İlgili Kategoriler
Avantajlı Ürünler
Çocuk Cinsiyeti
Renk
Fiyat
Boyut
Cinsiyet
Desen
Ortam
Materyal
Ek Özellik
Kapama Şekli
Cep Tipi
Fiyat Geçmişi
Dış Materyal
Koleksiyon
Sürdürülebilirlik Detayı
Kumaş Teknolojisi
Paket İçeriği
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Çocuk Sırt Çantası

" araması için 5214 sonuç listeleniyor

Çocuk Sırt Çantası Modellerinde Eğlence Var

Sırt çantalarımız artık hayatın pek çok anında yanımızda! Okula giderken çocuk sırt çantası modelleri imdadımıza yetişirken, büyüdük ancak yine sırt çantalarından vazgeçemedik. Şimdilerde kadın sırt çantası modelleri en şık kıyafetlerle kombinlenirken, erkek sırt çantası modelleri şehirli erkeğin en sık kullandığı aksesuar oldu bile. Çocuklar için tasarlanan sırt çantalarında ise çocuk pijama takımlarında ve giyiminde olduğu gibi eğlenceli çizgileri bulabilirsiniz. Çocukların sırtına uyumlu tasarlanan çocuk sırt çantası modelleri, minik vücutların rahatsız olmadan eşyalarını taşıyabilmelerini sağlıyor. Ancak yine de içerisine fazla ağırlık koymaktan kaçınmak gerekir. Aşırı ağır taşımak, çocukların sırt yapısında bozulmalara ve sırt ağrılarına neden olabilir. Bu nedenle kararında malzeme taşımak en doğrusu. Bazı çocuk çantaları, eğlenceli tasarımlarıyla yetişkinlerin bile ilgisini çekiyor. Bu nedenle kimi markalar rengarenk kadın sırt çantası tasarımları yapmaktan geri durmuyor. Çocuk çantalarındaki çizgi film ve çizgi dizi kahramanları, yetişkin çantalarında hayvan ve doğa figürlerine dönüşebiliyor. Öte yandan eğer çocuğunuz sırt çantasını spor aktivitelerinde kullanacaksa, bu ihtiyacını göz önüne alarak bir spor çantası seçebilirsiniz. Bunun için ünlü spor markalarının pek çok seçeneği bulunuyor. Unutmayın, Trendyol'da bütçenize uygun sırt çantası modellerini size özel fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Çocuk Sırt Çantası Nasıl Olmalı?

Çocuk sırt çantası onların okula giderken kitap, defter gibi ihtiyaçlarını içinde taşımalarını sağlar. Çocuk sırt çantası seçiminde ise ailelerin mutlaka dikkat etmeleri gereken noktalar bulunur. Erkek çocuk çanta alınırken onların yaşına ve beden yapısına uygun olması ilk dikkat edilmesi gereken noktadır. Gelişme çağında olan çocukların sırtlarında ağırlık yapacak ve taşımakta zorluk çekecekleri çantaların kesinlikle tercih edilmemesi gerekmektedir. Çantanın sadece çocuğun sırtında okula gidip gelirken kullanılacağını düşünmek doğru olmamaktadır. Özellikle erkek çocuk çanta kullandığında onu oyun oynarken yere bırakmakta, düşürmekte bunun gibi çantanın zarar görmesine neden olacak hareketler yapabilmektedir. Alacağınız çantanın kaliteli ve sağlam olması halinde uzun süre kullanması mümkün olmaktadır. Sağlam ve dayanıklı bir çantanın kumaşı, dikişleri gibi fermuarında da ön planda olmalıdır. Bu noktalara dikkat ettiğinizde doğru çanta seçimi yaparak kendi tarzınızı açığa çıkartabilirsiniz.

Çocuk Sırt Çantası Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Çocukların ihtiyaçlarını yanlarında taşıyabilmelerini sağlamak amacıyla onlara sırt çantası alınmaktadır. Erkek çocuk çanta alırken ise çantanın çocuğun yaşına uygun olması ilk dikkat edilecek noktalar arasında yer almaktadır. Gelecek yıllarda da kullanır diye alınan çantalar aslında büyük olması ile çocuğun sırtına gereksiz yük getirmektedir. Bu anlamda çantanın hafif olması da çok önemlidir. İçine koyulacak, kitap, defter gibi malzemelerle daha da ağırlaşarak çocuğun sırt yapısının bozulmasına neden olabilir. Erkek çocuk çanta kayışları ayarlanabilir, esnek olduğunda omuzlarını ağrıtmayacak ve boyuna göre ayarlanabilecektir. Çocuk sırt çanta alırken onun ilgi alanlarını da göz önüne almalısınız. Üzerinde sevdiği kahramanların resimleri olan çantayı severek kullanacaktır. Çantayı alırken fermuarını, dikişlerini kontrol etmeyi unutmamak gerekmektedir. Sık açılıp kapanacak fermuarların kısa zamanda bozulmaması önemlidir. Çantanın çocuğun sağlığına zarar vermeyecek malzemeden üretilmiş olması kullanım ve sağlık açısından önemli bir ayrıntıdır.

Çocuk Sırt Çantası Kullanışlı Mıdır?

Çocukların okula giderken malzemelerini içine koyacakları çantalara ihtiyaçları olmaktadır. Çanta çocuğun yaşına ve beden yapısına uygun olarak alındığı takdirde beklentileri karşılamaktadır. Erkek çocuk çanta sahibi olduğunda bütün kitap, defter ve kalemlerini düzenli olarak içine koyabilir. Tüm ihtiyaçlarını bir arada tutabilmesi açısından kullanışlıdır. Elbette çantanın alınması sırasında dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Çocuğun sağlığı açısından özellikle yaşına uygun olması şarttır. Askıları ayarlanabilir ve esnek olduğunda da erkek çocuk çanta rahatça kullanılabilir. Bunun yanında dikişleri sağlam, fermuarı kolay açılıp kapanmaktadır olduğu takdirde çocuk çantayı rahatça kullanabilecektir. Dayanıklı çanta alınması ise özellikle erkek çocuklar için şart olmaktadır. Onların çok hareketli oldukları bu dönemlerinde çantalarını düşürecekleri, yere koyacakları unutulmaması gerekir. Çocuğa çanta alındığında kendi ihtiyaçlarını taşıma sorumluluğunun da küçük yaştan edinmesi sağlanabilir. Çocuğunuz için doğru çanta modellerini Trendyol’da detayları ile birlikte bulabilirsiniz.