Marka
Avantajlı Ürünler
Cinsiyet
Renk
Fiyat
Taban Tipi
Bağlama Şekli
Topuk Boyu
Materyal
Ortam
Topuk Tipi
Ek Özellik
Dış Materyal
Desen
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Fiyat Geçmişi
Deri Kalitesi
Taban Materyali
Astar Materyali
İç Taban Materyali
Saya Materyali
Sürdürülebilirlik Detayı
Ürün Puanı
"

Spor Ayakkabı

" araması için 100.000+ sonuç listeleniyor

Rahat ve Şık Spor Ayakkabı Modelleri

Ayakkabı, insanların dışarıda çok daha rahat bir şekilde hareket etmelerini sağlayan bir araçtır. Spor ayakkabı ise günlük kullanım açısından en konforlu olan ayakkabı çeşitlerinden biridir. Birbirinden farklı özelliklere sahip olan spor modeller; işte, okulda, sosyal hayatta ve spor yaparken kullanılabilir. Kendi ayak numaranıza ve şeklinize uygun olan bir ürün tercih ederek, attığınız her adımın konforlu olmasını sağlayabilirsiniz.

Spor ayakkabılar, adından anlaşılacağı üzere, özellikle spor yapmak için üretilen ayakkabı modelleridir. İcra edilen sporun niteliğine göre farklı özelliklere sahip olan ürünler vardır. Kapalı tesislerde yapılan spor aktiviteleri için de farklı teknolojiler barındıran modeller bulunabilir. Dışarıda kullanmak için outdoor spor ayakkabı modellerinden biri seçilebilir. Ürün tercihi yaparken, hangi sporu icra ederken kullanacağınızı önceden belirlemeniz seçiminizi daha da kolaylaştıracaktır. Örneğin; tenis oynamak için basketbol ayakkabı modelleri arasından birini tercih etmeniz doğru olmaz. Açık ortamda icra edilen ve oyun sırada ani hareketler yapılabilen tenis sporu için çok daha konforlu ayakkabılar üretilir.

Sneaker, günlük kullanım için en rahat olan spor ayakkabı modellerinden biridir. Ayakkabı seçiminde konforu ön planda tutanlar için sneaker modelleri en ideal tercih olabilir. Bu modeller spor yapmak için değil, daha çok sosyal hayat içerisinde kullanılması için üretilir. İşe veya okula giderken, dostlarınız ile dışarıda buluşurken kullanmak için bu modellerden birini tercih edebilirsiniz.

Özellikle belirli bir yaştan sonra sağlıklı bir vücuda sahip olmak için düzenli olarak yapılması gereken en verimli aktivite yürüyüştür. Bu sürecin çok daha verimli geçmesi için yürüyüş sırasında giyilecek ayakkabı seçimi oldukça önemlidir. Yürüyüş ayakkabısı, aktivite sırasında ayaklara binen yükü hafifletir. Uzun dakikalar boyunca rahat bir şekilde yürümeye olanak tanır. Ayrıca, diz bölümünün çok daha sağlıklı hareket etmesine yardımcı olur. Verimli ve sağlıklı bir yürüyüş yapabilmek için, spor ayakkabı modelleri arasından kendinize uygun olan ürünü tercih edebilirsiniz.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte spor ayakkabılar, yağışlı havalarda da kullanılabilen ürünler arasına katıldı. Su geçirmez spor ayakkabı modelleri, en zorlu havalarda bile kullanıcısının ayağını kuru tutacak özelliklere sahiptir. Spor giyimden hoşlananlar bu tutkularını her mevsim sürdürebilmeleri için kışlık spor ayakkabı modelleri arasından birini tercih edebilir. Yılın her günü konforlu zaman geçirmek için ideal olan bu modeller, hayatınızı çok daha verimli geçirmenize de imkân sağlar.

Spor Ayakkabı Modelleri Nelerdir?

Spor Ayakkabı Modelleri Nelerdir?

Spor ayakkabı modelleri, kullanım alanına göre farklı özelliklerde üretilir. Bu husus haricinde modeller arasındaki farkı; taban tipi, bağlama şekli, imalatında kullanılan materyal ve renkler belirler. Satın alma işlemi öncesinde araştırma yaparken bu kriterleri belirlemeniz alışverişinizi çok daha rahat bir şekilde bitirmenize yardımcı olur. Ayrıca seçim esnasında, spor ayakkabı markaları arasından da bir tercih yapmanız gerekecektir.

Klasik spor ayakkabı modelleri, nostaljik ürünlerden hoşlanan kullanıcılar için ideal seçeneklerden biri olabilir. Ayrıca, üretildiği günden beri aynı tasarıma sahip olan markalar da bu kapsamda değerlendirilebilir. Dünya genelinde ünlü olan bu özellikteki markaların ürünlerini tercih edebilir, retro kombinleriniz ile uyumlu bir ayakkabıya sahip olabilirsiniz.

Topuk ve taban bölümü, spor ayakkabı tercihi yaparken dikkat etmeniz gereken öncelikli hususlar arasındadır. Topuklu spor ayakkabı modelleri, ayağın çok daha konforlu bir şekilde hareket etmesi için özel olarak hazırlanan modellerdir. Ayrıca bu ürünlerin kişinin boyunu daha uzun gösterme etkisi de bulunur. Genellikle, yürüyüş amaçlı kullanılan modeller bu şekilde tasarlanır. Yüksek taban spor ayakkabı modelleri de aynı şekilde, günlük aktiviteler sırasında kullanıcının konforunu artırmaya yönelik tasarlanan ürünlerdendir. Kalın tabanlı spor ayakkabı modelleri daha çok kadın kullanıcılar tarafından tercih edilir. Bu modeldeki ayakkabılar konforlu oldukları kadar boyun olduğundan uzun olarak görünmesine de yardımcı olur. İnce taban spor ayakkabı modelleri ise günlük kullanım için ideal seçeneklerden biri olabilir.

Spor ayakkabılar arasındaki görünüm farkını sağlayan önemli hususlardan biri bağlama şeklidir. Seçeneklerin büyük bir çoğunluğu bağcıklı modellerden oluşur. Daha pratik kullanımdan hoşlananlar ve farklılık arayanlar için bağcıksız spor ayakkabı modelleri de hemen hemen her marka tarafından üretilir. Bantlı spor ayakkabı modelleri çoğunlukla, genç yaştaki kullanıcıların beğenisine uygun olacak şekilde tasarlanır. Cırt cırtlı spor ayakkabı olarak da bilinen bu modeller, çocukların en sevdiği modeller arasında yer alır.

Küçük yaştaki kullanıcılar için de farklı özelliklere sahip ayakkabı modelleri bulunur. Tasarımları diğerlerine göre çok daha renkli ve eğlenceli olan bu modeller, çocukların severek kullanmaları için özel olarak tasarlanır. Kız çocuk spor ayakkabı modelleri, çok daha gösterişli ve canlı renklere sahiptir. Çocuk spor ayakkabı modelleri arasında en dikkat çekici olanlar ise bebekler için tasarlanmış ürünlerdir. Bebek spor ayakkabı modelleri, miniklerin hayatlarının ilk günlerinde çok daha rahat bir şekilde hareket edebilmeleri için, özel malzemeler kullanılarak üretilir.

Çocukların bayılarak kullandığı modellerin başında ışıklı spor ayakkabılar yer alır. Bu özelliğe sahip olan modeller oldukça ilgi çekicidir. Genellikle kullanıcı adım attığında yanıp sönen ışıklar saçan bu modeller, çocukların keyifli vakit geçirirken hareket kabiliyetlerini geliştirmelerine de yardımcı olur. Ayakkabı içerisinde bulunan pil, gerektiği zaman değiştirilebilir. Bu tür ürünler hem kız hemde erkek çocukların en sevdiği modeller arasında bulunur.

Tekerlekli spor ayakkabı, genç yaştaki kullanıcıların severek giydiği bir başka ilginç modellerdir. Ayakkabının orta veya arka bölümünde bulunan tekerlekler, âdeta bir paten görevi görür. Tabanın topuk bölümünde tek tekerlek bulunacak şekilde üretilen modeller de vardır. Ayrıca, mekanizmalı olarak, açıldıktan sonra patene dönüşen modelleri de üretilir. Bu ürün, çocukların ve gençlerin gün içerisinde enerjilerini atmaları için oldukça işlevsel ve eğlenceli modellerden biridir.

Bilekli spor ayakkabı modelleri, hem günlük giyimde hem de basketbol oynarken kullanılabilen ürünleri kapsar. Ayakkabının üst bölümünde bulunan uzatmalı bilek bölümleri, ayakları burkulmalara karşı korur. Özellikle basketbol oynarken sıklıkla karşılaşılan bu probleme karşı bu tür ürünler oldukça etkilidir. Boğazlı spor ayakkabı modelleri de bilekli olanlara benzer. Bu modeller, genellikle günlük kullanım için üretilen spor ayakkabılar arasındadır.

Spor ayakkabılar her mevsim giyilebilir olsa da, genellikle açık havalarda ve yaz mevsiminde tercih edilir. Yazlık spor ayakkabı modelleri bu nedenle oldukça geniş yelpazede ürün çeşidiyle kullanıcılara sunulur. Özellikle fileli spor ayakkabı modelleri yaz aylarında çok daha konforlu bir şekilde zaman geçirmek isteyenler için ideal seçeneklerin başında yer alır.

Ayakkabıda bağcıktan hoşlanmayanlar için birbirinden farklı tasarımlara sahip modeller bulunur. Çorap spor ayakkabı, kullanımı oldukça konforlu olan farklı modellerden biridir. Günlük kullanım için ideal olan bu modeller, ayağı tam olarak kavrar. Ayağa çorap giymeden kullanılabilen bu modeller ile gününüz çok daha rahat bir şekilde geçebilir. Ayrıca, atletizm sporu ile ilgilenenler için bu özellikteki modeller çok daha işlevseldir.

Kış mevsiminde, en zorlu hava şartlarında bile giyilebilecek olan spor görünümlü ayakkabı modelleri bulunur. Bot spor ayakkabı olarak da bilinen bu modeller, her türlü hava şartında spor ayakkabı giymenin rahatlığını yaşamak isteyenler için doğru tercihler arasında yer alır. Ayrıca, ıslak havalarda rahatlıkla kullanılabilmesi için kaymayan spor ayakkabı modelleri de bulunur. Konforu her zaman hissetmek istiyorsanız, bu modeller arasından dilediğinizi seçebilir, her mevsim spor ve şık bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Modeller arasından seçim yaparken dikkat edilmesi gereken önemli konulardan biri de ürünün sağlıklı kullanım özelliği taşımasıdır. Ayak sağlığı açısından seçilecek olan ayakkabının yüksek konfor sunması oldukça önemlidir. Bu nedenle görünümü nasıl olursa olsun, ortopedik spor ayakkabı modelleri arasından birini tercih etmeniz, çok daha faydalı bir alışveriş yapmanızı sağlar.

Çeşitli sağlık sorunu yaşayanlar için özel olarak üretilen modeller bulunur. Dolgu topuk spor ayakkabı modelleri arasından seçim yaparak ayak sağlığınızı sürekli olarak koruma altına alabilirsiniz. Ayrıca, gizli topuk spor ayakkabı modellerinden birini seçerek, görsel olarak çok daha uyumlu bir ayakkabıya sahip olabilirsiniz. Kullanılan ayakkabı, ayak sağlığını olumlu veya olumsuz olarak etkileyen faktörlerin başında yer alır.

Gore tex spor ayakkabı, kış aylarında kullanılması için özel olarak üretilen modellerden biridir. Özellikle dağcılık ve kamp etkinlikleri yapmaktan hoşlananlar için uygun bir tercih olabilir. Bu modeldeki ürünler kauçuk malzemeden tabana sahip olarak üretilir. Kauçuk taban spor ayakkabı modelleri özellikle soğuk havalarda çok daha işlevseldir. Bu ürünler günlük spor ayakkabı olarak da kullanılabilir.

Ayakkabılar arasından seçim yaparken dikkat edilen özelliklerin başında ürünün rengi gelir. Bu özellik her ne kadar ayakkabının konforu ile alakasız olsa da kullanıcıların en çok dikkat ettiği hususlardan biridir. Spor ayakkabılar, birbirinden farklı renk seçeneklerine sahiptir. Beyaz spor ayakkabı, çok tercih edilen modellerin başında yer alır. Bu, hem kadın hem de erkek kullanıcıların favorilerinden biridir. Tıpkı beyaz gibi siyah spor ayakkabı modelleri de oldukça popülerdir. Her türlü elbise ile uyumlu olan bu modeller, kullanıcıların en çok tercih ettiği renklerden biridir.

Gri spor ayakkabı modelleri ise kiri en az gösteren seçenekler arasındadır. Temizliği oldukça kolay olan bu modeller, oldukça kullanışlı ve pratik seçenekler arasında yer alır. Bej spor ayakkabı modelleri de farklılık arayanlar için uygun tercihlerden biri olabilir. Lacivert spor ayakkabı modelleri, elbiseler ile oldukça uyumlu ürünler arasındadır. Bu nedenle en çok tercih edilenlerden biri de bu renge sahip olan spor ayakkabılardır. Yeşil spor ayakkabı modelleri ise açık renkli elbiseler giymekten hoşlananlar için uygun olabilecek tercihler arasında yer alır.

Renk konusunda sadelikten uzak olan iddialı seçenekler de bulunur. Özellikle kırmızı spor ayakkabı modelleri, görünüş olarak oldukça ilgi çekici ürünlerdir. Girdiği her ortamda dikkat çekmek isteyenler bu renge sahip olan modellerden birini tercih edebilir. Etraftaki tüm gözleri üzerinize çekecek bir başka model ise mor spor ayakkabıdır. Oldukça iddialı olan bu renge sahip ayakkabılardan birini tercih ederek tarzınızı çok daha etkili bir şekilde yansıtabilirsiniz.

En Popüler Spor Ayakkabı Modelleri Hangileridir?

En Popüler Spor Ayakkabı Modelleri Hangileridir?

Spor ayakkabılar arasında popülerlik dönemsel olarak değişebilir. Modeli ne olursa olsun her daim popüler olan ürünler, her zaman rahat spor ayakkabılar olarak karşımıza çıkar. Markaların yeni sezon içerisinde çıkardıkları ürünler çoğunlukla dönemsel olarak yüksek popülariteye sahip olur. Örneğin, görünüm olarak oldukça şık olan taşlı spor ayakkabı modelleri belirli dönemlerde yüksek popülariteye sahiptir. Zaman içerisinde bu popülerlik azalarak ortadan kalkabilir. Bazı modeller ise klasik hâle gelerek uzun yıllar boyunca kullanıcıların beğenisini kazanmaya devam eder. Bu tür ayakkabılar, her daim belirli bir kitleye hitap eden ürünlerdir.

Popüler ayakkabı modelleri, ünlü markaların benzersiz tasarımları ile birleşince ölümsüz hâle gelebilir. Bazı spor ayakkabı markaları, ilk zamandan beri çekiciliğini koruyan ürünlere sahiptir. Bu ürünler her zaman popüler olan ayakkabılar arasında yer alır. Şık spor ayakkabı modelleri ise her daim insanlar tarafından ilgi ile takip edilir.

Spor Ayakkabılarda Kullanılan Materyaller Nelerdir?

Spor Ayakkabılarda Kullanılan Materyaller Nelerdir?

Ürünler arasındaki farkı belirleyen en büyük hususların başında, üretiminde kullanılan materyaller yer alır. Spor ayakkabılar kullanım alanlarına göre farklı materyaller ile imal edilebilir. Bu nedenle, satın almadan önce ürünü hangi amaçla kullanacağınızı belirlemeniz ve ürünün materyal özelliğini detaylı bir şekilde incelemeniz faydalı olabilir. Bu sayede, aktivitelerinize ve sağlığınıza uygun bir ürün seçimi yapmanız kolaylaşmış olur.

Deri spor ayakkabı, her zaman en çok tercih edilen modellerden biridir. Deri, hem sağlam hemde dayanıklı bir imalat malzemesidir. Ayrıca, görünüm olarak da oldukça şıktır. Bu malzemeden üretilen ayakkabıların bakımı diğerlerine göre biraz daha uğraş gerektirebilir. Deri bakım kiti kullanarak bu modeldeki ayakkabınızı uzun süreler giyebilirsiniz. Hakiki deri spor ayakkabı modelleri, her markanın özel ürünleri arasında yer alır.

Bez spor ayakkabı modelleri özellikle yaz aylarında en çok tercih edilen ürünler arasında yer alır. Farklı renklerde ve tasarımlarda bez materyalden yapılan ürünler bulunabilir. Düz taban spor ayakkabı modelleri arasında yer alan bu ürünler, her yaştan ve her kesimden kullanıcının favorilerinden biridir. Bez materyalden ürettiği ürünler ile dünya genelinde ünlü olan markalar da bulunur.

Süet spor ayakkabı, günlük olarak giyilmesi için tasarlanan modeller arasındadır. Farklı tasarımlardan hoşlananlar için ideal seçeneklerden biri olabilir. Klasik ve casual elbiseler ile şık bir uyum oluşturur. Boya gerektirmeyen bu ürünler, bir bez yardımıyla kolaylıkla temizlenebilir. Bu ürünler, bakım kurallarına uyulduğu sürece uzun süreler boyunca kullanılabilen modeller arasında yer alır.

Keten spor ayakkabı, tıpkı bez materyalden üretilen modeller gibi yaz aylarında kullanılması için uygun olan ürünlerdir. Farklı ürün arayışında olan kullanıcılar için oldukça kullanışlı bir seçenek olabilir. Klasik elbiseler giymekten hoşlanan kişiler için doğru seçenekler arasında yer alır. Hem kadın hem de erkek kullanıcılar için bu malzemeden üretilen modeller bulunabilir.

Spor Ayakkabı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Spor Ayakkabı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Erkek spor ayakkabı modelleri arasından tercih yaparken özellikle kullanım alanına dikkat edilmesi gerekir. Daha sonra ürünün taban tipine ve bağlama şekline bakılabilir. Ayakkabının tabanı, rahatlığını belirleyen önemli unsurlardan biridir. Ayrıca, ayakkabı numarası da konfor için öncelikli olarak bakılması gereken kısımdır. Erkekler için bulunması zor olan 46 numara spor ayakkabı ve 47 numara spor ayakkabı modelleri de çeşitli markalar tarafından üretilir.

Tıpkı erkek ürünlerinde olduğu gibi kadın spor ayakkabı modelleri arasında seçim yaparken de dikkat edilmesi gereken öncelikli kriter konfor olmalıdır. Görsellikten önce mutlaka ürünün hangi materyalden üretildiği dikkatle incelenmelidir. Ayrıca, ayakkabı numarasının da tam olarak ayağa göre seçilmesi gerekir. Örneğin, 37 numara ayaklara sahip birinin görünümünü beğendiği için 35 numara spor ayakkabı alması sağlık açısından uygunsuzdur.

Spor Ayakkabı Bakımı Nasıl Yapılır?

Spor Ayakkabı Bakımı Nasıl Yapılır?

Spor ayakkabı bakımında dikkat edilmesi gereken öncelikli husus, ürünün imalatında kullanılan malzemedir. Ayakkabının materyaline göre farklı özellikteki malzemeler kullanılarak temizlik işlemi yapılabilir. Deri materyalden üretilen ayakkabıların özel bakım kitleri ile temizlenmesi gerekir. Bu sayede ürünlerin ömürleri de uzatılmış olur. Deri dışında olan; bez, süet ve keten gibi materyaller ise temiz su ile ıslatılmış bir bez yardımı ile zahmetsiz bir şekilde temizlenebilir. Ayrıca, düzenli olarak bakımı yapılan ayakkabıların ömürleri bakım yapılmayanlara göre çok daha uzundur. Bu nedenle, modeli ne olursa olsun ayakkabı bakımını belirli periyotlarda yapmanız faydalı olabilir.

Spor Ayakkabı Fiyatları Ne Kadardır?

Spor Ayakkabı Fiyatları Ne Kadardır?

Spor ayakkabı fiyatları ürünün sahip olduğu özelliklere göre belirlenebilir. Ayakkabının üretiminde kullanılan materyal, fiyatını belirleyen bir başka unsurdur. Tasarım özellikleri ve ürünün barındırdığı teknolojik detaylar da fiyat çeşitliliğine sebep olur. Modeller arasında seçim yaparken bu özelliklere dikkat edebilirsiniz. Böylece alışveriş yaparken bütçenizi de koruyabilirsiniz.

Spor ayakkabılar arasındaki fiyat farkına sebep olan bir başka unsur da satıcı firmadır. Trendyol’da her kesimden kullanıcının beğenisine ve bütçesine uygun ürünler bulunabilir. Türkiye’nin online alışveriş devi Trendyol, binlerce uygun fiyatlı ürünü kullanıcılarıyla buluşturur.

Spor Ayakkabı Nasıl Temizlenir?

Spor ayakkabılarının temizliği için günümüzde üç temel adım ön plana çıkar. İlk olarak, ayakkabılar temiz bir bezle silinebilir. İkinci olarak, ayakkabıların içi temiz suyla yıkanabilir ve kurumaya bırakılabilir. Üçüncü ve son olarak çamaşır makinesinde ayakkabılar yıkandıktan sonra kurumaya bırakılabilir. Bu üç yöntem günlük hayatta en çok kullanılan pratik yöntemler arasında bulunur. Temizleme yöntemleri iki ana kategoriye ayrılabilir: Nemli temizleme ve kuru temizleme olarak ön plana çıkar. Nemli temizleme yönteminde, bir bez yardımıyla ayakkabı çamaşır makinesinde yıkandıktan sonra kurumaya bırakılır. Kuru temizleme yönteminde ise, bir fırça yardımıyla ayakkabı üzerine parlatıcı bir madde uygulanır ve böylelikle temizleme işlemi gerçekleşir. Ayakkabı temizliğinde ön plana çıkan farklı kimyasal maddelerde bulunuyor. Örneğin özel olarak ayakkabı sileceği ürünleri ayakkabılara özel olarak tasarlanıp %100 temizleme avantajı ile kişilere sunulmakta ve memnun etmektedir.

Spor Ayakkabı Makinede Nasıl Yıkanır?

Spor ayakkabıları günümüzde oldukça hassas giyim ürünleridir. Dolayısıyla çamaşır makinesinde uygun bir şekilde yıkamak çok önemlidir, aksi durumda ayakkabılarınız hasar görerek kullanım ömürleri daha aza inebilir. Spor ayakkabıları çamaşır makinesinde 30 derece programda yıkanması gerekir. 30 derece kısa program bu süreçte en uygun program olarak ön plana çıkar. Ayakkabılar makineye konmadan önce mutlaka yastık kılıfıyla sarılması gerekir. Torba veya poşet yardımıyla da bu süreçte işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Böylelikle herhangi bir deformasyona uğramadan ayakkabılar yıkanmış olacaktır. Eğer ki çamaşır makinesinde 30 derece program bulunmuyorsa, sentetik veya kısa programlı olacak şekilde spor ayakkabıları yıkanabilir. Spor ayakkabıları 5 ile 6 ayda bir yıkanmalıdır, aksi durumda çok fazla sık yıkamak ayakkabıların deforme olmasında etkili olacaktır. Dolayısıyla bu hususa dikkat edilmesi oldukça önemlidir. Yukarıdaki sayılan hususlara dikkat ederek ayakkabılar başarılı bir şekilde yıkanabilir.

Spor Ayakkabı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Günlük hayatta spor ayakkabılar en çok kullanılan giyim ürünleri olarak piyasada varlık gösterir. Birçok farklı model spor ayakkabı seçeneği ayakkabı sektöründe bulunmaktadır. Ayakkabı seçimi yaparken kişilerin ilk önce dikkat etmesi gereken nokta ayakkabıların dayanıklılığıdır. Kaliteli marka ayakkabılar genellikle piyasaya dayanıklı ayakkabılar sürer. Ayakkabının üstünün deri olması ayakkabının kullanım ömrünü artırır, kumaş yapıdaki ayakkabıların ise kullanım ömürleri daha kısadır. Ayakkabı satın alırken mutlaka iç tabana dikkat edilmesi gerekir. Yumuşak taban ayakkabıların tercih edilmesi sağlık açısından oldukça önemlidir. Düz taban ayakkabıların seçiminden uzak durulması gerekir, düz taban ayakkabılar topuk dikeni gibi sağlık sorunlarına davetiye çıkarabilir. Yüksek taban ayakkabılar günümüzde boy problemleri olan kişilerin tercih etmesi gereken ayakkabılardır. Böylelikle yüksek taban spor ayakkabılar sayesinde kişiler daha uzun görünebilirler. Garantili satışı yapılan ayakkabıları almaya özen göstermek bu süreçte gene önemli olan noktalar arasındadır. En kaliteli ve şık spor ayakkabılar için Trendyol’a girebilir ve geniş ürün yelpazesini inceleyebilirsiniz.