placeholder
"

Okey Takımı

" araması için 1115 sonuç listeleniyor
ESER Okey Taşı (Iç Taş)
KARGO BEDAVA
ESEROkey Taşı (Iç Taş)
(143)
Okey Taşı (Iç Taş)
125 TL
Sepete Git
ŞAMPİYON Okey Taşı Boyası
KARGO BEDAVA
ŞAMPİYONOkey Taşı Boyası
(97)
Okey Taşı Boyası
165 TL
Sepete Git

Keyifli Vakit Geçirmek İçin Okey Oyun Takımı Fiyatları

Okey, aile ve arkadaşlar arasında en sık oynanan oyunlardan bir tanesidir. Özellikle yaz akşamlarının vazgeçilmez aktivitelerinden biri olan bu oyun, dikkat ve odaklanma gerektirdiği için dikkat çeker. Bugün okey olarak bildiğimiz oyunun geçmişi 1930’lu yıllara kadar dayanır. Okeyin temelini oluşturan Rummikub oyunu, İsrail’de ortaya çıkmıştır. Bu oyunun mucidi kabul edilen Ephraim Hertzano, gerekli olan tüm gereçleri kapsayan takımı kendi elleri ile evinin bahçesinde yapmıştır. Bir okey takımı genel olarak dört adet ıstaka, 106 adet taş ve bir zardan oluşur. Taşlar, dört farklı renge sahiptir ve her taştan iki adet bulunur. Bu setin bulunduğu her ortamda istediğiniz gibi okey oynayabilir, sevdikleriniz ve aileniz ile birlikte keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Okey Takımlarının Modelleri Nelerdir?

Okey Takımlarının Modelleri Nelerdir?

Okey bir oyun takımı ile oynanır. Takımların modelleri, çok farklı faktörlere bağlı olarak sınıflandırılabilir. Bunların en başında ise tasarım detayları gelir. Tipik bir takımda yer alan ıstakalar hem form hem desen hem de renk anlamında düzdür. Ancak farklı modeller de mevcuttur. Oval okey takımı çeşitleri, bu konuda ilk akla gelen örneklerden biridir. Bu tür takımlarda bulunan ıstakalar dümdüz değildir. Aksine içe doğru hafifçe kıvrılmış biçimdedir. Böylece özgün, şık ve oval bir görüntü meydana gelir. Bu tür takımların adı da bu görsel yapıdan ileri gelir.

İşlemeli okey takımı türlerinin farklılık arayanlar için son derece ideal olduğu rahatlıkla söylenebilir. Bu gruba dâhil olan takımlarda bulunan ıstakaların belirli noktalarında işlemeler bulunur. Bu desenler, ıstakanın sadece sırt ya da arka kısmında olabileceği gibi taşların dizildiği bölümde de yer alabilir. Farklı desenler ve süslemeler kullanılarak üretilen bu modeller, okey oyununu göze de hitap eder hâle getirirken geleneksel bir atmosfer yaratır.

Klasik bir görünüme sahip olduğu söylenebilecek profesyonel okey takımı modelleri, bu oyunu düzenli bir şekilde, sık sık oynayanlar için özel olarak üretilir. Bu ürünler, mümkün olduğunca sade ve oyuna odaklanmayı kolaylaştırabilecek bir tasarıma sahiptir. Oyuncak okey takımı ise daha çok küçük yaştaki kullanıcılar için geliştirilmiş ürünleri tanımlamak için kullanılan bir ifadedir. Sayı sayma kabiliyetini geliştiren ve renkleri öğrenmeye yardımcı olan bir oyun olarak nitelendirilebilecek okey, bu tür takımlar sayesinde çocuklara da hitap eder.

Okey oynamak için pek çok farklı malzeme gerekir. Bu malzemelerin tek tek taşınması oldukça zor olabilir. Söz konusu zorluğun önüne geçmek adına çantalı okey takımı modelleri tercih edilebilir. Bu ürünlerden birini satın alarak takımınızı istediğiniz her yere kolaylıkla taşıyabilir; pikniklerde, yazlık evinizde ya da tatillerde okey oynamanın tadını aileniz ve arkadaşlarınızla doyasıya çıkarabilirsiniz. Ayrıca sık sık seyahat etmeyi seviyor ve gittiğiniz yerlerde bu oyunu oynamak istiyorsanız büyük okey takımı modellerinin sizin için pek doğru bir tercih olmayacağını tereddüt etmeden söyleyebiliriz. Taşıması kolay, daha küçük, hafif ve mümkünse çantalı takımlar sizin için ideal olan seçenekler arasında yer alır. Mini okey takımı olarak isimlendirilen ürünler de bu doğrultuda tercih edilebilir.

101 okey, klasik okeyden farklı kurallara sahip bir oyundur. Klasik oyunda amaç, aynı sayısının farklı renklerini ya da aynı renkteki sayı serilerini bir araya getirmektir. 101 okeyde ise hedef, 101 sayısına ulaşmak ya da bu sayıyı mümkün olduğunca az şekilde geçmektir. Bu iki oyun tipi de klasik takımlar ile oynanabilir. Dolayısıyla sadece bu oyun için geliştirilmiş 101 okey takımı olarak adlandırılan ürünlerin varlığından bahsetmek hata olur.

Kimi durumlarda tam bir takım yerine, setin içindeki parçaları tek tek alma ihtiyacı ortaya çıkabilir. Örneğin bazı taşların kaybolması hâlinde baştan bir set almanıza gerek yoktur. Bunun yerine sadece oyun için gerekli taşları içeren, okey taş takımı olarak isimlendirilen ürünleri tercih etmeniz daha yerinde bir tercih olur. Aksi hâlde hem gereğinden daha yüksek bir meblağ ödersiniz hem de fazla ıstakaları saklamak için bir alan yaratmanız gerekir. Benzer bir durum, okey ıstaka takımı için de geçerlidir. Bu takımlar taş içermez; sadece ıstakalardan oluşur. Bir ya da daha fazla ıstakanızın zarar gördüğü veya kullanılmaz hâle geldiği durumlarda bu ürünleri gönül rahatlığıyla tercih edebilir, okey keyfinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Okey Takımlarının Materyalleri Nelerdir?

Okey Takımlarının Materyalleri Nelerdir?

Okey oyun takımı modelleri, farklı materyaller kullanılarak üretilebilir. Bu farklılık taşlarda ya da ıstakalarda görülebilir. Kemik taşlı okey takımı modellerinin, bu oyunla birlikte anılacak kadar sık tercih edildiği söyleyebiliriz. Dolayısıyla bu türden okey taşlarına rastlamak oldukça kolaydır. Kemiğin yanı sıra mermer ve benzeri materyallerin kullanılarak üretildiği okey taşlarını içeren takımları da piyasada bulmak mümkündür.

Istakalar ise genellikle ahşap ya da plastikten üretilir. Ahşap okey takımı çeşitleri, dayanıklı yapıları sayesinde uzun bir kullanım ömrü vadeder. Ayrıca tok formları, oyun esnasında daha tatmin edici bir dokunma hissi yaratır. Bu modellerin en büyük dezavantajı ise ağır olmaları ve buna bağlı olarak ortaya çıkan taşıma güçlüğüdür. Daha rahat bir taşıma deneyimi için plastik okey takımı modellerini tercih edebilirsiniz. Okey, ellerin sık kullanıldığı bir oyun olduğu için takımların hijyenik olması da bir hayli önemlidir. Plastikten üretilmiş ıstakalar, rahatlıkla silinip temizlenebildiği için diğer materyallerden imal edilmiş olanlara nazaran avantajlıdır. Öte yandan cam okey takımı şık bir görünüm vadeder. Bu sayede kullanılmadığı zamanlarda dekoratif bir obje olarak sergilenebilir.

Okey takımları, farklı renklere sahip olacak şekillerde de üretilebilir. Her ıstakanın başka bir görünüme sahip olduğu renkli okey takımı modelleri, bu oyuna daha genç ve dinamik bir hava katar. Farklı renkte plastiklerin kullanılması sonucu üretilebilen bu ıstakalar, ahşabın boyanması ile de bu özgün bir görünüme sahip olabilir. Koyu renklerden hoşlanan kişiler ise siyah okey takımı modellerini inceleyebilir. Okey taşları ise genellikle beyaz ya da ekru renktedir. Buna alternatif olarak geliştirilen siyah taşlı okey takımı tasarımları ise daha farklı ve yenilikçi bir oyun deneyimi sunar.

Okey Takımlarının Fiyat Aralığı Nasıldır?

Okey Takımlarının Fiyat Aralığı Nasıldır?

Okey takımı fiyatları çok geniş bir aralığa yayılmış durumdadır. Bu tür ürünler arasında fiyat farkı oluşmasının en önemli nedeni ise üretim aşamasında kullanılan materyaldir. Plastikten imal edilmiş bir takımın, genellikle ahşap bir setten daha uygun fiyatlı olacağı çıkarımını yapmak hatalı olmaz.

Bir okey takımı büyük ya da küçük boyutlara sahip olacak şekilde üretilebilir. Boyuta bağlı olarak üretimde kullanılan ham madde miktarı da değişir. Daha fazla malzeme kullanılarak üretilmiş büyük bir takımın görece daha yüksek fiyatla satılacağı söylenebilir. Buradan hareketle küçük okey takımı fiyatlarının daha uygun olacağı yönünde fikir yürütebiliriz.

Dilerseniz siz de Trendyol’da yer alan hobi ve oyun malzemelerini inceleyebilir, beğendiğiniz modellerin fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz. Ayrıca diğer kullanıcıların yorumlarını okuyarak satın almak istediğiniz model hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu sayede kendinize uygun olan ürünü hızlı ve kolay bir biçimde satın alabilirsiniz.