"

Tuvalet Kağıdı

" araması için 1632 sonuç listeleniyor

Tuvalet Kağıdı

Tuvalet Kağıdı

Kişisel temizlik insan sağlığı için hayati öneme sahiptir. Bu temizliğin sağlamanın yolu ise kişisel hijyenden geçer. Kişisel hijyeni sağlamak için kullanılması gereken eşyalardan biri tuvalet kağıdıdır. Sağlıklı ve temiz bir vücut için tuvalet kağıdı kullanmak gereklidir. Tuvalet kağıdı kullanımı artık bütün sağlık uzmanlarınca tavsiye edilmektedir. Bunun da birçok farklı nedeni bulunuyor. İnsanlık için yeni bir icat sayılsa da tuvalet kağıdı, günümüzde sağlığına ve bakımına önem veren insanlar için olmazsa olmaz bir araç haline gelmiş durumda. Tuvalette ve banyoda bulunan sabun, deterjan, şampuan, tırnak makası, diş fırçası ve diş macunu gibi eşyaların yanında tuvalet kağıdı kutusu da mutlaka bulunması gereken bir önemli bir temizlik aracı.

Tuvalet Kağıdı Kullanmak Neden Gereklidir?

Birçok sağlık uzmanı tuvalet ihtiyacı giderildikten sonra tuvalet kağıdının mutlaka kullanılması gerektiğine vurgu yapıyor. Özellikle çocukların erken yaşta tuvalet kağıdı kullanmaya başlaması onların aynı zamanda tuvalet alışkanlığı kazanmasında da başlıca etkenlerden biridir. Yalnızca çocuklar için değil her yaştan sağlıklı birey için tuvalet kağıdı vazgeçilmez bir hijyen malzemesi. Bu nedenle her zaman banyonuzun ve tuvaletinizin bir köşesinde sizin için ayrılmış köşede tuvalet kağıdı bulunmalıdır. Tuvalet kağıdı kullanmak cildinizin temiz kalmasını sağlamanın yanında birçok işleve daha sahiptir. Cildin tuvalet sonrası nemli kalması cildinizin ciddi biçimde zarar görmesine de neden olur. Tuvalet kağıdı kullanarak cildinizin ıslak kalmasını önlemiş olursunuz. Böylece hem cildinizi tahriş olmaktan korur hem de kötü kokmasının önüne geçmiş olursunuz. Tabi kuru, sağlıklı ve temiz bir cilt için kullandığınız tuvalet kağıdının çeşidi de önemlidir.

Tuvalet Kağıdı Çeşitleri Nelerdir?

Marketlerde yalnızca bir iki çeşidine ancak rastlasanız da aslında piyasada marka ve özellikleriyle birçok yönden farklılaşan tuvalet kağıdı çeşidi mevcut. Bunlar arasından hem bütçeniz için en uygununu hem de en konforlusunu seçmek de başlı başına zor bir iş. Tuvalet kağıtlarındaki çeşitlilik paketin büyüklüğünden tuvalet kağıdının kaç katlı olduğuna kadar işlevsel farklılıklardan kaynaklanıyor. Tuvalet kağıdı satın alırken bu farklılıkların farkında olmak gereklidir. Mesela internet alışverişi yaparken bir markaya ait birçok değişik marka karşınıza çıkar. Tuvalet kağıdı markaları da kendi içinde birçok farklı alternatiflere sahiptir. Marketlerde ve alışveriş sitelerinde başlıca markaları bulabilirsiniz. Ama doğru tuvalet kağıdını seçmek doğru markayı seçmekten ibaret değildir. Tuvalet kağıdı rulosu bile doğru ürünü seçmek de önemli bir etken olabilmektedir. Örneğin içten çekmeli tuvalet kağıdı yeni ve ayrı bir çeşittir. Tuvalet kağıdının kaç katlı olduğu da bir o kadar önemli bir durumdur. 2 katlının yanı sıra 3 katlı tuvalet kağıdı ve 4 katlı tuvalet kağıdı seçenekleri de mevcuttur. Kaç katlı olduğu tuvalet kağıdı fiyatları üzerinde belirleyici olan etkenlerden biri olsa da aradaki fark bundan ibaret değildir. Tuvalet kağıtlarının çoğu bilindiği gibi düz ve kokusuzdur. Kokulu tuvalet kağıdı, parfümlü tuvalet kağıdı gibi diğerlerinden farklılaşan ürünlerin fiyatları da farklılı gösterebilmektedir. Yine çoğu tuvalet kağıdı beyaz olsa da başka türden olanları da vardır. Renkli tuvalet kağıdı bunlardan biridir. Bir başka seçenek olan desenli tuvalet kağıdının yanında beyazlatılmamış tuvalet kağıdı da tercih edilen bir diğer üründür. Bebekler için ıslak tuvalet kağıdı kullanıldığı bilinen bir şeydir ama yetişkinler için üretilen ıslak tuvalet kağıdı da bulunur. Satın alınacak pakette kaç adet tuvalet kağıdı bulunduğu da ürün tercihinde bir diğer önemli faktördür.

Tuvalet Kağıdı Boyutları

Birçok farklı markaya ait tuvalet kağıdı ürünleri birbirinden farklı boyutlarda paketler içerisinde farklı fiyatlarla kullanıcıların tercihine sunulmuştur. Bazı kullanıcılar küçük ve içinde az sayıda rulonun yer aldığı paketleri tercih ederken, tuvalet kağıdı 96'lı gibi ekstra büyük paketlerde tercih edilmektedir. Bu paketlerden hangisinin satın alınacağı tamamen evdeki kişi sayısı ve saklama alanıyla ilgilidir. Paket boyu büyüdükçe bir başka deyişle paketteki tuvalet kağıdı rulosu sayısı arttıkça fiyat da bir o kadar ekonomik olmaktadır. Örneğin 4'lü paket alan kullanıcının bir rulo için ödediği fiyat çok yüksekken tuvalet kağıdı 16'lı olduğunda rulo başına ödenen miktar azalmaktadır. 32'ye çıktığında birim fiyatı biraz daha düşmekte daha da arttığında iyice azalmaktadır. Bu yüzden kalabalık olmasa bile bazı aileler daha ekonomik olduğu için en büyük paketleri tercih ederler. Bazı aileler ise özellikle ilk defa aldıkları bir ürünü deneme amacıyla küçük paketleri satın almayı tercih etmektedir. Tuvalet kağıdının boyutlarına göre ayrılmasının bir diğer avantajı da insanların bütçelerine göre tercih yapabilmelerini sağlamasıdır. Trendyol'da her boyuttan paketi bulmanız mümkün. Paket içerisinde bulunan rulo sayısına göre tuvalet kağıtları ise şunlardır: 4'lü tuvalet kağıdı, 6'lı tuvalet kağıdı, 8'li tuvalet kağıdı, 12'li tuvalet kağıdı, 16'lı tuvalet kağıdı, 24'lü tuvalet kağıdı, 32'li tuvalet kağıdı, 48'li tuvalet kağıdı.

Tuvalet kağıdı üreten firmalar zaman zaman daha farklı boyutta ve farklı sayıda rulodan oluşan paketleri piyasaya sürebilmektedir. Bu nedenle paketlerin boyutlarına göre çeşitleri markadan markaya farklılık göstermektedir. Trendyol'dan tuvalet kağıdı satın alırken tüm markaların birbirinden farklı seçeneklerine ulaşabilirsiniz.

Renkli, Desenli, Kokulu, Parfümlü ve Organik Tuvalet Kağıtları

İnsanların, temel ihtiyaçlarını sağlamaya yönelik birçok üründen ihtiyacı gidermesinin yanında başka beklentileri de vardır. Tuvalet kağıdı da tuvalet sonrası temizlik amaçlı kullanılsa da birçok farklı modeli başkalarında olmayan özellikleriyle fark yaratmaktadır. Düz, beyaz ve kokusuz tuvalet kağıdının yanında bu başka türler de kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. Bunlardan renkli tuvalet kağıdı göze hitap eden bir ürün olduğu için tercih edilmektedir. Peki renkli tuvalet kağıdı neden kullanılır? Sağlıklı bir insan günde en az 4-5 defa tuvalete çıkar. Her tuvalete çıktığınızda tuvalet kağıdı kullanırsınız. Her gün defalarca beyaz ve düz bir kağıdı kullanmak sıkıcı olabilir. Bu nedenle renkli tuvalet kağıtları tercih edilir çünkü renkler insanın içini ferahlatma işlevi görür. Tabii bununla sınırlı değil. Bunun yanında renkli eşyalar küçük çocukların da daha çok dikkatini çeker. Tuvalet kağıdı kullanmaya ve tuvalet alışkanlığı kazandırmaya çalıştığınız çocuklarınız için renkli tuvalet kağıtları kullanılabilir. Yalnızca renkli değil desenli tuvalet kağıdı da vardır. Bunlar da benzer sebeplerle kullanılır. Daha dikkat çekici ve hoş görünümlüdür. Banyonuza ve tuvaletinize güzel bir görünüm katar. Misafirleriniz için güzel ve ferah bir ortam oluşmasına katkı sunar. Tuvalet kağıtlarının temizliği sağlamasının ve göze hitap etmesinin yanında başka özellikleri de bulunabilir. Kokulu tuvalet kağıdı bu anlamda öne çıkar. Kokulu tuvalet kağıtları, düz kokusuz tuvalet kağıtlarından farklı olarak tuvalet ihtiyacı giderildikten sonra vücudunuzu temizlemekten fazlasını yapar. Kokulu tuvalet kağıtları aynı zamanda cildinizin güzel kokmasını da sağlar. Bu işlevi gören tek tuvalet kağıdı bu değildir. İsteyenler için parfümlü tuvalet kağıdı seçeneği de mevcuttur. Parfümlü tuvalet kağıdı hem cildinizin kötü kokmasını önler hem de cildinizde kalıcı güzel bir koku bırakır. Gün içinde uzun saatler boyunca cildiniz güzel kokar.

Farklı Özellikli Tuvalet Kağıtları

Tuvalet kağıtlarının çeşitleri gün geçtikçe farklı ihtiyaçlara göre daha da artmaktadır. Beş parmağın beşinin bir olmadığı gibi her insanın cildi de aynı değildir. Bazı insanların cildi oldukça hassastır. Birçok şeye alerjisi olan insanlar vardır. Bu kişiler için anti alerjik tuvalet kağıtları mevcuttur. Tuvalet kağıdının ham maddesi de konu hakkında duyarlı müşteriler için önemli bir tercih sebebidir. Bambudan yapılmış, naturel, ağartılmamış tuvalet kağıtları da piyasada bulunan diğer ürünlerdir. Beyazlatılmamış tuvalet kağıdı birçok vatandaş için tercih sebebidir. Son yıllarda konunun uzmanlarının da tavsiyeleri sayesinde organik ürün kullanma yönündeki bilinç de artmaktadır. Yalnızca yiyecek ve içecekte değil giysiden ev aletlerine, mobilyadan oyuncaklara kadar birçok insan için organik ürün kullanmak kaçınılmaz hale gelmiştir. Tuvalet kağıdı için durum farklı değil. Organik tuvalet kağıdı da tercih edebileceğiniz ürünler arasında yer alır. Tüm bu tuvalet kağıdı çeşitleri farklı markalar tarafından farklı çeşitlerde üretilir. Gün geçtikçe her alanda olduğu gibi tuvalet kağıdında da ürün yelpazesi genişlemekte ve farklı özellikli ürünler piyasaya sürülmektedir. Piyasada yer alan farklı ürünlerin hepsi Trendyol'da yer almaktadır.

Tuvalet Kağıdı Fiyatları ve Kampanyalar

Tuvalet kağıdı fiyatları, paketlerin boyutuna, markasına ve ürünün özelliklerine göre değişiklik gösterir. İnternetten alışveriş yapmak isteyenlerin uğrak noktası olan Trendyol'da birbirinden farklı tuvalet kağıdı ürününü satın almak mümkündür. Birçok üründe olduğu gibi tuvalet kağıdı kampanya kapsamındadır. Bu kampanyadan hemen siz de yararlanabilirsiniz.

Birçok ürün ve fiyat seçeneği sunan Trendyol, indirimli tuvalet kağıdı almak için de oldukça elverişlidir. Tuvalet kağıdı satın almak için Trendyol internet sitesine veya cep telefonu uygulamasına girip sizin için uygun marka ve modeli seçmeniz ve ardından sipariş vermeniz yeterlidir.

Tuvalet kağıtları markalarına, işlevlerine, paket boyutlarına ve ekstra özelliklerine göre çeşitlilik gösterir. Başlıca markaların belli ürünleri daha çok tercih edilir. Bu ürünleri Trendyol aracılığıyla satın alabilirsiniz. İstediğiniz özellikler, istediğiniz marka ve istediğiniz fiyat aralığını seçerek alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Tuvalet Kağıdı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tuvalet kağıdı kullanmanın önemini günümüzde artık çok büyük. Tuvalet kağıdını kullanırken dikkat edilmesi gereken hususlar da bir o kadar önem arz eder. Tuvalet kağıdına ıslak ve kirli elle dokunmamak gerekir. Mümkün oldukça temiz ve kuru elle dokunulmalı ve ihtiyaç duyulduğu kadar kağıt rulodan çekilerek koparılmalıdır. Kağıt israf etmemek ve doğayı korumak adına gereğinden fazla kağıt kullanılmamalı. Doğa için yapılması gereken bir diğer şey ise kullanılan tuvalet kağıdını klozetin veya alafranga tuvaletin deliğine atmamaktır. Çünkü bunu yaptığınızda giderin açılması için daha fazla su harcamak zorunda kalacaksınız. Bunun yanında biriken tuvalet kağıtları tuvaletinizin ve kanalizasyon borularının tıkanmasına yol açabilir. Bu nedenle banyo ve tuvaletlerinizde birer çöp kovası içerisinde çöp poşetleri koyup kullandığınız tuvalet kağıtlarınızı buraya atmanız en doğrusu olacaktır. Yine el havlusu niyetine kağıt havlu kullanıyorsanız bunları da lavaboya değil çöpe atmalısınız. Tuvalet kağıdı kullanırken dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise kullanım biçimidir. Tuvalet kağıdını cildinizin yüzeyine sert bir şekilde sürmeniz cildinizin tahriş olmasına yol açabilir.

Çocuklara Tuvalet Kağıdı Kullanmayı Öğretmek

Çocuklar, anne ve babaları için her şeyden kıymetli. Onların eğitimi de bu yüzden oldukça önemli. Her ne kadar çocuklar 5-6 yaşında okul hayatına başlasalar da eğitim süreçleri çok öncesinden başlıyor. Dijital çağda, tablet ve akıllı telefonlarla büyüyen çocukların bir noktaya odaklanmasını sağlamak artık çok güç. Bu nedenle onlara bir şeyler öğretmenin yolu ancak eğitim sürecini eğlenceli kılmakla mümkün olabiliyor. Tuvalet adabı ve temizlik çocukların okul hayatına başlamadan önce ebeveynleri aracılığıyla öğrenmeleri gereken alışkanlıklar. Birçok anne ve baba çocuklarının ya tuvalete gitmek istemediklerinden ya da mobil oyunlara veya çizgi filmlere dalarak tuvalete gitmeyi unuttuklarından şikayet ediyor. Bunu aşmanın en önemli yolu çocuğu eğlenceden koparmadan tuvalete götürmek. Yani tuvalete gitmeyi ve doğru bir şekilde ihtiyacını gidermeyi bir oyun haline getirmek. Evinizdeki banyoda çocuğunuzun ayrı bir klozeti varsa bunu süsleyebilir, etrafına ilgi çekici nesneler yerleştirebilirsiniz. Böyle bir imkanınız yoksa da banyonuzun içine birtakım süsler koyabilirsiniz. Çocuğunuzu tuvalete gittiği takdirde ödüllendirebilirsiniz ve tuvalet ihtiyacını bitirdikten sonra tuvalet kağıdı kullanması için teşvik edebilirsiniz. Düz renkli tuvalet kağıtları yerine renkli ve desenli tuvalet kağıtları kullanmak bu anlamda önemli bir rol oynayacaktır. Bunun yanında çocuğun tuvalet kağıdını kendisinin koparması ve kullanması da mühim. Bunun için tuvalet kağıdı rulosunun onun ulaşabileceği bir yerde olmasında fayda var. Çocuk tuvalet kağıdını bir oyuncak haline getirebilir, gereğinden fazla kağıt koparıp israf edebilir. Ruloyu yerlerde yuvarlayabilir. Bu tip durumlarda çocuğunuza kızmayın. Bunları sessizce düzeltin, zaman geçtikçe anlayacağı bir şekilde kibarca uyarın. Zaten zamanla doğruyu öğrenecektir. Çocuk tuvalet kağıdının bir oyuncak olmadığını anlayacağı yaşa geldiğinde ise zaten tuvalet kağıdı kullanma alışkanlığını kazanmış olacaktır.

Tuvalet Kağıdı Yerine Taharet Yeterli Mi?

Toplumumuzda tuvalet kağıdı alışkanlığı geç kazanılmıştır. Bunun sebebi ise zaten temizlenmek için başka bir alternatifin bulunmasıdır: o da taharettir. Tuvaletten sonra cildi suyla temizlemek anlamına gelen taharetin temizlik ve hijyen için yeterli olup olmadığı ise tartışmalıdır. Uzmanların bu konudaki görüşü, taharetin sağlık açısından tek başına yeterli olmayabileceği yönündedir. Çünkü temiz de olsa ıslak bir şekilde çamaşırlarınızı giymek cildinizin tahriş olmasına neden olabilir. Bunun yanında kötü kokulara ve çamaşırınızda lekelere sebebiyet verebilir. Bu nedenle taharet sonrasında da tuvalet kağıdı mutlaka kullanılmalıdır. Temizlenmiş ve kurulanmış cildiniz tahriş olmayacak ve vücut hijyeniniz sağlanmış olacaktır.

Tuvalet Kağıdı Başka Hangi Amaçlarla Kullanılır?

Tuvalet kağıdı tuvalet sonrasında temizlik haricinde başka amaçlarla da kullanılabilir. Evinizde peçetenin bitmesi halinde bu amaçla kullanılabilir. Bunun yanında kağıt havlu ve el havlusu işlevi de görebilir. Bir yere işaret koymak, şerit çekmek, çocuklarla oyun oynarken evin veya anasınıfının zemininde çizgiler oluşturmak amacıyla da kullanılabilir. Uzak bir yere gidecek kırılacak eşyalarınızı korumak amacıyla kolilerin kenarlarına konulabilir. Üzerine kolonya veya dezenfektan damlatarak cep telefonunuzu, masanızı, bilgisayarınızı ve gözlüklerinizi silebilir, böylece mikrop ve virüslerin etkisinden kaçınabilirsiniz. Tuvalet kağıdı bittikten sonra rulosu da birçok amaçla kullanılabilir. Çocuklarınızla yapacağınız etkinliklerde bu rulolar çok işe yarar. Bu rulolarla kuleler, borular vb. şeyler yapılabilir.

Her Çeşit Tuvalet Kağıdı Trendyol'da

İstediğiniz markadan bütçenize uygun olan ve dilediğiniz çeşitteki tuvalet kağıdını Trendyol mağazalarında bulabilirsiniz. Trendyol'dan alışveriş yapmak için internet sitesine veya mobil uygulamasına girmelisiniz. Kullanıcı girişi yaptıktan sonra anasayfadaki menüden Süpermarket seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Daha sonra Ev Bakım&Temizlik kategorisini seçip buradaki seçenekler arasından Kağıt Ürünler'e gitmelisiniz. Kağıt Ürünler arasından ise Tuvalet Kağıdı başlığına gelerek satıştaki tuvalet kağıtlarını görebilirsiniz. Soldaki menüden aramanızı daraltabilir sizin için en uygun tuvalet kağıdını markasına, paket seçeneklerine, fiyat aralığına, satıcı ve ürün puanına göre seçebilirsiniz. Beğendiğiniz ürünün altındaki "sepete ekle" seçeneğine basıp üst köşedeki "Sepetim"e tıklayıp istediğiniz adette ürünün siparişini verebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için "Yardım" seçeneğine tıklayabilirsiniz.