Avantajlı Ürünler
Cinsiyet
Renk
Fiyat
Ortam
Topuk Boyu
Topuk Tipi
Materyal
Bağlama Şekli
Deri Kalitesi
Desen
İç Taban Materyali
Astar Materyali
Fiyat Geçmişi
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Ürün Puanı
"

Ayakkabı

" araması için 100.000+ sonuç listeleniyor

Her Yaşa ve Zevke Uygun Ayakkabı Modelleri Trendyol'da!

Günlük giyim rutinlerinin vazgeçilmez parçalarından biri ayakkabılardır. Pek çok kişi attığı her adımda tarzını yansıtmak ister. Bu sebeple ayakkabı seçimi sırasında tarza uygun modeller tercih edilir. Ayak bölgesini bir bariyer gibi çevreleyen ayakkabılar gardıropların en önemli parçalarından biridir. Ayakkabı, ayak bölgesini koruma özelliğinin yanı sıra her tarza uyum sağlamak adına farklı model ve biçimlerde üretilir. Alışveriş devi Trendyol’da ayakkabı modelleri kullanım alanları ve materyallerine göre farklı kategorilere ayrılır. Tarzınıza ve isteklerinize en uygun ayakkabıya karar verdikten sonra arama kriterleri kullanabilirsiniz. Böylece sistem tarafından isteğinize en uygun ayakkabı modelleri sıralanır. Size de keyifli bir alışverişin tadını çıkarmak kalır.

Kullanım Alanlarına Göre Ayakkabı Modelleri Nelerdir?

Kullanım Alanlarına Göre Ayakkabı Modelleri Nelerdir?

Ayakkabıların kullanım alanlarına göre farklı modelleri bulunur. Böylece çeşitli markaların ürettiği ayakkabı modelleri seçkin ve nadir tarzlara bile hitap etmeyi başarır. Kullanım alanlarına göre ayakkabı modelleri; abiye, casual, comfort, dress, deniz, spor ve okul olarak sıralanır. Topuklu ayakkabı kategorisindeki ürünler ise sıklıkla düğün, nişan, söz ve mezuniyet gibi özel günler için tercih edilir. Bu günlerde kullanıma uygun olan abiye ayakkabıların üretiminde genellikle saten ve taşlı kumaşlar kullanılır. Dress ayakkabılar da bu tarz özel günler için uygundur. Bu modeller iş hayatında ve günlük yaşamda klasik bir giyim tarzını desteklemek üzere de kullanılabilir. Kösele ve neolit tabandan üretilen ayakkabılar takım elbise ve abiye gibi klasik giyim tarzlarına başarıyla eşlik eder.

Günlük ayakkabı kategorisinin dikkat çeken tarzlarından biri de casual stildir. Söz konusu modeller iş dışında ya da hafta sonu tatillerinde günlük kıyafetlerle tercih edilmeye uygundur. Casual ayakkabılar spor modelleri aratmayacak rahatlıkta üretilir. Bunun yanı sıra casual ayakkabı kategorisinde bulunan ürünler dönemin popüler renkleri ve tarzları ile şekillendirilir. Bu sayede kolayca sportif bir tarz elde edilebilir. Casual kategorisinde dikkat çeken modeller bez, düz taban ve günlük kullanıma uygun ayakkabılar olarak sıralanır. Bez ayakkabı modellerinin üretiminde kullanılan nefes alan kumaşlar gün boyu rahatlık sunar. Bunun yanı sıra düz taban ayakkabı modelleri de topuk ve ayak bölgesini destekler.

Spor ayakkabı kategorisini zenginleştiren comfort model ürünler rahatlık teması çerçevesinde üretilir. Comfort modellerin tabanları ve gövdeleri rahatlığı destekleyecek biçimde geliştirilir. Nefes alan kumaştan üretilen ayakkabılar yoğun günlük rutinlerde bile ayak bölgesinin hava almasına yardımcı olur. Hafif kalıptan üretilen comfort ve spor modeller ayağı yormaz. Böylece yumuşak ve konforlu bir kullanım sunarlar. Bu modeller hafif tempolu koşular ve spor aktiviteleri için de idealdir.

Spor amacıyla üretilen ayakkabı modelleri; basketbol, futbol, koşu, tenis ve x-training başta olmak üzere farklı kategoriler için geliştirilir. Her spor aktivitesinin ihtiyacına yönelik üretilen modeller rahat ve kolay adımların desteklenmesine yardımcı olur. Basketbol için üretilen spor ayakkabılar performansı artırmak üzere konforlu ve pratik bir kullanım sağlar. Bunun yanı sıra futbol ve koşu alanında da sakatlanmaları en aza indirirken performansı destekleyen modeller de üretilir. Tenis sporuna özel üretilen modeller açık ve kapalı alanlarda yapılan sporlarda ani hızlanmaları ve duruşları desteklemeye yardımcı olur. Bunun yanı sıra x-training için üretilen modeller engebeli arazilerde her adımı kolaylaştırmak adına konforlu tabanlar kullanılarak üretilir. Böylece kullanıcıya her ortamda kolaylık sağlamayı başarırlar. Spor aktiviteleri için özel olarak üretilen ayakkabılar, ayak sağlığının korunması için de idealdir.

Sandalet & terlik kategorisine heyecanlı bir dokunuş sunan ayakkabı modelleri yaz aylarında kullanılmak üzere özel olarak üretilir. Deniz ayakkabısı modelleri ağırlıklı olarak eva tabandan oluşur. Böylece oldukça hafif ve kolay bir kullanım sunarlar. Bunun yanı sıra su geçirmez bir teknolojiyle üretilen terlik ve sandalet modelleri yaz giyiminin favori parçaları arasında yer alır. Ayrıca bu modeller yaz aylarında tercih edilen elbiseler ve şortlar ile de kolayca uyum sağlayan tasarımlara sahiptir.

Günlük giyim tarzını desteklemek adına gençler ve çocuklar için oluşturulan kategorilerden biri de okuldur. Okul ayakkabıları çocukların konforlu adımlarını desteklemek üzere kaliteli materyallerden üretilir. Bunun yanı sıra çocuk okul ayakkabıları üniforma gibi kıyafetlere uyum sağlayan standart renk çeşitliliğine sahiptir. Bu sayede hem okul giyimine uygun hem de şık bir kullanım elde etmek mümkün olur.

Kadınların Kullanım Alanlarına Göre Tercih Edebileceği Ayakkabı Çeşitleri Nelerdir?

Kadınların Kullanım Alanlarına Göre Tercih Edebileceği Ayakkabı Çeşitleri Nelerdir?

Ayakkabı, kadın gardıroplarında özel bir yere sahiptir. Her kıyafete uyum sağlayan kurtarıcı modellerden göz alıcı kırmızı topuklulara dek farklı ayakkabı çeşitlerine rastlamak mümkündür. Kadın ayakkabı dolaplarında bulunan modeller kullanım alanlarına göre günlük, abiye ve spor olarak sıralanır. Kadınların tercih ettiği ayakkabı modelleri arasında babetler önemli bir yer tutar. Kadın babet ayakkabı modelleri kullanıcıya konfor sunmak üzere düz taban tasarımı ile üretilir. Bunun yanı sıra parmak bölgesini sıkmayan babet formu her adımda konfor sunar. Babet modelleri özellikle kadınların yazlık ayakkabı tercihlerinde önem kazanır. Yazlık kadın ayakkabı modelleri arasında bulunan babetler, sıcak günlerde maksimum konfor sunar. Kadınlar yaz sezonunda hasır ayakkabı çeşitlerini de sıkça tercih eder. Bu modeller nefes aldıran özel dokuları sayesinde yaz aylarında rahatlıkla kullanılabilir.

Kadınların günlük kullanımda tercih ettiği kışlık ayakkabı modelleri arasında bot ve çizme kategorisi dikkat çeker. Bu kategori içinde yer alan ürünler kış sezonunda konforlu adımlar sunmak üzere özenle geliştirilir. Çizmelerin bacağın yarısını kaplayan özel formu soğuk havalara karşı güçlü bir koruma sunar. Aynı zamanda botların da bilek bölgesinde bulunan bitiş çizgisi bu ürünlerin günlük kombinlere başarıyla eşlik etmesine aracı olur. Ev botu olarak tercih edilen modeller ise kadınların yaşam alanlarında rahat bir gün geçirmesini sağlar. Günlük kullanımda kadınların vazgeçemediği modellerden biri de ev terliğidir. Konforu birinci planda tutan bu ürünler, pek çok farklı renkte ve modelde üretilir.

Kadınların vazgeçilmez ayakkabı modelleri arasında topuklu tasarımlar yer alır. Kadın topuklu ayakkabı modelleri oldukça çeşitlidir. Her biri farklı kullanım alanına sahiptir. İnce topuklu ayakkabılar şık davetlerin yanı sıra günlük kombinlere uyum sağlamak amacıyla da geliştirilir. Günlük topuklu ayakkabı çeşitleri ise farklı tarzlarda üretilir. Günlük kullanıma uygun olan bantlı topuklu ayakkabılar her adımda ayakları ve bilekleri destekler. Böylece konforlu bir yürüyüş imkânı sunarlar. Bantlı topuklu modellerin tercih edildiği mevsim yaz sezonudur. Yazlık topuklu ayakkabılar da farklı tasarımlarıyla öne çıkar. Bantlı modellerin yanı sıra kalın-dolgu topuk ve açık yazlık ayakkabılar da mevcuttur.

Kadınların topuklu ayakkabı seçiminde rol oynayan önemli kriterlerden biri de renk seçimidir. En çok tercih edilen topuklu renkleri; bej, krem, pembe ve lacivert olarak sıralanır. Bej topuklu ayakkabılar jeanlerin ya da klasik ceketlerin altında tercih edilebilir. Aynı şekilde krem topuklu ayakkabılar da koyu renkli kıyafetlere başarıyla eşik eder. Kombinlere eğlenceli ve heyecanlı bir dokunuş sunmak için pembe topuklu ayakkabı seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Daha resmî bir görünüm için lacivert topuklu ayakkabı ideal seçimdir.

Kullanım alanlarına göre ayrılan bir diğer ayakkabı modeli de spordur. Kadın spor ayakkabılar narin ayak formunu desteklemek üzere özenle geliştirilir. Spor modellerin tabanı destekleyen elastik yastık özelliği her adımı konforlu kılmayı başarır. Böylece size de sportif bir tarzın keyfini çıkarmak kalır. Spor ayakkabılar günlük olarak giyilebileceği gibi partilere ve özel davetlere giderken şık elbiseler ile kombinlenerek de kullanılabilir.

Erkekler İçin Ayakkabı Seçenekleri Nelerdir Ve Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

Erkekler İçin Ayakkabı Seçenekleri Nelerdir Ve Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

Erkekler için özenle geliştirilen ayakkabı modelleri taraklı ayak formunu destekler. Bunun yanı sıra ayakkabı modelleri erkeklerin ayağına özel olarak geniş numara seçeneğine sahiptir. Erkek ayakkabı seçenekleri; babet, kışlık, klasik, spor ve yazlık olarak sıralanır. Erkek babet ayakkabı modelleri ayak formunu desteklemek üzere yumuşak ve narin bir kumaştan üretilir. Böylece adım atarken ayakların zarar görmesi engellenir. Ayrıca ayak kemiğini destekleyen babet ayakkabılar, zaman içerisinde herhangi bir sağlık sorunu ortaya çıkmasını da önler. Erkeklere özel üretilen babet modellerden biri de loaferdir. Erkek loafer ayakkabıların ökçe bölümü kısadır. Bu modeller bağcıksız biçimde üretilir. Aynı zamanda loafer modellerin üretiminde sıklıkla süet kumaş kullanılır. Mokasen olarak da adlandırılan süet ayakkabı stili erkeklerin günlük giyim tarzını başarıyla destekler.

Erkeklere özel üretilen ayakkabı modelleri günlük tarzın yanı sıra klasik bir stil için de kullanılabilir. Erkek klasik ayakkabı modelleri; düğün, mezuniyet ve nişan gibi şık davetler için uygundur. Klasik ayakkabı modellerinin üretiminde rugan ve benzeri deri malzemeler kullanılır. Erkek rugan ayakkabılar parlak görünümü sayesinde şık bir tarz yaratır. Klasik rugan ayakkabı modellerini takım elbiseler ya da şık kumaş pantolonlar ile tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra erkek deri ayakkabıların dikkat çeken bir diğer özelliği de dayanıklılığıdır. Deri malzeme, sürtünme ve yırtılma gibi dış kaynaklı deformasyonlara karşı maksimum direnç gösterir. Böylece deri malzemeden üretilen ayakkabı uzun süre gardıroplarda yer alır. Deri malzemenin hayat verdiği bir diğer ayakkabı modeli de kunduralardır. Kundura ayakkabı erkeklerin ayak formunu desteklemeye yardımcı olur. Bunun yanı sıra şık bir tasarıma sahip olan kunduralar klasik giyim tarzına başarıyla eşlik eder.

Rahatına düşkün erkekler tarafından tercih edilen ayakkabı kategorilerinden biri de spordur. Erkek spor ayakkabılar konfor sağlamak üzere yastıklı ve elastik taban özelliğine sahiptir. Böylece zorlu spor aktivitelerini kolay hâle getirirler. Günlük giyim tarzında spor ayakkabıların yerini tutan bir model de sneakerlardır. Erkek sneaker ayakkabı modelleri konforlu yapılarının yanı sıra modaya uyum sağlayan renkleri sayesinde her tarza hitap etmeyi başarır. Spor ayakkabı modellerinde tercih edilen yaygın renkler mavi, siyah ve beyaz olarak sıralanır. Beyaz, siyah spor ayakkabı modellerini klasik kombinlerde tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra tercihinizi maviden yana kullanarak sportif kombinlerinize renk katabilirsiniz.

Erkekler için üretilen ayakkabıları birbirinden ayıran bir diğer faktör de mevsimdir. Erkek kışlık ayakkabı modellerinin olmazsa olmaz özelliklerden biri sıcak tutmasıdır. Ayak bölgesini sıcak tutan ayakkabı kumaşı dışarıda bulunan soğuk havanın önünde adeta güçlü bir bariyer kurar. Böylece soğuk havanın ayaklara temas etmesini önler. Aynı zamanda kaydırmaz taban özelliğine sahip kışlık ayakkabılar kar ve buzlanma gibi zemin koşullarında sağlıklı adımlar atmanızı sağlar. Erkek yazlık ayakkabı modelleri ise nemin ve ısının tek bölgeye sıkışmasını önler. Böylece ayak bölgesinin nefes almasına imkân tanırlar. Bu da ayaklarda koku ve cilt sorunlarının oluşmasını büyük ölçüde engeller.

Çocuklar İçin Ayakkabı Modelleri Nelerdir Ve Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çocuklar İçin Ayakkabı Modelleri Nelerdir Ve Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çocuklar için ayakkabı tercihinde ebeveynlerin dikkat ettiği en önemli husus konfordur. Kaliteli bir çocuk ayakkabısının ayak formunu desteklerken topuk ve parmak bölgesini darbelerden koruması gerekir. Ebeveynler tarafından çocukların ayak sağlığını korumak üzere tercih edilen ayakkabı modelleri günlük, spor ve klasik olarak sıralanır. Günlük ayakkabı modelleri çocukların okulda tercih edebileceği klasik ve standart stillerden oluşur. Okul çağındaki çocuklar için özel olarak üretilen bu modeller sıklıkla beyaz ve siyah renklere sahiptir. Beyaz çocuk ayakkabısı farklı okul üniformalarına kolayca uyum sağlar. Bunun yanı sıra siyah ayakkabılar hem okula giderken hem de günlük kombinlerde kullanılmaya uygundur.

Çocuk ayakkabı modellerini birbirinden ayıran kriterlerden biri de cinsiyettir. Kız çocuk ayakkabı modelleri ayak formunu desteklemek üzere yumuşak ve yastıklı kumaştan üretilir. Bunun yanı sıra kız çocuklar için üretilen ayakkabı modellerinde numara aralığı daha dardır. Erkek çocuk ayakkabı modellerinde ise numara aralığı daha geniştir. Ayrıca erkek çocuklar için üretilen ayakkabılarda taraklı ayak yapısını desteklemek üzere yastıklar bulunur. Böylece çocukların gelişen ayak sağlığını desteklenir.

Ayakkabı kategorisinde çocukların yanı sıra bebeklere özel ürünler de bulunur. Bebek spor ayakkabı modelleri gelişen ayak formunu destekleyen özel bir yapıya sahiptir. Erkek ya da kız bebek ayakkabılarında bulunan destekleyici özellikler ile ilk adımlar çok daha düzgün bir şekilde atılır. Konforlu bir kullanım için bebek ya da çocuk spor ayakkabı modellerini güvenle tercih edebilirsiniz.

Günlük Kullanım Dışında Tercih Edilebilecek Ayakkabı Modelleri Hangileridir?

Günlük Kullanım Dışında Tercih Edilebilecek Ayakkabı Modelleri Hangileridir?

Ayakkabı modellerinde günlük kullanımın yanı sıra tercih edebileceğiniz çeşitli stiller de mevcuttur. Şık ve iddialı bir kombini desteklemek istediğinizde gardıropların kurtarıcı parçası olarak abiye ve klasik modeller karşınıza çıkar. Abiye kategorisinde bulunan ayakkabı modelleri genellikle topuklu olarak üretilir. Topuklu modellerin zarif görüntüsü iddialı giyim tarzlarına başarıyla uyum sağlar. Çeşitli markalar tarafından üretilen topuklu modeller; ince, kalın, dolgu, platform, stiletto gibi farklı seçeneklere sahiptir. Topuklu modellerde en çok tercih edilen renkler kırmızı, kahverengi ve siyah olarak sıralanır. Topuklu kırmızı ayakkabı iddialı ve zarif bir tarzın birleşimini sunar. Bunun yanı sıra kahverengi ayakkabı modelleri ile de modern bir izlenim sunmak mümkündür. Tarzına ve topuk tasarımına karar verdikten sonra renkli ayakkabı modelleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Ayakkabı Fiyatları Ne Kadardır?

Ayakkabı Fiyatları Ne Kadardır?

Farklı markaların ürettiği ayakkabı modellerinin fiyat skalası; ürünün kumaşına, modeline, tarzına ve rengine göre değişiklik gösterir. Bunun yanı sıra seçkin markaların ürettiği ayakkabı modellerinde nispeten daha yüksek bir fiyat çizgisine rastlamak mümkündür. Online alışverişin adresi Trendyol’da farklı markaların ürettiği binlerce ayakkabı modeli yer alır. Tarzınıza ve belirlediğiniz fiyat aralığına en uygun ayakkabı modelini bulmak için sınırlandırılmış arama sistemini kullanabilirsiniz. Arama bölümünden öncelikle ayakkabıya ilişkin; kategori, marka, cinsiyet, beden, kullanım alanı, topuk boyu, materyal, renk ve fiyat aralığı belirlemeniz gerekir. Sistem, belirlediğiniz kriterlere uygun ayakkabı modellerini kısa sürede sıralar. Bu sayede bütçenize uygun ayakkabı seçimini kısa sürede yapabilirsiniz. Sadece birkaç tıklama ile alışverişinizi tamamlayıp ayakkabılarınızı adresinizden teslim alabilirsiniz.

Ayakkabı Nasıl Yıkanır?

Her gün giydiğimiz dış giyim ürünleri arasında yer alan ayakkabılar, sürekli kullanıma bağlı olarak çok hızlı bir şekilde kirlenmektedir. Bu nedenle hızlı kirlenen ayakkabılarımızı sık sık yıkama gereği duyulmaktadır. Ayakkabıların yıkanması özen gerektiren bir işlemdir. Eğer ayakkabılarınızın uzun ömürlü olmasını istiyorsanız yıkarken dikkatli olmalısınız. Çünkü bazı ayakkabı türleri çamaşır makinesinde yıkamaya uygunken kimilerinin makinede yıkanması yıpranmasına hatta yırtılmasına neden olabilmektedir. Ayakkabı yıkarken eğer makinede yıkanabilecek bir ayakkabımız varsa ayakkabıyı makineye yalnız başına atmak gerekir. Sonrasında makinenin spor ürünler için özel bir yıkama modu bulunmuyor ise sentetik programı ayarlanır. Sıcaklık 40 derece ve sıkma da en fazla 600 devire ayarlandığında erkek spor ayakkabı modelleri makinede yıkanır. Makinede yıkanamayacak bir ayakkabıya sahipseniz bu ayakkabıların temizliğini kendilerine özel tasarlanmış temizleme ürünleri ya da ıslak bez tarzı malzemelerle yapabilirsiniz.

Ayağa Vuran Ayakkabı İçin Ne Yapmalı?

Pek çoğumuz yeni ayakkabı aldığımızda bu ayakkabıyı ilk giyişlerimizde problem yaşarız. Bu yeni ayakkabıların ayaklarımıza vurması, ağrılı bir süreci beraberinde getireceği için ayakkabının ayağa vurmasından koruyabilecek çeşitli yöntemler deneyerek bu durumu önleyebiliriz. Yara bandı, ayakkabı vurmasından korunmada uygulanabilecek en etkili yöntemlerden biridir. Ayakkabının sert kısımları ile temas eden topuk, parmak gibi kısımlara yara bandı yapıştırmak, ayakların tahriş olmasını büyük oranda önler. Peki ayakkabının vurmasını önleyemezsek yaranın iyileşmesi için neler yapılabilir? Eğer ayağınıza ayakkabı vurduysa ve ayağınızdaki yara çok ağrılıysa bir pamuğa elma sirkesi damlatıp su toplayan bölgeyi bu pamukla kibarca temizleyebilirsiniz. Yine aynı şekilde bu yara kabuk bağlamışsa vazelin sürerek yaranın nemlenmesi ve yumuşamasını sağlayabilirsiniz. Böylece ayaklarınız beklediğinizden çok daha hızlı bir şekilde iyileşecektir.

Ayakkabı Neyle Boyanır?

Ayakkabılar, sürekli kullanım nedeni ile çok hızlı yıpranmakta ve eskimektedir. Bu görünümü azaltmak için tercih edilen en etkili yöntemlerden biri ayakkabıları boyamaktır. Peki, ayakkabılar ne ile boyanırlar? Ayakkabıları boyamak için gerekli olan malzeme türü, ayakkabının yapıldığı maddeye göre değişiklik gösterir. Fakat ayakkabıların çok büyük bir kısmı akrilik boyalar ile boyanabilmektedir. Kimi ayakkabıların ise kendilerine özel boyaları vardır. Bu boyaları dilerseniz ayakkabıyı satın aldığınız yerden dilerseniz de internet üzerinden satın alabilirsiniz. Bunun haricinde ayakkabılarını hızlı bir şekilde boyamak isteyen bireyler tarafından en sık kullanılan boya çeşidi sprey boyalardır. Kullanımları oldukça rahat olan bu boyaları hemen herkes çok pratik bir şekilde kullanabilir. Bunun için düz bir zemine bir örtü serip ayakkabılarınızı üzerine koyarak sprey boyayla boyamaya başlayabilirsiniz. Böylece boyası kalkmış ya da eskimiş ayakkabılarınızı yeniymiş gibi kullanmaya devam edebilirsiniz.