placeholder
"

Motosiklet Montu

" araması için 4859 sonuç listeleniyor

Motosiklet Montu

Motosiklet Montu

Motosiklet sürüşü sırasında hava şartlarından etkilenmemek ve kaza riskine karşı güvende kalabilmek için motosiklet montu kullanmak hayati bir önem taşır. Ulaşım aracı olarak at sürüldüğü günlerden itibaren bu tarz ceketlerin kullanıldığı bilinmektedir. Bu ürünlerin yapımında geçmişten günümüze kadar çoğunlukla sığır derisi kullanılmıştır. Dayanıklı ve su geçirmez olan sığır derileri 1 mm ile 1.8 mm arasında değişen kalınlıklardır. Yapısı itibariyle yırtılma ve deformasyona karşı direnç gösterir. Deri motosiklet montu dışında daha hafif ve vücudu saran kumaş türlerinde de üretim yapılır. Gore-tex, kevlar ve cordura olarak isimlendirilen kumaşlardan imal edilen motorcu ceketleri bulunur. Birçok çeşidinde, olası kaza durumunda omuz, göğüs ve sırt bölgelerini darbelere karşı koruyan bölümler vardır. Mevsim şartlarına uygun ceket çeşitlerinden dilediğinizi seçebilirsiniz. Fileli modellerle yaz sıcaklarına karşı çözüm yaratabilir, kışa özel kalınlıktakilerle soğuk ve rüzgara karşı tam koruma sağlayabilirsiniz. İhtiyacınız olan deri ya da tekstil motorcu montu için Trendyol’a göz atabilirsiniz.

Kumaş Türüne Göre Motorcu Montları

Vücutta oluşan sürtünme ısısına karşı oldukça dirençli olan cordura kumaştan üretilen ceketler sürücülerin beğeniyle kullandığı modellerdendir. Bu tür montlar oldukça yüksek yırtılma direncine sahiptirler. Sürücü ceketi alırken denye adı verilen kumaş değerine dikkat edilmesi gerekir. Tekstil sektöründe denye, kumaşın gramajına denk gelen iplik adedini ifade eder. 200 denyenin karşılığı 200 gr kumaşa düşen 9 bin ipliği gösterir. Kumaşın dayanıklılığı açısından denye değeri önem arz eder. Cordura ceketler 300 ile bin denye arasında değerlere sahip olacak şekilde üretilir. Gore tex adı verilen yöntem kullanılan özel bir yöntem sayesinde politetrafloroetilen denilen kimyasal maddelerin karışımıyla oluşturulan kumaş çeşidinin sabit ısıda çekip uzatılması sonucu gözenekli bir yapıya ulaşması demektir. Su geçirmez, gore tex motosiklet montu çeşitlerinde bir santimetre kareye ortalama olarak 1.4 milyar gözenek düşer. Bu küçük gözenekler yardımı ile hava kumaştan içeri geçebilir fakat su yüzeyden kayıp gider. 410 dereceye kadar yanmazlık özelliği bulunan kevlar montlar ise bir çelikten daha dayanıklı yapıya sahiptir. Bu kumaş türü savunma sanayisinde de sıklıkla kullanılan bir üründür. Diğer kumaş özellikleri ile birlikte kullanabileceğiniz bu tür maksimum güvenlik kazanmanızı sağlar. Kumaş özelliklerini göz önünde bulundurarak seçeceğiniz 3 mevsim motosiklet montu modelleri ile güvenliğinize dikkat edebileceğiniz gibi sürüş keyfinizi de arttırabilirsiniz. Sıcak hava ya da yağmur geçirmeyen motosiklet montu çeşitleri için Trendyol’u inceleyebilirsiniz.

Mevsimlik Motorcu Montu Seçimi

Her türlü hava şartını dikkate alan üreticiler kesintisiz ve güvenli sürüş keyfinize uygun mont çeşitleri üretir. Mevsimlik ve 4 mevsim motosiklet montu modellerini hava koşullarına uygun biçimde tercih edebilirsiniz. Ceketinizden daha iyi bir verim alabilmek ve yıpranmasının önüne geçebilmek için mevsime uygun modelleri kullanmanız tavsiye edilir. Dört mevsim ceketlerin iç kısmında bulunan kalın katman çıkarılabilir yapıdadır. Bu sayede yaz mevsiminde de aşırı sıcaklardan korunarak kullanılabilir. Bahar aylarındaki hafif rüzgarlardan da terlemeden korunmuş olabilirsiniz. Kışlık motosiklet montu çeşitleri deri ya da su geçirmeyen kumaşlardan üretilir. Termal iç astarları vardır. Kışlık modellerde hava delikleri yoktur. Bunun nedeni mont içine soğuk hava girişini engellemektir. Deri ya da kumaş olarak tercih edebilirsiniz. Zevkiniz doğrultusunda bu ürünlerden birini güvenle kullanabilirsiniz. Isıtmalı motosiklet montu tercih ederek uzun kış yolculuklarına çıkabilir, üşümeden yolunuza devam edebilirsiniz. Rüzgar, yağmur, çamur gibi olumsuz koşullara karşı maksimum koruma elde edebilirsiniz. Havalandırma kanallarına sahip terlemeyi önleyen hafif yapıdaki yazlık motosiklet montu modelleri deri malzemeden ya da fileli olarak üretilir. Üretiminde genellikle cordura kumaş türü kullanılır. Hava geçirgenliği üst seviyede bulunan bu modellerde bir iç astar vardır. Bu sayede rüzgara karşı koruma sağlanır. Uzun yolda, yüksek hızda ilerlerken rüzgar nedeniyle üşümenize engel olan yapıdadır. Yazlık fileli motosiklet montu çeşitleri fonksiyonel bir kullanım sağlar. Bununla birlikte şık bir görünüm elde etmeniz için de iyi bir seçenektir. Yazlık ya da mevsimlik fileli motosiklet montu modellerini sayfamızda bulabilirsiniz.

Güvenliğiniz İçin Korumalı Motosiklet Montu Modelleri

Çarpma ya da darbelere karşı güvende kalabilmek motor sürücüleri için dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biridir. Mevsimlik, yazlık, kışlık deri motosiklet montu modellerinde koruma aparatları bulunur. Dirsek ve omuz koruması hemen hemen tüm modellerde mevcuttur. Göğüs ile sırt bölgesine gelebilecek darbelere karşı koruma sistemi ise opsiyoneldir. Motosiklet koruma montu seçerken güvenlik derecesi ve kalite belgelerine dikkat etmek gerekir. Satın almak istediğiniz motorcu ceketinin markası fark etmeksizin uluslararası kalite göstergesi olan CE standartlarına uygun olmasını kontrol edebilirsiniz. EN-1621-1 ve EN-1621-2 koruma seviyeleri güvenliğiniz için önemli standartlardır. CE belgesi, ürünün güvenlik ve sağlık açısından en uygun şartlarda üretildiğini ve kanserojen madde içermediğini göstereni bir belgedir. EN-1621 kodunun anlamı ise, Avrupa kara yolları yönetmeliğince uygun görülen darbe emici koruma sistemini ifade etmesidir. Kışlık montlarda kalınlığı düşünüldüğünde koruma aparatlarının gözü yormadığı görülür. Yazlık korumalı motosiklet montu tasarımları da oldukça şık bir görünümdedir. Kasktan sonra gelen en önemli güvenlik aksesuarı olan montlar her bedene ve zevke uygun olacak biçimde tasarlanır. Motosiklet kazalarında vücudun en fazla yaralanan bölümü gövde ya da baş kısmıdır. Başı kask ile koruma altına almada en akılcı çözümdür. Gövde için özel üretilen koruma ceketleri arasında hörgüçlü motosiklet montu modelleri de dikkati çeker. Omurilik kısmından itibaren vücudu tam korumaya alan bu ürünler oldukça sert ve dayanıklı malzemeden üretilir. Full koruma motosiklet montu ihtiyaçlarınız için Trendyol sayfalarını inceleyebilirsiniz.

Motosiklet Montu Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Klasik ceket türlerine göre çok daha farklı özellikleri bulunan ve işlevine uygun malzemelerden üretilen motorcu montlarını alırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunur. Her şeyden önce alacağınız ürünün sağlığa uygun materyalden üretilip üretilmediğini kontrol edebilirsiniz. CE belgesi uluslararası standartlar açısından bir güvence yaratır. Ceketi kullanacağınız mevsimin hava şartları göz önünde bulundurmanız gereken bir başka noktadır. Yaz ayları için hava geçirgenliği yüksek, fileli, terletmez kumaş özelliklerine sahip hafif yapıdaki modelleri seçebilirsiniz. Kalın iç astarı sökülüp takılabilen mevsimlik modeller bahar, kış ya da yaz ayları için kullanım rahatlığı sağlayacaktır. Kış ayları için softshell motosiklet montu modellerini kullanabilirsiniz. Su geçirmez özellikteki bu ürünü yağmur altında dahi rahatlıkla giyebilirsiniz. Sırt koruması için özel cep alanları bulunan modeller de işinize yarayacaktır. Koruma seçenekleri bakımından hava yastıklı motosiklet montu modellerini de tercih edebilirsiniz. Teknolojik özellikler kullanılarak üretilen bu model olası kazalarda meydana gelebilecek yaralanmaları en aza indirmek üzere tasarlanır. Bazı markalara ait modellerde kemik kırılmalarına karşı kol bölümlerinde anında şişebilen hava yastıkları bulunur. Ani fren yapmak sürücünün motosikletten savrulmasına neden olabilir. Hava yastıklarına sahip montlar bu tür istenmeyen durumlara karşı ciddi koruma sağlar. Kimi modellerde motosiklet bilgisayarıyla senkronize olabilen sensörler bulunur. Bu sayede ihtiyaç durumunda bekleme yapmadan şişme imkanı tanır. Ölümcül bir durum olan boyun kırılmasına engel olmanın da en iyi yolu hava yastıklı mont modellerinden birini tercih etmektir. Motorlu kuryelerin ya da profesyonel yarışçıların bu ürünleri kullanması tavsiye edilir. Soft kumaş ya da deri seçenekleri vardır. Korumalı deri motosiklet montu modellerini Trendyol’da bulabilirsiniz.

Şık Tasarımlı Motorcu Montlarıyla Tanışın

Kaliteli ve üst düzey korumalı motorcu ceketleri her yaşa, cinsiyete ve zevke göre üretilir. Kadın motosiklet montu modelleri kadın anatomisine uygun olarak tasarlanır. Vücudu saran yapıdaki bu ceketler erkeklere özel üretilen ürünlerden farklı bir görünüme sahiptir. Serin tutan fileli modeller ile kışlık hava geçirmez modellerden vücut tipinize en uygununu satın alabilirsiniz. Minyon tipli kadınların kullanımına uygun xs motosiklet montu çeşitlerini rahatlıkla bulabilirsiniz. Kadınlara özel üretilen modellerle daha fit bir görünüm yakalayabilirsiniz. Çocukların spora olan ilgilerini arttırmak ve onları desteklemek gelişimleri açısından olumlu sonuçlar doğurur. Motor tutkunları için motosiklet kullanmak vazgeçilmez bir tutkudur. Eş ve çocuklarının da bu tutkuya ortak olmaları hoş bir durumdur. Eğer bir motor tutkunuysanız ve motorunuza çocuğunuzla birlikte biniyorsanız gerekli önlemleri aldığınızdan emin olmanız gerekir. Kask, dizlik, dirseklik gibi aksesuarlarla beraber çocuk motosiklet montu kullanmanız önemlidir. Çocuklarınızın kazalardan korunabilmesi ve hava değişimlerinden etkilenmemesi için bu ürünü mutlaka kullanmanız tavsiye edilir. Deri ya da kot motorcu ceketleri son derece şık birer alternatiftir. Kadın kot motosiklet montu modelleri tarzından ödün vermeyenlerin tercihleri arasında üst sıralarda yer alır. Yazlık tarza uygun olan bu modelleri güvenle kullanabilirsiniz. Bel ayarı çıt çıt düğmelerle yapılan kot motosiklet montları konforunuz için iyi bir seçimdir. Fileli iç yapısı terletmez özelliktedir. Fit kesim tekniği ile tasarlanmıştır. Şıklığınızı yansıtacak kaliteli kadın ya da çocuk motosiklet modelleri için Trendyol’a göz gezdirebilirsiniz.

Klasikten Vazgeçemeyenlere Siyah Deri Motorcu Montu

Vintage tarzdan hoşlanan motorcular retro motosiklet montu modellerini beğeni ile kullanır. Deriden üretilen çeşitleri giydikçe vücudun şeklini alır ve sürücüye ekstra konforlu bir sürüş deneyimi yaşatır. Klasik tarzın en güzel örneklerinden olan deri ürünleri farklı renklerde de bulmak mümkündür. En çok kullanılan modelleri siyah deri motosiklet montu çeşitleridir. Deri modeller kullanım açısından oldukça avantajlı durumdadır. En yüksek aşınma direnci deri modellerdedir. Yarışlarda kullanılan ceketlerin çoğunun ana malzemesinin deri olduğu görülür. Modası asla geçmeyen bir materyal olan deri klasikten vazgeçemeyenlerin bir numaralı aksesuarıdır. Yarış motosiklet montları kalın inek derisinden üretilir. Bu modellerde cep sayısı yok denecek kadar azdır. Bunun nedeni yarışçıya hareket kolaylığı sağlamaktır. Vücudu sıkıca sarar ve rahatsızlık hissi vermez. Yarış ceketlerinin bel kısmında pantolonla bağlantı sağlayan bir bölüm bulunur. Bu sayede kaza anında montun sabit kalması sağlanır. Deri motosiklet montları ergonomik yapıları ve ekstra güvenlikli özellikleri sayesinde vazgeçilmez bir ürün olarak kullanılmaya devam eder. Motosiklet montlarının beden ölçüsü göğüs bölgesi baz alınarak hesaplanır. XS beden 82-88 cm ile ifade edilebilir. S 88-94, M 94-100, L 100-106, XL 106-112, XXL 112-118, 3XL 118-124 cm olarak hesaplanabilir. Doğru seçilen kaliteli bir motosiklet montu uzun yıllar boyunca güvenle kullanılabilir. Motorcu montunun değişme zamanının geldiğini, koruma alanlarının aşınıp aşınmadığı, montun incelip incelmediği gibi kriterlere bakarak tespit edebilirsiniz. En tarz motorcu ceketlerini Trendyol üzerinden satın alabilir, deri motosiklet montu tavsiye örneklerini inceleyebilirsiniz.

Motorunuzun Rengini Montunuzla Kombinleyin

Motosikleti kısa süreli ulaşım aracı olarak kullanan bir sürücü ile her gün kilometrelerce yol yapan bir kurye arasında giyim farkı olması doğaldır. Kullanım yoğunluğuna, mevsime ve sürücünün fizyolojik yapısına uygun ürünler seçmek önemlidir. Renk seçimi de tamamen sürücünün zevki ile doğru orantılıdır. Dilerseniz motosikletinizin gövde rengine uygun bir mont rengi seçerek tarzınızı yansıtabilirsiniz. Siyah, beyaz motosiklet montu modelleri sürücüler tarafından en çok tercih edilen renkler arasındadır. Mevsim şartları da renk tercihinde önemli olsa da kışın kullanabileceğiniz beyaz motosiklet montları da bulabilirsiniz. Soğuğa dayanıklı olmayan, çabuk üşüyen yapıya sahip bir sürücü rüzgarı engelleyen malzemeden yapılmış ceketleri tercih edebilir. Vazgeçemediği rengi bu ürün üzerinde sergilemesi de mümkündür. Sürücü ceketleri özel teknikler kullanılarak üretilir ve su kaydırma özellikleri bulunur. Dayanıklı eşyalar olduklarından renklerinde solma ya da yıpranmaya rastlanmaz. Pembe, mavi, yeşil motosiklet montu modellerinden birini seçerek zevkinizi yansıtabilirsiniz. Çok renkli modeller de kullanıcıların beğenisine sunulur. Mevsim şartlarını dikkatten kaçırmamanız güvenli sürüş deneyiminiz için yüksek öneme sahiptir. Kış aylarına özel iyi bir mont soğuk havayı asla sürücüye hissettirmez. Rüzgara karşı koruma sağlarken hava geçirgenliğine engel olmamalıdır. Su geçirmezlik özelliği net bir oranla ifade edilebilir. Satın alacağınız ceket ya tamamen su geçirmezdir ya da bu özelliğe sahip değildir. Yarı geçirgenlik motorcu montları için bir kriter olarak kabul edilmez. Kışlık motosiklet montu tavsiye örneklerini sayfamızda bulabilir, ürün özelliklerini okuyabilirsiniz.

Bütçenize En Uygun Motorcu Montları

Sert kış koşullarından korunarak güvende kalabilmek için standart bel hizasındaki motorcu montlarının yanında uzun motosiklet montu modellerini de kullanabilirsiniz. Titanyum korumalı ve kalça hizasına kadar uzanan kışlık montlarla sıcak bir sürüş deneyimi yaşayabilirsiniz. Bu modelleri daha çok gün içinde fazlaca yolculuk yapan motorlu kuryeler üzerinde görmek mümkündür. Motorcu montlarının fiyat aralıkları kullanılan malzeme, üretim teknikleri ve kumaş yapısı gibi değişenlere dayanarak farklılık gösterebilir. Yazlık, kışlık ve dört mevsim kullanıma uygun olanların da arasında fiyat farklılıkları bulunur. Terlemek vücudun sıcaklığını düşürmek için kendiliğinden ortaya çıkan doğal bir durumdur. Çeşitli nedenlere bağlı olarak terleme oranı artabilir. Bu da rahatsızlık hissi oluşturur. Motorcu montu alırken yaz aylarına özel üretilmiş modelleri tercih etmeniz konforunuz açısından önelidir. Yazlık motosiklet montu fiyatları, üretimde kullanılan özel terletmez materyale bağlı olarak artış gösterebilir. Dört mevsim kullanılabilen montlar sıcak tutan iç astarının yaz aylarında sökülebilmesi ile bilinir. Diğer modellere göre bir miktar daha dayanıklı olan bu ürünü fiyatı da değişkendir. Sürücü ceketlerinizin uzun ömürlü olabilmesi için gerekli bakımlarının ve temizliğini aksatılmadan yapılması önem teşkil eder. Motorcu ceketlerinin temizliğini özel üretilmiş deterjanlarla yapabilirsiniz. Ürünü 30 dereceden daha yüksek bir sıcaklıkta yıkamamaya dikkat etmeniz gerekir. Su geçirmezlik özelliği ürünün iç kısmında yer alan dikişlere uygulanan özel yapışkanla desteklenir. 30 dereceden yüksek ısıda bu özellik ortadan kalkabilir. Kurutma makinesi ve yüksek devirli sıkma işlemi yapmamanız, ceketinizi oda ısısında kendiliğinden kurumaya bırakmanız tavsiye edilir. Su kaydırma özelliği bulunan modellerin bu özelliği zamanla azalabilir. Su kaydırıcı spreyler kullanarak montunuzun ömrünü uzatabilirsiniz. Bu spreyi montunuz ıslakken kullanmanız önemlidir. Her üründe olduğu gibi motorcu montu seçiminde de daha önce kullananların deneyimleri yol gösterici nitelikte olabilir. Kullanıcıların bu konudaki yorumlarından yola çıkarak ihtiyacınıza en uygun ürünü belirleyebilirsiniz. Klasik tarzda deri materyalden üretilmiş yüksek korumalı yerli malı sürücü ceketleri de vardır. Yerli motosiklet montu seçeneklerinden birini tercih ederek şıklığınızı tamamlayabilirsiniz. Deri ya da tekstil her renk ve boyutta birbirinden kaliteli motorcu montlarını Trendyol üzerinden satın alarak güvenli sürüş deneyiminin keyfini çıkarabilirsiniz.