İlgili Kategoriler
Renk
Üretim Şekli
Fiyat
Taban
Hav Yüksekliği
Tema / Stil
Kullanım Alanı
Özellik
Şekil
Boyut/Ebat
Saçak Tipi
Materyal
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Otantik Halı

" araması için 2855 sonuç listeleniyor

Otantik Halı Modelleri ile Tarz Evler Trendyol'da!

Otantik modeli, ortama tüm konforu ve rahatlık hissini getirmenin yanı sıra, parçayı karakterize eden ve onu kalıcı bir klasik yapan benzersiz ve çok tuhaf bir stili de beraberinde getiriyor. Otantik halı seçenekleri hem evler hem de iş yerleri için benzersiz bir seçimdir. Otantik halı modelleri için siz de Trendyol'u inceleyebilirsiniz.

Otantik Halı Çeşitleri

"Otantik

Otantik kilimlerde iş o kadar hassas ve titizdir ki, arkası kilimin önü ile aynıdır. Yani parçayı çevirirken mükemmel bir ters taraf görmek mümkün, ancak renklerde biraz daha az yoğunlukla. Parçayı bu kadar benzersiz kılan özellik, halının özel olarak el yapımı olmasıdır. Çizimlerin stili parçayı çok karakterize eder ve kompozisyon da onun özelliklerinden biridir. Klasik ve otantik bir halıda parça ikincil bir dış kenardan oluşur. Halının parçaları şu şekildedir: ön kenar, iç ikincil kenar, köşeler, orta madalyon (kilimin orta kısmında yer alan madalyon tarzı tasarım) ve alan. Otantik desenli halı renkleriyle de öne çıkar. Renk kompozisyonu bu halıların çok yaygın bir özelliğidir. Klasik versiyonlarda, kompozisyon genellikle üç rengin bir karışımını izler; kırmızı, sarı ve mavi. Halıyı yapmak için kullanılan malzeme de özgün bir parçayı tanımlamaya yardımcı olan özelliklerden biridir. Genellikle parça yün ve pamuktan yapılır, ancak ipek detayları görmek nadir değildir, bu da parçayı daha da asil yapar. Orijinal kilimlerde kullanılan desenlerin tarzı da bu tür parçaların dikkat çekici bir özelliğidir ve en yaygın biçimler arasında geometrik desenler, madalyonlar ve çiçekler bulunur.

Otantik Halı Modelleri

Otantik Halı Modelleri

Hiç abartmadan halıların tarihinden bahsetmek, bizzat insanlık tarihinden bahsetmek demektir. Birçok araştırmacı tarafından tarihteki ilk halı olarak kabul edilen ve bugün Rusya'daki Saint Petersburg Müzesi koleksiyonunun bir parçası olarak kabul edilen oryantal parça Pazyryk gibi 2500 yıldan daha eski örnekler var. Sibirya'da buzun altında keşfedilen testler, 16. yüzyılda yapıldığını doğruladı. Halı dokuma sanatı Persler ve Doğulularla başlamıştır. Bugüne kadar birçok kişi tarafından eş anlamlı olarak görülse de, aralarında sadece görünüşte değil, özellikle dokuma tekniklerinde önemli farklılıklar olduğu biliniyor. İran halısı hakkında konuştuğumuzda, özellikle İran el yapımı halısına atıfta bulunuyoruz. Dokuma teknikleri, madalyon, bordür ve saçakların tasarımı açısından bu bölgenin çok özel bir modelidir. Bir Nain Habibian halısı, bir İran halısının bir örneğidir. Esasen otantik halı çeşitleri de İran halılarının bir türüdür. Otantik halılar İran’da çok eski zamanlardan beri var olan bir dokuma sanatı ile ilişkilidir. Üretimi hâlâ tarihi şehirlerde gerçekleştiriliyor, tekniği sofistike ve hızlı hareketlerden oluşuyor, bu da bölgeyi dünyanın geri kalanına ihracat için bu malzemenin pratikte tek kaynağı haline getiriyor.

Otantik Halı Seçenekleri

Otantik Halı Seçenekleri

Otantik halılar söz konusu olduğunda birçok farklı seçenek ortaya çıkıyor. Bunlar arasında kırmızı otantik halı ve otantik yuvarlak halı gibi modeller yer alıyor. Aynı zamanda otantik yazlık halı gibi seçenekler de var. İplikler, tasarım tipine ve parçanın boyutuna bağlı olarak, hazır olması 12 aydan fazla sürebilen parçalar halinde son derece özenle dokunmaktadır. Geçmişte göçebe kabileler tarafından soğuktan korunma aracı olarak kullanılan otantik halıları, tarih boyunca sanat eseri statüsüne kavuşmuştur. Yün, pamuk ve ipek gibi daha soylu malzemelerle üretilmiş otantik kilimlerini bulmak mümkündür. Perslerin tasarımları, İran'daki birçok tarihi, dini ve siyasi değişimin yanı sıra tarih boyunca çok çeşitlilik gösterir, ancak genel olarak geometrik tasarımların, madalyonların ve çiçeklerin varlığını bulabiliriz. Otantik halıların en klasik versiyonları kırmızı, bej ve mavi renklerin bir karışımını içerir. Bu kilimler, göçebe Pers günlük yaşamının bir parçasıydı, evlerinin önemli bir parçasıydı. Günümüzde de tüm dünyada popülerdir. Otantik halı fiyatları ürünlerin büyüklüğüne ve modeline göre değişiklik gösterir. Otantik halıları keşfetmek için Trendyol'u inceleyebilirsiniz.