İlgili Kategoriler
Yıldızlı Ürünler
Çocuk Cinsiyeti
Renk
Fiyat
Materyal
Cinsiyet
Bağlama Şekli
Kumaş Teknolojisi
Ek Özellik
Dış Materyal
Boy / Ölçü
Topuk Tipi
Kullanım Alanı
Topuk Boyu
Fiyat Geçmişi
Satıcı Tipi
Ortam
Desen
Taban
��ç Taban Materyali
Kalıp
Taban Materyali
Deri Kalitesi
Astar Materyali
Saya Materyali
Ürün Değerlendirmesi
"

Çocuk Bot

" araması için 17084 sonuç listeleniyor

Hafif ve Rahat Çocuk Bot Modelleri

Soğuk ve yağışlı mevsimlerde çocukların güvenli bir şekilde dışarı çıkabilmesi için bu koşullarda kullanıma elverişli ayakkabılar giymeleri gerekir. Kış aylarının soğuk havalarında koruyucu olmayan ayakkabılar yüzünden ayaklardan kaybedilen ısı bütün vücudu etkiler. Yağış nedeniyle ıslanan ayaklar çeşitli rahatsızlıkları da beraberinde getirebilir. Bu zorlu koşullara uyum sağlayabilmek için doğru bot tercihi yapmak büyük önem taşır.

Yazlık ve spor ayakkabıların aksine sonbahar ve kış için üretilen çocuk bot ve çizme modelleri miniklerin ayaklarını zorlu dış koşullardan korur. Su geçirmeyen çocuk yağmur botu seçenekleri onların ayaklarının kuru kalmasını sağlar. Üzerinde yürümesi özel bir çaba gerektiren karlı zeminler için üretilen çocuk kar botu modelleri, miniklerin kışın dışarıda rahat bir şekilde hareket edebilmesine olanak tanır. Onların sağlığını düşünerek aldığınız çocuk bot çizmeyi içlerine sinerek giymelerini sağlamak da zaman zaman zor olabilir. Neyse ki bütün çocukların severek giyebileceği birbirinden farklı birçok renk ve özelliğe sahip bot modelleri bulunur. Zor beğenen küçük moda meraklılarının giymek için can atacağı oldukça çeşitli tarzlardaki çocuklara göre bot modelleri bu kategoride bulunabilir.

Çocuk Bot Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Çocuk Bot Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Çocuk bot ayakkabılar kategorisinde erkekler veya kızlar için özel tasarlanan modeller bulunabildiği gibi cinsiyetten bağımsız birçok unisex seçenek de vardır. Erkek çocuk botları onların ayak numarasına uygun olacak şekilde tasarlanır. Aynı zamanda küçük hanımların severek giyeceği pek çok farklı renkte ve tarzda kız çocuk bot modelleri bulmak da mümkündür. Unisex modeller ise her çocuğa hitap edebilecek ve farklı giyim tarzlarını tamamlayacak tasarımları ile öne çıkar.

Sonbahar ve kış aylarında giyilmek üzere üretilen çocuk bot ve çizme modelleri; bağcıklı, cırt cırtlı veya fermuarlı birçok tasarıma sahiptir. Bağcıklı modeller istenen sıkılıkta ayarlanarak ayağın tam olarak sarılmasını mümkün kılar. Kışlık yürüyüş ayakkabıları ve çocuk asker botu gibi modeller genellikle bağcıklı yapıdadır. Ayarlanabilir iç hacimleri ile kalın veya ince çorapların tümüne uyum sağlayabilirler. Cırt cırtlı kışlık ayakkabılar da benzer şekilde istenilen sıkılıkta ayarlanabilir. Bu modeller son derece pratik bir kullanım sağlar. Pratik kullanım söz konusu olduğunda başı çeken modeller ise fermuarlı bot seçenekleridir. Ayakkabılarını bağlamakta zorlanan çocuklar için cırt cırtlı ve fermuarlı modeller son derece yerinde tercihlerdir.

Bağcık, cırt cırt veya fermuar taşımayan bir kışlık bot kategorisi de vardır. Bu sınıfı çizmeler ve unisex kışlık ayakkabılar kategorisinde sıkça karşılaşılan Chelsea botlar oluşturur. Havalı ve klasik bir görünüme sahip bu bot çeşidi, genellikle dar kalıplı ve ayak bileği hizasına kadar çıkan tasarımla üretilir. Kız çocuk siyah bot ürünlerinde olduğu gibi koyu tonlarda üretilen Chelsea modeller, pek çok kıyafet kombinasyonuyla da uyumludur.

Çocuk botları aynı zamanda kullanım şekline göre de sınıflara ayrılır. Yaygın olarak tercih edilen modellerden biri olan trekking bot çeşitleri, soğuk havada yapılacak uzun yürüyüşleri güvenli ve rahat bir hâle getirir. Erkek ve kız çocuk spor bot çeşitlerinde sıklıkla karşılaşılan bir modeldir. Ayak konforunu sağlayan iç malzemeler ile üretilen bu modellerin esnek yapıları ve spor bir görünümleri olur ve çeşitli renkleri mevcuttur. Ayak rahatlığı söz konusu olduğunda sıklıkla tercih edilen bir başka tür ise ortopedik çocuk botlarıdır. Yumuşak iç malzeme, esnek taban ve dayanıklı dış tekstil kullanılarak üretilen bu botlar ayakları dış koşullardan korur. Bu sayede ayak sağlığına destek olurlar. Aynı zamanda uzun süre giyilmesi hâlinde oluşabilecek ağrıları önleyici niteliktedirler.

Daha klasik bir görünüme sahip olan postallar ise sıkça tercih edilen bir başka kışlık bot çeşididir. Asker botu olarak da bilinen bu modeller, zorlu hava şartlarında kolaylık sağlamak üzere üretilir. Genellikle trekking botlara kıyasla daha uzundurlar ve ayak bileğinin üst kısmına kadar çıkarlar. Daha sade bir görünümü tercih eden kız ve erkek çocuklarının severek giydiği modellerdir. Özellikle küçük hanımların severek giydiği bir başka model olan kız çocuk bot çizme çeşitleri, dize kadar çıkan uzunluklarıyla diğer türlerden ayrılır. Yağışlı havalarda sıklıkla tercih edilen bu tür hem bacağın dize kadar olan kısmını sıcak tutar hem de su sıçraması gibi istenmeyen durumlarda kıyafetleri ıslanmaktan korur. Kız çocuk uzun bot çeşitleri de benzer özellikleri sağlayan bir başka model olarak öne çıkar.

Çocuk Botlar Hangi Materyallerden Yapılır? Kalitesi Nasıldır?

Çocuk Botlar Hangi Materyallerden Yapılır? Kalitesi Nasıldır?

Kışlık çocuk ayakkabıları farklı özellikte materyallerle üretilir. Öncelikli olarak ayak ısısını gereken düzeyde tutmak amaçlandığı için kışlık çocuk botlarının yapımında genellikle soğuk havaya dayanıklı materyaller kullanılır. İç tekstilinde hakiki deri, yünlü ve polar kumaş kullanılan kışlık botlar soğuğa dayanıklı türlerdir. Bu özelliğe ek olarak daha kapsamlı koruma sağlayan su geçirmez çocuk bot modelleri, yağışlı havalarda ayakları ıslanmaktan korur. Gore-tex teknolojiye sahip materyalle üretilen bot türleri, ter tutmayan ve nefes alan yapıyı su geçirmez özellikle birleştirir. Bu sayede sonbahar ve kış aylarında sağlıklı ve güvenilir seçeneklerden birini sunarlar.

Kış ve sonbahar yalnızca soğuk ve yağış anlamına gelmez. Bu mevsimlerde aynı zamanda sert rüzgârlara karşı da hazırlıklı olmak gerekir. Miniklerin ayaklarını koruyacak rüzgâra dayanıklı kışlık bot modelleri, bu konuda etkili çözümler sunar. Rüzgâra karşı etkili bir çözüm sunan ayakkabılarda faydalanılan malzeme genellikle doğal bir koruyucu olan hakiki deridir. Hem iç hem dış tekstilde bu malzeme kullanılarak üretilen çocuk deri botlar, dayanıklı ve kullanışlı modellerdir. Çocuk bot ürünlerinde sıkça karşılaşılan bir başka malzeme olan nubuk da özünde deridir. Tek farkı derinin zımparalanarak daha yumuşak ve kumaşımsı bir hâle getirilmiş olmasıdır. Nubuk malzeme deriye oranla daha özenli bir bakım ister. Suni deri, PVC ve poliüretan kullanılarak üretilir. Hakiki derinin ekonomik bir alternatifidir. Hakiki deriye kıyasla daha çeşitli şekillere sokulabilen suni malzemeler, kışlık botlarda uygun ve kullanışlı seçenekler sunar.

Kışlık ayakkabı seçiminde önemli olan bir diğer faktör de tabanda kullanılan malzemedir. Kışlık bot tabanında yaygın biçimde kullanılan malzemelerden biri kauçuktur. Esneyebilen yapısı, dayanıklılığı ve yalıtkan özellikleri ile öne çıkan bu malzeme, kışlık botu kaliteli yapan başlıca detaylardan biridir. Taban yapımında kullanılan başka bir malzeme olan poliüretan, plastiğin süngerleştirilmesi ile elde edilir. Kauçuğa kıyasla yumuşak ve hafif bir yapıya sahip olan bu malzeme, aynı zamanda yüksek kayma direnciyle kar botlarında sıklıkla kullanılır.

Çocuk Bot Fiyatları Ne Kadardır?

Çocuk Bot Fiyatları Ne Kadardır?

Erkek ve kız çocuk bot fiyatları, geniş bir aralığa yayılmış olmaları dolayısıyla her bütçeye uygun seçenekler sunar. Birbirinden farklı markaların sunduğu yüzlerce çeşit arasında pek çok uygun ve dayanıklı model bulunur. Erkek çocuk bot fiyatları kız çocukları için bot modelleriyle farklılık göstermemektedir. Fiyatlarda belirleyici olan faktör cinsiyetten ziyade ürünlerin yapımında kullanılan teknoloji ve malzemelerdir. Ebeveynlerin miniklere zorlu hava koşullarında sağlıklı ve güvenli ayakkabılar sağlayabilmesi için pek çok ekonomik seçenek bulunur. Yüzlerce farklı çocuk bot modeline Trendyol üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz.

Çocuk Bot Nasıl Kombinlenir?

Çocuk bot modellerini kombinlerken öncelikle söz konusu ürünün rengine uygun bir alt giyim seçmek son derece önemlidir. Koyu renkli botlar için açık renk tonuna sahip pantolonlar seçilebilir. Açık renkli botlar için ise koyu renkli pantolonlar ya da eşofmanlar daha uygun olur. Üst giyim olarak çocuk mont modellerinin veya kabanın bot rengine uygun seçilmesi de kombinasyonu tamamlar. Bunun dışında çocukların ayaklarını sıcak tutması için kalın çoraplar da tercih edilmelidir. Bu şekilde hem sıcak hem de şık bir kombin elde edilir. Kışlık çocuk giyim ürünleri arasından uygun kombini oluşturarak aşırı soğuklara karşı etkili bir koruma sağlayabilirsiniz.

Çocuk Bot Çeşitleri Nelerdir?

Kışlık çocuk bot modelleri; genellikle kar ve soğuk hava koşullarında kullanılmak üzere tasarlanır. Su geçirmez malzemelerden yapılan bu botlar, ayakları hem sıcak hem de kuru tutar. Farklı bir çeşit olan spor botlar da günlük kullanım için tercih edilmeye son derece uygundur. Hafif ve rahat olan spot bot seçenekleri sayesinde okulda ya da park gibi alanlarda rahatça hareket edilir. Bunların dışında şık ve klasik görünüme sahip modeller de bulunur. Özel günlerde şık kombinler oluşturmak için klasik tasarımlar tercih edilir. Çocuk bot modelleri, her mevsime uygun çeşitleriyle son derece avantajlı bir yelpaze sunar.

Çocuk Bot Sıcak Tutar Mı?

Çocuk botları; soğuk havalarda ayakları soğuktan korumak amacıyla tasarlandığı için son derece sıcak tutar. Kışlık bot modelleri, su geçirmez malzemelerden yapılır. Bu sayede ayakları hem sıcak hem de kuru tutmaya yardımcı olur. Çocuklar, yağmurlu ve karlı havalarda dahi ayakları kuru bir şekilde gezmeye devam ederler. Bazı botlar astarlıdır. Bu astarlar da sıcak tutma özelliği sağlar. Spor botlar da çoğunlukla kalın astara sahiptir. Bu modeller, bahar yağmurlarında ayakları kuru ve sıcak tutmayı sağlar. Doğru boyutlara sahip kaliteli bir bot seçimi ile çocuklar, kış aylarında rahat ve sıcak kalabilirler. Farklı markalara ait birçok farklı çocuk botu seçeneği bulabilirsiniz. Kış ayları için su geçirmez modelleri tercih ederek mevsimi üşümeden geçirebilirsiniz.