İlgili Kategoriler
Fiyat
Kahve Çekirdeği Öğütebilme
Materyal
Su Kapasitesi
Filtre Tipi
Otomatik Kapanma
Model
Damlama Emniyeti
Karaf Malzemesi
Tema / Stil
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
Garanti Süresi
Fiyat Geçmişi
Frekans
Garanti Tipi
Voltaj
Priz Tipi
Ürün Puanı
"

Filtre Kahve Makinesi

" araması için 739 sonuç listeleniyor

Enfes Kahve Deneyimi Sunan Filtre Kahve Makinesi Modelleri Trendyol'da!

Güne zinde ve enerjik başlamak için çoğu insanın tercihi filtre kahvedir. Yumuşak içime sahip bir kahve, damakta lezzetli bir tat bırakır. Farklı yöntemlerle demlenen filtre kahvenin, lezzet oranı, demleme yöntemi ve tercih edilen kahveye göre değişir. Hızlı ve pratik demleme yöntemi sunan filtre kahve makinesi, içeceğin bir süre aynı sıcaklıkta kalmasını sağlar. Kahve makinesiyle birden fazla kişiye tek seferde içecek hazırlanır. Filtre kahve yapımı çoğu insan için vazgeçilmez bir ritüeldir. Herkesin demleme sırasında tercih ettiği yöntem farklıdır. Bu farklı demleme yöntemleri için farklı özelliklere sahip makine türleri bulunur. Tek başına keyif yapmayı tercih edenler tarafından kişisel filtre kahve makinesi kullanılır. Tek kişi için demlemeye uygun olan bu makineler aynı zamanda minimal tasarımıyla kullanıldığı mekânda şık bir görünüm oluşturur.

Termos bardağa sahip olan kişisel filtre makineleriyle içeceğinizi demleyerek, işe ya da okula giderken yanınıza alabilirsiniz. Bu içecek metabolizmayı hızlandırarak zayıflamaya yardımcı olur. Kahve makinesiyle hazırladığınız filtre kahvenizi gün içerisinde tüketerek vücudunuzdaki yağ yakımını da hızlandırabilirsiniz. Dilerseniz filtre kahve makinesi seti tercih ederek demleme için ihtiyacınız olan tüm ekipmana aynı anda sahip olabilirsiniz. Kahve makinesinin ihtiyaca uygun olarak tercih edilmesi uzun yıllar pratik kullanım imkânı tanır. Demliğe sahip kahve makinelerini tercih ederek servisi daha kolay hale getirebilirsiniz. Kahve öğütme sistemi bulunan makinelerde ise her daim taze bir şekilde içeceğinizi hazırlayabilirsiniz. Küçük ev aletleri arasında bulunan bu makineler çok sayıda renge ve tasarıma sahiptir. Ürün rengini kullanacağınız mekâna uyumlu şekilde seçerek şık ve dekoratif bir görünüm oluşturabilirsiniz.

Kahve Sevenlerin Mutfağının Vazgeçilmez Parçası Filtre Kahve Makinesi Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Kahve Sevenlerin Mutfağının Vazgeçilmez Parçası Filtre Kahve Makinesi Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Filtre kahve makinesi modelleri farklı tasarım ve çalışma şekillerine sahiptir. Ürünler arasından seçim yapmadan önce kullanım alışkanlıklarınızı ve makine özelliklerini gözden geçirmenizde fayda var. Öğütücülü filtre kahve makinesi kullanımında ihtiyaç duyulan çekirdek kahvedir. Hazneye uygun miktarda eklenen taneler, siz ihtiyaç duyduğunuzda otomatik olarak öğütülür. Demleme oranı kadar öğütülen çekirdekler daima taze kalır. Böylece öğütme işlemi için ekstra zaman harcamanıza ya da makineye uygun oranda öğütülmüş kahve aramanıza gerek kalmaz.

Kapsüllü filtre kahve makinesi kullanımı ise oldukça pratiktir. Kapsül şeklinde tasarlanan kahveler demleme sırasında kullanılır. Kapsüllü filtre kahve makinesinin avantajlarından biri farklı aromalara sahip içecekleri deneme olanağı sunmasıdır. Hem sert hem de hafif kahve içmek isteyen kişiler tarafından kapsül kahve makinesi kullanılabilir. Süt hazneli filtre kahve makinesi ise yumuşak içimli lezzetleri sevenler tarafından kullanılır. Bu cihazlarda sütlü kahve çeşitleri hazırlanabilir. Süt hazneli ürünlerde bulunan köpürtme özelliği sayesinde bol köpüklü lezzetlerle kolayca buluşabilirsiniz.

Endüstriyel filtre kahve makinesi aynı anda çok sayıda içecek servis etmenizi sağlar. Kalabalık ortamlarda oldukça kullanışlıdır. Termos demlik ya da ısıtıcılı makine modellerinden birini kullandığınızda hazırlanan içecekler uzun süre aynı sıcaklıkta kalır. Bazı modellerde aynı anda iki demlik kullanma imkânı da vardır. Alarmlı filtre kahve makinesi içeceği sizin belirlediğiniz saatte demler. Önceden zamanı ayarlayarak ofise ya da eve gelmeden içeceğinizin hazır olmasını sağlayabilirsiniz. Zaman ayarına sahip makineler kahvenin hazır olduğunu da haber verir. Espresso filtre kahve makinesi, öğütülmüş çekirdeklerin makine kaşığı içerisinde preslenmesinin ardından kullanılır.

Ocak üstü filtre kahve makinesi farklı kapasitelere sahiptir. İçerisine eklenen kahve ve su ağır ateşte yavaş yavaş birleşir. Her ocakta kullanılabilmesi nedeniyle oldukça ergonomiktir. Kahve makineleri; demleme şekli, demlediği miktar ve materyaline göre farklı kategorilere sahiptir. Hazneye sahip makinelerde temizliği kolaylaştırmak için kâğıt filtre kullanımı tercih edilir. Uygun bölüme yerleştirilen filtre kahve kâğıdının, tek kullanımlık ya da yıkanabilir modelleri vardır. Kâğıtsız filtre kahve makinesi modellerinde kaşık bulunur. Her kullanımın ardından kaşık içerisindeki kahve kalıntıları temizlenir.

Uzun Süre Kullanabileceğiniz Filtre Kahve Makinesi Hangi Materyallerden Üretilmektedir?

Uzun Süre Kullanabileceğiniz Filtre Kahve Makinesi Hangi Materyallerden Üretilmektedir?

Filtre kahvesi üretiminde çelik, inox ve cam gibi farklı materyaller kullanılır. Bu materyallerin avantajları birbirinden farklıdır. İnox filtre kahve makinesi çeşitleri, gövdesi ve demlik kısmı farklı materyallerden olacak şekilde ya da tamamı inox olarak üretilebilir. Dayanıklı ve kullanımı kolay olan inox kahve makineleri uzun yıllar paslanmadan kullanılabilir. Aynı zamanda sıcak tutma süresi diğer materyallere oranla daha uzundur. Cam filtre kahve makinesi demliği camdan, gövdesi ise metal ya da plastikten üretilir. Demliğin formu servis sırasında kullanım kolaylığı sağlar.

Ankastre filtre kahve makinesi paslanmaz çelik kullanılarak üretilir. Dolap içerisine gömülü şekilde tasarlanan bu kahve makineleri, kullanıldığı ortama şıklık katar. Makinelerde en sık kullanılan materyal paslanmaz çeliktir. Dayanıklı bir malzeme olan çelik, darbelerden etkilenmez. Çeliğin bir diğer özelliği de kullanımın ardından kolayca temizlenmesidir. Bunun yanı sıra ısı ve neme dayanıklı olması nedeniyle zaman içerisinde paslanmaz. Makine tasarımlarında çelik, genellikle diğer materyallerle bir arada kullanılır. Cam ya da plastikle bir arada kullanılarak ergonomik bir tasarım oluşturulur.

Retro filtre kahve makinesi çelik ve cam uyumunun birleştiği şık bir modeldir. Retro görünümünün sağladığı şık tasarıma, yüksek dayanıklılık eklenmiştir. Bu cihazlarda emniyet için otomatik kapanma özelliği bulunur. Her cihazın otomatik kapanma süresi farklıdır. Bazı filtre kahve makinesi modellerinde içeceğin bir süre sıcak kalmasını sağlayacak ısıtma sistemi de bulunur. Demliğin bulunduğu kısımda yer alan bu ısıtma sisteminin sıcaklık ayarı, her modelde farklı bir biçimde yapılır. Filtre kahve makineleri renkleri, her ihtiyaca ve zevke uygun olacak çeşitliliktedir. Kırmızı filtre kahve makinesi modellerinde paslanmaz çelik hazne kısmı renklendirilmiştir.

Çelik ve metal kahve makineleri kırmızı, mavi ve beyaz gibi renklerin yanı sıra siyah ve gri olarak da tasarlanır. Çelik, inox ve plastik gövdeye sahip modeller uzun yıllar kullanım için oldukça idealdir. Zaman içerisinde paslanma ve çizilme gibi durumlar görülmez. Darbelere ve ısıya karşı dayanıklı olduğu için kolayca istenilen yere taşınabilir. Farklı mekânlarda kullanım için uygundur. Demliğe sahip makine modellerinin kullanım alanı geniştir. Bu modellerle ister tek bardak ister maksimum demleme kapasitesinin müsaade ettiği bardak adedine uygun şekilde içecek hazırlanabilir.

Kalabalık Ailelerin Tercih Edeceği Fincan Kapasiteli Filtre Kahve Makinesi Hangisidir?

Kalabalık Ailelerin Tercih Edeceği Fincan Kapasiteli Filtre Kahve Makinesi Hangisidir?

Kalabalık aileler için en ideal kahve makinesi demliğe sahip olan modellerdir. Bu aileler, seçimini ev tipi filtre kahve makinesinden yana yaparak kullanım kolaylığı sağlayabilir. Karmaşık ayarlara sahip olmayan ev tipi cihazlarda, demleme işlemi oldukça pratiktir. Bu makinelerde demlik bölümü yer alır. Demliğin sahip olduğu kapasiteler ise modele göre değişiklik gösterir. 600 ml, 800 ml, 1000 ml ve 1500 ml demlik kapasitesine sahip modellerden ailenize uygun olanı tercih edebilirsiniz. Termoslu filtre kahve makinesi modeli de kalabalık ailelerin kullanımı için oldukça avantajlıdır.

Evde kişilerin farklı saat dilimlerinde kahve içmeye ihtiyaç duyması, içeceğin her seferinde yeniden demlenmesi gerekliliğini ortaya çıkarır. Termos demliğe sahip kahve makinesi tercih ederek evinizde uzun saatler boyunca taze kahve bulundurabilirsiniz. Kalabalık ailelerde çelik filtre kahve makinesi kullanılması ise makinenin uzun yıllar deforme olmasını engeller. Çok sayıda kişinin kullandığı cihazların çelik yapıda olması; düşme, darbe gibi durumlarda meydana gelecek hasarın önlenmesini sağlar.

Damlamalı filtre kahve makinesi kalabalık ailelerin önüne çıkan bir diğer seçenektir. Ağır ağır demlenen kahvenin lezzeti damağınızda mükemmel bir tat bırakırken kokusu tüm evinizi sarar. Cihaz seçiminde kullanıcı sayısı ve kahve içme alışkanlıkları göz önünde bulundurulmalıdır. Sıklıkla kahve tüketen kişiler, 10 fincana kadar demleme özelliğine sahip, 1 litre demlik tercih edebilir. Demlik büyüklükleri modele göre değişir. Makinenize uygun büyük kapasiteli demlik kullanımını tercih edebilirsiniz. Büyük filtre kahve makinesi tercih eden kişilerin kullanım alanı daha geniştir. Bu cihazların demliğinde bulunan işaretler sayesinde az miktarda içecek hazırlama olanağınız da vardır.

Büyük boy demlik kullanan kişiler, az sayıda kişiye içecek hazırlarken kahve miktarını doğru ayarlamalıdır. Su ve kahve oranının servis sayısına uygun ayarlanması daha lezzetli içecekler hazırlamanızı sağlar. Tam otomatik filtre kahve makinesi, kısa süre içerisinde dilediğiniz miktarda içecek hazırlama imkânı sunar. Tek yapmanız gereken kahve ve suyu makinenin uygun bölümlerine ekleyerek düğmeye basmaktır.

Kullanım Alanlarına Göre Filtre Kahve Makinesi Modelleri

Kullanım Alanlarına Göre Filtre Kahve Makinesi Modelleri

Filtre kahve makineleri her ihtiyaca ve kullanıma uygun çeşitliliğe sahiptir. Tek kişilik filtre kahve makinesi; evde, ofiste ya da okulda rahatlıkla kullanılabilir. Her seferinde tek içimlik kahve hazırlama olanağı sunan bu cihaz sayesinde kişiler, kendi başlarına da lezzetli bir içim deneyimi yaşayabilir. Küçük filtre kahve makinesi aynı zamanda ekonomiktir. Tek fincanlık kahve demlemesi nedeniyle yalnızca ihtiyaç hâlinde kullanılır ve malzemelerin israf olmasını önler.

Profesyonel filtre kahve makinesi, kafe ve restoran gibi işletmelerde kullanım için uygundur. Profesyonel baristalar tarafından kullanılması gereken bu makineler, aşamalı bir süreç sonunda içeceği talebe uygun bir şekilde hazırlar. Sütlü veya sütsüz olan kahve çeşitleri bu cihazlar ile hazırlanabilir. Profesyonel makineler süt köpürtme özelliğine de sahiptir. Kişisel kullanımınıza yönelik bir ürün arıyorsanız, bardaklı filtre kahve makinesini tercih edebilirsiniz. Bu ürünler kişisel kullanım için uygundur. Zamanlayıcılı filtre kahve makinesi ise istenilen her yerde rahatlıkla kullanılabilecek bir diğer üründür. Zaman ayarı yapılarak kahve istenilen süre içerisinde demlenir. Özellikle sabahları kahve içmeden güne başlayamayanlar için idealdir. Uyanma saatine göre cihazınızı ayarlayarak sabah vaktinde kahve kokusuyla gözlerinizi açabilirsiniz.

Çekirdek filtre kahve makinesi ekstra öğütücüye sahiptir. Makine haznesinde bulunan çekirdekler, ihtiyaca uygun şekilde öğütülür ve demleme işlemine başlanır. İş yerlerinde her seferinde öğütme işlemi yapmak istemeyen kişiler, bu modeli tercih edebilir. Değirmenli filtre kahve makinesi, kafe ve restoran gibi taze kahve sunumuna önem veren işletmelerde tercih edilebilir. Kapsüllü ya da kapsülsüz modeller arasında kararsız kalanlar kullanım alanına göre kararını verebilir. Kapsülsüz filtre kahve makinesi kişi sayısının fazla olduğu ortamlar için idealdir. Bu cihazlar ile tek seferde çok sayıda kahve demlenebilir. Toz filtre kahve makinesi de kalabalık ortamlarda kullanım için oldukça idealdir.

Filtre kahve makinesi seçiminde makinenin kahveyi sıcak tutma süresi göz önünde bulundurulmalıdır. Gün boyu kahvenin hazır olması gerektiği ortamlarda, filtre kahve makinesi ısıtmalı modeller tercih edilmelidir. Uzun süre içeceğin aynı sıcaklıkta kalmasını sağlayan bu modeller, kullanım kolaylığı sağlar. Farklı içim zevklerine sahip kişilerin aynı makineyi kullanması gerekiyorsa aroma butonlu filtre kahve makinesi tercih edilebilir. Farklı aromalara sahip kahveleri aynı anda hazırlayan bu makine hem profesyonel işletmeler hem de ev kullanımı için uygundur.

Filtre Kahve Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekilenler Nelerdir?

Filtre Kahve Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekilenler Nelerdir?

Kahve makinesi seçiminde; cihazın kullanılacağı ortama, kahve alışkanlıklarınıza ve teknik özelliklere dikkat etmelisiniz. Az sayıda kişinin bulunduğu ortamlarda mini filtre kahve makinesi kullanılabilir. Fazla kişi sayısına sahip ortamlarda ise demliğe sahip cihazların kullanımı son derece pratiktir. Demlik kullanılarak kişilere kolayca kahve servisi yapılabilir. Kişi sayısına uygun modellerin belirlenmesinin ardından cihazda kullanılan materyaller incelenmelidir. Uzun yıllar kullanım için paslanmaz çelik idealdir. Filtre kahve makinesi metal modellerin temizliği ve kullanımı oldukça kolaydır. Seçim sürecinde dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta makinenin demleme yöntemidir.

Çekirdek ya da toz kahve hazırlayabilen modeller arasından içim zevkinize göre seçim yapmalısınız. Toz filtre kahve makinesi kullanımında demlemeye uygun öğütülmüş kahve tercih edilmelidir. Dileyenler ayrı bir öğütücü satın alarak kendi içeceğini taze bir şekilde hazırlayabilir. Kafe tipi filtre kahve makinesi modellerinde ise her seferinde yalnızca tek bardak kahve yapıldığı göz önünde bulundurulmalıdır. İşletmeniz için bir ürün satın alacaksanız hazırlama kapasitesi yüksek ürünlere yönelebilirsiniz. Filtre yapısı da seçiminizi belirleyecek önemli bir detaydır. Sık sık filtre değişimi yapmamak için sabit filtreli kahve makinesi tercih edebilirsiniz.

Kahve makinesi temizliği kullanımı kolaylaştıran en önemli konulardandır. Hazneli modellerde, hazne yerinden kolaylıkla çıkarılarak temizlenmelidir. Tam olarak temizlenmesi mümkün olmayan kahve makinelerinde biriken tortular nedeniyle arızalar meydana gelebilir. Cihazların sürahi bölümündeki kapak ve gövdenin ayrılması da temizliği büyük ölçüde kolaylaştırır. Genellikle tezgâh üzerinde kullanılan cihazların tasarım ve rengine doğru karar vermek de önemlidir. Beyaz filtre kahve makinesi bulunduğu ortamda şık bir görünüm oluşturur fakat düzenli temizlenmesi gerekir. Renkli filtre kahve makinesi ise ev ve ofislerde dikkat çekici bir görüntü meydana getirir. Bu ürün farklı konsepte sahip mekânlarda tercih edilebilir. Cihaz seçimi kullanılan diğer küçük ev aletlerinin rengine göre de yapılabilir. Siyah filtre kahve makinesi, siyah küçük ev aletlerinin yanı sıra gri renge sahip olanlarla da uyum sağlar. Kahve makinelerinin büyük çoğunluğu elektriklidir. Ocakta kullanıma uygun olan modeller, ev ve ofis gibi iç mekânlarda tercih edilebilir. Aynı zamanda bu modeller, piknik ya da kamp gibi açık alan aktiviteleri için de uygundur. Araç tipi 12v filtre kahve makinesi seyahat sırasında arabanızın ya da karavanınızın içerisinde size kahve demleme olanağı sunar. Sık sık uzun seyahate çıkan kişiler bu cihazı tercih edebilir.

Filtre Kahve Makinesi Fiyat Aralıkları Nasıldır?

Filtre Kahve Makinesi Fiyat Aralıkları Nasıldır?

Filtre kahve makinesi fiyatları, teknik özelliklere ve tasarıma göre değişiklik gösterir. Farklı makine seçenekleri arasından her bütçeye ve ihtiyaca uygun bir model bulmak mümkündür. Profesyonel filtre kahve makinesi, işletmeler için ekonomik kahve hazırlama yöntemi sunar. Kişiye özel olarak içecek hazırlayan cihazlar, sadece fiyat yönüyle değil zaman tasarrufu sağlama yönüyle de avantajlıdır. Farklı kahve çeşitlerini yapmaya olanak tanıyan bu cihazlara sahip olarak birden fazla işlevi aynı anda kullanabilirsiniz. Böylece çok sayıda cihaz satın almanıza gerek kalmaz.

Otomatik filtre kahve makinesi kısa sürede uygun deme erişmek isteyenler için idealdir. Tek tuşla kısa sürede demleme imkânı sağlar. Otomatik cihazlarda demleme uyarısı veren seçenekler vardır. Programlanabilir filtre kahve makinesi, demleme zamanını önceden belirlemenize imkân verir. Sizin belirlediğiniz saatte hazır olan içeceğinizi tüketerek yorgunluğunuzu üzerinizden atabilir ve enerji depolayabilirsiniz. Tüm bu ekstra özellikler fiyatların değişmesine sebep olur. Daha temel özelliklere sahip cihazlar ise uygun fiyat avantajına sahiptir. Örneğin; cazip fiyatlı portatif filtre kahve makinesi seçimi yaparak, dilediğiniz her yerde kolayca kahvenizi demleyebilirsiniz. Bu ürünler tatile giderken bavulunuza rahatlıkla sığar. Manuel filtre kahve makinesi olarak da bilinen portatif makineler genellikle tek kişinin kullanımı için uygundur.

Kahve makinesi seçimi kullanım alanına göre yapılarak fiyat yönüyle avantajlı bir alışveriş gerçekleştirilebilir. Ofis tipi filtre kahve makinesi, çalışma saatlerinde kısa süre içerisinde kahve yapılmasına olanak tanır. Çalışan kişiler için kullanımı pratiktir. Kahve makinesi fiyatlarını belirleyen özelliklerden biri de rengidir. Siyah ve gri dışında özel renge sahip olan filtre kahve makineleri farklı fiyatlarla kullanıcılara sunulur. Filtre kahve makinesi pembe soft rengiyle farklı dekorasyonlara kolayca uyum sağlar. Her ortamda rahatlıkla kullanılabilir. Pembe cihazlarda farklı ton seçenekleri de vardır. Filtre kahve makinesi mor rengiyle sıra dışı tercih yapmayı sevenler için iyi bir seçim olabilir.

Siyah ve cam detaylarla bir arada tasarlanan mor filtre kahve makineleri, özgün bir tasarım arayanlar için uygundur. Ekonomik bir tercih yapmak isteyen kişiler için 2 kişilik filtre kahve makinesi de mevcuttur. Aynı anda iki kişiye kahve hazırlama imkânı sunan bu makineler evde ve iş yerinde rahatlıkla kullanılabilir. İhtiyacınız olan filtre kahve makinesi özelliklerini belirleyerek bütçenize uygun bir seçim yapabilirsiniz. Alışkanlıklarınıza uygun şekilde seçtiğiniz bir cihazı, uzun yıllar gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Trendyol üzerinden dilediğiniz filtre kahve makinesine cazip fiyat avantajıyla sahip olabilirsiniz.

Filtre Kahve Makinesi Nasıl Kullanılır?

Kategori özelinde sunulan filtre kahve makinelerinin her biri farklı çalışma prensibine sahiptir. Otomatik programa özelliğine sahip olan makineler ile manuel çalışma stiline sahip cihazlar aynı şekilde kullanılmayabilir. Buna karşılık filtre kahve makine kullanımının model ve özellikten bağımsız 4 aşamaya sahip olduğu söylenebilir. İlk aşama için makinenin su haznesini doldurmakla başlayabilirsiniz. Elde etmeyi planladığınız kahve sertliğine göre su yoğunluğunu ayarlayabilirsiniz. Bu işlemin ardından ilgili bölgeye yine arzu ettiğiniz miktarda filtre kahveyi yerleştirebilirsiniz. Bazı modellerde tek kullanımlık kağıt filtre kullanılması gerekir. Modellerin bazılarında ise metal ya da plastik filtre bulunur. Cihazın filtresi makinenin bir parçası olarak verildiyse düzenli olarak temizlenmesi önerilir. Makinenin kahve çekme özelliği bulunmuyorsa öğütülmüş filtre kahveyi, bulunuyorsa çekirdek kahveyi ilave edebilirsiniz. Enfes filtre kahve lezzeti için tüm malzemeleri koyduktan sonra makinenin "saat ayarı" özelliği varsa bu ayarlamayı yapmakla devam edebilirsiniz. Yoksa başlatma tuşuna basarak makineyi çalıştırabilirsiniz.

Filtre Kahve Makinesinde Hangi Kahveler Yapılır?

Filtre kahve makinesi, çoğunlukla filtreleme haznesi, su haznesi ve kahve sürahisinden oluşan bir makinedir. Makinenin temel çalışma prensibi, öğütülmüş filtre kahve üzerine ısınan suyun dökülmesi ve mevcut filtreleme bölümü sayesinde suyun sürahiye filtre kahve olarak çıkmasından meydana gelir. Makinelerin özelliğine göre değişmekle birlikte filtre bölümü, metal ya da plastik bir filtre haznesinden oluşur. Bazı modellerde ise bu filtre haznesinin yerine tek kullanımlık filtre kağıdı kullanımı gerekir. Dolayısıyla bu tip donanıma sahip kahve makinelerinde yalnızca filtre kahveler yapılabilir. Filtre kahve makineleri de kendi içinde gruplara ayrılır. Bazı modellerde öğütülmüş filtre kahve kullanmak gerekirken bazı seçeneklerde çekirdek kahve kullanımı için herhangi bir sakınca yoktur. Çekirdek filtre kahve konulabilen makinelerin kahve öğütme özelliği bulunur. Aynı şekilde bazı makineler kişisel kullanıma uygun olacak nitelikte üretilir. Bu modellerin su ve filtre hazne kapasitesi düşük olabilir. Kalabalık ev ve iş yerleri için daha yüksek kapasiteye sahip sürahili modeller tercih edilmelidir.

Filtre Kahve Makinesi Nasıl Temizlenir?

Makinenin uzun ömürlü olması ve kahve tadının daima taze ve lezzetli gelmesi adına filtre kahve makinelerinin düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Temizleme işlemi için ilk adım olarak su haznesini beyaz sirkeyle doldurabilirsiniz. Mevcut kirecin toplanması adına filtre haznesine kağıt filtre yerleştirebilirsiniz. Makineyi çalıştırdıktan sonra su haznesi boşalana kadar suyu kaynatabilir ve makineyi kapatabilirsiniz. Cihaz, 3 dakika kadar soğuduktan sonra sürahiyi boşaltabilir ve filtreyi çıkarabilirsiniz. İkinci aşamaya su haznesine temiz soğuk su doldurmakla başlayabilirsiniz. Makineyi çalıştırabilir ve yine su haznesi boşalana dek suyu kapatabilirsiniz. Makineyi kapatıp 3 dakika kadar soğumaya bıraktıktan sonra diğer parçaları sıvı bulaşık deterjanıyla temizleyebilirsiniz. Sürahideki ve makinedeki sirke kokusunun gittiğinden emin olmak için 4 - 5 kez makineyi haznesine su doldurarak çalıştırabilirsiniz.