İlgili Kategoriler
Rulo Sayısı
Kat Sayısı
Fiyat
Paket İçeriği
Ek Özellik
Fiyat Geçmişi
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Ürün Puanı
"

Tuvalet Kağıdı

" araması için 1987 sonuç listeleniyor

Pratik ve Kullanışlı Tuvalet Kağıdı Çeşitleri Trendyol'da!

Kişisel temizlik sırasında tercih edilen malzemelerin kaliteli yapıda olması son derece önemlidir. Özellikle tuvalet ve banyolarda kullanılan eşyalar, kişisel hijyenin pratik bir biçimde karşılanmasına yardımcı olur. Evlerde ve ofislerde yoğun kullanıma sahip olan ürünlerden biri de tuvalet kâğıdıdır. Rulo hâlinde hazırlanan bu ürünler, pek çok önemli marka tarafından kullanıcıların beğenisine sunulur. Hızlı ve etkili temizliğe imkân verdiği için farklı ihtiyaçlar doğrultusunda sıkça tercih edilir. Yoğun olarak tüketildiği için genelde paketler hâlinde satışa sunulur. Bu sayede ihtiyaçlarınız daha uzun süre karşılanmış olur. 4’lü rulolardan 96’lı paketlere kadar her gereksinime uygun ürünler bulmak mümkündür.

Evlerde, ofislerde, okullarda hastanelerde, otellerde, kafelerde, restoranlarda mutlaka bulunması gereken bu ürünler, yeni nesil üretim teknolojileri ile tasarlanır. Islak ve kuru olmak üzere temelde iki farklı şekilde imal edilir. Kişisel temizlik sağlarken pratiklik kazandırdığı için yüksek kalitede olması önem taşır. Temel ihtiyaçlardan biri olan tuvalet kâğıtları birbirinden kullanışlı özelliklerde hazırlanır. Renkli, kokulu, organik, desenli, baskılı gibi sayısız seçenek her zevke hitap etmeyi başarır. Mini rulolardan büyük ebatlı çeşitlere kadar işlevsel detaylarla donatılmış ürünler bulmak da son derece kolaydır.

Markalar ve firmalar tarafından satışa sunulan tuvalet kâğıdı çeşitleri, etkin temizlik açısından da önem arz eder. Özellikle tuvalet kullanımı sırasında sağlığa karşı zararlı olabilecek bakteri ve mikroplardan korunmak için tercih edilir. Küçük yaşlardan itibaren çocuklara tuvalet kâğıdı kullanma alışkanlığı kazandırmak gerekir. Bu ürünlerin mutlaka temin edilmesi gerektiği için çoğunlukla yedeği bulundurulur.

Söz konusu ürün, tuvalet ve banyolarda askı aparatı aracılığıyla asıldığından kolayca ulaşılabilecek bir yerde konumlandırılır. Yaprak hâlinde parça koparmaya imkân tanıyan rulo formu, pratikliği sebebi ile sıkça tercih edilir. Farklı kat sayılarına sahip olabilen tuvalet kâğıtlarının kalınlıkları farklıdır. Tek, çift ve üç katlı ürünler, markalar tarafından kullanıcılara sunulur. Geniş bir kullanım alanına sahip olan bu ürünler ile kişisel hijyen sağlanabilir. Kendinize uygun olan ürünü bulabilmeniz için tuvalet kâğıtları hakkında bilgi edinmenizde fayda vardır.

Tuvalet Kağıdı Çeşitleri Nelerdir?

Tuvalet Kağıdı Çeşitleri Nelerdir?

Tuvalet kâğıdı çeşitleri; renk, doku, kat sayısı, yaprak adedi, rulo büyüklüğü gibi özelliklerle birbirlerinden ayrılır. Tuvalet kâğıdı markaları tarafından son teknolojiyle geliştirilen bu ürünlerin emiş güçleri de farklıdır. Emiş gücü performansı çoğunlukla yaprakların kalitesine bağlıdır. Bunun dışında kat sayısı da dayanıklılığı etkileyen önemli unsurların arasında yer alır. Ürünler, farklı kat sayılarına sahiptir ve çeşitli ihtiyaçları verimli bir şekilde karşılar. Rulo şeklindeki kartonun etrafına sarılarak sunulan ürünler, temelde kat sayısına göre birbirlerinden ayrılır. 2, 3, 4 katlı tuvalet kâğıdı çeşitleri sık tercih edilenlerin arasında yer alır. Söz konusu ürünler, ideal kalınlıkları sayesinde günlük tuvalet seanslarında temizliğin etkili bir şekilde sağlanmasına yardımcı olur.

Bu ürünlerden özel ve acil durumlarda da verimli bir şekilde faydalanabilirsiniz. Tuvalet kâğıtları, özellikle mutfaklarda sıkça ihtiyaç duyulan bir objedir. Havlu kâğıt kullanımının gereksiz görüldüğü durumlar için tasarruflu bir yöntem olarak öne çıkar. Geniş kullanım alanına sahip olan peçete tuvalet kâğıdı çeşitleri kokulu formlarıyla da sunulur. Bunların arasında çiçek ve baharat kokuları ile tasarlanan parfümlü çeşitler de bulunur. Söz konusu ürünler, banyoların ve tuvaletlerin hoş kokmasına yardımcı olur. Bu etki cilde de yayıldığı için teninizde çiçek kokuları kalır. Koku ve kimyasal maddelere hassasiyeti bulunanlar için ise ağartma işleminden geçirilmemiş tuvalet kâğıtları önerilir. Bunlar, daha doğal bir yapıya sahip olduklarından kişisel temizliğinde hassas davranan kişilere hitap eder. Kahverengi ve açık sarı renk tonlarında hazırlanan ürünler, özellikle çocuklu aileler tarafından sıkça tercih edilir.

Yapı malzemesinin yanı sıra tasarım açısından da birbirinden dikkat çekici ürünler bulmak mümkündür. Rengârenk desenlerle süslenen yapraklar çocukların keyifle kullanması için elverişlidir. Kalp, çiçek, fil, ayıcık gibi motifler özel baskı teknikleriyle yüzeye uygulanır. Bu ürünler, oldukça ilgi çekici bir görünüme sahiptir. Özel emici kanallarıyla sıvıyı hapsettiği için avantajlı bir yapıdadır. Kalın bir doku oluşturan desenler hem küçüklerin hem de yetişkinlerin konforlu hissetmesine yardımcı olur. Birbirinden şık ve kullanışlı baskılı tuvalet kâğıdı çeşitleri ile banyonuzu süsleyebilirsiniz.

Ofis ve Ev Kullanımına Uygun Tuvalet Kağıdı Çeşitleri

Ofis ve Ev Kullanımına Uygun Tuvalet Kağıdı Çeşitleri

Gündelik yaşamın birçok farklı alanında kullanıma uygun olan tuvalet kâğıtları, kapalı mekânların tümünde işlevsel özellikler sunar. Tuvalet, banyo ve mutfak gibi alanlarda ihtiyaçları karşıladığı için temel gereksinimlerin arasındadır. İdeal sayıda rulo içeren çeşitler ofis ve evlerde kullanım için son derece elverişlidir. Kişi sayısının fazla olduğu iş yerlerinde jumbo tuvalet kâğıdı yaygın şekilde tercih edilir. Bu model, özel dokusu sayesinde son derece sağlam bir yapıya sahip olduğu için tek kâğıt yaprağıyla bile yüksek performans sergiler.

Standart çeşitlere kıyasla daha fazla sayıda yaprak içerdiğinden uzun süreli kullanım için elverişlidir. İçten çekmeli tuvalet kâğıdı olarak da bilinen bu ürünler, özel bir aparatın içinde muhafaza edilir. Yaprak çekildiğinde sadece bir parça kâğıt aparattan çıkar. Dolayısıyla ruloya temas tamamen engellenmiş olur. Benzer şekilde c katlama tuvalet kâğıdı da kalabalık mekânlar için tercih edilebilir. Özel formu sayesinde rahat bir kullanım tarzına sahiptir. Hijyenik yapıları sebebi ile kalabalık ortamlarda tercih edilen bu ürünler, son derece kullanışlıdır.

Ofis tuvalet kâğıdı çeşitleri, tek pakette fazla miktarda rulo barındıracak şekilde hazırlanır. Özellikle 72’li ve 96’lı olarak adlandırılan çeşitler, işlevsellik sunduğu için kişilerden tam not alır. Otel tuvalet kâğıtları ise ofislerde kullanıma uygun olanlarla benzer özellikler taşır. Çok sayıda kişiyi ağırlayan otellerde yumuşak dokulu kalın rulolar tercih edilir. Suda çözünebilen söz konusu ürünler, borularda tıkanıklık yaratmadığı için beğeni kazanır. Evlerde kullanım için elverişli olan seçenekler ise daha az sayıda rulo içerir. Uzun süreli kullanıma uygun olan bu modeller sayesinde ihtiyaçlarınızı verimli bir şekilde karşılayabilirsiniz. Bahsi geçen ürünler, kabartmalı yapılarıyla yüksek emiş gücü sunar. Bu, verimli bir kullanımı mümkün hâle getirir.

Yumuşak dokuya sahip olan ürünler, konforlu yapıları sayesinde cildinizi rahatça kurulamanızı sağlar. Parfümlü olanlar hem evde hem de ofiste kullanıma uygun bir yapıdadır. Bu modeller, bulundukları alana hoş kokular yayan özel yapıları sayesinde hijyenik bir kullanımı mümkün hâle getirir. Bu, tuvaletlerin ve banyoların her zaman için güzel kokmasını sağlar. Bir tuvalet kâğıdının özelliklerini yakından inceleyerek ilgili ürünün kullanım amacınıza uygun olup olmadığını kolayca anlayabilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Çeşitlerinin Özellikleri Nelerdir?

Tuvalet Kağıdı Çeşitlerinin Özellikleri Nelerdir?

Temizlik söz konusu olduğunda bir adım öne çıkan tuvalet kâğıtları özel ayrıntıları sayesinde kullanışlıdır. Bu ürünler, sık kullanıldığından kâğıtların yapılarının kaliteli olması son derece önemlidir. Boyut, renk, kalınlık, desen, üretim materyali noktasında her seçeneğin birbirinden farklı özellikleri bulunur. Hızlı ve etkin temizlik performansı sergileyen bu ürünler güncel teknolojilerle tasarlanır. Sadece tuvaletlerde değil temizlik ihtiyacının bulunduğu her alanda yaygın şekilde tercih edilir.

Evden ofise, okulda kurumsal alanlara kadar pek çok farklı mekân için üretilen çeşitler bulunur. Islak ve kuru özelliğe sahip olanlar farklı gereksinimleri verimli şekilde karşılar. Islak tuvalet kâğıdı çeşitleri özellikle su imkânının kısıtlı olduğu alanlarda tercih edilir. Özel materyallerle ıslatılan bu ürünler, çeşitli temizleyici maddeler içerir. Hoş bir koku yaydıkları için kişilerin beğenisini kazanır. Kokulu, parfümlü, pudralı, kaliteli tuvalet kâğıdı çeşitleri birbirinden farklı özelliklerle donatılır.

Aromalı banyo kokuları ile geliştirilen parfümlü çeşitler, son derece keyifli bir kullanım imkânı sunar. Doğal kokuların yanı sıra yapay parfümler kullanılarak imal edilen seçenekler de bulunur. Kâğıt rulonun iç kısmına uygulanan esanslar, yapraklarda sadece hafif bir koku bırakır. Dolayısıyla cildinizin parfümle temas etmesi engellenir. Güvenle kullanabileceğiniz ürünler, kalıcı kokuları sayesinde beklentilerinizi karşılar. Lavanta, papatya ve gül gibi özel çiçek kokularına sahip olan ürünlere rastlamak da mümkündür.

Dikkat çeken seçeneklerin arasında siyah, beyaz, renkli tuvalet kâğıdı çeşitleri yer alır. Farklı zevklere hitap eden renkleri sayesinde öne çıkan ürünler, klasik görünümden uzaklaşmak isteyen kullanıcılar için idealdir. Canlı renkleriyle bulundukları alana dekoratif açıdan zenginlik kazandırır. Doğallığa önem verenler için organik, geri dönüşümlü ve ağartılmamış tuvalet kâğıdı çeşitleri de bulunur. Kimyasal işlem görmeden organik selülozdan elde edildikleri için güvenli ve sağlıklı kullanım sunan ürünler, beklentileri karşılar.

Bebek ve çocuklar için sıkça tercih edilen bu ürünler, son derece yumuşak bir dokuya sahiptir. Cilt üzerinde herhangi bir rahatsızlığa sebep olmayan söz konusu tuvalet kâğıtları, yoğun ilgi görür. Rulo, büyük, mini tuvalet kâğıdı çeşitleri ise yaprak miktarı bakımından birbirlerinden ayrılır. İhtiyaçlarınıza bağlı olarak farklı ebatlarda hazırlanan ürünleri tercih edebilirsiniz. Ruloya sarılı hâlde satışa sunulan ürünler, kesikli yapıları sayesinde rahatça koparılır. Bu, kolay ve konforlu bir kullanımı mümkün kılar.

Tuvalet Kağıdı Paket Miktarları Nasıldır?

Tuvalet Kağıdı Paket Miktarları Nasıldır?

İşlevsel yapıları sayesinde vazgeçilmez temel ihtiyaçlar arasında yer alan tuvalet kâğıtları, hemen hemen her alanda kullanılır. Ev, ofis, alışveriş merkezi, otel, hastane, restoran, kafe gibi tuvalete sahip olan tüm kapalı mekânlarda pek çok farklı gereksinimi karşılamayı başarır. Geniş kullanım alanına sahip olan bu ürünler, yoğun bir şekilde kullanıldığından çoğunlukla fazla miktarlarda satışa sunulur. Çeşitli markalar tarafından; 4’lü, 6’lı, 8’li, 10’lu, 12’li, 16’lı, 24’lü, 32’li, 36’lı, 40’lı, 48’li, 64’lü, 72’li, 96’lı tuvalet kâğıdı paketleri hazırlanır. Kişi sayısının fazla olduğu alanlar için yüksek miktarda rulo içeren çeşitleri tercih etmek ekonomik açıdan avantaj sağlar. Çok sayıda parça içeren rulolar uzun süreli kullanım imkânı tanıdığı için sürekli olarak yeni ürün satın alma ihtiyacını ortadan kaldırır. Saklaması son derece kolay olan bu ürünleri eviniz ve ofisiniz için gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Minik paketler hâlinde hazırlananlar ise farklı seçenekleri denemek isteyenlere hitap eder. 4’lü, 6’lı ve 8’li gibi ürünleri ihtiyaçlarınıza uygun bir şekilde değerlendirebilirsiniz. 32 rulo tuvalet kâğıdı, çoğunlukla çekirdek aileler tarafından tercih edilir. Yeterli sayıda parça içeren ürünler, kişisel hijyen ihtiyacınızı karşılamanıza olanak tanır. Bu ürünlerin kuru ve ıslak seçenekleri beklentileri fazlası ile karşılar. Kişisel bakımınızı rahatlıkla yapmanıza yardımcı olur. Su ve sabun gibi hijyen sağlayan malzemelerin bulunmadığı ortamlarda, ıslak tuvalet kâğıdı hayat kurtarıcı olur. Bu ürünlerin de fazla sayıda parça içeren çeşitleri mevcuttur.

Paket miktarının yanı sıra ruloların kalınlığı da ürünlerin kullanım ömrünü büyük ölçüde etkiler. Tek bir ruloda yeteri kadar kâğıt yaprak bulunması, verimli bir kullanım olanağı sunar. Bu noktada mini jumbo tuvalet kâğıdı çeşitleri öne çıkar. Kalın bir yapıya sahip olan ürünler, çeşitli aparatlara takılarak kullanılır. Özellikle halka açık mekânlar için sıkça tercih edilir. Uzun vadede maddi açıdan tasarruf sağlayan bu ürünler, konforlu kullanım imkânı tanır.

Tuvalet Kağıdı Alırken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Tuvalet Kağıdı Alırken Nelere Dikkat Etmeniz Gerekir?

Kişisel temizlik açısından son derece önemli olan tuvalet kâğıtları, pek çok farklı özellik barındıracak şekilde tasarlanabilir. Sık bir şekilde kullanılan bu ürünleri temin etmeden önce dikkat etmeniz gereken belli başlı noktalar bulunur. Cilt ile doğrudan temas eden bu ürünlerin özellikle üretim malzemesinin kaliteli olmasına özen gösterilmelidir. Öncelikle satın almayı düşündüğünüz tuvalet kâğıdının kimyasal beyazlatıcı maddeler kullanılmadan imal edilmiş olmasına özen göstermelisiniz. Yapay renklendirme işlemleri sırasında ürüne katılan bileşenler, ciltte tahriş meydana gelmesine yol açabilir. Kokulu çeşitler de genellikle yapay malzemelerden elde edilir. Bu nedenle parfümlü ürünlerin doğal materyallerden imal edilmiş olması önem arz eder.

Özen gösterilmesi gereken bir diğer nokta ise yaprakların dokusunun yumuşak bir formda olmasıdır. Özellikle çocukların ve bebeklerin cildi yetişkinlere kıyasla daha hassas bir yapıya sahiptir. Küçüklerin cilt sağlığının korunması için yumuşak dokulu ürünler tercih edilmelidir. Bahsi geçen ürünlerin pH değerleri de farklılık gösterir. Satın almak istediğiniz tuvalet kâğıdının pH değerinin cildinizin yapısı ile uyumlu olmasına özen göstermelisiniz. Cilde zarar vermeyen doğal ürünler de bulunur. Bunlar, özel dokuları sayesinde alerjik reaksiyonların görülme ihtimalini önemli ölçüde azaltır. Tahriş olasılığını da minimum düzeye indirdiği için güvenle tercih edilebilir.

Bir diğer dikkat edilmesi gereken konu ise yaprakların emiş gücüdür. Üç katlı tuvalet kâğıdı çeşitleri emiş gücü bakımından son derece verimlidir. Bu ürünler sayesinde ihtiyaçlarınızı giderebilmek için fazla miktarda yaprak kullanmanıza gerek kalmaz. Söz konusu tuvalet kâğıtları doğa dostu bir yapıya sahiptir ve suda kısa sürede çözünür. Klozet ve gider borularında tıkanıklığa yol açmaz. Uygun tuvalet kâğıdı seçimi sayesinde tıkanıklık ve taşma gibi olumsuz durumların önüne geçebilirsiniz. Bir seçim yaparken ilgili ürünün imalat aşamasında kullanılan selüloz miktarına da dikkat etmeniz tavsiye edilir.

Tuvalet Kağıdı Fiyatları Nasıldır?

Tuvalet Kağıdı Fiyatları Nasıldır?

Günlük hayatta sıkça kullanılan tuvalet kâğıtları, her zaman hazırda bulunması gereken ihtiyaçların arasında yer alır. Geniş kullanım alanına sahip olan bu ürünlerin her bütçeye hitap eden pek çok farklı seçeneği bulunur. Tuvalet kâğıdı fiyatları marka, rulo sayısı, kat miktarı, emiş gücü ve üretim malzemesi gibi farklı unsurlara bağlı olarak değişiklik gösterir. Söz konusu ürünlerin; parfümlü, renkli ya da desenli olması da fiyatlandırma aşamasında önemli bir rol oynar. Bir tuvalet kâğıdının sıvılara karşı ne kadar dirençli olduğu da bu noktada önem taşır.

Fazla miktarda rulo içeren çeşitler ise ekonomik açıdan daha tasarruflu olduğu için sıkça tercih edilir. Birçok farklı amaç için kullanılan tuvalet kâğıtlarının fiyatları, uygun olarak nitelendirilebilir. Söz konusu ürünlerin fiyatları, geniş bir aralığa yayılmıştır. Her bütçeye uygun bir seçenek bulmak bu sayede son derece kolaydır. Özellikle az miktarda rulo içeren tek katlı çeşitler, bir hayli uygun fiyatlarla satışa sunulur. Emiş gücü yüksek olan ürünlerin ve ince yapılı modellerin ücretlerinin arasında ise fark vardır.

Kendiniz için uygun tuvalet kâğıtlarını bulmak adına detaylı bir araştırma yapabilirsiniz. Bu araştırmanın sonucunda bütçenize hitap edenleri kolaylıkla belirleyebilirsiniz. Sağlık ve temizlik açısından son derece önemli olan tuvalet kâğıtları, kullanım alışkanlıkları doğrultusunda satın alınmalıdır. Siz de önceliklerinizi ve ihtiyaçlarınızı hesaba katarak, beklentilerinizi karşılayacak olan ürünü Trendyol’dan kolayca satın alabilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Nasıl Kullanılır?

Tuvalet kağıdı tuvalet kağıdı askısı yardımıyla bir alanda konumlandırılabilir. Bu alandan gerekli miktarda tuvalet kağıdını rahatlıkla alabilirsiniz. Su emici özelliğe sahip olan bu ürünler istenen kuruluğun elde edilmesine olanak tanır. Pek çok alanda genellikle beyaz tuvalet kağıdı kullanmak için bir aparattan yardım alınır. İçten çekmeli aparat çeşitlerinde tuvalet kağıdı kutu içerisine yerleştirilerek kullanılır. Açık askı sistemlerinde ise tuvalet kağıdını geçirmek için bir çubuk uzantısı bulunur.

Tuvalet Kağıdı Nasıl Takılır?

Tuvalet kağıtlarını aparatlara yerleştirmek oldukça kolaydır. Aparat ve askı çeşidine göre takma işlemi değişkenlik gösterebilir. Büyük boy tuvalet kağıtlarının kullanıldığı içten çekmeli kutu şeklindeki aparatlar genellikle kilitlidir. Kilit açılarak kutu içerisinde tuvalet kağıdı için ayrılan alana ürün yerleştirilir. Tuvalet kağıdının ucu kutu üzerinde bulunan delikten geçirilmelidir. Sonrasında kutu, anahtar ya da bir klips yardımıyla kilitli hale getirilir. Ayaklı askı çeşitleri de vardır. Bu ürünlerde bulunan askı çıkıntısına tuvalet kağıdı yerleştirilir. Yedekli olarak tasarlanan modellerde tuvalet kağıtları ürünün alt kısımlarında depolanabilir. Duvara monte edilen tekli askı çeşitleri ise kolay biçimde kullanılır. Bu aparatta bulunan askı çıkıntısına tuvalet kağıdını yerleştirebilirsiniz. Bambu çubuk aparatı ile tasarlanan çeşitlerde tuvalet kağıdını takmadan önce çubuk, yerinden çıkarılır. Kağıdın rulo kısmındaki boşluktan geçirilen bambu çubuk askıya geri takılır.

Tuvalet Kağıdı Suda Erir Mi?

Genel olarak suda eriyen malzemeler kullanılarak yapılan tuvalet kağıtları belirli su emme kapasitesine ulaştığında çözünmeye başlar. Saman kağıdı kullanılarak tasarlanan tuvalet kağıtlarının suda erimesi oldukça güçtür. Doğada çözünebilir malzemelerden yapılan ürünler ise kolay bir şekilde eriyebilir. Maruz kalınan su miktarı bu aşamada önem taşır. Küçük miktarda sıvıyı kurularken erime gerçekleşmeyebilir. Bununla beraber klozete atılan doğal materyallere sahip tuvalet kağıtları belirli bir süre sonra eriyebilir. Kalın katlı tuvalet kağıtlarının erimesi ince katlı olanlara göre daha geçtir. Ayrıca kat kat kullanılan tuvalet kağıtlarının da suda erime zordur. İki katlı tuvalet kağıtları kat kat kullanılmadığı sürece suda kısa sürede eriyebilir.