı vermek için sıklıkla en fazla 10 km/s hıza ulaşabilecek şekilde tasarlanır. Daha küçük yaş grupları için ise araçlar maksimum 5 km/s hıza çıkabilir. Bunun yanında emniyet kemerleri ve çocuğu tamamen çevreleyen duvar tasarımları, düşme ve savrulma gibi tehlikeleri ortadan kaldırır. Ancak yine de 10 km/s hıza kadar ulaşabilen bu araçları kullanırken kask ve dizlik gibi önlemlerin alınması önerilir. Özellikle yetişkinleri taklit etmek isteyen çocuklar, akülü araçlarda hız denemeleri yapabilir. Bu sırada herhangi bir kazayla karşılaşmamak için güvenlik önlemleri son derece etkilidir.

Akülü araç kullanımında dikkat edilmesi gereken diğer nokta ise ürünün hitap ettiği sürüş alanıdır. Bu oyuncaklar, tıpkı gerçek bir araç gibi çeşitli donanımlara sahiptir. Direksiyondan tekerleklere kadar her unsur, gerçek arabalar örnek alınarak tasarlanır. Dolayısıyla tekerlek tasarımında düz ve dişli modeller ortaya çıkar. Sıklıkla kauçuk materyallerden tasarlanan dişli tekerlekler, çocukların hiçbir koşulda oyun zevkinden mahrum kalmamasını sağlar. Ancak daha düz tasarıma ve plastik materyale sahip tekerlekler, ıslak ve çamurlu zeminlerde kayabilir. Yazın saatler sürebilen oyunlarda ise güneş kremi ve şapka kullanımını es geçmemek gerekir.

Bu keyifli oyuncakları kullanmaya başlamadan önce bataryasının tam dolduğundan da emin olmak önemlidir. Tam dolmadan şarjdan ayrılan bataryaların kullanım ömrü zamanla kısalabilir. Bunun yanı sıra yarım dolu bataryanın kısa şarj süreleriyle doldurulmaya çalışılması bağlantı problemlerine yol açabilir. Bu ürünü en yüksek verimle uzun yıllar kullanabilmek için bataryasını tek seferde ve tam doldurmak gerekir.

Akülü Araçların Kullanım Ömürleri Ne Kadardır?

Akülü Araçların Kullanım Ömürleri Ne Kadardır?

Akülü araçlar, farklı tasarımları ile çocukların en etkili ve keyifli oyuncakları arasında yer alır. Bu ürünler, farklı batarya kapasiteleri ile kesintisiz oyunların garantisini verir. Batarya kapasitesi ve türü, aracın kullanım ömrünü de doğrudan belirler. Üründe kullanılan pilin daha yüksek kapasiteye sahip olması aracın kullanım süresini ve ömrünü uzatır. Bunun yanı sıra akülü araba pillerinin genel olarak kullanım ömrü en az 2 yıl olarak belirlenir. Markaya göre değişmekle birlikte belirtilen süre boyunca araçlar, yüksek performans sunar. Tüm pil çeşitlerinde olduğu gibi iki yılın ardından standart modellerde performans düşüklüğü yaşanabilir. Ancak bu durum çoğu zaman doğru şarj ve kullanım şekline dikkat etmemekten kaynaklanır.

Bataryayı ürün özelliklerinde belirtildiği süre boyunca elektrik kaynağına bağlı tutmak ürünü tam performans çalışmaya hazır hâle getirir. Ancak pili sürekli tamamen dolmadan prizden sökmek şarj işlemini en başa döndürür. İçindeki gücü yeteri kadar enerjiye dönüştüremediği için kullanım süresi ve ömrü de zamanla azalır. Batarya ömrü, doğal yollarla tükendikten sonra yeni bir pil satın almak da mümkündür. Bu sayede akülü aracın kullanım ömrü de uzar.

Akülü araçların kullanım ömrü, çocukların yaşlarına göre de değişir. Her yaş aralığına özel boyutlarda tasarlanan bu araçlar, hızlı gelişim sürecinde olan küçükler için 3-4 yılın ardından yetersiz kalabilir. Araç koltukları ve pedal mesafesi rahatsız edici hâle gelebilir. Bu durumda çocuk hâlâ istiyorsa yaşına uygun yeni bir akülü araba satın alınabilir. Bunun yanında koltuğu aşağı yukarı ve ileri geri hareket ettirilebilen fonksiyonel oyuncaklar da bulunur. Bu ürünler, çocukların gelişim sürecine uyumlu bir şekilde ayarlanabilir. Bedensel özelliklere uygun bir iç dizayn, aracın daha güvenli ve keyifli kullanılmasını sağlar. Ayarlanabilir koltuklu akülü araçlar, kısıtlı bir kullanım ömrü bulunmayan ürünler arasında yer alır.

Akülü Araç Modellerinin Fiyatları Nasıldır?

Akülü Araç Modellerinin Fiyatları Nasıldır?

Akülü araçlar; boyut, yaş grubu, ağırlık kapasitesi, kullanım şekli, teknolojik eklentiler ve daha birçok özelliğe göre birbirinden ayrılır. Radyo, far ve dikiz aynaları ile tıpkı gerçek arabalara benzeyen oyuncaklar, çocukların ilgisini çeker. Tampon ışıklı minimal tasarıma sahip 4x4 araçlar, her koşulda keyifli oyunlar için yeterli özellikleri sunar. Pedallı araçlar ise çocukların kaba motor ve beden gelişimine son derece olumlu katkı sağlar. Hareketli bir yaşamın ve keyifli oyunların anahtarını sunan bu araçlar, özellikleriyle doğru orantılı olarak farklı fiyatlara da sahip olur. Akülü araba fiyatları, kumandalı ve kumandasız kullanım özelliğine göre de farklı aralıklarda seyredebilir. Kumandalı ürünler, ebeveyn tarafından yönlendirilebilmesi ile küçükler için son derece keyifli ve güvenli seçeneklerin başında gelir. Kumandasız araçlar ise çocuklara tek başına mantık ve sebep sonuç ilişkisi kurarak eğitsel oyunlar oynayabilme imkânı verir. Bu ürünler, küçüklerin şehir hayatına ve trafiğe hayal dünyasında kurduğu oyunlar sayesinde kolayca adapte olabilmesini sağlar.

Akülü çocuk araba fiyatları, ürünün batarya kapasitesine göre de değişiklik gösterir. Akü kapasitesi arttıkça kullanım süresi ve performans da artar. Fiyatları arttıran sebeplerden biri de ürünün ulaştığı maksimum hız sınırıdır. 5 veya 10 km/s gibi küçük değerlerde belirlenen hız sınırı, çocuklara güvenli oyunlar üretebilme imkânı verir. Ürünün hitap ettiği yaş grubu da araç fiyatlarının artıp azalmasına sebep olabilir. Örneğin 1-3 yaş aralığına hitap eden bir ürün ile 11 yaş akülü araba fiyatlarının farklı aralıklarda seyretmesi son derece doğaldır. Yaş aralığı arttıkça ürünün materyal sağlamlığı, kapasitesi ve fonksiyonları da artar.

Akülü araç fiyatları renklerden ve desenlerden de etkilenebilir. Kız çocuklarının beğenisini kazanan pembe akülü arabalar, sık tercih edilmeleri ile her bütçeye uygun bir fiyat aralığına sahiptir. Kırmızı akülü arabalar ise hem kız hem de erkek çocukların ilgisini çeker. Beyaz akülü arabalar, her beğeniye hitap eden alternatiflerden biri olmasının yanında çevresel koşullara karşı dayanıklı boyaması ile yüksek fiyatlarda seyredebilir. Yeşil akülü arabalar, ilgi çekici renk tonu ile küçüklerin beğenisini kazanır. Akülü araba mavi ve yeşil gibi renk alternatifleriyle erkek çocuklarından ilgi görür. Akülü araba siyah renk seçeneği ile her koşula karşı direnç gösterir. Gümüş akülü araçlar ise gerçeğine en yakın ürünler arasında yer alması ile yüksek fiyatlara sahip olabilir. Farklı renk, kapasite ve özelliklere sahip tüm akülü araçlar uygun fiyatlarla online alışveriş yöntemi ile satın alınabilir. Sevdiklerinizin gelişimini olumlu etkilerken eğlenceli saatler geçirmesine yardımcı olacak akülü aracı bütçenizi zorlamadan Trendyol’dan satın alabilirsiniz.

Akülü Araba Nasıl Şarj Edilir?

Akülü arabalar miniklerin gözde oyuncakları arasında yer alır. Bu ürünler şarj edilerek çalıştırılır. Söz konusu işlemi standart bir elektrik kablosu ile gerçekleştirmek mümkün. Bunun için akülü arabanın kutusundan çıkan şarj aletinden faydalanabilirsiniz. Böylelikle aracın enerjisini yenilemeniz mümkün olur. Aküsü biten araba, batarya gücüne de bağlı olarak birkaç saat boyunca şarj edilmelidir. Araç modeline bağlı olarak ürünün enerji ünitesi kaput veya bagaj tarafında olabilir. Aküye arabanın bu kısmını açarak kolayca ulaşabilirsiniz. Söz konusu işlem için tornavida gibi aletler gerekli olabilir. Araba çalışmıyorken aküyü talimatlara uygun bir şekilde sökebilirsiniz. Sonrasında gerekli bağlantı kablosunu bataryanın uygun kısmına takmanız gerekir. Aparatın diğer ucunu da şarj adaptörüyle birleştirebilirsiniz. Tüm bu işlemleri doğru ve eksiksiz bir biçimde yaptığınız takdirde arabanın aküsü şarj olmaya başlayacaktır. Gerekli süre dolduktan sonra bataryayı yeniden araca takabilir ve ürünü kullanmaya devam edebilirsiniz.

Akülü Arabanın Aküsünün Bittiği Nasıl Anlaşılır?

Akü ile çalışan bu arabaların bataryasında çeşitli sorunlar meydana gelebilir. Bu durum genellikle araç uzun yıllar kullanıldıktan sonra oluşur. Arabanın aküsü tükenebilir. Bunu anlamak için faydalanabileceğiniz birden fazla yol mevcut. İlk olarak, arabanın performansındaki azalmaları gözlemleyebilirsiniz. Aküde yeterli miktarda enerji olmasına rağmen aracın gücünde azalma varsa bu durum batarya kaynaklı bir sorun nedeniyle meydana gelebilir. Bir diğer işaret ise arabanın enerji ünitesinin eski zamanlara kıyasla daha sık aralıklarla şarj istemesidir. Söz edilen sorun yaşandığında da durum büyük ihtimalle akü kaynaklıdır. Bataryanın tükendiğine dair bir başka işaret de mevcut. Akünün bittiğini anlamak için ürünü şarja takabilirsiniz. Bataryaya enerji akımı yaşansa da araba sanki tükenmiş gibi olabilir. Bu durum da akünün bittiğine işaret eden unsurlar arasında yer alır. Arabanın bataryasını garanti hizmetlerinden faydalanarak değiştirebilirsiniz. Böylece çocuğunuz oyuncağı uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam edebilir.

Akülü Araba Neden Çalışmaz?

Akülü arabanın çalışmaması için birden fazla neden olabilir. Bunlardan ilki akünün bitmesidir. Söz edilen durum, arabanın bataryasında elektrik tutulmamasından dolayı yaşanır. Akünün bitmesi kullanım hataları veya eskimeye bağlı olarak gerçekleşebilir. Bataryanın tükenmesi durumunda parça değişimi gerekir. İşlem sonrasında araba ilk günkü performansına geri kavuşur. Akülü aracın çalışmamasına neden olabilecek bir başka sorun ise sistemsel olabilir. Hassas bir elektronik olan bataryalı arabalarda kablo eskimesi veya kısa devre gibi sıkıntılar boy gösterebilir. Bu durumlarda aracın garanti hizmetinden faydalanabilirsiniz. Akülü arabanın çalışmamasına neden olabilecek bir başka sorun ise parça kaynaklıdır. Aracın gaz pedalında yaşanabilecek ciddi bir hasar örnek verilebilir. Ayrıca arabanın komutlara yanıt vermesini sağlayan sistem aksamındaki bir sorun da çalışması için engel teşkil eder.