İlgili Kategoriler
Tip
Fiyat
Filtre Sayısı
Hacim
Model
Fonksiyon
Garanti Süresi
Basınç
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
"

Su Arıtma Cihazı

" araması için 13302 sonuç listeleniyor

Su Arıtma Cihazı Modelleri ve Fiyatları

Günümüzde su kirliliği, sanayileşme, hızlı nüfus artışı ve iklim değişikliği gibi dış etkenler sebebiyle, su arıtma cihazı kullanmak bir ihtiyaç hâline gelmiştir. Gelişen teknoloji sayesinde su arıtma cihazları verimi daha yüksek ve modern aletler olarak kullanıcıların beğenisine sunulur. Evinizde musluktan akan şebeke suları boruların kalitesi ya da tesisatın eskimesi sebebiyle kirli ve kireçli olabilir. Durum böyle olunca, temiz ve sağlıklı su elde etmek için su arıtma cihazı kullanma gerekliliği ortaya çıkar. Çeşmeden akan suyu sağlıklı bir şekilde tüketebilmeyi sağlayan bu ürünler, zaman içerisinde kullanıcıların mutfaktaki en önemli yardımcılarından biri hâline gelmiştir.

Su arıtma cihazları sayesinde, insan yaşamında hayati bir önem taşıyan besin olan su, sağlıklı ve kaliteli bir içecek olarak güvenle tüketilebilir. Bu cihazlar evlerde ve iş yerlerinde kullanılabilir. Su arıtma cihazı suyu kimyasallardan, zararlı atıklardan ve bakterilerden arındırır. Ayrıca suyun ph dengesini düzenleyerek tadını daha lezzetli bir hâle getirir. Su arıtma cihazı, filtreleri ve cihaz basıncı sayesinde kirli suyu temiz sudan ayırır. Filtrelerin amacı kirli suyun cihazın su aktarım kısmına geçiş yapmasını engelleyerek kirli su ile temiz suyu ayırmaktır. Bu sebeple su arıtma cihazının kritik parçalarından biri filtredir. Filtre kalitesi su arıtma cihazının kalitesiyle doğru orantılı olarak artış gösterir. Bu tür bir ürün satın alırken materyallerinin kalitesine dikkat etmek gerekir.

Su arıtma cihazının işlevini yerine getirmesinde su basıncının önemli bir rolü vardır. Su basıncının az olması, filtreleme işleminin düzgün bir şekilde yapılmasını aksatabilir. Su arıtma cihazı satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bunların başında cihazın kalitesi gelir. Düşük kaliteli bir su arıtma cihazı suyu çok iyi şekilde arındıramayacağı gibi, parçalarında oluşan arızalar ya da sızıntılar sebebiyle kullanıcıyı zarara sokabilir. Bu noktada cihaz pompasının basınç değeri de önem taşır. Cihazın kaliteli bir filtreye sahip olması da göz önünde bulundurulması gereken özellikler arasındadır.

Filtre ve su arıtma cihazı gibi, arıtma cihazının kapasitesi de önemlidir. Ürünün su tankı kapasitesinin günlük ihtiyacınızı karşılayabilecek büyüklükte olması gerekir. Bu nedenle ürün seçiminin, cihazdan faydalanacak kişi sayısına uygun şekilde yapılması önem taşır. Ayrıca bu cihazların taşınabilir veya sabit olarak kullanılabilen modelleri bulunur. Kullanıcılar kişisel zevklerine ve ihtiyaçlarına göre farklı modeller arasından seçim yapabilir. Böylece, örneğin dilerseniz banyo yapı malzemelerinizi su arıtma cihazı için uygun bir hâle getirerek, su arıtma cihazınızı banyonuzda da kullanabilirsiniz.

Su Arıtma Cihazı Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Su Arıtma Cihazı Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Çeşitli su arıtma cihazı modelleri mevcuttur. Su arıtma cihazı modellerini birbirinden ayıran başlıca özellikler, üründe bulunan filtre sayısı ve suyun arıtılırken kaç farklı işlemden geçtiğidir. Su arıtma cihazlarında farklılıklar olsa çoğu cihazın sahip olduğu bazı standart özellikler vardır. Örneğin ön filtreleme işleminde kullanılan filtre, mikron gözenekleri sayesinde bu ölçülere uygun boyuttaki sağlığa zararlı maddeleri sudan ayrıştırır. İkinci filtre aşamasında genellikle aktif karbon filtre kullanılır ve bu filtre sayesinde su arıtma cihazı, sudaki kimyasalları ayrıştırır. Aynı zamanda sudaki kötü kokuları da giderir.

Üçüncü aşama filtreleme işleminde ise ilk aşamaya benzer fakat daha ufak ölçüye sahip filtreleme sistemi ile yeniden sudaki sağlığa zararlı maddeler ayrıştırılır. Sayılan bu üç aşama, söz konusu cihazlardaki en temel ve standart özelliklerdir. Çoğu su arıtma cihazı 5 aşamalı su arıtma cihazı olarak satışa sunulur. Yani bu sayılan özelliklere ek olarak iki işlem daha gerçekleştirir. Dördüncü aşamada, özel üretim bir filtre sayesinde mikroskobik boyutlardaki zararlı ve istenmeyen maddeler süzülür. Şebeke suyu, tüm bu aşamalardan sonra saf bir hâl alır ve bu tat kullanıcının beğenebileceği nitelikte değildir. Bu nedenle de beşinci ve son aşamada su, son filtre yardımıyla tatlandırılır. Su arıtma cihazları genellikle beş aşamadan oluşan bir sisteme sahip olsa da daha fazla filtreleme aşamalarına sahip modeller de mevcuttur.

6 aşamalı su arıtma cihazı modellerinde bu beş aşamanın yanı sıra, suyu minerallendirme işlemi mevcuttur. Bu özellik sayesinde magnezyum ve kalsiyum gibi insan vücudunun ihtiyaç duyduğu sağlığa yararlı mineraller suya kazandırılır. Bu mineraller suyun tadını ve kıvamını bozmayacak bir ölçüdedir. Böylece suyun lezzetli tadı ve berrak hâli korunmuş olur. 7 aşamalı su arıtma cihazı ise tüm bu işlemlerin yanında daha farklı bir amaca hizmet eder. Su arıtma cihazı yedinci aşamada gerçekleştirdiği filtreleme ile su moleküllerini küçülterek, içilen suyun vücuttaki hücrelere daha kolay girmesini ve çıkmasını sağlar. Bu sayede hücrelerimiz tüketilen sudan daha iyi bir şekilde yararlanır.

8 aşamalı su arıtma cihazı ise sekizinci aşamada suyu kızılötesi ışınlardan geçirerek su moleküllerini aktive eder. Böylece tüketilen su, kan dolaşımını ve metabolizmayı tetikleyici bir role sahip olur. 12 aşamalı su arıtma cihazı ise en kapsamlı su arıtma cihazı modellerinden biridir. Bütün bu aşamalara ek olarak suya, vücut için önemli vitaminleri kazandırır. Bu sayede sindirim sistemine, saç uzamasına ve cilt güzelliğine fayda sağlar. Su arıtma cihazları işlevlerinin yanı sıra, modelleri ile de farklılık gösterir. Daire girişi su arıtma cihazı bunlardan biridir. Bu model su arıtma cihazları, evinize gelen suyu direkt olarak su saatinden başlayarak filtreler. Böylece evinizde kullandığınız şebeke suyunuz temizlenir. Pompalı su arıtma cihazı, yaşadığınız yerde su basıncı düşükse pompasız su arıtma cihazına göre daha verimli çalışır. Bunun yanında, su basıncı yeterli olan yerlerde pompa kullanımı sızıntı gibi sorunlara sebep olabilir.

Kapalı kasa su arıtma cihazı modellerinde, pompa, filtreler ve bağlantı teçhizatı gibi teknik parçalar kapalı bir kasa içindedir. Su arıtma cihazınızı kullanacağınız alana göre tezgâh üstü arıtma cihazı ya da tezgâh altı su arıtma cihazı tercih edilmelidir. Genellikle mutfaktaki alanının küçülmesini istemeyen kullanıcılar, tezgâh altı modeli tercih eder. Ev tipi su arıtma cihazının yanı sıra sanayi tipi su arıtma cihazı da mevcuttur. Bu tip cihazlar profesyonel su arıtma cihazlarıdır. Direk akışlı su arıtma cihazı modelleri, ev tipi su arıtma cihazlarından farklı olarak çok daha fazla miktarda su arıtma kapasitesine sahiptir. Bu tip cihazlar çelik gövdeli su arıtma cihazı gibi, daha çok kafeterya, pastane, çay ocağı ve benzeri işletmelerde kullanılır. Bu gibi işletmeler gün içinde müşteri sayısına da bağlı olarak çok fazla su ihtiyacı duyar ve sürekli bol miktarda su tüketimi olur. Su arıtma cihazları model çeşitliliği sayesinde hem ev hem işletmelere uygun kalıplara sahiptir. Bu modellerin yanı sıra su sebilli su arıtma cihazı modelleri de mevcuttur.

Su Arıtma Cihazı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Su Arıtma Cihazı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Su arıtma cihazı satın alırken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır. Satın alınacak su arıtma cihazının pompalı ya da pompasız olduğu çok önemli bir noktadır. Eğer yaşanılan yerde su basıncı düşükse ya da bir binanın en üst katlarından birinde ikâmet ediliyorsa, pompalı bir cihaza kullanmak daha uygun olabilir. Çünkü su basıncının düşük olması, cihazın işlevini düzgün bir şekilde yerine getirememesine sebep olur ve cihaza zarar verebilir. Buna benzer şekilde, su basıncı iyi düzeyde olan bir yerde ikâmet edilmesine karşın rağmen pompalı bir cihaz kullanılması, ürünün yüksek basınca dayanamayıp bozulmasına veya sızıntı yapmasına sebep olabilir.

Su arıtma cihazı satın alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli husus ise cihazın hacmidir. Ürünün tank hacmi kullanıcının ihtiyaçlarına göre seçilmelidir. Örneğin iki kişilik ortalama aile için 20 litre ya da daha fazla hacme sahip su arıtma cihazı fazla olup, sizi maddi zarara sokabilir. Bu sebeple su arıtma cihazınızı satın alırken tank hacminin ihtiyaçlarınıza uygun olup olmadığına dikkat edebilirsiniz. İhtiyaçlarınızı karşılayacak hacim ölçüleri ve yaşadığınız yere uygun basınç değerlerine sahip bir su arıtma cihazı satın almanız sizin maddi zarardan koruyacağı için faydalı olacaktır. Bu gibi hususlar alınacak markaya karar verildikten sonra ilk olarak araştırılması gereken önemli noktalardır.

Kullanım Yerine Göre Su Arıtma Cihazı Model Seçenekleri Nelerdir?

Kullanım Yerine Göre Su Arıtma Cihazı Model Seçenekleri Nelerdir?

Su arıtma cihazı bol çeşide sahip olması nedeniyle, satın alınmadan önce iyice araştırılması gereken ürünlerdir. İhtiyacınıza en uygun su arıtma cihazını seçebilmek için marka araştırmasının yanı sıra, ürün özelliklerini de göz önünde bulundurmanız gerekir. Örneğin üç ya da dört kişilik bir aile için direkt akışlı bir cihaz tercih edilmemelidir. Çünkü bu tür cihazlar kantin ya da kafeterya tarzı işletmelerin kullanımına uygun olacak şekilde tasarlanmıştır. Ev kullanımı için standart beş ya da daha fazla aşamalı bir su arıtma cihazı uygundur. Evinize alacağınız arıtma cihazının ihtiyaçlarınızı karşılayabilmesi açısından, mineral eklemeli bir mi yoksa sadece suyu arındırıp lezzetlendiren bir model mi satın almanız gerektiğini düşünebilirsiniz. Mineral filtreli su arıtma cihazı özellikle ailesinde yaşlı bireyler bulunan ya da çocuk sahibi olan kullanıcılar tarafından, sağlığı destekleyici özelliği sebebiyle tercih edilir.

Lezzet filtresiz su arıtma cihazı da tüketicilerin önemli bir kısmı tarafından tercih edilmektedir. Evinizin tasarımına ve mutfak tezgâhı ölçülerine uygun olarak tezgâh altı veya üstü cihazlardan hangisinin ihtiyaçlarınızı karşılayacağına karar vermeniz gerekir. Daha ufak tasarımı olan mutfak tezgâhlarında tezgâh altı model tercih edilir. Buna ek olarak, yaşadığınız yerdeki şebeke suyunun basıncına uygun olarak motorlu su arıtma cihazı almanız gerekebilir. Eğer basınç düşükse pompalı yani motorlu su arıtma cihazı ihtiyacınız var demektir. Motorsuz bir ürün satın almanız hâlinde, su basıncı düşük olacağından arıtma cihazınız düzgün çalışmayabilir ya da bozulabilir. Su basıncı normal seviyede olan tüketiciler ise pompalı su arıtma cihazı tercih etmemelidir. Çünkü fazla su basıncı yüzünden cihazınızın bozulma ihtimalinin yanı sıra, cihazınız mutfağınıza su sızdırabilir.

Diğer su arıtma cihazlarına göre kullanım kolaylığı daha yüksek olduğundan dijital su arıtma cihazı edinmeniz de sizin için faydalı olabilir. Dijital göstergesi sayesinde su arıtma cihazınızın verilerini direkt olarak görebilirsiniz. Eğer bolca seyahat eden biriyseniz portatif su arıtma cihazı fiyatları ile sizin için doğru seçim olabilir. Portatif cihazlar mini su arıtma cihazı kalıplarına benzerdir ve bu sayede musluğunuzdan sökerek istediğiniz gibi yanınızda taşıyabilirsiniz. Portatif modeller ve musluk tipi modellerin yanı sıra sürahiye özel su arıtma cihazları da mevcuttur. Direkt olarak şebeke suyunu filtreleme aşamalarından geçiren ürünlere kıyasla daha basit işlevlere sahip olan sürahi su arıtma cihazları, tam olarak bu özellikleri nedeniyle tercih edilir. Sürahi şeklinde tasarlanan bu cihazlar, gün içerisinde suyunuzun daima tertemiz ve tüketime hazır hâlde olmasını sağlar. Kolayca çıkartılıp takılabilen filtreleri sayesinde kolay temizlik imkânı sunan bu su arıtma cihazı modelleri, kullanıcılar tarafından oldukça beğenilir.

Musluk Tipi Su Arıtma Cihazlarının Dayanıklılığı Nasıldır?

Musluk Tipi Su Arıtma Cihazlarının Dayanıklılığı Nasıldır?

Musluk tipi su arıtma cihazı, kullanımı kolay bir alet olup kasaya sahip su arıtma cihazlarına kıyasla çok daha az yer kaplar. Bu cihazlar kurulumunda tesisat döşemesi gibi işlemler gerektirmez. Musluğa takılan su arıtma cihazı, sahip olduğu takılabilir aparatı sayesinde şebeke suyunu arıtarak size temiz su tüketim imkânı sağlar. Tasarımı çoğu mutfak düzenine uygun olan musluk tipi cihaz, su arıtma cihazları arasında kullanımı en sorunsuz ve kurulumu en kolay cihazlardan biridir. Musluk tipi su arıtma cihazınızın filtresi uzun ömürlü kullanım için tasarlanmıştır. Filtre kullanım limitine ulaştığında yeni bir filtre satın alarak değiştirebilirsiniz. Filtre değişimi sayesinde musluk tipi su arıtma cihazı daima ilk günkü kalitesinde kullanılabilir.

Filtre ve Aşama Çeşitlerine Göre Arıtma Cihazı Su Kalitesi Nasıl Değişir?

Filtre ve Aşama Çeşitlerine Göre Arıtma Cihazı Su Kalitesi Nasıl Değişir?

Su arıtma cihazlarında filtreleme işlemi çok önemlidir. Tüketilecek olan suyun kalitesini bu filtreleme işlemleri belirler. Çoğu su arıtma cihazı beş filtreleme yöntemi kullanmaktadır. Bunlar tüketici sağlığını gözeten temel filtreleme işlemleridir. Beş filtreleme yöntemi ile sudaki istenmeyen maddelerin tamamının arındırılmasının yanı sıra, su tatlandırılarak lezzeti arttırılır. 12 aşamaya kadar çıkan modellerde ise beşinci tatlandırma işlemi sonrası, suya mineral kazandırma, vitamin ekleme gibi işlemler yapılır ve böylece suyun besin değerleri zenginleştirilir. Üstün kaliteli su arıtma cihazları beş aşama ve yukarısına sahiptir.

Suyun kalitesini direkt olarak etkileyen başka modeller ise iyonize su arıtma cihazları ve alkali iyonize su arıtma cihazı modelleridir. Bu modeller suyu sağlığa çok daha faydalı bir hâle getirerek sağlığınıza katkı sağlar. Alkali su arıtma cihazı suyu gerekli şekilde minerallendirerek böbreklerimizin işlevini sağlıklı bir şekilde yerine getirmesine destek olur. Ayrıca suyu, vücudu toksinlerden arındırıcı bir hâle getirir. Filtreleme aşamalarının sayısı arttıkça su arıtma cihazınız, suyu tüketiminiz için daha da kaliteli bir hâle getirmiş olur. Temel filtreleme yöntemlerinin yanı sıra, alkali ya da iyonize gibi filtreleme yöntemleri de sağlık açısından önemlidir. Hayatta kalmamız açısından kritik önem taşıyan ve her gün tüketmemiz gereken su, en kaliteli hâlini bu gibi işlemlerden geçtikten sonra alır. Suya tekrar mineral kazandırma işlemi de özellikle yaşlıların sağlığı ve çocuk gelişimi için önemlidir. Buna ek olarak, su arıtma cihazınızın yapacağı bu işlemler cildinize ve saçlarınıza da fayda sağlar.

Su Arıtma Cihazı Modellerinin Fiyatları Nasıldır?

Su Arıtma Cihazı Modellerinin Fiyatları Nasıldır?

Su arıtma cihazı satın alırken kendini kalitesiyle kanıtlamış ve ürünlerinin kalite standartlarına uygun bir şekilde üretildiğinden emin olunan markaları seçmekte yarar vardır. Su arıtma cihazı fiyatları marka ve ürün kalitesine göre değişiklik gösterir. Ayrıca su hacmi, filtre sayısı ve pompasına göre de fiyatlar değişiklik göstermektedir. Tezgâh altı su arıtma cihazı fiyatları ve tezgâh üstü su arıtma cihazı fiyatları genellikle benzer özelliklere sahip ürünler olduğundan, aşama sayısı ve marka etkenleri dışında benzer ekonomik bütçelere hitap eder. Pompalı su arıtma cihazı fiyatları pompasız cihazlardan farklı ücret kategorisindedir, fakat çeşit bolluğu iki kategoride de mevcuttur. Bu sayede ihtiyacınıza göre pompalı ya da pompasız ve bütçenize uygun su arıtma cihazlarını kolaylıkla bulabilirsiniz. Pompalı cihazlar ayrıca elektrikli su arıtma cihazıdır, bu sebeple evinizde elektrik de harcayacaktır. Bu gibi sebeplerden ötürü su arıtma cihazı satın alırken, ürünün özelliklerinin ve markasının yanı sıra harcayacağı enerji miktarını da göz önünde bulundurarak tercih yapmalısınız. Su arıtma cihazları tüketiciye sunduğu bol marka ve bol ürün modeli ile her bütçeye uygun olarak mevcuttur. İhtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun bir su arıtma cihazı bulmanız bu sebeple kolay olacaktır.

Su Arıtma Cihazı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Su arıtma cihazı seçimi sırasında dikkat edilmesi gereken özelliklerden biri; cihazın kaç filtreye sahip olduğudur. Filtre, gelen çeşme suyunun temizlenmesini sağlayan ana yapıdır. Filtrenin etkili bir şekilde çalışması, suyun temizliği açısından hayati öneme sahiptir. Çoklu filtreye sahip olan modeller, suyu etkili bir şekilde zararlı ve toksik maddelerden arındırarak içilebilir hale getirir. Cihaz seçimi sırasında dikkat edilmesi gereken bir diğer özellik de üründe kullanılan su tankının yapısıdır. Tankin çelik gibi kaliteli bir metal içerik ile kaplı olması, kullanım sırasında içinizin rahat etmesini sağlar. Aynı zamanda büyük kapasiteli tanklar ile pratik kullanım da elde edebilirsiniz.

Su Arıtma Cihazı Kaç Litre Su Kullanılır?

Su arıtma cihazları, farklı tank kapasitelerine sahiptir. Tank kapasitesine göre kullanılan su miktarı da değişir. Su içerisinde bulunan zararlı maddelerden kurtulmaya çalışırken başta cihaza gelen suyun bir miktarı atık kabul edilir. Atık su; içerisinde zararlı maddeler bulunan ve içmeye uygun olmayan bir yapıya sahiptir. Cihazlar, genelde başta aldıkları suyun 3’te 1’ini atık olarak bırakır. Sizin ve sevdiklerinizin sağlığını olumsuz etkileyebilecek 3’te 1’lik kısmın atılması uzun vadede yararınıza olur. Temel matematiğe ve ortalama bir cihaza bakıldığı zaman 2 litre temiz su elde edebilmek için yaklaşık olarak 3 litre su tüketilir.

Su Arıtma Cihazı Pompalı mı Pompasız mı?

Pompalı ya da pompasız cihaz seçimi yaparken göz önünde bulundurulması gereken ilk şey; yaşanılan binanın su tesisatının nasıl olduğudur. Su tesisatında çeşitli sorunlar veya zorlanmalar yaşanıyorsa pompalı modelleri tercih etmek mantıklı olabilir. Pompa, suyun yukarı taşınmasını kolaylaştırarak suyun akışının kesintisiz ve düzenli olmasını sağlar. Pompasız olan modeller ise pratik bir şekilde çalışır. Pompalı ya da pompasız model seçiminde asıl nokta yaşanılan binanın tesisatıdır. Cihaz seçmeden önce tesisatın yapısı ve projesi hakkında bilgi edinmeniz gerekir. Uygun su arıtma cihazına karar verdiğiniz zaman temiz suyun keyfini çıkarabilirsiniz.