İlgili Kategoriler
Ebatlar
Fiyat
Renk
Fiyat Geçmişi
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Ürün Puanı
"

Led Işık

" araması için 53792 sonuç listeleniyor

Dekoratif Led Işık Modelleri ve Fiyatları

Yaşam alanlarını özel günlere hazırlamak için parti malzemeleri olmazsa olmaz ürünlerdir. Şerit led ışıklar, yalnızca özel günlerde değil her an canlı ve göz alıcı bir dekorasyon oluşturmak tercih edilebilir. Şerit renkli led ışıklar; duvar süslemeleri, DIY projeleri ve yeni yıl hazırlıkları gibi birçok farklı amaçla kullanılabilir. Pille veya doğrudan prize takılarak çalışan bu ürünler, ateş böceklerini anımsatan küçük ve parlak ışıklarıyla beğeni kazanır.

Led ışık modelleri; kullanım şekli, boyut, adet, materyal ve renk gibi farklı özelliklere göre çeşitlenir. Sıklıkla tercih edilen modellerin başında duvar led ışıklar gelir. Duvar ışıkları, küçük diyotlardan oluşan şeritler hâlinde satışa sunulur. Bu ürünler, fotoğraflı anı duvarları düzenlemek için sıkça tercih edilir. Hem duvarlarda hem de ağaç süslemelerinde kullanılabilecek canlı renklere sahip ışıklar da bulunur.

Dekoratif led ışıklar, şerit hâlinde olabileceği gibi tek büyük parçadan da oluşabilir. Duvar aplikleri gibi tasarlanan bu ürünler; yatak başları, televizyon kenarları, kapı girişleri veya banyolarda rahatlıkla kullanılabilir. Markalar, özel alan oluşturabilmek için ışığın ve renklerin gücünü kullanabileceğiniz ledler üretir. Bu ürünler, uygun fiyat aralıkları sayesinde dekorasyonun yanı sıra aydınlatma amacıyla da sıkça tercih edilir.

Her Yerde Kullanılabilecek Led Işık Modelleri Nelerdir?

Her Yerde Kullanılabilecek Led Işık Modelleri Nelerdir?

Oda led ışıkları, yaşam alanlarını hareketlendirecek detaylar arayanlar için kullanışlı ürünlerdir. Özellikle şerit hâlindeki ışıklar, isteğe göre şekillendirilebilmeleri sayesinde geniş bir kullanım alanı sunar. Örneğin oturma odanızı bir sinema salonuna dönüştürmek istiyorsanız şerit ışıkları televizyonunuzun bulunduğu duvara asabilirsiniz. Sticker veya bantlarla astığınız ışık, duvarı odanın en önemli bölümü hâline getirir. Uzun led ışıkları, doğum günü gibi özel tarihleri kutlamak için perde süslemesinde tercih edebilirsiniz. Perdenizi, dağınık ışıklarla süsleyerek iç mekânda kar veya ateş böceği etkisi yaratabilirsiniz.

Başlı başına bir temaya sahip, düzenli ve şık süsleme ürünleri arıyorsanız perde led ışıkları kullanabilirsiniz. Perde modelleri, düz bir tepe hattından yere doğru sarkan uzun şerit ışıklardan meydana gelir. Kimi zaman bu şeritler arasında yıldız ve ay modelli ledler de bulunur. Yıldızlı led ışıklar, iç veya dış mekânda gecenin en güzel süslerini parmaklarınızın ucuna kadar getirir. Sarkıt led ışıklar, kolay kullanım özelliğiyle de her alanda tercih edilir. Yaşam alanınızı yeni yıla hazırlamak istiyorsanız salon dekorasyonunda kar tanesi led ışıkları kullanabilirsiniz. Bu ürünü, perde veya duvarlara asabileceğiniz gibi dekoratif çam ağacına sararak yılbaşını en güzel şekilde karşılayabilirsiniz.

Mini boyutlu ışıklar, yaşam alanlarını huzurlu ve ferah bir şekilde dekore etmek için sıklıkla tercih edilir. Tavan led ışıklar, özellikle çocuk ve genç odalarında hareketli bir tamamlayıcı olur. Tavana yerleştirilen yıldız, ay ve bulut modelli ışıklar, keyifli hayaller kurdurur. Çocuk odalarının duvar süslemelerinde sıkça ilgi gören bulutlu led ışıklar, küçüklerin hayal dünyasını genişletir. Şerit ve daire ışıklar ise asma tavanlarda sıkça kullanılır. Markalar, akvaryum dekorasyonunda da kullanılabilecek çok çeşitli süsler üretir. Akvaryum led ışıklar, küçük ve zararsız ışınları ile hem aydınlatma hem de dekorasyon için tercih edilir. Akvaryumun üst kenarlarına şerit hâlinde uygulanabilen ışıkların yanında tepe lambası modelleri de bulunur.

Mini ışıklar, iç mekân dekorasyonunda olduğu gibi açık havada da sıkça kullanılır. Dış mekân led ışıkları; ağaç, çardak ve duvarlara sarılarak hem aydınlatmaya hem de süslemeye yardımcı olur. Şerit modelli su geçirmez led ışıklar, merdiven ve balkon tırabzanlarında da kullanılabilir. Özellikle yeni yılı karşılarken ışıl ışıl ve eğlenceli bir ortam yaratmak için şerit ışıkları balkon tırabzanlarına sarabilirsiniz. Rengârenk ışıklar, su geçirmez özellikleriyle her koşulda neşeli ve enerjik kişiliğinizi çevreye yansıtır. Solar led ışık zinciri, hiçbir elektrik kaynağına gerek kalmadan dış mekân süslemelerine katkı sağlar. Özellikle doğayla iç içe yapılan kutlamalarda dekorasyon için güneş enerjisiyle çalışan ışıklar tercih edilebilir.

Led Işık Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Led Işık Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Tüm ürünlerde olduğu gibi led lamba satın alırken de dikkat edilmesi gereken noktalar bulunur. Satın alma aşamasına geçmeden önce led lambayı nerede ve ne amaçla kullanacağınıza karar vermeniz gerekir. Örneğin iç veya dış mekânda tek başına aydınlatıcı olarak kullanacaksanız kablolu led ışıklar tercih etmeniz gerekebilir. Fişli led ışıklar, bulunduğu alanı güçlü bir şekilde aydınlatırken dekorasyonu da tamamlar. Ancak kablo dağınıklığından hoşlanmıyorsanız şarjlı veya pilli modellere yönelmeniz doğru olabilir. Özellikle tezgâh arası ışıklandırmaları için sıklıkla bu modeller tercih edilir. Yapışkanlı lambalar, kumandalı çalışma modeliyle ihtiyaç duyulduğunda uzaktan kontrol edilebilir.

Kullanacağınız alanın büyüklüğüne ve aydınlatma ihtiyacına göre led lambanın ışık akısı değerine dikkat etmeniz önerilir. Im ile ifade edilen ışık akısı değeri ne kadar yüksek olursa led lambanın aydınlatma gücü de o oranda artar. Bunun yanı sıra renk sıcaklığı da aydınlatmayı ve dekorasyonu doğrudan etkiler. Gün ışığı ledler, loş ve huzurlu bir ortam yaratmak için son derece uygundur. Led lambanın fazla ısınarak bozulmaması ve uzun ömürlü kullanılabilmesi için soğutucu ve termal tasarıma sahip olması gerekir.

Led Işık Fiyatları Nasıldır?

Led Işık Fiyatları Nasıldır?

Led lambalar, farklı çalışma prensipleri ve tasarımları ile genç ve modern bir dekorasyon oluşturmaya yardımcı olur. Led lambalar, uygun fiyat aralıklarıyla da ekonomik bir seçenek olarak ilgi çeker. Led ışık fiyatları; boyut, tasarım, çalışma modeli, akıs, güç ve renk sıcaklığına göre belirlenir. Bunun yanında üretimde kullanılan materyaller de fiyatı etkiler. Örneğin hortum modelli silikon ışıklar, eğilip bükülme sırasında sağladıkları yüksek dirençle beğeni kazanır. Bu ürünler, sabit ve çipli şeritlere göre farklı fiyatlara sahip olabilir.

Yazılı led ışıklarda da ısıya dayanıklı plastik materyaller kullanılır. Bu ürünler, sıklıkla çocuk odalarında isim ve doğum tarihi gibi bilgilerle dekorasyonu tamamlamak için tercih edilir. Kimi modellerde; doğum günü, evlilik teklifi veya yılbaşı mesajları yer alır. Ananaslı led ışıklar, genç ve eğlenceli bir çocuk odası dekorasyonu için tercih edilebilir. Gece lambası olarak da tercih edilen bu ürünler, boyuta ve tasarıma göre farklı fiyat aralıklarına sahip olabilir. Damla led ışıklar ise bahçe ve teras süslemelerinde kullanılan yenilikçi modeller arasındadır. Yağmur damlasına benzer bir cam şişe içerisinde çok sayıda mini diyot bulunur. Damla ledlerin fiyatı, üretiminde kullanılan camın kalınlığı ve sağlamlığı gibi özelliklere göre değişir.

Led lambaların fiyatları renge göre de değişebilir. Örneğin her beğeniye hitap eden beyaz mini ledler, neon led ışıklara göre uygun fiyatlara sahip olabilir. Animasyonlu led ışıklar ise renk değişim imkânı veren fonksiyonel ürünler arasında yer alır. Bu ürünler, neon renklerin dansıyla hareketli bir dekorasyon yaratmaya yardımcı olur. Siyah led ışıklar ise ayna ve tablo gibi duvar süslerinin öne çıkarılması ve aydınlatılması için tercih edilir. Yönü değiştirilebilir büyük çoklu lambalar, mutfak ve banyolarda stüdyo havası yaratabilir. Siz de yaratıcı ve modern kişiliğinizi çevrenize yansıtmak için led lambaları, Trendyol’dan kolayca satın alabilirsiniz.

Led Işık Nasıl Bağlanır?

Öncelikle LED şeridin ve ilgili transformatörün voltajını bulmanız gerekir. 12V olarak kabul edilen LED şerit için kullanılan trafo 36 watt veya 3.0 amper üretebilmelidir. Kullanılan LED şerit ve trafoya güç verilirken 220V şehir elektriği trafoya yönlendirilir, 12V güç alınır ve LED şeride bağlanır. LED şeritler, küçük bir alan üzerindedir ve ince iletken bir sisteme sahiptir. Esnek ve ince bir şerit üzerine küçük LED lambaların yerleştirilmesiyle oluşturulurlar. led şerit esnek uygulamalara sahiptir. Ulaşılması zor yerleri aydınlatır, esnek nesnelere yapışır, doğrusal olmayan şekillerin dış hatlarını takip eder ve hayal edebileceğiniz her renkte parlar. Çoğu araç içi led ışığı bir çakmakla çalışır, ancak USB LED'leri de bulabilirsiniz. Dışarıdan temin edebileceğiniz araç içi LED tavan aydınlatması ile aracınızın tavan lambasını karakterize edebilirsiniz.

Led Işık Adaptörü Nasıl Bağlanır?

Şerit LED'ler, modern aydınlatma cihazları arasında oldukça öne çıkan bir yapıya sahiptir. Hiçbir ışık modelinde olmayan kesim gibi özelliklerle istenilen boyda elde edilebilir. Şerit led ışıklar birbirlerine bağlanır. Bu durum led ışıkların üzerinde gösterilen alanlardan yapıldığı durumda oldukça pratik ve işe yarar olabilmektedir. Tek çipli şerit led bağlantısı led ışık üzerinde her 5 cm’de bir olmak üzere kesim kısımları yer alır. Bu noktalardan led ışıklar kesilebilir veya birbirlerine bağlanabilir. İstediğiniz uzunluğa göre kolaylıkla ayarlayabilmek için kesim yerine dikkat etmek önemli bir husus olacaktır. Üç çipli şerit ise led her 10 cm’de bir kırpılabilir. Üzerinde bulunan kesim kısımlarını iyi bir dikkat ile takip ederek sizler de istemiş olduğunuz boyutlara göre kesim yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra bu noktalardan diğer led aydınlatmaları ile birleşim dahi yapabilirsiniz.

Led Işık Ne Kadar Elektrik Harcar?

Arabalara ve evlere şık ve modern bir görünüm kazandıran LED iç aydınlatmalar, araç sahiplerine araca eklenerek araçlarının ambiyansını değiştirme fırsatı verir. Her LED ışık şeridi belirli bir miktarda watt veya elektrik tüketir. Ayrıca bandın uzunluğuna da bağlıdır. Her ışık ölçerin kaç watt kullandığını görmek için ürün etiketini kontrol edebilirsiniz. Ardından bu sayıyı kurmayı planladığınız toplam uzunlukla çarpabilirsiniz. 1 metresi 16,9 watt tüketen 7,6 metre aydınlatma kullandığınızı varsayalım. 7,6 metre x 16,9 watt = yaklaşık 128 watt eder. Ölçülerin yaşadığınız yere göre değişebileceğini unutmamanız gerekir. LED şeritlerin metre başına watt veya ayak başına watt cinsinden satılıp satılmadığını kontrol edebilirsiniz. Ürün etiketinde bandın toplam kapasitesi belirtiliyorsa, bunu bandın toplam uzunluğuna bölebilirsiniz. Örneğin, 2 watt'lık bir şerit 3 metre uzunluğundaysa: 2/3 = metre başına 8 watt eder. Uygun fiyat seçeneklerine ve ürün modellerine göz atmak için Trendyol’u ziyaret edebilirsiniz.