"

Kedi ve Köpek Taşıma Çantası

" araması için 6205 sonuç listeleniyor

Kullanışlı Kedi ve Köpek Taşıma Çantası Fiyatları

Kedi ve köpek taşıma çantası, evcil hayvan ürünleri arasında yer alır. Kediler, dışarı çıkmaktan pek hoşlanmasa da rutin veteriner randevularına giderken bir taşıma çantasına ihtiyaç duyar. Kedi taşıma çantaları, birçok farklı model ve tasarım ile karşımıza çıkar. El, kol ve omuz çantası gibi modeller olduğu gibi sırt çantaları ve tekerlekli ürünler de mevcuttur. Özellikle tekerlekli köpek taşıma çantası modelleri bir hayli ilgi görür. Çantaların kullanım ömrünün uzaması ve hayvanınızın daha rahat etmesi için kedi taşıma çantası minderi ve taşıma çantası pedi gibi ürünleri tercih edebilirsiniz.

Köpek taşıma çantası modelleri, kediler için olan benzerleri ile hemen hemen aynıdır. Farklı olarak köpekler için pusetler de satışa sunulmuştur. Bu ürünler otomobil ve bisiklet gibi araçlara kolaylıkla bağlanabilir. Ayrıca araç içi köpek taşıma çantaları da arabanızda köpeğinizle yolculuk yapmayı keyifli hâle getirir. Ayrıca köpek emniyet kemeri modelleri de bulunur. Aracın emniyet kemeri kilidine uyan bu ürünler, evcil hayvanınızın güvenli bir biçimde seyahat etmesini sağlar.

Köpek ve kedi taşıma çantaları, sadece modellerine göre değil evcil hayvanların boyuna göre de değişkenlik gösterir. Yavru kediler ve köpekler için küçük ve kolay taşınan çantalar bulunur. Papillon, Bolonez ve Chihuahua gibi çok küçük cinsler ile İtalyan Volpino ve Japon Spitz gibi küçük köpek ırkları için de uygun taşıma çantası modelleri mevcuttur. Bu canlılar, yetişkin kediler ile aynı ölçülerdedir. Bu nedenle aynı çantalarda kolaylıkla taşınabilirler. Büyük köpek cinsleri için ise daha büyük ve dayanıklı çanta modelleri bulunur.

Evcil hayvan taşıma çantası seçerken materyalinin sağlığa zararlı olmamasına dikkat edilmelidir. Ayrıca evcil hayvanınızın çanta içinden kaçmaması veya üründe meydana gelen herhangi bir deformasyondan zarar görmemesi için çantanın sıklıkla kontrol edilmesi gerekir. Satın aldığınız ürünün kalitesi ve dayanıklılığı da son derece önemlidir. Aynı zamanda taşıma işlevi ile birlikte başka fonksiyonları da olan ürünleri tercih etmek, evcil hayvan sahiplerine büyük kolaylık sağlar.

Köpek ve kedi taşıma çantası fiyatları, ürünlerin farklı niteliklerine göre değişkenlik gösterir. Bu ürünler arasında uygun fiyatlı pek çok alternatif mevcuttur. Kedi ve köpek taşıma çantası modelleri arasında her evcil hayvan sahibine hitap edecek ürünler yer alır.

Taşıması En Rahat Kedi ve Köpek Taşıma Çantası Modelleri Nelerdir?

Taşıması En Rahat Kedi ve Köpek Taşıma Çantası Modelleri Nelerdir?

Kedi veya köpek çantası olarak satılan hayvan taşıma çantalarının birçok farklı modeli bulunur. En doğru ürünü seçmek elbette size bağlıdır. Onlarca farklı model arasından köpeğinizin içinde en rahat ettiği ve sizin için en ergonomik olanı tercih etrmeniz gerekir. Taşıması oldukça konforlu olan modellerin başında tekerlekli kedi taşıma çantası ve çantası gelir. Bunların büyük bir bölümü çekçekli valiz gibi görünen, teleskopik tutma aparatlı, fermuarlı ve hava alma delikleri bulunan, kapaklı ürünlerdir. Köpek taşıma sırt çantası modelleri arasında da tekerlekli alternatifler yer alır.

Bu modellerin haricinde kedi ve köpek puseti olarak da geçen araba modelleri de bulunur. Klasik bebek arabalarının tüm özelliklerini taşıyan bu seçenekler, evcil hayvan sahiplerine sadece taşıma kolaylığı değil, konfor da sağlar. Kedinizi veya köpeğinizi pusete oturttuktan sonra onun gün içinde ihtiyaç duyacağı tüm eşyaları da arabanın altındaki çantaya yerleştirebilirsiniz. Örneğin taşınabilir mama ve su kabı gibi ürünleri bu bölmeye koyabilirsiniz. Bu arabalar sayesinde özellikle ağır hayvanlarınızı rahatlıkla taşıyabilirsiniz.

Kedi taşıma sırt çantası modelleri ise birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilir. Bu ürünlerin üzerinde sırta takmak için iki adet askı bulunur. Ayrıca çantanın yan kısımlarında fileli kapaklar, önünde ise tamamen şeffaf fermuarlı bir kapak ve hava delikleri bulunur. Bu ürünlerin askıları ve sırta değen arka tarafları çoğunlukla ergonomik olacak şekilde üretilir. Söz konusu modeller genellikle önden fermuarlıdır ancak iki yandaki fileli fermuarlı kapaklar açıldığı takdirde özellikle kedilerin kolay bir ürünün içinde çıkması sağlanabilir. Sırt taşıma çantalarında birden fazla göz bulunabilir. Yanınızda taşımak istediğiniz ürünleri koyabileceğiniz bu bölmeler sayesinde fazladan çanta veya poşet taşımak zorunda kalmazsınız. Evcil hayvan taşıma sırt çantası formundaki bir ürün sayesinde oldukça kolay bir hâl alır. Aynı zamanda bu ürünlerden bazıları ana kucağı olarak da tercih edilebilir.

Öte yandan ana kucağı köpek taşıma çantası modelleri, özellikle çabuk yorulan ve kucağa gelmek isteyen köpeklerin keyifli vakit geçirmesini sağlayan ürünler arasında yer alır. Kedi ve köpek kanguru taşıma çantası, evcil hayvanını gövdesinin üzerinde bulundurmak isteyen kişilerin bir hayli beğenisini kazanır.

Ebatlarına Göre Hangi Taşıma Çantası Tercih Edilmelidir?

Ebatlarına Göre Hangi Taşıma Çantası Tercih Edilmelidir?

Köpek ve kedi taşıma çantası seçerken evcil hayvanınızın büyüklüğüne göre tercih yapmanız gerekir. Örneğin köpeğiniz en fazla 4 kiloya kadar çıkabilen Maltiz, Pomeranian veya Yorkshire Terrier gibi ırklardan ise küçük köpek taşıma çantası modellerini inceleyebilirsiniz. Köpek taşıma kol çantası modelleri, küçük köpek ırkları için idealdir. Bu ürünler şık tasarımları ile dikkat çeker.

Yavru köpek taşıma çantası, söz konusu modeller arasında yer alan en sevimli seçeneklerden bir tanesidir. Küçük kedileriniz ve yavru köpekleriniz için kullanabileceğiniz bu ürünün tek omuz askılı ve tek gözlü bir yapısı vardır. Ayrıca hava alan fileli kumaşı sayesinde evcil hayvanınızın cildi rahat nefes alır. Çanta üzerinde kedinizin veya köpeğinizin kafasını çıkarıp etrafa bakabileceği ve hava alabileceği bir delik de mevcuttur. Bu boşluğu, evcil hayvanınızın başının boyutlarına göre ayarlayabilirsiniz.

Büyük kediler için ise sıklıkla astronot kedi taşıma çantası modelleri tercih edilir. Dışa doğru bombeli ve tamamen şeffaf ön kapakları nedeniyle bu adı alan çantaları ister sırtınızda isterseniz de gövdenizin ön kısmında taşıyabilirsiniz. Bu modeller, dışbükey yapıları sayesinde kedinize geniş bir hareket alanı sunar. Hava delikleri, elde taşıma askısı ve fileli yan kapakları da bulunan astronot çantalar, oldukça kullanışlı ürünlerdir. Söz konusu modellerden bazıları ise arkaya doğru akordeon şeklinde genişleyen filelere sahiptir. Böylece küçük ırklardan olan köpeklerinizi de bu çantalarda rahatlıkla taşıyabilirsiniz.

Büyük köpekler için ise büyük boy köpek taşıma çantası modellerine yönelmek gerekir. Bu modeller arasında sırt çantaları ve el valizi görünümlü şeffaf hayvan taşıma çantası alternatifleri yer alır. Tekerlekli hayvan taşıma çantası modelleri ve pusetler de büyük köpekleri taşımanın en kolay yolları olarak nitelendirilebilir.

Evcil Hayvanlarımızın Güvenliği İçin Kullandığımız Taşıma Çantaları Hangi Materyallerden Üretilmektedir?

Evcil Hayvanlarımızın Güvenliği İçin Kullandığımız Taşıma Çantaları Hangi Materyallerden Üretilmektedir?

Evcil hayvanlar için taşıma çantası seçerken her şeyden önce insana ve hayvana zarar vermeyen materyallerden üretilmiş modelleri tercih etmek gerekir. Cildi tahriş etmeyen, zararlı kimyasallar içermeyen, üretiminde sentetik boya ve parfüm kullanılmamış malzemeler, bu noktada öne çıkar. Aynı zamanda ürünün leke tutmayan bir kumaşa sahip olması da kullanım kolaylığı sağlar. Materyal seçiminin ikinci adımı ise kedinizin veya köpeğinizin özelliklerine ve rutin bir biçimde katettiğiniz yolun uzunluğuna bağlıdır.

Sakin ve gezmeyi seven bir kediniz varsa rahat etmesi için yumuşak kedi taşıma çantası modellerini tercih edebilirsiniz. Ancak kedilerin geneli özgürlüğüne düşkün olduğundan çanta içinde kalmaktan hoşlanmayabilirler. Bu nedenle fazla hareket eden kediler için yıpranmaya dayanıklı plastik kapaklı çantalar tercih edilebilir. Bu tip bir ürün satın almak istiyorsanız mümkün olduğunca şeffaf olmasına dikkat edebilirsiniz. Bu sayede evcil hayvanınız tedirgin hissetmez.

Eğer yolunuz uzunsa yolculuk kutusu olarak geçen taşıma çantası seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Ancak seyahate çıkmadan önce kutunun bağlantı noktalarını kontrol etmenizde fayda vardır. Bu tip ürünler bir hayli sert materyaller kullanılarak üretildiği için olası deformasyon ihtimaline karşı ürünün iç kısmını belirli aralıklar ile kontrol etmeniz gerekir. Aksi takdirde kutu içerisinde meydana gelen çatlaklar, hayvanınıza zarar verebilir.

Bu özelliklerin haricinde çanta fermuarının kolay kapanması, kullanırken takılmaması ve kendiliğinden açılmaması gibi özellikleri de bir tercih yaparken göz önünde bulundurmanız gerekir. Söz konusu ürünlerin filelerinin kolay yırtılmaması için kaliteli malzemeden üretilmesi gerekir. Tekerlekli çantaların ise kitlenebilmesi ve rahat bir biçimde hareket edebilmesi önemlidir.

Kedi ve Köpek Taşıma Çantaları Kaç Kiloya Kadar Dayanıklılık Sağlar?

Kedi ve Köpek Taşıma Çantaları Kaç Kiloya Kadar Dayanıklılık Sağlar?

Kedi ve köpek taşıma çantası modelleri arasında farklı ağırlıklara sahip evcil hayvanlara uygun seçenekler yer alır. Yavru kediler için tek omuz askılı çantalar tercih edilebilir. Yetişkin kediler ise şeffaf kedi taşıma çantası modelleri sayesinde rahatlıkla taşınabilir. Daha büyük hayvanlar için büyük boy kedi taşıma çantası seçenekleri bulunur. Bazı hayvanlar ise 10 kiloya kadar çıkabilir. Bu kediler için de söz konusu çantaları kullanabileceğiniz gibi zorlandığınız takdirde tekerlekli modellere de yönelebilirsiniz.

Köpekler kedilerden daha kilolu hayvanlardır. Fakat küçük köpek cinsleri ve yavru köpekler çoğunlukla kediler ile aynı ağırlıktadır. Minik köpekleri ve en fazla 10 kiloya kadar çıkabilen küçük köpek ırklarını 10 kg köpek taşıma çantası içinde güvenli bir biçimde taşıyabilirsiniz. Bu hayvanları, kapsül köpek taşıma çantası modelleri ve hem kedilerin hem de köpeklerin kullanımına uygun olan ürünlerin içerisinde taşıyabilirsiniz. Kucak isteyen oyuncu veya yavru köpekleri ise bacaklarını sarkıtarak rahat edebileceği ana kucağı olarak adlandırılan ürünler aracılığı ile taşıyabilirsiniz.

Alman tazısı ve küçük av köpeği cinsi orta boy köpekler, 11 kilodan 25 kiloya kadar çıkabildikleri için onları elde, omuzda veya sırtta taşımak kolay değildir. Çoğunlukla uzun mesafeleri kolaylıkla katedebilen bu cinsler, çantaya pek ihtiyaç duymaz. Ancak gerekli durumlarda 15 kg köpek taşıma çantası modelleri içerisinde konforlu bir biçimde seyahat edebilir. Bu köpekler, daha çok şehirler arası yolculuklar sırasında bir çantaya ihtiyaç duyarlar. Yol boyunca sabit duran bu ürünler, farklı ağırlıklara sahip köpekleri taşımak için uygundur.

Fonksiyonel ve Konforlu Taşıma Çantası Modelleri Hangileridir?

Fonksiyonel ve Konforlu Taşıma Çantası Modelleri Hangileridir?

Fonksiyonel ve konforlu bir kedi taşıma çantası arayışında olanlar, ürünün kullanım alanını ve kullanım amacını göz önünde bulundurmalıdır. Örneğin hayvan taşıma çantası alma sebebiniz rahat seyahat etmek ise buna göre bir tercih yapmanız gerekir. Uzun yolculuklarda kedinizin ve köpeğinizin konforlu hissetmesi çok önemlidir. Eğer bu tip bir yolculuğa özel aracınızla çıkıyorsanız araç içi kedi köpek taşıma çantası modellerini tercih edebilirsiniz. Bu ürünler aslında çanta şekline getirilebilen kılıflardır. Aracın arka koltuğuna takılabilen bu ürünler, üzerinde yer alan cepler sayesinde de son derece kullanışlıdır. Çanta şekline gelebilen bu koltuk örtüleri bir yandan aracınızı korurken bir yandan da evcil hayvanınızın oturması için yumuşak bir zemin yaratır. Aynı zamanda araç içi çanta kedinize veya köpeğinize bir oyun alanı gibi gelir ve yolculuğunun keyifli geçmesine yardımcı olur.

Eğer seyahatiniz sırasında otobüse binecekseniz kabin içi köpek taşıma çantası modelleri sizin için idealdir. Evcil hayvanıyla birlikte uçak yolculuğu yapmak isteyenler için ise havayolu evcil hayvan taşıma çantası alternatifleri mevcuttur. Kabin boy (M beden) taşıma çantası modelleri, uçakların bagaj standartlarına uygun olacak şekilde üretilir. Bu ürünler, olabildiğince şeffaftır. Söz konusu model, kedinizin ve köpeğinizin rahat nefes alabilmesi için günlük taşıma çantalarına nazaran daha fazla hava deliğine sahiptir. Böylece evcil hayvanınız kendisini rahatsız hissetmeden seyahat edebilir.

Ürünün kedi ve köpeğinize uygun ebatlarda olması dikkat etmeniz gereken bir diğer noktadır. Evcil hayvanınızın içinde rahat edebileceği ve kolay taşınabilen bir model tercih ettiğinizde siz de konforlu hissedersiniz. Kedinizin veya köpeğinizin rahat etmesi için satın almak istediğiniz ürünün yumuşak olmasına da özen göstermelisiniz. Aynı zamanda evcil hayvanınızın çanta içerisindeyken kolay nefes alabilmesi de göz önünde bulundurmanız gereken bir diğer unsurdur. Bu nedenle ürün üzerinde hava deliklerinin bulunması ve çantanın nefes alabilen bir kumaştan üretilmiş olması gerekir. Tercih edeceğiniz çantanın sadece evcil hayvanınız için değil, sizin için de konforlu olması gerekir. Bu nedenle taşıma askılarının rahat ve ergonomik bir tasarıma sahip olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca ürünün boş hâlinin hafif olması da önemlidir. Hafif köpek taşıma çantası modellerini tercih ederek daha az efor sarf edebilirsiniz.

Fonksiyonel bir kedi taşıma çantası sadece kullanım anında değil, kullanılmadığında da rahatlık sunmalıdır. Katlanabilir köpek taşıma çantası ve katlanabilir kedi taşıma çantası seçenekleri, evinizde fazla yer kaplamaz. Üstelik bazı çanta modelleri açılarak yatak hâline de gelebilir. Bu tür ürünler, kedi ve köpek yatağı seçenekleri arasında yer alır.

Kedi ve Köpek Taşıma Çantası Fiyat Aralıkları Nasıldır?

Kedi ve Köpek Taşıma Çantası Fiyat Aralıkları Nasıldır?

Kedi köpek taşıma çantası fiyatları; marka, model ve üretim materyali gibi unsurlara bağlı olarak farklılık gösterir. Kedi taşıma çantası fiyatları oldukça uygun olarak nitelendirilebilir. Kedi ve köpek taşıma çantası fiyatları, materyalin plastik veya tekstil malzemesi olmasına göre de değişir. Şeffaf köpek taşıma çantası modelleri hem kumaş hem de PCV kullanılarak üretildiği için bütçe dostu olarak öne çıkar. Bez köpek taşıma çantası modellerinin fiyatları ise ortalamanın üstünde seyreder.

Söz konusu ürünler oldukça farklı tasarımlara sahiptir. Vintage valiz tasarımını barındıran modeller ise son derece şıktır. Kafes tarzı ürünlerin katlı modelleri de bulunur. Katlı taşıma kafesleri, birden fazla evcil hayvanı olanlar için idealdir. Puset tarzı modeller ise konforlu kullanım imkânı sunar. Çok bölmeli ve ergonomik hafif çantalar, son derece kullanışlı ürünlerdir. Tüm bu modellerin fiyatlandırması kalite ve işlev gibi unsurlar göz önünde bulundurularak yapılır.

Plastik ve kumaşın haricinde dövme demir ve alüminyum kullanılarak üretilen kafesler ve köpek taşıma çantaları da bulunur. Bunlardan bazıları araçların arkasına veya tavanına takılabilir. Sadece otomobiller için değil, bisikletler için de taşıma çantası alternatiflerine ulaşmak mümkündür. Köpek bisiklet sepeti modellerinin üst kısmı korumalı ve oldukça havadardır. Bu ürünlerin fiyatları da kalitesine göre değişkenlik gösterir.

Astronot kedi ve köpek taşıma çantası modelleri ise oldukça popülerdir. Bu nedenle hemen hemen her marka tarafından üretilir ve farklı kalitelere sahip seçenekler bulmak mümkündür. Dilerseniz siz de Trendyol üzerinden taşıma çantası modellerini inceleyebilir, kendiniz için en uygun olan ürünü kolayca satın alabilirsiniz.

Kedi ve Köpek Taşıma Çantası Nasıl Olmalı?

Kedi ve köpeklerin cinsine göre değişiklik gösteren taşıma çantası tasarımları arasında seçim yaparken evcil hayvanların boyutları dikkate alınır. Kediler ve küçük ırktan olan köpekler için tasarlanan çantalar, omuzda ve sırtta kullanıma uygundur. Sırtta kullanım için geliştirilen astronot taşıma çantaları, özellikle iri kediler ve küçük köpekler için idealdir. Ön kısmı tamamen saydam pleksi malzemeden üretilen astronot çantalar, evcil hayvanların dışarıyı izlemesini sağlar. Küçük hava deliklerinin yer aldığı bu çantalar, sırtta ya da ön gövdede kullanıma uygundur. Evcil hayvanlarınızın boyutuna uygun olan çantaları belirlemeye özen gösterilmesi ve içindeki hareket kabiliyetinin dikkate alınması gerekir. Tekerlekli valiz tarzındaki köpek taşıma çantaları da seyahat esnasında ergonomik kullanım imkânı sunar. Kedi ve köpeklerin rahat şekilde hareket edebileceği genişlikte seçilmesi gereken taşıma çantalarında dışarıyı izlemek ve nefes almak için ideal boşlukların bulunmasına dikkat edilmelidir.

Kedi ve Köpek Taşıma Çantası Kaç Kg Taşır?

Cinsine göre değişiklik gösteren köpekler, farklı boy ve kilolara sahip olabilir. Genellikle kediler ve küçük ırklara ait olan köpekler için kullanılan askılı taşıma çantaları, ortalama 10 kiloya kadar yük kaldırabilir. Sırt ve kol için gelştirilen taşıma çantaları, kullanılan malzemelere ve tasarıma göre farklı boyutlara sahip olabilir. Kol çantası görünümünde olan ve omuza asılan modeller, genellikle 4-5 kg aralığındaki evcil hayvanlara uygundur. Sırt çantası olarak tercih edilen astronot modeller ise yükün her iki omuza da dağılmasını sağlayarak dengeli kullanım ayrıcalığı sunar. İç kısmında akordiyon tasarım kullanılan sırt çantaları, köpeklerin ve iri kedilerin rahat şekilde hareket etmesini sağlar. Büyük ırklara ait olan köpeklerin seyahat etmesi için de valiz tipli tekerlekli çantaları tercih etmek gerekir. Tekerlekli tasarımı sayesinde kolayca hareket edebilen köpek taşıma çantaları, 30-40 kiloya kadar olan cinsler için ideal kullanım sağlar.

Kedi ve Köpek Taşıma Çantası Renkleri Nelerdir?

Kedi ve köpeklerin konforlu şekilde seyahat etmesi için geliştirilen taşıma çantaları, sayısız renk ve tasarıma sahiptir. Birbirinden özel renk seçenekleriyle ön plana çıkan taşıma çantaları, şık görüntüleri sayesinde kıyafetlere uyum sağlar. Evcil hayvanların cinsine ya da kendi zevkinize göre seçebileceğiniz kırmızı taşıma çantası tasarımları, farklı modellerde ön plana çıkar. Sırt ve kol çantası modellerinde sıkça tercih edilen kırmızı tasarımlar, kediler ve köpeklerin de dikkatini cezbeder. Siyah, beyaz ve gri gibi temel renklerin de ön planda olduğu taşıma çantalarında, şeffaf pleksi detaylar modern bir görünüm ortaya çıkarır. Evcil hayvanlarınız için canlı renklere sahip olan aksesuarları tercih etmek isterseniz pembe taşıma çantası modellerini inceleyebilirsiniz. Özellikle açık tondaki tasarımıyla birçok renge uyum sağlayan taşıma çantaları, eğlenceli görünümüyle de dikkatleri üzerine çeker. Tarzınızı yansıtan sarı taşıma çantası modellerini inceleyerek kullanım amacına göre ideal olan tsarımı belirlemek mümkündür.