"

Ölçüm Cihazları

" araması için 19979 sonuç listeleniyor
ELKA Şerit Metre 5m 25mm

ELKAŞerit Metre 5m 25mm

140 TL
Çok Al Az Öde
Sepete Git

Ölçüm Cihazları

Ölçüm Cihazları

Teknik ya da tıbbi birçok konuda oluşabilecek durumları önceden tahmin edebilmek için çeşitli ölçümlere ihtiyaç duyulur. Atılacak adımların daha doğru olması ya da sağlık problemlerinin tespit edilebilmesi için bu ölçümler net veriler ortaya koyabilen cihazlarla yapılır. Gelişen teknolojinin insan hayatını kolaylaştırıcı etkilerinden biri olarak ölçüm cihazları, hesaplamaları daha kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirir. Alan, hacim, miktar, akım gibi teknik hesaplamaları ve insan vücuduyla ilgili tıbbi ve genel ölçümleri kolay bir şekilde yapabilir. Bunlar gibi kolaylaştırıcı ürünlere ihtiyaç duyulan alanlarda ölçüm cihazları nelerdir gibi sorular da sıklıkla araştırılır. Teknolojik ve teknik gelişmeler, neredeyse her alan için özel aletleri ortaya çıkarır. Ölçüm aleti arasında günlük hayatta insanların sağlıklarını kontrol altında tutmalarını sağlayacak kadar kolay kullanıma sahip olanlar bulunur. Bunun yanında uzmanlık alanlarına hitap eden teknik ürünler de vardır. Ölçüm cihazları isimleri kimi zaman kullanım amaçlarını doğrudan ifade ederken kimi zaman da özel adlara sahip olur. Genel kullanım olarak ateş ölçer, ısı ölçer, tansiyon ölçer, rüzgar ölçer, akım ölçer gibi tamlamalarla müşterilere sunulur. Ancak kimi zaman da anemometre, kumpas, dedektör, termometre, multimetre, higrometre, datalogger, boroskop gibi özel isimlerle de anılır. Hangi alana hitap ettiği fark etmeksizin ihtiyaç duyduğunuz tüm hesaplama aletlerini uygun fiyatlarla Trendyol üzerinden edinebilirsiniz.

Sağlığınızı Kontrol Altına Alan Ölçüm Cihazı Modelleri

Sık sağlık problemi yaşayan insanlar, bedenlerindeki değişiklikleri her an kontrol altında tutma ihtiyacı hissederler. Yaşanabilecek durumları önceden fark edip önlem almak ya da tanı esnasında daha hızlı davranabilmek için tıbbi ölçüm cihazları sıklıkla kullanılan ürünler olur. Bunlar evde kullanıma uygun modellerden alanında uzman kişiler tarafından kullanılması ve analiz edilmesi gerekenlere kadar geniş bir yelpazede müşterilere sunulur. Hasta ya da sağlıklı birçok kişiye hitap eden tansiyon ölçüm cihazı çeşitleri, bu ürünler arasında fazla tercih edilenlerin başında gelir. Temel olarak koldan ve bilekten ölçüm yapan cihazlar, manuel ve dijital olarak birbirinden ayrılır. Aletler, yüksek ve düşük tansiyon değerlerini birkaç saniye içinde atardamar üzerinden ölçerek bildirir. Sağlık amaçlı fazla kullanılan ürünlerden şeker ölçüm cihazı, özellikle şeker problemi bulunan kişiler için neredeyse kurtarıcı aletlerden biridir. Alet üzerinde bulunan küçük iğne aracılığıyla alınan tam kandaki glukoz değeri, kısa zaman içinde hesaplanır. Bunlar hem evde hem de profesyonel alanlarda rahatlıkla kullanılabilecek pratik ürünler arasında yer alır. Kan şekeri ölçüm cihazı modelleri, özellikle diyabet hastalarının beslenmelerini takip etmeleri ve sağlıklarını kontrol altına alabilmeleri için yeterli veriyi sağlar. Yaş, cinsiyet ve hastalık durumuna göre belirlenen şeker düzeyinin aşılmaması ya da yaşanan rahatsızlığın sebebinin şekerle alakalı olup olmadığının bilinmesi için kullanışlı aletlerin başında gelir. Kolesterol ölçüm cihazı, kan damarları içerisinde dolaşan zararlı yağ moleküllerini kontrol altında tutmak ve geri döndürülemez sonuçlara ulaşabilecek rahatsızlıkları önlemek için iyi alternatiflerdir. Şeker aletlerinde olduğu gibi küçük bir iğneyle alınan kan örneği ardından dijital ekranda kan ve yağ değerleri belirir. Çoğu model bu değerleri belli süreler boyunca hafızasında kayıtlı tutarak hastalar için daha verimli ve net bilgiler sunar. Oksijen ölçüm cihazı seçenekleri damardan kan almaya gerek kalmadan kandaki oksijen miktarını hesaplamaya yardımcı olur. Oksimetre olarak da adlandırılan bu aletler, deri üzerinden mavi ışık teknolojisiyle damarlar içerisindeki oksijen miktarını tespit eder. Genellikle el işaret parmağına takılan bir mandal görünümünde olur. Astım makineleri arasında yer alan nefes ölçüm cihazı, hastaların tek başına ya da uzmanlar eşliğinde kolaylıkla kullanabileceği ürünlerdir. Spinometre ya da pefmetre olarak da adlandırılan aletler, astım rahatsızlığının takibi için basit kullanım sunar. Bunun gibi rahatsızlıkların takibinde kolaylık sağlayan ürünlere uygun fiyatlarla Trendyol’dan ulaşabilirsiniz.

Tedavileri Kolaylaştıran Ölçüm Cihazları Fiyatları

Tedavileri Kolaylaştıran Ölçüm Cihazları Fiyatları

Mekanik ve dijital modelleri bulunan ölçüm cihazları teknik ya da tıbbi alanda birçok işlemi daha kolay ve doğru hale getirir. Örneğin günümüzde sık kullanılan elektronik aletlerin işlemesi için mühendislik, teknikerlik gibi mesleklere kolaylık sağlayan elektrik ölçüm cihazı çeşitleri iyi alternatiflerdir. Birçok modeli bulunan bu aletler elektrik dalgalarının, frekansların, genliğin, akımın hesaplanması ve sorunların tespit edilmesi için kullanılır. Elektrik akımının kesilmesine ihtiyaç duyulmadan sorunları gidermeye izin verir. Pil ölçüm cihazı modelleri ise kontrolsüz büyük akımların aksine küçük boyutlardaki pillerin doluluk oranını tespit etmek için kullanılır. Basit çalışma prensibine sahip pil doluluk testleri, özellikle 9 Volt kalem piller için tercih edilir. Bu görünmeyen güçlerin güvenli ve doğru bir şekilde ölçümünün yanında çeşitli maddelerin kalitesini ve içeriklerini hesaplayan ürünler de bulunur. Örneğin su ölçüm cihazı modelleri hazır sular, musluk suları, havuz ve akvaryum suları, deniz suyu gibi sıvıların kalitesini ve güvenilirliğini tespit etmeye yarar. Su içinde çözünmüş mineral, anyon, katyon, ağır metaller ve organik maddelerin oranlarını kolay bir sistemle öğrenebilmeyi sağlar. Bu sayede içmek için uygun sular ayırt edilebilir. Kirlilik oranı, çevre ve insan sağlığı için oluşabilecek zararlar önceden bilinir. Boya ölçüm cihazı çeşitleri çelik, plastik, ahşap, beton ve diğer tüm zeminler üzerindeki boya tabakasının kalınlığını tespit etmek için tercih edilen faydalı ürünlerden biridir. Özellikle oto sanayi sektöründe araçların hasarlarını veya boya kalitesini belirlemek için kullanılır. Bazı projelerde ise olması gereken boya kalınlığını tespit etmek amacıyla yardım alınır. Siz de üretici firmanız, projeleriniz ya da bireysel kullanımlarınız için ölçüm aletlerine Trendyol aracılığıyla uygun fiyatlarla ulaşabilirsiniz.

Kaliteli Ölçüm Cihazları Trendyol’da

Kaliteli Ölçüm Cihazları Trendyol’da

İnsan yaşamına doğrudan ya da dolaylı dokunan her alanda küçük hesaplamaların bile önemi büyüktür. Dolayısıyla ölçüm makinesi çeşitleri güvenilirlik, sağlık ve konfor için birçok alanda kolaylaştırıcı ürünler olarak kullanılır. Hitap ettiği alana göre evde ya da profesyonel kullanıma uygun modelleri bulunur. Bu çeşitlilik içinde ölçüm cihazı nasıl kullanılır gibi sorular da sıklıkla merak edilen konulardan biridir. Her cihazın kendine özel bir çalışma prensibi bulunur. Bununla birlikte insan hayatını kolaylaştıracak şekilde tüm hesaplamalar teknolojik olarak gerçekleştir. Müşterilere yalnızca anlaşılır ve net sonuçlar ulaştırılır. Örneğin tansiyon aletleri kol atardamarı üzerine geçirilen manşetin kan basınç darbelerini algılamasıyla işler. INR ölçüm cihazı kan pıhtılaşma hızını hesaplamak için aynı kolesterol ve şeker gibi cihaz üzerindeki basit bir sistemden alınan az miktardaki kan numunesiyle çalışır. Alkol ölçüm cihazı çeşitleri sıklıkla trafik ekiplerinin başvurduğu, sürücülerin tükettiği alkol miktarını nefes yoluyla tespit etmeye yarayan makinelerdir. Bunun yanında deney tüpünü anımsatan ve 0-90 derece arası alkol seviyesini tespit edebilen genel amaçlı ürünler de bulunur. Dijital ölçüm cihazları arasında sık kullanılanlardan biri de ateş ölçüm cihazı çeşitleridir. Bunlar kulak içinden ya da vücudun herhangi bir yerinden doğrudan tespit yapabilir. Evde ve profesyonel alanlarda kullanılır. Vücut ısısının tehlike yarattığı durumlarda dijital ekranını kaplayan renklerle ve rakamlarla uyarı verir. Ölçüm cihazları fiyatları ürünün hitap ettiği alana, ürünün iç donanımına, ek özelliklerine, çalışma prensibine ve kalitesine göre belirlenir. Uzun ömürlü kullanımı ve kalitesiyle geleneksel ölçümlerin aksine karlı, hızlı, doğru sonuç vermesiyle tercih edilir. Sağlığınızı kontrol altında tutmak ya da projelerinizi daha doğru verilerle yürütmek için ölçme aletlerini Trendyol üzerinden inceleyebilirsiniz.