Beden
Yıldızlı Ürünler
Boyut/Ebat
Renk
Boyut/Ebat
Materyal
Fiyat
Tema / Stil
Taban
Saçak Tipi
Hav Yüksekliği
Üretim Şekli
Özellik
Şekil
Fiyat Geçmişi
Ürün Değerlendirmesi
"

Sanat Halı

" araması için 79 sonuç listeleniyor

Sanat Halı

Sanat Halı

Halılar yaşam alanlarının tasarımını kusursuzlaştıran, mekâna ruhunu veren, dekorasyonun gizli ve yetenekli parçalarıdır. Perdeler düşeyde, halılar da yatayda en geniş yüzeyi kaplayarak, evinizin genel kurgusunda önemli rol üstlenir. Duvar rengi, mobilyalar ve aksesuarlarla yarattıkları kompozisyon doğru planlandığında, uyumlu ve dengeli bir atmosfer yaratmak kaçınılmazdır. Genel yaklaşım halı seçimini sona bırakmak olsa da, baştan çok sevdiğiniz modelleri belirleyip, mekânın genel kurgusunu onun etrafında şekillendirmek de doğru bir yaklaşım olarak kabul görür. İster tamamen yeni bir ev dekore etmek, isterse yalnızca bir odanın genel havasını değiştirmek için Sanat Halı’nın zengin çeşitlilikteki eşsiz tasarımlı, ince işçilikli halılarına siz de Trendyol farkı ve avantajlarıyla sahip olabilirsiniz.

Evinizi stil, desen ve renk katkısıyla zenginleştiren halılar, yalnızca şık görünümüyle değil, yumuşacık dokularıyla da sıcaklık getirir. Halı seçimi yaparken iplik cinsi, dokuma sıklığı ve hav yüksekliği önemli kriterler olarak değerlendirilir. Sanat halı katalog içeriği, %100 bambu, %50 bambu %50 viskon, akrilik, pamuklu, polyester ve yünlü iplik seçenekleriyle her tarza, zevke ve bütçeye hitap eden modeller sunar. Bambu ipliğinin sahip olduğu doğal parlaklık, görünümünü has ipek halılara yaklaştırır. Sanat Halı bambu lifleri, ipliğe dönüşürken doğallığını ve saflığını kaybetmediğinden, tozuma, tüylenme yapmaz ve antialerjiktir. Özellikle çocuklu ailelerin ve alerjik rahatsızlıklara sahip bireylerin yaşadığı evlerde rahatlıkla tercih edilebilir. Bambu ve viskon karışık kullanılan Sanat Halı Elexus serisi, eskitme figürleri ve büyük metrajıyla salonlar için oldukça şık bir fon oluşturur.

Günümüzde halı üretiminde en fazla kullanılan ipliklerden biri olan akrilik, görünümüyle yünü andırdığından yapay yün olarak da adlandırılır. Dokusu ve yumuşaklığı ile yüne benzemesine rağmen fiyatının daha uygun olması, sıkça tercih edilme nedenlerindendir. Lekelere, aşınma ve rutubete karşı dayanıklı olması, az sıvı emmesi ve kolay temizlenebilirliği salon, oturma odası gibi kalabalık bulunulan mekânlarda rahatlıkla kullanımını sağlar. Akrilik Sanat Halı modelleri, farklı ebat, geometri ve desen seçenekleri ile tüm evinizde uzun süre zevkle kullanabileceğiniz kalite ve zenginliktedir. Doğallığı ile öne çıkan pamuklu halılar ise, çift taraflı olarak da kullanılabilmesi ve çamaşır makinesinde kolaylıkla yıkanabilmesi ile beğeni toplar.

Yumuşak tuşeli özel iplikten, Sanat Halı teknolojisiyle üç boyutlu görünümde üretilen polyester halılar, canlı renkleri ve zengin desenleri ile konumlandırdığınız mekâna dinamizm katar. Neredeyse koltukları bırakıp, yerde oturmayı, uzanmayı, yuvarlanmayı istetecek kadar yumuşak dokularıyla, yuva sıcaklığı ve şefkatini sunarlar. Lekeye ve solmaya karşı dirençli yapısı temizliğini kolaylaştırır. Uzun ömürlü, esnek ve ortalama ağırlıktadır. Değerli iplik çeşitleri arasında yünden yapılan halılar ise, kirlenmeye, iz yapmaya ve aşınmaya karşı yüksek dayanımlarıyla bilinirler. Sanat renkli yün halı doğal, yumuşak ve dolgundur. Kalabalık ve sirkülasyonu yoğun mekanlarda yıllarca ilk günkü sağlamlığını korurken, lüks görünümüyle de göz doldurur. Ateşe karşı dirençli duruşu ile emniyet, sık dokusuyla ısı ve ses izolasyonu sağlar.

Usta Ressamların Tablolarını Andıran Rengarenk Sanat Halı Modelleri

Sizin için en doğru halı, istek ve ihtiyaçlarınıza tam cevap veren, gözünüze hoş görünürken aynı zamanda kullanışlı detayları sayesinde rahatça kullanabileceğiniz halıdır. Teknik detaylara inildiğinde ise iplik cinsi, dokuma sıklığı ve hav yüksekliği önem teşkil eder. Halıyı konumlandıracağınız mekâna uygun iplik seçimi önemli olsa da, dokunma sıklığı da uzun ömür ve dayanım açısından önemlidir. Sık dokunan halı ağırdır, kaymaz ve dayanıklıdır. Halının kalitesini belirleyen temel özelliklerden hav yüksekliği, dokunduğunuzda ya da bastığınızda yarattığı hisle ilgilidir. Sanat Halı koleksiyonu yüksek dokuma sıklığına, canlı ve parlak renklere sahip, yumuşak dokulu halılardan oluşur.

Yaşadığınız mekânın atmosferini değiştiren halıların ancak doğru seçimi ile dekoratif bütünlük sağlanabilir. Evin genel stili, duvar rengi, zemin kaplaması, mobilyalar, perdeler dikkate alınıp değerlendirilerek, kompozisyonu ahenkle tamamlayacak doğru halı seçilir. Konumlandıracağınız odanın büyüklüğü, doğal ışık ve aydınlatma miktarı, dolaşım yoğunluğu da dikkate alınmalıdır. Ahşap mobilyaların ağırlıklı kullanıldığı, aksesuar ve süslemelerin yoğun bulunduğu klasik mahâllerini, yine klasik üslûpta halı modelleriyle tamamlamak doğru bir seçimdir. Sanat Halı Milat, geleneksel tasarım stili, zengin renk paleti, kabartma desenleri ve saçakları ile görkemli mobilyalar ve iddialı aksesuarlar arasında bile kendini gösterir. Koyu tonların hâkimiyeti içinde halıyı açık renk seçmek; krem, ekru ve bejlerin baskın olduğu bir klasik mekanda koyu ya da desenli modellere gitmek mekansal derinliği artırır.

Klasikten vazgeçemeyenlerin gözdesi Sanat Halı Abiye serisi, dantel işlemelerden ilhâm alan zengin dokulu kabartma desenleri, ipeksi dokusu, zarif renk tonları ile üçüncü boyut algısını en üst düzeye çıkarır. Genç ve dinamik çizgiler taşıyan çağdaş bir mekânda modern halı modelleri arasından seçim yapmak, stili tamamlamak için uygun olur. Sanat Halı Vals Serisi, yalın, net çizgilere sahip fonksiyonel mobilyalar ve az sayıda aksesuarla dizayn edilmiş modern evlerin tercihidir. Gözü yormayan çizgiler ve sade geometrik formlarla kullanıldığı alana sadeliği ve ferahlığı getirir. Minimalist bir odada eskitme bir halı modeli kullanarak kontrastın yarattığı cazibeden yararlanılabilir. Açık renkler ve sade formlar içinde Sanat Halı Roma serisi, eskitme yapısı, yüksek dokulu desenleri ve gelişigüzel dağılmış izlenimi veren açıklı, koyulu renk geçişleriyle derinlik katar.

Beyaz, krem, gri renk paletleri, preslenmiş ahşap, çelik/alüminyum ayaklı mobilyaların hüküm sürdüğü İskandinav tarzında kullanabileceğiniz Sanat Halı gri halı çeşitleri, düz dokulu sade hâliyle mekanın en güzel eşlikçilerinden olur. Vintage mobilyalar ve aydınlatmalarla döşeli bohem evler içinse, etnik izler taşıyan desenli halılar, kilimler yarattığı eklektik havayla küçük kurallı kaygısız yaşam tarzını destekler. Üstünde rengârenk yastıklarıyla derin bir koltuğun önüne sereceğiniz Sanat Halı Oasis koleksiyonundan eskitme modern saçaklı bir halı modeli, tavana kadar uzayan egzotik bitkiler ve kitap dolu sehpa birlikteliği ile denge ve sükûneti yaşatır. Bu tarz mekânlar için geliştirilen Sanat halı kilim yorumları sayesinde gelenekselle evrensel sevgiyle kaynaşır.

Sanat Halı Zengin Koleksiyonu ile Ayağınızı Sağlam Yere Basın

Salon halıları mobilya ve duvar renkleriyle birbirine tamamlayacak şekilde seçilir. Salonun ebatları, sabit ve hareketli mobilyalarınızın form ve büyüklükleri dikkate alınmalıdır. Açık renklerle, koyu tonlar arasında yaratacağınız geçişler, mekanın kimlik sahibi, ferah görüntüsüne yardımcı olur. Sanat Halı salon halısı modelleri ebatlarıyla, geniş renk ve desen skalasıyla oldukça tatmin edicidir. Sanat Halı 6 m2 geniş yüzeyiyle göz dolduran modelleri tek başına ya da ikizleyerek kullanıp, tablo titizliğindeki desenleri daha büyük alanlarda deneyimlemek mümkündür. Hatta 3.00 m x 4.00 m boyutlarındaki Elexus Halı Kalipso modelleri, dev yağlı boya tabloların üstünde yürüme hissi yaratır. Sanat Halı Asi Plus serisi, geleneksel motiflerin taşıdığı müthiş zenginliği, modern çizgilerle harmanlayarak bugünün modern evlerine taşır. Tüm bu zengin çeşitliliğe paralel olarak Sanat Halı fiyatları da değişkenlik gösterir.

Nötr tonlarla düzenlenmiş salonunuzda sade hatlı, düz kumaşlı koltuklarınızın arasına floral desenler ve kabartmalarla bezeli büyük bir halı yerleştirmek, atmosferi statik hâlden kurtarıp hareketlendirir. Tersine hareketli figürlerle dolu bir salonda ise sade, sakin bir halı seçmek dengeyi sağlar. Hint motiflerine öykünen Sanat Halı Taç Mahal turkuaz rengi saran yoğun toprak ve kına tonları ile krem kumaş ve ahşap tonlarının hakim olduğu mekanlarda dikkat çeker. Evde en fazla hareketin olduğu noktalardan mutfaklarda, tezgâh dışında kalan alana göre tek ya da çift halı kullanılabilir. Sanat Halı yeşil mutfak halısı düz tonlarda seyreden mutfak dolapları arasında canlılık katan bir detay olarak değerlendirilebilir. Arzunuza ve tarzınıza uygun olarak, mutfaklarda Sanat Halı yeni kilim modelleri kullanarak, üstüne bir şeyler döküldüğünde üzülmeyip, anında makinede yıkayabileceğiniz pratik kullanıma da sahip olunabilir. Aslında bu pratik ve kullanışlı çözüm yazlıklar, kır evleri, teraslar, ıslak mekânlar için de tercih edilebilir.

Antre ve hollerin dekorasyonu eve girişte ilk izlenimi verdiğinden oldukça önemlidir. Sanat Halı antre geometrisine ve boyutlarına uygun olarak tasarlayıp ürettiği birbirinden şık halılarla evinizin genel dekorasyon anlayışına ait ilk algıyı yaratır. Sanat halı oval formları dikdörtgen olan antreler için biçilmiş kaftandır. Sanat oval halı kullanımında açık tonlar girişi daha büyük gösterir, canlı renklerse neşeli bir izlenim verir. Kare antrelerde ise Sanat Halı yuvarlak şekliyle, etrafında eşit boşluklar bırakarak, simetrik bir duruş sergiler. Aynalı konsol, uygun bir aydınlatma, şık bir portmanto ve çiçeklerle birlikte kapıdan giren ev ahalisi ve konuklar için davetkar bir giriş seramonisi sunar.

Evde kirlenme ihtimali en fazla olan halılar, antre, hol, mutfak gibi trafiğin en yoğun olduğu bölgelerde kullanılanlardır. Estetik değerleri ile birlikte gerekli hijyeni her daim sağlayabilmek için kolay temizlenen ya da çamaşır makinesinde yıkanabilen parçalar tercih edilebilir. Sanat Halı Akustik serisi içinden seçeceğiniz göz alıcı yoğun desenli modellerle, sade olan koridor, antre ve odalarınızı canlandırmak, hareketlendirmek mümkündür. Sıra yatak odaları için seçim yapmaya geldiğinde, yatağın altına kadar girebilecek büyük modeller yanında, ayak ucuna serilebilecek ince uzun formlar da gerekli sıcaklığı sağlar. Sanat Halı krem seramoni serisi yatak odalarınız için sakinliği ve doğallığı yansıtan çok sayıda alternatif sunar.

Sıcak Evlerinizin Her Odasını Sanat Halı ile Taçlandırın

Evin en çok itina isteyen mahâllerinden bebek ve çocuk odaları soft renklerde tercih edilen duvar kağıtları, perdeler ve yataklarıyla uyumlu halılarla donatılır. Marin, otomobil ya da çizgi film kahramanlı temalara sahip erkek çocuk odalarında Sanat Halı mavi, lacivert çocuk halıları uyumlu birer tamamlayıcıdır. Kız odalarında ise Sanat pembe kelebekli halı modelleri beğeni toplar. Yumuşak dokuları, canlı desenleri, neşeli figürleriyle çocukları; toz tutmayan, antibakteriyel özellikleriyle de anneleri mutlu eder. Neşeli kahramanlar, motivasyon yazıları ve figürler oyun alanlarına neşe katar. Yaşları büyüyüp genç odaları düzenlenmeye başladığında ise Sanat Halı doku serisi canlı renkleri ve modern çizgileriyle imdadınıza yetişir. Sanat Halı Harman, İklim serisi de genç odalarında, yatak ve çalışma odalarında zevkle kullanılan ürünlerden oluşur.

Bugünün dekorasyon anlayışında, banyoların ve misafir tuvaletlerinizin zemininde de üçlü klozet takımı yerine, halı ve kilim modellerinden yararlanmak mümkündür. Görece hafif, leke tutmayan, hatta çamaşır makinesinde yıkanabilen modeller hayatınızı kolaylaştırır. Sanat Halı ebatları 70 cm ile 4.00 m arasında sunduğu çeşitlilikle sonsuz alternatiflidir. Sanat halı modelleri ve fiyatları kalitesi ile orantılı çeşitlilik gösterirken, antialerjik, saçaklı, saçaksız, kaydırmaz tabanlı ve yıkanabilir alternatifli ürünlere Sanat Halı outlet rakamlarıyla da sahip olmak mümkündür. Halı alımı yapmadan önce evinizin genel dekorasyonu, kullanacağınız mekanın ebatları, alanı, tercih ettiğiniz geometrik şekli gözden geçirmek, uzun süreli bir yatırım olması açısından önemlidir.

Salonlar için daha büyük alan kaplayan iddialı modeller, holler için yolluk tarzı uzun formlar uygun seçimdir. Fazla detayla bol hareket kazanmış bir odada halıda sadeye kaçmak, tam tersine sadelikten sıkıcılığa evrilmiş bir mekânda renkli, desenli, kabartmalı hareketlerle enerjiyi yükseltmek fayda sağlar. Köşeli tercihler yerine daha yumuşak formları sevenler için ovâl ve yuvarlak halılar kurtarıcı olur. Ayrıca hareketin yoğun olduğu alanlarda hem kayma yapıp düşmelere sebebiyet vermemek, hem de düzenli bir görünümü daim kılmak için kaydırmaz taban özelliğine dikkat etmek yerinde olur. Yaşlı ve çocukların bulunduğu evlerde arzunuza göre ekstra altlıklardan da destek alınabilir.

Özenle seçip zevkle kullandığınız halıların ilk günkü canlılığı ve güzelliğini korumak için halı üreticilerinin temizlik ve kullanımla ilgili önerilerini dikkate almak önemlidir. Halıların uzun süre yoğun güneş ışığına maruz kalması, renginde zaman içinde solmaya neden olabileceğinden uygun değildir. Ayrıca yaz ve kış aylarında halılarınızda değişiklik yapıyor, kışın kullandığınız kalın halıları yazın kaldırmayı tercih ediyorsanız muhafaza kurallarına uygun hareket etmelisiniz. Taşınma esnasında da geçerli olan yöntem kırma, katlama yaparak toplamak yerine düzgünce rulo yapmaktır. Rulo haline getirdiğiniz halılarınızı dik konumda saklamak yerine, düz ve sert bir zeminde yatırarak muhafaza etmek, olası deformasyonların önüne geçer. Tamamı ya da bir kısmı mobilya altında kalan kısımlarda halı üstünde iz olmaması için ara sıra eşyalar oynatılmalı ya da halı çevrilmeli, yönü değiştirilmelidir. Eğer iz kaldıysa fırçalayarak düzelmesini sağlamak yerinde bir uygulama olur.

Sanat Halı Yıllarca İlk Günkü Güzelliğiyle Büyülesin

Halılarınızın genel temizliği, kullanım sıklığınıza bağlı olarak, haftada bir ya da iki kez elektrik süpürgesi ile temizlemek şeklinde olmalıdır. Detaylı temizlik içinse uygun halı şampuanı ve halı yıkama makinesi kullanılabilir. Küçük kazalar olup, üstüne bir şeyler döküldüğünde iplik türü fark etmeksizin tüm halılarda anında müdahale etmek önemlidir. Leke iyice işlemeden temizlemek, işinizi kolaylaştırır ve çalışma sürenizi kısaltır. Böyle durumlarda sıvılar bir bezle tamponlanarak halıdan emdirilmeli, dairesel hareketlerle ovularak ve zorlanarak daha büyük alana yayılmasından kaçınılmalıdır. Zira lekenin üstüne bastırarak ovalamak lekenin halının en dip noktalarına işlemesine neden olacağından sonrasında çıkartmayı zorlaştırır. İlk temizleme işleminde başarılı olup olmadığınızı kuruyunca kontrol edip, gerekirse ikinci bir müdahalede bulunmak uygun olur.

Üreticiler tarafından önerilen temizlik rutini, süpürge ile vakumlama şeklinde olmalı, geleneksel silkeleme, çırpma gibi yıpratıcı işlemlerden kaçınılmalıdır. Elektrik süpürgesi fırçasını kapatarak, tüylerin yatış yönünde nazikçe süpürülmelidir. Sulu temizlikte ise, sabun veya özel üretilmiş halı şampuanları yeterlidir. Çamaşır suyu, leke çıkarıcılar ve ağartıcılar kesinlikle zarar verir. Çamaşır makinesinde yıkanabilen modelleri, 30°C sıcaklıkta, perde veya narin çamaşır programında, sıkma fonksiyonu kullanılmadan ve yumuşatıcı ilavesi yapılmadan temizlenmelidir. Yıkama işlemi bittiğinde zemine sererek doğal halinde kurutulmalı, güneşe asılmamalı, hızlandırmak için radyatör, vantilatör ve ütü kullanılmamalıdır. Nemliyken elle ya da yumuşak bir fırçayla nazikçe tüylerin taranması düzenli ve güzel görünüm sağlar. Evde temizliğin inatçı, yoğun lekeler için yeterli gelmediğini düşünürseniz profesyonel temizlik firmalarından yardım almak yerinde olur. Ayrıca en dayanıklı iplik ve dokuma sıklığında bile halıları, mum, sigara külü gibi zarar veren deforme edici cisimlerden uzak tutmalıdır.

Halılar kusursuz bir dekorasyonun en önemli tamamlayıcılarıdır. Yanlış halı seçimi kullandığınız mekânı olduğundan küçük, kasvetli ve karışık gösterebilir. Yaşam alanınıza uygun doğru halıları seçerek ferah ve şık mekânlar yaratmak kolaylaşır. Sanat Halı kullanıcı yorumlarını düzenli takip ederek ve önemseyerek yaptığı yoğun Ar-Ge çalışmalarıyla, en kaliteli ipliklerden, özenle dokunan, uzun yıllar zevkle kullanacağınız halılara imza atar. Her tarza, mekâna ve bütçeye uygun birbirinden kaliteli ve şık halılarıyla yaşam alanlarınızın mekânsal kalitesini bütünler ve yükseltir. Zengin çeşitlilik arasında seçim yapmak zor görünse de, özellikle Sanat Halı kampanyaları takibiyle yüzlercesi arasından size uygun olanlarını, Trendyol kalitesi ve avantajlarıyla hemen kolayca sipariş verip, yıllarca zevkle kullanabilirsiniz.