İlgili Kategoriler
Yıldızlı Ürünler
Fiyat
Renk
Cinsiyet
Spor Branşı
Bağlama Şekli
Kullanım Alanı
Taban Materyali
Topuk Tipi
Topuk Boyu
Satıcı Tipi
Çeşit
İç Taban Materyali
Fiyat Geçmişi
Astar Materyali
Saya Materyali
Ürün Değerlendirmesi
"

Krampon

" araması için 5002 sonuç listeleniyor

Krampon Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Krampon Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Krampon, genellikle halı sahalarda futbolcular tarafından kullanılan bir ayakkabı modelidir. Bu tarz ayakkabıların alt kısımlarında kaymayı önleyici plastikler bulunur. Taban kısmında bulunan sert plastik çıkıntılar çimen gibi zeminlerde kaymayı önleyerek amaca uygun bir kullanım sağlar. Krampon alırken bazı özellikler göz önünde bulundurularak tercih yapmak gerekir. Topa hâkim olmak ve yüksek performanslı bir oyun deneyimi için alana uygun seçim yapılmalıdır. Krampon suni çime sahip halı sahada kullanılacak ise daha az çivili olan modeller tercih edilebilir. Gerçek çimlerin kaydırma özelliği daha fazla olduğu için fazla çiviye sahip modeller alınmalıdır. Krampon seçerken dikkat edilmesi gereken bir başka özellik ayakkabının konforlu olup olmamasıdır. Ayağı sıkmayan rahat ayakkabılar, performansı arttırarak oyunun kalitesini arttırır. Topun ayakta daha fazla hissedilmesi için ince derili kramponlar tercih edilebilir. Sahadaki mevkiye göre krampon seçimi farklılık gösterebilir.

Krampon Bağcığı Nasıl Bağlanır?

Futbol oynayanlara hız ve performans sağlayan kramponlar, model ve çeşide göre farklı özelliklere sahip olabilir. Daha iyi koşmak ve yüksek performans gösterebilmek için bağcıkların düzgün ve sıkı bağlanması önemlidir. Krampon bağcıklarını bağlamak için öncelikle ipin uzunluğunun eşit olduğundan emin olunmalıdır. Bağcıklar ağ ve sol deliklerden sırayla çapraz görüntü oluşturacak şekilde geçirilmelidir. Her iki taraftan da 2 delik kalana kadar ipler geçirildik sonra sağ ve sol taraftaki ipler kendi sırasındaki bir üst deliğe geçirilir. İpi geçirme sırasında sıkılmamalı ve bir boşluk oluşturulmalıdır. Her iki tarafı da bu şekle getirdikten sonra kalan ipler karşı taraftaki boşluktan geçilerek sıkılır ve düğümleme işlemi tamamlanır. Kramponların bu şekilde bağlanması ayakkabının ayaktan çıkmasını önlemek içindir. Daha hızlı bir oyun ve topa etkili şekilde hâkim olmak için krampon içerisine ayakların sabitlenmesi gerekir.

Krampon Bir Numara Büyük Mü Alınmalıdır?

Krampon, futbolculara özel tasarlanmış bir ayakkabıdır. Krampon daha keyifli bir futbol deneyimi yaşatarak oyundan alınan verimi arttırır. Krampon tercihi yaparken çivi, alan ve malzeme faktörleri göz önünde bulundurulur. Bu tarz ayakkabı seçerken önemli olan özelliklerden biri de kramponun rahatlığıdır. Konforlu bir oyun için ayağı sıkmayan ve fazla geniş olmayan ayakkabılar tercih edilmelidir. Krampon seçimi yaparken kendi ayak numaranızı alabilirsiniz. Bir numara büyük alındığı durumlarda krampon ayaktan kayarak topa hâkimiyeti azaltacaktır. Futbol için ayağı güçlü şekilde saran ayakkabılar tercih edilmelidir. Gerçek çim halı sahalarda oynamak için özellikle bileği tutan orta kalınlıkta deri kramponlar tercih edilmelidir. Bileği saran ayakkabılar yüksek oyun performansının yanında oyun sırasında bilekte oluşan burkulma ve incinme gibi yaralanmalarında önüne geçer. Bağcıkların etkili şekilde bağlanması, kaliteli oyun deneyimi ve hız için kramponun ayak ölçüsünde alınması gerekir.