Koltuk Tipi
Genişlik
Renk
Fiyat
Kumaş
Parça Sayısı
Materyal
Şekil
Ayak Malzemesi
Özellik
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Derinlik
Fiyat Geçmişi
Yükseklik
Ürün Puanı
"

Salon Oturma Odası Mobilya

" araması için 69678 sonuç listeleniyor

Zamansız Tasarımlarıyla Salon Oturma Odası Mobilya Modelleri Trendyol'da!

Salon oturma odası mobilyaları, yaşam alanlarına renk katan ve tarzınızı ev dekorasyonuna yansıtmanıza olanak tanıyan eşyalardır. Birbirinden şık ve kullanışlı modeller arasından hem zevkinize hitap eden hem de ihtiyaçlarınıza uygun ürünleri bulabilir; evinizi son derece konforlu hâle getirebilirsiniz. Modern, klasik, avangard, country ve daha pek çok tarzda üretilen bu mobilyalar sayesinde ev dekorasyonuna özgün bir hava katmak mümkün olur. Günün yorgunluğunu üzerinizden atarken ailenizle keyifli anılar biriktirme imkânı bulabileceğiniz salon oturma odası mobilyaları, hem göz zevkinize hitap eder hem de hayatınızı kolaylaştırır. Evlerinizdeki alanın kısıtlı ya geniş olması fark etmeksizin beklentilerinizi karşılayabilecek mobilya modellerini bulabilirsiniz.

Evinizin Olmazsa Olmazı Salon Oturma Odası Mobilya Modelleri ve Özellikleri

Evinizin Olmazsa Olmazı Salon Oturma Odası Mobilya Modelleri ve Özellikleri

İşte geçirdiğiniz yoğun bir günün ardından ya da keyifli bir tatil dönüşü evinize ilk adım attığınızda rahat koltuğunuzda uzanmayı ne kadar özlediğinizi fark edersiniz. Yaşam alanlarını sıcak bir yuva hâline getiren, sevdiklerinizle pek çok mutlu anı paylaştığınız yer evinizin koltuklarıdır. Bu durum, gerek eviniz için tercih ettiğiniz ilk koltuk takımını gerekse yıllar sonra odanızı yenilemek için tercih edeceğiniz mobilyaları son derece özel kılar. Yaşam alanlarının olmazsa olmazı salon takımları, aile üyelerinin ruhunu yansıtacak oturma grubu modelleri arasından seçilir. Ürünlerin model, desen, özellik, kumaşlarına karar verilirken işlevsellik ve mobilyaların kullanılacağı alanın büyüklüğü de hesaba katılır. Farklı beklenti ve beğenilere sahip pek çok bireyi tatmin edebilecek sayısız salon takımı modelleri bulunur.

Oturma odası takımı; 1, 2 ve 3 kişilik koltuk seçeneklerinden oluşur. Marka ve modele bağlı olarak koltuk sayıları farklılık gösterebilir. Salon oturma odası mobilyaları model bakımından zengin bir çeşitliliğe sahiptir. Yaşam alanlarına son derece sofistike ve asil bir görünüm katan Chester koltuk modelleri, kapitone işçiliği barındıran mobilyalardır. Hem kumaş hem de deriden imal edilen koltukların sırt ve kol kısımları baklava görünümündedir. Genel olarak vintage tarzda dekore edilen alanlarda tercih edilseler de klasik, modern ve avangard stillerle birlikte de eşsiz bir uyum içerisinde olabilirler. Üstelik yüksek kumaş kalitesi ve sağlam konstrüksiyonu sayesinde uzun yıllar ilk günkü formunu koruyabilen koltuklardır.

Oturma grubu olarak tercih edebileceğiniz bir diğer model endüstriyel stil koltuklardır. Son derece modern bir tarzda olmalarının yanı sıra konfor ve kullanım kolaylığı açısından da bir hayli başarılı mobilyalardır. Ahşap ve metalin bir arada kullanıldığı bu mobilyalarda şık ve yalın tasarım detaylarına sahiptir. Üstelik uzun vadede yıpranmayacak şekilde dizayn edildikleri için kumaşları kullanışlı yastıkları rahattır. Eğer sizin için de önceliğiniz konfor ve işlevsellik ise bu endüstriyel stil oturma odası mobilyaları tam size göredir.

Ev dekorasyonunda minimalist tarzı benimseyen kişilerin gözde tercihlerinden birisi İskandinav tarzı salon oturma odası mobilyalarıdır. Beyaz, krem ve gri gibi renklerin hâkim olduğu bu dekorasyon stilinde rahatlık ve sadelik ön plandadır. Yaşam alanlarınızı modern, yenilikçi bir şekilde döşemek isterseniz İskandinav tarzındaki mobilyalar beğeneceğiniz model ve özellikteki eşyalar olabilir. Açılıp kapanabilen koltukların tercih edildiği bu takımlar kısıtlı alanlarda da tercih edilebilir. Genel olarak kolay temizlenebilen kumaşlar kullanıldığı için uzun vadede ideal bir kullanım imkânı sunar.

Cabriole salon oturma odası mobilya modelleri, hem klasik hem de modern dekorasyon ögeleri ile uyum sağlayabilecek birbirinden farklı seçeneklerden oluşur. Kabarık, yumuşak ve kıvrımlı yastıkları sayesinde oturan kişiyi âdeta kucaklayarak son derece konforlu bir deneyim sunar. Dilerseniz keten kumaştan üretilen spor modelleri tercih edebileceğiniz gibi işlemeli tahtaları ve kadife kumaşıyla son derece gösterişli olan seçeneklere de bir göz atabilirsiniz.

Evinize Renk Katacak Salon Oturma Odası Mobilyalarının Tasarımları Nasıldır?

Evinize Renk Katacak Salon Oturma Odası Mobilyalarının Tasarımları Nasıldır?

Evinizin dekorasyon stiline beğeni, zevk ve tarzınızı yansıtarak hayatınızı güzelleştirme imkânı bulabilirsiniz. Gerek bakarken keyif alacağınız gerekse üzerine uzandığınızda stres ve yorgunluktan arınabileceğiniz pek çok salon oturma odası mobilya seçeneği bulunur. Üstelik mobilyaların uyum sağladığı dekorasyon stilleri oldukça geniş bir skaladadır. Yalın ve zarif çizgilerin hâkim olduğu modern tasarımlardan hoşlanan bireyler spor salon takımlarına yoğun ilgi gösterir. Lacivert, gri, beyaz ve siyah oturma grubu seçenekleri modern, spor tarzdaki yaşam alanlarına şıklık katan mobilyalardır.

Şık salon mobilyaları, evlerinizi âdeta bir sanat eserine dönüştürmenize imkân tanır. Evinizi gösterişli mobilyalar, dikkat çekici renk ve tasarımlarla dekore etmek isterseniz hem renk hem de dizayn yönünden size hitap edebilecek pek çok ürün bulunur. Sarı ve altın rengi salon takımları, kullanıldığı alana asil bir hava katır. Üstelik oda dekorasyonu sade ise bu mobilyaları tercih ederek koltukların ön plana çıkmasını sağlayabilirsiniz. Salon mobilya renkleri, tasarım detaylarını vurgulamak açısından bir hayli önemlidir. Düz ve dingin şekilde dekore edilmiş alanlarda renkli oturma grubu tercih edilerek ortama canlılık kazandırılabilir.

Klasik salon mobilyaları, her bir detayında lüks ve şık ögeler barındıran eşyalardan oluşur. Yoğun ahşap oymalar, parlak kumaşlar ve işlemeli yastıklar tercih edilen bu salon oturma odası mobilyaları, göz alıcı tasarımlarıyla görenleri kendine hayran bırakır. Salon avangart mobilya modelleri, klasik tarza yenilikçi bir bakış açısı getirilerek tasarlanan ürünlerdir. Lüks ve kaliteli detayların minimalist çizgilerle harmanlanması ile ortaya çıkan bu tasarım, konfor kadar şıklığa da önem veren bireylerin tercihidir. Özel tasarım salon mobilyaları, rafine zevklere sahip olan kişiler için idealdir.

Kır tarzı olarak da bilinen country mobilya salon takımı; doğallık, yalınlık ve şıklığın bir araya gelmesi ile ortaya çıkan tasarımın ürünüdür. Sıcak, samimi ve huzur verici bir ortamda zamanın nasıl geçtiğini anlamayacağınız konforlu bir deneyim için country stili salon oturma odası mobilyalarını tercih edebilirsiniz. Ahşap görünümünün hâkim olduğu modern salon mobilyaları, açık renk kumaşlarla bir araya getirilerek âdeta şirin bir kır evi hissi yaratır. Deri salon takımları, mobilya tercihiniz country tarzda ise sizin için uygun bir seçenektir. Modern ve klasik dokunuşların bir arada ve uyum içerisinde olduğu bu salon oturma odası mobilya tarzı hemen herkesin beğenisine hitap etmeyi başaran pek çok tasarım ögesi barındırır.

Size Fazladan Alan Sağlayacak Salon Oturma Odası Mobilya Modelleri Nelerdir?

Size Fazladan Alan Sağlayacak Salon Oturma Odası Mobilya Modelleri Nelerdir?

Oturma odası grupları, rahatlığın en az dekoratif özellikler ve tasarım kadar önem kazandığı mobilyalardan oluşur. Oturma odasında geçirilen süre salondan daha fazla olabilir. Üstelik bu odalarda ailenizle birlikte vakit geçirdiğiniz için uzanmak ve dinlemek istediğiniz her an rahat hissetmenizi sağlayacak koltuklarınız olmalıdır. Alan bakımından kısıtlı olan odalarda doğru koltuk seçimi yapmak nispeten daha zor bir seçim olabilir. Hem fazla yer kaplamayan hem de işlevsellik yönünden başarılı olan küçük oturma odası mobilyaları tam da bu noktada imdada yetişir. Küçük odalar için koltuk takımı seçenekleri, ebat olarak daha ergonomik olmalarının yanı sıra depolama alanı ve farklı şekillerde kullanabilme imkânı sunar. Sandıklı oturma grubu, kısıtlı ana sahip olan küçük evler için idealdir.

Salon koltukları, genellikle ebat bakımından geniş olan mobilyalardır. Küçük salonlar için koltuk takımı seçenekleri, daha az parçalı ve fazla yer kaplamayan ürünlerden oluşur. Eğer sizin de salonunuz küçükse ve mevcut alanı en verimli biçimde kullanmak istiyorsanız köşe salon takımları mobilya tercihiniz olabilir. Bu sayede oturma odası ya da salonunuzun merkezini işgal etmeyerek daha ferah ve geniş bir ortam yaratmak mümkün olur. Küçük salon mobilyaları, minimalist tarzı benimseyen bireylerin de ilgi gösterdiği bir seçenektir. Modern tarzda üretilen modüler salon takımları, alan kazandırmanın yanı sıra son derece kullanışlı oldukları ve kolay kurulum imkânı sundukları için tercih edilirler.

Her Eve Uygun Salon Oturma Odası Mobilya Modelleri Nelerdir?

Her Eve Uygun Salon Oturma Odası Mobilya Modelleri Nelerdir?

Dekorasyon tarzı ve alan miktarı fark etmeksizin her yaşam alanına uyum sağlayabilen salon oturma odası mobilya modeli mevcuttur. Söz konusu ürünleri evinizin salonunda tercih edebileceğiniz gibi dilerseniz ofis ve bekleme odası gibi ortamlarda da kullanabilirsiniz. Salon mobilya takımı çeşitlerinin her ortama uyum sağlamasına yardımcı olan başlıca etken kumaş yapısıdır. Tay tüyü, kadife ve nubuk gibi koltuk kumaşları özel bakım ve temizlik gerektirdiği için kalabalık ortamlar ile açık mekânlar için uygun bir tercih olmayabilir. Eğer çok sık misafir ağırlıyorsanız ya da salonunuzu günlük olarak kullanıyorsanız keten, şönil ve sentetik kumaşlar sizin için uygun bir seçenektir. Bu ürünler, farklı kullanım alanlarına uygun salon oturma odası mobilyalarıdır.

Oturma odası koltuk takımı modelleri; renk, tasarım ve işlevsellik açısından oldukça zengin alternatifler barındırır. Üstelik evini yeni döşeyen kişiler kadar hâlihazırda dekore edilen yaşam alanları için mobilya arayanların sayısı da bir hayli fazladır. Yaşam alanınızı zevkinize uygun şekilde dekore ettiyseniz ve bu stile uygun mobilyalar arıyorsanız sizin için uygun ürünler mevcuttur. Eviniz, country, modern, şık ya da klasik tarzlar arasından hangisi olursa olsun pek çok renkle uyum sağlayabilen tonlarda mobilyalar seçerek kusursuz bir uyum yakalayabilirsinz. Beyaz, siyah, gri ve krem gibi klasik renklerdeki salon oturma odası mobilya modelleri hemen her tarza uyum sağlamayı başarır.

Mobilya, oturma odası salon ve evinizdeki diğer alanların en önemli eşyalarındandır. Bu ürünler ne kadar işlevsel olursa o kadar kaliteli kabul edilir. Oturma odası mobilyaları, çok sık kullanıldığı için dayanıklı ve uzun ömürlü olmalıdır. Mobilyaları kullanacağınız alan ister geniş ister kısıtlı olsun yataklı oturma grubu modelleri son derece kullanışlı olacaktır. Dilerseniz yatak hâline getirerek misafirlerinizi rahat bir ortamda ağırlayabileceğiniz gibi ailenizle birlikte film izleyerek geçireceğiniz keyifli anların tadını çıkarabilirsiniz. Alan konusunda kısıtlamanız yoksa tercihinizi 3’lü oturma grubu seçenekleri arasından yapmanız mümkündür.

Yuvanız İçin Doğru Salon Oturma Odası Mobilyalarından Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Yuvanız İçin Doğru Salon Oturma Odası Mobilyalarından Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Salon oturma odası mobilyası tercih ederken zorlanmanız mümkündür. Gerek model çeşitliliği gerekse dekorasyon tarzınıza hitap edebilecek pek çok mobilyanın olması karar verme sürecini güçleştirebilir. Eviniz için ideal bir tercihte bulunmak isterseniz doğru mobilya seçimini yapmanızı kolaylaştıracak bazı detaylara dikkat etmeniz yeterli olur. Öncelikle karar verme aşamasında evinize göz ucuyla değil son derece dikkatli bir şekilde bakmalısınız. Size uygun salon oturma odası mobilyalarını belirlemeden önce ürünleri kullanacağınız alanın ölçüsünü almalısınız. Mobilyanın aldığınız ölçüye uygun olması yeterli değildir. Hareket özgürlüğünüzün kısıtlanmaması, yaşam alanınızın basık hâle gelmemesi ve kısa sürede yıpranmayacak materyallerden olması gibi faktörleri göz önünde bulundurarak tercih yapabilirsiniz.

Mobilya seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer husus sağlamlık ve kalite yönünden başarılı ürünler tercih etmektir. Gerek konstrüksiyon gerekse kumaş bakımından dayanıklı salon oturma odası mobilyalarını seçtiğinizde kullanım süresi ve temizleme işlemlerine bağlı olarak yıpranmaların meydana gelmesi söz konusu olmaz. Üstelik bu mobilyalar, evinize taşıdığınız ya da dışarı çıkardığınız zamanlarda da sağlam yapısından ödün vermeyecektir. Kaliteli mobilyalar sayesinde taşınmak bir çile olmaktan çıkar. Yeni evinizde de aynı şık ve sağlam görünümde olur. Uzun yıllar kullanacağınız mobilyalara sahip olmak istiyorsanız dayanıklı materyallerden imal edilen ürünler tercih etmeye özen gösteriniz.

Yaşam alanınızı iyi tanımak sizi doğru salon oturma odası mobilyalarını tercih etmeye yönlendirir. Evinizin hangi cepheye baktığı, odanın rutubetli olup olmadığı ve ne kadar güneş aldığı gibi detayları dikkate alarak beklentilerinize uygun ürünleri tespit edebilirsiniz. Az ışık alan ve dar odalarda, minimalist dekorasyon tarzında küçük ve açık renkli mobilyalar seçmeniz uygun olacaktır. Üstelik mobilyaların rahatlığı kadar görünüşü de son derece önemlidir. Anlık bir hevesle satın aldığınız koltuğunuzun renk ve tasarımı zaman içerisinde hoşunuza gitmeyebilir. Salon oturma odası mobilyalarını her gün göreceğinizi hesaba katarak tercih etmenizde fayda vardır. Dinlendirici, yalın ve konforlu mobilyalar tercih ederek evinize her girdiğinizde göreceğiniz manzaradan memnun olmanız mümkün olur.

Mobilya seçerken ailenizin minik yaşlardaki bireylerini hesaba katmadan karar vermek olmaz. Eğer minik bir bebeğiniz ya da küçük yaşlarda çocuklarınız varsa kolay temizlenebilen ve yanmayan özelliğe sahip salon oturma odası mobilyalarını tercih edebilirsiniz. Bu sayede ailenize hem konforlu hem de güvenli bir ortam sunmanız mümkün olur. Evinizi evcil dostunuzla paylaşıyorsanız mobilya seçiminde dikkat etmeniz gereken detaylar kumaş ve renktir. Sağlam ve sert kumaşlardan üretilen koltuklar, kedi ya da köpeğinizin tırnaklarına karşı daha dirençli olur. Elbette sadık dostlarınızla paylaştığınız evlerinizde onlara uygun yaşam alanları bulundurmanız da oldukça önemlidir.

Aileniz kalabalıksa ya da evinizde sık misafir ağırlıyorsanız doğru salon oturma odası mobilya seçimi yapmanız oldukça önemlidir. Bunun için yataklı ve sandıklı koltukların mevcut olduğu takımları seçebilirsiniz. Bu sayede hem misafirleriniz rahat bir uyku çekebilir hem de eşyalarını koyacak yer bulabilir. Misafir ağırlamayı seven ailelerin evinde koltuklar sıklıkla kullanıldığı için dayanıklı kumaşlar ve sağlam yapıda ürünler tercih etmekte fayda vardır.

Salon Oturma Odası Mobilyalarının Fiyatları Nasıldır?

Salon Oturma Odası Mobilyalarının Fiyatları Nasıldır?

Yaşam alanlarınıza konfor, kalite ve şıklık katan salon oturma odası mobilyaları, tüm bu fırsatları herkes için erişilebilir kılan pek çok seçenek sunar. Ürün çeşitliliğindeki zenginlik fiyat skalasına yansır. Binlerce seçenek arasından her bütçeye hitap edebilecek modeller bulmak mümkündür. Salon takımı ve oturma grubu fiyatları, pek çok faktöre bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Kumaş kalitesi, tasarım detayları ve üretim materyali gibi etkenler oturma odası takımı fiyatlarını belirler. Fiyat/performans bakımından başarılı bir koltuk takımından özel tasarım avangard mobilyalara kadar sayısız seçeneğe son derece pratik bir şekilde ulaşmanız mümkündür. Farklı beklenti ve zevklere sahip olan kişileri memnun etmeye başaran mobilyalar şıklık ve kalite konusunda oldukça iddialıdır.

Evinizin dekorasyon tarzına uygun, kendi stilinizi yansıtan, rahat ve konforlu salon oturma odası mobilyalarını Trendyol’da bulabilirsiniz. Üstelik evinizin konforundan ayrılmadan binlerce çeşit ve modeli inceleme imkânı da mevcuttur. Yaşam alanınızın ölçülerine uygun ve tam da zevkinizi yansıtan tasarım mobilyalar arasında size en uygun olanı bulmanız son derece kolaydır. Yuvanızı kurmak ya da yaşam alanlarınıza yepyeni bir hava katmanıza olanak tanıyacak salon oturma odası mobilyalarını online alışveriş sitesinde inceleyebilirsiniz. Sahip olmak istediğiniz mobilyayı yalnızca birkaç tıklamayla dakikalar içerisinde satın alabilirsiniz.

Oturma Grubu Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Oturma grubu alırken dikkat edilmesi gereken konular arasında iskelet yapısı, sünger yapısı ve kumaş özellikleri sayılabilir. Konforlu oturma deneyimi açısından sünger yapısının kaliteli olması gerekir. Ayrıca uzun süre dayanıklılık açısından iskelet özellikleri de önemlidir. İskelet ve sünger yapısı ile beraber oturma grubu içerisinde yer alan mobilyaların boyutu, rengi, şekli ya da modeli gibi konular; dikkat edilmesi gereken unsurlar arasında yer alır. Oturma grubunun konulacağı alanın özellikleri doğrultusunda boyut seçimi yapılabilir. Dekoratif özellikler de seçim aşamasında önem taşır. Zevkinize hitap eden kumaşlardan meydana gelen oturma gruplarını tercih edebilirsiniz.

Oturma Grubu Hangi Renk Olmalı?

Oturma grubu seçerken renk tercihi, önemli bir konudur. Farklı tonlardan meydana gelen gri salon oturma odası mobilya çeşitleri ile her ortama uyum sağlanabilir. Beyaz salon oturma odası mobilya çeşitleri de sıklıkla tercih edilen renkler arasında bulunur. Renkli tasarımlardan hoşlananlar için ise çok renkli salon oturma odası mobilya seçenekleri uygun olabilir.

Oturma Grubunda Neler Var?

Koltuk takımı şeklinde hazırlanan bu ürünler, farklı parça sayısına sahiptir. Koltuk takımı şeklinde hazırlanan modeller içerisinde üçlü koltuk, ikili koltuk ve berjer gibi mobilyaların kombinasyonu yer alır. Farklı şekilde kombinlenen takımlar da vardır. Üçlü, ikili, berjer şeklinde hazırlanan kombinasyonlar olduğu gibi bir berjer ve bir üçlü koltuktan meydana gelen oturma grubu çeşitleri de vardır. Köşe takımları genellikle iki parçadan meydana gelip L şeklinde tasarlanır. Bitişik olan seçenekler de vardır. Köşe koltuk ile beraber puf bulunduran oturma grubu çeşitlerini de bulabilirsiniz. Köşe takımları, genellikle modüller şeklinde oluşturulur. Modül tasarımı, oda şekline göre konumlandırma yapılması açısından avantajlıdır. İkili, üçlü, tekli koltuk çeşitlerini ayrı olarak da bulmak mümkündür. Farklı tarz ve renge sahip olan ayrı koltuk modelleri seçilerek şık bir oturma grubu oluşturabilirsiniz.