İlgili Kategoriler
Yıldızlı Ürünler
Fiyat
Renk
Fiyat Geçmişi
Ürün Değerlendirmesi
Satıcı Tipi
"

Hentbol Topu

" araması için 139 sonuç listeleniyor
CAN SPORTS Hentbol Topu
Hızlı Teslimat

CAN SPORTSHentbol Topu

(58)
Hentbol Topu
89,90 TL
Sepete Git
Liggo Hentbol Topu  155 gr
Hızlı Teslimat

LiggoHentbol Topu 155 gr

(66)
Hentbol Topu  155 gr
99,90 TL
Sepete Git
BUSSO Hb-01 Hentbol Topu No:1
Kargo Bedava

BussoHb-01 Hentbol Topu No:1

(1)
269 TL
Sepete Git
BUSSO Hb-03 Hentbol Topu No:3
Kargo Bedava

BussoHb-03 Hentbol Topu No:3

(1)
Hb-03 Hentbol Topu No:3
269 TL
Sepete Git
BUSSO Hb-02 Hentbol Topu No:2
Kargo Bedava

BussoHb-02 Hentbol Topu No:2

(7)
269 TL
Sepete Git
cagdaskids Hentbol Topu

cagdaskidsHentbol Topu

(1)
97 TL
Sepete Git

Hentbol Topu Çeşitleri ile Sıkılmaya Son

Hentbol, kaleci ile birlikte toplam 7 oyuncu ile oynanan bir oyundur. Takımda en fazla yedekler ile birlikte 16 oyuncu yer alır. Devre arası en fazla 15 dakika olabilir. Hentbol oyunu, belirli kategorilere ayrılır ve her kategoride farklı ölçülerde top kullanılır.

Hentbol Topu Özellikleri

Hentbol Topu Özellikleri

Maçlarda ve antrenmanlarda çok fazla topla temas halinde olduğu için kaygan bir maddeden yapılmaz. Galatasaray hentbol topu 1 numara, 2 numara ve 3 numara olarak ayrılır. Hentbol topu ölçüleri yaş ve cinsiyet kategorisine göre farklı ağırlıklarda ve büyüklükte olabilir. 1 numaralı hentbol topu, 8 - 12 yaş aralığındaki erkek sporcular ile 8 - 14 yaş arası kadın sporcuların oynadığı top çeşididir. 290 ila 330 gram arasında bir ağırlığa ve 50 - 52 cm ölçüye sahiptir. 2 numaralı top modeli, 12 ila 16 yaş arasındaki erkek sporcular ile 14 yaşından büyük kadın sporcular için tasarlanmıştır. 325 ila 375 gram arasında bir ağırlığa ve 54 - 56 cm ölçüye sahiptir. 3 numaralı top, 16 yaşından büyük erkek sporcular için tasarlanmıştır. 425 ila 475 gram ağırlığına ve 58 - 60 cm ölçüye sahip top modelidir.

Hentbol Topu Çeşitleri

Hentbol Topu Çeşitleri

Hentbol topları, genel olarak deri ya da sentetik maddeden yapılmış küre şeklinde toplardır. Topun dış yüzeyi, parlak ve kaygan olmamalıdır. Beşikteş hentbol topları, dikişli hentbol topu ve kauçuk hentbol topu olmak üzere 2’ye ayrılmaktadır. El ile dikilen toplara dikişli, suya karşı dayanıklı malzemeden olan kauçuktan üretilen toplara da kauçuk hentbol topu denir. Hentbol sporunda farklı kategoriler bulunmaktadır ve her kategoriye sahip hentbol topu boyutları da birbirinden farklıdır. Uluslararası Hentbol Federasyonu(IHF) tarafından belirlenen hentbol topu numaraları, küçük hentbol topu 1 numara, 2 numara, 3 numara hentbol topu olmak üzere 3 kategoriye ayrılmıştır. Bu kategoriler belirli kriterlere göre belirlenmiştir. 1 numaralı hentbol topu özellikleri, 8-14 yaş arası kadın sporcular ve 8-12 yaş arası erkek sporcular için uygundur. Topun çevresi 50 ila 52 cm’dir ve 1 numaralı hentbol topunun ağırlığı 290 ila 330 gram arasındadır. 2 numaralı hentbol topu, 12-16 yaş arası erkek ve 14 yaşından büyük kadın sporcular tarafından oynanmaktadır. Topun çevresi 54-56 cm ve ağırlığı 325 ila 375 gram arasındadır. 3 numaralı hentbol topu ise 58-60 cm arasında ve 425-475 gram arasındadır. Bu kategoriye ait hentbol topu, 16 yaşından büyük erkek sporcular için uygundur.

Hentbol Topu Fiyatları

Hentbol Topu Fiyatları

Hentbol maç topu düzgün bir uçuşa sahip olmalıdır. Ayrıca hentbol topları, çok hafif ya da çok ağır olmamalıdır. Yüzeyi kaygan ve parlak olmamalıdır. Bunun için top, en uygun yuvarlaklığa sahip olmalıdır. Topun denge açısından avantajlı olması için iç astarında pamuk ya da polyester dokuma bulunmalıdır. Köpük tabakası olan yüzeye sahip toplar da iyi bir tutuş sağlar. Ayrıca bu toplar, ekstra yumuşaktır. Daha uzun ömre sahip olan hentbol toplarının içerisinde lateks bulunur. Lateks, topun şeklini uzun süre korur. Hentbol topu fiyatları topların sahip olduğu boyut özelliklerine, ağırlıklarına ve topta kullanılan malzemelere göre çeşitlilik gösterir. Alınacak hentbol topunun Uluslararası Hentbol Federasyonu (IHF) onayına sahip olması önemlidir. Kullanım alanına göre hem iç, hem de dış alanda kullanılacak ise her iki ortama uygun modeller tercih edilmelidir. Zemine uygun olarak seçilen toplar, daha yararlı bir antrenman ve maç sağlar. Dış mekânlar için üretilen kauçuk hentbol toplarının fiyatları genel olarak dikişli hentbol toplarına göre daha uygun olmaktadır. Kaliteli malzemelerden yapılan toplar diğer top çeşitlerine göre daha yüksek fiyatlıdır. Hentbol topu çeşitlerine Trendyol aracılığı ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz.