İlgili Kategoriler
Marka
Materyal
Fiyat
Model
Yükseklik
Ampül Başlık Sayısı
Duy Tipi
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Abajur

" araması için 23643 sonuç listeleniyor

Şık ve Zarif Abajur Modelleri

Abajurlar, ev dekorasyonunun vazgeçilmez ürünlerinden biridir. Birbirinden farklı tasarımları ile istenilen ortamın havasını değiştirmek için mükemmel ürünlerdir. Çocuk odası abajur modelleri, odanın tasarımını baştan sona değiştirecek özelliklere sahiptir. Çocuk abajur modelleri arasından dilediğinizi seçerek, yavrunuzun odasına şık ve sevimli bir dokunuş yapabilirsiniz. Ayrıca, bebek odası abajur modelleri de ailenin yeni üyesinin benzersiz bir odaya sahip olmasına katkı sağlar.

Abajur modelleri, boyutlarına göre farklılık gösterir. Uzun abajur ve küçük abajur modelleri arasından odanıza en uygun olanı seçebilirsiniz. Ayrıca 3 ayaklı abajur modelleri de bulunduğu ortam içerisinde mükemmel bir görünüm oluşturur. Seçenekler arasındaki farklı renkler de benzersiz bir görünüm sağlayabilir. Siyah abajur her dekorasyona kolaylıkla uyum sağlayabilecek seçeneklerden biridir. Gold abajur ve pembe abajur ise daha iddialı seçimler yapmayı seven kullanıcılar için özel olarak üretilen modeller arasındadır. Yeşil abajur ise retro severler için uygun bir tercih olabilir.

Gece lambası abajur modelleri, üzerlerindeki farklı malzemelere göre de çeşitlenebilir. Makrome abajur, otantik görünümden hoşlananlar için idealdir. Hasır abajur ise yazlık evlerde kullanıldığında sade ve ferah bir görünüm yaratır. Cam abajur modelleri ise farklı tasarımlarda ve özelliklerde imal edilir. Ayrıca, farklılıktan hoşlananlar için tüylü abajur seçenekleri de bulunur. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte üretilmeye başlanan kablosuz abajur modelleri de oldukça ilgi gören ürünler arasında yer alır.

Ev ve Ofis Dekorasyonunun Vazgeçilmezi: Abajur

Ev ve Ofis Dekorasyonunun Vazgeçilmezi: Abajur

Aydınlatma, iç mekan planlamasında en önemli tasarım unsurlarından biridir. Yanlış aydınlatma seçimi mekan kalitesini bozabilirken, doğru aydınlatma tasarımı ortamı olduğundan çok daha büyük ve ferah bir hale getirebilir. Hem göz sağlığı, hem de psikolojik sağlık için önem arz eden aydınlatma ürünleri, mekansal kaliteyi ve konforu da yükseltir. Son birkaç yüzyıldır abajurlar, her kültürde ve stilde kendine yer bulan ve zevkle kullanılan aydınlatma ürünleridir. Işığın doğrudan göze gelmesini engelleyerek bölgesel aydınlatma sağlarlar. Zengin materyal, renk, desen, doku ve form çeşitliliğiyle yaşam alanlarınıza sihirli bir dokunuş olurlar.

Fransızca abat-jour sözcüğünden devşirilmiş olan abajur, kısmak anlamındaki abattre ile gün manasındaki jour kelimelerinin birleşimiyle oluşur ve ”ışık kısar” ya da “lamba siperi” anlamlarını taşır. Abajur deyimi başlarda yalnız ışığı belirli bir yere toplama, direkt göze vurmasını önleme amaçlı başlıklar için kullanılırken, günümüzde tüm armatürün adı olmuştur. Lambanın abajurla giydirilmesi fikri, 17. yüzyıl Avrupa kültürüne uzanır. Önce opak ve yarı saydam modelleri ile kullanımı yaygınlaşan abajurlar, sonraları ahşap, metal, plastik, kumaş, hatta el örgüsü modelleriyle kapalı ve yarı açık mekanların vazgeçilmezi olmuştur. 1900’lü yıllarda bakır abajurlar tavan askısı olarak kullanılırken, 1930’lu yıllarda dairesel lambaları saran koni biçimli abajurlara dönüşmüş, 1950’lere gelindiğinde ise silindir şekliyle evlerde yerini almıştır.

Günümüz yaşam alanlarında aydınlatma ihtiyacı farklı fonksiyon, form ve materyallere sahip armatürlerce karşılanır. Aydınlatma mühendisleri armatürleri, kullanım şekline ve yarattığı etkiye göre ortam, vurgu ve görev aydınlatmaları olarak andıkları üç başlık altında değerlendirirler. Mekanın genelinde tavan, duvar ve zemini eşit olarak aydınlatan avizeler, kartonpiyer içindeki gizli ışık bantları, tavanda dağıtılmış spotlar ortam aydınlatmalarıdır. Vurgu aydınlatma görevini, mekanda bir tablo ya da heykelin üzerine direkt ışık sağlayan aplik ve spotlar üstlenir. Abajur, lambader ve masa lambalarından oluşan aydınlatma grubu da görev aydınlatmaları olarak adlandırılır. Bunlar mekanın sınırlı bir alanını aydınlatarak ortam aydınlatmasına katkı sağlar.

Işıkla Gölgelerin Dansına Şahitlik Eden Stiller Nelerdir?

Işıkla Gölgelerin Dansına Şahitlik Eden Stiller Nelerdir?

İçinde bulunduğumuz coğrafya ve kültür, yüzyıllar içinde hem Anadolu’dan, hem Orta Doğu’dan, hem de özellikle son birkaç yüzyıldır Avrupa’dan etkiler aldığından, güncel dekorasyon anlayışımız da çoğu zaman buna paralel olarak eklektik bir atmosfer taşır. İç mimaride Anadolu sanatının etkilerine, Selçuklu ve Osmanlı motiflerine ağırlıklı olarak döşemelik kumaşlarda, perdelerde, mobilyalarda, aydınlatma tasarımlarında ve aksesuarlarda rastlanır.

Osmanlı motifli eskitme abajurlar ve otantik mozaik lambalar bu esintinin en ilgi çeken tasarımlarını klasik severlerle buluşturur. Bunun yanında modern döşenmiş bir mekanda doğru kullanılan klasik otantik bir abajur, mobilyalarla yarattığı tezatla makansal zenginliği ve derinliği arttırabilmektedir. Klasik stilde en önemli yerlerden birine sahip Fransız tarzı abajurlarda zarif çizgiler, ince detaylar, yerinde kullanılmış ahşap oymalar, özel işlenmiş goblen kumaşlar göze çarpar.

Klasik stilde önemli bir ağırlığı olan İngiliz tarzında, ortamda biraz daha loş, direkt aydınlık yerine, abajur ve lambader gibi bölgesel aydınlatmaların ağırlıklı olduğu bir durumun hakimiyeti sürer. Maun, ceviz gibi koyu renk cilalı ahşap bir ayaklı abajur, genişçe bir kütüphanenin önündeki berjer koltuk ve sehpaya arkadaşlık eder. Fransa'nın güney sahillerine inildiğinde, daha çok kır ya da yazlık evlerde etkili olan Provansiyel ya da Country tarzı etkili olur.

Akdeniz stili taş evler, desenli karolar, eskitme boyalı yöresel usta işi mobilyalar, keten dokulu döşemeler, desenli yastıklar, çiçekli perdeler, duvar kağıtları tasarıma hakimken abajurlar da bu meltemden nasibini alır. Koltuk döşemeleriyle uyumlu, floral desenli keten kumaş başlıklılarla birlikte porselen abajur modellerinin bir kısmı bugünün Country tarzı döşenmiş evlerine de naif, yumuşak bir hava katar.

Klasik stilin bir diğer parçası Art Nuvo stil abajurlar renkli, zarif, bitkisel desenli başlıklarla, Art Deco stil geometrik desenli başlıklar da klasik ve retro ürünlerle kombinlenerek mekanlarda yerini alır. Bunların yanı sıra geçmişten aldığı ilhamla bugünün malzeme ve teknolojisini buluşturan retro stil abajurlar, hem modern, hem de klasik mobilyalarla zevkle kullanılır.

Son yıllarda gelişen teknolojiye rağmen estetik ve tasarım anlayışındaki geçmişe öykünme, Edison stili olarak anılan ampullerle retro çizgileri tamamlar. Ayrıca diğerleri kadar yaygınlaşmasa da endüstriyel tarz abajurlar da özellikle loft tipi dairelerde rafine, sade, metal detaylarıyla odak merkezi olur.

Yalın, belirgin net çizgiler taşıyan modern abajur modelleri, tasarımlarıyla modernizmin karmaşıklıktan uzak dingin ruhunu formlarında taşır. Düz renkler, sade tasarımlar, hafif görünümlü parçalarla oluşturulan bu armatürler, duru bir düzeni temsil eder. Klasik modellerde görülen kıvrımlar, oymalar, modern abajur tasarımında yerini keskin ve düz geometrik şekillere, küresel ve kübik formlara bırakır. Parlak metaller mat pirinç ya da soft gold metallere, gümüş varaklar mat bitişlere dönüşür. Doğal materyallerle üretilmiş hasır, keten abajur başlığı ve renkli,mat cam detaylarına, asimetrik organik formlar eşlik eder.

Dekorasyonda rengarenk olmak yerine monokrom, yani siyah, beyaz ve grinin tonlarını tercih edenleri mutlu edecek modeller de hatırı sayılır çeşitlilikte üretilmektedir. Bu tarz bir yerleşimde abajur başlıklarının duvar tonlarında seçilmesiyle yakalanan ahenk yaygın bir tercihtir. Örneğin açık gri bir duvarın yakınında kullanacağınız antrasit ya da gri abajur ortamla bütünlük kazanarak stilin tezahürünü güçlendirir.

Eşsiz Detaylarıyla Trendler Ötesi Zamansız Tasarımlar Hangileridir?

Eşsiz Detaylarıyla Trendler Ötesi Zamansız Tasarımlar Hangileridir?

Ev dekorasyonunda perde seçiminiz gün içinde alacağınız doğal ışığı, aydınlatma seçimi ise geceleri ve kış günlerindeki karanlık ortamı aydınlatmayı kontrol eder. Yaşam alanlarınızı tasarlarken evde hakim renk ve malzemeleri belirler, mobilya, halı, perde seçimlerini tamamladıktan sonra armatür seçimine geçersiniz. Avize, abajur, lambader ve aplik seçimleriyle hem sağlıklı, yeterli ve dengeli bir aydınlık sağlarken, aynı zamanda özenle düşünüp planladığınız dekorasyon anlayışınızı vurgularsınız.

Abajur seçimindeki hassasiyetiniz, yaşadığınız mekanların genel dekoratif atmosferini ışık-gölge oyunlarının yaratacağı üç boyutlu derinlik etkisiyle güçlendirir. Abajurun renk, form, ampul seçimi, oda içinde alacağı konum, ayak boyu, şapka çapı gibi parametreleri, odalarınızın genel karakterine göre şekillenir.

Abajur kararı verirken odaları tek tek düşünüp değerlendirmek seçim yapmayı kolaylaştırır. Kullanılacağı odanın boyutu, dekorasyon tarzı, hakim renk, yardımcı tonlar, aydınlatma şiddeti ihtiyacı detaylıca düşünülmelidir. Abajurun kullanım amacı ve yaratmak istediğiniz etki de seçim kararlarını etkiler. Örneğin ders çalışmak ya da kitap okumak için daha güçlü bir aydınlığa ihtiyaç duyulurken, dinlenme köşesinde yalnızca loş bir ışık yeterli gelebilir. Yalnızca odayla uyumlu bir avize kullanmak yerine, aykırı bir tasarımla tüm dikkatleri üstüne çeken bir abajur eklemek, onu bir odak merkezi obje olarak kullanmak mümkündür. Ayak ve şapka boyutlarına kararı verirken odanın boyutu ve avize, aplik ya da spot gibi diğer ışık kaynaklarıyla ilişkisi gözden geçirilirse yerinde olur.

Salon için abajur seçerken, öncelikle alanı ve genel dekorasyon stili göz önünde bulundurulur. Salon ayaklı abajur modelleri ile donatılabileceği gibi, yeriniz uygun ve alanınız müsait ise büyüklü küçüklü birkaç modeli bir araya getireceğiniz bir abajur seti ile de zenginleştirilebilir. Mevcut mobilyalar, perdeler, duvar rengi varsa duvar kağıdı deseni salon abajur modelleri seçiminde göz önünde bulundurulur.

Uygun modelleri aksesuar kombinasyonlarıyla da desteklediğinizde yaşadığınız mekanı stilinizle gerçek anlamda kişiselleştirmiş olursunuz. Yatak odaları abajurun sakin ve loş ışığıyla en çok tercih edildiği mekanlardır. Yatak başlarında tercih edeceğiniz bir abajur takımı komodin üstlerinin de en güzel aksesuarıdır. Şifonyer üstünde de kullanabileceğiniz yatak odası abajur modelleri dimmer opsiyonuyla da ışığı kademeli bir şekilde komuta etmenize yardımcı olur. Dinginlik, sakinlik ve sükunetin hakim olduğu bu özel mekanda en çok tercih edilenlerden biri de kumaş, dantel ya da örme beyaz abajur alternatifleri olmaktadır.

Çocuk ve Gençler İçin Abajur Çeşitleri Nelerdir?

Çocuk ve Gençler İçin Abajur Çeşitleri Nelerdir?

Çocuklar için yatak odası abajur tercihleri, daha çok çiçek, hayvan figürlü, çizgi film ya da oyun kahramanlarının resimlerini taşıyan renkli modellerdir. Bunların yanı sıra farklı renk ve motifler taşıyan dekoratif mini abajur modelleri de çocukların odalarında en sevdiği aksesuarlardan olmaktadır. Miniklerin başucuna konduracağınız sevimli karakterler taşıyan bir abajur gece lambası görevi görür, huzurlu bir uyku ortamı sağlayarak, gece uyanmalarındaki tedirginliği ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

Gençleri odalarında özel baskılı, renkli, desenli neşeli seçenekler ile mutlu etmek mümkün olabilirken, hiç düğme aramadan yalnızca abajurun şapkasına dokunmasıyla açılıp kapanabilen dokunmatik abajur modelleri de favorileri olmaya adaydır. Tüm bunların yanında ilk izlenimin önemine inananlardansanız, antrenizde kapının hemen karşısındaki duvarda ayna – konsol takımının üzerinde sağlı sollu konumlandıracağınız 2’li abajur ile yarattığınız inanılmaz etki sizi bile şaşırtabilir.

Kaliteli Malzemeleri Kusursuz İşçilikle Harmanlayan Zengin Abajur Çeşitleri Nelerdir?

Kaliteli Malzemeleri Kusursuz İşçilikle Harmanlayan Zengin Abajur Çeşitleri Nelerdir?

Çalışma alanlarında en önemli seçimlerden biri kuşkusuz abajur ve masa lambasıdır. Bazen uzun saatler boyunca evrakların ya da bilgisayar ekranının başında oturulan bu alanların aydınlatma kalitesi, hem göz sağlığı hem de çalışma verimi açısından oldukça önem arz eder. Büyük bir çalışma odasına sahipseniz ya da bol ışığa ihtiyaç duyuyorsanız abajur lambader seti tüm gücüyle imdadınıza yetişir. Klasik dekorasyona sahip çalışma masalarında banker modeli uzun yıllardır popülerliğini korurken, modern çizgilerdeki mekanlarda yalın çizgilere sahip sade tripod modeller ilginizi çekebilir. Bir vazo taze çiçekle ya da uygun heykellerle bir arada kullanılan bir abajur, odanızın rakipsiz cazibe merkezi olur.

Ofis ve iş yerlerinde abajur ihtiyacı yapılan işe, mekanın büyüklüğüne ve genel dekoratif çizgisine göre şekillenir. Ayaklı abajur modelleri ofislerde de göz doldurur. Stiliniz ne olursa olsun gelişen teknolojinin eseri ileri düzey seçimler profesyonel görünüm için ayrıcalık sağlar. Duvar rengi ve doğru ışık kombinasyonunun yardımıyla motive edici ortamlar yaratmak mümkündür. Açık çalışma düzenli, büyük alanlı ofislerde duvar yakınında kullanılan bir büyük abajur hem yaydığı ışık hem de cüssesiyle iddianızı yansıtırken, çalışma masaları üzerine konan dekoratif çalışma lambalarına da destek olur. Ayrıca kafe, restoran gibi yemek yenen mekanlarda, masalarda, banko, konsol üstlerinde, duvar nişlerinde kullanılan çarpıcı abajur modelleri ile işletmelerin mekansal kalitesi üst seviyelere çıkarılabilmektedir.

Birbirinden farklı yüzlerce çeşidi üretilen abajur lamba, farklı malzemelerin avantajlarını kullanır. Seramik abajurlar, yaratıcılık ve el becerisi eseri ürünlerden oluşan koleksiyonlar sunar. Tamamı ya da bir bölümü seramik olanlar, doğal malzemesi ve eşsiz tasarımları sayesinde, aydınlatma fonksiyonunu kullanmadığınız zamanlarda bile biblo ya da heykel duruşuyla kullanıldığı mekanları doldurur. Killi malzemesine elle veya kalıplara dökülerek şekil verilen ve çok yüksek ısıda pişirilerek elde edilen bu ürünler, hem modern hem de klasik anlayışa sahip modeller barındırır.

Seramiğin çok daha ince ve kaliteli varyasyonu olan porselen abajur yapımında da kullanılıp zarif ve kusursuz modeller sunar. Ahşap abajur, her stilde kendine yer bulan armatürler arasında en yaygını olup, zamana meydan okumaktadır. Daha çok abajur ayağı malzemesi olarak tercih edilen ahşap; doğal, uzun ömürlü, dayanıklı, sıcak ve şık duruşlu bir malzemedir. Kolayca şekil alabildiğinden özgür tasarımlara da sahip olan ahşap abajur modelleri, her dönem trend ürünler arasında haklı yerini korur.

Taşlı abajurlarsa başlığından sarkan taşlar ve ayağı taştan olan modellerden oluşur. Klasik modellerde bol kristal taşlı başlıklar tercih edilebilirken, modern çizgilerdeki bir abajur şapkası için birkaç taşla hareketlendirilen sade modelleri de görmek mümkündür. Cam, metal ve kumaş yüzeylerle birlikte kullanılan taşlar, ışık yansımalarıyla epey dikkat çeker. Tüm bu materyallerin gövde detayında kullanıldığı kumaş abajur başlıkları ise volanlı pileli avangart dikimlilerden düz ketenlere, el örgüsünden renkli dantellere varan geniş bir yelpazede üretilir.

Dekorasyonda 4. Boyut: Işık

Dekorasyonda 4. Boyut: Işık

Dikkatle seçilip, zevkle satın alınan abajurların kullanımında gösterilen özen, ürünlerin ömrünü uzatmaktadır. Abajur temizliği malzeme ve tasarıma göre değişiklik göstermekle birlikte hepsi için önemli olan detay, temizlik eylemi öncesi gerekli tedbirleri alıp, armatürü fişten çıkartmaktır. Farklı malzemelerden üretilmiş bir model ise şapka ve gövdenin temizlik yöntemi ayrı ayrı olabilir. Seramik, porselen ve ahşap yüzeyler için nemli bir bezle tozunu almak yeterli olurken, cam modellerde iz kalmaması için dikkatli bir kurulamaya ihtiyaç duyulabilir. Kumaş modellerde de yine nemli bir bez ya da elektrik süpürgesinin aksesuar başlığı vasıtasıyla tozunu çekmek yeterlidir. Özellikle başta kaplamalı ve vernikli modeller olmak üzere abajurların hiçbir modelinde kimyasal temizleyiciler önerilmez.

Tüm modeller için kuru temizlikte toz veya yumuşak kıllı bir kumaş fırçası kullanmak zararsız bir yöntemdir. Islak temizlik tercih edildiğinde abajur aydınlatma elektrik güç kaynağı kesilerek güvenli hale getirilip, sonrasında abajur şapkası çıkartılıp fazlaca bastırmadan silinmesi uygun görülür. Abajur lamba kullanımında, şapka formunun ışık kaynağı ampuller ile olan ilişkisi önemlidir. Tasarımcılar ampul büyüklüğü kararında, ampulle abajur başlığı arasında 5-10 cm arası bir boşluk olmasına dikkat etmenizi önerirler. Şapka ile ampul arasında kalan mesafe uzunsa, ampul az ışık verir. Çok yakın olan ampül de arzu edilmeyen gölgeler oluşturur ve zamanla şapkaya zarar verebilmektedir. Tasarımları farklılık gösteren yüzlerce çeşit içinde, duy nitelikleri ve ampul ihtiyaçları da buna paralel olarak değişkenlik gösterebildiğinden, satın alımdan önce firmaların beyan ettiği teknik özellikleri dikkatle incelemek yerinde olur.

Modern teknolojinin sunduğu LED teknolojisi sayesinde ampuller, ekonomik sarfiyatlı, farklı dizayn ve boyutlu alternatifler sunmaktadır. Akıllı ev teknolojisinin aydınlatmada yaygınlaşmasıyla birlikte artık cep telefonunuzla istediğiniz odadaki aydınlatmanın rengini ve şiddetini ayarlamak mümkündür. Hayatı kolaylaştıran ve gün geçtikçe bir yenisi eklenen bu son teknolojik ürünler, hem bazı aydınlatma firmaları, hem de teknoloji şirketleri tarafından piyasaya sunulmaktadır. Dolayısıyla akıllı aydınlatma tasarımları da geleceğe yönelik trendler arasında yerini almıştır. Teknolojik gelişmeler, farklı materyaller, değişken formlar, kısacası tasarımlardaki çeşitlilik abajur fiyatları arasındaki farklılığın nedenlerindendir.

Yeni bir eve taşınmak ya da sadece küçük değişikliklerle büyük farklar yaratmak niyetindeyseniz, odalarınıza alacağınız birkaç abajurun getireceği ambiyanstan yararlanabilirsiniz. Böylelikle yaşam alanlarınızı yalnızca sağlıklı aydınlatmakla kalmaz, aynı zamanda tarzınızı yansıtan en özel tasarımlı dekoratif objelerle de donatmış olursunuz. Hayatınızı güzelleştirmek ve yaşam alanlarınıza değer katmak için zengin ürün gamında hemen her tarza, zevke ve bütçeye uygun bir modeli bulunan birbirinden fonksiyonel, şık tasarımlı abajurları keşfe çıkın. En kaliteli malzemelerden, göz alıcı detaylar, zengin model çeşitliliğiyle sunulan bu şık abajurlardan biri ya da birkaçı Trendyol garantisi, fiyat avantajları ve ayrıcalıklarıyla hemen sizin olsun.

Abajur Nedir?

Abajur modelleri; mevcut ışığın belirli bir noktaya toplanmasına yardımcı olan objelerdir. Ayaklı yapıları ile yerde ya da masa üzerinde farklı şekillerde konumlanabilir özelliğe sahiptir. Kimi çeşitlerde geleneksel ahşap materyal kullanılırken bazı tasarımlarda kaliteli ve modern metal malzeme tercih edilir. Ürünlerin tarzlarına göre boyutları da değişiklik gösterebilir. Abajur modelleri sayesinde geceleri kitap okuma keyfinize de kesintisiz bir şekilde devam edebilirsiniz. Uzun ayaklı modeller, salonlar için tercih edilerek iyi bir dekorasyon fikri oluşturulabilir. Her abajur modelinin uygun olduğu ampul ve duy türü farklılık gösterebilir. Bu modellerin tüm iç mekanlarda geniş kapsamlı kullanım seçeneği mevcuttur. Bazı çeşitler tek renge sahipken bazıları ise farklı ton ve desenlerde dizayn edilir. Birbirinden farklı tasarımlar ile ortamlara şık görünüm kazandırabilirsiniz.

Abajur Ne İşe Yarar?

Abajurlar, bulunduğu ortamı dengeli bir şekilde aydınlatma görevi görür. Bu modeller, ışık kaynağını belirli bir noktaya toplaması ile bilinen ürünlerdir. Aynı zamanda özgün ve modern tasarımları ile de iç mekanlar için son derece kaliteli bir dekorasyon seçeneğidir. Farklı şekil ve formları ile yerleştirildikleri bölgeye son derece farklı bir hava katar. Abajura uygun ampul seçimi ile üründen oldukça iyi ve kaliteli verim alınabilir. Evine ya da iş yerine yenilik getirmek isteyen müşterilerin kısa zaman içerisinde bir numaralı tercihi haline gelir. Yüksek aydınlatma gücü ile müşteriyi memnun etme performansını gözler önüne serer. Yüksek oranda verimlilik elde etmek için üretim aşamasında tüm detaylar özenli bir şekilde düşünülür. Şık ve ergonomik tasarımlar ile aydınlatma ihtiyacınızı kolayca karşılayabilirsiniz.

Abajur Çeşitleri Nelerdir?

Abajur modellerinin birbirinden farklı pek çok çeşidi mevcuttur. Bu farklılıklar uzunluk, desen, renk ve form olarak değişiklik gösterir. Cam abajur seçenekleri ile farklı ve modern bir dekorasyon fikri elde edebilirsiniz. Abajur şapkası modelleri, ortam uygun seçim imkanı sunar. Pilli abajur çeşitleri de popüler tercih haline gelen modellerdendir. Birbirinden kullanışlı ve kaliteli abajur çeşitleri ile hem aydınlatma ihtiyaçlarınızı karşılayıp hem de tarzınızı yansıtabilirsiniz.