placeholder
"

Şifonyer

" araması için 2293 sonuç listeleniyor

Dayanıklı ve Zevkli Şifonyer Modelleri Trendyol'da!

Şifonyerler, kullanıcısına büyük bir kullanım kolaylığı sağlayan portatif dolaplardır. İçerisinde kayan bir çekmecenin bulunduğu bu mobilyalar, depolama alanları sayesinde oldukça kullanışlıdır. Komodine benzer yapılarıyla bilinen ancak daha büyük olan şifonyerler, sık sık tercih edilir ve neredeyse tüm iç mekânlarda kullanılır. Birçok modeli olan bu mobilyaların boyutları değişiklik gösterir. Bu sayede ihtiyaca uygun bir depolama alanına sahip olmak mümkün hâle gelir. Söz konusu depolama alanını ise çekmeceler oluşturur. Çekmeceli şifonyerler arasında da birçok farklı boyuta sahip model mevcuttur. Bu mobilyaların modelleri kullanım alanlarına göre de değişiklik gösterir. Yatak odası şifonyer modelleri genellikle karyolalar ile uyumlu olacak şekilde üretilir. Çocuk odası şifonyer modelleri ise eşyaların ve diğer birçok malzemenin muhafaza edilmesini büyük ölçüde kolaylaştırır.

Odanızdan Eksik Etmeyeceğiniz Şifonyer Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Odanızdan Eksik Etmeyeceğiniz Şifonyer Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Şifonyerler, kullanılan malzemelerin zenginliği sayesinde pek çok farklı özellik eşliğinde satışa sunulur. Plastik, metal ya da ahşap malzemeden üretilen ürünler, kullanıcılarına güzel bir görünümün yanı sıra çeşitli avantajlar da sunar. Hafif ve kolay sökülüp takılabilen modeller genellikle plastik kullanılarak üretilir. Ahşap ve metal ürünler nispeten daha ağırdır; ancak tasarım şifonyerlerde bu malzemelere sıklıkla yer verilir. Metal malzeme modern şifonyer tasarımlarında kendine sıkça yer bulur. Metal, demir şifonyer modelleri, sahip oldukları yenilikçi görüntü ile bulundukları ortama dinamik bir hava katar. Hem plastik hem de metal modeller kolay temizlenebilir olmaları sayesinde de sıkça tercih edilir. Ahşap ürünler ise daha çok dayanıklılıkları ile öne çıkar.

Yatak odasının daha şık ve modern görünüme sahip olmasını arzulayanlar için tasarlanan aynalı şifonyer, son derece dekoratif bir üründür. Bu modeller arasında makyaj masası şifonyer çeşitleri de yer alır. Makyaj masalı ürünler, çok yönlü kullanımları sayesinde son derece popülerdir. Genç odası şifonyer modelleri arasında da benzer ürünler mevcuttur. Odaların şık bir görünüme kavuşmasında düzen de son derece önemlidir. Askılı şifonyer bu konuda kullanıcılara yardımcı olur. Bu doğrultuda ayaklı şifonyer modelleri arasından da seçim yapılabilir. Düzen söz konusu olduğunda bebek şifonyer modelleri de ebeveynlere çok büyük kolaylıklar sağlar. Bu modeller, pratik tasarımları ve çok yönlü kullanıma uygun olmalarından dolayı tercih edilir. Bebeklerin kıyafetleri ve oyuncakları bu mobilya sayesinde kolayca ortadan kaldırılabilir.

Boyut, bu mobilyaları seçerken dikkate alınması gereken en önemli kriterlerden biridir. Uyumlu bir görüntü elde etmek için seçilen ürünün boyutlarının mekân ile orantılı olması gerekir. Kısmen dar bir alana sahipseniz küçük, dar şifonyer modelleri ihtiyacınızı karşılayabilir. Geniş alanlar için ise büyük şifonyerler arasından seçim yapılabilir. Geniş şifonyerler kullanıcılara daha yüksek depolama alanı sunar. Banyo gibi alanlarda kullanılmak üzere üretilen mini şifonyer modelleri ise oldukça az yer kaplamalarının yanı sıra pratik kullanımlarıyla da dikkat çeker.

Renkli şifonyerler, mobilyalarınıza uyum sağlayarak oda içerisinde görsel bir bütünlük sunabilir. Siyah şifonyer, elit görünümüyle her türlü dekorasyon için rahatlıkla tercih edilebilir. Daha soft ve açık renklerin hâkim olduğu odalar için ise beyaz şifonyer modellerine göz atılabilir. Farklı bir dekoratif görünüm arzulayanlar gri, kırmızı şifonyer modelleri arasından seçim yapılabilir. Planlanan kullanım alanındaki hâkim renklere göre seçim yaparak dekorasyona katkıda bulunabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Çekmeceli Şifonyerler Hangileridir?

En Çok Tercih Edilen Çekmeceli Şifonyerler Hangileridir?

Şifonyer seçimi yaparken mobilyanın bulunduğu ortam ile görsel bir denge sağlaması en çok dikkat edilen noktadır. Pratik ve kullanışlı olan bu mobilyalar, sundukları estetik görünümle de birçok kişi için vazgeçilmez hâline gelmeyi başarır. Üretimde kullanılan malzemenin de renk, görünüm ve tasarım üzerinde etkisi vardır. Günümüzde tercih edilen modellerin en büyük ortak özelliği kullanışlı olmalarıdır. Dayanıklı yapıları ile öne çıkan ahşap şifonyer modelleri bu duruma örnek olarak gösterilebilir. Üretim esnasında ahşap malzemeye ilave edilen maddeler, mobilyanın suya karşı dayanıklı olmasını ve kir tutmamasını sağlar. MDF şifonyer bu doğrultuda tercih edilebilecek bir modeldir. Bu artılar, ahşap modellerin tercih edilmesinin en büyük nedenleri arasındadır. Fiyat üzerinde de etkili olan bu artılar modele göre değişir.

Planlanan kullanım alanı da seçim esnasında önem kazanır. Yüksek, uzun şifonyer modellerine genellikle salonlarda, mutfaklarda veya yatak odalarında yer verilir. Bu modeller sıklıkla dolap olarak da kullanılır. Şifonyer dolaplar geniş iç hacimleri sayesinde daha fazla eşyanın depolanmasına olanak sağlar. Sundukları pratiklik, bu modellerin sıklıkla tercih edilmesinin önünü açar. Yüksek ve uzun modellerin üretiminde de ahşap, plastik ve metal gibi çeşitli malzemeler kullanılır. Masif şifonyer ahşap kullanılarak üretilir. Özellikle yemek ve yatak odaları ile salonda kullanmaya uygun dekoratif bir parça olarak öne çıkar. Klasik görünüme sahip bu modeller, bulundukları ortama geleneksel ve yumuşak bir hava katar. Aynı hava eskitme şifonyer modelleri ile de kolaylıkla yaratılabilir.

Çekmece sayısı, bu mobilyaların çeşitlenmesinde etkisi olan bir özelliktir. Çok çekmeceli şifonyer modelleri, bulundukları ortama estetik bir görünüm katmanın yanı sıra oldukça kullanışlı ürünler olarak dikkat çeker. Derin çekmeceli şifonyerlerin sağladığı daha fazla depolama alanı, kullanıcılar tarafından oldukça beğenilen bir özelliktir. 4,5,6,8 çekmeceli şifonyer modelleri sağladıkları kullanım kolaylığı sayesinde sıkça tercih edilir. Bu ürünler sayesinde az kullanılan eşyalar kolaylıkla depolanabilir. Sık kullanılan eşyalara kolayca ulaşmak için de bu mobilyalar tercih edilebilir.

Çekmeceli modellerin yanı sıra birçok kullanıcının ihtiyacını gideren kapaklı şifonyer çeşitleri de mevcuttur. Bu modeller, raflı şifonyerler gibi kullanıcıların ihtiyaçları doğrultusunda şekillenen ürünlerdir. Saat, kemer ya da mücevher muhafaza etmek için tasarlanan modeller de sıklıkla kullanıcıların tercih ettiği ürünlerdir. Ada şifonyer olarak isimlendirilen mobilyalar ise cam tavanları ile benzerlerinden ayrılır. Bu ürün hem estetik bir görünüm elde etmek hem de pratik bir depolama alanına sahip olmak isteyenler tarafından sıkça tercih edilir. Sıklıkla tekerlekli olarak üretilen bu modellerin çekmece sayısı ise değişkendir. Tekerlekli şifonyerler taşıma kolaylığı sunar. Klasik şifonyerlerin aksine bu modellerin büyüklüğü taşıma noktasında bir dezavantaj oluşturmaz.

Şifonyer Fiyatları Nasıldır?

Şifonyer Fiyatları Nasıldır?

Şifonyer fiyatları ürünün niteliklerine göre değişiklik gösterir. Ürünün üretildiği malzeme, boyutu ve tasarımı bu mobilyaların oldukça geniş bir fiyat aralığında satışa sunulmalarında etkilidir. Banyo şifonyerlerinin üretiminde daha dayanıklı ve su geçirmez malzemelere ihtiyaç duyulur. Dolayısıyla üretim maliyeti artar ve ürün nispeten daha yüksek bir fiyata satışa sunulur. Yeşil, pembe ve füme şifonyer gibi daha nadir renklere sahip modeller ise farklı fiyat aralıklarına sahiptir.

Fiyat aralıklarının pek çok değişkene bağlı olması, herkesin kendine bütçesine uygun bir model bulabilmesine imkân tanır. Trendyol bu noktada size yardımcı olabilir. Zengin ürün yelpazesi sayesinde herkesin zevkine ve ihtiyaçlarına uygun bir ürünü kolayca bulabilmesini sağlar. Yıl boyu düzenlediği çeşitli kampanyalar sayesinde de seçilen ürünlerin bütçeyi zorlamadan satın alınabilmesini mümkün kılar. Siz de Trendyol üzerinden beğendiğiniz ürünü sadece birkaç tıklamayla anında satın alabilirsiniz.