"

Boks Bandajı

" araması için 1120 sonuç listeleniyor
AVESSA Box Bandaj
Kargo Bedava
AvessaBox Bandaj
699 TL
Sepete Git

Boks Bandajı

Boks, yorucu ve zor bir spor olmasına rağmen profesyonel ve amatör olarak ilgilenen pek çok insan bulunur. Genellikle 8-9 yaşlarından itibaren bu spor dalına başlanması uzmanlar tarafından uygun görülür. Vücudun yoğun fiziksel aktivite içinde olduğu ve darbelerle karşılaştığı bu spor dalında kullanılan yardımcı ekipmanlar bulunur. Eldiven, boks bandajı, kask, dişlik, kogi (belden aşağısını koruyan donanım), kes (ayakkabı), şort ve atlet gibi ekipmanlar vücut sağlığını ve bütünlüğünü korumanız açısından önemlidir. Sadece boks değil kick boks, muay thai ve MMA (karma dövüş sanatları) gibi spor dallarında da yardımcı ekipmanlar kullanılır. Bandaj el, ayak ve bileklerinizi korumanız için hayati önem taşıyan bir ekipmandır. Eldiven içerisinde sarılarak kullanılan elastik bir şerit şeklinde üretilir. Boks eldiveni, yapılan vuruşların hacmini büyütme amacıyla kullanıldığından el ve bileklerin zarar görme olasılığı artar. Bandaj kullanımı kaslarını ve açı korumanızı destekler ve burkulmaların önüne geçer. Kick boks bandajı boks ya da muay thai gibi farklı alanlarda kullanılabilir. Profesyonel ya da amatör oluşunuza ya da yaşınıza göre genellikle 3-5 metre olarak bulunan ürünlerden satın alabilirsiniz. Modeller farklı uzunluklarının yanı sıra mavi, kırmızı, siyah ve desenli gibi değişik görsel tasarımlara da sahiptir. Şort ve atletin ya da eldivenin rengine göre seçim yaparak takımınızı tamamlayabilirsiniz. Bandajlar sadece el için değil ayak için de kullanılır. Ayaktan destek alınarak yapılan spor dallarında olduğu gibi özellikle tekmelerin kullanıldığı kick boks için ayak sağlığını korumanın önemi büyüktür. Kaliteli bir bandaj ve doğru sarım tekniği ile burkulma ve sakatlanmaları önleyebilir, kısa ve uzun vadeli hasarlardan kendinizi koruyabilirsiniz. Özellikle kullanıcıları çok kuvvetli olduğu için bu spor dalları ile uğraşan insanların muhakkak gerekli ekipmanlara sahip olması gerekir. Büyük güç büyük sorunlar yaratabilir. Bu tarz dövüş sanatları ile ilgilenenler ve yeni başlamayı düşünenler “Boks bandajı nerede satılır?” sorusunu sorar. Online alışverişin en güvenilir yollarından biri olan Trendyol’dan ürüne ait farklı model alternatiflerini ekonomik fiyat ve kalite güvencesi ile bulabilirsiniz.

Boks Bandajı Sararken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Dövüş sporları ile ilgileniyorsanız iyileşmesi uzun zaman alan burkulma, çatlak, kırık, bağ ve tendon yırtılması gibi sorunlarla karşılaşmamanız için boks eldiveni bandajı kullanımını ve doğru sarımı önemsemelisiniz. Asıl darbe ele olacağı için elastik şeritler amortisör mantığı ile darbe emilimini sağlar. Bu spora başlayanların ilk öğrendiği şey sarma teknikleridir. Hali hazırda olan teknikleri kullanabilir ve zaman içinde kendi yönteminizi oluşturabilirsiniz. “Boks bandajı nasıl bağlanır?” diye merak ediyorsanız kolay bir şekilde uygulanan birkaç yöntemi kullanabilirsiniz. İlk yöntem 2-2,5 metrelik bandajlarla basit sarma şeklindedir. Avuç içi düz bir şekilde sabitlenir ve ilk dolama başparmak etrafından yapılır. Avuç içi ve başparmağın etrafından sarma şeklinde devam eder. Yetişkinler için bu yöntemde el korunurken, bilek kısmı korunmaz. İkinci yöntem “haç” olarak bilinir. En az 3 metrelik bandajda parmak aralarına da dolama yapılır. Üçüncü bir stil de başparmak, avuç içi ve ardından parmaklara sarılır. Bilekler de bu sarım yönteminde dahil edilir. Bir diğer yöntem bandın parmak takılan kısmını başparmağa geçirdikten sonra ele üç kere, ardından bileğe üç kere sararak başlar. Bilekten parmaklara geçilir. Küçük parmaktan baş parmağa doğru bir sıralama ile sarılır ve en son bilek dolaması ile sabitlenir. Boks bilek bandajı birçok şekilde sarılabilir. Zaman içerisinde kendinize en uygun olan yöntemi belirlersiniz. Dikkat edilmesi gereken nokta katlanma ve bollaşma oluşmamasıdır. Katlanmalar şeridin verimsiz kullanımına ve bölgesel olarak acıya yol açar. Fazla sıkı sardığınızda hareketiniz kısıtlanır ve ellerde uyuşma olur. Bol sardığınızda ise hareketle beraber şeridin sökülme olasılığı artar. Asıl korumayı istediğiniz bölgeye göre el ya da bileğe daha fazla dolama yaparak bunu başarabilirsiniz. Eşit koruma için 3 metrelik bir şeritte üçerli sarma yeterli olur. Amatörler ve çocuklar için 3-3,5 metrelik şeritler yeterli olurken bu sporda profesyonel olanlar 5 metrelik olanları kullanırlar. Ürünleri tekli olarak satın alabileceğiniz gibi kask, boks ayak bandajı, eldiven, el yayı, dişlik ve atlama ipi gibi ekipmanlarla beraber set halinde de satın alabilirsiniz. Bandajlar amatörlerde uzun süreli kullanılabilirken profesyonel olarak maça çıkanlarda durum farklıdır. Daha sert ve devamlı kullanıma maruz kaldığından sıkça değiştirilir. Ürünler bileğinizi tam kavrayabilmesi için elastik malzemeden üretilir. Elastik olmayan ürünler genellikle yara sarımında ve ter emilmesi amacıyla kullanıldığından antrenman yapanlar için doğru seçim olmaz. Elastik şeritler ucunda yer alan cırt cırt kısmı ve parmak takılan halkası ile sabitlenir ve doğru sıkılıkta sarıldığında kayma yapmaz. Dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri katlanma ve kıvrılma yaşanmadan işlemi tamamlamanız gerekir. Bu cilt üzerinde kanlanma ve hasara yol açan bir durumdur. Trendyol’dan tekli ve set halinde ürünleri satın alabilirsiniz.

Doğru Boks Bandajı Seçiminin Önemi

Sporcular kendilerine gerekli olan ekipmanların seçimini doğru bir şekilde yapmalı ve kaliteli ürünler satın almalıdır. Bandaj kullanılan sporlarda eskiden elastik olmayan şeritler kullanılırken gelişen teknoloji sayesinde bir devrim niteliğinde elastik ürünler kullanılmaya başlar. Doğru seçilen ve sarılan ürün yumruk yapıldığında tam elin şeklini almalıdır. Kullanımınıza ve kendi boyunuza göre 2-5 metre arası ürünlerden tercih edebilirsiniz. Amatörler ve çocuklar için genelde 3-4 metre arası ürünler kullanılırken profesyonellerin boks bandajı 5 metre olur. Maça çıkan profesyoneller tek kullanımlık bandajlar satın alır. Bant benzeri materyallerle iyi bir şekilde ele aplik edilen ürünler maç sonunda kesilerek çıkarılır. Trendyol’dan temin edebileceğiniz malzemelerle profesyonel sarım işlemlerinizi yapabilirsiniz. Maça çıkmadan önce sporcu bu tip durumlarda bandajını kendisi sarmaz. Antrenör ve görevli başka biri tarafından sporcunun eli flaster ile sarılır. Üzerine gazlı bez ile sarma işlemi yapılarak medikal bantlarla sabitlenir. Esnek bantlarla beraber sabit sargıları bu anlarda kullanabilirsiniz. Profesyonel boks bandajına değil antrenman için bir ürüne ihtiyacınız varsa esnek ve sürekli kullanıma uygun modellere yönelebilirsiniz. Kullanılan modeller temizliği yapılarak tekrar tekrar kullanmaya uygundur. Ürünlerin ucunda biye ve cırt cırt bant bulunur. Biye başparmağa takılan esnemeyen kumaştan yapılan bir halka şeklindedir. Ürünü sabit tutarak dolama işleminin kolay yapılmasını sağlar ve kayma yaşanmasını önler. Cırt cırt bant ise şerit sarımının bitişte sabitlenmesini sağlar. Dolama işlemi hassas bölgelerden yoğunlaşacağı için kullanım amacınıza uygun uzunlukta ürünler satın almalısınız. Amatör maçlarda sporcular ellerine yaklaşık olarak uzunluğu 2 metre olan bez şeritler sarar. El zedelenmesinin önüne geçme ve terden dolayı eldivenin elden çıkmasını önlemeye yarar. Eldiven ele sarılan bu şeritler sayesinde ele daha iyi oturur ve kumaşlar birbirini kavradığı için sürtünme en aza iner. Ter kumaş tarafından emildiği için kötü koku oluşma süresi uzar. Sarma stilinize göre doğru uzunluğu belirleyerek Trendyol’dan alışveriş yapabilirsiniz. Kullanıcı yorumları seçim aşamasında size yardımcı olan gerçek deneyimlere dayanır. Yorumlar ışığında ürün ve özelliklerini Trendyol’dan inceleyebilirsiniz.

Boks Bandajının Farklı Modelleri

Antik çağdan bu yana boks ile ilgilenenler ellerine ve ayaklarına bandaj sararak bilek sağlığını korumayı hedefler. Elastik ve elastik olmayan türleri bulunur. Esneme özelliği olmayanlar yaraların sarılması ve profesyonel kullanım için tercih edilir. 2,5-5 metre arasında farklı uzunluğa ve renge sahip ürünler bulunur. Pamuk içerikli ürünler sağlıklıdır. Teri emer ve uzun süre kayma yaşanmadan kullanılabilir. Dilerseniz şerit halinde kendiniz sarabileceğiniz modellerden ya da hazır boks bandajı çeşitlerinden satın alabilirsiniz. Hazır modeller standart ve ölçülü olarak iki farklı şekilde üretilir. Standart modeller elastik yapıları sayesinde tüm bedenlere uyum sağlar ve elinizi mükemmel şekilde kavrar. Likralı yapısı ile parmak araları, avuç içi ve bilek kısmınızı sakatlık yaşama riskine karşı korur. Sizi sarım yapma zahmetinden kurtarır ve vakit kazandırır. Dilerseniz bilek kısmı daha kısa olan eldiven şeklindeki diğer modellerden de satın alabilirsiniz. Boks eldiveni içerisinde kullanılan ve silikonlarla güçlendirilen bu modeller eklemlerinizi desteklerken silikonlu yapısı sayesinde darbelerden etkilenme oranını düşürür. Kadın, erkek ve çocuklara özel farklı ürünler bulabilirsiniz. Bandaj modelleri sadece kullanım yöntemi ve biçimsel olarak farklı değildir. Renk açısından da büyük farklar gösterir. Ürünlerin birçoğunda atkı pamuk ve çözgü polyester kullanılarak üretim yapılır. Özel dokuma yöntemi sayesinde sakatlıklara karşı koruma sağlarken kılcal damarlara ve cildinize zarar vermez. Kırmızı, mavi, siyah, yeşil, turuncu, gri ve beyaz boks bandajı seçenekleri ile spor kıyafetlerinize ve ekipmanlarınıza uygun olan ürünü seçerek spor şıklığı yakalayabilirsiniz. Tek renk olarak üretilen modellerin yanı sıra desenli boks bandajı çeşitleri de bulunur. Trendyol’dan ihtiyacınız olan eldiven, ayak ve el bandajı ya da şık spor kıyafetlerini satın alabilirsiniz.

Boks Bandajı Temizliği

Spor aktiviteleri yapan insanlar bolca terler ve kullandıkları ekipmanlar iyi temizlenmediğinde bu nedenden dolayı kötü koku ve sağlıksız bir durum ortaya çıkar. Eldiven içerisinde olduğu sürede tüm teri emmeye odaklanan bandajlar iyi bakılmadığında hem cilt hastalıklarına yol açar hem de ellerinizde kalıcı kötü kokular bırakabilir. Üstelik biriken ter ve ölü hücre nedeni ile ürünün yapısı bozulur. Doğru yapılmayan temizlik uygulamaları da ürünlerin esnek yapısını kaybetmesine ve işlevinin bozulmasına yol açar. Elastik boks bandajı kullanıldıktan sonra teri emdiğinden ıslak olur. Islak halde ürünü katlayıp kaldırırsanız koku ve kalıntılar ürünün yapısına işler. Bu nedenden dolayı her kullanımdan sonra asarak havalandırmalı ve kurumasını sağlamalısınız. Ekipmanlar belirli periyotlar içerisinde yıkanabilir. Yıkama esnasında kimyasal temizleyiciler kullanırsanız elastik dokusunu kaybeder. Bu nedenle doğal temizleyiciler ve ılık su işinizi görür. Genellikle eldivenleriniz ile beraber yıkamanız önerilir. 3 litre ılık su, ağır kimyasallar içermeyen 2 yemek kaşığı sıvı deterjan ve 3 yemek kaşığı tuz ile hazırlanan karışımı temizleme amacı ile kullanabilirsiniz. Eldivenleriniz ile beraber sert olmayan bir sünger yardımı ile temizleyebilirsiniz. Kir çıkarma işleminden önce bir saat suda bekletmeniz halinde kabaran kirler su yüzeyine çıkar ve bakteriler ölür. Daha doğal bir karışım arayışında olanlar ise sirke ile yapılan karışımı kullanabilir. Ilık su, 1 su bardağı sirke ve tuz ile hazırlayacağınız karışımda da ürünlerinizi 1 saat kadar bekletebilirsiniz. Ürünlerin çamaşır makinesinde yıkanması önerilmez fakat acil durumlarda 30 derece altında sıvı deterjan ile yıkama yapabilirsiniz. Güneş altında ve makinede kurutma yapmanız önerilmez. Trendyol’dan ihtiyacınız olan bilek koruyucu ürünleri bulabilir, kendinize uygun seçim yapabilirsiniz.

Boks Bandajı Fiyatları

Spor sadece profesyoneller için değil amatörler için de tercih edilen fiziksel bir aktivitedir. Günümüzde insanlar kendini koruma, form tutma, enerjilerini yönlendirme ya da profesyonel anlamda sporun bir kolu olan dövüş sanatları ile ilgilenir. Kadınlar, erkekler ya da çocuklar fark etmeden her insanın ilgisini çeken bu alanda kullanıcıların ihtiyaç duyduğu bazı malzemeler bulunur. Eldiven içine giyilen el bandajları ve ayak bileklerinizi koruyan elastik modeller en hayati öneme sahip olanlar arasındadır. El, ayak ve bilek sağlığınızı darbelere karşı korur ve amortisör gibi çalışarak darbelerin yaylanarak size olan etkisini azaltır. Trendyol tüm spor ekipmanları ve kıyafetlerini uygun fiyatlara bulabileceğiniz güvenilir bir online alışveriş platformudur. Boks bandajı fiyatları fiyatı marka, uzunluk ve kullanım şekline göre değişiklik gösterir. Örneğin amatörler için olan kısa uzunluğa sahip bandajlar ile profesyonel modeller arasında fiyat açısından fark bulunur. Ürünleri tekli olarak alabileceğiniz gibi set halinde de alabilirsiniz. Tekli ürünler kendi setinizi dilediğiniz şekilde oluşturma ve eksik ekipmanları giderme avantajına sahiptir. Set halinde satılanlar ise zamandan tasarruf yaptırır. Fiyat açısından çoklu ürünler ekonomiktir. İçinde kask, eldiven, ayak ve el bandajı, dişlik, atlama ipi, el yayı gibi sporda kullanılan malzemeler bulunur. Ekipmanlar kırmızı, mavi, pembe ve beyaz gibi farklı renklerde olabileceği gibi hepsi tek renk de olabilir. Zevkinize, profesyonellik seviyenize ve yaşınıza göre farklı boy ve beden seçenekleri arasından seçim yapabilirsiniz. Yeni başlayanlar bu hazır setlerden alarak hemen eğitim almaya başlayabilir ya da kullandığınız ekipmanınızı tek seferde değiştirebilirsiniz. Ekipmanınıza göre farklı model ve renk seçeneklerinde kaliteli ve şık spor kıyafetlerini Trendyol’dan kolayca satın alarak keyifle spor yapabilirsiniz.

Trendyol’da Herkese Uygun Boks Bandajı Modelleri

İnternetin yaygınlaşması ile beraber insanların hayatına giren kolaylıklardan biri de online alışveriş yapabilme imkanıdır. Mağazalarda dolaşmaya gerek kalmadan aradığınız her ürünü binlerce çeşit arasından evinizin konforunda satın almanızı sağlayan bu yöntemde en önemli unsurlardan biri karşılıklı duyulan güvendir. Trendyol kurulduğu günden itibaren büyümeye devam ederek en güvenilir online alışveriş platformlarından biri olmuştur. Her daim bünyesinde bir kampanya ve indirim bulma imkânınız olduğundan ekonomik fiyat avantajı ile aradığınız her şeye kolayca sahip olabilirsiniz. Trendyol’dan ulaşabileceğiniz özellik ve yorum kısmı sayesinde satın almadan önce ürünleri ve hakkında yapılan bildirimleri okuyabilir ve doğru seçimi yapabilirsiniz. Alışverişten sonra sizde deneyimlerinizi yorum olarak bildirebilir ve diğer kullanıcıların faydalanması için bırakabilirsiniz. Spor ile uğraşan amatör ve profesyoneller için binlerce farklı ekipman, giyim ve ayakkabı modeli bulunur. Kaliteli ve şık modelleri ile kullanıcılardan tam not almayı başarır. Dövüş sanatları ile ilgilenenler arama motorlarına “Boks bandajı nereden alınır?” sorusunu sorarak ihtiyacı olan ürünleri güvenilir bir şekilde almanın yollarını arar. Trendyol yüzlerce farklı ürün çeşidi, üstün kalitesi ve güvenilir olması ile ile arayış içerisinde olanlara çözüm sunar. Tek ve set halinde olan ürünlerden dilediğinizi satın alarak ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. İndirim ve kampanyaları takip ederek ekonomik fiyatlarla bütçenize katkı yapabilir farklı modellerde avantaj yakalayabilirsiniz. Spor ekipmanlarınızla beraber kullanacağınız giysileri de Trendyol'dan temin edebilirsiniz. Binlerce farklı model arasından yoga, boks, fitness ve tenis gibi pek çok spor dalına ait özel amaçlı kıyafetleri satın alabilirsiniz. Her bütçeye hitap eden farklı fiyat aralıkları bulunur. Bütçe ayarlaması için Trendyol’un fiyat sıralaması ve sınırlaması özelliğini kullanabilirsiniz.