placeholder
"

Korse

" araması için 35576 sonuç listeleniyor

Kusursuz Siluetin Anahtarı Doğru Korse Seçiminde

Korse

Vücudu şekillendirmek veya daha formda göstermek için kullanılan ürünler korse adıyla anılıyor. Onlarca farklı çeşidi olan ürünler, sıkı dokumaları, özel kilit sistemleri, zaman metal destekleri ile herhangi bir giyim ürününden ayrılıyor. Bölgesel fazlalıkların kamufle edilmesi gibi estetik gerekçelerle kullanılabilen tasarımların, medikal alternatifleri ile vücuttaki eğrilik ve bozuklukları kalıcı olarak düzeltme amacı taşıyor.

Korse Çeşitleri 

Korse çeşitlerini incelerken farklı amaçlar için tasarlanan onlarca seçenek görebilirsiniz. Estetik amaçlı, toparlayıcı, zayıflatıcı veya duruş düzeltici korseler bulabilirsiniz. Korse çeşitlerini yakından tanıyarak seçiminizi kolaylaştırabilir, hangi korsenin nasıl kullanılması gerektiği hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Korse seçmeden önce neden korseye ihtiyaç duyduğunuzdan emin olmalı ve bedeninizin hangi kısmı için korse kullanmak istediğinizi belirlemelisiniz. Hem kadın hem de erkek korse çeşitleri sunulurken, ürünlerin bedenlere göre seçilmesi tavsiye ediliyor. Korselerin genellikle small, medium, large gibi beden seçenekleri ile kullanıcılarla buluşuyor. 

Toparlayıcı Korse Modelleri

Toparlayıcı korselerin geçmişi günümüzden yüzlerce yıl öncesine dayanıyor. Viktorya dönemde, kadınların bellerini daha ince göstermek için giydikleri, bağcıklarla sıkılarak giyilebilen ürünler, günümüz korselerinin atalarını oluşturuyor. Kiloları kamufle etmeye, fazlalıkları bedeni hafifçe sıkıştırarak görünmez kılma, daha ince gösterme etkisi sunan toparlayıcı korseler arasında 2 beden incelten korse çeşitleri bile bulunuyor. Daha fit görünüm sağlayan ürünler, iç giyimde tercih ediliyor. Bunun yanında korse büstiyer tasarımları günlük giyimde de tercih edilebiliyor. Korse erkek ve kadın modelleriyle farklı ihtiyaçlara da çözüm sunuyor. Dokumalar cinsiyetlere göre değişiyor. Kadınlar toparlayıcı korselerden daha dik göğüs görünümü isteyebilirken erkekler kaslı görünüm oluşturabilecek korse alternatifleri buluyor. 

Vücut Şekline Göre Korse Seçimi 

 • Eğer kum saati tipinde bir bedeniniz varsa, görünümü daha fit kılmak için hafif baskı yapan modelleri tercih edebilirsiniz. Beli saran latex korse alternatiflerinden edinebilirsiniz. 
 • Eğer alt karında, basen ve kalça bölgesinde fazlalıklarınız varsa, basen, karın ve kalçayı saran, sıkı korselerden edinebilirsiniz. Korse tayt veya korse etek giyerek daha fit görünebilirsiniz. 
 • Koni şeklinde bir vücudunuz varsa, belinizi daha ince göstermek için orta sıkılıkta göbek toparlayıcı korse modellerinden yararlanabilirsiniz. 
 • Vücut hatlarınız düzse, kıvrımlara kavuşmak istiyorsanız, yüksek kontrol sağlayan, bedenin gövde kısmına tamamen şekil veren askılı korse alternatiflerini deneyebilirsiniz. 
 • Elma şeklinde vücudunuz varsa, bacaklarınız ince ancak karnınız kiloluysa, kancalı korse alarak belinizi daha zayıf gösterebilirsiniz. 

Toparlayıcı Korse Kullanım Önerileri 

 • Toparlayıcı korseler şekillendirmenin yanı sıra, zayıflatıcı etki de vadedebiliyor. Eğer ürünün böyle bir özelliği varsa daha kalıcı etki sağlayabilirsiniz. 
 • Korsenin bedeninizi biraz sıkması normal, ancak çok fazla sıkıyor ve rahatsızlık veriyorsa yanlış beden almış olabilirsiniz. 
 • Korselerin hava ve nem transferi sağlamasına dikkat etmeli ve temizliğine özen göstermelisiniz. Her gün kullanıyorsanız haftada en az 2 kez korseyi temizlemelisiniz. 
 • Korselerin esnek kumaşlardan yapılması ve hareketlerinizi engellememesi gerekiyor. Korse giydiğinizde potluk görünmemeli, bedeninizde pürüzsüz bir silüet oluşmalı. 
 • Toparlayıcı korseler bölgesel etki sunuyor. Eğer tüm bedeninizde kamufle etkisi istiyorsanız, tüm vücut korse modellerini inceleyebilirsiniz. 

Zayıflatan Korse Alternatifleri

İnceltici korse olarak da anılan ürünlerin temelde iki çeşidi bulunuyor. Termal korse bu çeşitlerden ilkini oluşturuyor ve terleme sağlayarak yağların yakılmasını hızlandırıyor. Vücudun farklı bölgeleri için termal etki sağlayan ürünler arasında termal bel korsesi, basen korsesi gibi alternatifler bulabilirsiniz. Termal korse erkek ve kadın modelleriyle de kullanıcılara çeşit sunuyor. Termal ürünler aynı zamanda spor korsesi adıyla da anılıyor. İkinci zayıflama korsesi çeşidi ise sıkılaştırıcı ürünler oluyor. Hızlı diyet nedeniyle verilen kilolar sonrası oluşan sarkmaları toparlayan ürünler, sıkılaştırarak daha ince olunmasına yardım ediyor. 

İnceltici Korse Kullanımı Etki Sağlıyor Mu?

 • İnceltici korselerin anında toparlama etkisinin yanında uzun süreli kullanımda kalıcı etki sağlama vaatleri bulunuyor. 
 • Ürünler dokumaları ile fark yaratıyor. Örneğin, bel inceltici korse özel dokuması ile bedeni sararak bel kavisinin belirginleşmesine, çevredeki yağların erimesine yardımcı oluyor. 
 • Ürünlerin etkileri modele göre değişiyor. 1 beden incelten korse gibi ürün çeşitleri sunuyor. 1 veya 2 beden incelten korse yorumları okunarak ürünler hakkında kullanıcı deneyimleriyle bilgi alınabiliyor. 
 • İnceltici ürünlerin etkileri dokuma şekillerine, materyallerine göre farklılık gösteriyor. İnceltici etkiyi keşfetmek için korselerin açıklamalarını incelemelisiniz. 

Forma Dönmenin Yolu: Hamilelik Korsesi 

Hamilelik esnasında alınan kilolar, doğumun ardından sarkmalara neden olabiliyor. Kadınlar hamilelik sürecinde karnı destekleyecek ince hamile korsesi kullanırken, doğumdan sonra korse seçiminde daha sıkı alternatiflere yöneliyor. Korse lohusa döneminde doktor uygun gördüğünde kullanılabiliyor. Eğer hekimler, korse kullanımında bir sakınca görüyorsa doğum sonrası korse kullanmamalısınız. Külotlu veya külotsuz karın toparlayıcı korse çeşitleri bulunuyor. Karnı sıkılaştırmak ve eski formuna dönüştürmek için yardımcı olan ürünler, doğum şekline göre farklılaşıyor. Sezeryan doğum sonrası korse ürünleri, dikişlenen alanı zedelemeyecek özel tasarımla tamamlanıyor. 

Doğumdan Sonra Korse Kullanılır mı? 

Hamilelik sonrası korse oldukça yaygın kullanılıyor. Hamilelik sırasında rahimle beraber karın kasları da genişliyor ve karın geriliyor. Doğumdan sonra vücudun eski haline dönmesi zaman alıyor. Ayarlanabilen, kolay giyip çıkarılan sıkılaştırıcı korse ürünleri, vücudun şekle girmesini hızlandırıyor. Kimi ürünler balenli korse olarak tasarlanıyor, balen vücudun dik durmasını sağlıyor. Korse yardımıyla annelerin bel ve sırt ağrılarının da hafiflediği belirtiliyor. 

Medikal Korse Modelleri 

Medikal korseler ortopedik adıyla da anılıyor. Estetik faydadan ziyade medikal gerekçelerle kullanılan ürünler, eklem ve kas problemlerinin hafifletilmesine yardımcı oluyor. Bel, sırt, boyun gibi vücudun farklı bölgelerine uygun çeşitler bulunuyor. Kullanıcılar doktorların tavsiyesi ile vücutlarının doğru duruşta olmasına destek olacak ürünleri seçebiliyor. Korseler dik duruşa yardımcı olurken, ağrı, incinme gibi sorunların da tedavilerinde rol üstleniyor. Sırt, bel ve boyun korsesi medikal ürünler arasında sayılabiliyor. 

Dik Durmak İçin Korse

Duruş bozukluğu korse ile düzeltilebiliyor. Dik duruş için kullanılan kambur korsesi ürünleri, bel ve sırt bölgesini destekleyerek duruşun düzelmesine yardımcı oluyor. Omurgadaki eğimleri düzelten korseleri düzenli kullanımda sorunların azalmasını sağlıyor. Kamburluk korsesi, içinde balen yani çelik parçalar bulundurarak dik duruşu garanti altına alıyor. Çelik balenli korse kullanımı ilk başta zor gelse de kullanıcılar zamanla çelik korse ürünlerine alışarak daha rahat ediyor. Dik duruş sağlayan ürünler arasında omuz korsesi ve beli saran atlet korse tiplerine rastlanabiliyor. Korselerin uzunluklarına, tasarımlarına uzmanların korse önerileri ışığında karar verebilirsiniz. 

Bel Sorunları için Bel Korsesi 

Bel ağrısı sorunu genellikle bel fıtığından kaynaklanıyor. Bel fıtığının önlenmesi ve ilerlemesinin engellenmesi için korse kullanılabiliyor. Bel fıtığı için korse ürünlerinin hem yün korse hem de çelik bel korsesi alternatifleri bulunuyor. Belin soğuk alması fıtığı artıracağı için yün korse ile sıcaklık sağlanıyor. Destekli fıtık korsesi ise bele ağırlık binmesini engelleyerek ve dik duruş sağlayarak sorunun giderilmesine yardım ediyor. Bel ağrısı için korse seçerken uzman önerilerine göre hareket etmek, fıtığın yerine ve büyüklüğüne göre uygun olan seçimi yapmak öneriliyor. Bazı bel fıtıklarında, destekli korseler bel kaslarının çalışmasına engel olabildiği için önerilmiyor ve kasları kuvvetlendirecek hareketlerin ardından kaslar yeterince kuvvetlendikten sonra korse kullanımına başlanıyor. 

Medikal Skolyoz Korsesi

Skolyoz sorunu için tasarlanan korseler de aynı bel fıtığı korsesi gibi, plastik, metal ve kumaştan oluşuyor. Leğen kemiklerinden boyna kadar uzanan ürünler, elbisenin altına giyilerek kullanılıyor. Günde ortalama 23 saat takılması gereken özel  3 boyutlu skolyoz korsesi ürünlerinin doktor kontrolünde kullanılması gerekiyor. Farklı birçok skolyoz korsesi çeşidi bulunuyor, kullanıcılar uzman önerisi ile hangi korseyi kullanmaları gerektiğini öğrenebiliyor. Kimi skolyoz korseleri kişiye özel tasarlanarak milimetrik hesaplarla kullanıcılara sunuluyor. Zaman içinde korselerin giyilme süresi ve şekli uzmanların tavsiyesi ile değişiyor. Bu nedenle skolyoz korselerini kendi başınıza kullanmamalı, doktorunuza danışmalısınız. 

Erkekler için Korseler

Erkekler de bölgesel kiloları için korse kullanabiliyor. Korse modelleri erkek kullanıcılar için farklı ölçülerde ve dokumalarda şekillendiriliyor. Örneğin erkek göbek korsesi, karında baklava görünümü oluşturabilecek özel dokumalara da sahip olabiliyor. Erkek bel korse ürünleri kadınlarınki gibi kum saati görünümü için değil, daha fit bir vücut için şekillendirme sağlıyor. Tüm bedende olduğu gibi bel korsesi erkek ve kadın ürünlerinin ölçüleri de değişiyor. Erkeklerin ortalama vücut ölçülerine, hatlarına göre bedenler oluşturuluyor. Bu nedenle kullanıcıların seçim esnasında cinsiyetlerine uygun korselere yönelmeleri gerekiyor. 

Hangi Korse Daha Kullanışlı?

Her korse farklı kullanım alanları için tasarlanıyor. Kullanıcıların beden yapıları, ihtiyaçları, korseden beklentileri onlar için ideal korsenin hangisi olduğunu belirliyor. Örneğin herhangi bir kullanıcı vücut korsesi ararken aynı zamanda kalçaları ve göğüsleri daha dik gösteren bir model tercih edebiliyor. Bu tip ek özellikleri incelemek için ürün özelliklerine ve korse yorum bölümlerine dikkatle bakmalısınız. Zayıflamak için sauna korse, daha ince görünmek için vücut şekillendirici korse, doğum sonrası için sezeryan sonrası korse seçebilirsiniz. Kadınlar, zaman zaman popüler olan korselere de ilgi gösterebiliyor. Son yıllarda, karın bölgesi fazlalıkları için fit görünüm sağlayan 9 balenli lateks korse ürünleri oldukça kullanışlı görülüyor. 

Korse Seçiminde Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor? 

 • Korse ürünlerinin iç giyim özellikli olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Sütyenli korse ve külot korse ürünlerinin içine iç çamaşırı giyilmeyebiliyor. Hem iç giyim hem de toparlayıcı olarak kullanılan ürünler, kullanıcılara avantaj sağlıyor. 
 • Hamilelik veya medikal sorun için korse alırken muhakkak uzmanlara danışmalı ve önerilerini dikkate almalısınız. Hangi sezeryan korsesi size uygun veya hangi sırt korsesi sorununuz için size yardımcı olabilir doktorunuzdan öğrenebilirsiniz. 
 • Korseleri bedeninizden daha küçük aldığınızda daha da ince görüneceğinizi düşünmemelisiniz. Bedeninize uygun seçim yapmalısınız, aksi halde rahat hissetmeyebilir, hareketlerinizin kısıtlandığını görebilirsiniz. 
 • Korse alırken üstüne giyeceğiniz renge ve korse rengine de bakmalısınız. Eğer açık renk giyiyorsanız ten korse alternatiflerine bakabilir, koyu renk kıyafetlerin içine ise siyah renk giyebilirsiniz. 

Korse Bakım ve Temizliği 

Korseler, materyallerine göre elde yıkanabiliyor veya makineye atılabiliyor. Kimi ürünlerse yalnızca kuru temizleme ile hijyen kazanıyor. Korse alırken ürünlerin bakım ve yıkama önerilerine de dikkat etmelisiniz. Eğer destekli alıyorsanız, yıkama öncesinde tüm çelik, plastik aparatları çıkarmalı ve kumaşı yıkamalısınız. Sert malzemeleri çok olan 9 çelik balenli korse gibi bir ürüne sahipseniz, yıkama yerine silmeyi de tercih edebilirsiniz. Ürünleri antibakteriyel sıvılarla, deterjanlı bez ile silerek temizleyebilirsiniz. Temizliğin arından kurumasını beklemeli ve tamamen kuruyan ürünleri yeniden kullanmalısınız. 

Fit Görünüm Sağlayan Korseli Kıyafetler 

Korselerin kolay giyilen ve kıyafet formundaki alternatifleri de bulunuyor. Korseli mayo hatta bikini bile bulabilirsiniz. İç giyime korse atlet kullanarak her gün daha fit görünebilirsiniz. Elbise içinden iç çamaşırınızın dikişlerinin bedeninizi kesmemesi ve hatlarınızın daha fit görünmesi için elbise korse kullanabilir, gelinlik korsesi ile en özel gününüzde incecik olabilirsiniz. Korse bluz, elbise, pantolon hatta tayt ürünleri bile bulunuyor. Hem iç giyim hem de normal giyim alternatifleri içinde korseli modellerle bedeninizi fit görünüme kavuşturabilirsiniz. 

Bölgesel Parça Korseler

Korse çeşitleri arasında beden tiplerine göre boydan korse önerileri yapılsa da bazı kullanıcıların çok daha küçük alanlar için çözümlere ihtiyacı olabiliyor. Örneğin kalçalarından memnun olan ancak iç bacaklarında sarkma bulunan kişiler, kalça korsesi veya basen korsesi yerine iki bacağa ayrı ayrı geçirilen bacak korsesi ürünlerini tercih edebiliyor. Benzer şekilde bölgesel çözüm sunan kol korsesi veya dar alanda şekillendirme sağlayan göbek korsesi de alternatifler arasında yer alıyor. Eğer daha geniş alanlar için, tüm bedende etki sağlayan bir ürün arıyorsanız bu tip parçalara değil korse elbise veya tulumlara bakmalısınız.

Korseler Dışarıdan Belli Oluyor mu? 

Korsaj da denilen bazı eski tip korseler kıyafet olarak giyiliyor ancak iç giyim için alınan ürünlerin dışarıdan belli olması istenmiyor. Zaman zaman korse şort ürününün pantolon veya etekten göründüğünü veya karın korsesi modelinin dışarıdan net olarak anlaşıldığını düşünebilirsiniz. Ancak tam bedeninize uygun ve dikişsiz korse aldığınızda, dışarıdan belli olmadığına emin olabilirsiniz. Korsede yanlış beden seçimi, fazlalıkların olduğu alanları tam belirleyememe sorunları ve kalın dikişli korseler nedeniyle elbise üstünde pürüzlü görünüm oluşabiliyor. Bu sorunların önüne geçmek için zıbın korse veya çıtçıtlı korse almak fark etmiyor. Doğru bedende seçim önem arz ediyor. Dışarıdan belli olmayacağı ifade edilen korselerden bedeninize uygun seçimler yaptığınızda, onlar adeta görünmez bir zırh gibi sizi sarmaya yetiyor.

Korse Tavsiye 

Kullanıcılar korse seçerken çevrelerinden korse çeşitleri ve fiyatları hakkında tavsiyeler alıyor. Ürün seçimi konusunda kişilerin önerileri değerlendirme konusunda titiz olması tavsiye ediliyor. 2 beden küçülten korse önerilse de kişinin o kadar incelmeye ihtiyacı olmayabiliyor veya yoğun etkili kadın bel korsesi ihtiyacı olan büyük beden biri için normal bedende ve basen fazlalığı olan kişinin önerileri uygun görülmüyor. Tavsiyeleri dikkate alırken öneri veren kişinin sizinle benzer vücut yapısına, korse beklentilerine ve ihtiyaçlara sahip olduğundan emin olmalısınız. Kalçalarında fazlalık varken göbek eriten korse almak, yanlış seçimler yapmak, vücut şeklinin ideal görünümden uzaklaşmasına neden olabiliyor. 

Korse Fiyatları 

Korse satın almak için bakarken birçok farklı fiyat, model ve marka görebilirsiniz. Fiyatlar, ürünlerin boyutlarına, materyallerine, etki vaatlerine, dokuma teknolojilerine göre değişiyor. Sadece sıcak tutma etkisi gösteren yün bel korse fiyatları, şekillendirme sağlayan özel modellerden daha uygun olabiliyor. Yoğun etki ve dik duruş vadeden çelik korse fiyatları, latekslerden daha yüksek etiket fiyatlarına sahip oluyor. Ürünleri kıyaslarken tüm özelliklerini dikkate almalı ve bu karşılaştırma ışığında seçiminizi yapmalısınız. Benzer etkiler sunan, benzer materyallerden imal edilen ürünleri birbiri ile karşılaştırmanız daha kolay seçim yapmanıza yardımcı olabiliyor. Erkek veya kadın korse siparişi verirken ürünlerin cinsiyetlerine, bedenlerine, özelliklerine ve materyallerine dikkat ederek ihtiyaçlarınızı karşıladığından emin olmalı ardından fiyatlara bakarak son kararınızı vermelisiniz. 

Korse sipariş için giyim bedeninizi referans alabilirsiniz. Eğer bedenden emin olmak istiyorsanız vücut ölçülerinizi beden tablosundan kontrol ederek kendinize uygun korseyi bulabilirsiniz. Trendyol, farklı markaların yüzlerce farklı korse modelini sizlere sunuyor. Birbirinden şık, kullanışlı ve uzun ömürlü korseleri kolaylıkla sipariş verebilir, daha fit görünebilirsiniz.