İlgili Kategoriler
Yaş
Fiyat
Paket İçeriği
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Oyuncak Mutfak

" araması için 9813 sonuç listeleniyor

Oyuncak Mutfak Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Oyuncakların Artan Önemi

Oyuncakların Artan Önemi

Oyuncaklar çocuklar için son derece önemli olan birer araç gereçtir. Çocuklar günlerinin büyük bir kısmını oyuncakları ile geçirmekte oyuncakları ile arkadaşlık kurmaktadır. Oyuncaklarının yardımıyla çeşitli, farklı oyunlar kurmaktadırlar. Farklı yaş gruplarına uygun olarak üretilen çok sayıda oyuncak çeşidi mevcuttur. Bu sayede çocuklarınız ilgi alanlarına ve yaşlarına göre oyuncak tercihi yapabilmektedir. Oyuncaklar eğlenceli ve keyifli zaman geçirmeye yardımcı olmanın yanı sıra çocuklarınızın anlama, kavrama, gelişimlerine destek gibi konularda da yardımcı bir unsur olarak görev almaktadır. Yaratıcılıklarını kullanarak her defasında birbirinden farklı yeni oyunlar oluşturmakta aynı zamanda dil gelişimleri performanslarını da artırabilmektedirler. Bunun yanında ekran bağımlılığı, teknoloji bağımlılığı gibi istenmeyen durumların önüne geçme konusunda da oyuncaklar da sizin ve çocuğunuz için oldukça faydalı ürünlerdir. Çocuklarınız oyun oynarken çeşitli öyküler oluşturabilmekte ve bu durum da yaratıcılıklarını geliştirmede, sosyal ilişkilerini iyileştirmede fayda sağlamaktadır. Daha küçük yaş grubunda bulunan çocuklar ise oyuncakları yardımıyla nesnelerin işlevlerini ve isimlerini öğrenebilmektedir. Çeşitli fonksiyonlara sahip olan oyuncaklar eğitici ve öğretici bir nitelik de görebilmektedir. Bu sayede eğlenirken bir şeyler öğrenmek de mümkün hale gelmektedir. Doğru seçimleri yaparak çocuğunuz için iyi bir oyuncak tercihinde bulunabilirsiniz. Pek çok türde oyuncak satışı mevcuttur. Çocuğunuzun zevkine ve ilgi alanına göre seçebileceğiniz pek çok seçenek vardır. Çocuğunuzun zevki ve ilgi alanını göz önünde bulundurarak yapacağınız seçimler çocuğunuzun daha mutlu olmasını sağlayan akıllı bir seçim olacaktır. Kız ve erkek çocuklar farklı ilgi alanlarına sahip olabilmektedir. Ancak istisna olsa da bunun tam tersi durumlarla karşılaşmak da mümkündür. Bu sebeple kız ve erkek çocuklar için de özel olarak tasarlanmış pek çok farklı ürünü bulmanız mümkündür. Bunun yanı sıra hem kız, hem de erkek çocukların oynamaktan keyif aldığı unisex olan oyuncaklar da mevcuttur. Kız ve erkek çocukları için ayrı ayrı tasarlanan oyuncak modellerini satın alabileceğiniz gibi bu unisex olan modelleri de tercih edebilirsinin. Oyuncağı aldığınız çocuğun cinsiyeti, ilgi alanı, zevkleri, sevdiği şeyler göz ününde bulundurarak satın alma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanında bebeklere uygun da çok çeşitli oyuncak seçeneği bulunmaktadır. Bebeklerin gelişimi için eğitici ve faydalı oyuncaklara da ulaşmanız mümkündür.

Gerçek Hayatın Yansıması Olabilen Oyuncaklar

Gerçek Hayatın Yansıması Olabilen Oyuncaklar

Oyuncaklar çocukların eğlenceli vakit geçirmesine yardımcı olan araç gereçlerdir. Bebeklikten daha ileriki yaşlara kadar pek çok yaş dönemi için uygun oyuncak çeşidi bulunmaktadır. Çocuğunuzun cinsiyeti, ilgi alanları, bulunduğu yaş dönemi, bulunduğu yaş döneminin özelleri, yetenekleri gibi pek çok faktör oyuncak seçimi üzerinde etkili olabilmektedir. Örneğin; kız çocuklar, genel manada bebeklerle oynamaktan daha çok zevk alsa da bir erkek çocuğunun tercihi araba, kamyon gibi oyuncaklar olabilmektedir. Ancak bir erkek çocuğunun bebekle oynayabileceği gibi bir kız çocuğun da arabalarla oynayabilmektedir. Bu durum çocuğunuzun ilgi alanına göre değişkenlik göstermektedir. Cinsiyetin yanı sıra çocukların bulunduğu yaş dönemleri de oyuncak seçimini etkilemektedir. Daha küçük yaş grubunda yer alan çocuklarınız için eğitici ve öğretici nitelik taşıyan oyuncaklar daha işe yarar görünmektedir. Bunun yanı sıra küçük yaşlardaki çocuklar oynadıkları nesnelerin işlevlerini ve isimlerini oyuncaklar yoluyla rahat bir biçimde öğrenebilmekte ve dil gelişimleri açısından bu durum olumlu sonuçlar ortaya koyabilmektedir. Ayrıca daha küçük yaş grubundaki çocuklar / bebekler için daha az karmaşık olan oyuncaklar üretilmektedir. İlk 3 yaş çocuklara özel olarak üretilen oyuncaklar ile çocuğunuz dünyayı daha iyi anlamlandırabilir, nesneleri daha kolay öğrenebilir. Fiziksel ve beyinsel gelişimine katkı sağlayan bu tarz oyuncaklar ile çocuklarınız oynayarak gelişebilir ve öğrenebilir. Yaş gruplarına göre özel olarak tasarlanan oyuncaklar, 0-6 aylık, 6 ay-1 yaş, 1-3 yaş, 3-6 yaş ve 6 yaş ve üzeri gibi kategorilere göre üretilebilmektedir. Günümüz koşullarında gelişen teknoloji ile beraber ekran bağımlılığı gibi istenmeyen yeni durumlar ortaya çıkmıştır. Ekran bağımlılığı çocukların hareket alanlarını kısıtlayarak gün boyunca telefon, tablet, televizyon gibi cihazlara maruz kalmalarına yol açmaktadır. Göz ve daha pek çok durum için olumsuz etkileri bulunan bu bağımlılık hali, çocuğunuzun yaratıcılığını, iletişim becerilerini engelleyici bir unsur haline gelebilir. Bu durumun önüne geçmek için ise oyuncaklar oldukça fazla işe yaramaktadır. Oyuncaklar ile çocuğunuzun hareket alanı genişlerken aynı zamanda yaratıcılık, sosyal ilişkiler, iletişim becerisi gibi noktalarda da belli bir gelişim artışı yaşaması sağlanmaktadır. Günümüzde üretilen bazı oyuncaklar ise günlük hayatın küçük bir yansıması halinde olabilmektedir. Bu tarzdaki oyuncalar ile çocuğunuzun gerçek hayatı daha güvenilir bir şekilde deneyimleme imkânı kazanmaktadır. Örneğin oyuncak mutfak bu alanda üretilen oyuncaklara iyi bir örnek teşkil eder.

Oyuncak Mutfak ile Eğlenceli Mutfak Anları

Oyuncak Mutfak ile Eğlenceli Mutfak Anları

Pek çok araç gerecin ve eşyanın oyuncak halleri günümüzde tasarlanmaktadır. Bu oyuncaklar ile çocuklar gerçek dünyada var olan pek çok şeyi güvenli bir biçimde deneyimleme imkânı bulmaktadır. Bu oyuncaklar arasında mutfaklar da yerlerini almaktadır. İçerisinde tezgâh. Mutfak dolabı, bulaşık makinesi, lavabo gibi eşyaları bulundurarak set halinde satışa sunulan ürünler olarak karşımıza çıkmaktadırlar. Bu oyuncaklar daha küçük yaş grubunda yer alan bebekler için de uygundur. Bebekler daha dikkatli ve öğrenmeye isteklidirler. Bundan dolayı günlük hayatta bizimle beraber her işi yapmaya ve bu işlere ortak olmaya çalışırlar. Model alma yolu ile anne ve babalarının hareketlerini taklit ederek onlar gibi davranmaya istekli olurlar. Mutfakta siz yemek yaparken ya da başka işlerle uğraşırken bebeğiniz de sizinle beraber aynı işleri yapmak isteyebilir. Bu sebeple oyuncak olarak üretilen bu mutfaklar bebeğinizin için eğlenceli birer oyuncağa dönüşebilir. Oyuncak mutfak seti ile pek çok olayı güvenli bir biçimde gerçekleştirebilir. Bebeklerin yanı sıra bu oyuncaklar tüm çocuklar için uygundur. Çocukların gelişimine yardımcı olan bu oyuncaklar, onların kavrama ve öğrenme faaliyetlerine olumlu katkılarda bulunur. Mutfak setleri ile mutfak araç ve gereçlerini daha yakından tanıma imkânı bulurlar. Bunun yanında mutfakta yemek yapma, eşyaları tezgâha sıralama gibi farklı oyunlar ile çocuğunuzun keyifli ve eğlenceli zaman geçirmesi mümkündür. Geleceğin bir nevi provası olan bu ürünler ile ister kız ister erkek olsun tüm çocuklar mutfakta zaman geçirme deneyimini küçük yaşlarda tadabilecektir. Pratik alışkanlıkların kazanılması noktasında yardımcı olan bu ürünler ile çocuklarınız ileriki yaşamlarında mutfağa yabancılık çekme noktasında daha az problemle karşılaşabilir. Bunun yanı sıra yardımlaşma, birlikte vakit geçirmenin önemi gibi değerleri kazanmaları için de bu oyuncaklar önemlidir. Bu oyuncaklar ile sorumluluk alabilme konusunda büyüme çağında bulunan çocuğunuzun küçük adımlar atmasını sağlayabilirsiniz. Son zamanlarda popülerliği artan bu ürünler ile çocuklarınız sıkılmadan uzun süreler boyunca oyuncak ile oynayabilmekte ve farklı yeni oyunlar kurabilmektedir. Çocuklarınızın bu setler ile kendi başlarına oynayabilecekleri gibi arkadaşları ile ya da siz ebeveynleri ile de gerçeğe yakın mutfak gereçleriyle oynayabilir. Kaliteli ve dayanıklı malzemelerden yapılan ve sağlığa zararlı maddeler içermeyen ürünler hem daha sağlam, hem de sağlıklı özellik göstermektedir. Ürünleri satın alırken siz de bu özelliklere dikkat edebilirsiniz.

Oyuncak Mutfak Eşyaları

Oyuncak Mutfak Eşyaları

Günümüzde gelişen şartlar ile beraber çocuk yetiştirme kavramı da büyük ölçüde değişti. Çocukların fiziksel, bilişsel ve duyuşsal gelişimlerine ve özelliklerine verilen önem daha da arttı. Bu sebeple çocukların günlerinin büyük bir bölümünü geçirdikleri nesneler olan oyuncaklara da verilen önem artmıştır. Günümüzde çocukların gelişimlerini olumlu yönde etkileyen pek çok oyuncak tasarlanmakta ve üretimleri yapılmaktadır. Bunlar arasında çocukların yardımlaşma, dayanışma, iş birliği gibi özelliklerini geliştirebilecek nitelikte olan ve çocukların ileriki yaşamlarını bir nevi prova eden oyuncaktan yapılan setler bulunmaktadır. Bu setler içerisinde pek çok mutfak eşyasını barındırmaktadır. Oyuncak mutfak eşyaları nelerdir? sorusunun cevabı içerisinde yer alan eşyaların başında mutfak tezgahı gelmektedir. Hemen her mutfakta oyuncak mutfak tezgahı bulmak mümkündür. Her gerçek mutfakta yer alan bu oyuncak tezgâhlar oyuncak olan mutfaklarda da mevcuttur. Boyutları farklılık gösterse de gerçek mutfak tezgâhları ile büyük benzerlikler içermektedir. Hemen her oyuncak içerisinde yer alan diğer bir eşya ise oyuncak mutfak dolabı olmaktadır. Bu dolapların kapağı bazı modellerde açılabilmekte olup daha gerçekçi bir izlenim vermektedir. Çocuğunuzun bu dolaplar içerisine herhangi bir şey yerleştirebilir ya da zaten halihazırda var olan eşyaları içerisinden çıkararak farklı oyunlar kurabilir. Oyuncak mutfak lavabosu da her set içerisinde mevcut olan bir eşyadır. Günümüzdeki gerçek mutfakların da hemen hepsinde bir mutfak lavabosu mevcuttur. Oyuncaktan yapılan modellere de bu lavabolar yerleştirilmekte ve çocuğunuzun gerçek hayatı canlandırarak bu lavaboda hayali olarak bir şeyler yıkayabilmektedir. Bunun yanı sıra bu setler içerisinde ocak, fırın gibi eşyalar da yer almaktadır. Bu eşyalar yardımıyla çocuğunuzun yine hayali olarak istediği her şeyi pişirebilir ve keyifli dakikalar yaşayabilir. Yine set içerisinde bulaşık makinesi ve çamaşır makinesi gibi detaylar bulunması oyuncağı gerçek mutfaklara benzetme konusunda yardımcı olan unsurlardır. Her set içerisinde bulunmasa da bazı setler içerisinde oyuncak mutfak buzdolabı bulunmaktadır. Bu buzdolaplarının kapakları açılabilmektedir. Böylece daha gerçekçi bir görünüm kazanırlar. Ürünün taşıyabileceği miktara uygun, hafif yapıda bulunan bazı oyuncak eşyaları çocuğunuzun bu buzdolabı içerisine yerleştirebilir. Gerçek hayatın bir yansımasını sunan bu ürünler ile ister çocuğunuzun tek başına isterseniz de beraber eğlenceli oyunlar oynayabilirsiniz.

Oyuncak Mutfak Çeşitleri

Oyuncak Mutfak Çeşitleri

Çocuklarınızın mutfak eşyaları ve yiyecekler ile tanıştırmada oldukça işe yarayan oyuncak mutfak setleri, hem kız, hem de erkek çocuklar için anne - babaları tarafından çocukları için sıklıkla satın almayı tercih ettikleri oyuncaklardır. Bu setler yardımıyla çocuklar mutfak araç ve gereçlerini nasıl kullanmaları gerektiğini öğrenebilmektedir. Tıpkı oyuncakların farklılık gösterdiği gibi oyuncaktan yapılan mutfaklar da çeşitlilik göstermektedir. Çocuklarınızın ihtiyaçlarına, kullanım alanlarına, yaşlarına göre çeşitlilik gösterebilmektedir. Yaş dönemlerine göre farklılaşan bu durum daha küçük yaşta bulunan çocuklar için daha basit parçalı oyuncak mutfak gereçleri içeren oyuncaklar tasarlanmaktadır. Gelişimsel olarak ince motor becerileri çok fazla gelişemeyen daha küçük yaş grubundaki çocuklar için basit parçalı olan oyuncaklar daha işe yarar olmaktadır. Biraz daha büyük yaş grubunda bulunan çocuklar için ise çok parçalı, daha detaylı işler gerektiren mutfak araç gereçleri yer almaktadır. Bunun yanı sıra bazı setler içerisinde günlük kullanım için gereken ana araç ve gereçler yer alırken bazı setler içerisinde ise daha fazla zahmet gerektiren yemek vesaire gibi şeyleri yapmaya yarayan araç gereçler bulunmaktadır. Bu noktada çocuklarınızın ilgi alanlarını göz önünde bulundurarak bir seçimde bulunabilirsiniz. Oyuncak mutfak malzemeleri boyut olarak da farklılaşabilen bir durumdur. Büyük oyuncak mutfak çeşitleri boyut olarak neredeyse gerçek mutfak boyutunda tasarlanan oyuncaklardır. Çocuklarınızın boyları dikkate alınarak tasarlanan bu ürünler içerisinde buzdolabı, bulaşık makinesi, çamaşır makinesi, mutfak tezgâhı, lavabo, fırın, ocak vb. eşyalar yer almaktadır. Modelden modele ve markadan markaya set içerisinde yer alan eşyalar değişkenlik gösterse de genel anlamda büyük setler içerisinde yer alan eşyalar bu şekilde olmaktadır. Çocuğunuzun buzdolabına yiyecekleri yerleştirebilir, fırında ve ocakta hayali yiyecekler pişirebilir, bulaşık makinesine tabakları yerleştirebilir, çamaşır makinesine hayali olarak kirlenen çamaşırları koyarak yıkanmalarını sağlayabilir. Bunun yanı sıra yaratıcılıklarını geliştiren çeşitli oyunlar oynayarak gerçek hayatı oyunlarına yansıtabilirler. Küçük oyuncak mutfak ise daha küçük boyutta tasarlanan ürünlerdir. Özellikle bebekler ve daha küçük yaş grubundaki çocuklar için uygun olan oyuncaklardır. Küçük yapıları ile çocukların ince motor becerilerini geliştirme konusunda son derece işe yaramaktadır. Farklı sayıda parçalardan oluşabilen ürünlerdir. Siz de çocuklarınızın ilgi ve özelliklerini dikkate alarak bir seçimde bulunabilirsiniz.

Oyuncak Mutfak Fiyatları Hakkında

Oyuncak Mutfak Fiyatları Hakkında

Oyuncak mutfaklar yapıldıkları malzemelere göre de farklılaşabilen ürünlerdir. Bu ürünler içerisinde ahşap malzemeden yapılan ahşap oyuncak mutfak setleri bulunmaktadır. Ahşap doğal olduğu için sağlıklı bir malzeme olarak bilinmektedir. Son zamanlarda ahşaptan yapılan ürünlerde bir artış yaşanmaktadır. Bu durum oyuncaklara da yansıtmaktadır. Mutfaklar da ahşaptan yapılabilmektedir. Ayrıca ahşap yapıları ile bu oyuncaklar son derecede de şıktır. Farklı renklerde olabildikleri gibi doğal ahşap renginde de üretimleri yapılmaktadır. Pembe, beyaz, kırmızı, mor gibi farklı renkleri mevcuttur. Küçük boyutta tasarlanabildikleri gibi büyük boyutta da tasarlanabilen modelleri mevcuttur. Bu modeller tahta oyuncak mutfak olarak da bilinmektedir. Genelde doğal ahşap kullanılarak üretimleri yapılmaktadır. Oyuncak mutfak takımı modelleri plastik oyuncak mutfak modelleri de bulunmaktadır. Bu ürünler oldukça renkli ve canlı yapıları ile öne çıkan ürünlerdir. Oyuncak mutfak kurulumu son derece kolay olarak yapılmaktadır. Ahşap olan modeller genel olarak birbirine geçmeli şekilde üretilmektedir. Kurulumları esnasında ek bir malzeme gerekmemektedir. Ancak bir yapıştırıcı yardımı ile birbirine geçireceğiniz bu parçaları yapıştırarak daha sağlam ürünler elde edebilirsiniz. Çocuk oyuncak mutfak setleri parçaları çeşitlilik gösterebilen oyuncaklardır. Yemek pişirme aletleri içeren setlerin yanı sıra set içerisinde tabak, kaşık, çatal, bardak gibi araç gereçler de yer alabilmektedir. Bu araç gereçler ile çocuklarınızla beraber güzel sofralar hazırlayarak keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Oyuncak mutfak fiyatları pek çok faktöre göre değişiklik gösterebilmektedir. Örneğin boyutları büyük olan (çocuğunuzun boyuna yakın olan modeller, örneğin 100 cm civarında olan) modellerin fiyatları da minyatür setlere oranla biraz daha fazla olabilmektedir. Gerek bu modellerin büyük oluşu gerekse gerçeğe daha yakın olmaları fiyat artışı noktasında etkili olabilmektedir. Daha basit yapıda olan ve küçük boyutlu olan setlerin fiyatı ise büyük olanlara oranla daha avantajlı fiyatlara satışa sunulmaktadır. Bunun yanı sıra mutfakların sahip olduğu araç gereç özellikleri de fiyatını etkileyen unsurlar arasında yer alabilmektedir. Bunun yanı sıra kullanılan malzemelerin neler olduğu, üretici marka, mutfağın modeli, hitap ettiği yaş grubu gibi özellikler de fiyatta değişikliğe neden olabilmektedir. Ürünün kalitesi, dayanıklılığı gibi faktörler de fiyatı etkileyen özelliklerdir. Trendyol güvencesi ile satın alacağınız ürünleri kolay bir biçimde sepetinize ekleyerek satın alma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Trendyol avantajlı fiyatlarla ürünleri satışa sunmaktadır. Oyuncak mutfak setlerini de yine avantajlı fiyatlar ile Trendyol' dan satın alabilirsiniz.

Oyuncak Mutfak Modelleri Nelerdir?

Oyuncak mutfaklar çeşitlerinin bazıları küçük boyutlarda dizayn edilir. Bu sayede kolay biçimde taşınabilir. Bazıları ise daha büyük ebatlar dahilinde üretilir. Büyük boyutlu oyuncak mutfak modelleri, tüm özellikleriyle adeta gerçek bir mutfak görünümündedir. Renk, malzeme ve tasarım seçenekleri de bu noktada çeşitlilik gösterir. Bazı modeller ahşap malzemeler ile üretilir. Ahşap modeller, sağlıklı ve hijyenik yapısından dolayı çoğu zaman ebeveynlerin ilk tercihi halindedir. Oyuncak mutfak modelleri arasında plastik malzemeler ile dizayn edilen seçeneklere de denk gelebilirsiniz.

Oyuncak Mutfak Nerede Satılır?

Oyuncak mutfak modelleri, pek çok farklı çeşidi ile Trendyol’da satışa sunulur. Seçkin oyuncak firmaları, farklı tasarımlarda modeller dizayn eder. Ebeveynler çocuklarına uygun bir oyuncak mutfak seçmek için mevcut modelleri ve farklı marka seçeneklerini karşılaştırabilirler. Ayrıca bazı oyuncak mutfaklar, diğer tasarımlar ile satılan setlerin bir parçası olarak da satın alınabilirler. Set halindeki modeller, daha fazla mutfak gereçleri barındırır. Çocuklar daha iyi bir deneyim yaşayarak mutfak oyununu keyifli hale dönüştürebilirler. Kaşık, çatal, kap, ocak ve fırın gibi set dahilindeki parçalar oldukça caziptir. Çocuklarınızın zeka ve beceri gelişimleri için bu modelleri Trendyol üzerinden satın alabilirsiniz.

Oyuncak Mutfak Renk Seçenekleri Nelerdir?

Oyuncak mutfak modellerinin bir kısmı pastel tonlarda tasarlanır. Bazıları ise son derece canlı ve parlak renk tonlarına sahiptir. Ahşap oyuncak mutfak modelleri genellikle doğal ahşap tonlarında veya beyaz renkte olabilir. Bu sayede daha sağlıklı ve gerçeğe yakın bir oyun deneyimi ortaya çıkar. Plastik modellerde ise genel olarak pembe, mor, yeşil, mavi ya da sarı gibi renkler kullanılır. Ayrıca bazı oyuncak mutfaklar sezonluk veya özel temalara uygun renklerde de tasarlanır. Bu çeşitlilik sayesinde çocuklar kendi zevklerine uygun bir tema seçebilirler. Aynı zamanda birden fazla renk tonunun hakim olduğu tasarımlara da denk gelebilirsiniz.