Yıldızlı Ürünler
Cinsiyet
Fiyat
Boy / Ölçü
Desen
Kalıp
Kol Boyu
Kol Tipi
Materyal
Model
Stil
Renk
Yaka Tipi
Fiyat Geçmişi
Ürün Değerlendirmesi
Satıcı Tipi
"

Ata Yaka Gömlek

" araması için 324 sonuç listeleniyor

Ata Yaka Gömlek

Ata Yaka Gömlek

Giyim ürünleri özel detayları ile farklı stiller sunuyor. Gömleklerde ayırt edici özelliklerden biri yaka çeşitleri oluyor. Düz yaka, yuvarlak yaka, düğmeli yaka, iğneli yaka ve şeritli yaka da dahil geniş bir tasarım yelpazesi sizleri bekliyor. Konforlu yapısı ve estetik görünümü ile öne çıkan stillerden olan Ata yakalar her dönem rağbet görüyor. Mustafa Kemal Atatürk’ün sık kullandığı gömlek türü olması sebebi ile Ata önadını almış olan yakalar İngilizcede “wing collar” olarak biliniyor. Belli tür takım elbiseler ve aksesuarlar ile ideal biçimde kombine edilen modeller prezentabl bir imaj yaratma noktasında bir adım öne çıkıyor. Modeller farklı tarzlara hitap ediyor. Ayrıca bu yakalar yalnızca erkek gömleklerinde kullanılmıyor, kadın gömlek çeşitlerinde de Ata yaka türlerine yaygın biçimde rastlanıyor. Dik yakalı üst giyim ürünleri özel günlerin vazgeçilmezlerinden olsa da kullanım alanı bu kadar ile sınırlı kalmıyor. Gündelik giyim kombinlerinize de eşlik ediyor. Ata yakalı giyim ürünlerinin görünümleri de çeşitlilik gösteriyor. Ürünler farklı, kesim, ebat, renk, desen ve aksesuar detayı farklılığı ile geliyor.

Özel günlerde dikkat çekici tarzlar yaratmanızda sizlere yardımcı olan Ata yaka gömlek modellerinin genel görünümleri de çeşitleniyor. Uzun kesimli gömlekler, yakasında ip bulunanlar, küçük ya da büyük düğmeli seçkiler, fiyonklu gömlekler şeklinde uzayan bir liste sizleri bekliyor. Tüm stilistik nitelikler bir araya geldiğinde ortaya farklı tarzlara hitap eden ürünler çıkıyor. Modern, klasik, retro, yalın, gösterişli, sıra dışı, klasik ve benzeri tarzlar için üst giyim ürünü arayışı olanlar aradıklarını kolaylıkla bularak zevklerini rahatlıkla dışa vurabiliyor. Kalite, dayanıklılık ve konfor standartları da geniş bir skaladan sizlere ulaşıyor. İnce kumaştan imal edilen modeller yaz ve bahar aylarının favori giyim ürünlerinden olurken daha kalın pamuklu kumaştan üretilenler kış mevsiminde rahat etmenizi sağlıyor. Ayrıca, ceket, yelek ve fırka gibi dış giyim ürünleri ile birlikte kullanacaksanız, Ata yakalı modellerin ince ve havadar kumaşlı olanlarını kış aylarında da giyebilirsiniz. Tek yapmanız gereken zevkinize ve gereksinimlerinize uyan modeller arasından sizin için doğru bedeni bulmak oluyor.

Satın alımda tarz ve beden tercihi gibi hususların yanı sıra kalite talepleri de devreye giriyor. Malzeme türü, işçilik ve üretim teknolojileri kalite ve sağlamlık üzerinde doğrudan etkili oluyor. Kullanılan kumaşın, düğmelerin, ipliklerin niteliği ya da dikişleme yöntemleri hem dayanıklılığı hem de giysinin üzerinizdeki duruşunu belirliyor. Yüzde yüz pamuk kumaşın kullanıldığı ve modern teknikler ile imal edilmiş olan gömlekler kullanıcıların üstün nitelik beklentilerini karşılamayı amaçlıyor. Gömlek tipi üzerinden karar vermek bir seçenek ise marka ve fiyat temelinde seçim yapmak oluyor. Kalitesinden emin olduğunuz markaların Ata yaka modelleri arasından dilediğinizi seçebilir ya da daha uygun fiyat avantajı bulunan yeni markalara da yönelebilirsiniz. Hem ürün seçimi hem de bakım ve kullanım dayanıklılığın sürekliliğini belirliyor. Çünkü satın aldığınız gömlek ne kadar kaliteli olursa olsun, ürünü hor kullanmak olumsuz neticeler yaşama riskinizi artırabiliyor. Bununla birlikte, Ata yaka gömlek modelleri önerilen şekilde kullanıldığında dolabınızdaki yerini uzun süre koruyor.

Şık ve Konforlu Yaka Çeşitleri

Yaka çeşitliliği gelişen teknoloji ile doğru orantılı olarak artıyor. Geleneksel yakalar farklı formlara bürünüyor, bütünleşik özel aksesuar ile destekleniyor ya da harici aksesuar alanları ile seçeneklerinizi artırıyor. Boyun, omuz ve yüzün duruşunu değiştiren yakalar karizmatik, dikkat çekici genel görünüş için son derece önemli oluyor. Uzunca süredir kullanımda olan "Ata yaka gömlek nedir?" sorusu merak edilenler arasında yer alıyor. Atatürk’ün giymeyi tercih ettiği gömleklerin yaka özelliği olan modeller klasik yaka tiplerine göre daha dik bir görünüm sergiliyor. Cumhuriyetin ilk kuruluş döneminde Atatürk’ün smokinli ve fraklı tarzdaki giyim stili içerisinde yer alan gömlekler sade fakat kararlı bir imaj yaratımına katkı sağlıyor. Ata yaka erkek gömlek çeşitleri daha standart bir çerçeve çiziyor. Kenarları özel boyutlarda kıvrımlı yakalar klas bir imaj yaratımını önceliyor. Klasik takım elbiseler ile birlikte giyilmesi tercih edilmiyor. Ürünler daha ziyade smokin ile kombinleniyor. Pek çok smokin modelinde Ata yakalı gömlek bulunması da bu kullanım alanını perçinliyor. Zamanla kadın giyim ürünlerinde de kendine yer bulan modellerin çeşitliliği de böylece giderek artıyor.

Yaka tiplerini bilmek gömlek seçimi yaparken ve tarz yaratırken avantaj sağlıyor. Kararlı olmanıza katkıda bulunması bir yana, daha verimli bir alışveriş süreci de vadediyor. Gömlekler kişinin tarzını yansıttığı ve ilk dikkat çeken giyim ürünlerinden olduğu için, gömlek seçimi ciddiye alınması gereken bir süreci ifade ediyor. Ürünlerin farklı boyutları bulunuyor. Tercih aşamasında, diğer giyim ürünlerinde de olduğu gibi, vücut ölçülerinizi hesaplamanız ve doğru kalıba sahip gömleklere yönelmeniz önem arz ediyor. Farklı tarz yaratmak adına klasik model ürünlerin vücudunuza uymayan bedenlerine yönelmek yerine arayışlarınız için özel olarak imal edilenlere yönelmeniz avantaj sağlıyor. Gömleklerin kesim yerleri vücuda iyi şekilde oturduğunda büyük durma ya da sıkma gibi sorunlar yaşanmıyor. Vücudu saran bir ürün arayışınız varsa dar gelecek modelleri değil, Ata yakalı slim fit gömlekleri inceleyebilirsiniz. Kol ve astar boyu, bel ve boyun çevresi gibi bölgeleri incelemeniz ve kararınızı bu doğrultuda vermeniz tavsiye ediliyor.

Kadın, erkek ve unisex üst giyim ürünlerinin Ata yakalı tasarımları oldukça geniş bir marka ve model çeşitliliği sunuyor. Kalıplar marka ve modellere göre çeşitleniyor. Satın almak istediğiniz ürünün beden tablosundaki ölçülerini baz alarak kendi vücut ölçülerinize uygun olan boyutları seçmeniz yeterli oluyor. Vücuda uygunluk bir yana, gömleklerin karaktere ve kullanım alanına uyması bekleniyor. Tarzınızı yansıtan ürünler kendinden emin bir görüntü sergilemenize katkı sağlıyor. Ata yaka beyaz gömlek tasarımları, enine ya da boyuna çizgili gömlekler, tamamı veya bir kısmı desenli olanlar, desensiz gömlekler, şerit detaylı Ata yaka modelleri, koyu renk ağırlıklı dizaynlar ve dahası sizlerin beğenisine sunuluyor. Ürünler tekli olarak ya da gömlek seti veya takım elbise şekilde de satışa sunulabiliyor. Gömlekler kişilerin saç ve ten rengi, boyu, kilosu ve kişisel zevkleri dikkate alınarak tasarlandığından kendinizi en iyi şekilde ifade edecek modeli bulmanız sorun olmuyor. Trendyol geniş ürün yelpazesi ile gömlek arayış sürecinizde de sizleri yalnız bırakmıyor. Farklı renk ve desenler ile harmanlanan gömlekler arasından dilediğinizi satın alabilir, keyifle kullanabilirsiniz.

Erkekler İçin Ata Yaka Gömlek Modelleri

Ata yakalı erkek gömlekleri tabiri yerinde ise daha standart ve sade bir kullanım alanı yaratıyor, fakat etkileyiciliği ön planda tutuyor. Model çeşitliliği daha spesifik olmakla birlikte, farklı zevklere ve bedenlere hitap edebilen özelliklerden beslenmeyi de ihmal etmiyor. Ata yaka smokin gömlek çeşitleri olarak da biliniyor. Ürünler frak ve smokinler ile bir arada kullanılıyor. Bu durumun bir sonucu olarak da genellikle önemli davetlerin olmazsa olmazları arasına yerleşiyor. Üretici markalar özel etkinliklerde şık görünmek gerekliliğini ve farklı taleplerin yoğunluğunu ciddiye alarak üretimlerini gerçekleştiriyor. Böylece hem istediğiniz kalıba hem de kendi kişisel zevkinize uygun modellemelere ulaşmanız mümkün oluyor. Erkekler için üretilen Ata yakalı giyim ürünlerinde farklılık genellikle düğme, dikim, kesim gibi dokunuşlar ile sağlanıyor. Ata yaka gömlek satın almak istiyorsanız kol, ve boyun ölçülerinize uyan bedenlere yönelebilir, bunlar arasından zevkinizi yansıtanları inceleyerek nihai kararınızı verebilirsiniz.

Farklı renk ve dizayn detaylarına sahip slim fit ve comfort fit gömlekler düz beyaz, siyah, beyaz şeritli, duble ya da normal manşetli, cepli ya da cepsiz olabiliyor. "Slim fit nedir?" sorusunu da bu noktada yanıtlamak gerekiyor. Vücut yapısına uygun kesim olarak ifade edilen slim fit stil ürünler bedeni ideal biçimde sarmalıyor. Slim fit ve fitted modeller dar kesim olarak da biliniyor. Dar kesim vücuda dar gelen kıyafet anlamına gelmiyor. Doğru beden tercihi ile satın alınan ürünler kişinin vücudunu sıkmıyor ve hareket kabiliyetini kısıtlamıyor. Üst giyim ürünlerinde kol ve bel bölümleri, alt giyim ürünlerinde de basen ve bacak bölgeleri dökümlü durmuyor. Regular fit ya da bilinen diğer adı ile klasik kesim tarzdaki tasarımlar standart kesim anlamına geliyor. Bu modeller slim fit olanlara göre daha geniş bir kesim ve kalıp sunuyor. Comfort fit ise regular fit ürünlere kıyasla daha dökümlü ve bol kesim kıyafetler için kullanılıyor. Ata yakaların bir diğer beden modeli de tailored fit seçkiler oluyor. Tailored fit esasen klasik kesime benziyor. Klasik kesim ile dar kesim arasında yer alır demek mümkün oluyor.

Gömleklerde ana materyal olarak genellikle pamuk ve polyester tercih ediliyor. Yüzde yüz pamuklu gömlek çeşitleri de pamuk ve polyester karışımlı Ata yaka gömlekler de satışa sunuluyor. Mikrosaten gömlekler ve pamuklu modeller farklı düğme, ribana boyu, pile stillerini kullanabiliyor. Kumaşa, iplik dokuma sıklığına bağlı olarak ürünlerin sertlik ve havadar olma dereceleri değişkenlik gösterebiliyor. Beyaz ve siyah Ata yaka gömlek kreasyonları klas bir görüntü sergilemeniz için özel olarak tasarlanıyor. Sadelikten güç alan ürünlerde tercih edilen küçük nüanslar çeşitliliğin artmasına katkıda bulunuyor. İğneli Ata yaka gömlekler, siyah düğmeli Ata yaka gömlek modelleri, yakası zincirli seriler, düğme bölgesi siyah çift şeritli olanlar, kontrast görünüme yer verenler arasından tercihinizi yapabilirsiniz. Kontrast renkli Ata yakalı gömleklerde bu zıtlık genellikle kumaş ve aksesuar detayları ile veriliyor. En yaygın versiyonu beyaz kumaş üzerine siyah düğme ya da siyah gömlek kumaşı üzerine beyaz düğme şeklinde oluyor. Beyaz ya da siyah kumaşın siyah, beyaz, krom, antrasit aksesuarlar ile bir arada kullanımında olduğu gibi, tamamı aynı renkten ya da benzer renk tonlarından beslenenler de ilgililere sunuluyor.

Ata yaka damatlık gömlek modelleri evlilik sürecindekilerin de favorilerinden. Klasik modeller rahatlıkla damatlık olarak kullanılabiliyor, ayrıca özel olarak imal edilen kimi seriler ekstra dikkat çekici minimal dokunuşlarla zenginleştirilebiliyor. Düğme alanı tek ya da çift sıra saten siyah ve kırmızı şeritli modeller, kare düğmeli gömlekler, kirli beyaz damatlık gömlekleri damat adaylarının ilgisini çekenlerden oluyor. Önemli etkinliklerin başrol oyuncularından olan gömlekler modern çağın çok yönlülüğü ile skalasını genişletmeyi de sürdürüyor. Ata yaka stilinden ilham alınarak üretilen seçkiler geniş bir desen ve renk çeşitliliği ile geliyor. Faklı renkler üzerine çeşitli boyutlara sahip özel motiflerin işlendiği desenli gömlekler, tamamı ince şeritli kreasyonlar, iki renkli çizgili dizaynlar, kolları şeritli gömlekler, hasır örme desenli olanlar, lacivert saten gömlekler, ekoseli modeller ve daha pek çok ürün böylece seçenekleriniz arasına yerleşiyor. Yapacağınız kombinlere bağlı olarak farklı imajlar ortaya koyabilir, tarzınızı özgürce dışa vurmanın ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

Ata Yaka Kadın Giyim Ürünleri

Ata yaka tarzı kadın giyim ürünlerinde geniş bir içerik sunuyor. Ürünlerin boyları, kol uzunlukları ve kol stilleri, pile uzunlukları, renkleri, kumaş türleri, aksesuar yapıları, kesimleri ve kalıpları erkek gömleklerine kıyasla çok daha çeşitli demek mümkün oluyor. Ata yaka gömlek kravat, papyon gibi aksesuarlar ile bir arada kullanılırken kadınlar için üretilenlerde boyun bölgesi daha farklı şekillerde hareketlendirilebiliyor. Kadın kravat, papyon çeşitleri, kolye ve küpeler bu gömleklerle bütünleştiğinde ortaya son derece göz alıcı tarzlar çıkıyor. Pamuk, polyester, pamuk saten gibi kumaşların tamamı ya da bir bölümü desenli olabiliyor. Desensiz gömlek modelleri de satışa sunuluyor. Ana ve ara renklerin farklı tonlarından güç alan modeller sportif, resmi, klasik, gösterişli ve benzeri stiller yaratmanızı sağlıyor. Beyaz, krem, purda, siyah, lacivert, açık mavi, sarı, kırmızı, indigo, yeşil, bej de dahil geniş bir renk çeşitliliği sizleri karşılıyor. Böylece gömlekler hem resmi törenlerde ve özel davetlerde hem de gündelik hayatta tercih edilebiliyor. Tamamı düz ya da çapraz çizgili modeller, puantiyeli olanlar, dantelli gömlekler, özel motifli olanlar, karpuz kesim kollu gömlekler, boyundan ipli tasarımlar ve daha nicesi farklı kalıp stillerini kullanıyor.

Tül pileli, güpürlü, apoletli ve fiyonklu gömlek çeşitleri son dönemin favorileri arasında yer alıyor. Desenler ve aksesuar detayları kesim stilleri ile de uyumluluk gösteriyor. Böylece tarz yaratımı için uzun uzadıya aksesuar kombini ile uğraşmanız gerekmiyor. Ata yaka gömlek kampanyaları, marka fırsatları ve sezonluk indirimler de fiyatlar üzerinde etkili oluyor. Ata yakalı gömlek tasarımlarının yalnızca kadın ve erkekler ile sınırlı kalmadığını da eklemek gerekiyor. Çocuklar için gömlek arayışı olan ebeveynler de aradıklarını rahatlıkla bulabiliyor. Ata yakalı erkek çocuk gömlekleri özel günlerde miniklerin hem şık hem de sevimli görünmelerini sağlıyor. Gömleklerin üzerinde ayıcık, yıldız, kedi, çiçek, balık gibi eğlenceli figürler yer alabiliyor bu eğlenceli detaylar baskı ve işleme teknikleri ile gömleğe eklenebiliyor. Çocuk gömlekleri tekli satışa sunulabildiği gibi askı, papyon ve kravatlar ile birlikte takım olarak da bulunabiliyor. Kadınlar için Ata yaka gömlek fiyatları ürünlerin hem bu tür stilistik özelliklerine hem de kalite ve markaya göre farklılaşabiliyor.

Doğru bakım ve muhafaza yöntemleri ile gömleklerinizi uzun süre keyifle kullanabilirsiniz. Makinede yıkanabilme, kurutma makinesine uygunluk ve ütüleme özelliklerine dikkat ederek seçiminizi yapmanız işinizi kolaylaştırıyor. Çamaşır makinesinde yıkanabilir gömlekleri önerilen ısı derecesinde ve sürede yıkayarak ürünlerin zarar görmesini önleyebilirsiniz. Kumaş lekelendiğinde vakit kaybetmeden müdahale etmek, temizlik sürecinde ağır kimyasal deterjanlar kullanmamak ve beyaz gömlekleri renkli çamaşırlar ile bir arada yıkamamak gerekiyor. Lekeye kısa sürede işlem uygulamamak temizleme sürecini uzatabiliyor. Elde temizlik yaparken yoğun güç uygulamak da kumaş dokusuna zarar verebileceğinden yoğun kuvvet uygulamadan özenli temizlemeniz tavsiye ediliyor. Kesici aletlerle ve sert yüzeylerle temastan kaçınmak uzun süre kullanım için elzem oluyor. Gömlekleri nemli ve rutubetli ortamlarda ya da güneş ışınlarını yüksek oranda alan yerlerde muhafaza etmemeniz de kumaşın zarar görmemesi anlamında önem arz ediyor. Kendine özgü duruşu ile öne çıkan Ata yakalı gömlekler Trendyol’un özel fırsat ve kampanyaları ile sizlere sunuluyor. Kesimi, desenleri, dikimi, kumaşı ve aksesuarları ile farklı tarzlara hitap eden ürünleri inceleyebilir, ilginizi çekenleri sepete ekleyerek güvenli ve hızlı biçime hemen satın alabilirsiniz.