İlgili Kategoriler
Fiyat
Fiyat Geçmişi
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Ürün Puanı
"

Salça

" araması için 3213 sonuç listeleniyor

Türk Yemeklerinin Vazgeçilmez Lezzeti Salça Çeşitleri Trendyol'da!

Mutfakların temel ihtiyaçları arasında yer alan domates, çiğ ve pişmiş olarak tüketilebilir. Domatesten üretilen salça ise hemen hemen her yemekte kullanılan bir gıda olarak ön plana çıkar. Yemeklerin vazgeçilmezi olduğu için mutfak alışveriş listelerinin olmazsa olmazları arasındadır. Yemeklere lezzet ve renk katar. Bu ürün sayesinde birbirinden nefis yiyecekler yapmak mümkün olur. Özellikle et, tavuk ve sebze yemekleri salça ve baharatlar aracılığıyla güzel bir tada kavuşur. Aroması baharat ve domates ağırlıklıdır. Her damak zevkine hitap ettiği için ülkemizde ve dünyada yaygın bir şekilde tüketilir. Bu ürün, domatesin yanı sıra kırmızı biberden de elde edilir.

Salça, taze sebzelerden üretildiği için imalatı çoğunlukla yaz aylarında yapılır. Kış aylarında ise kullanıma hazır hâle gelir. Önemli markalar tarafından üretilen çeşitleri, pratik olduğu için pek çok kullanıcının öncelikli tercihleri arasında yer alır. Ayrıca ev yapımı ve organik seçenekleri de bulunur. İçeriğe, üretim aşamalarına, gramajına, ambalajına göre birbirinden farklı seçeneklerine ulaşmak mümkündür. Besin değeri bakımından da son derece zengin bir gıda olarak dikkat çeker. Mutfaklarda sıklıkla tüketilen bu ürün, pratik kullanımıyla da beklentileri fazlasıyla karşılar. Az miktarda kullanıldığında bile oldukça yoğun bir aroma vermeyi başarır. Kavrularak veya kaynamış suda eritilerek yemeklere eklenir. Bunların dışında tek başına tüketime de uygundur. Özellikle kahvaltılık sosların pek çoğunda salça bulunur.

Salça, mutfakların kurtarıcı malzemesi olduğu için çoğunlukla kilo ile tercih edilir. Dayanıklı yapısı sayesinde uzun süre bozulmadan saklanabilir. Konserve hâlinde hazırlandığı için saklaması son derece pratik olur. Kavanoz, teneke, plastik kap gibi materyaller de besinin muhafazası sırasında sıkça tercih edilir. 500 g, 1, 2, 5 kg çeşitleri yoğun tüketime uygundur. Bunların yanı sıra tek kullanımlık seçenekleri de bulunur. Yiyeceklerin kıvamını yoğunlaştırdığı için az miktarda kullanılsa bile son derece verimli sonuçlar verir. Yemek pişirirken çoğu zaman salçanın bir kaşığı bile yeterli gelir. Üretimin yapıldığı bölgeye bağlı olarak aroması farklı olabilir. Ülkemizde özellikle Gaziantep, Antakya ve Hatay’da üretilenler yoğun ilgi görür.

Tariflerinize Lezzet Katan Salça Çeşitleri ve Özellikleri Nelerdir?

Tariflerinize Lezzet Katan Salça Çeşitleri ve Özellikleri Nelerdir?

Sofraların vazgeçilmez lezzetlerinden biri olan domates, pek çok tarife lezzet katar. Çiğ ve pişmiş olarak tüketime uygundur. Salatandan tencere yemeklerine, kahvaltılık tariflerden sos yapımına kadar hemen hemen her alanda domates kullanılır. Püre, sos ve salça ise domatesin sıklıkla tüketildiği biçimleri olarak ön plana çıkar. Kullanım alanı oldukça fazla olan bu ürün, mutfaklarda oldukça önemli bir yer tutar. Özellikle Türk mutfağı lezzetlerinin temel malzemesi olarak dikkat çeker. Her evde bulunduğu için salçayla nefis yemeklere imza atmak kolaydır. Etli ve sebzeli yemekleri hem lezzet hem de kıvam açısından damak zevklerine hitap eder hâle getirir.

Salça domatesin yanı sıra biberden de elde edilir. Kurutma yöntemleri sayesinde istenilen kıvama gelir. Domates salçası için tuz ve baharatlar kullanılır. Biber salçası da benzer yöntemlerle imal edilir. Temelde iki farklı çeşidi bulunan bu ürün, besin değeri açısından son derece zengindir. Her iki salçanın aroması birbirinden farklıdır. Üretimde kullanılan malzemeler lezzetin değişmesini sağlar. Biberden üretilen daha acı bir aroma taşır. Domasten üretilenler ise tatlı aromalarıyla sofralarda yerini alır. Bu gıdaların pek çok çeşidi bulunur. Acılı, acısız, tuzlu, tuzsuz, glütensiz ve karışık çeşitleri farklı damak zevklerine hitap eder. Hem domates hem de biberden üretilenler ise karışık salça olarak bilinir. Ayrıca tek başına tüketime uygun olan kahvaltılık salça sosları da yoğun ilgi görür. Birçok gıdayla lezzet açısından yakıştığı için tek başına bile son derece lezzetli olur.

Kolay kullanıma sahip olan bu sos, yemeklere domates ve biber aroması kazandırmak için tercih edilir. Önceden hazırlanan bu ürünler sayesinde pişirdiğiniz yemekte her defasında domates ve biber kullanmak zorunda kalmazsınız. Zamandan tasarruf etmek açısından da oldukça elverişlidir. İçerikleri birbirinden farklı olan salça çeşitleri bulunur. Ev yapımı olarak da adlandırılan doğal salçalar kullanıcıların özel ilgi gösterdiği gıdaların başında gelir. Katkı maddesi kullanılmadan hazırlandığı için yoğun bir lezzete sahip olur. Sağlık açısından da gerekli olan vitamin ve mineraller salçaların içeriğinde yer alır. Domates ve biberde bulunan A, C, E ve K vitaminlerini doğal yollarla üretilen salçalardan almak mümkündür.

Acı Severler İçin Acılı Salça Seçenekleri Nelerdir?

Acı Severler İçin Acılı Salça Seçenekleri Nelerdir?

Kullanıma hazır hâlde sunulan salça, hem restoranlarda hem de ev mutfaklarında sıklıkla tercih edilir. Pratik kullanım sunan ürünler, yemeklerin lezzetini önemli ölçüde etkiler. Farklı çeşitleri bulunduğu için damak zevkinize uygun olanı bulmak son derece kolay olur. Acı yemeklerin vazgeçilmezi ise biberle zenginleştirilen çeşitleridir. Günlük kullanıma uygun olan acı salça, özel aromasıyla dikkat çeker. Kırmızı biberden üretildiği için yemeklerde, kahvaltılık soslarda ve çiğ köfte gibi yiyeceklerde tercih edilir. Yoğun tadı sayesinde hafif ekşimsi bir aroma sunar. Az miktarda kullanıldığında bile yeterli aromayı kolaylıkla sağlar.

Acı salçalar çeşitli baharatlarla hazırlanır. Özellikle tuz, bu ürünlerin temel malzemeleri arasında yer alır. Baharatlı salça çeşitleri besin değeri açısından son derece zengindir. Biberin yapısında bulunan vitaminler ve mineraller de bu sosun içerisinde de yer alır. Hemen tüketime uygun olduğu için pratik biçimde kullanılır. Acı salça çeşitleri farklı gramaj seçenekleriyle sunulur. 400, 500, 800 gr ve 1, 2, 4 kg çeşitleri tüketim miktarına bağlı olarak tercih edilir. Özellikle kiloluk salça çeşitleri, kalabalık aileler için elverişlidir. Nüfusun yoğun olduğu profesyonel mutfaklarda ise 10, 20 kg gibi fazla miktarlar tercih edilir.

Acı salça çeşitleri yoğun bir aromaya sahiptir. Bu sayede bir ya da iki kaşık kullanılsa bile lezzetini verir. Et ve sebze yemeklerinin hafif acılı bir aromaya sahip olmasına katkı sağlar. Yemeklerin yanı sıra sos, harç ve meze yapımında da tercih edilir. Özellikle kahvaltılık soslara lezzet ve renk katar. Sofraları zenginleştiren yiyeceklerin birçoğu bu ürün yardımıyla hazırlanır. Domates biber karışık salça çeşitleri de acı severlerin favorileri arasında yer alır. Hem tatlı hem de acı aromalar içerir. Böylece yiyecek hazırlarken ideal kıvamı ve lezzeti yakalamak son derece kolay olur. Yoğun tadı sayesinde herkes tarafından keyifle tüketilir. Farklı gramaj seçenekleriyle sunulanları yakından inceleyebilir, içeriklerine dikkat ederek kullanım amacınıza uygun olanları tercih edebilirsiniz.

Salça Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Salça Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Mutfaklarda sıkça tüketilen salça; gramaj, içerik, lezzet ve saklama koşulları bakımından birbirinden farklı seçeneklerle sunulur. Yoğun kullanımı nedeniyle salça seçerken bazı noktalara dikkat etmek gerekir. Neredeyse her yemekte kullanılan bu ürünün, sağlıklı koşullarda üretilmiş olması gerekir. Bu nedenle önemli markalar tarafından imal edilen seçenekleri tercih etmek daha faydalı olur. Üretiminde kullanılan domateslerin ve biberlerin tazeliği hem lezzeti hem de kaliteyi önemli ölçüde etkiler. Özellikle sebzelerin mevsiminde toplanması salçanın tazeliğine katkı sağlar. Bozulmuş veya kullanılamayacak hâlde olanların içerikte yer alması farklı sağlık problemlerine yol açabilir.

Seçim yaparken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise tuz miktarıdır. İçerikte kullanılan tuz, lezzet katmasının yanı sıra uzun süre dayanıklı olması için de gereklidir. Fakat tuz miktarının gereğinden fazla olması, insan sağlığına ciddi oranda zarar verebilir. Özellikle çeşitli sağlık problemleri bulunan kişilerin tuzsuz salça tüketmesi tavsiye edilir. İçeriğinde minimum düzeyde tuz bulunan bu ürünler, lezzetini sebzelerden ve baharatlardan alır. Aroma noktasında verimli olduğundan pek çok kullanıcının favorileri arasında yer alır. Tuzun yanı sıra glüten miktarı da seçim yaparken belirleyici rol oynar. Glütene hassasiyeti bulunan kişilerin kullanabileceği salça çeşitleri güvenli tüketimi mümkün kılar. Glütensiz salça olarak bilinen bu besinler, özel içerikleri sayesinde rahatlıkla tercih edilir. Sağlık açısından size uygun olanlar arasından seçim yapmak hem kısa hem de uzun vadede faydalıdır.

Salça seçiminde önem arz eden bir diğer konu ise katkı maddesi kullanılıp kullanılmadığı olur. Katkısız salça çeşitleri, sağlıklı beslenmeye özen gösteren kişiler tarafından yoğun ilgi görür. Bu gıdaların hazırlanması sırasında herhangi bir koruyucu madde kullanılmaz. Böylece sağlıklı ve güvenli içeriklerle hazırlanır. Organik salça çeşitleri, önemli markalar tarafından imal edilir. Tamamen ev yapımı olarak hazırlanan yöresel seçenekler de bulunur. Hatay, Gaziantep ve Antakya bölgelerinde üretilenler, ev yapımı salça olarak bilinir. Seçim yaparken tüm bu noktaları göz önünde bulundurarak hem kendiniz hem de sevdikleriniz için doğru tercihte bulunabilirsiniz.

Gramajlarına Göre Tercih Edebileceğiniz Salçalar ve Saklama Koşulları

Gramajlarına Göre Tercih Edebileceğiniz Salçalar ve Saklama Koşulları

Her yörenin kendine has özelliklerini taşıyan salça çeşitleri, geniş bir yelpazeye sahip olur. Zengin çeşitlilikle sunulan bu ürünler, tüketim miktarına bağlı olarak farklı gramaj seçeneklerinde hazırlanır. Bu nedenle seçim yaparken öncelikle gramajına dikkat etmek gerekir. Genellikle çok miktarda alınsa da tek kullanımlık için elverişli olan pratik ürünler de bulunur. Tek kullanımlık salça çeşitleri birkaç yemek yapmak için tercih edilir. Özellikle meze, harç ve kahvaltılık hazırlarken elverişli olur. Tek kullanımlık salça çeşitleri; 100, 175, 250, 340, 360, 410, 430 gr gibi alternatiflerde hazırlanır. Yeterli miktarı sayesinde kısa sürede tüketime uygundur. Pratik kullanıma sahip olan bu gıdalar çoğunlukla; karton, metal, plastik ve cam ambalajlar içerisinde saklanır. Karton kutulu olanlar yemekleri aktarırken rahat etmenizi sağlar.

Teneke salça çeşitleri ise konserve şeklinde hazırlanır. Hava almadan saklama imkânı ise cam ve plastik ambalajlarda bulunur. Arzu ettiğiniz miktarda kullanmak için bu alternatifleri güvenle değerlendirebilirsiniz. Kavanoz salça çeşitlerinin yanı sıra fazla miktarda hazırlanan ürünler de yoğun ilgi görür. 10 kg salça kalabalık nüfuslu mutfakların ihtiyaçlarını verimli bir şekilde karşılar. Aynı şekilde 20 kg salça da uzun süreli gereksinimlere cevap verir. Büyük ambalajlarda sunulan bu ürünlerin serin ve kuru ortamda saklanması gerekir.

Doğal salça daha hızlı bozulabilir. Bu durumu engellemek için hava almasını önlemek son derece önemlidir. Ayrıca güneş ışığından da uzak tutmak faydalı yöntemler arasında yer alır. Konserve salça çeşitlerini muhafaza ederken tercih edilen bir diğer yöntem zeytinyağı kullanmaktır. Ambalajı açtıktan sonra ürünün üst kısmına bir miktar zeytinyağı dökerek uzun süre bozulmadan kalmasına yardımcı olabilirsiniz.

Kahvaltı Masalarınıza Ekleyebileceğiniz Salça Çeşitleri Nelerdir?

Kahvaltı Masalarınıza Ekleyebileceğiniz Salça Çeşitleri Nelerdir?

Günün her öğününde salça tüketmek mümkündür. Kullanıldığı her yiyeceği lezzetli hâle getiren bu ürün kahvaltılık olarak da hazırlanabilir. Peynir, biber, domates ve zeytin gibi besinlerle oldukça yakıştığı için öğünleri önemli ölçüde zenginleştirir. Kahvaltılık salça, hazır olarak satışa sunulur. Bu ürünler çeşitli aromalarla zenginleştirildiği için tek başına tüketilebilir. Ekmek üzerine sürülerek farklı kahvaltılık besinlerle bir arada tercih etmek için de uygun olur. Yoğun kıvamlı yapısı sayesinde doyurucu öğünler hazırlamanıza yardım eder. Bu salçalar sade olarak hazırlandığı gibi çeşitli sebze, yemiş ve baharatlarla da zenginleştirilir.

Cevizli salça pek çok kişinin beğenisini kazanmış bir yiyecek çeşididir. Yoğun lezzeti sayesinde kahvaltı sofralarında bulunan gıdalara hem renk hem de aroma katar. Ceviz parçacıklarını bu ürünlerin içerisinde hissetmek mümkündür. Hazır salça olarak imal edildiği için küçük kavanozlar içerisinde satışa sunulur. Bu küçük salça çeşitleri, minik kavanozları sayesinde buzdolabında zahmetsiz bir şekilde saklanır. Cevizli olanları; nane, kekik, patlıcan, biber, sarımsak, soğan, isot, kırmızı biber, sarı biber gibi gıdalarla karıştırarak keyifli şekilde tüketebilirsiniz. Birçok besine yakıştığı için geniş kullanım alanına sahip olur.

Küçük salça çeşitleri, kendi özel tariflerinizi hazırlamanızı olanaklı kılar. Az miktarda kullanarak dilediğiniz karışımı kolayca elde edebilirsiniz. Bu besini peynirle karıştırmak son derece yaygın uygulamalardan biridir. Tuzlu salça kullanımı sırasında diğer besinlerin daha hafif olmasına dikkat etmeniz gerekir. Ekstra tuz ihtiyacı hissetmeden lezzetli kahvaltılıklar hazırlayabilirsiniz. Kahvaltının yanı sıra çeşitli mezelerin hazırlanmasında da salça kullanılır. Öğle ve akşam yemekleri için özgün karışımlar kolaylıkla elde edilir. Acılı ezme, salçalı ekmek gibi tarifler kolaylıkla yapılır. Siz de damak zevkinize uygun çeşitleri arasından seçim yaparak beklentilerinizi karşılayanlara yönelebilirsiniz.

Mutfakların Olmazsa Olmazı Salçaların Fiyatları Nasıldır?

Mutfakların Olmazsa Olmazı Salçaların Fiyatları Nasıldır?

Yoğun tüketimiyle dikkat çeken salça, birçok farklı marka tarafından üretilir. Önemli markaların; ambalaj, ürün miktarı, malzeme kalitesi ve içeriği bakımından farklı çeşidine ulaşmak mümkündür. Salça fiyatları belirlenirken bu noktaların tümüne dikkat edilir. Fiyatlandırma öncelikli olarak kaliteye bağlı olarak yapılır. Ana malzemenin kalitesi, ürünün piyasa değerinin şekillenmesinde önemli bir rol oynar. Güncel üretim teknolojileriyle imal edilenler, taze domates ve biber kullanılarak hazırlanır. Yaklaşık 12-14 kg ağırlığında domatesten 1 kilo salça üretilir.

Domates ve biber miktarının artması fiyatın da belirli bir ölçüde yükselmesini beraberinde getirir. Aynı şekilde biberden üretilen gıdalar üzerinde de bu şekilde bir fiyatlandırma politikası izlenir. Diğer bir etken ise ürünün gramajı olur. 500 gr salça çeşitleri ulaşılabilir düzeydeki satış değeriyle kullanıcılardan tam not alır. Yarım kilo salça ev mutfaklarının ihtiyaçlarını belirli bir süre karşılamak için idealdir. Yoğun tüketimler için ise 2 kg salça çeşitleri ön plana çıkar. Ayrıca 5 kg salça da kalabalık ailelerin uzun süre gereksinimlerine cevap verir. Kullanım miktarı tamamen tüketim alışkanlıklarına bağlı olarak değişiklik gösterir. Dayanıklı bir gıda olduğu için pek çok kişi fazla miktarda satın almayı tercih eder. Büyük gramajlı olanlar doğru koşullarda saklandığında güvenli şekilde hem lezzeti hem de yapısı korunabilir.

Salça fiyatları üzerinde ambalaj türü de etkilidir. Ürün piyasada plastik, metal ve cam malzemelerden üretilen ambalajlarda satışa sunulur. Teneke kutu olarak bilinen ambalajlar, güvenli muhafaza açısından kullanışlıdır. Ayrıca cam ve plastik olan çeşitleri de rahat kullanımları nedeniyle sıkça tercih edilir. Güvenilir markalar tarafından hazırlanan ürünler, el değmeden ve hava almadan paketlenir. Bu sayede lezzeti ve kalitesi bir arada korunmuş olur. Mutfakların olmazsa olmaz ürünleri arasında yer alan salçanın fiyat seçenekleri sizin için sıralanır. Siz de kaliteli salça çeşitlerini dilediğiniz miktarda satın almak için Trendyol’un avantajlı fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

Salça Kaç Kaloridir?

Salçanın kalorisi miktarına göre farklılık gösterir. 100 gram domates salçası 141 kalori olarak kabul edilebilir. Besinlerin kalori miktarı türüne göre değişikliğe sahiptir. Domates salçası için bir yemek kaşığında 13 kalori olarak hesaplama yapılabilir. Yemeklere tat vermesi için oldukça fazla kullanılan bir üründür. Pişirilen domates salçasında kalori miktarında hafif bir artış olması mümkündür. Ev yapımı veya konserve salçalarda da kalori farklılıkları bulunur. Seçilen ürün açısından uygun kalori hesabı yapılabilir. Miktarı ve çeşidine bağlı değişkenlikler de söz konusudur. Salça kalorisi hesabı yapılması için uygun miktarın belirlenmesi önemlidir. Tatlı kaşığı veya yemek kaşığı gibi miktarlarda kalori hesabında farklılık olması mümkündür.

Salça Ne Kadar Sürede Bozulur?

Salçanın dayanıklılık süresi kullanılan sebze çeşidi ve yapım türüne göre farklılığa sahiptir. Ev yapımı domates salçası raf ömrü uygun saklama koşulları ile 1 yıl ve biraz daha fazla olabilir. Biber salçasının bozulma süresi ise 1 yıl şeklindedir. Haşlama olarak yapılan salçalar daha kısa süre raf ömrüne sahip ürünlerdir. Doğru şekilde muhafaza edilmesi sayesinde bozulma süresi açısından oldukça dayanıklı bir üründür. Kuru ve serin bir ortamda bozulma süresinin gecikmesi mümkündür. Dondurucuda saklanan salçaların kullanım süresi 3 ay kadardır. Bu sürelere uygun olarak kullanılmasına dikkat edilmelidir. Uygun şekilde saklanan salçalar kullanım sırasında bozulmadan uzun süre kullanıma uygundur.

Salça Nereden Alınır?

Trendyol üzerinden pek çok farklı markanın salça çeşitlerine ulaşılabilir. Kullanılmak istenen salça türüne göre ürün seçenekleri bulunması mümkündür. Boyut ve çeşit arasından uygun olanın tercihi yapılabilir. İstenen miktarlarda salça alımı yapılması sağlanır. Trendyol ile ürünün detaylı şekilde incelenerek alım yapılması mümkündür. İçeriği istenilene göre seçilebilir. Biber ya da domates salçası arasından kullanılmak istenen ürün seçimi yapılabilir. Bu ürünler, lezzetli yemekler için oldukça fazla kullanım alanına sahiptir. Bu sebeple yemeklere lezzet ve renk vermeye yarayan bir ürün olarak tercih edilir. Beğenilen yemek sunumları için kullanılması uygundur. Yoğun bir tat ve renk veren salçaları buradan satın alabilirsiniz.