İlgili Kategoriler
Model
Fiyat
Sabit Disk
Garanti Tipi
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Renk
Optik Sürücü Desteği
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
"

Xbox Konsolları

" araması için 77 sonuç listeleniyor

Macera Dolu Bir Dünyayı Keşfetmeniz İçin Xbox Konsol Çeşitleri Trendyol'da!

İlk kez 15 Kasım 2001 yılında insanların beğenisine sunulan Xbox, dünya üzerinde milyonlarca kullanıcıya ulaşan yeni nesil bir oyun konsoludur. Microsoft’un kalitesini yansıtan Xbox konsolları, şirketin ürettiği çeşitli aksesuarlar ile eşsiz bir oyun deneyimi yaşamanızı sağlar.

Xbox konsol çeşitleri gelişen teknolojiye paralel olarak daha dinamik dünyalar, hızlı yükleme süreleri ve büyük bir dijital oyun kütüphanesi sunar. Teknolojinin gelişimi, yüksek sistem gereksinimlerine ihtiyaç duyan oyunlar üretilmesini sağlar. Bu sebeple bilgisayar aracılığıyla oyun deneyimi yaşamak zamanla zorlaşabilir. Tam olarak bu noktada devreye Xbox oyun konsolu girer.

Xbox, sahip oldukları fonksiyonlarla bir oyun konsolundan çok daha fazlasını sunar. Konsol sayesinde dizi, film ve video izlemek mümkündür. Eğlence merkezi olarak tanımlanan Xbox modelleri, online ya da offline oyunları çalıştırmanızı sağlar. Kullanıcıların tek başına çevrim içi bağlanmalarına imkân tanıyan Xbox, açık dünya oyunlarına girmenize de olanak tanır. Ayrıca konsol sayesinde multiplayer oyun deneyimi de yaşayabilirsiniz.

Xbox sayesinde uluslararası çevrim içi oyun turnuvalarına da dâhil olabilirsiniz. Konsol, farklı depolama alanlarına ve ek fonksiyonlara sahiptir. Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte her defasında daha çok gelişen seri farklı ihtiyaçlara cevap veren modellerle oyun severlere seslenir.

Oyun Severlerin Olmazsa Olmazı Xbox Konsol Çeşitleri ve Özellikleri Nelerdir?

Oyun Severlerin Olmazsa Olmazı Xbox Konsol Çeşitleri ve Özellikleri Nelerdir?

Xbox konsolları toplamda 4 nesilden oluşur. Ürün çıkardığı her seride kullanıcılara teknolojinin getirisi olarak daha da geliştirilmiş özellikler sunar. İlk olarak Kuzey Amerika’da piyasaya çıkan Xbox’ın 1. Nesil oyun konsolunun ardından 22 Şubat 2002 tarihinde Japonya’da oyun severlerle buluşmuştur. Ürün, 14 Mart 2002 tarihinde Avrupa ve Avustralya'da kullanılmaya başlanır. Microsoft’un konsol retimine ilk adımı olan Xbox siyah ve yeşil renklerine sahip bir kutu özelliği taşır.

Xbox konsol prototipi olarak Dell marka dizüstü bilgisayarların parçalarının bir araya getirilmesiyle oluşturulduğu için son derece değerlidir. Bu durum da ilk Xbox’ın bilgisayarlardaki x86 mimarisini kullanmasına yol açar. Microsoft mühendisleri DirectX grafik teknolojisini kullanır. Bu sebeple cihaza ilk başta DirectX Box adı verilir. İsim sonrasında kısaltılır ve Xbox olur. Cihaz, dâhilî Ethernet portu bulunan ilk konsol unvanına da sahiptir.

Xbox 360 konsol ise 2005 yılında piyasaya çıkmıştır. Bahsi geçen yılda teknoloji henüz oyun sektöründe yeni gelişmeye başladığı için farklı sıkıntılar yaşansa da çoğu oyunseverin evinde Xbox 360 görmek mümkündür. Dünya çapında 2013 itibarıyla yaklaşık 78 milyon satışa ulaşan cihaz, oyun piyasasında önemli bir yere sahiptir. Bu ürün 2. Nesil Xbox konsol olarak kabul edilir. Microsoft’un yayınladığı büyük donanımlardan biri olan Kinect modeliyle Xbox 360’ın donanımındaki eklentilerinin yeni hâline sahip cihaza ulaşabilirsiniz.

Xbox, 360’ın daha ince tasarlanmış bir modeli olan S modelini piyasaya sürdüğü için cihazın zarif ve parlak bir görünüme sahip olan versiyonu vardır. Geliştirilen Xbox 360’tan daha güçlü bir işlemci ve anakarta sahip olan model donanım hatalarını azaltmayı hedefler. Bu serinin son çeşidi olan Xbox 360 E ise S modelinden biraz daha küçük, hafif ve sessizdir. Bu model Xbox oyun konsolları arasında en çok beğenilen modeller arasındadır.

Xbox One konsol ise 3. Nesil olarak yer alır. Microsoft, Xbox One konsolunda internet tabanlı özelliklerini geliştirdiği için ürünü eğlence cihazı olarak kullanmanıza fırsat tanır. Microsoft, Xbox One ile akıllı televizyonlara entegre edilmiş uygulamaları ve ses komutlarını da sunar. Jaguar işlemci birimi bulunan Xbox One, bilgisayarların x86 mimarisine sahiptir. Bu işlemci biriminin 1,75 GHz güçle çalışan iki adet dört çekirdeği bulunur. Ayrıca Xbox One’da AMD’nin 4K çözünürlük ve 7.1 ses destekli Radeon HD 7000 grafik işlemci birimi bulunur.

Xbox One modelinin daha küçük bir boyutu olarak S modeli bulunur. Beyaz ve estetik bir görünüme sahip olan Xbox One S'de güç adaptörü yoktur. Bu konsol destekleyen televizyonlarda HDR seçeneği sunar. Ayrıca ürünün sabit diski 2 TB kapasiteye sahiptir. Xbox One S modelinden sonra X modeli son sürümdür. Bu ürün 60 FPS 4K çözünürlükte oyun deneyimi sunan ilk Xbox konsolu unvanına sahiptir. Tasarım açısından Xbox One X’e benzeyen cihaz, 8 çekirdekli 2.3 GHz’lik bir AMD işlemci barındırır. Ayrıca cihazda 12 GB GDDR5 RAM bulunur.

Xbox'ların Olmazsa Olmazı Xbox Oyun Kolu Modelleri

Xbox'ların Olmazsa Olmazı Xbox Oyun Kolu Modelleri

Xbox konsolları için üretilen birbirinden güzel seçeneklere sahip olan kollar bulunur. Bu kollar oyun deneyiminiz üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptir. Oyun kolu, Microsoft markası tarafından geliştirilen, televizyona veya diğer dijital görüntü araçlarına bağlanarak çalıştırılabilen Xbox aksesuarıdır. Yıllar içinde geliştirilmiş olan konsollara göre Xbox kolu da farklı modellerde üretilir.

Xbox oyun kolu cihazla işlem yapmanız için gerekli olan önemli aksesuarlardandır. Bu aksesuarlar, insanların farklı zevklerine hitap edebilmek adına ayrı renklerde üretilebilir. Xbox tarafından üretilen oyun kumandaları kablosuz, askerî forma görünümünde ya da wireless özelliğine sahip olabilir. Xbox series kolları da değişkenlik gösterebilir. Eski nesil kollar ile yeni dönemde üretilen oyun kumandaları arasında donanımsal ve yazılımsal farklılıklar bulunur. Örneğin Xbox kol PC üzerinde işe yarar. Pek çok bilgisayar oyunu, klavye ya da fare yerine bir Xbox kablosuz oyun kumandası ile oynanabilir. Bu sayede oyundan daha fazla zevk alırsınız. Xbox kol bataryalı olanları kablosuz özelliğe sahiptir. Oynamadan önce kolları şarj edebilirsiniz.

Xbox kablosuz kollar şık ve modern tasarımlarının yanı sıra gelişmiş konfor sunmak için kaymaz yüzeye sahiptir. Yeni nesil oyunları deneyimlemek için kablosuz kolla rahat ve keyifli bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz. Xbox kablolu kollar bilgisayara uyumludur. Ürünün üzerindeki USB girişi sayesinde bilgisayarınızla doğrudan eşleştirebilirsiniz. Ayrıca kablolu kolları Xbox 360 cihazınızda da kullanabilirsiniz. Bu kumandalar kablolu olduğu için Xbox wireless kol gibi daha geniş alanda oyun oynamanızı engelleyebilir.

Xbox Joystick’ler oyun deneyiminizi iyi şekilde yaşayabilmeniz adına sürekli geliştirilir. Yeni modeller ya da eski konsollar için her zaman uygun bir joystick bulmak mümkündür. Xbox son oyun konsolu modellerinde kablosuz kumandalar için kullanıcılara daha geniş bir kapsama alanı sunar. Ayrıca yeni nesil kolların üzerinde mikrofon girişi de bulunur. Bu sayede Xbox oyun kumandasının üzerindeki 3,5 mm mikrofonlu stereo kulaklık jakını, uyumlu tüm mikrofonlu kulaklıklarla kullanabilirsiniz. Kulaklık girişi sayesinde dışarıya rahatsızlık vermeden oyunun içine dâhil olabilirsiniz. Xbox tenis kolu olarak da kullanılabilir. Yıllardır Xbox ile oyun dünyasında tenis maçları düzenleniyor. Kusursuz bir maç yapmak için Xbox konsol ve kumandasına sahip olabilirsiniz. Xbox çift kol alarak arkadaşınızla karşılıklı maç yapma deneyimini yaşayabilirsiniz.

Farklı Bir Oyun Deneyimi İçin Kullanacağınız Xbox Konsollarının Oyun Performansı Nasıldır?

Farklı Bir Oyun Deneyimi İçin Kullanacağınız Xbox Konsollarının Oyun Performansı Nasıldır?

Xbox konsolları X ve S serileri için Microsoft tarafından optimize edilir. Bu sebeple konsolun içindeki birçok oyunu eşsiz yükleme süreleri, iyileştirilmiş görselleri ve 120 FPS'ye kadar daha tutarlı kare hızlarıyla çalıştırabilirsiniz. Xbox oyun konsolu özellikleri arasında yeni nesil özel işlemcinin yanı sıra Değişken Hızda Gölgeleme (VRS) ve DirectX Ray Tracing gibi teknolojiler yer alır. Oyunlar bu sayede daha dinamik ve gerçekçi ortamlar sunar. DirectX Ray Tracing teknolojisi siz oyun dünyasını keşfederken realist ışıklandırmadan yararlanarak yansıma ve akustiklere kadar her detayı etkiler. Yeni konsollar için optimize edilen oyunlar daha tutarlı kare hızları sunmak için Xbox'ın tüm gücünü kullanır.

Xbox Velocity Architecture teknolojisi oyun içindeki ve dışındaki yükleme sürelerini büyük ölçüde azaltarak bekleme zamanını düşürür. Xbox'ın geliştirdiği Akıllı Teslimat fonksiyonu seçtiğiniz konsola uygun sürümü oynamanız için bir satın alma işlemini sadece 1 kez yapmanıza olanak tanır. Akıllı Teslimat sayesinde satın alma işlemi yaptıktan sonra oyunun yükseltilmiş sürümünü de ücretsiz olarak edinmiş olursunuz.

Xbox Game Pass konsol yüzlerce yüksek kaliteli oyunu içerir. Bu yöntem sayesinde aylık düşük bir ücret karşılığında oyunları, konsol ve bilgisayarda arkadaşlarınızla deneyimleyebilirsiniz. Xbox Game Pass, bilgisayar, konsol ya da ultimate üyeliklerinden birini satın alarak birçok içeriğe sahip olacağınız bir sistemdir.

Xbox Konsollarını Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Xbox Konsollarını Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Xbox konsolları alırken birçok kriteri gözden geçirmeniz gerekir. İsteğinize uygun konsolu almak için hangi oyunları çalıştırmak istediğinize bakmalısınız. Ayrıca kaç tane oyun satın alacağınız da son derece önemlidir. Alacağınız oyunların kapladığı alan Xbox konsolunu alırken önemli kriterler arasında yer alır. İhtiyacınıza göre farklı depolama alanlarına sahip Xbox’ı tercih edebilirsiniz.

Xbox konsollarının yeni dönemde üretilmiş olan modelleri kullanıcılarına oyun deneyimi dışında farklı hizmetler de sunar. Bu sebeple konsol almadan önce cihazı hangi amaçla kullanacağınıza karar vermeniz önerilir. Xbox’ın X ve S serileri sayesinde televizyonunuzdan film, dizi ve video izleyebilirsiniz. Ayrıca konsollar birçok Android aplikasyonu barındırabildiği için ürün sayesinde televizyonunuzu akıllı bir cihaza çevirmeniz mümkün olur.

Xbox el konsolu şeklinde henüz bir üretim olmasa da Microsoft tarafından bu tarz cihazların geleceği duyulmuştur. Evinizde oyun deneyimini mükemmel şekilde yaşamanıza yardımcı olan Xbox konsollar ayrıca farklı ihtiyaçlarınızı da karşılar.

Xboxs konsolları arasında tercih yapmak kişisel tercihinize ve bir cihazda ne aradığınıza bağlıdır. Oyun konsolunu alırken göz önünde bulundurulması gereken nokta kullanım şeklinize uygun olan cihazın işlevselliğidir. Cihaz seçimi yaparken Xbox konsolunun performansına, tercih ettiğiniz oyunlarla uyumluluğuna ve beklentilerinizi karşılamasına bakabilirsiniz. Ürünler arasında zengin işlevsellik ve büyük tasarruf sağlayan çeşitli alternatifler mevcuttur.

Xbox Series S ve X bütçe dostu yeni nesil oyun konsolu olarak piyasaya sürülen örnekler arasındadır. Sonuç olarak eski ya da yeni oyunları seviyor olabilirsiniz. Kendi isteklerinize ve burada yer alan bilgilere göre karar verebilirsiniz. Oyununuzu sadece bilgisayar sayesinde çalıştırmak istiyorsanız Xbox Game Pass dünyasındaki bir ürünü tercih edebilirsiniz. Son dönemde çıkan oyunları oldukça gerçekçi bir biçimde deneyimlemek istiyorsanız Xbox’ın konsol serisi X ve S olan modellerine göz atabilirsiniz.

Oyun Keyfinize Dâhil Etmeniz Gereken Xbox Konsollarının Tasarımı Nasıldır?

Oyun Keyfinize Dâhil Etmeniz Gereken Xbox Konsollarının Tasarımı Nasıldır?

Xbox konsolları yıllar içinde teknolojik ve görünüm olarak oldukça fazla değişikliğe uğramıştır. Yeni çıkan her cihaz daha fazla gelişmiş özelliklere sahip olarak kullanıcıyla buluşur. Ayrıca Xbox konsolları gibi cihazın aksesuarları da oldukça yapıcı değişimlere uğrar. 2001 yılında çıkan ilk Xbox ortasında yeşil alanı bulunan siyah bir kutuyu andırırken yeni cihazlarda bu görünüm değişmiştir.

Xbox’tan sonra çıkan 360 modeli ise yeşil halkayı buton olarak ürünün ön yüzünde tasarlanır. Cihaz siyah ve beyaz olarak üretilir. Ayrıca bu ürün yatay ve dikey pozisyonda kullanılabilir. Ardından ürüne oldukça benzeyen ve ince modeli olan Xbox 360 S modeli çıkar. Xbox 360 E modeli ile yatay ve modern bir görünüme kavuşur. XBox One ve aynı konsolun S ve X modelleri son derece şık bir görünüme sahiptir. Daha sade ve modern bir çizgiye kavuşan Xbox, tasarımıyla herkesin beğenisini toplar.

Xbox Series X ve S’nin daha önce şahit olmadığınız tasarımı tüm dikkatleri üzerine çeker. Ürün diğer modellerin yassı şekline nazaran dikdörtgen ve sade bir dizaynda üretilir. Bu konsol, donanım ve yazılım olarak oldukça etkileyici özelliklere sahiptir. Dört nesil boyunca üretilen tüm oyunları deneyimlemenize olanak tanıyan yeni seri, oldukça hızlı ve güçlüdür.

Yeni seride oyun sırasında konforu iyileştirmek için tasarlanan modernleştirilmiş Xbox kablosuz oyun kumandasıyla rahat ve keyifli bir deneyim yaşayabilirsiniz. Xbox aksesuarları arasında zengin çeşitliliğe sahip ürünler arasında rengârenk oyun kumandaları bulunur. Ayrıca aksesuarların konulabileceği Xbox kol standı gibi farklı ürünler de oyun severler için tasarlanır. Tüm kumanda modellerini kişiselleştirmek için Xbox kol kılıf seçenekleri arasından seçim yapılabilir. Ayrıca kılıfla renklendirmeye ihtiyaç duymadan direk Xbox mavi kol da tercih edebilirsiniz. Oyun deneyimi yaşamak için mutlaka kullanılması gereken kumandaların bazı parçaları yıllar içinde çarpma ya da düşmelere bağlı olarak bozulabilir. Bu durumda da Xbox kol tuşlarını ayrıca satın alabilirsiniz. Kolların üzerinde bulunan tüm tuşları değiştirmeniz ya da yenilemeniz mümkündür. Bu sayede yeni bir kol almanıza gerek kalmadan ürünü kullanmaya devam edebilirsiniz.

Xbox Konsollarının Fiyat Aralıkları Nasıldır?

Xbox Konsollarının Fiyat Aralıkları Nasıldır?

Xbox konsolları binlerce oyunu çevrim içi veya internetsiz oynamanıza olanak tanır. Xbox uzun yıllardır ürettiği farklı modellerle birçok oyunseverin evine misafir olur. Microsoft çıkardığı her konsolda geçmişe dönük oyunların çalıştırılabilmesi için özel olarak üretim yapar. Bu sebeple satın alacağınız Xbox kutularından herhangi birini yıllarca kullanmanız mümkün olur.

Xbox kol fiyatları da konsol modelleri gibi farklı aralıklarla satışa sunulur. Konsolların fiyatları sahip oldukları kapasiteye ve modele göre değişkenlik gösterir. Bu nedenle ürünleri satın almadan önce ihtiyacınız olan bellek kapasitesine karar vermeniz son derece önemlidir. Örneğin Xbox 1 TB konsol birçok oyununuzu deneyimlemenize fırsat sunacağı için 500 MB bir ürüne göre daha yüksek fiyata satılabilir.

Xbox birçok modele sahip olduğu için çeşitli fiyat aralıkları sunar. Bu sebeple söz konusu ürünün ücretlendirmesi hakkında net bir rakam vermek doğru değildir. İsteklerinize ve bütçenize göre kullanımınıza uygun olan Xbox konsol modelini satın alabilirsiniz. Konsolunuzun yanında kablolu ya da wireless özelliğine sahip bir kol da tercih etmeniz mümkündür. Oyun deneyimini yaşamak istediğiniz bir kişi daha varsa çift kol tercihinde bulunabilirsiniz. Ayrıca Microsoft’un ürettiği ve kollara bağlanabilen kulaklıklardan da yararlanabilirsiniz. Xbox satın alınacağı zaman, ürünün fiyatı üzerinde kişinin isteklerine göre oldukça fazla değişim yaşanır. Trendyol’dan inceleyebileceğiniz bu ürünlere uygun fiyat seçenekleriyle sahip olabilirsiniz.

Hangi Xbox Alınmalıdır?

Televizyon veya bilgisayar gibi görüntü ünitelerine bağlanarak kullanılan oyun konsolları, gelişen teknolojiye bağlı olarak farklı model alternatiflerine sahiptir. Fiyat, model ve sürüm bakımından çeşitli özelliklere sahip olan Xbox modellerini inceleyerek beklentilerinize uygun olan ürünleri tercih edebilirsiniz. Oyun tutkunuzu doyasıya yaşamak için Xbox 360 modelini tercih edebilirsiniz. Model; üç çekirdekli işlemcisi, video belleği ve etkili birçok özelliğinin yanı sıra sunduğu fiyat bakımından da öne çıkar. Oyunlarda etkili bir performans gösterebilmek için işlemci özellikleri yüksek olan modellere öncelik verebilirsiniz. Grafik kartı gücü bakımından kaliteli görüntü sunan modelleri tercih ederek oyun performansınızı üst düzeylere çıkarabilirsiniz. 4K görüntü deneyimi sağlayan Xbox One X, pek çok oyunu rahatlıkla oynamanıza imkan sağlar. Yüksek dinamik aralığa sahip olan model ihtiyaç duyulan performansı sağlar. İhtiyaç duyduğunuz özellikleri belirledikten sonra modeller arasından uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Xbox Alırken Nelere Dikkat Etmelidir?

Teknolojik gelişmeler doğrultusunda ait olduğu seri bakımından farklı teknik özelliklere sahip Xbox modellerini incelerken beklentilerinizi göz önünde bulundurmanız tavsiye edilir. Xbox alırken pek çok noktada ürünleri değerlendirerek maksimum verim alabilir ve eğlence düzeyini artırabilirsiniz. Hangi oyunları oynayacağınıza karar vererek pek çok sürümle uyumlu olan modeli tercih etmek doğru olur. Oyun sayısına ve içeriğine bağlı olarak değişen depolama alanı ihtiyacınızı göz önünde bulundurarak ürünün hafıza kapasitesine karar verebilirsiniz. Oyun oynamanın dışında kullanabileceğiniz online film izleme, müzik dinleme gibi fonksiyonlara sahip seçenekleri tercih ederek çok yönlü bir kullanım sağlayabilirsiniz. Görüntü ve ses kalitesi, oyun performansını yüksek düzeyde etkileyeceği için beklentilerinizi karşılayan ürünlere yönelmek faydalı olabilir. Kullanım amacı, ihtiyaç ve beklentilerin yanı sıra bütçe bakımından da uygun olan modellere öncelik verebilirsiniz.

Xbox'ta Kaç Tane Konsol Vardır?

Xbox, sunulan özellikler bakımından pek çok alternatife sahiptir. Microsoft tarafından ilk olarak 2001’de piyasaya sürülen model, Xbox olarak bilinir. Takip eden yıllarda üretilen Xbox 360, oyun severler için bir alternatif olarak ortaya çıkar. Bir önceki sürümden farklı olarak ince bir yapıya sahip olan Xbox 360 S, zarif görünümünün yanı sıra işlemci ve anakart özellikleriyle donanım hatalarını indirgemeyi hedefler. 2013’te piyasaya sürülen Xbox 360 E; boyutu, hafifliği ve sessizliğiyle kullanıcılar tarafından tercih edilen modeller arasında yer alır. Sahip olduğu 4K çözünürlüğü ve grafik işlemci bakımından öne çıkan Xbox One modelini de tercih edebilirsiniz. Xbox One S, küçük bir boyuta sahip olmasıyla kullanım kolaylığı sağlayabilir.