İlgili Kategoriler
DAHA FAZLA GÖSTER
Cinsiyet
Marka
"

gelin çiçeği

" araması için 5111 sonuç listeleniyor
Sonraki Sayfa

Gelin Çiçeği

Gelinliği Tamamlayıcı Aksesuarı Gelin Çiçekleri

Gelin çiçeği, gelinleri bütünüyle tamamlayan en önemli aksesuarların başında gelmektedir. Önemsiz gibi görünebilen gelin çiçeklerinde doğru seçim yapıldığında gelinliği ön plana çıkartarak kusursuz bir görünüme ulaşılabilmesini sağlayacaktır. Gelinlerin hayatının en önemli ve en güzel gününün düğün günü olması sebebiyle gelin çiçeği seçiminde çok dikkatli olunması gerekecektir. Öncelikle gelin seçiminde canlı ya da yapay ne istediğinize karar vermeniz gereklidir. Gelinliğini daha doğal gelin çiçeği ile taçlandırmak isteyen gelin adayları için canlı gelin çiçekleri ideal bir seçim olacaktır. Doğal çiçeklerde seçilebilecek birçok farklı çiçek seçimi bulunmaktadır. Klasik gelin çiçekleri ile akıllara ilk gelen gelin profili oluşturabileceğiniz gibi farklı gelin çiçekleri tercih ederek tabuların dışına çıkan farklı bir görünümde sunabilirsiniz. Bunun yanı sıra yapay gelin çiçekleri de farklı ve şık konseptte tasarımlarla oluşturabilmesi için oldukça dikkat çekicidir. Özellikle birçok gelin kendi yapma gelin çiçeği tasarımını yaparak kendi el emeği ile eşsiz bir görünüme sahip olabileceklerdir. Gelin çiçeği nasıl yapılır sorusu birçok genç kızın en çok merak ettiği konular arasında yer almaktadır. Aslında gelin çiçeği tasarlayabilmek son derece keyifli, heyecanlı ve kolay bir işlemdir. Bu işlem için öncelikle gelin çiçeği malzemeleri eksiksiz tamamlanmış olmalıdır. Malzemelerin tamamı tedarik edildikten sonra ufak dokunuşlarla, biraz yardım alarak sizi en çok tamamlayacak, en şık ve anlamlı gelin çiçeğini tasarlayabilirsiniz. Canlı gelin çiçeği için genellikle o mevsimde hangi çiçek mevcut ise gelinlerin seçimi onunla sınırlı kalmaktadır. Ancak yapay gelin çiçeklerinde gelinlerin zor bulacağı çiçeklere bile kolayca sahip olabilmesi mümkün olabilmektedir. Bunun yanı sıra gelin çiçeğinde saklama kolaylığı açısından yapay çiçekler son derece avantajlıdır. Canlı gelin çiçekleri saklama sırasında dökülmesi ve ilk günkü gibi saklanamaması açısından gelin adayları için olumlu bir durum oluşturmayacaktır. Ancak yapay gelin çiçekleri yıllar boyu ilk günkü gibi zarar görmeden ve hiçbir zorluk oluşturmadan saklanabilmektedir. Diğer önemli noktalardan birisi düğün ortamına en çok uyacak gelin buketi seçebilmeniz olacaktır. Kır konsepti ile oluşturulmuş olan bir düğün ortamına en çok yakışacak gelin çiçekleri daha naif görünüme sahip çiçekler olacaktır. Kapalı düğün mekanları için ise daha gösterişli ve ilgi çeken çiçek tasarımları tercih edilebilecektir. Gelin çiçeğinde gelinliğe, ortamın konsept rengine ve damadın giyimine uygun rengin tercih edilmesi kusursuzluğa ulaştırarak birbirinizi tamamlayabilmenizi sağlayacaktır. Bu nedenle doğru bir görünüm için bu renk detaylarını göz önünde bulundurarak gelin çiçeğinde bu renklere yer vermelisiniz.

Şık Detaylarla Tasarlanmış Göz Alıcı Gelin Çiçekleri

Gelin çiçeği modelleri arasında bulunan mor gelin çiçeği renkli detayları seven kişilerin tercih edebileceği modeller arasında yer almaktadır. 35 cm yüksekliğe sahip bu gelin çiçeğinde kuru çiçekler kullanılmıştır. Tamamen morun tonları ile oluşturan bu çiçeğin tacı ve damat yaka çiçeği bulunmaktadır. Saman iplerle buket haline getirilen bu çiçeğin zarif ve duru görünümü bulunmaktadır. Gelin el çiçeği modelleri arasında bulunan papatya buketi saf ve doğal bir görünüme sahiptir. Yapay çiçeklerle tasarlanmış olması sebebiyle yıllarca rahatlıkla saklanabilmektedir. 35 cm yükseklik ve oldukça hafif bir buket içeriğine sahip bu ürünü taşıması oldukça kolay olacaktır. Saman iplerle buket haline getirilmiş bu gelin çiçeği havuz başı, deniz kenarı ve kır konsepti ile oluşturulan düğün törenleri için oldukça uygun olacaktır. Bu zarif beyaz gelin çiçeği setinin içerisinde damat için hazırlanmış yaka çiçeği bulunmaktadır. Birçok gelin adayının vazgeçemediği ve çok rağbet gösterdiği gelin çiçeği modelleri arasında ıslak lale gelin buketi çeşitleri bulunmaktadır. Yapay çiçek olmasına rağmen ıslak görüntüsü sayesinde gerçek lale görünümündedir. Laleler görünüm itibariyle oldukça asil ve ağır bir görünüme sahiptir. Bu nedenle genellikle daha detaylı gelinlikleri sadeleştirmek ve dengelemek için ideal bir gelin çiçeği seçimi olabilecektir. Genellikle soğuk havalarda bulunabilen laleler, ıslak lale tasarımı sayesinde her mevsim rahatlıkla tercih edilebilecektir. Hasır ip ve hasır kurdeleler ile sade bir şekilde buket haline getirilmiş lalelerde gerçeğinin aksine renk skalası oldukça geniştir. Gelin buket seti halinde satışa sunulan ıslak lalelerde damat yaka çiçeğinin de asil bir görünümü bulunmaktadır. Biraz daha hareketli detayları seven gelin adayları için ise lalelerin kurutulmuş çiçeklerle canlandırıldığı gelin çiçeği çeşitlerini bulabilmenizde mümkün olacaktır. Kışın en etkileyici çiçeklerinden biri olan mürdüm lalenin ıslak ve yapay tasarımı olan bu çiçekler, buğday başaklarının ışıl ışıl görünümü ile buluşturulmuştur. Oldukça canlı ve havalı görünen bu gelin el buketi, genellikle rengarenk konseptlendirilmiş düğün yerleri ve gelinlere oldukça uyum sağlayacaktır. Islak ve yapay gelin çiçeklerinde öne çıkan modellerden bir tanesi de orkide buketleridir. Orkide buketlerinin ilginç ve naif bir görünümü bulunmaktadır. Sadakatin ve saflığın temsili olarak nitelendirilen beyaz orkideler bu bukette orkide tomurcukları ile hareketlendirilmiştir. Görünümü ile sıcacık yaz günlerini anımsatan bu çiçek yaz gelinlerini için uyumlu ve şık bir seçim olacaktır.

Her Tarzın Tamamlayıcısı Gelin Çiçeği Tasarımları

Kurutulmuş gelin çiçeği modelleri özellikle son yıllarda sıkça tercih edilmeye başlamıştır. En çok tercih edilen kurutulmuş çiçeklerden bir tanesi de lavantalardır. Lavantaların şansı ifade etmesi nedeniyle, birçok gelinin en önemli gününde tercihleri arasında lavanta gelin buketleri yer almaktadır. Yapay ve kuru görünümünde olması sebebiyle saklanırken dökülme ya da bozulma gibi riskleri bulunmamaktadır. Mor lavanta çiçeklerinden tasarlanmış bu gelin buketinde morun tonu olan eflatun kır çiçekleri de kullanılmıştır. Baharı anımsatan bu lavanta gelin çiçeği, sarı cipso çiçekleri ile hareketlendirilerek sevimli ve saf bir görünüme ulaştırılmıştır. Oldukça şık ve doğal bir görünümü bulunan bu buket, kır ya da havuz başı konsepti ile tasarlanan düğün ortamlarını tamamlayacaktır. Yalnızca sap kısmında kullanılan hasır ipler çiçeğin ön plana çıkmasını sağlamıştır. Çiçekte eflatun tonlarında kullanılan kurdelede tamamlayıcı bir görünüme taşımıştır. Ayrıca sette bukete uygun olarak tasarlanan damat yaka çiçeği vardır. Doğal ve hareketli çiçekler tercih etmek isteyen kişiler için ise kır çiçekleri ile süslenmiş ıslak laleler hoş bir seçim olabilmektedir. Lalenin asaleti ile kır çiçeklerinin naifliği bir araya getirilmiştir. Islak lale gelin çiçeği içerisinde bulunan beyaz lalelerin etrafı tamamen mavi kır çiçekleri ile çevrilmiştir. Oldukça zarif olan bu paketi her gelinlik ve düğün konsepti ile tamamlayabilmeniz mümkün olacaktır. Bunun yanı sıra bu setin içerisinde mavi kır çiçekleri ile tasarlanmış bir adet gelin çiçeği ve yine kır çiçekleri ile oluşturulmuş damat yaka çiçeği bulunmaktadır. Beyaz lale gelin çiçeği isteyen gelin adaylar için farklı alternatiflerde vardır. Mor lavanta çiçekleri ve beyaz başaklarla süslenen lale gelin çiçeği modelleri tüm gelinlikleri hareketlendirerek canlı bir görünüme taşıyacaktır. Mor, yeşil ve beyazın benzersiz uyumundan esinlenilen bu bukette mor organze kurdeleler kullanılmıştır. Kaliteli bir plastik içeriğine sahip olması nedeniyle oldukça gerçekçi görünebilmektedir. Ayrıca bu bukette yine lale, lavanta ve başak çiçekleri ile oluşturulan damat yaka çiçeği bulunmaktadır.

Rengarenk Gelin Çiçekleri ile Gününüzü Özel Kılın

Papatyalar saflığın ve masumiyetin temsili olarak kullanılması sebebiyle birçok gelinin tercihleri arasında papatyalı gelin buketi seçenekleri yer almaktadır. Gelin çiçeği papatya ve incilerle yapılmış bir bukettir. Birinci kalite plastik malzemeden yapılmış olması sebebiyle tamamen gerçek bir görünüm sunan bu yapay buket yıllarca tozlanmadan ilk günkü gibi saklanabilmektedir. Buket setinin içeriğinde yine papatya ve incilerle tasarlanmış taç ve damat yaka çiçeği bulunmaktadır. Gelin çiçeğinde en çok tercih edilen çiçeklerden bir tanesi güllerdir. Güller sevginin en güzel temsili olması nedeniyle her gelin adayı için oldukça önemlidir. Her gül renginde farklı bir anlam olduğuna inanılması sebebiyle gelinler genellikle bu anlamlar üzerinden gelin buketleri tercih etmektedirler. Beyaz gül gelin çiçeği zarafeti temsil ettiğine inanılan bir bukettir. Sade gelinliklerin zarafetine uyum sağlaması, gösterişli gelinlikleri ise dengelemesi sebebiyle tercih edilen gül gelin buketi minik beyaz güllerden oluşturulmuştur. Çevresini saran kır çiçekleri gülün naif görünümünü daha fazla ortaya çıkarmıştır. Hasır ipler ve kurdelelerle hareketlendirilen bu buketin bir de damat için tasarlanmış yaka çiçeği modeli bulunmaktadır. Gelin çiçeği gül olarak tercih edilecekse renk seçeneğinin oldukça fazla olduğunu söyleyebilmek mümkündür. Pembe güller sevginin, kırmızı güller ise aşkın en güzel temsilidir. Sarı güller huzuru anımsatması nedeniyle en çok tercih edilen gelin çiçeği buketi seçenekleri arasındadır. Yapay gelin çiçeği seçenekleri arasında iri güller ve cipsolar genellikle kullanılmaktadır. Cipsolar genellikle bahar aylarında kır konseptini hatırlatması sebebiyle kır ya da havuz başı düğünlerinde tercih edebileceğiniz gelin buketinin içerisinde mutlaka yer almaktadır. Ancak cipsolar oldukça nazik olan çiçeklerdir. Bu nedenle canlıları tercih edildiğinde zarar görme ihtimali oldukça yüksektir. Yapay çiçeklerden tasarlanmış iri gül ve cipsoları hayatınızın sonuna kadar ilk günkü gibi saklayabilirsiniz. Mavi iri güller ve pembe cipsolarla renklendirilen bu gelin buketinin süslemesinde saman ipleri kullanılmıştır. Ayrıca gelin çiçeği seti içerisinde taç ve damat yaka çiçeğini bulabilmenizde mümkün olacaktır. Estetik görüntüsü ile gelin çiçeğinde tercih edilen yapay çiçeklerden birisi şakayıktır. Şakayıklarda iri ve tomurcuk şeklinde iki farklı boyut bulunmaktadır. İri şakayıklar genellikle maksimalist gelin buketlerinin vazgeçilmezleri arasındadır. Tomurcuk şakayıklar ise genellikle tek çiçek içeriği olarak buket haline getirilmektedir. Samimi görüntüsü sebebiyle gelinliklerin daha göz alıcı ve kusursuz görünebilmesini sağlamaktadır. Şakayık çiçeklerinden ağırlıklı olarak pembe ve mavi gelin buketi oluşturulmaktadır.

En İnce Ayrıntısına Kadar Detaylandırılmış Eşsiz Gelin Çiçekleri

Mavi iri şakayıklar ile beyaz güllerden oluşturulmuş gelin buketi, sıradan gelin çiçeği algısını değiştirmek isteyen kadınların tercihleri arasında yer almaktadır. İri yapraklar ve kır çiçekleri ile detaylandırılmış bu mavi gelin çiçeği dış çekimlerde gelinliğin ve gelinin ön plana çıkmasını sağlayacaktır. Bunun yanı sıra her düğün konseptinde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Kaliteli plastik malzeme içeriği sayesinde uzun yıllar zarar görmeden saklanabilecektir. Şakayık gelin çiçeği modellerinden en çok tercih edilen renklerden bir tanesi mordur. Mor enerjisi oldukça yüksek olan bir renk seçeneğidir. Şakayığın samimiyeti ve morun enerjisinin kullanıldığı bu buketler her düğün konseptine uyum sağlayabilmektedir. Morun yoğunluğunu engelleyebilmek için bukette krem ve şeftali tonları da kullanılmıştır. Ayrıca sade gelinlikleri hareketlendirmek, gösterişli gelinlikleri ise tamamlayabilmek için tercih edilebilmektedir. Hasır kumaşla sarılmış bu benzersiz mor gelin çiçeği buketinde damat için özel olarak hazırlanmış yaka çiçeği bulunmaktadır. Son yılların gelin adaylarının en çok tercih ettiği ürünlerden biri olan kurutulmuş gelin çiçekleri ortama farklı ve sıra dışı bir ambiyans katabilmektedir. Yapay olması sebebiyle dökülme riski olmadan kolayca taşınabilmektedir. Kuru gelin çiçeği buketi modellerinde lavanta çiçeğinden sonra başak tohumları tercih edilmektedir. Başak tohumlarının kişiye bereket getirdiğine inanılması sebebiyle evliliğinin bereketli olmasını isteyen gelin adaylarının en büyük tercihleri başak tohumları olmaktadır. Özellikle kırmızı gelin çiçeği arasına eklenen başak tohumları dış çekimde oldukça ön plana çıkarak tüm ilginin gelin adayına yoğunlaşmasını sağlayacaktır. Başak tohumlarında krem rengi seçeneğinin yanı sıra beyaz renk seçeneğini bulabilmenizde mümkün olacaktır. Tamamen kuru çiçek buketi tercih etmeyen kişiler için beyaz başaklar, iri güller ve şakayıklarla detaylandırılan pembe gelin çiçeği hoş bir seçim olacaktır. Dört mevsim her düğün konseptine uyum sağlayarak gelinin zarafetini taçlandıracaktır. Kuru çiçek konsepti buketlerde cipso, kır çiçekleri, kurutulmuş papatyalar gibi farklı çiçek içeriklerine de rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Gelin Çiçeği Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Gelin çiçeğinde kullanılması gereken olmazsa olmaz bitkiler arasında orkideler bulunmaktadır. Orkideler geçmişten günümüze kadınların özel olduğunu ifade edebilmek için tercih edilen bir çiçek türüdür. Bu nedenle orkide gelin çiçeği aksesuar olarak kullanmak gelinin düğünde en özel varlık olduğunu ifade edebilmenin en özel yolu olacaktır. Orkide modellerinde beyaz gelinin saflığını temsil etmesi sebebiyle ağırlıklı olarak kullanılmaktadır. Ancak orkidede kırmızı, mavi, pembe ve mavi renklerde fazlasıyla tercih edilmektedir. Orkideyi tek başına başka çiçek kullanmadan tercih etmek çarpıcılığının daha çok ön plana çıkmasını sağlayacaktır. Gelin çiçeği tasarımlarında maksimalist seçimler yapmak isteyen gelin adayları için özellikle yapay ve bitki ağırlıklı çiçekler tercih edilmektedir. Gelin çiçeği bitki olarak tercih edildiğinde, kır konsepti düğün ve kırda çekilen dış çekimlerde oldukça dikkat çekmektedir. Bordo gelin çiçeği bitkilerin yoğun olarak kullanıldığı bir buket çeşididir. Oldukça estetik bir görünümü bulunan bu buketler özellikle sonbahar gelinleri için ideal bir seçim olacaktır. İçerisinde kurutulmuş bitkiler, yoncalar, saz sapları, şakayıklar kullanılmıştır. Bunun yanı sıra kozalaklar, kurutulmuş limon dilimleri, pamuk ve kabuk tarçınlarla detaylandırılan bu eşsiz gelin buketi kokusuyla gelin ve damat adayını büyüleyecektir. Her düğün ortamına yakışabilecek bu buket, dış çekimlerde kullanıldığında bordonun ilgi çeken rengi sayesinde tüm dikkatlerin gelin üzerine toplanmasına neden olacaktır. Yıllarca zarar görmeden saklanırken, kokusu ile gelin ve daima benzersiz bir nostalji yaşatacaktır. Bordo ve kırmızı gelin buketi kadar dikkat çeken renklerden biri olan lacivert buketler oldukça baskın bir görünüme sahiptir. Lacivertin asil ve karakteristik görünümü damatlıkta ve gelin buketinde kullanıldığında ahenkli bir uyum yaratılabilmektedir. Lacivert gelin buketi tamamen bitkiler ve kır çiçekleri ile tasarlanmış göz alıcı bir bukettir. Lacivert, beyaz ve yeşil renkleri kullanılarak uyumlu bir buket oluşturulmuştur. Bitki olarak sazlar, yoncalar, yuvarlak yapraklar ve ince yaprak detayları kullanılmıştır. Hasır ipler ve organize tüller ile hareketlendirilmiş bu hoş buketin erkek yaka çiçeği de bulunmaktadır. Gelin çiçeği modellerinde yapay tasarımların giderek yaygınlaşması ile birlikte oldukça geniş ürün çeşitliliğinin bulunduğunu söyleyebilmek mümkündür. Seçeneğin oldukça fazla olması sebebiyle gelin adayının düğünün olduğu mevsime, gelinliğine, damatlığa, düğün konseptine ve konsept renklerini belirledikten sonra seçim yapması en etkileyici görünüme ulaşmasını sağlayacaktır. Gelin çiçekleri fiyatları seçilecek olan ürünün özelliğine, büyüklüğüne bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Trendyol uygulamasının geniş ürün çeşitliliği arasından istediğiniz gelin buketlerini bulabilirsiniz. Uygulama üzerinden giriş yaparak arama butonu bölümünden istediğiniz gelin çiçeği isimleri yazarak detaylı bir şekilde bilgi alabilirsiniz. Beğendiğini tüm ürünlere uygulama sayesinde uygun fiyat ve ödeme koşulları ile anında sahip olabilirsiniz.