İlgili Kategoriler
Yıldızlı Ürünler
Cinsiyet
Kullanım Amacı
Renk
Fiyat
Boy / Ölçü
Koleksiyon
Fiyat Geçmişi
Satıcı Tipi
Ürün Değerlendirmesi
"

Korse

" araması için 39789 sonuç listeleniyor

Vücudunuzun Sağlıkla Şekillenmesini Sağlayan Korse Modelleri Trendyol'da!

Korse, vücuda şekil vermek ve daha estetik görünmek için tercih edilen bir üründür. Bölgesel fazlalıkları gizlemek ve dik durmayı sağlamak amacıyla da kullanılabilir. Sağlık problemleri nedeniyle ortaya çıkan duruş bozuklukları ağrılı sonuçlar meydana getirir. Korse bu konuda vücudu destekleyen yapısıyla öne çıkar. Her yaş grubuna özel olarak üretilen ürünler sayesinde kullanıcı beklentilerini karşılar.

Korse tayt, atlet ve kemer gibi farklı bölgeler için tasarlanan modelleriyle seçim şansı sunar. Elbise, pantolon veya eteklerin içine rahatlıkla giyilebilir. Bu ürün, kıyafetlerinizin üzerinden belli olmaz. Böylece modern ve şık görünmenizi sağlar. Bacak, göbek veya tüm vücudu incelten farklı formlarıyla öne çıkar. Kullanacağınız kıyafetin özelliklerine uygun olan bir modeli seçebilirsiniz.

Erkek ve kadın korse çeşitleri anatomik yapıya göre üretilir. Bu sayede vücudunuzla uyumlu olarak kullanılabilir. Bel, basen ve göbek bölgesinde istenmeyen görüntüler oluşmasına engel olur. Spor yaparken de kullanılabilen bu ürünler, modeline ve üretildiği malzemeye göre terlemeye destek olur. Bu durum daha hızlı kilo vermenizi sağlayabilir. Aynı zamanda korse çeşitleri hayalinizdeki görüntüye kavuşmanız için destek alabileceğiniz uygun ürünlerdir. Fermuarlı, balenli ve dantelli korse bu amaçla tercih edebileceğiniz avantajlı modellerdir. Gece elbisesinden günlük kıyafetlere kadar pek çok alternatifle birlikte kullanılabilir.

Korseler özel kumaş teknolojisiyle üretilir. Sağlıklı olmalarının yanında hijyeni de kolaydır. Dört mevsim giyilebilen yapısıyla uzun ömürlü bir kullanım vadeder. Bazı modeller antibakteriyel malzemelerden hazırlanır ve terlemeye bağlı ortaya çıkması muhtemel mantar ve benzeri rahatsızlıkların oluşumunu önler.

Korse çeşitleri renk alternatifleriyle kullanıcılara seçenek sunar. Bu sayede kıyafetlerinize uyan bir tanesini tercih edebilirsiniz. Renk çeşitleri arasında; beyaz, ten rengi ve siyah korse sayılabilir. Tüm renklerle uyumlu olarak tasarlanan ürünler sayesinde korseyi dilediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Fiziğinizi güzel gösteren bu ürün sayesinde daha özgüvenli hissedersiniz. Korse modellerini ve özelliklerini değerlendirerek kendiniz için uygun olanı bulma şansınız olur.

Kusursuz Görünümün Yardımcısı Korse Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Kusursuz Görünümün Yardımcısı Korse Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Vücudunuzu daha fit göstermek için kullanabileceğiniz pratik çözümlerden biri de korselerdir. Korse modelleri; kadın, erkek ve çocuk kategorilerinde farklı özelliklere sahip olarak üretilen alternatiflerdir. Kumaş yapısı, dokuma, içinde kullanılan materyal ve kilitleme özelliklerine göre pek çok farklı çeşitten oluşur. Bölgesel fazlalıkların gizlenmesinden sağlık amaçlı kullanımlara kadar geniş bir yelpazede avantaj sağlar.

Kusursuz görünüm amacıyla tercih edilen modeller arasında agraflı korse sayılabilir. Ürün, kullanılan kopçalar sebebiyle bu isimle anılır. Tüm vücudu toparlamaya destek olan korse, ölçülerinize göre ayarlanabilir. Böylece her vücut tipi için kullanılabilir. Sadece belli bölgedeki fazlalıklardan kurtulmak için göbek korsesi modellerini değerlendirebilirsiniz. Bu ürün aynı zamanda doğum sonrası toparlayıcı olarak da tercih edebileceğiniz bir seçenektir.

Yarım korse modeli, göğüs altından kalçaya kadar inen yapısıyla belinizi ve göbeğinizi inceltir. Tişört veya elbise içinde fark edilmez. Bir başka model olan straplez korse ise özellikle elbiselerle kullanılması için tasarlanır. Dikişsiz olarak hazırlanan modellerin bazıları elbise, bazıları göğüs altı olarak kullanılacak formda üretilir. Kullanacağınız yere göre bir tanesini kolaylıkla seçebilirsiniz.

Lastikli korse, kıyafetlerin üzerinde kemer gibi kullanılan estetik bir üründür. Deri, kumaş görünümlü ürünler metal aksesuar ve bağcıklarla süslü olarak tasarlanır. Buna ek olarak gelinlik korsesi de bulmak mümkündür. Bu ürün özel gününüzde tarlatanla birlikte vücudunuzu estetik bir hale getirir. Gelinlik modeliyle uyumlu olan bu modeller, farklı beden seçeneklerine sahiptir. Yelek korse modelleri, dantelli yapısıyla hoş bir hava verir. İncelmenizi sağlayan bu ürünler aynı zamanda güpür işlemeleriyle dikkat çeker.

İnceltmenin dışında vücut hatlarınızı belirginleştirmek amacıyla basen dolgulu korse kullanmanız da mümkündür. Bu modeller basenlerin daha estetik ve şekilli görünmesini sağlar. Üretim teknolojisine göre de farklı korse modelleri bulunur. Lazer kesim korse bunlar arasında sayılabilir. Bu ürün özel kumaş yapısı ve üretim teknikleriyle farklı bölgelere form kazandırır. Ürün, ince yapısıyla yaz için idealdir ve abiye kıyafetlerle birlikte tercih edilen modeller arasındadır.

Sağlık amaçlı kullanılan ürünlerin başında ortopedik korse bulunur. Duruş bozukluklarını engellemeye yardımcı bu korse sayesinde kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Kamburluk korsesi olarak da bilinen bu ürün, vücudunuzdaki ağrıların azalması için de faydalı olabilir. Spor yaparken kullanılan fitness korse modelleri bulmak mümkündür. Bel veya sırt bölümünde tercih edilen ürünler, kadın ve erkek için ikili set halinde de satışa sunulur. Böylece sevdiklerinizle birlikte kullanabilirsiniz.

Her Vücut Şekline Göre Korse Çeşitleri

Her Vücut Şekline Göre Korse Çeşitleri

Her vücut şekli farklı özelliklere sahiptir. Korse seçimi sırasında bu durum dikkate alınarak tercih yapılabilir. Böylece istediğiniz görüntüyü kolaylıkla elde edebilirsiniz. Duruş bozukluklarından doğum sonrası estetik bir görüntü kazanmaya kadar pek çok farklı amaç için korse çeşitlerini kullanabilirsiniz. Bunun için toparlayıcı ve elbise korse başta olmak üzere bel, basen, göbek ve bacaklar için üretilenleri değerlendirmek mümkündür.

Korse, anında yarattığı incelme etkisiyle pratik bir üründür. Bölgesel olarak zayıf ve fit olmanızı sağlayan avantajlı çeşitlere sahiptir. Külot korse, bel oyuntusunu ortaya çıkarır. Aynı zamanda göbeği daha düz gösterir. Lazer kesim teknolojisiyle üretimi yapılan modeller dikişsiz yapısıyla estetiktir. Korse üst ve alt parçalardan oluştuğu için kullanıcılara seçim şansı sunar. İhtiyaç duyulan özelliklere sahip olanlar arasından bir veya birden fazla parça alınabilir. Tüm vücut korse çeşidiyle eşsiz bir silüete sahip olabilirsiniz.

Fiziğinizi daha güzel gösteren slim korse alternatifleri toparlayıcı ve inceltici yapısıyla öne çıkar. Yüksek bel olarak üretilen slip korse çeşitleri göğüs altına kadar çıkar ve bu bölgenin istediğiniz görünüme kavuşmasını sağlar. Bu ürün, bel korse çeşitleriyle birlikte de kullanılabilir. Beyaz ve ten korse renkleri pek çok kıyafetle uyumludur. Bunlara ek olarak

vücut sıkılaştırıcı özelliğiyle bilinen askılı korse çeşitlerini de tercih edebilirsiniz.

Korse çeşitlerini belinizi inceltip kum saati şekline kavuşmak için de kullanma şansınız olur. Kıyafetlerin içine giyilen çeşitlerin dışında ipli ve deri korse alternatifleri üretilir. Bu çeşit gömlek, elbise, tişört ve kazakların üzerine giyilir. İplerini sıkarak tüm dikkati bel bölgenize çekebilirsiniz. Böylece hoş bir etki yaratabilirsiniz. Korse çeşitlerini; spor, sağlık, estetik ve toparlayıcı amaçlı olarak kullanabilirsiniz.

Farklı Fonksiyona Sahip Korseler Hangi Materyallerden Üretilmektedir?

Farklı Fonksiyona Sahip Korseler Hangi Materyallerden Üretilmektedir?

Farklı fonksiyonlara sahip korseler kullanım yerine göre değişik materyallerden üretilir.

Termal korse, neopren kumaş yapısıyla daha hızlı terlemenizi sağlar. Vücut ısısının yükselmesini sağlayan bu kumaş, bel ve basen bölgesinin inceltilmesi amacıyla kullanılabilir. Sauna etkisi yaratan bu korse, spor sırasında kullandığınızda zayıflamanızı destekler. Ekstra lastikli olarak üretilen çeşitleri bu bölgeyi daha fazla sıkıştırmanızı sağlar.

Medikal, çelik ve telli korse çeşitleri; lateks ve balenli olarak üretilir. İçinde kullanılan materyaller sebebiyle sağlık amaçlı olarak kullanılır. Dik duruş, postür bozukluğu ve doğum sonrası göbek bölgesinin toparlanması sırasında güvenle tercih edebilirsiniz. Lateks korse yapısı sebebiyle bir veya iki beden incelmenizi sağlar. Sırt ve bel ağrısı oluşumuna engel olur. Korsenin hijyenini sağlamak amacıyla her kullanımdan sonra havalandırmanız gerekir. Bu korseler özel olarak üretildiği için yıkama yapılmaması önemlidir.

Manyetik korse, ekstra güçlendirilmiş balenleri ve mıknatıslarıyla yumuşak bir kumaşa sahiptir. Sırt ve beli saran ürün içinde konumlandırılan özel mıknatıslar ağrıların azalması için etkilidir. Hava aldıran yapısı ve mıknatısların oluşturduğu manyetik alan etkisiyle bel ve omuz bölgesinde rahatlama sağlar. Yelek gibi giyilebilen bu ürün, kıyafetlerin içinde veya üzerinde kullanılabilir.

Günlük kullanım için üretilen pamuklu korse çeşitleri rahatlık ve konfor da sağlar. Üretildiği malzeme sebebiyle dört mevsim giyilebilir. Örme kumaşlardan elde edilen ürünler, bölgesel fazlalıkların gizlenmesi amacıyla tercih edilir. Buna ek olarak dikişsiz olarak hazırlandıkları için kullanışlıdır. Silikonlu korse, vücudun farklı bölgelerine basınç uygulama özelliğiyle şekil verir. Hatlarınızın belirgin olmasını sağlar ve aynı zamanda fit bir görünüm kazandırır. Yüksek bel ve bacaklara kadar inen yapısıyla basen ve baldırları da ince gösterir.

Soğuk mevsimlerde sağlık amacıyla bel ve bacak bölgesinde kullanılan korse çeşitleri üretilir. Bunlar arasında yün ve deve tüyü korse sayılabilir. Bazı modeller angora iplikle tasarlanır ve bu özellik elektromanyetik yapısıyla dört mevsim belinizin sıcak kalmasını sağlar. Saf yünden elde edilen ürün, cırtlı veya agraflı olarak tasarlanır. Böylece giyip çıkarması daha kolaydır. Deve tüyü yapısı sebebiyle kas spazmı ve ağrıların tedavisine destek olması için kullanılabilir. İç çamaşırı üzerine giyilebilen bu ürünü doktorunuza danışarak deneyebilirsiniz.

Korse Kullanımının Avantajları Nasıldır?

Korse Kullanımının Avantajları Nasıldır?

Korse kullanım avantajları arasında sağlığa olan etkisi, estetik duruş kazandırması, duruş bozukluğunu önlemesi ve incelme sağlaması sayılabilir. Zayıflama ve sıkılaşma amacıyla tercih edilen ürünler, kullanıcıları memnun eder. Korse sayesinde kısa sürede etkili sonuçlar alabilirsiniz. Ayrıca farklı kumaş malzemelerinden ve özel materyallerden tasarlanan alternatifleri vücudunuza göre ayarlayabilirsiniz.

İnceltici ve şekillendirici korse doğum sonrası toparlanmak için ideal ürünler arasında yer alır. Fiziğinizi daha güzel göstermek ve hatlarınızı ortaya çıkarmak için kalça kaldıran korse çeşitlerini deneyebilirsiniz. Aynada kendinizi daha iyi görmek için bu ürünlerden faydalanabilirsiniz. Düğün, nişan, mezuniyet ve pek çok organizasyonda kusursuz görünmek için bu yardımcı giysileri değerlendirebilirsiniz.

Sağlık sorunları sebebiyle oluşan ağrı, acı ve duruş bozukluklarını düzeltmek için dik durma korsesi çeşitlerini kullanabilirsiniz. Ameliyat sonrası korse çeşitleri sırtı kapalı, kalın askılı ve tüm vücuda giyilebilen çeşitlerden oluşur. Ayrıca çene ve gıdı bölgesini saran özel destekli ürünler de vardır. Bu sayede korseler geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Yağ yakan ve zayıflatan korseler sayesinde bel, basen ve bacak fazlalıklarınızdan daha çabuk kurtulabilirsiniz. Diyet ve sporun yanında korse kullanımı ile incelme sürecini hızlandırabilirsiniz. Fit olabilmek için egzersiz sırasında sıkılaştırıcı korse giyerek terlemeyi artırma şansınız olur. Bu durumda istediğiniz sonuçlara daha hızlı ulaşabilirsiniz. Bölgesel incelme sağladığınızda estetik bir görünüme de kavuşursunuz. Bu sayede hem kendinizi iyi hissedersiniz hem de hayalinizdeki kıyafetleri özgürce giyebilirsiniz.

Skolyoz gibi omurga sağlığını etkileyen rahatsızlıklar çocuklardan yetişkinlere kadar pek çok kişide görülebilir. Bu durum ağrılı süreçlerin yaşanmasına sebep olur. Özel olarak tasarlanan korse çeşitleri sırt ve bel bölgesini destekler. Böylece hem daha dik durabilirsiniz hem de sıkıntılarınızdan kurtulabilirsiniz. Ayrıca ürün yelek gibi giyilir ve takıp çıkarırken rahat edersiniz. Ürünleri yapısına uygun olacak şekilde yıkama, nemli bezle silme ve havalandırma gibi farklı yöntemlerle temizleyebilirsiniz. Bu durum daha uzun ömürlü olarak kullanmanıza yardımcı olur.

Korse Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekilenler Nelerdir?

Korse Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekilenler Nelerdir?

Korse seçerken dikkat edilmesi gereken birkaç konu bulunur. Vücut tipi ve kullanım amacı bunların başında gelir. Vücut korsesi, bölgesel olarak kullanılan ürünlerden tek parça elbise formunda olanlara kadar pek çok farklı çeşitten oluşur. Doğum sonrası göbek bölgesindeki sarkmaların toparlanması için çıtçıtlı korse modellerini kullanabilirsiniz. Günlük hayatta da kullanılabilen dikişsiz korse çeşitleri giysilerin içinde iz bırakmaz.

Elbise gibi kıyafet seçenekleriyle etek korse modellerini deneyebilirsiniz. Dar ve vücudu saran yapısıyla özel günlerde güzel görünmenize yardımcı olur. Bacaklarınızdaki fazlalıkları gizlemek için pantolonların içine şort korse giyebilirsiniz. Böylece hem daha ince hem de estetik görünebilirsiniz. Tüm bedeninizi zayıf göstermek için zıbın korse idealdir. Yapısı sayesinde bel, basen ve göbek gibi sıklıkla şikayet edilen bölgeleri toparlar.

Her zaman formda olmak için spor yapsanız da bazı bölgelerdeki kilolardan kurtulmak zor olur. Bu sebepten korse modellerinden destek alabilirsiniz. Bunun dışında kıyafetlerinize tarz katmak amacıyla üretilen korse çeşitlerini de kullanabilirsiniz. Bağcıklı ve kopçalı korse modelleri kumaş ve deri yapısıyla öne çıkar. Kombinlerinizi tamamlayan aksesuarlar olarak değerlendirilebilir.

Abiye içinde güzel görünmek amacıyla kum saati korse modelini giyebilirsiniz. İnceltici ve sıkılaştırıcı olan bu ürün modellerinden bazıları bele dolanarak kullanılabilir. Askılı çelik malzemeden tasarlanan ürünler, kıyafet içinde büzülmez ve böylece belli olmaz. Farklı bedenlerde üretilen korse, giydiğiniz andan itibaren iki bedene kadar zayıf görünmenize yardımcı olur. Bunların dışında büyük beden korse modelleri sağladığı avantajlı kullanım sebebiyle öne çıkar.

Korse Fiyat Aralıkları Nasıldır?

Korse Fiyat Aralıkları Nasıldır?

Korse fiyat aralıkları ürünün özelliklerine ve üretildiği malzemelere göre farklı kriterler dikkate alınarak belirlenir. Korse kullanım amacı da fiyatı etkileyen konular arasında yer alır. Bölgesel olarak tercih edilen slip, bel ve bacak korseleri ürün üretim teknolojilerine göre fiyatlanır. Doğum sonrası tercih edilen ürünlerle özel üretim olan dantelli korselerin fiyatı birbirinden farklıdır.

Korse fiyatları mevsime göre de değişir. Ürünün inceltici, toparlayıcı, dik durmayı sağlayan özelliklere sahip olması da fiyat belirlenirken dikkate alınır. Korse materyalleri ürünün hem daha kullanışlı olmasını sağlar hem de maliyetine etki eder. Yazlık korse çeşitleri ince yapısıyla terletmeyen malzemelerden tercih edilir. Bazı modeller dört mevsim de kullanılabilen özellikleriyle öne çıkar. Gelinlik ve abiye gibi özel günler için üretilen korse çeşitleri farklı kumaşlardan tasarlanır. Kıyafetlerle uyumlu olması için dantel, güpür veya saten malzemeden özel olarak hazırlanan bu ürünlerin fiyatı da farklılık gösterir.

Günlük kullanım amacıyla üretilen modeller daha uygun fiyatlı seçeneklerden oluşur. Ameliyat ve sağlık problemlerine yönelik tasarlanan ürünler, malzeme kalitesi ve özelliklerine bağlı olarak farklı fiyatlanır. Korse çeşitlerini incelerken bütçenize uygun olanları filtreleyebilirsiniz. Böylece alacağınız ürüne daha kısa sürede ulaşabilirsiniz. Ailedeki herkesin kullanımı için farklı çeşitler arasından seçim yapma şansınız olur.

Korseler sayesinde aynada kendinize baktığınızda memnun olabilirsiniz. Bölgesel fazlalıklarınız kıyafetlerinizin altında kalır. Dört mevsim kullanıldığı için ağrılarınızın azalmasını sağlar. Her yaş grubunun kullanabileceği avantaj sağlayan çözümler sunar. Bedeninize ve ihtiyaçlarınıza göre bir korse seçebilirsiniz. Birbirinden farklı kullanım amaçlarıyla satışa sunulan ürünleri Trendyol’da bulabilirsiniz. Beğendiğiniz korse modelini avantajlı ödeme seçenekleriyle birkaç küçük işlemle satın alma şansınız olur.

Korse Ne İşe Yarar?

Korseler hem sağlık hem de estetik alanında kullanılan ürünler arasındadır. Genellikle zayıf görünmek için tercih edilen korseler, ameliyat sonrasında veya farklı sağlık problemlerinin giderilmesinde de sıklıkla tercih edilir. Medikal açıdan kullanılan korselerin çeşitleri son derece geniştir. Bu ürünler, kaza sonrasında ortaya çıkabilecek darbeleri azaltmak ve operasyonların ardından bedenin korunmasını sağlamak için kullanılır. Bel fıtığı gibi ortopedik hastalıkların tedavilerinde, iskelet sisteminin daha düzgün durmasını sağlayarak iyileşme sürecini destekler. Estetik kaygılar dışında tercih edilen medikal korselerin seçiminde doktor tavsiyesini göz önünde bulundurmak son derece önemlidir. Ayrıca korsenin kullanıcıları rahat ettirmesi ve vücuda tam uyumlu olmasa da son derece mühim bir detaydır. Vücudun konforunu maksimum seviyeye çıkaran korseler hem daha zayıf görünmeye yardımcı olur hem de sağlık problemlerinin iyileşmesine katkı sağlar.

En Çok Tercih Edilen Korse Çeşitleri Nelerdir?

Korse işlevsel, rahat ve sağlığa faydalı bir ürün olduğundan geniş bir çeşitliliğe sahiptir. Bel korsesi çoğu kez dikişli, klipsli veya çıtçıtlı üretilir. Pek çok bel korsesi çeşidi evde veya çamaşır makinesinde yıkanabilir özelliğe sahiptir. Sırt korsesi de göğüs, kol ve omurgayı dik tutan sağlıklı ürünlerdir. Sırt korseleri genellikle kalın bantlardan oluşur. Sırt bölgesini soğuktan koruduğu gibi söz konusu korselerin iskelet sistemine de pek çok faydası vardır. Dik duruş korsesi de sıklıkla tercih edilen sırt korseleri arasında sayılabilir. Farklı boyut materyal ve özelliklere göre imal edilmiş dik duruş korselerini neredeyse her yaştan birey kullanabilir. Burada korse seçimi yaparken söz konusu ürünün kullanım amacını göz önünde bulundurmak gerekir. Karın ve kalça bölgesindeki fazlalıkları gizleyen ve sıkı bir taytı andıran korse çeşitlerini de görebilmeniz mümkündür.

Korse Nasıl Giyilir?

Korseler, vücut bölgesine uygun olarak tasarlanıp giyilir. Göğüs ve sırt bölgesine uygulanacak korseler genellikle özel tasarımlı çift göğüs deliği ve yakayla tasarlanır. Karın ve bel bölgesine uygulanacak korseler ise genellikle elastik bir bant veya kayış sistemiyle üretilir. Korselerin giyilmesi için cildin temiz ve kuru olması gerekir. Daha sonra korseyi vücut bölgesine uygun olarak yerleştirmek varsa kayışları veya bantları sıkıca bağlamak gerekir. Korseler, günlük yaşamda rahat bir şekilde giyilebilir veya spor aktiviteleri sırasında kullanılabilir. Korselerin uzun süre kullanımı vücutta anormal bir baskı oluşturabilir ve bazı durumlarda cilt enfeksiyonlarına neden olabilir. Bu nedenle korselerin kullanımı öncesinde sağlık profesyonellerine danışılması önerilir. Trendyol hem medikal anlamda hem de estetik kaygılarla kullanabileceğiniz binlerce korse çeşidini sizler için listeler. Bu listelerden bedeninize uygun olanı sadece birkaç tıklamayla kapınıza kadar getirebilirler.